FEUILLETON CAROLINE ORMESBY'S MISDAAD. „VOOR EER EN DEUGD" >E WILBAMGHIID!POSTZEGELS SPORT EN SPEL. HANDELSBERICHTEN. DINSDAG IC DECEMBER 1929 TWEEDE BLAL-. PAGINA 3. RADIO-PROGRAMMA HET VATICAANSCHE RADIO- STATION CENTRAAL INSTITUUT LEER KRACHTEN IN DE GYMNASTIEK DE POSTVLUCHTEN NAAR INDIE GRATIE-VERLEENING IN DEN K. N. V. B. VI?,SCHERIJ. RIVIERTIJDINGEN. ZATERDAG BRACHTEN DE ITALIAANSCHE KROONPRINS, PRINSES GIOTANNA EN PRINSES MARIA EEN BEZOEK AAN HET YATICAAN. Wij zien hen hier bij het verlaten van de St. Pieter, waar talrijke hoog .vaardigheidsbekleeders hun uitgeleide doen. WOENSDAG 11 DECEMBER. Hulzen (1875 M., 160 K. H.) 8.15—9.30 Concert; 10.3011 Prot. uitzending; 1111.30 Gramofoonmuziek; 11.3012.30 Harmoniumbe- Bpeling; 12.302 Concert, zahg, viool, piano en orgel; 22.45 Concert, zang, viool, cello en piano; 2.453.15 Chr. Lectuur; 3.154.15 "Vervolg con cert; 4.155 Gramofoonmuziek56 Kinder uurtje; 67 Cursussen Techniek; 78 Zangcur- sus; 88.30 Bestuursmededeeiingen door den NCRV,-Voorzitter8.30 Lezing, orkest. Na afloop persberichten; 1010.30 Intermezzo: Lezing over koptelefoons en luidsprekers, tevens bespreking der middelen om het geluid te verbeteren. Hilversum (298 M., na 6 uur 1071 M., resp. 1006 en 280 K. H.) 12.15—2 AVRO-kwartet; 23 Gramofoonmuziek; 34 Naaicursus; 4—4.30 De voornaamste studiemuziek voor piano, uitge voerd door Egbert Veen. Toelichting door Iouis Schmidt; 56.30 Omroeporkest; 6.30 Koersen, Vaz Dias; 6.457.15 Italiaansche lessen; 8.00 Gramofoonmiuziek8.10 Aansluiting vari den Stadsschouwburg te Amsterdam. Eere-avond Voor Chris de Vos ter gelegenheid van ztjn Sa-jarig zangersjubileum. Koor, omroeporkest en vocale solisten; 9.30 Alcoholvrije AVRO-Cocktail, Helene Hartogh-Hornemann, A. R. Hildebrandt, James Yoland. Aan den vleugel Egbert Veen; 10 Persber.10.10 Short drink door het gezelschap van 9.30 uur; 10.25 Gramofoonmuziek; 11.00 Dansmuziek, gramofoonplaten12.00 Sluiting. Daventry (1554.4 M„ 193 K. H.) 11.05 Lezing; 11.2012.20 Gramofoonmuziek; 12.20 M. Bladon Hackett sopraan, D. Evans bariton; 12.50 Gramofoonmuziek; 1.202.20 Orkest; 2.50 Uitz. Voor scholen; 3.20 Lezingen; 4.05 Concert, Strijk kwartet, M. Hllliard sopraan; 5.05 Orgelbespelng; 5.35 Knderuurtje; 6.35 Neuwsber.; 7.05 Muzek Voor blaasinstr.7.20 Lezingen; 8.05 Liederen- Voordracht door G. Dosher bariton; 8.20 Sympho nic concert, koor, orkest en solisten; 9.20 Nieuwsberichten; 9.35 Voortzetting co-neert; 10.35 Berichten; 10.40 Voorlezing; 11.00 Verrassiffg; 11.20—12.20 Dansmuziek. P a r s („Radio-Paris" 1725 M„ 174 K. H.) 12.50—2.20 Gramofoonmuziek; 4.05 Orkest en solisten; 6.55 Gramofoonmuziek; 8.20 „De Klok ken van Corneville" van Robert Planquette, koor orkest en solisten. Langenberg (473 M., 634 K. H.) 6.20— T.20 en 9.5010.35 Gramofoonmuziek; 12.251.50 Orkest; 4.505.50 Piano, viool en cello; 7.208 Gramofoonmuziek; 8.00 Concert, orkest, viola en fciano. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. Kalundborg (1153 M„ 260 K. H.) 2.50— 4.50 Orkest en voordracht; 7.35—8.35 Orkest en *ang; 8.559.20 Sonate-concert, viool en piano; 9-135-10.20 Koor en piano. Brussel (508.5 M„ 590 K. H.) 5.20 Trio; 9.50 Gramofoonmuziek; 8.35 Orkest en zang. Z e e s e n (1635 M., 183.5 K. H.) 6.16—10.05 Lezingen; 11.2012.15 Gramofoonmuziek; 12.15 12.5'0 Berichten; 1.201.50 Gramofoonmuziek; 2.05—3.50 Lezingen; 3.504.50 Concert uit Ham burg; 4.507.50 Lezingen; 7.50 Orkest; 8.409.40 iiGeselligkeit", orkest, tenor en declamatie. Daar na tot 11.60 dansmuziek. Muziekuitzending voor Indië Op Dinsdag 10 dezer te 14 uur Amsterdam- Sche Tijd zal door den Indischen radiotelefo- hiezender PLE op een golflengte van 15.93 M. Weder een concert worden uitgezonden. Het Programma bevat een pianorecital van Me vrouw K. Haasse DiehmZenboeler. Zenders in Tsjecho-Slowakije in Tsjecho-Slowakije zijn zeventien zenders In gebruik. Zes hiervan zijn bestemd voor den radio-omroep, zeven voor de luchtvaart-radio diensten en drie voor heit internationale radio verkeer. Bovendien is er een speciaal station bestemd voor het uitzenden van persberichten Voor de