DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN STADSNIEUWS BEURS VAN SCHIEDAM mÈÊ ®WEER BfeËNG" HST E 2ste JAARGANG. DINSDAG 21 JANUARI 1930 15624 BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM. TELEFOON INTERCOMMUNAAL No. 68085. ABONNEMENTEN: per 3 maan den 3,25,' p. mnd. 1.10. per week 25 ct. Franco p. post 3.75 p. kwartaal. Afz. nummers 5 ct. Postch. en girodienst 81440 ADVERTENTIEN! 1—5 regels 1.55. Elke regel meer 30 ct. Reclames tusschen den tekst 60 ct. p. regel. KI. advertenties: 30 woorden 25 c., elk woord meer 5 c., tot 't max van 50 woorden. Kabouters 5 regels f 0.50, 10 regels 0.75, 15 regels 1.00. Gratis-On"evaUenverzekerin" 500- bij overlijden door een ongeval; f 500- bij verlies van beide handen, voeten of oogen; 250- bij verlies van één hand een voet of een oog; 150- by verhes van een duim; 75- by verhes van een wys- vinger ^50 bij verliesvan twee voorste ledematen alle vingers van een hand; 25,- bij verlies van elke9 anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand m dit blad worden afgedrukt. FATHER WITLOX NIEUWE MARGARINE-FABRIEK UIT KETHEL DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN TT J. SJm NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT A EEN PRIESTER-METSELAAR Uïnsdag 28 Januari zal Father Witlox. va» do Congregatie van MI11-HU1, een causerie kamen hoüden over zijn missiewerk in Oeganda Father Witlox ts een heel bijzondere missio ns. Hij begon zijn studie voor het priester- Bchap eerst op lateren leeftijd. Tevoren was timmerman-metselaar, met welk vak hij Vor»r zijo moeder den kost verdiende. In November 1903 vertnpk hij als pasgewijd tester naar Oeganda. Het eerste werk van d.en missionaris is Natuurlijk de taal leeren. Zoo deed ook Father Itlox, toen hem Nkokonje als standplaats %rd aangewezen. En passant bouwde hij er eeB kerk. Zijn tweede jaar bracht hij door te Nsambi» "b bouwde er een zusterklooster en zag tegelijk *ans een duizendtal kinderen te doopen. Zijn derde jaar als missionaris voerde hem 'kar Namiljango, waar hij naast zijn priester 'iiken arbeid een school bouwde voor me" "'tgebreid onderwijs ter opleiding van eate 'keten en van studenten die roeping gevoelden ^°°r het priesterschap. In het vierde jaar bouwt hij te Nagalama een Weede zusterhuis: geheel terloops eigenlijk. h« echte missiewerk blijft bij den ijverige* feester steeds op den voorgrond staan. In het vijfde jaar van zijn missionarisleven Wrhuist hij voor den vijfden keer. Hij trekt "aar Bukedi, waar hij een kerk bouwt, met a«n priesterkoor van in de zon gebakken steen, «het juweeltje van Bukedi". Nauwelijks is do kerk afgebouwd, of ^'Uenpest breekt in Bukedi uit. Alles vlucht *at vluchten kan. Father Witlox blijft bij de zieken achter, binnen 14 dagen sterven er meer dan -00, i gorden er door Father Witlox zelf ter aarde kesteld, dat wil Wsen: zelf draagt hij ze naar kerk en zelf delft hij hun graf. Op hel graf van den laatste valt hij bewusteloos neer. Twee "tgers. die langs komen, brengen hem naar zUn huis en als 'ie oververmoeide priester 'a morgens de oogen opslaat, staat een mede priester aan zijn bed, die gezonden was om Kern te komen helpen. Maar Father Witlox ls voorloopig niet meer tot eenig werk In staat Tien dagen lang wordt hij naar de residentie v»n zijn Bisschop gedragen, waar hij zes maan den ziek ligt. Dan breekt een nieuwe periode voor hem ®nn. Daarover morgen nog een enkel woord. PROPAGANDACLUB „ST. CLEMENS" VERKOOP BOUWTERREIN VLAARDINGERDIJK EN GORDONSTRAAT Verbetering Nieuwe Haven B. en w. schrijven aan den Raad: Van den heer H. Gabel kwam bij ons in het "erzoek, namens zijn principaal, om hem tegen 18.per. M2 te verkoopen