DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN STADSNIEUWS Zalig Nieuwjaar. Schiedam in 1929. BEURS VAN SCHIEDAM 52ste JAARGANG. DINSDAG 31 DECEMBER 1929 No. 15607 BERICHT. de directeur. SCHEEPVAART aanbesteding DIT NUMMER BESTAAT UIT VIER BLADEN NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM. TELEFOON INTERCOMMUNAAL No. 68085- ABONNEMENTEN: per 3 maan den 3,25, p. mnd- 1>10, per week 25 ct. Franco p. post 3.75 p. kwartaal. Afz. nummers 5 ct. Postch- en girodienst 81440 ADVERTENTIEN: 1—5 regels 1.55. Elke regel meer 30 ct. Reclames tusschen den tekst 60 ct. p. regel. KL advertenties: 30 woorden 25 c.( elk woord meer 5 c., tot 't max van 50 woorden. Kabouters 5 regels f 0.50, 10 regels 0.75, 15 regels f 1.00. Gratis-Ongevallenverzekering 500.bij overlijden door een ongeval; 500.bij verlies van beide banden, voeten of oogen; f 250.bij verlies van één hand, één voet of één oog; 150.bij verlies van een duim; 75. bij verlies van een wijs» vinger; ƒ50.— bij verlies van twee voorste ledematen alle vingers van een hand; 25,bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. Morgen, Nieuwjaarsdag, zal de Nieuwe Schiedamsche Courant niet Verschijnen. Van den In Gods ondoorgrondelijke raads besluiten ons toegemeten tijd is wederom een jaar voorbij. Het is weer de dag waarop wij terugblikken op de afgeloopen periode, waarop Wij «te balans gaan opmaken over wat die beriode ons heeft opgeleverd niet aan aard- ®cha goederen alleen, zullen we hopen de öag waarop wij onze plannen vaststellen voor <te toekomst. En allicht komt dan ook eeD °ogenbIik bij ons op de vraag, welk nur het is Van onzen dag. Staan wij nog aan bet begin? Klimmen we nog naar de middaghoogte of daalt voor ons reeds de avond? Wie zal zeggen hoever de wijzers van zijn dag gevorderd zijn? Wie biedt ons den waarborg, dat niet reeds het voorlaatste uur geslagen heeft; wie borgt °&s, ais wij den duur van ons leven in 24 lelijke deelen konden splitsen, dat wij niet teeds het laatste deel zijn ingegaan? Maar is deze sombere, zwaartillende gedachte hu de inleiding tot een nieuwjaarswensch? De gedachte aan de beëindiging van ons aardsche bestaan hoeft niet somber te zijn; de grootste heiligen mediteerden eiken dag over den dood en zij waren de opgeruimdste, ge lukkigste menschen. Omdat zij hun leven zoo hadden ingesteld op de eeuwigheid, omdat zij elk oogenblik bereid waren aan dc stem van God gehoor te geven. Dat is tenslotte het groote geluk van ons leven, dat wij het leiden in overeenstemming toet Gods wil en zoo den waren zielen-ede be zitten Mag dan de stoffelijke welvaart en al dat goede, <jat ons leven, ook van louter-menschelijk standpunt bezien, gelukkig maken kan,-niets Voor ons zijn? Wij denken er niet aan. De tnUde rijke zegen Gods, in dank aanvaard en haar Gods wensch benut, kan een der krach tigste middelen zijn om voort te schrijden op den weg die naar ons einddoel leidt En dien Zegen wenschsn we U van harte toe voor U sn Uw gezin, op Uw arbeid, op al Uw onder- hemingen; dien zegen, die U dichter voert naar God. Maan de allergrootste zegen, dien God U Beven kan, zal deze zijn, dat gij meer en meer ®r van doordrongen wordt, dat de beleving Van het antwoord op die eenvoudige vraag Van den catechismus: „Waartoe zijn wij op ®arde?" alles in zich bevat, om ook op deze harde gelukkig te zijn. Brengen wij onzen wil in overeenstemming toet dden van God, geven wij ons over aan Zijn. Vaderlijke Voorzienigheid, dan zal, wat 4e toekomst ook