nieuwsbladen. De werkzaamheden begonnen. De werkzaamheden tot oprichting van het radio-station op de hoogte van de Vaticaansche tuinen zijn begonnen. Het station wordt, baar bekend, nabij de Vaticaansche oterre- Wachten, vlak naast de kerk van de Madonna van Lourdes, gebouwd, waar het hoogste punt der Vaticaansche tuinen zich bevindt. De t>eide hooge antennes, welke bij het station Ibehooren, worden naast den toren van Leo IV Opgericht, d.w.z. zoodanig dat eene antenne aan de linkerzijde daarvan komt, terwijl de andere meer naar de Lourdeskapel toegeplaatst Wordt. De fundamenten voor de beide antennes zijn feeds gelegd en de radio-telegrafische cabine Wordt op het kleine terrein geplaatst, op de belling der tuinen, aan dien kant, waar thans Dog groenteoland is. door HERBERT ADAMS. fGeautoriseerde vertaling.) 34.) HOOFDSTUK XXVII. Caroline's aanbod. Ditmaal keek Daphne haar ernstig aan. Zij bad Pat aanhoudend gadegeslagen met het ge- voel, dat hij veilig was zoolang zij haar oogen °P hem gevestigd hield en dat het mis zou loo- Den, zoodra zij haar blikken van hem af wend de. Maar zelfs cricket was minder belangrijk dan Caroline's woorden. Jij weet. wie het halssnoer weggenomen beeft! herhaalde zij op ongelöovigen toon. Waarom heb je ons dat niet verteld? Waarom Stelde je het niet aan mr, Blake? Wie is het? Ik geloof, dat ik het weet, zeide Caroline |®hgzaam. Ik ben er bijna zeker van. Maar wat beeft het voor zin een naam te noemen, wan neer ik het niet kan bewijzen. Ik zou dan 6ven dwaas doen als De Schrik. Neen,< ik moet 6®rst weten, waar het ding verborgen is. Kan ik je helpen? Ik wil alles doen om pat's onschuld te bewijzen. Daphne was zeer j'Pgewonden. Zij twijfelde er niet aan, of er een grond van waarheid in de verklaring *an Caroline, dat zij den dief kende Haar *°hioolkameraad waB altijd de aanvoerster van clubje geweest en zij had altijd woord ge bonden. Caroline zelf was wonderlijk kalm. Ik zou Pat's onschuld willen bewijzen, zeide zij. en de b»W De jouwe! nerhaalde Daphne. Maar nie- b»4nd verdenkt joul HET ZILVEREN JUBILEUM Plechtige viering op Rolduc De herdenking van het 25 jarig bestaan van dé vereeniging „Voor Eer en Deugd" kon niet beter worden aangevangen dan te Rolduc, waai de toenmalige directeur, Mgr. Gorten, het initia tief tot de stichting nam. Zondagmorgen werd in de oude Abdijkerk een solemneele Hoogmis opgedragen door den voorzitter van het hoofdbestuur, den Hoogeërw. heer Kanunnik Ant. v. d. Venne, directeur van Rolduc. Onder leiding van den Zeereerw. heer Zuylen werd uitgevoerd de missa „Cantate Domino, canticum novum" van Refice, onder begelei ding van dén organist Pierre Zeyen. De feestvergadering. Daarna had in de Aula de feestelijke herden kingsvergadering plaats. Op het podium was te midden van plantengroepen en bloemen de beel tenis van Maria opgesteld. Onder gejuich van de leerlingen en muziek van Rolduc's orkest kwamen de hooge gasten de zaal binnen. Vooreerst was er Mgr. L. Schrij nen, Bisschop van Roermond met den vicaris- generaal Dr. Bauduin, oud-minister Bongaerts, prof. Bemelmans, mr. Hermans en andere leden van het hoofdbestuur. Als de leering v. d. Linden een hartelijke toe spraak had opgezegd, ter begroeting van Mon seigneur, richtte directeur v. d. Venne het woord tot de aanwezigen. Gelukwensch van het Episcopaat. Hierop doet de directeur voorlezing van hét volgend telegram, dat met applaus werd ont vangen; „Het Doorluchtig Episcopaat van Nederland, dankbaar herdenkend den zegenrijken arbeid van de ver. „Voor eer en deugd", verricht tot heil van Kerk en Staat, wenhcht bestuur en leden op dit juhiiê rechtmatigè feestvreugde, en hoopt, dat de vereeniging ook in de toekomst nog veel mag doen voor de goede zedën". w.g. JANSEN, vie. cap., Utrecht. Toespraak van den voorzitter. Directeur van de Venne, zich richtende tot den Bisschop, gevoelde behoefte, uiting van dank te geven op den dag, dat voor 25 jaar dr. Corten op Rolduc de vereeniging stichtte. Wij hebben aldus spr. reeds in de H. Mis God gedankt voor het goede, dat sindsdien is verricht, en gebeden, dat nog veel zou