ALGEMEEN OVERZICHT. MET ONMENSCHELIJLE KOELBLOEDIGHEID De Weichsel vergiftigd WOENSDAG 15 JANUARI 1930 'N VREESELIJK MISDRIJF OP EEN TAXI-CHAUFFEUR UITGEVOERD PROF. BERNERl BEKLAAGT ZICH HET KANAAL ANTWERPEN-LUIK HENRY FORD EN HET ONDERWIJS ALLE VISSCHEN OMGEKOMEN diefstal in een museum HONDURAS' GEZANT BIJ DEN H. STOEL Onderzoek in de Êklarek-zaak KOERSOPJAGING EN BEDROG DE PAPEGAAIENZIEKTE DE MIJNWERKERSSTAKING IN AUSTRALIË MR. J. LIMBURG Oproerige kleurlingen TE PLETTER GEVALLEN De dalingen Vérgad-eHng'" 'Z10'*1®"* Schacht ontstond is in over den hpt r 7,es overeenstemming bereikt, vastgesteld lngs^atuin- Als zoodanig is de 15e vreemde valutT, »le betalingen' (lie dan in zal aan het eind geschieden. Duitsch'-.n zen tesren D 'i Va" '"dere maand deze devu- stig het nlaii 8n,arken wisselel1' overeenkom Zako'a 0veree"komst is eveneens bereikt in Een rt Curatorium-clausules. sten,, 1 artike'en voorziet, dat, in overeen- Derin,i11115 met 'let plan' aan het eind van eenige K e v°or betalingsuitstel de uitgestelde »om onmiddellijk betaalbaar wordt. liik 6v. ander artikel bepaalt, dat, onathanke Tïnite 6en "'oratoriumafkondiging door d' c e regeering, omdat zij tot de conclusie gekomen, Uat Duitschland's eeonomiseh en ei nstig in gevaar kan komen, indien geen 'ora orium wordt afgekondigd, de speciale Mescomimssie zal worden geraadpleegd, - eieenkomstig het Voungplan. Het is te ver aan' dat de toepassing van par. 124 van de fllRCt'es van de adviescommissie ,n a< viaeerenden, niet van uitvoerenden aard zullen zijn. Ue dwangmogelijkheid ""uitrent het sanctievraagstuk vernemen wij te utLrjen hedenavond den tekst hoopt .fUll ;ere" van de nota's, die tusschen u tschland en Frankrijk gewisseld zullen vmden met betrekking tot het geval, waarin van een verscheurten dcz.i uitdrukking "eze nota's voorkomen) door Duits li De Volkenbondsraad De volkenbondsraad heeft besloten, de con feientie voor het sluiten van wapenstilstand op tariefgebied bijeen te roepen tegen 1 Februari a.s. te Genève. Zes en twintig staten hebben zich bereid ver uitzondering van Albanië en Litauen, die nog niet geantwoord hebben. Verder zal ook Cuba aan de conferentie deel nemen en zullen \v chillende niet-Europeesche staten waarnemen z.ndcn: Tot voorzitter van do conferentie is benoemd graaf von Moltke. s.d:i.-g:crde van Denemar ken op de voIkenlK-udsvergadering en oud-mi nister vau buitenlandsche zaken. De volkenbondsraad beeft verder kennis ge nomen van het rapport vafl den heer Colijn over de derde conferentie Inzake de afschaffing der in- en uitvoerverboden te Parijs gehouden is. De commissie tot aanpassing aan het Kellogg pact, tot instelling waarvan de volkenbouds raad gisteren besloot, zal op 25 Februari a.s bijeen komen. Op voorstel van Henderson is besloten een internationale commissie van <lrie leden te be noemen, die zal vaststellen de rechten en ver plichtingen der Joden en Arabieren bij deu klaagmuur te Jerusalem. De Britsche regeering zal een voordracht over de samenstelling der commissie aan den volkenbondsraad doen. De uitspraak der com missie omtrent de wederzijdsche rechten en verplichtingen zal bindend zijn en de commls sie zal weer ontbonden worden, zoodra zij zich van deze taak heeft gekweten. Een Brit kan t "o lid dezer commissie worden. DOORDIEN EEN RESERVOIR VAN EEN Dr. Schacht ter Haagsche conferentie De Duitsche delegatie