den nog restee nden bouwgrond, ter grootte van omstreeks '500 M2„ gelegen aan de Noordzijde van de Gor- donstraat en aan de Zuidzijde van den Vlaar- dtngerdijk. Bij inwilliging hiervan verplicht de betrok k-U kooper zich om die jianden, welke aan do Kieuwe Haven tusschen den Vlaardingerdijk de Gordonstraat zijn gelegen, af te breken aldaar volgens de nieuwe rooilijn een be hoorlijken bouw tot stand te brengen, waarbij de buiten deze rooilijn vallende grond aan de Gemeente wordt afgestaan, een en ander onder Voorwaarde, dat de Gemeente een bedrag van 20.000.aan den bouwer betaalt. Hierbij kan worden medegedeeld, dat de kankoopsom van de panden bijna het dubbele h®draagt van de bijdrage, welke van de Ge beente wordt gevraagd. Voor de Gemeente beteekent dit aanbod de bogelijkheid om het stadsbeeld ter plaatse in Wet geringe mate te verfraaien, en tevens om ®en belangrijke verkeersvevbetering tot stand Ie brengen, daar alsdan het begin van den Vlaardingerdijk kan worden voltooid en de Oprit van de Nieuwe Haven naar den Vlaar- Öingerdijk kan worden verlegd, zoodat de hoek yïaandi ngerdij kNieuwe Haven belangrijk Vordt verbeterd. Heeds geruimen tijd Is door den dienst van Jkotaeentewerken getracht een oplossing voor stadsdeel te verkrijgen, die van de Gemeente "'et te zware offers zou vragen, zoodat de tegenheid, welke zich thans voordoet, alles- waard is ernstig te worden overwogen, He Directeur van Gemeentewerken stel: dan voor op het verzoek in te gaan He Commissie voor het grondbedrijf heeft *'ch met het voorstel van den Directeur van Gemeentewerken vereenigd en ook de Com missie voor de Gemeentewerken, aan wie het borstel is toegezonden, heeft geen bezwaren haar voren gebracht. Ook ons college kan zich met de voorgestelde ^Soling vereenigen. Vlij teeltenen hierbij nog aan, dat voorge- k®breven wordt, dat de bouw in de Goirdon- "tfaat zal bestaan uit vrije benedien- en boven gingen van tenminste 5.50 M. breedte. T® zijner tijd zullen uw Raad de uitgewerkte bannen voor den nieuwen oprit worden aange ven en de daarvoor noodige gelden worden "khgevraagd STEDELIJK MUZIEKKORPS He vereenigiing voor leden van het stede- j™ muziekkorps geeft Zaterdag a.s. in de I®4' voor den R. K. Volksbond haar jaar- bjksc/ucn feestavond. Ook nu weer vea leent J8 toomeelivereeniging „Utlli Dulci mede. jerking en Hthtii Igd. -<=, zijn de weezen van beide in- -tingen tot bijwoning van dezen avond uitge- Vdig - SCHIEDAMSCH VOLKSBADHUIS Op 17 PI1 ig Ja.nua.rl 1930 werden 586 ba- genomen te weten in de le klas: 22 ■*"ipbadeu, 67 regenbaden en kinderbaden in <Je 2de klas: 37 kuipbaden, 441 regen- ea 14 kinderbaden. Viering van het tweede lustrum In het Parochiehuis van de Gorzen heeft gisteravond de propagandaclub „St. Clemens" haar tweede lustrum herdacht. Behalve de leden der jubileerende club waren bij deze viering aanwezig de geheels geestelijkheid van de H. Hart-parochie alsnjede afgevaardigden van de andere parochieele propagandaclubs hier ter stede. In het begin van den avond heeft de heer W. Th. A. Janse, voorzitter van St. Clemens de aanwezigen toegesproken, waarbij bij, na de kerkelijke viering op j.l. Zondag gememoreerd te hebben een overzicht gaf van het wel en wee der propagandaclub vau Scbiedam-Zuid. Eenige dagen na de mislukte staatsgreep van Troelstra, aldus de heer Janse, werd in de zaal van den R. K. Volksbond door het plaatse lijk comité van de K. S. A. een groote protest vergadering gehouden. Daar werd het woord gevoerd door Deken Verhoeven z.g., die aan drong op meer propaganda voor de Katholieke zaak. Deken Verhoeven sprak hierbij geheel volgens den weoisch van Mgr. Callier z.g., die in alle parochies