DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. m KORT maar.... KRACHTIG JlJIlWEER Garage Unique garage Nleuuie Haven 243 STADSNIEUWS De C.L.O.C. ^oorkom&n slechts 8 dagen BUITENGEWONE OPRUIMING 95 cl 129 Ruime stalling BEURS VAN SCHIEDAM 32sïe JAARGANG. VRUDAG 10 JANUARI 1930 No. 15615 Fa. Wed. A. J. Coppens Schiedam - Telef. 68408 BURGEMEESTER STULEMEIJER HOUDT ZIJN NIEUWJAARSREDE SOKKEN - BRETELS - PETTEN - BOORDEN ZIE DE ET AL AGE'S J. H. KREUSER - BROERSVELD 101 I/O HffiE'fi M m('k BUREAU: KOEMARKT 4. SCHIEDAM. TELEFOON INTERCOMMUNAAL No. 68085- ABONNEMENTEN: per 3 maan den 3,25, p- mnd- 1,10, per week 25 ct. Franco p. post 8.75 p. kwartaaL Afz. nummers 5 ct Postch. en girodienst 81440 ADVERTENTIEN: 1—5 regels 1.55. Elke regel meer 30 ct. Reclames tusschen den tekst 60 ct p. regel. KL advertenties: 30 woorden 25 c., elk woord meer 5 c., tot 't max van 50 woorden. Kabouters 5 regels 0.50. 10 regels 0.75, 15 regels 1.00. Üratis Ongevallenverzekering 500- bij overlijden door een ongeval; 500— bij verlies van beide handen, voeten of oogen; 250— bij verlies van één hand een voet of een oog; 150— bij verl.es van een duim; 75— b.j verhes van een wijs- van twee voorste ledematen alle vingers van een hand; 25,- bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. POLYHYMN! Anno 1625. BOVENTALLIGE ONDERWIJZERS VERGOEDING OVER 19*26 Zoo gauw hebt U kou I gevat, lastig zijn de ge volgen. Neem steeds een paar Wybert-tabletten. UIT KETHEL 2000 OVER HEMDEN 1.69 enz. 1000 ZELFBINDERS Ct. 29 98 69 1.19 enz 600 VILTHOEDEN ci. 1.49 a,5Qenz' F® «J AS. S» DIT NUMMER BESTAAT UIT, DRIE BLADEN. TELEFOON 68817 UITVOERING VAN „ELIAS" Een succes voor Paul v. d. Putten .Polyhymnia" had voor de uitvoering van gisteren weer eens een Hinken diepen greep gedaan in de oqde doos, om daaruit Mendels sohn's „Elias" weer eens te voorschijn te halen. En, daardoor werden we ln de gelegen heid gesteld, om naast de afgezaagde cli- chVs en gemeenplaatsen waarvan dit werk wemelt te loven ln de sfeer van den geheel Joodschen, den oud-testainentischen Mendels sohn van den Mendelssohn, wiens verdien ste is, do grootsche zlening van den achter grond' met een loslaten van het détail, juist, jsooals Querido dat doet ln zijn .Koningen'', „Morgenland" of „Het land van Zarathustra Ém, ook de lenigheid, de zoetvloeiendheid hij de aria's, de plechtige gedragenheid en de jubelende blankenrijkdom van de koren zijn oud testamentisch. Daarbij is er aan Msndeis- sohn nog een sterke intellectualistische zijde, die hem met veiel smaak zijn teksten deed kie zen, en diie mede oorzaak was van zijn sednrt- den Bach-cu'.tus, waarmee hij bewezen heeft zoowel een uitstekend muzikaal instinct, alg een zeer vooruitzienden blik te bezitten In geestelijk opzicht zijn Bach en Men. delssohn als de uitersten die elkaar raken: Bach gaat onweerstaanbaar naar de inner lijkheid Mendelssohn naar de uiterlijkheid. En tooh bestond er een groote materieele ver wantschap tusschen de twee componisten wel ke culmineert in Bach's „Matthaus -Passion een werk, dat Mendelssohn's Elias" heel nauw raakt. Het rhythm© in Mendelssohn's oeuvre is hoewel fel te egaal om doorloopend zijn wer king te doen gevoelen, al neemt dat niet weg dat van Mendelssohn muzikaal altij l wat'blijft hangen: een motief, een stukje me. lodie, een harmonische wending. Naast zijn levendigheid