Voorbereiding voor het huwelijk van den Italiaanschen Kroonprins De bioscoop waar 70 kinderen omkwamen. - Galles weer in Mexico WÉÊÈÉK. f ZATERDAG 4 JANUARI 1930 Fjerstk ht;ad PAGTNA 4. 1m- In Rome treft men op het oogenblik allerlei maatregelen voor de trouwplechtigheid van den kroon, prins. Zoo worden de straten versierd en bereidt men feestverlichting voor. Een triomfboog. Leon Daudet, directeur van de Action Franqaise, die al sedert twee jaren in België in balling schap leefde, heeft met Nieuwjaar verlof gekregen terug te keeren naar Frankrijk. We zien hem hier aan het graf van zijn zoon, die vier jaar geleden vermoord werd. In Florida komen nog steeds aan de rivieroevers kroko dillen voor, die een geliefkoosd object voor jagers zijn. Een jager laat den muil van een slachtoffer zien. Wolken rook en gas stroomen uit den vulkaan Mont Pelee op het Fransche eiland Martinique, die dreigt met herhaling van de groote uitbarstingen, waardoor in 1902 40.000 menschen omkwamen. Zou Howard Carter, om gekomen bij een auto ongeluk, het elfde slacht offer v. Toetankamon zijn Mulino von Kluck, de kleindochter van generaal von Kluck en bekend Duitsch firmactrice, amuseert zich kostelijk te St. Moritz. Skiloopen is de sport voor gewone stervelingen, wie nog sportiever is, doet aan ski-springen. Een foto van het bioscooptheater te Paisly in Schotland, waar tengevolge van brand een zeventig kinderen omkivamen. De menigte wordtzooveel mogelijk op een afstand gehouden. De opname werd gemaakt dadelijk na de ramp en daarna radiografisch overgeseind. Dezer dagen werd door Mgr. Aengenent de nieuwe kapel ingewijd, die voor de Zusters Ursulinen te Bergen (N.H.) naar ontwerp van den achitect J. Leyen gebouwd is. Buitenaanzicht van de kapel. Het geheel metalen luchtschip City of Glendale", wordt uit zijn hangar ft Gendale in Califomië gekaald voor de laatste belastingproeven. Daarna maakt het luchtschip zjjn eersten proeftocht, Een nieuwe autospuit, door een Duitsche machinefabriek vervaardigd. De auto heeft een snelheid van 65 ILM. en is zoo ingericht, dat zjf met gemak hindernissen als een spoorbaan kan overwinnen. Een oude bekende uit den tijd der Mexicaansche troebelen: Elias Calles met zijn verloofde, fffips. Eleanor Uorente bij een wedstrijd, bij gelegenheid van zijn terugkeer georganiseerd. J»,*-. i

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1930 | | pagina 4