een kern vau propagandisten wilds zien om de priesters terzijde te staan en het leekenapostoiaat te bevorderen. Met de plaatselijke propagandisten die reeds zeer veel goed werk hadden verricht, werd een vergade ring gehouden om te komen tot een federatief bestuur. Op deze vergadering, op Woensdag 22 Januari 1919 gehoudert tem huize van den Hoogeerw. Hoer Deken, werd het eerste werk plan besproken. De statuten werdem ontwor pen en de bisschoppelijke goedkeuring zou worden aangevraagd. Daarop kon men echter niet wachten; de gemeenteraadsverkiezingen stonden voor de deur en na het gebeuren van November 1918 hadden de sociaal-democraten door veel propa ganda en huisbezoek, gebracht, om velen onzer in bun gelederen te krijgen. Men had het voora] op District III gemunt, maar ook Ijij deze ver kiezingen had de S.D.A.P. zich leelijk vergist! Een verkiezingsvergadering werd belegd in het oude Patronaatsgebouw, waar onze candi daten zelf kwameu spreken. Dan is er ook nog gesproken over de varkonsmesterij van wet houder de Bruin, waarover een der propagan disten bij het debat opmerkte, dat hij nog geen stuk spek geproefd had. Een mooi resultaat! De verhouding In den gemeenteraad die 13 links en 10 rechts was, werd nu 12 rechts en ll links. Een mooi resultaat! In Januari 1920 kwam de Bisschoppelijke goedkeuring en toen ging men in de Gorzen bard aan het werk, waarbij kapelaan Berke- meijer, de eerste geestelijk-adviseur, veel mede werking verleende. De club heeft in de jaren van haar bestaan mogen werken aan het leekenapostoiaat; voor de Katholieke school en voor een Katholiek sportterrein (het was de jongste parochie der stad, welke de eerste 100 kon afdrgaen). Onder het adviseurschap van kapelaan Lees berg werd steun verleend aan de goed geslaagde missie-tentoonstelling en, ter gelegenheid van het Eucharistisch Congres in 1921 was het 'i noodkerkje in de Gorzen, dat met de daar aangebrachte versiering zooveel bezoekers trok. Ook de eerste missie van 21—29 Februari 1920 in het noodkerkje gehouden, mag niet worden vergeten. In Juli 1927 kreeg de club meer werk toen, gelijktijdig met het verschijnen van de .Nieuwe Sch. Crt." in grooter formaat een aanvang werd gemaakt met de uitgave van de Gorzenklok. Daardoor kreeg men meer contact met alle Katholieken. Er kon gewerkt worden voor goede lectuur en voor de Katholieke pers. Op 21 November 1928 kwam, volgens den wenscb van Mgr. Aeugenent de Algemeens K. K. Propagandaclub tot stand, waarvan de parochieele clubs nu een onderafdeeling vor men. Tot geestelijk-adviseur werd benoemd kap. Beune, die na een half jaar werd opgevolgd door kapelaan Raaffels. Aan het eind van zijn overzicht bracht de heer Janse dank aan allen die in het belang van de propaganda zijn werkzaam geweest, in het bijzonder aan den penningmeester, den heer J. Landsbergen, die niet alleen 10 jaar lang op accurate wijze de financiën heeft beheerd, maar die tevens spr. als vurig propagandist altijd heeft ter zijde gestaan. Felicitaties Na de toespraak van den heer Jansen heeft de heer J. Nijssen het woord gevoerd namens ae Alg. R. K. Propagandaclub; de heer H, Steens hield in zijn kwaliteit van voorzitter van de propagandaclub „St. Jan'' een pittige toespraak, terwijl de heer P. Borsboom het woord voerde namens de propagandaclub van het Frankeland. In alle toespraken kwam sterk de idéé naar voren, dat de Gorzen de meest actieve propagandaclub bezit in onze stad. Een propagandaclub welke zeer hoog staat aange schreven Ook de tegenwoordige adviseur, kapelaan A. Goossens heeft bestuur en leden van St. Cle mens van harte geluk gewenscht. 