en zijn dramati- eche heftigheid, staat bij Mendelssohn echter een drukke breedsprakigheid en een sentimen teele behaagzucht. En het laat zioh begrij Hen dat het koor de „kansen", geschapen door de gevoelige, liefelijke of sentimenteel© tau»tek, met belde manden heeft aanvaard. Maar, de stemmen klonken zuiver en ge oefend globaal gen-omen werd na de pau ze beter gezongen dan vóór de rust en zij vormden een klankrijk, goed-musiceer end geheel, waarmee dirigent v. d. Putten uitste kende dingen wist te bereiken. Met een be wonderenswaardig tempo en met een toe passing van staccatojzingen, zooals we dat den taaitsten t"1 van hem niet meer gehoord hadden,, heeft hij met die koren veel goeds ver richt. De sopranen hebben zich in de toekomst echten* te hoeden voor een te ruw uitschieten der stem, terwijl de mannenstemmen die overigens goed voldeden hij sommige in zetten meer zekerheid behoeven. De samen- Werking tusschen koren en het wel wat dunnetjes samengestelde orkest sloot als een bus. Dit kon echter niet verhinderen, dat een glanzend timbre bijna doorloop erf 1 bij de verschillende stemmen ontbrak. Bij de solisten stak de Haagsche bas Wil lem Ravelli in alle opzichten boven zijn col. lega's uit. Met zijn ruig, mannelijk geluid heeft hij den gehelen avond weten te boeien door een grooten stemomvang, beheerschte Voordracht en een degelijke lachuiek. Met de temperamentvol gezongen aria ,,Ist nicht des Herrn Wart wie erin Feuer?" wist Ravelli zijn gehoor tot een applaus te bewegen. Daarnaast hoteeren wij als een paar uitstekende mo menten het „Danket dem Herrn" en het be roemde ..Es 1st genug!" waar doorbeen zich de muziek van de cello weeft als eeD dee moedig ten hemel gezonden gebed. Intusschen bleek het overgToote deel van het publiek de Dolytonale effectjes van enkele terzetten em Quartetten beter te waardeeren. Enfin, ovtr dien fwanVsmaak valt niet te twisten Eenlgezins te betreuren was het, dat de Bopraan Henriëtte Sala door ziekte verhinderd Was op te treden. Haar plaats werd echter haar beh-ooren 'vervuld door mevr. Ludolph Geysen uit Haarlem, die, qua prestatie op Ravelli volgde. Zij Is ln het bezit van een donker getint, prettig aandoend geluid, dat in het ,,Höre Israël een van zijn beste momenten had, de alt. Jo Immink uit Amsterdam, hrd welndg gelegenheid om op te vallen. Zij heeft hlch echter naar wensch van haar taak ge kweten. Kees Smulders, de Nljmeegsche tenor, was de minste van het viertal; zijn scherp me taalachtig geluid ligt niet open genoe-g, al heemt deze omstandigheid niet weg, dat heit Publiek hem enkele op*n doekj-s" s-honk. Tot slot zij nog melding gemaakt van taevr. N. Bercl:Feltzer en den ^egr W. A. Houtman die achter vleugel en orgel veel tot het slagen van dezen avond hebben bijgedra gen De dames ontvingen hij het begin van den avond blo-omen. Aan het eind had da stampvol berette zaal veel en enthousiast handgeklap voor dirigent v. d. Putten. Op de wereld-tentoonstelling te Barcelona be haalde Mercedes in de afdeeling personen- en vrachtwagens de welverdiende Grandprix. Onge-* twijield warep de Mercedes „SS" wagens en het ruwolie-motorchassis de clou van de auto tentoonstelling. De Mercedes-wagens zijn in Spanje erg gewild- Bijzondere acht werd erop geslagen, dat alle Duitsche wagens in Barcelona op Continental banden waren tentoongesteld. Adv. Bij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur DRANKWET Burgemeester en Wethouders van Schiedam brengen ter. openbare kennis, dat bij hen is ingekomen een verzoek van M. H. Verboeckx, alhier, om verlof van den verkoop van alcohol- houdenden drank, anderen en sterken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop in de bovenlocaliteit van het perceel Hoogstraat 170, alhier; en herinneren, dat binnen twee weken na deze bekenmaklng tegen het verleenen van het verlof bij hun College schriftelijk bezwaren kunnen worden ingebracht. SCHIEDAM, 10 Januari 1930 ST. BARBARAVEREENIGING Bij gelegenheid van het derde lustrumfeest der St. Barbara^vereenlging zal op Zondag 12 Januari, des morgens om half 7 een H. Mis worden opgedragen voor de overleden leden en om half 11 de Hoogmis voor leden, be gunstigers en donateurs. Vertrouwd wordt, dat alle leden der vereemiging. deze H.H. Missen welke worden opgedragen in de parochiekerk van O. L. Vrouw Visitatie zullen bijwonen. De verdere feestviering zal plaats heb ben op Zondag 26 Januari des avonds om 8 uur in den R. K. Volksbond. De leden zullen biervoor tijdig een programma toegezonden krijgen. Beroep der St. Willibrordusstichting om formeele reden afgewezen In een bijvoegsel Van het Provinciaal Blad van Zuid-Holland is opgenon. n de beslissing van Ged. Staten van 21 December 1929 no. 41 op het beroep Ingesteld door het bestuur St, Willibrordusstichting tegen het besluit van den Raad dezer gemeente d.d. 3 September 1929, houdende weigering van een vergoeding voor een boventallig onderwijzer aan d'e U.L.O. school in de Nassaulaan over 1926 Ged. Staten handhaven het besluit van den raad en verklaren het ingesteld beroep onge grond, aangezien vast staat, dat het betrokken schoolbestuur heeft verzuimd binnen een maand de beschikking van den Minister van Onderwijs kunsten en wetenschappen houdende vaststelling van de rijksvergoeding bedoeld in art. 97 der L.O. wet, over 1926, in afschrift aan het gemeentebestuur te zenden. R. K. S, V. EXCELSIOR 'iweede intieme feestavond Er zijn in 't bestaan van een rereeniging oogenblikkien, dat 't gevoel van saamhoorig- lieid bij de leden bijzonder sterk tot uiting komt. En zulke oogeoblikken zijn niet in 't minst de feestavonden. Zoo was 't ook gisterenavond in Musis Sacrum toen Excelsior er d© tweede „intieme" gaf. 't Was weer 'n avondje, zooals we die van Excelsior gewoon zijn. Een avond, waar je om ja heen niets dan blijde, vroolijke gezichten ziet. De populaire voorzitter opende den avond met een woord van welkom aan alle trouwe bezoekers en wenschte hun teiyens een zalig en gelukkig 1930. Gelukkig, alsdus spr. ook voor Excelsior, nu er binnenkort een groote propaganda-actie wordt op touw gezet bij ge legenheid van 't 10-jarig bestaan. De dames v. Dingen en Trouwborst openden 't Programma, dat geheel door eigen krachten werd verzorgd, met een Dultsch lied. Jan Kloos zong eenige aardige liedjes, die met groot enthousiasme werden meegezongen. Hierna kwam 't hoofdnummer van 't pro gramma, 'n klein tooneelstukj© „De Aard schok" waarmee veel succes werd geoogst. De geestelijk-adviseur, kap. Raaffels, nam nog even het woord, om de leden opnieuw op te wekken tot onderlinge samenwerking en tot 't voeren van propaganda. De vereenigingsstrijk heeft zich natuurlijk ook dezen avond niet onbetuigd gelaten. 