mogen geschieden. Diet Uw aanwezigheid, Monseigneur, zet U luister aan dit feest bij. Dat verheugt ons van harte, omdat wij erdoor een stempel van goed keuring en aanmoediging op ons werk zien gedrukt. Verder stelde Z.Eerw. het op prijs, dat de dames en heeren van het hoofdbestuur naar de bakermat van de vereeniging hebben willen ko men. Spr. verwachtte goede vruchten van deze feestviering, n.l. dat de leerlingen zullen bereid gevonden worden, eens door hun voorbeeld in de maatschappij de zaak van „Voor Eer en Deugd" te dienen en te bevorderen. Nadat de muziek, onder leiding van den heer Emile Brouwers het Largo van Handel had ver klankt, en de Roiduciens Steinhof en Dassen enkele poëtische nummers hadden gegeven, was het woord aan Monseigneur. Toespraak van den Bisschop. Mgr. sprak ongeveer als volgt: Ik ben gaarne naar hier gekomen, omdat ik voor „Voor Eer en Deugd" veel sympathie heb. Met u wil ik het markante feit herdenken, dat de vereeniging hier Voor 25 jaar werd opge richt. Ik prijs het, dat hét hoofdbestuur zooveel mógelijk tegenwoordig ls, en dank voor het geen het tot den bloei der vereeniging heeft bijgedragen. Rolduc is in zijn bestaan rijk aan merkwaar dige feiten. En de nieuwe geschiedenis zet steeds parels in de kroon bij. Een dier parels is „Voor Eer en Deugd". Ik had gaarne gezien, dat „Voor Eer en Deugd" grooter vlucht had genomen; ze heeft een moeilijken strijd te voeren. Van harte wensch Ik, dat ze allengs meer uitbreide. Tijdens de laatste Kamerdebatten is ge klaagd over den moreelen achteruitgang van ons volk Onze wakkere minister-president heeft dat bevestigd en zeide, dat een dam moest worden opgezet tegen de uitbreiding Van de zedeloosheid. De' regeering zal zien, wat zij kan doen, doch het meerendeel Van de actie moet komen van de vrije maatschappij. Toch wel, zeide Caroline. Herinner je je, dat ik in mrs, Neilson's kamer was. Mr. Grey zag mij er uit komen en hij gelooft zeker, dat ik de paarlen toen mee naar bulten bracht. Dat is niet mogelijk! Waarom zeg je dat? Ik weet het uit 'de manier, waarop hij naar me keek en uit de wijze, waarop hij sinds dien naar mij blijft kijken. Hij houdt zich op o! zoo'n veiligen afstand! Je behoeft werkelijk geen gedaclitenlezeres te zijn om te bemerken, wat hij denkt. Wij hebben elkaar allemaal een beetje achterdochtig aangezien, zeide Daphne, doch wie denk je. dat het i»? Caroline wachtte even. Dan zeide zij met ge dempte stem: Bill Mason. Bill Mason! Ik heb nooit aan hem ge dacht. Waarom denk je dat? In die omgeving werd Bill Mason in ieder geval beschouwd als een eerlijk, goed sports man en niemand was op de gedachte gekomen hem te verdenken. Misschien is het een echt vrouwelijke redeneering, antwoordde Caroline. Men zegt, dat wij vlug zijn in het trekken van conclu sies, wanneer het personen betreft, waar wij een hekel aan hebben. Maar ik geloof, dat het meer is dan dat. Terwijl het geglij in Vollen gang was, hadden wij het allemaal veel te druk om op eikander te letten, maar zooals ik je zeide, was ik genoodzaakt even naar mijn kamer te vluchten. Bill Mason heeft zijn ka mer naast de mijne en juist toen ik op de gang kwam, zag ik hem Uit zijn kamer komen. Hij schoen hevig te schrikken, ,toen hij mij zag. Wat moest hij in zijn kamer doen? Je bedoelt, zeide Daphne ademloos, dat hij de paarlen gestolen en verborgen had? Ja. Natuurlijk is dit alles geen bewijs. Hij kan natuurlijk om duizend redenen naar zijn kamer gegaan zijn om zijn sokophouders te verwisselen, daar hij dezelfde strubbel gehad kan hebben als ik met mijn kousen. Maar hij zag er zoo vreemd uit. Het is zoo goed ars ze ker, dat degene, die de paarlen stal, ze zoo spoedig mogelijk zou trachten te verbergen om zich dan weder ongemerkt onder het vrod- Hjke gezelschap te voegen, alsof er niets ge beurd was Ja, dat zeide de detective ook. ,J IHM» Mtit"! Heeft minister Ruys toen gedacht aan „Voor Eer en Deugd''? Moge die vingerwijzing, van zoo hoog gezag gegeven, de Katüolleken aansporen, lid te wor- dén dc ;er vereeniging hen aanzetten, hun doel te bereiken, Dierbare jongens Van Rolduc: de meesten uwer zijn lid. Als ge van hier weg gaat, moet ge de traditie van Rolduc planten, overal waar ge komt te wonen. En vergeet niet, dat de ver eeniging staat ónder de hooge bescherming van O. L. Vrouw. Mogen we tenslotte, door onzen edelen strijd in „Voor Eer en Deugd" de overwinning be halen. Toespraak oud-minister Bongaerts. Als hoofdbestuurslid richtte oud-minister Bongaerts enkele woorden tot de jongens, en wees hun op de beteekenis der jubileerende vereeniging, waarvan de directeur van Rolduc steeds voorzitter is, en voor wier feest de Bis schop zelf wiide komen. Na vriendelijke dankwoorden van den voor- fitter werd deze plechtigheid opgeheven met „Aan U, o Koning der Eeuwen". R. K. VEREENIGING VAN HOOGER POLITIEPERSONEEL Bill Mason stelde ook voor, dat wij ge fouilleerd zouden worden. Hij wist, dat hij vei lig was. Ik geloof, dat je gelijk hebt, meende Daphne, maar hoe kunnen wij het bewijzen? Er is nog iets anders. Sedert den diefstal heeft hij zijn kamerdeur lederen nacht afge sloten daarvoor deed hij dat nooit. Hoe weet je dat? Niet omdat ik geprobeerd heb er binnen te gaan! zeide Caroline, hij was den eersten avond een beetje opdringerig maar daarna nooit meer. Ik weet het, omdat ik het klikken van zijn slot kan hooren. Waarom sluit hij zijn deur af, alsook de balcondeuren en waarom sluit hij zoo zorgvuldig zijn Overgordijnen? Omdat hij zich ongezien ervan wil overtuigen, dat zijn buit nog In de bergplaats ligt. Maar mr. Blake heeft zijn kamer door zocht! Mr. Blake heeft alle khmers doorzocht, maar ergens moet het toch zijn. Bill Mason denkt, dat hij een veilige bergplaats heeft. Wij moeten deze ontdekken. Daphne gaf geen antwoord. Haar hart klopte hevig. Was er hier niet een kans om te bewij zen, hoe ongegrond de aantijgingen van De Schrik ten opzichte van Pat waren? Zij twij felde er niet meer aan, dat Caroline gelijk had. Een man zou misschien een massa tegenwer pingen gemaakt hebben tegen Caroline's theo rieën, maar een vrouw aanvaardde ze. Hoe ziet mr. Mason's kamer eruit? infor meerde Caroline. Precies als de jouwe. Beide kamers zijn geheel eender, ook de meubelen. Een onderzoek heeft geen zin. De detec tive heeft dat ook al ingezien. Ik zie maar een manier. En dat is? Zich in zijn kamer verbergen wanneer hij naar bed gaat Madr Caroline dat kunnen wij niet doenl Er is nergens een schuilplaats en neen dat gaat toch niet! Ik denk dat wij dat Ik het wel kan. Wanneer een man, die zooiets verborgen heeft, een gëheelen avond uit ie geweest, is het eerste dat hij na zijn terugkomst doet, kijken of alles nog veilig is. J-a DE LUSTRUMVIERING Vergadering Nat. R. K. Vereen, van leeraren in de gymnastiek. De tweede dag van de feestviering van het eerste lustrum van bovengenoemd instituut (vijfde afdeeling van de R.-K. Leergangen te Tilburg) werd ingezet met het bijwonen van een H. Mis van dankbaarheid, welke door mgr. dr. Th. Goossens om half tien des morgens werd opgedragen in de kapel aan de Veemarkt- straat. Na afloop hiervan vond een samenkomst plaats in de bovenzaal van Hotel Riche, ter of- ficieele opening van den cursus voor Heilgym nastiek en Massage. De bijeenkomst stond onder leiding van In specteur Nijaten. De heer De Bakker zette hierbij eenige details van dezen nieuwen culso.s waarna het „Cilg" met de nieuwe afdeeling werd gelukgewenscht door den voorzitter van de Nationale R, K. Vereeniging van gymnas tiekleraren, den heer De Preter. Wanneer ik dan in zijn kamer ben, kan ik zien waar het is! Maar je kunt dat niet doen, Caroline. Dat gaat niet. Veronderstel, dat de paarlen nu eens niet daar zijn en dat hij jou in zijn kamer vindt! Je kunt je nergens verbergen zelfs onder 't bed zal hij misschien eerst kijken! Het is onmogelijk. Caroline fluisterde heel, heel zachtjes enkele woorden aan Daphne'B oor. Deze schudde het hoofd, maar het idee beviel haar. Ik zal een electrische bei noodigj hebben, zeide Caroline kalm, wanneer ik eenrnaal bel, moet je mij komen verlossen. Ik zal wel een figuur slaan, maar wij moeten er dan maar iets op vinden een weddenschap of zoo. Jri- dien ik drie maal