brengt, deze ons het geluk hiet kunnen ontrooven dat wij bezitten in den Vrede des harten, welke het hoogste geluk uit maakt. Dan zal het nieuwe jaar een gelukkig «n een zalig nieuw jaar voor ons wezen. BETALING VAN BELASTING TEN POSTKANTORE Met ingang van 2 .Januari wordt het Post- TelegraaL en Telefoonkantoor alhier, openge steld voor de aanneming van Grond- en Per- temeele- Belasting, Belasting naar inkomen en Vermogen, (Inkomsten- en Vermogensbelas ting) en Dividend- en Tantiemebelasting en teel van 9 uur des morgens tot 19.30 des avonds POST VOOR HET VATICAAN De Directeur van het Post- Telegraaf- en Telefoonkantoor alhier maiakt bekend, dat de Belegenheid is geopend, tot verzending van bostwisseis naar de Vaticaansche stad. De post teiseels behooren te luiden in lires en eentisiml &et maximum-bedrag en de herleidingskoers hijn dezelfde als die. welke gelden voor bet Verkeer met Italië. Telegrafische postwissels *11 n niet toegelaten. DIENST GENEESKUNDIGEN EN APOTHEKEN Op Nieuwjaarsdag zal de dienst worden Waargenomen door de geneeskundigen; de Sruyn, Nieuwe Haven 125; Geerdes, Veerlant- teraat 2; de Leeuw, "Westvest 12 en Omel, Singel 76. Geopend zal zijn de apotheek van den heer 4. F. van Lissa, Hoogstraat 118. R. K S. V. EXCELSIOR Op Nieuwjaarsdag zullen de navolgende teedstrijden worden gespeeld. teaptim 1—Excelsior 2 2 uur, W. Addiks; ^eonldas 5—Excelsior 4 2 uuir, A. Steijger; Excelsior 5T, O. G. 2 2 uur, J. Scoliers; HERMES-D.V.S. Voor den morgen te spelen vriensehappe- lflken wedstrijd tegen Haarlem, zullen de H.- V. S.'ers hun volledige elftal in het veld 'teengen, uitgezonderd van Nus, die vervangen teordt door y, d. Entte, IV. (Slot). Wat onze Katholieke instellin gen betreft moge op de eerste plaats worden genoemd de inwijding op 17 October van de nieuwe afdeeling voor gehuwden van het Sint Lidulnageatlldht, waardoor deze inrichting de trots van Katholiek Schlelam, verrijkt is met een afdeeiing waarvan we slechts dit kunnen betreuren, dat zij niet reeds vroeger kon worden tot stand gebracht. Onze dr. Noletstiohting verheugt zich in een dusdaniigen bloei, dat uitbreiding reeds ernstig wordt, of althans zal moeten worden overwo gen. Dat de gemeentelijke subsidi e-negt f 1ng niet aan de verwachting zou beantwoorden en dat zij mank zou gaan aan het euvel dat wij vorig jaar in een serie artikelen hebber, voor speld een euivel, hierop neerkomend, dat de subsidie zou verminderen naarmate het aantal verpleegdagen van on- en minvermogen den zou toenemen is voor ons natuur Hik geen verrassing geweest. Verrast heeft ons slechts, dat reeds in het tweede jaar van de exploitatie van ons Katholieke Ziekenhuis, het aantal verpleegdagen zoo groot zou zijn, dat het onlogische van de subsidieregeling aan dea dag moest treden. Talrijk waren de getuigenissen van een bloeienid Katholiek leven. Dat bleek uit de stampvolle zaal van den R. K. Volks bond, toen op 8 Maart, ter gelegenheid van de oplossing der Romelnsobe kwestie een groote Paushuldeavond werd belegd. Prof. W No-let van het groot-seminarie te Warmond heeft daar het Lateraansch verdrag van alle zijden belicht en het enthousiasme van het overtalrijke publiek maakte dezen avond tot een gtrootsche manifestatie van katholiek ge loofsleven. De missie mag zich in de groote sympathie van onze stadgenooten verheugen. Ze gaven daaraan ondubbelzinnig uiting, toen de Schie damsche missionaris^ pater Plet Zoetmulder van de Witte Paters van Kardinaal Lavigerle, zijn