't Is weer een echt gezellig „Excelsior"- avondje geweest. BURGERLIJKE STAND Aangifte van 79 Januari GEBOREN: Cornells, zoon van C. Hoek en A W. van Bochove, Willem de Zwijgerlaan 46 Gijsbertus, zoon van H. van Oossanen en S B. Post, Ouddorpschestraat 18 Joost, zoon van H. Vis en M. G. van Wamelen, Kortland straat 36 een als levenloos aangegeven kind van het vrouwelijk geslacht van B. C. A. Gunne wegh en J. M. Kruining, Villastraat 4. ONDERTROUWD: J. G. Hakkert 28 j. en J. A. van der Most' 26 j. L. J. A. van de Water 26 j. en M. J. van Leeuwen 20 j. J. L. W. Veringmeier 22 j. en C. J. M. van Eijk 18 j. J. H. Nijs 31 J. en N. Elderkamp 27 j. W. Teekman 32 i. au L. Lemkens 33 J. Burgemeester Gijsen herdacht De be volking vermeerderde met 3067 zielen „Nog grooter vlucht dan in bet vorig jaar nam de aanbouw van nieuwe wonin gen» riet aantal ingeschrevenen bij de Arbeidsbeurs Scheepvaart en vorst periode Stijging van de cijfers bij de gas- en electriciteltsbedrijven Politie personeel gaf reden tot tevredenheid. Een gunstig jaar voor de industrie „Het gemeentebestuur heeft bij voort during waakzaam te zijn en op te komen voor die plaats in de zon, waarop Schie dam recht heeft en die Schiedam getoond heeft waard te zijn". In de hedenmiddag gehouden raadsvergade ring heeft burgemeester H. Stulemeijer de vol- gende nieuwjaarsrede uitgesproken: Mevrouw en mijne lieer en. Naar aloud gebruik gaan in deze eerste ver gadering des jaars onze gedachten weder terug naar den zoo pas afgesloten tijdkring. Het is voegzaam dan op de allereerste plaats eer biedig te herdenken het verscheiden van mijn hooggeachten voorganger in de eerste dagen van het vervloden jaar. Gij, allen, die hem gekend hebt en jarenlang met hem de stad Schiedam, vooral in tijden van zwaren druk hebt bestuurd, zult dan beter dan ik gevoelen den omvang van het verlies, dat de gemeente door zijn overlijden onderging. Ons ambtenarencorps verloor hoogst ver dienstelijke ambtenaren door het overlijden }'an de heer en M. v. d. Vlies en J-Btank, jeder in hun doortun toe" de andere meer in de schaduw, wijdingsvollen arbeid der gemeente belangrijke diensten bewezen. Ook hun nagedachtenis zij met eerbiedige erkentelijkheid herdacht in afscheid aan het verleden jaar. De samenstelling van don Raad werd op den 16en Maart gewijzigd door mijn Installatie als Burgemeester. Nog steeds bewaar ik de aangenaamste her innering aan de sympathieke bewoordingen, waarmede de loco-burgemeester, de wethouder de Bruin, mij heeft geïnstalleerd en de harte lijke wijze, waarop gij, mevrouw en mijne hoeren, mij in uw midden hebt opgenomen bij monde van het oudste lid uwer vergadering, den heer Koopmans. De snelle aanwas van de bevolking vraagt de voortdurende aandacht en zorg van u en ons als bestuurders. Van 44884 zielen op 81 Decem ber 1928 groeide de bevolking uit tot 47951 op 31 December 1929. Een vermeerdering dus van bijna 7% of 3067 zielen, waarvan 738 door over schot iusschen geboorte en overlijden en 2329 door overschat tusschien vestiging en vertrek. Vam 1900 tot 1929 vermeerderde de bevolking met 21235 zielen. Nog grooter vlucht dan in heit vorige jaar nam de aanbouw van nieuwe woningen. In 1929 bedroeg het aantal voltooide wonin gen 1420, terwijl door Burgemeester en Wet houders 106 bouwvergunningen voor woning bouw werden afgegeven voor 1530 woningen, en nog 1007 woningen ln uitvoering