't Is betrekke lijk een korte weg die is afgelegd, aldus spr de daden echter, gesteld door hen die hielpen de propagandaclub tot bloei brengen, zijn talrijk De propagandisten zijn de pioniers, de voor gangers, de leekenapostelen. die den priester wiens werkzaamheden steeds meer gaan om vatten, moeten terzijde staan. Spr. bracht dank aan allen die tijdens zijn adviseurschap hun medewerking verleende. Tenslotte werd nog gesproken door kapelaan A. J. Raaffels, adviseur van de Algemeene R. K. Propagandaclub, die voor het werk van de Gorzen de hoogste waardeering heeft. De Gorzen staat nummer 1 op de lijst van de propagandaclubs te Schiedam (applaus). Nog geruimen tijd zijn de feestvierende propagandisten bijeen gebleven, waarbij de Gebr. Alberts op het tooneel hu" medewerkine verleende, terwijl een strijkje bestaande uit de heereu C. P. Vredebregt, B. Janse en Wouters, zich eveneens naar behooren van zijn taak kweet Onafhankelijk van de Margarine-Unie DE VESTIGING TE SCHIEDAM Zooals wij reeds eenigen tijd geleden be richtten, zou hier ter stede een nieuwe mar- garinefaibriek worden gevestigd onder direc tie van den heer J. Zwerver uit Voorbuig. In aansluiting op dit bericht kunnen wij thans melden dat deze fabriek onder den naam Rot- terdamsche Ma.rgarineindustrie is gevestigd in het pand Lange Nieuwstraat 15. Gelijk bekend, is vrijwel de geheele Neder landache margarine-industrie fn handen der Margarine-Unie, Den laatsten tijd echter be ginnen outsiders het hoofd op te steken, zoo dat, er, nu de oude concurrenten der Unie het veld hebben moeten ruimen, nieuwe het hoofd op gaan steken. Zoo werd eenige maanden geleden reeds mel ding gemaakt van een van de Margarine-Unie onafhankelijke margarine-onderneming, waar in o.a. werd deelgenomen door de heeren As- selbergs, oud-directeur van Jurgens Oliefabrie- ken; Bury, oud-directeur van Jurgens Marga- inefabrieken en thans directeur der Kunstzij defabriek ,,Nijma" en Telders, directeur der Tweiïtsche Bank. Deze, even-eens kapitaalkrachtige groep is het. welke zich op het oogenblik bezig houdt m-et de vestiging van de nieuwe fabriek te de zer stede. Bij dezelfde groep zijn plannen in voorbe reiding tot vestiging van- een margarine-in dustrie te Epe (Geifd.), welke zail uitgaan van een reeds te Epe gevestigde maatschap pij, die ter plaatse een Bacon-fabriek en vet en olie-raffinaderij exploiteert. Naar verluid zon het kapitaal voor de te Schiedam gevestigde onderneming 150.000 oedragen. ift In verband met bovenstaand bericht willen wij er nog melding van maken, dat In ver band met de asfaltbedekk-in-g van de Lange Nieuwstraat, de fabriek niet kon worden aan gesloten op den kabel der electriciteitsbedrijven welke dwoor deze straat loopt. Teneinde nu to-cih aansluiting o-p het el-ectriciteits net te ver krijgen, heeft men aan den kabel in de Tuin- laan een aftakking gemaakt welke door mid del van een onder het asfalt gelegde huis via de Plantage naar de nieuwe fabriek werd ge leid. T WACHTHUISJE (Z.G- SCHREIHUISJE) OP HET HOOFDPLEIN Door het lid van den Gemeenteraad, den heer J. Dinkelaar, zijn aan B. en W. de vol gende vragen gesteld: 1. Is het B. en W. bekend dat tijdens de werkzaamheden aan de kademuren aan het Hoofd het wachthuisje (z.g. sehreihuisje) is weggenomen 2. Dat door het ontbreken van e"n behoor lijke schuilplaats bij regen, wind etc., de passa giers van booten, ambtenaren en werklieden van Rott. Droogd. Mij. en Chemische fabriek veel ongerief ondervinden? 