film „Geheimzinnig Afrika" vertoonde. Dan memoreeren wij de eerste vergadering van de Algemeene R. K. Propagandaclub na de reorganisatie van de Federatie op 23 April, Waarvan ons de kernachtige rede, door den heer W. Rademaker over het oommunis- me nog sterk in het geheugen ligt./ Frankeland's parochie, welke het vorig jaar haar vijf-en-zeventig-jarig bestaan herdacht, telde ditmaal een tweetal bloeiende jubileeren- de corporaties In haar midden. Zoo vierde op 5 Mei het zangkoor „Cantemus Domino" zijn 75-jarig bestaan, terwijl op 17 November de bloeiende mannenoongregatie van de H. Fa milie 70 jaar bestond. In dezelfde parochie werd op 10 November het nieuw gerestaureer de orgel door deken Schraag ingewijd, waar na pater dr. Caecilianus Huigens O.F.M., di recteur van de R. K. Kerkmuzlekscbool „St Caecilia" te Utrecht het als vernieuwde instru ment heeft ingespeeld. In Augustus werd voor de derde maal een Eucharistisch Zlekentriduum gehouden, waar van evenals vorige jaren vele zieken de gees telijke vruchten hebben mogen plukken. Een bijzond-er gedenkwaardig jaar was 1920 voor de Kevelaersche processie die voor de tachtigste maal naar Maria's genade-oord ver trok, denk zij een door pastoor Schaab ge voerd© intensieve propaganda met een groot aantal deelnemers. Helle (O. L. Vrouw ter Nood) werd voor de eerste maal door een Schiedamsche processie bezocht, terwijl öe processie naar den Briel en de Stille Om gang niet over gebrek aan belansteliing is klagen hadden. Bij het noemen van het jeugdwerk "o onze stad, gaan onze gedachten onwillekeurig uit naar de R. K. meisjes- en jongens vak- centralen, die weer een uitstekend wintersei zoen achter den rug hebben. Meer en meer blijkt, uit den bloes welken deze organisaties meemaken, hoeveel behoefte er bestaat aan een vereeniging waarin de toekomstige ar beidsters en arbeiders worden gevormd tot degelijke -leden van hun vak-organisatie. Naast dit belangrijk onderdeel op het gebied van jeugdorganisatie verdient ook noze aandacht de plechtige inzegening van het nieuwe gebouw van het St Liduinapatronaat, Westvest 76, op 25 October door deken Schraag verricht. Met de inwijding van dit nieuwe patronaatsge- bouw ging één dar groote wenschen in ver vulling van kapelaan Beune, die juist eenige weken tevoren onze stad had verlaten. Op initiatief van de Eerw. Broeders werd een oud-ersavond georganiseerd voor de vaders en moeders van de leerlingen deT Broederscholen, bij welke gelegenheid de bekende paedagoog, Br. Cyprian us uit St. Michiels-Gestel een bij zonder Interessante en met veel belangstelling gevolgde rede hield over het onderwerp- Ouderliefde en Ouderplicht. Ook een keurten toonstelling van Roomsche jeugdlectuur had veel belangstelling. Op het gebied van onderwijs herinneren wij aan het gouden jnbilê van het Stedelijk Gymnasium, waaraan gepaard ging een druk bezochte receptie van hot college van cura toren. De Rijks H. B. S. bestond 60 jaar. wolk feit echter niet feestelijk herdacht werd. Met den bouw der nieuwe R. K. Scholen in het Singelkwartier is thans een aanvang ge maakt Ons natuurschoon stond in de volle belangstelling. Op 6 Juli werd het 2.8 HA.. groot© Julianapark, waaraan 15 jaar werJ gearbeitd, door burgemeester Stulemeijer of ficieel geopend. Als een soort protest-actla tegen het dreigende verlies van het Sterre- bosch is de vereeniging Natuurschoon" op gericht. Van a las trim, de besmettelijke ziekte welke ons land eenigen tijd heeft verontrust, is ook Schiedam