lieeft in de besprekln gein, die zij Maandag met dr. Schacht hield, voor zij zich weder begaf naar de hervatting van de bijeenkomst der zes, aan dr. Schacht de volgende vragen gesteld: OE di. Schacht, zoo andere Duitsche ban ken zouden deelnemen in het kapitaalvan <e m.ern. Bank, dien Banken moeilijkheden i" den weg zou leggen? Op deze vraag antwoordde dr. Schacht ont kennend. Of hij bereid was, zoo lang die andere bar. ken nog niet in het Bankcomité vertegen woordigd konden worden, in dien tusschentijd lu het comité mee te werken. Hierop antwoordde dr. Schacht bevestigend, evenals op de vraag of de Rijksbank bereid was de functies in Voungplan en Bankstatuut voorzien, te vervullen, ook wanneer zij niet zelf doch andere banken in het kapitaal van da Intern. Bank zouden deelnemen. In de vergadering der zes, die hierop plaats vond, verklaarde minister Curtius, dat da Duitsche delegatie in staat was-binnen 24 uur de namen te noemen van de baukgroepen welke in de plaats van de Rijksbank zouden willen treden. Men gaf aan het slot van de Duitsche pers conferentie te verstaan, de verwachting te voesteren dat men de conferentie tot een suc cesvol einde zal weten te brengen. --vernomen wordt, zal de brief van dr. c ïac.i aan de organisatie-commissie van de u ei nationale Bank, waarin hij zijn bekende mee edeeling inzake het niet-deelnemen van de u e Rijksbank deed, gepubliceerd worden. Het tijdstip, waarop de publicatie zal geschie- en, is nog niet bekend, doch de publicatie zal m geen geval later plaats vinden dan die van net Haagsche protocol. Dr. Schacht heeft over de zitting der bank- experts van Maandag aan Duitsche journalis ten verklaard, dat bet in het minst niet zijn be doeling was, om door zijn houding, welke men na zijn brief had moeten verwachten, eenige sabotage van de tot nu toe bereikte politieke resultaten der Haagsche conferentie te plegen. Hij is in Den Haag slechts als deskundige en heeft met de politieke vraagstukken niets uit te staan. Zijn brief, waarvan de Duitsche delega tie voorloopig geweten heeft, is niet met haar besproken geworden. Over dien brief kan hij geen gedetailleerde opmerkingen maken. Het is intusschen juist, dat de brief drie vra gen bevatte, aangaande: Is de totaalbslasting, 2e de moreele waar- horgen van de Duitsche particuliere eigenaars, Se de moreeie behandeling op gelijken voet van de Dnitschers, zonder eenige nieuwe bevestiging van bet sanctierecht. Wanneer het aanroeren van deze vragen reeds Politiek genoemd wordt, dan kan hij er zich slechts over verhengen, dat zij tenminste een maal ter gelegenheid van de Haagsche conferen tie ter sprake zijn gebracht. Zijn standpunt bij de beraadslagingen der commissie werd uitsluitend bepaald door de overweging, dat het hier slechts gaat om een zaak, waarbij moet worden vastgesteld, of de moreele grondslag vaststaat. Aan een zaak, welker moreele grondslagen niet als draag krachtig beschouwd hunnen worden, kunnen nóch hij nóch d» Rijksbank deelnemen, ten minste niét vrijwillig. De deelneming van andere Duitsche banken dan de Rijksbank zal geheel afhangen van het vertrouwen, dat deze firma's genieten. Daaren tegen zal hij in geen onkel opzicht sabotage plegen, zooals *tan hem verondersteld is, want hij was te zeer overtuigd van zijn plichten als staatsburger. Op een vraag, of hij zijn ontslag zou nemen, wanneer zijn eisclien uiet werden