zijn. Ingevolge de bepalingen van de Hinderwet werden in bet jaa.r 1929 door Burgemeester en Wethouders 34 vergunningen voor oprichting ®n 26 voor uitbreiding van fabrieken verleend. In verband met den woningbouw was uit breiding van de straartoppervlakte met plm. 5 H.A. noodlg. Als bouwrijp bouwterrein werd verkocht een oppervlakte van 12 H.A. 33 Aren en 17 C.A. ter waarde van 2.173.000. Terwijl op 31 December 1928 ingeschreven waren bij de Arbeidsbeurs als werkzoekenden 680 personen, zoo bedroeg dit aantal op 31 De cember 1929 slechts 616 personen, waaruit valt af te leiden, dat de bevolkingsaanwas door meerdere vestiging geen of in ieder geval naar verhouding geringen invloed op het aantal werk zoekenden heeft uitgeoefend. Van de van Re- geeringswege opengestelde gelegenheid tot te werkstelling van 50 personen, werd slechts door hoogstens 32 personen gebruik gemaakt. Het laagste aantal was 21. Bij de Gemeentelijke Werkverschaffing wer den in den loop der maand Deoember 19 per sonen tewerkgesteld. De gezondheidstoestand in onze gemeente, welke over het algemeen bevredigend kan ge noemd worden, dreigde een oogenblik ongunstig te worden, toen in de naburige gemeente Rotter dam een aantal ala9t.rimgefva.llen geconstateerd werd. Door tijdig krachtige maatregelen te nemen, bestaande ln het gemakkelijk gelegenheid ge ven tot inenting en her in enting en door de Inrichting van een barak ln de Nieuwstraat. werd het dreigend gevaar van verspreiding op groote schaal afgewend, Tusschen 12 September en 23 October j.l. werden 7 lijders aan alastrim in de barak op genomen, die allen genazen. De opbrengst van haven-, brug- en sluis- gelden, pont-, kade. en loodsgelden en huren van haventerreinen bedroeg f 176.711.45lA of 3.322.05 ys minder dan ln 1928. De strenge winter in de eerste maanden van 1929, waardoor de binnenvaart nagenoeg 6 weken geheel stil lag en de zeevaart zelfs maanden, nadat de binnenvaart zich hebsteld had, nog niet nor maal was, was van grooten invloed op deze mindere opbrengst 868 zeeschepen kwamen ln 1929 te Schiedam binnen. De totale verkoop aan gas (zonder eigen ver bruik en verlies) beliep ln 1929 5.580.000 M3. of 440.000 M3. meer dan ln 1928. In 1929 werden afgeleverd plm. 1.650.000 M3. watei; of 150.000 M3. meer dan in 1928. Aan electriciteit werd afgeleverd plm. 17.400.000 K.W.U. tegen plm. 14.800 000 K.W.U. In 1928, waaruit blijkt, dat het verbruik met 18% is toegenomen. Het aantal verbruikers steeg van 6400 tot bijna 8000. De brandweer werd in '29 71 maal opgeroepen waarbij 2 maal voor groot uitslaande branden. Op 11 April voor den brand, die de fabriek van de Holland Nail works in de Bakkersstraat -V. -■ vernield en op 22 October voor den brand, die de Braeuwwerkfabrlek aan' den Buiten- havenweg geheel verwoestte. Het politiepersoneel gaf door- zijn ijver en plichtsbetrachting over het algemeen reden tot tevredenheid. ■Hat aantal processen-verbaal bedraagt ter zake van misdrijf 251 terzake van overtredingen 978, waaronder 127 wegens openbare dronken schap, 73 wegens overtreding Arbeidswet waaronder begrepen 20 door de Arbeidsinspectie te Rotterdam geconstateerd 10 wegens over treding van de Hinderwet. 