niet verschoond gebleven; van 16 September tot 23 October werden 7 ge vallen van deze ziekte geconstateerd. In dezelfde periode kwamen hier een drietal gevallen voor van kinderverlamming. Officieel bezoek ontving Schie dam op 24 October, teen de Commissaris der Koningin, in deze provincie, jhr. mr. dr. K. A. van Kaxnebeekj onze gemeente bezocht. Onze brandweer werd in Mei verrijkt met een nieuwe Magirus-motorbrandspuit. Behalve voor kleinere branden van weinig be tekenis moest de brandweer dienst doen bij den brand van de fabriek van de Holland Nail Works Ltd. aan de Bakkerstraat en Mi den hevigen brand, waardoor in den avond van 23 October het gebouw van de N.V. Fa brlek van Machinaal Breeuwwerk v.h. J. Smit, aan den Buitenhavenweg in asoh werd gelegd. Omtrent het zeehavenverk e e r valt op, dat we in 1929 tegenover het voorafgaan de jaar eenigen teruggang hebben te boeken. In 1929 zijn uit zee in onze havens aange komen 835 stoomschepen, 17 zeilschepen, 18 zeesleepbooten, 4 zee-liohters, 4 waMsehvaar- d-erS; 1 torpedojager en 8 zandzuigers; tegen in het vorige jaar 910 stoomschepen, 30 zeil schepen, 15 zeesleepbooten, 2 loggers, 2 torpe dojagers, 1 hopper en 1 zeelichter. Om bunkerkolen In te nemen zijn 100 zeeboo ten in 1928 binnengekomen, tegen 110 in het afgeloopen jaar. Bij de N.V. Sebieveem kwamen aan 72 sche pen; bij de d© N. V. Scheepsbouw Mij. Nieuwe Waterweg 315; bij Wilton's Scheepswerf en Machinefabriek 220; voor de Transport Mil. Walth-ot SO; voor de Vereenigde Glasfabrieken 10; met stukgoederen 61, alsmede 9 schepen met kelsteenen voor de gemeente. Tenslotte nog eenige faits divers, los staande feiten, die aan de vergetelheid mogen worden ontrukt. We beginnen dan met te herinneren aan het langdurig ijsvermaak waarvan de Schie dammers In den aanvang dee jaars buitenge woon geprofiteerd hebben. Op d©n 16den Maart is de „Statendam" Neerland's grootste koopvaardijschip, bij Wil ton's machinefabriek en scheepswerf te Schie dam gereed gekomen. Voor het nieuwe H. A. V.-Bankgebouw, dat eerlang de omgeving van de Koemarktbrug gaai verfraaien, werd een prijsvraag uitgeschreven. De ontvanger der registratie en domeinen A. N. Fabius waarnemend-kantonrechter. werd verplaatst naar 's-Gravenhage. Mr. ir. M. M van Praag, directeur van den gemeentelijken woningdienst, volgde hem op als waarnemend- kantonrechter. De heer A. W. Overvoorde, ontvanger der directe helasctingen, ging met pensioen, en werd opgevolgd door den heer D. H. Scheffer. Het jaar 1929 bracht ons het einde van den autobus-oorlog, doordat de ondernemers Koe pel en van Leeuwen gecombineerd gingen rij den. Ongeveer ter zelfder tijd als vorig jaar op 11 Juni, brak wederom staking uiit te EeneT- veld; een 24-tal te weri gestelden keerden plotseling terug. Hun vertrek had als oorzaak, het niet uitbetalen van verschuldigd regen verlet. Een zestal stakers werd definitief van werkverschaffing en steun uitgesloten. Op 29 Juni had de officieel© opening plaats van het tehuis voor half-weezen der Neder duitsch Hervormde gemeente, gevestigde aan den Langen Achterweg. Te dezer gelegenheid werd de heer J. M. v. d. Schalk, voorzitter van het Tegentencollege, benoemd Hot otffit- cier in de orde van Oranje-Nassau. Een aanvang werd gemaakt met de ver betering van den grooten verkeersweg naar Rotterdam^ waarvoor aan Schie damsche zijde de Boezem moet worden opge spoten. Ook het tramverkeer moest zich aan passen aan de steeds grooter wordende be hoefte aan