bel zul je weten, dat ik gelijk heb en de anderen medebrengen en dan moet je er op staan binnengelaten te worden. Heb je een losse electrische bel? Ik denk het wel. Dan zal ik die wel in orde maken. Ik weet wel, hoe dat moet. Natuurlijk moet je mij erbij helpen. Laat mij het doen, Caroline! Zeker niet. Ik zeg je, dat ik Zoowel voor mezelf als voor Pat werk. Het komt heel goed uit, dat iedereen vanavond een autotocht gaat maken. Daardoor laten zij de kust vrij. Maak bekend, dat de detective en de advocaat van avond terwijl Iedereen weg is, nog eens 'n on derzoek zullen instellen. Daardoor zal hij zich zoo spoedig mogelijk na zijn terugkomst weer naar de schuilplaats begeven om te onderzoe ken, of er misschien iets ontdekt is. r Maar wanneer wil je het doen? Ik zal je hulp noodig hebben, herhaalde Caroline nadenkend, inpiaats van hedenavond Diee te gaan naar Kenilworth, zal ik hoofd pijn voorwenden en naar bed gaan. Indleü jij en Pat dan wat eerder thuis kunt komen dan de anderen, kunnen jullie mij helpen weg kruipen. O Caroline. Wil je het werkelijk doen? Natuurlijk doe ik het. Ik zie geen andere manier en indien ik mij vergis nu, dan moet ik mij er maar uit zien te redden. Denk je dat Vera er van weet? Ik geloof het niet. Ik denk dat het meer een plotselinge ingeving van hem was. Zachtjes bespraken zij alle details van haar Een aanbeveling van minister Ruys de Beerenbrouck. Het Tijdschrift voor Armwezen van heden, bevat de volgende aanbeveling van de hand van den Minister van Binneniandsche Zaken en Landbouw voor het werk (Weldadigheids postzegels) van den Néderlandschen Bond tot Kinderbescherming:. „De Nederl. Bond tot Kinderbescherming bereidt een schoone daad van maatschappelijk hulpbetoon voor, door ook dit jaar openbare belangstelling en sympathie te vragen voor het lot der misdeelde kinderen. De Bond zal evenals in vorige jaren kinder postzegels en -briefkaarten ten verkoop aan bieden, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de vele vereenigingen, die op zoo voorbeel dige wijze zich het lot dezer kinderen aan trekken. Ik geloof, dat er weinig werken van lief dadigheid zijn, die zoo tot het hart van ons Volk spreken als dit. De edele bedoeling van den Bond tot kinder bescherming verdient dit ten volle en het is mijn oprechte wensch dat, sneller dan de post de briefkaarten met kinderzegels kan versprei den, de overtuiging bij ons geheele Volk geves tigd wordt, dat met de onmisbare medewerking van allen een groot en goed werk van naasten liefde moet tot stand komen." RUYS DE BEERENBROUCK. Het vierde retourvliegtuig- Bij de K. L. M. is Zondag bericht ontvangen dat het 4de retourvliegtuig 6.25 nit Allahabad was vertrokken en 11.50 te Jodhpur geland, gisteren te 12.35 was opgestegen en 16.25 te Karachi gearriveerd. Het vierde retour-postvliegtuig van Indië is gisteren te 6,35 uur van Karachi vertrokken, 10,20 te Jask aangekomen, 11,45 uit Jask ver- trokkèn, 16,S0 te Bushir aangekomen. Alles wel. Vandaag verder. Het zevende postvliegtuig. Het zevende postvliegtuig is gisterochtend 6 uur uit Bagdad vertrokken en oft 12.45 in Medan gearriveerd. MIJNENLEGGER VOOR NED. INDIE Aan de Ned. Dok-Maatschappij te Amster dam is van regeeringswége opgedragen het bouwen van schip en machines voor het Gouvernementsschip „Rigel", tevens mijnen- ligger, vóór den dienst in Nederlandsch-Indië. Het bestuur van den K. N. V. B. besloot, aldus wordt officieel in de „Sportkron." mee gedeeld, ter gelegenheid van de viering van liet 40-jarig bestaan van den Bond, vrijstelling, vermindering of wijziging van straf te verleenen, voigens onderstaande regeling, t.w. 1. Alle door den K. N. V. B. vóór 1 November 1929 uitgesproken schorsingen, welker duur op 8 December 1929 voor de helft is verstreken, wor den op dien datum voorwaardelijk opgeheven. 2. Alle door den K. N. V. B. vóór 1 Novem ber 1929 uitgesproken schorsingen, welker duur op 8 December 1929 nog niet voor de helft is verstreken, worden voorwaardelijk verminderd met evenveel als op 8 December 1929 van den schorsingsduur is verloopen. Indien zulk een schorsing met inachtneming dezer bepaling op 1 Juni 1930 nog niet zou zijn afgeloopen, wordt zij met ingang van dien datum voorwaardelijk opgeheven. 