Een geschenk voor Mussolini. - Dijkdoorbraak in Tijdens Clemenceau's begrafenis. Zuid-Beveland. Wo WOENSDAG 27 NOVEMBER 1929 EERSTE BLAD. PAGINA 1 Kanonnen aan den oever van de Seine te Parijs, die een salvo losten, toen Clemenceau in de Vendée werd bijgezet. In Berlijn is een automaat geplaatst, ivaar men bij stortbuien zich voor een kivartje voorzien kan van een papieren parapluie. In verband met de ontruiming van de tweede zone van het Rijnland door de geallieerde bezettingstroepen heeft de Rijn land-commissie haar zetel van Coblenz naar Wiesbaden verlegd, De wacht wordt afgelost. De nieuwe luchtschepenhal te Friedrichshafen, waar in het begin van de volgende maand de bouw De stad Carrara heeft het grootste marmerblok, ooit gevonden in de groeven bij die plaats, van een nieuw luchtschip, de L. Z. 128, zal aanvangen, is al bijna geheel klaar. Een kijkje op de dak- aan Mussolini ten geschenke geboden, die het in het stadion van Tarnesina laat opstellen. constructie van deze reusachtige luchtschepenloods. Het transport van het gevaarte, dat 19 M. lang en 7 M. breed is, geschiedde per schip. Een kinderdeputatie overhandigt de teeke- ning van den uit te geven anti-tuberculose- rzegel aan pres. Doumergue van Frankrijk. De bewoners van het Abessynische bergland op het Somali-schiereiland in het Noordoosten van Afrika houden van wapenvertoon. Zelfs kerkelijke feesten Abessynië is van oudsher een Christelijk rijk ti'orden met vroolijke wapen feesten gevierd. Vertegenwoordigers van den stam Danakil, gewapend met speer en lans, bij een wapendans. Veldmaarschalk von Mac- kensen, een der Duitsche bevelhebbers uit den oor log, wordt tachtig jaar. Op het feest van Catharina van Alexandrië, dat doof Parijsche midinettes bijzonder gevierd wordt, hield abbé Raot aan den voet van het beeld van de Heü1^ een openlucht preek. Een kijkje op het herstelwerk aan den dijk van den Willem Annapolder, Zuid-Beveland, waar de laatste stormen groote schade aangericht hebben Ook in Londen zijn de straten tengevolge van de slechte weerstoestanden een tijd lang fBier zien we, hoe het Embankment er uit zag na een ferme bui, je Nog slechts een enkele dam scheidde de nieuwe sluiswerken te IJmuiden v O1' open zee. Een geweldige zuiger heeft dit laatste beletsel, de laatste verbi flA tevens met de industrieterreinen in de Breesaap, weggenomen. -

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 4