verkeersmiddelen naar de groot stad Rotterdam; bij de wijzigingen in het Rot- lerdamsche tramnet, werd hiermee rekelng gehouden, doordat lijn 4 werd doorgetrokken naar Schiedam. Of echter deze nieuwe verbin ding zooveel regelmatiger werkt als de oudo, meenen wij te mogen betwijfelen. Tot slot zij nog herinnerd aan een tweetal ernstige aanvaringen. De eerste op 9 Maart in het Spuikanaak waar de rijnaken Jurgens 10 en Jurgens 11 werden getroffen door het uitvarend s.s. .Anaconda" van de American Diamond Lines, met het gevolg, dat de Jurgens 10 finaal werd door middea gesneden, terwijl de opvarende ternauwernood nood aan den dood ontsnapten. De tweede had plaats op 6 November, toen op de Maae. tegenover onze stad een tweetal Italiaansche stoomschepen tegen elkander botsten, waarbij het S.S. ,,Atlantide" midscheeps werd getrof fen. VAN HET KANTONGERECHT Uitspraak A. N. G. K., Rotterdam» heeft te Vlaardingen met zijn auto de veiligheid van het verkeer in gevaar gebracht. Hij werd veroordeeld tol 20.—i, s-uts. 10 d. H. de J., caféhouder alhier, heeft de Drank wet overtreden, hetgeen geconstateerd is door den hoofdagent Blok. „Ja, die is wel viermaal komeu controleeren, edelachtbare!" vond de J. „Maar, dat beschouw ik als broodnijd Dat kwam den kantonrechter wel ©enigszins vreemd voor; de agent Blok is toch immers geen verlof houder! Maar volgens verklaring van de J. begreep mr. Stheeman Hesse zijn cliënt niet. Bekl. werd veroardteeld tot 15.boete, subs. 10 d. hechtenis. Overtreding arbeidswet J. K. en C. B., beiden schipper te Scheve- ningen, hebben de arbeidswet overtreden, door jongens mee te nemen beneden den leeftijd van 18 Jaar, zonder dat deze voorzien waren van een medisch attest. Zij werden veroordeeld tot geldboete van 27.en 16.eventueel te vervangen door 54 en 32 d. hechtenis. G. L., rijwielhandelaar te Vlaardingen, zou zonder vergunning hebban gejaagd. Bekl., die toegaf met een geladen geweer te hebben ge- loopen, ontkende geschoten te hebben. Volgens hem was de riem van het geweer gebroken, waarbij hij het wapen beetpakte, natuurlijk juist bij de haan, die overging, waardoor een haas wend geraakt De kantonrechter, die al veel vreemde dingen gehoerd heeft, vond dit jagenslatijn toch wel een beetje al to sterk en, nadat het O. M. een straf van 25.tegen den ongelukkigen jager had gevraagd, besliste hij, dat de behan deling van deze zaak opnieuw zal plaats heb ben op 27 Januari a.s. EEN NIEUWE ZANGVEREENIGING Paul v. d. Putten dirigent Met ruime deelname is hier ter stede opge richt. de zangvereeniging „Schiedams Mannen boor". Tot dirigent werd met algemeene stem men benoemd de bekende Rotterdamsch? musicus Paul v. d. Putten. KINDER-OPERETTE Op Vrijdag 10 Januari a.s., des avond om 8 uur aal het uit 45 personen bestaande gezel schap van mej. Paula van Alphen In „Musis Sacrum" een opvoering geven van de kinder- operette van Hendrlka van Tussenbroek; „De Schoon© in het slapende bosch". KALENDERS Een geacheveerd cachet heeft de maand- kalender, uitgegeiven door de Nedeilandsclie verzekering-Maatschappij „St. Willibroidus" uit Utrecht Voorts ontvingen wij maandkalenders van de Hollandsche Algemeene Verzekeringsbank, alhier; van de Nationale Levens verzekerings bank te Rotterdam en van de levensverzeke ring-mij „Noord-Brabant" bevestingd te Waal wijk, die ons eveneens haar portefeuille alma nak deed toekomen. Ook het manufacturenmagazijn „De Ster" stelt een maandkalender verkrijgbaar, gelijk aan dien van het vorig jaar, het