3. Alle door den K. N. V. B. vóór 8 December 1929 uitgesproken royementen, anders dan wegens wanbetaling, worden opgeheven met in gang Van 1 Juni 1930. 4. Het bestuur zal In gunstige overweging nemen alle verzoeken om opheffing van eeij door hem vóór 8 December 1929 uitgesproken plaatsing op de beroepslijst, indien blijkt, dat op 1 Juni 1930 geen aanleiding tot plaatsing op die lijst meer bestaat. 6. Het kwijtgescholden gedeelte van de in de bepalingen 1 en 2 bedoelde straffen zal alsnog wórden toegepast, indien het lid zich vóór 1 Juni 1981 weder schuldig maakt aan een feit, waarvoor hU opnieuw met schorsing gestraft is. 6. Aan het weder tot den K. N. V. B. toe treden van de in de bepalingen 3 en 4 bedoelde personen, kunnen voorwaarden worden ver bonden. plan. Inmiddels waa de wedstrijd verder ge gaan. Daphne's gebrek aan aandacht had voor Pat gelukkig geen kwade gevolgen gehad. Hij hield nog steeds moedig stand en speelde het bowlen vol vertrouwen. Charlie Goss was na een goede veertig verdwenen. Allcroft was ver dwenen, na een paar runs aan het totaal te hebben toegevoegd. Nu stond Peter Grey aan het andere wicket. Hij verdedigde stevig, het aan Pat overlatend de runs te maken. De jonge Ier had een mooie zeventig gemaakt, op een totaal van juist het dubbele, toen hij, zooals een toeschouwer opmerkte, gek scheen te wor den. Wat hem bezielde wist niemand, maar hij begon plotseling het spel te forceeren, alsof hij tegen de klok speelde. Het geluk was echter met hem en de toeschouwers raakten in ver voering, terwijl hij de ballen over het veld kogelde, boundary, na boundary scorend. Een luid gejuich begroette zijn 100 maar het bracht geen verandering in zijn spel. - Mr. Summers was even opgewonden als de test. De menschen om hem heen begonnen oveT de kansen van een overwinning te praten. Hij bepaalde zich ertoe, den jongeman waarschu wend toe te roepen: Kalm aan, boy, kalm! Waarom niet wat rustiger! Oh, mooie bal Prachtig! Bij een stand van tweehonderd werd gestopt voor de thee. Pat's eigen cijfers waren honderd vijf en twintig. Daphne snelde hem tegèmoet, toen hij de stoelen bereikte en mr. Summers, goed sportsman als hij was, kwam naar hem toe om hem geluk te wenschen. Een schitterende innings! zeide hij. Prachtig! Maar je moet het na de thee weer wat kalmer aandoen. Wij hebben nog GO punten noodig en ik weet niet op wien wij nog meer kunnen rekenen. Daarna liet hij hem aan Daphne over. Ik geloof niet, dat hij mij haat! fluisterde Pat haar in het oor en zij antwoordde: Hij zou het misschien gedaan hebben, in dien de eerste bal in je wicket was terecht ge komen. De thee vormde den Vróolijksten maaltijd dien zij sinds den eersten dag gehad hadden Het schitterende spel van Pat had den cricket geest over hen vaardig doen worden en al het andere werd momenteel vergeten. Peter Grey had ook eenige complimenten ln ontvangst te ARNE BORG De Zweedsche wereldrecordhouder Arne Borg is deze week op dien afstand door zijn landgenoot Lundahl in 2 m. 19 3/5 sec. geslagen. Borg deed er 2.19.9 over. ZWEMRECORD VERBETERD Da Amerikaan Kojac, die houder is van meer dere wereldrecords rugzwemmen, heeft zijn record op de 220 yards te New-York van 2 min. 38 2/5 sec. gebracht op 2.36 1/5. ROTTERDAM, 9 December. BUITENLANDSCHE GRANEN. Mais, gele La Plata, disponibel, spoorvrij 169 per 2000 kg. (Verb.) MAASSLUIS, 9 December. Binnen van de haringvisscherij M.A. 5 met 1 last. HANSWEERT, 8 December. LOBITH 9 December. Gepasseerd en bestemd voor: ROTTERDAM: st. Ideaal, st. Dirkje, st. Ba- denia 20, st. Plu to, st. Ludwig, st. Triton, st. Maria, st. Nassovia, st. Maria, st. Raab K. 10, st. Excelsior; Madonna 2, Hubers; D. A. P. G. 6, Ernst; D. A. P. G. 3, Weber; Risico, v. 4. Pluym; Lluta, Bouts; Theodorus, Wanders; D. A. P. G. 2, Schreck; D. A. P. G. 10, Reinmuth; D. A. P. G. 11, Lehmann; Actief, Bakker; X'h!