Jacht taf ereejen in Engeland. Voorbereidingen voor de vlootconferentie. - Hoe ski's gefabriceerd worden. MAANDAG 13 JANUARI 1930 EERSTE m.AD PAGINA 1 In Engeland, 'uaar het grootste gedeelte van den bodem eigendom is van den adel en het platteland bezaaid met kasteelen, die dikwijls uit historische tijden dateeren, is de gelegenheid om groote jachten to organiseeren veel gunstiger dan in onze landen. Bovendien is de upper ten er een grooter liefhebber van dan hier. Op onze foto zien tce de uitrit voor een vossen jacht, die op het landgoed van Lord Chesham gehouden werd. De wintersport wordt thans in veel meerdere mate beoefent als in vroegere jaren het geval was. Bijna in alle landen vindt men heden beoefenaars van de ski-sport, die, zoo ze al niet in eigen land beoefend kan worden, dan toch altijd gelegenheid in Zwitserland vindt. Het gevolg is, dat tegenwoordig fabrieken van de benoodigdheden voor deze sport bestaan. In de eerste plaats natuurlijk van sk?s zelf. Deze moeten met buitengewone zorg vervaardigd worden, daar de natte sneeuw het hout zou kunnen doen splijten en scheuren, waardoor, gezien de geweldige vaart, die vooral bij wedstrijden bereikt wordt, licht ongelukken zouden kunnen gebeuren. Wij geven hier een paar afbeeldingen uit een ski-fabriek. Zooals men ziet, neemt het handwerk daar een groote plaats in. Op onze eerste afbeelding wordt de voor de ski benoodigde houten plank met een machinale zaag op maat gezaagd, op de tweede wordt de ruwe ski glad gemaakt. In het landelijke Sassenheim zal een nieuw raadhuis in gebruik genomen worden, waaraan deze gemeente dringend behoefte had. Het gebouw i* thans geheel voltooid en zal dan ook den 17den Januari officieel in gebruik gesteld voorden. De gastvrouw van Latimer House in Chesham, waar de groote jachtpartij, hiernaast afgebeeld, gehouden werd: Lady Chesham met haar zoon, de Honorable John Charles Compton Cavendish. Leden van de Japansche delegatie voor de Londensche vloot conferentie tijdens een voorloopige bespreking met den Engelschen premier in diens huis in Doivningstreet no. 10. Op onze afbeelding zijn gezeten van links naar rechts admiraal Takarabe, Reyire Wakatsuki, de voormalige Japansche premier en thans hoofd van de delegatie en minister Ramsay Mac Donald. Een belangstellende menigte bekijkt de modellen voor het nieuwe automatische seinsysteem, dat de Londensche Undergrounds in gebruik zullen nemen. Minister Verschuur opende in het Veiligheids- museum te Amsterdam een tentoonstelling van acetyleentoestellen, waar, behalve goede exem plaren, ook ondeugdelijke waren te zien. Een daarvan, een ontploft toestel, dat door ondeugde lijke constructie een slachtoffer vroeg. Een inzending op de tentoonstelling van pluim vee, duiven en konijnen, die van 10 tot 13 Jan. te Ede gehouden wordt en door den Commis saris der Koningin in Gelderland geopend is. Op het oogenblik draait in de Cinema Royal te Amsterdam de filmcyclus van J. A. Ochse, de Maha.cyclus, over het leven van de Oostersche volken, die ons buitengewoon interesseeren, daar we in ons Indië er verscheidene hebben. Ze geeft buitengeivoon goede opnamen, o.a. uit Java, Bali en Borneo. Hier een Dajakker van Borneo, die groote bewondering heeft voor 't filmtoestel. Het Eerste Kamerlid J. B. Westerdijk te Uithui- zermeeden, dat zijn 70- sten verjaardag viert. Henry Mencken, gevreesd journalist en uitgever van de „American Mercury", kwam voor de Londen sche vlootconferentie naar Europa. De Hoogeweg te Velp, die in een niet te besten toestand verkeerde, wordt thans hersteld. Daar dit de aangewezen weg is naar de Beekhuizer bos- schen, is deze verbetering niet van belang ontbloot en zal dit nieuws veel toeristen, die hun vacantie in die omgeving doorbrengen, verheugen. psj|

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1930 | | pagina 4