ingewilligd, verklaarde hij: Logisch gesproken treed ik slechts af, wan neer ik het stellige gevoel heb, onjuist te heb ben gehandeld, maar ik zal niet aftreden, als dat eenigen heeren past. De leiding der Rijks bank en de verantwoordelijkheid voor haar houding is mij door de Duitsche rijkswet en in ternationale afspraken opgelegd, zonder dat ik daar iets aan doen kan. Ik zal deze verantwoordelijkheid niet afwij sen en mij daaraan niet door de vlucht onttrek ken. Het vertrouwen in de fi:.ancien, het cre- diet en de muntpolltiek van de Rijksbank kan, "aar mijn inzicht slechts verhoogd worden, als men ziet, dat de Rijksbank aan een zaak, wel ker moreelen grondslag zij niet juist acht, niet meewerkt. Over de politieke zijde van de kwestie wilde de heer Schacht zich niet uitlaten. Pe bot*ding der Duitsche de legatie goedgekeurd zlttimr Duit'scbe ojksknbinet heeft zich in zijn va" Sisteren bezig gehouden met den heeft Van ('e °"de''handelingen te Den Haag en hoi r v"orzoov'ei1 de resultaten bekend zijn, de ln° va-u de Duitsche delegatie goedgekeurd adat de rijksregeering, in overleg met den Pp1"5',! ^an da rijksbank, de Reichskredit zo S,e. baft e" de Pruisische Staatsbank ver- C 'leeR- in de plaats van de rijksbank voor- 1 i a'3 sHchters van de bank voor Internatio- a 8 betalingen op te treden, hebban deze ban en zich daartoe bereid verklaard, ot het voeren van ds noodige onderhandeiin- sche Z°Utle" «°S gisterenavond de heeren Rit- 1 ,e" President Schroeder naar Den Haag ertrokken, land van het Youngplan sprake zou zijn. Deze nota's zouden een aanhangsel vormen aan hot slotprotocol. In het slotprotocol zelf zou uitdrukkelijk be paald worden, dat wanneer er zich, terwijl bet Youngplan werkt, moeilijkheden mochten voor doen, alleen de in dat plan zelf voorziene maatregelen te baat zouden worden genomen. Snowden wees erop, dat dr. Schacht niet het recht kon hebben, zijn veto uit te spreken over besluiten van regeeringen en dat d'e re geeringen moesten voortgaan met het werk der conferenties. Tardieu en Loucheur te Parijs In de zitting van gisteren van het Fransche kabinet hebben Tardieu en Loucheur verslag uitgebracht van het verloop der onderhandelin gen te Den Haag. Tardieu schilderde den gang van zaken ter Haagsche conferentie van deu derden Januari af en Loucheur gaf een overzicht van de bespre kingen in de herstelcommissie voor Oost-Europa. Met algemeene stemmen keurde de minister raad de houding der Fransche delegatie goed en wensehte haar geluk met de tot nog toe be haalde resultaten. Tardieu keerde gisteren naar Den Haag terug. Zondag zal hij zich over Rotterdam naar Londen begeveu, waar hij van Maandag af besprekingen met Mac Donald en Stimson over de vlootcon ferentie zal voeren. In Fransche kringen verwacht men, dat de werkzaamheden van de conferentie te 's Gra- venhage tegen dien tijd geëindigd zullen zijn, of dat in ieder geval de voornaamste vraagstuk ken opgelost zullen zijn, zoodat, indien Tardieu vóór. het einde van de conferentie Den Haag mocht verlaten, de ministers Cheron en Lou cheur de overeenkomst voor de Fransche dele gatie zullen teekenen. De zetel der herstelbank Naar wij vernemen, zal heden de definitieve beslissing omtrent den zetel van de herstelbank genomen worden, welke zetel In Bazel zal komen. Dan zal men de vertegenwoordigers van Zwit seriand officieel tot een bespreking