- lomeno, Hoenderop; Unrast, Schuhmacher; Cor- ma, van Hassel; Rosina, Rastert; Catharina Adriana, Vegter; Daniel, Schmitz; Germanla, Staal; Hollandia, van Reenen; Zeelandia, Bau- meister; Cor, de Roon; Tarnen, Brien; Een dracht, Touwen: Ewald 7, Bungarts: Duett, v. Dieijen: Majo, Kooijmans; st. Raab K. 8, Schwarzwald, Klgus; Valerie 4, de Ruyter; Wel- lenteiler 2, Scholten: Soja, Kruithof; Gurne- mans, Gerritsen; Albert Cuyp, v. d. Vlies; St. Antoni, Kootjes; Anna, van Deelen; Dubeus, Hoff; Mathilde, Terjung; Rhenania 30, Strack; Adriana, Kruithof. AMSTERDAM: Alpha, Wijngaarden; Sei Ge- treu, Rothe; St. William, Ostermann; Betuwe, v. d. Meulen; Verdl, Admiraal; Josephine, Ma- chielsenvan Dijk, Delreu; DEVENTER: Tem- mina 1, Korporaal; DORDRECHT: St. Maria. Buil; DEN HAAG: Arseldina, Jansen; REN- KUM: Hendrina Maria, Roelofs; VELP: Anto- nius, Tromp; LEERDAM: Theo, Schimmel; SLUISKIL; AsseUin, van Balen; Neptun 21, Uhrig: WALSOORDEN: Radium, Engels; HAAFTEN: Emanuel, Blom; ENKHUIZEN: Rival, Kamphuizen; OUDERKERK: 5 Gezus ters, Verboom; AMSTERDAMSt. Gothard. Wltzer; GORCUM: Sofreco, Wilke; HAARLEM: Pax, Veenma; ZUILEN: Frauenlob, Lemme; ARKEL: St. Maria, Snijders; Corgé, de Waal; DELFT: Corati, Touw; 'T VISSCHERTJE: Hoop op Welvaart, v. d. Hoff; NIEUWAAL: Henja, Kerkhoff; ST. ANNALAND: 7 Gebroe ders, Theunisse; DELFT: Ons Streven, Smits; RAVENSWAAIJ: Gerritje, Hendrika, Derksen; NEDERLAND: de stoomschepen; Catharina, Bellatrix, Fredjo, Schulp, Gretha, Jonel, Hoop, Cornelia, Martin, Marie, Theodora, Maja, Dis. Neptune, Maria, 's Bosch I. BELGIë; Tös, Schindele; Maria, Klaayssen; st. Industrie 11, Romain Steppe, HouckKla- zina, Goedhart; Henry Lays, Jacobs; Ranto, Teeuw; Wessel, Wijnen; Indo Chine, Maurik, Fort de France, Neuer; Damco 5, Timmermans; Norderney, Bamberg; St. Josef, Bollmann. HANSWEERT, 9 December. Gepasseerd voor 4 uur en bestemd voor: ROTTERDAM: st. Telegraaf 20; AMSTER DAM: st. Amstel 8; st. Amstel 10; st. Stad Am sterdam 4 BELGIë: st. Telegraaf 3 en 6; st. Apollo; Cle men co Paepe; Dragon, Vetten; Comptoir 10, Pflrrmann; Elisabeth, van Holt Gepasseerd voor 4 uur en bestemd voor: ROTTERDAM: st Onderneming 6; Onderne ming 7; Nelly 2; Ideaal; Eensgezindheid, Brairie; Commerce 1, Wiltjes; Antcla, Eggenhuls; HANS WEERT; st. Anna Manria; Onderneming; DOR DRECHT: Nautilus 9, Korstanje; Nautilus 4, v. d. Zande; Spes Nostra, de Leeuw van Weenen; Vriendschap, Besjes. DELFT: Transport 61, Vermeulen; GORINCHEM: Constant, Peer; GASTELVEENst. Pieternella; NTEUWER- KBRK: st. Maria; HOORN: st. Vios; TILBURG: Vooruit Vonk; VLAKE:v st. Maria Hendrika; SOHERPENISSE: Hollandia, Kruit; BEVER WIJK: Nieuwe Zorg, Boellen; OÜD-BEIJER- LAND: st.t Mars; ST. MAARTENSDIJK: st Verwisseling. KATTENDIJKE: st. 5 (gebroe ders; OUDE TONGE: st Maria Antonia, DUITSCHLAND: st. Rijn en Schelde 4; Zaan- brug; Sulphur; Rheinfahrt 90, Deilacher; Leo, v. d. Laan; Revoir, Meinen; Germaine 2, de Souter; Paula Jean, Verbraken; Wilhelmina, van Wel; Felicie, van Damme; Maria, Magnus. BELGIë: st. Aaltje; Telegraaf 16; Telegraaf 18; Amstel 12; 3 Frères; Oome Hein; Hugo v. d. Goes, de Jong; Telegraaf 19, Colee. nemen voor zijn nuttige verdediging. Hij wan delde langs Caroline en zij zeide vriendelijk. „Goed gespeeld!" Hij mompelde een „Dank U" en wandelde verder. Zij keek Daphne eens aan met een blik, die zeide. Zie je, dat hij niets met mij te maken wil hebben! Het is, zooals ik je zeide. Caroline's uiterlijke kalmte was echter slechts voorgewend. Inwendig was zij zeer op gewonden over haar plan voor dien avond, ter wijl zij eveneens ten zeerste bezorgd was over hetgeen Judy haar had medegedeeld. Zij ver heugde zich over het geluk van haar vriendin nen, maar de bekentenis, waarop zij aandron gen, schrikte haar a£. Zij was Peter Grey vroo- lijk en schijnbaar onbevangen tegemoet getre den. Het zou inderdaad zeer pijnlijk zijn te moeten bekennen, dat zij zijn ontvoering be raamd had en om hem te moeten vragen, haar niet te vervolgen. Hij had schertsend gezegd, dat hij het meisje wilde trouwen. Zij had daarop geantwoord, dat hij wraakgierig en barbaarsch was. Hoe kon zij nu naar hem toegaan en zeg gen, dat zij het zeil was! Toen het spel hervat