schild aantrek kelijk gemaakt door een daarop voorkomende vogelfiguur. De „Holland Kalender" van de fa. B. A. Herfst uit de Boteirstraat is eveneens een sie raad voor dq, huiskamer. De vier schilden, voor elk kwartaal één, vertoonen aardige crayon teekeningen door Matthijs Hage, voorstellende kinderkopjes uit Volendam, Marken, Zeeland en Bunschoten. Met haar jaariijksche almanak heeft ook thans weder de spaarbank Schiedam haar clientèle verblijd. Voor de landbouwers onder onzs lezers i3 de bekende stikstofkalender van de fa. v. d. Eist en Mat the s uit Amsterdam de aandacht waard. Een prijsvraag verhoogt de attractie MISHANDELING S. v. E., wonende Voltastraat, deed bij de politie aangifte, dat hij door den caféhouder v. d. V. uit de Overschieschestraat is mishan deld. De caféhouder zou hem met een biijart- queu op het achterhoofd hebben ges'agen. waardoor bij bloedend werd verwond. IN DRONKENSCHAP.... In den politiepost „Broersvest" is ristereu tegen 11 uur verbonden Ch. Z., won r.de in de Potgieterstraat te Rotterdam, die, doordat bij dronken was. tegen de straat was gevallen, waarbij hij zich bloedend aan het rechteroog verwondde. Toen de man verbonden was, Is hij ter ontnuchtering in bewaring gesteld. SCHIEDAM, 31 Deo. Gedurende de maand December kwamen alhier binnen: 75 stoom schepen, 2 zeilschepen, 2 zeelichters en 1 zee- steenboot, tegen 70 stoomschepen en 1 zeilschip iii December 1928. SCHIEDAM, 30 Dec. Aangekomen: Zweedseh s.s. Varing, van Marseille om kolen te bunke ren; s.s. Import van Rotterdam om te dokken in de Wilhelminahaven. SCHIEDAM, 30 Dec. Vertrokken: Zwecdscn s.s. Lais Magnus Trozelli, naar R'-iaraFranseh s.s. Rhuys, naar Sunderland; s.s. Tapanoell naar Hamburg; as. Almkerk, naar Hamburg SCHIEDAM, 31 Dec, Vertrokken: s.s. Varing, naar Kopenhagen; s.s. Messathouri, naar Car diff. LONDEN, 31 Dec. Vertrokken: motor schoe ner Nyssdena, kapt. L. Pot, met gebroken glas naar Schiedam. DISTRICTSARBEIDSBEURS Aangeboden arbeidskrachten: glatsblazers letterzetters; grondwerkers; metselaars; op perlieden; schilders; stukadoors; timmer lieden; kistenmakers; borstelmakers; kuiper; aanhouders; klinkers; metaalboorders; koker; constructiewerkers; constr.-bankwerkeirs; ma chinisten; ijzerwerkers; brandersknechts; dis- tillateusknechts; magazijnpersoneel; portier verban dmeester; transportarbeiders; chauf feurs; varensgezellen; voerman; zakkendragers, kantoobedienden; fabrieksarbeiders en losse werklieden. Gevraagde arbeidskrachten te Schiedam, ecu- porteurs; jongste bedienden; jongens van 15 jaar voor kurkensnijderij; dagdienstbode; dag meisje; loopmeisje; krullenjongen; halfwas schoenmaker; aankomend metaalschaver; half was rijwielhersteller; ijzerwerkersmaats; en slagersjongen van 1617 jaar. Te Overschic. facturiste; in Curasao: ketelmakers; pijpleg- gers en machine-bankwerkers; in Portugeesen Oost-Afrika: een ervaren goed onderlegd bier brouwer. Voor nadere Inlichtingen wende men zich tot de Gemeentelijke Arbeidsbeurs, Broers- veld 142. Bij de gisteren door de gemeente gehouden aam-besteding, betreffende het aanleggen van een rioolzinkex door de Westerhaven (perceel 1) en bat aanleggen en veranderen van riolen in de Gorzen (perceel 2), waren ingekomen 15 biljetten. 1. A. Buitendijk, Zwijndrecht, reap. Perceel 1 ƒ16.150.Perceel 2 ƒ25350.Massa ƒ41.500. 2. Andr. Temmerman, Dordrecht, massa 46.900.3. C. van Hees, Utrecht, perc. 1 16.800.—, perc. 2 35.900.—, massa ƒ50.800.