uitnoodigen. België zou zijn laatsten tegenstand tegen de vestiging te Bazel opgegeven hebben. Tot dusver vonden er niet-officieele voorbe sprekingen met dr. Baehmann plaats betreffen de de k -stie van de belastingvrijheid enz. In verband met de bier en daar in de pers gemaakte opmerkingen, dat na het verdrag over de Bank met Zwitserland nog wijzigingen in de kantoniale wetgeving van Bazel noodig zouden zijn, vestigt men er onze aandacht op, dat ver dragen volgens de Zwitserscbe grondwet direct bindende kracht hebben, zoowel voor kantons, als voor gemeenten. Men heeft er zich overigens ln het kanton Bazel ook nog van vergewist, dat geen der po litieke partijen in den kantonalen raad van Bazel zouden aansturen op de aanvraag van een referendum (dat ui. ook door een kanton kan worden aangevraagd) tegen het verdrag inzake da Bank. Er is dan ook, naar men ons van Zwitsersche zijde verklaarde, geenszins te verwachten, dat er gebruik zal worden gemaakt van de mogelijk heid een referendum aan te vragen voor het geval, dat het verdrag voor langer dan 15 jaar zal worden gesloten. Onderhandelingen met Oos tenrijk Van Oostenrijksche zijde wordt meegedeeld, dat de rellefschuldovereenkomst tusschen Oos tenrijk en Italië zoo goed als gereed Is Ver wacht wordt, dat nog in Den Haag de overeen komst door Schober en Mosconi zal worden on derteek-end. Met de Belgische delegatie zijn gisteren be sprekingen gevoerd over den afloop der com- mercieele schulden vau voor den oorlog en over de liquidatie der Oostenrijksche eigen dommen in België. De onderhandelingen belo ven een bevredigend resultaat. Hetzelfde geldt voor de besprekingen van Oostenrijk met Polen over de oude Oostenrijk sche verzekeringsmaatschappijen, die in het te genwoordige Polen, voorzoover dit vroeger Oos- tenrijksch gebied was, nog bestaan. Italië's eisch ter vlootconfe- rentie Uit Rome wordt gemeld, dat het hoofd orgaan der fascistische partij een artikel over de politiek van Italië op de a.s. vlootconfe- rentie bevat, waarin o.a. wordt verklaard, dat Italië onvoorwaardelijk zal vasthouden aan den eisch, om een vloot van dezelfde sterkte als Frankrijk heeft te bezitten. Theoretisch verdedigt Italië zelfs het denk beeld, dat het recht op een vlootpariteit met Engeland heeft, hoewel het wegens zijn be perkte economische en financieele middelen er van afziet, deze aanspraak in de praktijk te verwezenlijken. Italië is, aldus betoogt het artikel, een zeer uitgestrekt schiereiland in een afgesloten zee, welker toegangen door andere staten worden bebeerseht. Ten slotte verklaart het blad, dat Italië het kalm zal aanzien, indierf de geheele confe-, rentie tengevolge van het vasthouden aan den eisch voor een vlootpariteit met Frankrijk zou mislukken. EEN KOGEL DOOR HET HOOFD GEJAAGD Hoewel de ongelukkige op de knieën om genade smeekte Een vreeselijk misdrijf, met onmenschelijke koelbloedigheid uitgevoerd, heeft Maandag avond buiten Parijs op den Straatsburgweg plaats gevonden. Een Parijscb taxi-cbauffeur werd gisteren avond op een der Parijsche boulevards door een jongeman, die begeleid werd door een jonge vrouw, aangeroepen met het verzoek, hen naar Straatsburg te willen brengen. Eenige kilometers voorbij de vlieghaven Le Bourget liet de man den wagen halt houden, stapte uit, en verzocht den chauffeur, met hem eenige stappen den weg op te gaan, terwijl de jonge vrouw in