4 personen warden wegens strafbare feiten tar beschikking van de Justitie gesteld. - Het aantal alhier gevestigde en geregistreerde vreemdelingen bedroeg 678. De Gemeentelijke Openbare Leeszaal en de R. K. Leeszaal en Bibliotheek breidden hun boekenbezit aanmerkelijk uit, het aantal uit- leenlngen steeg- eveneens belangrijk. Het aantal patiënten in het Gemeente-Zie kenhuls heeft dat van 1928 weer overschreden, evenals in het R. K. Ziekenhuis, de Dr. Nolet- stichting. Door het inwerkingtreden van het Verple- gingsbesluit werd veel overleg en inspanning gevorderd om den dienst volgens de bepalingen van gemeld besluit te regelen, wegens het be trekkelijk gering aantal verpleegsters, dat aan het Gemeente-Ziekenhuis verbonden is. De stijgende lijn, die in bijna al het. vermeide cijfermateriaal valt waar te nemen en de gun stige stand van de werkloosheid wijst er op, dat 1927 voor de industrie, zoowel voor de groote industrieën als voor de ondernemingen Van minderen omvang, een gunstig jaar was, Waarin vele nijvere handen werk vonden, maar die stijgende lijn spoort het gemeentebestuur ook aan bij voortduring paraat te zijn om de snel groeiende stad in z'n ontwikkeling zoo te leiden en te beheerschen, dat geen misstanden ontstaan. .^Regeexen is vooruitzien" geldt vooral vgoor bestuurders van een stad als Schiedam, waar de bevolkingsaanwas zoowei om zijn aantal als om zijn samenstelling en daarmede in Ver band staande npoden en behoeften meer dan gewone zorg en belangstelling vraagt. Moge het aan dem Raad en aan het Dage- lijksch Bestuur dezer stad gegeven zijn ten allen tijde en onder alle omstandigheden er in te slagen die voorzienlngep te treffen, waardoor de bloei en de groei der goede stad Schiedam wordt bevorderd. Van de vele belangrijke- gebeurtenissen ln 1929 moge ik vermelden: de openstelling van het mooie. Julanapark; de opening van hot Tehuis voor Halfwezen; de totstandkoming van de uitbreiding van het St. Liduinagesticht; de stichting van het modem ingericht admi nistratiegebouw voor de Technische Bedrijven; en last not least hert bezoek aan onze stad door den Minister van Staat, Commissaris der Koningin, Zijne Excellentie schreef mij nog dezer dagen dat het bezoek aan Schiedam hem bij blijft als een der aangenaamste en nuttigste van de be zoeken, welke Zijne Excellentie tot dusver bracht. Ik ben er stellig van overtuigd, dat dit be zoek buitengewoon veel er toe heeft bijge dragen om het oordeel over de beteekenis en de positie van Schiedam aan den Nieuwen Waterweg gunstig te beïnvloeden. Voor wat betreft de zelfstandigheid van Schie dam was 1929 in zoover van beteekenis, dat R'dam zijn annexatieplannen vooralsnog zag mislukken maar anderzijds was de samenst oi ling van de Commissies voor de Havenbslangen zoodanig, dat Schiedam daarin terecht mocht zien, een miskenning van zijn belangrijke po sitie aan den Nieuwen Waterweg. In beide ge vallen ligt voor het gemeentebestuur deze lee. ring, dat het bij voortduring beeft waakzaam te zijn en op te komen voor die plaats in de zon, waarop Schiedam recht heeft en die Schiedam getoond heeft waard te zijn. Zoo gaan wij dan thans het nieuwe jaar ln, bezield met het voornemen door licht en donker onzen plicht te doen. Bij het vervullen van onzen plicht ais be stuurders hebben wij wederkeerig vertrouwen en steun noedtg. Ik doe een vurig beroep op U allen en op de burgerij mij door het schenken van dat vertrou wen te steunen.en vruchtbare samenwerking mogelijk te maken. 