werd, zoch zij Daphne op en zeide: Indien wij vanavond iets ontdekken, ga ik morgenochtend vroeg weg. Maar lieveling, dat moet je niet doen, riep Daphne uit. Wij gaan dan weer opnieuw vroo- lijk worden! Ik denk dat ik moet gaan, zeide Caroline en liet het daarbij. Volgens het hem gegeven advies begon Pat nu wat voorzichtiger, maar zijn geluk scheen liem verlaten te henben. Na nog vijftien runs toegevoegd te hebben aan de score werd hij gehangen. Maar hij had den wedstrijd uit het vuur gesleept. De rest van de benoodigde runs werden bij elkaar gebracht, waarvan Peter Grey er 35 maakte. Triomfantelijk verlieten zij het veld maar het beklemmende gevoel nam weer de overhand, zoodra zij het huis bereikten. Men vernam, dat mrs. Neilson's advocaat gearriveerd was en dat een lo-uw onderzoek zou worden ingesteld. (Wordt vervolgd). Algemeene vergadering Bovengenoemde vereeniging hield dezer da gen haar algemeene vergadering te 's-Hertogeu- bosch, onder voorzitterschap van den heer Mijer, Commissaris van Politie te Breda. Tot bestuurlid in de vacature van 2en secre taris werd gekozen de heer J. J. Stevens, Inspecteur van politie te Tilburg. De uitslag van het gehouden referendum inzake het dubbellidmaatschap was, dat met vrij groote meerderheid van stemmen is beslo ten het dubbel lidmaatschap niet te verbieden. Over het ingekomen voorstel van een groot aantal ledeti uit het Zuiden, betreffende het oprichten van afdeelingen in de vereeniging ontspon zich een uitvoerige discussie. Nadat van bestuurszijde was verklaard, dat men niet principieel tegen het voorstel was, werd met groote meerderheid van stemmen besloten tot het oprichten, vöorloopig van drie afdeelingen en wel: één afdeeling, omvattend de provincie Limburg, een in de provincie Noord-Brabant en een, omvattend al de overige provincies. Betreffende de examencommissie werd hier na medegedeeld, dat de heer C. M. F. Kneep- kens, subst.-officier van Justitie te Maasstrieht het voorzitterschap dezer commissie heeft aan vaard, voorts dat besloten is als minimum- eisch voor toelating tot het examen voör in specteur van politie te s+ollen het bezit van het einddiploma H.B.S. 6-jarigen cursus, einddiplo ma Gymnasium of daarmede gelijk te stellen kennis en dat in het volgend jaar September het eerste examen zal worden afgenomen. Als secretaris dier commissie treedt op de heer L. L. v. Offermans, commissaris van politie te Kerkrade. Nadat nog in principe besloten was deel te nemen aan een in Maart a.s. te houden retraite, werd de vergadering gesloten. Om half een ving op de bovenzaal van Hotel „Riche" de huishoudelijke vergadering aan van de Nationale R.-K. Vereeniging van leeraren in de gymnastiek, onder leiding van den voor zitter, den heer M. L. de Preter, uit Nijmegen. Onder applaus der vergadering werd mede- deeling gedaan van de toetreding van een aan tal nieuwe leden. Tot leden van hét bestuur werden gekozen dc heeren De Bakker, uit Utrecht en Vonken, uit Roermond. Bij de rondvraag werden uitvoe rige discussies gevoerd óver het verkrijgen van een examen, afgenomen door de eigen R.K. leeraren. Tenslotte werd besloten deze zaak commissoriaal te maken. Na afloop der vergadering heeft; de heer Bak leer uit Utrecht een zeer interessante lezing ge houden over heilgymnastiek en massage. Tot besluit der feestelijkheden vereenigden de leden en genoodigden zich om vier uur aan een feestdiner in de bovenzaal van Hotel CROCK OP TOURNéE Zijn laatste voorstellingen De wereldberoemde clown Grock, die op het oogenblik zijn afscheids-tournee maakt, is door de concertdirectie Ernst Krauss, voor een aantal voorstellingen in Nederland geënga geerd. Crock zal met een eerste klas variété-pro gramma van de Scala te Berlijn komen ri alleen in het Gebouw van Kunsten en Weten schappen te 's Gravenhage en in het Gebouw van Kunsten en Wetenschappen te Rotterdam optreden en wel op Vrijdagavond 20, Zaterdag middag 21, Zondagmiddag 22 en Maandagavond 23 December te 's Gravenhage en Zaterdagavond 21 en Zondagavond 22 December te Rotter dam.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 7