3. Achten B. en W. het niet gewenscht met het oog op de weersgesteldheden, dat een tijde lijke voorziening getroffen wordt? Naar aanleiding van deze vragen moeien B. en W. het volgende opmerken: Het wachthuisje op het Hoofdpiein moest worden afgebroken, in verband met de werk zaamheden tot vernieuwing van den kaaimuur aan het Hoofd. De toestand van het huisje was van dien aard, dat verplaatsing daarvan niet wel mogelijk was. Van het maken van een tijdelijke voorziening is, met het oog op de vrij hooge kosten, afgezien, waar bovendien hij de aanlegplaats der stoombooten daarvoor thans j geen voldoende ruimte beschikbaar is. Voorts houde men in het oog dat, zoo nood'ig, achter de ter afzetting van het werk aanwezige schut tingen tijdelijk schuilplaats kan' worden ge. zocht. Nader zal overwogen worden in hoeverre aan don wensch tot oprichting van een nieuw wachthuisje kan worden tegemoet gekomen. VAN HET KANTONGERECHT R. K. S. V. EXCELSIOR 10-Jarig bestaan Zooals bekend viert de R. K. S. V. „Excelsior" in het voorjaar haar 10-jarig bestaan, waar voor door een commisie grootsche plannen zijn ontworpen. We stippen het volgende daaruit: aan: De viering van het 3e lustrum wordt intiem geopend met onderlinge turnwedsitrijden op 8, 9 en 11 April. Do prijsuitreiking vindt plaats op den intiemen feestavond op 21 April (2en Paaschdag). De officieele opening vindt plaats op 1 Mei met een groote turnuitvoering, waaraan door alle a.fdeelingen zal worden deelgenomen. Op Zaterdag 17 Mei wordt voor de junioren een tornooi gehouden. Verder spelen de vete ranen en het le elftal op 18 Mei wedstrijdén tegen nog nader aan te wijzen tegenstanders. Voor den aanvang van den wedstrijd van het le elftal zal een vliegtuig den bal uitwerpen. Op 17, 18 en 19 Mei wordt in den R. K. Volksbond een fancy-fair gehouden met vele origineele attracties, wat een evenement voor Schiedam beloofd te worden. Natuurlijk is de Kerkelijke viering niet ver geten. Op 29 en 30 Mei /en 1 Juni zal een triduum worden gehouden, geleid door den eersten geestelijken adviseur, pastoor Michlimg- hoff uit Alkmaar. Op 1 Juni vindt tevens de officieele viering plaats, 's Middags wordt receptie gehouden en 's avonds zal een tooneeistuk worden opge voerd. Deze avond is welwillend aangeboden door de „R. K. Schiedamsche Tooneelclub", welke het vorig jaar met zooveel succes „Bruine Suiker" voor de zwa.rt-witten opvoerde Tenslotte vindt op 15 Juni een boottocht plaats. Er zal natuurlijk evenals het le lustrum een eere-comité worden gevormd. De arbeidswet Reeds eenige weken achtereen wordt_door den kantonrechter een aantal overtredingen van de arbeidswet in behandeling genomen. Het. betreft hier het op visschersschepen naar zee zenden van jongens beneden de 18 jaar, die niet zijn voorzien van 'n doktersverklaring. De over tredingen werden geconstateerd door den rijks veldwachter J. de Man, zoodra de schepen te Vlaardtngen binnenkwamen. Thans had zich voor 'n dergelijke overtreding te verantwoorden J. v. T., reeder te Vlaar- d'ingcn, die ale hoofd en bestuurder der reederij verschillende jongens heneden de 18 jaar in dienst had. Deze jongens waren In Scheven ingen aangemonsterd en de schipper van v. T. had ziel- betreffende de keuring verlaten op den waterschout te Scheveningen Deze heeft zich echter nergens mee bemoeid. Na een uitvoerig getuigenverhoor requireer- de het O. M., waargenomen door mr. Cohen Tervaert, een straf van 134 x 0.50 boete subs. 134 d. hechtenis, daar verdachte als bestuurder der onderneming niet heeft verhinderd dait de overtreding plaats had: Verdachte meende dat hij niet als hoofd en bestuurder der onderneming kan worden aan gemerkt, in den zin der Arbeidswet. Doordat de waterschout te Scheveningen de monsterrol sanctionneerde, voelde verd. zich gedekt, reden, waarom hij vrijspraak vroeg. De kantonrechter achtte bekl. schuldig en veroordeelde hem volgens eisch. Dezelfde verdachte stond nogmaals terecht omdat op één van. zijn schepen een jongen is meegegaan, die toen hij uitging den 14 jarigen leeftijd nog niet had bereikt. Hij was juist 1 dag te jong en de controleerende geneesheer had geweigerd, hem een verklaring te geven; dit had plaats öp een Dinsdag en op dezen dag houden de Vlaardingsche geneeskundigen geen spreekuur. Het O. M. vroeg 37 x 0.50 boete, subs. 37 d. hechtenis. De kantonrechter veroordeelde bekl. zonder toepassing van straf. SCHIEDAM, 21 Jan. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koophandel Moutwijn Moutwijn 46 pet. 16.per H.L. Namens de commissie uit de Kamer van Koophandel, H. J. JANSEN Spiritus Melasse-spirtius 28.— per H.L. SCHIEDAM, 21 Jan. Men noteert voor ruwe graanspiritus 60 pet. 17.— per H.L. Spoeling Noteering 2,60. Moutwijn f 16. FLAATSELIJK COjVHTE VOOR DE K.S.A. Door de samenwerkende vereenigingen onder leiding van de K. S. A. zullen de volgende avonden worden georganiseerd: Op Vrijdag 7 Februari zal door Lode van Gent, liteifetor uit Antwerpen, een lezing met lichtbeelden worden gehouden over; Een reiB door Vlaanderen. Op Woensdag 19 Februari komt de bekende redenaar pater H. de Greeve S.J. een lezing honden over het Communisme. De toegang tot beide lezingen zal, niet alleen voor de leden der aangesloten vereenigingen, maar ook voor alle andere belangstellenden, geheel vrij zijn. AMBACHTSSCHOOL VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Op 29 en 30 Januari en op 5 en 6 Februari 's middags van half 2 tot 3 uur zal in het ge bouw van de Ambachtsschool aan de St. Liduinastraat gelegenheid bestaan tot het doen inschrijven van nieuwe leerlingen voor het schooljaar dat aanvangt op 1 April a.s. Ook op 1 Februari, des avonds van 6—8 uur is de gelegenheid tot inschrijving opengesteld. AANRIJDING Gistermiddag te omstreeks 4 uur heeft in de Lange Nieuwstraat een aanrijding plaats ge had tusschen een autobus van Stadsverkeer en een 3-wielige bakfiets, bestuurd door den E6-jarigen M. F., wonende te Rotterdam. F. werd tegen den grond geslingerd, terwijl zijn fiets terecht kwam tegen het ijzeren hek, staande voor een der woningen in de Lange Nieuwstraat. De fiets werd gedeeltelijk ver nield, terwijl de inhoud, kruidenierswaren, over de straat viel. F. kwam met eenige lichte kneuzingen vrij. BURGERLIJKE STAND Aangiften van 1620 Januari. GEBOREN: Margaretha Cornelia, dochter van A. van Baaren en M. J. van Hogerhuis, Voltastraat 14. Maria Helena, dochter van W. P. van der Sloot en M. M. Oosthof, Stationstraat 57. Jacoba dochter van G. P.ezemar en J. Koogje, Puttersboeksebestraat 28. Willem, zoon van J. W. Bos en W. F. C. Dullaart, Parallelweg 154. Hendrik, zoon van H. Wessel en C. van Dommeie' Geervlietschestraat 35 Adrianus, zoon van A. Noordljk en J. J. van Kempen, Ha vendijk 31- Adrianus Jacob Johannes, zoon van W. Rommers en M. C. Smit, J. v. Avennesstraat 37. Jannigje, dochter van N. Kroles en J. G. Boom, Nieuwe Haven 253. Erna doch ter en Chiristiaan, zoon van C. H. Ivrnines en E. Wagneir, Rotterdamschedijk 142. Christiaan Antonius Wilhelmus, zoon van C. T. A. van der Ende en J. G. van Lunijk, Graaf Fdoirisstraat 62, Wilhelm-ma Maria dochter van M. J. Scholte en C. A. Gor dijn, Zijlstraat 44. OVERLEDEN: W. A. J. P. M. Elgers, 20 j. Dr. Noletstraat. H. E. Webers 71 j. echtgenoot van A. Donker, Dt. Noletstraat. C. van der Gee-r 4 maanden, Broersvest. D. Boonstoppel 61 j. weduwe van C. Bel, Singel. PAARD OPHOL Gistermiddag om 3 uur sloeg op de Koe- .