—; 4. Corn. Timmermans, Dubbeldam, perc. 1 17.093; 5. N.V. Aanneming-Mij. v.h. fa. C. de Ruiter, Haarlem, perc. 1 17.500.8. Jac. Blijlevens, Geert ruiden berg, perc. 1 18.367. 7. fa. Jan Boeren Zoom, Sliedrecht perc. 1 18.400.8. N.V. Splunder, Ridderkerk, perc. 1 19.600; 9. N.V. Visser Smits Aan neming-Mij., Papendrecht, perc. 1 20.200. 10. Ant. Vermaat, Schiedam, perc 2 21.935. 11. W. Aleman, Schiedam, perc. 2 23.265. 12. M. v. Nuuen, Rotterdam, perc. 2 26.349. 13. J. Th. Zijm Co., Rotterdam, perc. 2 26.753.— 14. J. Warnaar en W. Hoogstraten, Leiden, perc. 2 33.400.—; 15. J. M. Dekker, Rotterdam, perc. 2 37.000. De gunning werd aangehouden. Bij de gisteren door de gemeente gehouden aanbesteding, betreffende het veranderen van havens en terreinen, het maken van oever voorzieningen en een eenvoudige vaste bfg aan de Wester ha ven in twee perceelen (Ooste lijk gedeelte: perceel 1 em Westelijk gedeelte met brug: perceel 2), waren ingekomen 27 biljetten. 1. W. Bakker, Gouda, perc. 1 29.000. pare. 2 34.600.massa 63.280.2. A. Zanen, Ammerstol, massa 69.800.3. G. P. v. Balen, Oudenrijn, perc. 1 31.990.perc. 2 40.990.—, massa 69.990.—; 4. S. van 't Verlaat, Dordrecht, perc. 1 30.464.perc. 2 40.226—, massa 70.690.—; 5. te. W. v. Splunder, Ridderkerk, perc. 1 32.900.perc. 2 42.520.massa 74.920.6. W. Ooms Czn., 'Ammerstol, massa 75.800.7. Ant v. d. Hoek, Manster, massa 76.700.8. N. v. Leeuwen, Haastrecht, pare. 1 35.780, perc. 2 41.780.—, massa 76.780.— 9. N.V. Beton en Wonlr.gbouw-Mij., Gouda, massa 76.800. 10. Andr. Temmerman, Dordrecht, massa 78.300.11. J. W. Verheul, Rotterdam, massa 78.420.12. N.V. Aannemersbedrijf v.h. P. A. V. Wijnen, Dordrecht, perc. 1 34.850. perc. 2 46.850.—, massa 80.250.—; 13. N.V. Visser Smits Aanneming Mij., Papendrecht, perc. 1 35 900.—, perc. 2 45.200.massa 81.100; 14. N.V. Aannemersbedrijf v.h. van Dongen en van Hoven, Dordrecht, perc. 1 35.250.—, massa 82.500.— 15. N.V. C. Kas telein en Zoon's Aannemersbedrijf, Dordrecht, p«rc. 1 35.490.massa 83.000.16. N.V. Th. Smeulers' Aannemersbedrijf, Rotterdam; massa 83.250.17. N.V. Aannemersbedrijf „Waterwerken", Amsterdam, massa 85.400. 18. P. C. Langeveld, Hardinxveld, perc. 1 39.800massa 85.500.19. Gebrs. G. en P. Parel. Sliedrecht, perc. 1 40.000.massa 85.625.20l T. Kuin, Hillegersberg, massa 86.000.21. fa. Aafjes en Boon, Assendelft, perc. 1 43.000.perc. 2 49.000.massa 90.000.22. P. F. v. d. Aa, Haarlemmerliede, perc. 1 43.000.perc. 2 50.000.massa 93.000.23. J Th. Zijm Co., Rotterdam, massa 96.810.24. M. v. Hunen, Rotterdam, rcassa 97.900.25. N.V. Beton en Woning- Louw-Mij.. Gouda, perc. 1 34.100.26. N.V. Th. Smeulers' Aannemersbedrijf, Rotterdam, perc. 1 36.400.27. Jac. Blijlevens, Geer- truidenberg, perc. 2 41.486. De gunning werd aangehouden. INGEBROKEN In den afgeloopen nacht hseft men ingebro ken in een gemeente-werkkeet, staande aan da Boerkavelaan. Vier paar waterlaarzen van de werklui werden ontvreemd. ONGEVAL TIJDENS HET WERK Het fabrieksmeisje C. S. van den Singel kreeg op haa.r werk in de banketfabriek van de fa. v. Noortwijk in de Nieuwstraat een van een plank vallende flesch op het hoofd, waar door ze bloedend werd verwond. Dr. de Leeuw verbond de wonde. AANRIJDING Gistermiddag tegen 1 uur heeft op den hoek van de Burgemeester Knappertlaan em de Nieuwe Haven een aanrijding plaats gehad tusschen een vrachtauto bestuurd door G. v. d. H. uit de Potgieterstraat te Rotterdam en- een luxe-auto, bestuurd door J. v. I. uit de War- moezierstraat eveneens te Rotterdam. De vrachtauto bekwam aan de voorzijde flin ke schade, zoodat hij moest wordem wegge sleept. Tevens bleek van I. niet in het bezit te zijn van een rijbewijs, waardoor hij eveneens een bekeuring opliep. Verwacht wordt: Meest matige Westelijke tot Noord-West®, lijken, later weer krimpende wind, gedeelte lijk bewolkt, waarschijplijk enkele regen- of hagelbuien, aanvankelijk kouder. Fietsers en motorrijders lichten op van dei avonds 4.24 tot 's morgens 7.41. 