1 Moge het aan onzen gemeenschappelijken ar beid gelukken Schiedam zoo te besturen, dat van ons getuigd zal worden, dat noch de voor spoed ons verblind, noch de tegenspoed ons ontmoedigd heeft. Het is. mij een behoefte tot slot nog te mogen toevoegen, de uitdrukking van mijn erkente lijkheid voor de talrijke bij de jaarwisseling ontvangen blijken van belangstelling, zoowel van d® leden van dan Raad als uit alle rangen en standen ...dar burgerij, en mijne oprechte wenschen van voorspoed en geluk voor U, voor Uwe dierbaren en Uwe ondernemingen en zaken. Moge 1930 voor Schiedam en voor zijn bur gerij een in alle opzichten door God gezegend jaar zijn. BAZAR „T. E. G. E. N. O Groote witte doeken en veelkleurige reclame biljetten vertellen in alle hoeken van de stad, dat de zang-, buurt- en amusementsvereeni- ging „T.E.G.E.N.O." een bazar organiseert in de groote zaal van het gebouw „Eendracht". Gistermiddag heeft in tegenwoordigheid van een aantal genoodigden, standhouders en be stuursleden de opening van deze bazar plaats gehad. Daarbij werd hst woord gevoerd door den heer C. L. Simons, voorzitter van „Tegeno", die, na dank te hebben gebracht aan de medewerkers zijn toespraak besloot met het uitspreken van de beste wenschen voor het welslagen van de bazar. Hierna had de bezichtiging plaats van de keurig verzorgde stands, waarbij het aan de noodige prijzen niet ontbrak. Op het podium is liet „rad van avontuur" opgesteld, terwijl het bal con van de zaal wordt ingenomen door een schiettent De versiering is aangebracht door het bloemenmagazijn „Rosa", terwijl, naast het strijkje van den heer Dorsman, de heer Bouman van magazijn „Het Lichtpunt" die Erres- en Philips-toestellen demonstreert, voor versterkte gramofoonmuziek zorg draagt, zoowel in de zaal als buiten, boven den ingang. Bovendien exposeert de heer Bouman in de koffiekamer een aantal toestellen. Tenslotte zij nog vermeld, dat voor iederen honderdsten bezoeker een prijs beschikbaar is gesteld, terwijl de 1000ste, 2000ste en 3000ste bezoeker een extra verrassing ontvangt. De bazar is geopend hedenavond van 711 uur en morgen van 311 uur. ONEERLIJKE CHAUFFEUR Door de politie is gisteren aangebonden de chauffeur H. werkzaam op den treindienst die zioh had schuldig gemaakt aan verduiste ring van ruim 5. gulden. Het gold had hij ge vonden in een damestasch welke in de auto bus was blijven liggen. De tasch beeft hij in het water gegooid. SCHEErVAART SCHIEDAM. 9 Januari. Aangekomen: Griekse,h s.s. Geargios, K. SaJilaris, ledig van Rotterdam om te dokken in de Wilhemina haven. SCHIEDAM, 9 Januari. Vertrokken: s.s. Stirijpe. ledig naar Rotterdam. L. T. B. Maandag 13 Januari 's morgens te half negen zal in de R. K. VereenLgingszaal de jaarver gadering van den R. K. Land- en 'Tuinbouw- hond, afd. Kethel, worden gehouden. De agenda bevat benevens jaarverslagen o.a. een bestuurs voorstel betreffende meelonderzoek en een be spreking over melkveiling. AANBESTEDING STEENEN BRUG. Door Dijkgraaf en Hoogheemraden van Delf land is gisteren aanbesteed het bouwen van twee vaste gedeelten voor een tijdelijke brug over de Poldervaart in den Scliiedam.yheweg en het afbreken der bestaande Steeoenbrug alhier. Ingeschreven werd als volgt: P. Kuijpers M. Kloppers, Kethel 19.800; G. v. d. Elsbout M. Huibrechit, Voorburg- Schevenlngsn 19.650; J. Oldenkamp, Zwolle 17.640Firma Gob. G. en P. Parel, Sliedrecht 17.443; Ph. Haring, Schipluiden 17.400; C. v. Leeuwen, NIeuwerkerk a. d. IJssel ƒ16.500 J. H. Sanders, Delft./ 16.210; J. Blijlevens, Geertuidanbeirg 15.900; F. Bijl, Kethel ƒ15 843 J.. W. Verkuil, Rotterdam 15.790; Firma W. van Splinder, Ridderkerk 14.880; Firma Smulders, Aann. Bedr. Rotterdam 14.870; N.V. Beton em Wonlngb.