den auto bleef wachten. Toen de chauffeur zich eenige meters van zijn wagen verwijderd had, draaide de onbekende passagier zich plotseling om, trok een revolver en loste een schot, dat den chauffeur juist in den mond trof. Ondanks de zware verwonding trachtte de chauffeur te vluchten, doch, reeds na eenige meters afgelegd te hebben, struikelde hij en viel in een greppel. Zijn aanvaller had hem dus weer spoedig be reikt, en, hoewel de ongelukkige op de knieën om genade smeekte, joeg de onverlaat zijn slachtoffer een kogel door het hoofd, waardoor de chauffeur onmiddellijk dood was. Deze geheele gang van zaken is bekend ge worden, doordat toevallig een wielrijder zich op het moment van de misdaad in de onmiddel lijke nabijheid van de plaats bevond en op eenigen afstand het gebeuren waarnam. De ongewapende fietser, die met afgrijzen het onmenschelijk optreden van den misdadiger had gezien, waagde het dan ook niet, in te grijpen, doch verwittigde zoo snel mogelijk telefonisch de politie, die onmiddellijk twee recherche ambtenaren per motor ter achtervolging van den misdadiger uitzond. Zij vonden hem nog op de plaats van de misdaad, vergeefs pogend om de taxi op gang- te brengen. Ondanks zijn heftig verzet, slaagde men erin, den man en zijn hegeleidster te arresteeren en naar Parijs over te brengen. De jongeman bleek een 20-jarige bewonri vau Straatsburg te zijn en het meisje zijn U-jarige vriendin. Hij verklaarde zonder werk to zijn en zijn daad voornamelijk te bobben gedaan, im in het bezit te komen van de geldsom, die da chauffeur hij zich had, en van den auto. Geconfronteerd met het echtpaar Rusconi Onze Brusselsche correspondent meldt ons: Prof. Bernerl, die zeer terneer geslagen is door zijn gevangenschap, is Dinsdag in liet justitiepaleis van Brussel geconfronteerd met Rusconi en diens vrouw. Berneri verklaarde, een slachtoffer te zijn van Menapace en protesteerde tegen de beweringen, waarin hij wordt voorgesteld als een medeplich tige van den ggent provocateur van Mussolini. Cachet van plechtigheid aan de eerste werkzaamheden DE KONING KOMT Onze Brusselsche corresp ïdent meldt ons: Men wil een cachet van plechtigheid geven aan de eerste werkzaamheden voor het graven van het kanaal van Luik naar. Antwerpen. Het is n.l. de bedoeling, dat de eerste spade grond zou gegraven worden in tegenwoordig heid van den koning, van den minister van openbare werken, van de gouverneurs van Lim burg en Luik en van de burgemeesters van Hasselt en van Luik. Deze plechtigheid, die in de maand februari zal plaats hebben, zou geschieden op de grens strook van de provincies Luik en Limburg. Hij schenkt een millioen dollar VOOR DE STICHTING VAN VIER SCHOLEN Henry Ford en zijn echtgenoote hebben 1 millioen dollar geschonken voor de stichting van 4 scholen in den staat Georgië. CHEMISCHE FABRIEK IS LEEG GELOOPEN Naar de Poolsche bladen melden, moet de bovenloop van de Weichsel op Poolsch gebied vergiftigd zijn, doordien een groot reservoir van een chemische fabriek in een zijrivier van de Weichsel is leeg geloopen. Alle visschen in deze rivier moeten reeds omgekomen zijn. Aangezien de waterleiding te Warschau het water uit de Weichsel betrekt, heeft de Poolsche minister van binnenlandsche zaken last gege ven, dat de watertoevoer gedurende enkele dagen afgesloten zal worden. In dien tusschen tijd zal de waterleiding het water uit