's Maandags repetitie Muziekgezelschap St, Ambrosius 8 nur, R. K. Volksbond. lederen Maandagavond clubavond R. K. Dam. club I.D.O., Kath. Kring. Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaal, bewerkersbond ,,St. Eloy", Gebouw R. K. Volk» bond. lederen Woensdagavond van half aaht tot half tien, gelegenheid tot het afhalen van naai werk bij de Theresiavereeniging aan 't gebouw van den R. K. Volksbond. lederen Vrijdag repetitie Kon. Mannen- zangvereeniging „Orpheus", gebouw R. K. Volksbond. Aanvang half negen uur. lederen Zaterdagmiddag van 35 nur zitting bestuur Spaarfonds R. K. S. V. .Excelsior", Gebouw R. K. Volksbond. Dinsdag 7 Januari Algemeen Nedjrlandsch Verbond. Lezing door Felix Timmermans. Zaal R. K. Volks bond. Aanvang 8 uur. Woensdag 8 Januari Vergadering R. K. Meisjes, werkzaam in In dustrieën, St, Liduinapatronaat, Westvest. Aan. vang 8 uur. Donderdag 9 Januari R. K. S. V. „Excelsior". Tweede intieme feest avond. „Musis Sacrum". Aanvang 8 uur. Gemengde zangvereeniging „Polyhymnia". Uitvoering van „Elias", Oratorium van F. Men delssohnBartholdy. Zaal R. K. Volksbond. Aanvang 8 uur. TE ROTTERDAM 1 Jan.: Groote Schouwburg, Helden, gevolgd door Nieuwjaarswensch (Rott. Hofstadtooneely S uur (voor volwassenen). 2 Jan. Groote Schouwburg, Kwart voor tien (Nw. Ned. Tooneel) 8 uur (voor volwassenen). 3 J an. Groote Schouwburg. Helden en nieuw, jaarswensch (Rott. Hofstadtooneel) 8 uur (voor volwassenen). 4 J a n. Groote Schouwburg, Butterfly (ItaL Opera 8 uur (voor volwassenen). 5 Jan. Groote Schouwburg, Helden en nieuwjaarswensch (Rott. Hofstadtooneel) 8 uur (voor volwassenen). Dagelijks: Circus-Schouwburg, Jan Smees (Spree-gezeischap) 8 uur. Bioscopen: Goedgekeurde programma'a tot en met Donderdag 2 Jan. in: Colosseum- theater; Corso (voor volwassenen); Olympia (voor volwassenen); Royal (voor volw.); City (voor volwassenen); W. B.-tbeater (voor vol. wassenen); Ooster-theater (voor volwassenen). SCHIEDAM. 31 Dec. Officieel© noteerir.g van de commissie uit de Kamer van KoophandeL Moutwijn Moutwijn 16. Spiritus Melasse-spirtlus 28.— per H.L. SCHIEDAM, 31 Dec. Men noteert voor ruwe craanspiritus 60 pet. 17.per H.L, Noteering ƒ2,60. Spoeling VER. „SCHIEDAMSCH VOLKSBADHUIS" Op 27 en 28 December werden 525 baden ge nomen en wel in de le klas: 19 kuipbaden, 8S regenbaden en 6 kinderbaden en in de 2e klas: 36 kuipbaden, 385 regenbaden en 13 kinder baden. Gedurende de maand December werden 2200 baden genomen, verdeeld als volgt: lste klas: 78 kuipbaden, 266 regenbaden en IC kinderbaden; 2e klas: 156 kuipbaden, 1641 regenbaden en 49 kinderbaden. In 1929 werden er totaal 27716 baden ver strekt waarvan: lste klas: 1176 kuipbaden; 3348 regenbaden en 66 kinderbaden; 2e klas:, 2094 kuipbaden, 20770 regenbaden en 262 kin derbaden. De cijfers waren over 1928 respectievelijk: le klas: 1583 kuipbad-en; 3395 regenbaden; 51 kinderbaden; 2e klas: 2481 kuipbaden; 19344 regenbaden; 500 kinderbadenof totaal 27354 baden.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 1