-Mij., Gouda 14.800; J. v. d. Berg, Bergschenhoek 14.740; G. B. van Hoek, Delft 14.720; N.V. Aann. Bedr. v.h. P. A. v. Wijnen .Dordrecht 14.595; M. Zandbeugen, Overschie 14.585; J. C. Siemon, Schiedam 14.550; G. G. v. d. Ende, Schip luiden 13.996; G. van Dijk. Waddinsveld 13 990. Het werk is aan dem iaagstem inschrijver gegund. JSeaL UOaiiS fiO Verwacht wordt: Meest matige, tijdelijk krachtige Zuidelijke tot Zuid-Westelijken wind, zwaar bewolkt tot betrokken, tijdelijk opklarend, tijdelijk regen, weinig verandering in temperatuur. Fietsers en motorrijders lichten op van des avonds 4.36 tot 's morgens 7.38. 's Maandags repetitie Muziekgezelschap St. Ambrosius 8 uur, R. K. Volksbond. lederen Maandagavond clubavond R. K. Dam club I.D.O., Kath. Kring. Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaal, bewerkersbond ,,SL Eloy", Gebouw R. K. Volk», bond. lederen Woensdagavond van half acht to< half tien, gelegenheid tot het afhalen van naai werk bij de Theresiavereeniging aan 't gebouw van den R. K. Volksbond. Iederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedamsch Mannenkoor" (dirigent Paul v, d. Putten). Groote zaal van den R. K. Volks bond. lederen Zaterdagmiddag van 35 uur zitting bestuur Spaarfonds R. K. S. V. „Excelsior". Gebouw R. K. Volksbond. 9, 10 en 11 Januari Bazar „T. E. G. E. N. O.", Gebouw „Een dracht". Geopend om 7 uur n.m. Vrijdag 10 Januari Opvoering van de kinderoperette „De Sehooao in het slapende bosch", onder leiding van mej. •P. van Alphen. Gebouw „Musis Sacrum". Aan vang 8 uur. Zondag 12 Januari Groote propaganda Hanze-dag. Om 8 uur propaganda-avond in den R. K. Volksbond. Dinsdag 14 Januari Led em vergadering Nederl. R. K. Bouwvak arbeidersbond „St. Joseph". Gebouw R. K. Volksbond. Aanvang half acht. Dinsdag 21 Januari Zangvereeniglng „Gemengd Koor". Uitvoe ring van het Oratorium „Arminius" door Max Bruch. Gebouw R. K. Volksbond. Aanvang 8 uur. 11 Jan.: Groote Schouwburg, Francesca da Rimini (Ital. Opera) 8 uur (voor volwassenen) 12 Jan.: Groote Schouwburg, Leontientje (Rott Hofstadtooneel) 8 uur Groote Doele- zaal, 4e middag-concert Residentieorkest, half 3 15 Jan.: Groote Doelezaal, 2e abonn.concert Concertgebouworkest (o. 1. v. Bruno Walter) kwart voor 8 uur. Dagelijks: Circus-Schouwburg, Jan Smeea (Spree-gezelschap) 8 uur (voor volwassenen) Tivoli-Schouwburg, Turf in je ransel (Louis Bouwmeester's revue) 8 uur (voor volwas senen) (Zondags ook 2 uur). Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 16 dezer in: City (voor volwassenen); Corso (voor volwassenen): Centraal (voor volwassenen); Royal (voof volwassenen); W. B-theater voor volwassenen) SCHIEDAM, 10 Jan. Officieele noteering van üe commissie uit de Kamer van Koophandel. Moutwijn Moutwijn 46 pet. 16.per H.L. Namens de commissie uit d# Kamer van Koophandel, H. J. JANSEN. Spiritus Melasse-spirtius 28.— per H.L. SCHIEDAM, 10 Jan. Men noteert voor ruw» graanspiritus 60 pet. 17.— per H.L. Spoeling Noteering ƒ2,60. Moutwijn 18.—.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1930 | | pagina 1