de reser vebassins leveren. Volgens de berekening der deskundigen zou het vergiftigde water gisterenmiddag de stad Warschau bereiken en zou het ongeveer 3 uur duren, voordat dit weggevloeid zou zijn. Omtrent de vergiftiging van het water van de Weichsel wordt nader nog gemeld, dat enkele met vergiftigde zuren gevulde reservoirs van de Poolsche stikstoffabriek Nitka te Niewiarow lek zijn geworden, zoodat 16.000 liter vergif tigd zuur in de rivier Czarnd, een zijrivier van de Pilica, vloeide, welke laatste rivier weer in de Weichel uitmondt. TWEE VAN DIJCK'S EN EEN RUYSDAEL ONTVREEMD De bewaking niet in orde Onze correspondent te Parijs schrijft ons: Het museum van Aix-en-Provence is na het Louvre wel het rijkste museum van heel Frank rijk. In het bijzonder ds Vlaamsche en Holland- sehe scholen zijn er zeer goed vertegenwoor digd. Voor museumgebouw zijn gedeeltelijk een oud klooster en een voormalige kapel ge bruikt, doch in de laatste jaren had de gemeente er verschillende zalen laten bijhouwen, in het bijzonder voor de verzamelingen van moderne kunst. Het museum werd in I860 verrijkt door de beroemde collectie van den heer de Bourguignon de Fabregoules, die tot de rijkste particuliere verzamelingen behoorde en waardoor het mu seum in bezit kwarp van belangrijke .werken Om de belangrijke collecties te completeeren gaf de staat een aantal werken uit het Louvre en uit de staatsreserve in bruikleen. Dat alles heeft niet kunnen beletten, dat al die kunstschatten, opgehoopt in tal van gebou wen en zalen, die niet eens altijd met elkaar in verbinding stonden, werden toevertrouwd aan één, zegge één enkelen bewaker. De gevolgen zijn dan ook niet uitgebleven. Nu door de ex positie te Parijs van de beroemde „Boodschap des Engels", op den rijkdom van het museum van Aix is gewezen, maar ook tal van klachten zijn opgegaan over de zorgelooze be waring der kunstschatten, hebben dieven, of heeft een dief, een bezoek gebracht aan het mu seum en een he.ungrijke diefstal Vrijdag j.l. ge pleegd welke eerst Zondag ontdekt Is. Twee van Dycks en een Ruysdael zijn ont vreemd. Ze werden dezen keer niet uitgesne den, doch uit de lijst gelicht. De twee van Dycks zijn kleine portretten 13 hij 20 centimeter groot, en voorstellende twee vrienden van den meester, van Diepenbeehe en Ryckaert. Beide portretten waren in een lijst gevat en waren afkomstig van d8 collectie Calviero. De Ruysdael is een vrij groot schilderij en in e.en hoek geteekend: Ruysdael 1661. Maar men heeft het in twijfel getrokken of het schil derij wel van den meester zelf is. Het stelt voor een hut hij een windmolen en een kerk. Ontegenzeglijk wat sujet en wijze van behan deling betreft overeenkomstig de manier van Ruysdael, nam men echter den laatsten tijd aan dat het van een van Ruysdael's leerlingen is. Reeds is en uitgebreid politieonderzoek ingesteld wat door den gerulmen tijd die ver- loopen is §inds de ontvreemding, niet verge makkelijkt wordt. En natuurlijk gaan weer krachtige protestpn op tegen de wijze waarop een zoo belangrijk museum bewaakt wordt. De overhandiging der geloofsbrieven Men seint ons uit Rome d.d. gisteren: De Paus ontving heden den nieuwen gezant der republiek Honduras, baron De Croote in audiëntie, waarbij de gezant zijn geloofsbrieven overhandigde. De audiëntie verliep volgens bet daarvoor vastgestelde protocol. Verhoor van koopman Perl „Hoewel hij verschillende feiten ter kennis van de overheid heeft gebracht, is er niets gedaan" De commissie van onderzoek in de Sklarek- zaak van den Pruisischen landdag beeft giste ren het getuigenverhoor voortgezet. Allereerst werd de' districtsafgevaardigde, de koopman Perl, van de economische partij ge hoord. Hij verklaarde reeds eenige jaren gele den er op gewezen te hebben, dat de goederen van de Sklareks 100 pet. duurder waren dan in den kleinhandel. Hoewel hij verschillende feiten ter kennis van de overheid heeft gebracht, is er niets ge daan. Een langdurig proces te Berlijn begonnen OOK BALANSVERVALSCHINGEN? Te Berlijn is gisteren het vermoedelijk ver s< heideae weken vereischend© proces tegen Commerzienrat LIndemann, zijn broeders Gustav en Otto en de kooplieden Heinrich Gitz en Willy Forst begonnen. Karl Lindemann wordt beschuldigd van koersopjaging van de aandeelen der Branden burger Holzindustrie A. G. en van bedrog. De andere beklaagden worden van medeplichtig heid beschuldigd. Bovendien moeten er ook balansvervalschin- geu zijn gepleegd. Invoerverbod der vogels De Hamburgsohe senaat heeft een verorde ning uitgevaardigd, waarbij de invoer van pape gaaien voorloopig wordt verboden. In bijzondere gevallen kunnen uitzonderingen op 't verbod worden toegestaan. Meer dan duizend mijnwerkers door oud-soldaten afgericht DE TOESTAND ERNSTIGER SYDNEY, 14 Januari. (R. O.) De mijnwer kers-organisatie, welke zich het corps tot ver dediging van den arbeid noemt, defileerde te Cannach. Meer dan duizend mijnwerkers zijn door oud-soldaten afgericht. De machinisten en stoker»., die in de mijnen van Nieuw-Zuid-Wales den veiligheidsdienst waarnemen, trekken zich voor de intimidatie der mijnwerkers terug, die verbitterd zijn, wijl door den staat een poging zal gedaan worden om de mijnen te doen werken. DE REGEN DER LAATSTE WEKEN heeft het water der Seine zoo doen wassen, dat de rivier haar bedding heeft verbreed en reeds over de kaden van Parijs stroomt. EEV DEI! I E K/ A TIN r4KE TV. FAT v t IV LET TATICAAN was dat van Prins Albert van Monte Carlo, dien we bier, temidden van onderscheidene dignlt»- rissen, ds Lapfen van de S U Pieterskerk zien afdalen. Benoemd tot president van de conferentie tot unificatie van het wisselrecht De raad van den volkenbond heeft gisteren den bekenden Nederlandschen jurist, mr. Lim burg, benoemd tot president van de conferentie voor unificatie van het wisselrecht. DE VERMISTE DUITSCHE NATION AAL-SOCIALIST. Zijn verdwijnen opgehelderd Ernst Schwarz heeft een briefkaart aan zijn familie gezonden. Zijn verdwijning is daarmee opgehelderd. Inval in het stadhuis te Carnarvon Ook de burgemeester gewond Bij een inval door oproerige kleurlingen ge daan In het stadhuis te Carnarvon (Kaap-pro vincie), zijn de burgemeester en eenige andere Europeanen gewond, evenals een aantal kleur lingen. De leiders der beweging zijn gearresteerd, doch een berucht agitator wist te ontsnappen. Na 'n hotsing in de lucht TIJDENS EEN NACHTELIJKE OEFENING Tijdens een nachtelijke oefening zijn twee Japansche vliegtuigen met elkaar in botsing gekomen en op den grond te pletter gevallen. Ben officier is gedood, twee andere zijn ernstig gewond. KENNETH HAWKS, ©en filmmagnaat in Amérika, is bij een vliegongeluk met nog 9 ander© personen verongelukt r

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1930 | | pagina 9