-irkt een paard, gespannen voor een door v. d. K. wonende aan den Ouden Dijk, best uur- Ie a wagen, op hol. Op den Rotterdamschedijk AANSCHAFFING VAN TWF.E VUILNIS-AUTOMOBIELEN B. en W. schrijven aan den Raad* De Commissie voor de Gemeente-Reiniging bericht ons, dat ten gevolge van de uitbreiding der gemeente, het noodzakelijk is geworden om over te gaan tot uitbreiding van het rollend materieel van den Reinigingsdienst. Overeenkomstig het advies van den Directeur van de Gemeente-Reiniging stelt zij voor over te gaan tot aankoop van twee anderhalf tons- autovuilniswagens. De voorkeur is gegeven aan het merk Whippet Truck met verlengd chassis, voorzien van een hydraulische Truck Wood- kipinrlchting. Naar aanleiding van de ingekomen offerten geeft genoemde Commissie ln overweging de levering te gunnen aan den heer A. Jordaans alhier voor zijne inschrijvingssom^ van 5035.- per stuk of 10.070.— voor twee autovuilnis wagens. Met het advies der Commissie kunnen wij ons vereenigen. Wij merken hierbij nog op, dat op de begroo ting 1930 reeds voor dit doel een bedrag van 11.000.onder den Kapitaaldieust is uitge trokken. SCHEEPVAART SCHIEDAM, 18 Jan. Aangekomen: Ital. s.s. Disciplina, van Rotterdam: Eng. s.s. Misty Law, van Rotterdam, beiden om te dokken in de Wilhelminahavens.s. Deli, van Rotterdam cm te dokken in de Wiltonhaven; Fransch s.s. Fort Medina, van Harre, om te dokken in de Wlltonhaven. SCHIEDAM, 18 J\n. Vertrokken: Noorscb s.s. Brisk, naar Drammen: Duitsch viermast- barkschip Pamir, naar Salcahecam per zee- sleepboot Indus; s.s. Koota Baroe, naar Ham burg; s.s. Deli, Duitsch s.s. Odin, Ital. s.s. Disciplina, allen naar Rotterdam; s.s. Eiber gen, naar Emden. SCHIEDAM, 20 Jan. Vertrokken: Fransch s.s. Casamance, met stukgoederen naar Hamburg. OVERNAME EN AANLEG GEDEELTE SIMON STEVINSTRAAT Door den heer W. Alcman, wonende Chr. Huygensstraat no. 10 alhier, is 'n bouwplan ontworpen ter weerszijden van een gedeelte der Simon Stevinstraat, aansluitende aan de bestaande straat aldaar. In verband hiermede is door hem de wensch te kennen gegeven, om het bedoelde gedeelte der Simon Stevinstraat, dat door hem aan de gemeente kosteloos zal worden overgedragen, van straataanleg te voorzien. Door den dienst van Gemeentewerken is hiervan een begrooting van kosten opgemaakt, welke kosten ten laste van den heer A\ A?e- ma.n komen. B. en W. stellen thans den Raad voor hén botste de wagen tegen een benzinepomp,'welke I *-e machtigen, met W. Aletaan voornoemd eèn licht werd beschadigd- J overéénkomst van straataanleg aan te gaan. DE NEGËRFILM. Gisteravond heeft wederom voor een groot aantal belangstellenden de vertooning van de groote negerfilm van Mil Hill in het Vereeni- gingsgebouw plaats gehad. De talrijke aanwe zigen die de zaal tot in alle hoeken hadden bezet, hebben wederom eenige aangename uren meegemaakt. Father van de Graven expliceerde op duidelijke en prettige wijze de vertoonin-g en bracht na afloop in eenige welgekozen woor den dank voor de belangstelling en den steun voor het missiewerk dat hij ook in de toekomst in de mildadigheid van zijn toehoorders aan beval. Hoogst voldaan keerden allen huiswaarts. VACCINATIE. Zaterdag 25 Januari a.s., des namiddags te 3 uur zal ten huize van den geneesheer dr. G. Sauer, gelegenheid bestaan tot kostelooze inenting en herinenting. Trouwboekjes mee brengen. BURGERLIJKE STAND Aangifte van 14—20 Januari 1930. Geboren: Cornelia A. Th., d. van C. A. L Olsthoorn en M. A. Roeling, Schiedamsche weg 66 Alexander P z. van Th. Lok en C. Siep- man, Schieweg 1. OndertrouwdJacob Vis 21 j. en Gerarda R. M. Reigersberg 19 j. Getrouwd: Willem Rip 23 j. en Pietertje N. de Vries 22 j. GUNNING. Aan de aannemers Kuypers en Kloppers al; hier, is opgedragen de bovenbouw van een cmtvanggebouw op de begraafplaats „Jaffa" te Delft, voor de som van 21.100. UIT ZWIJNDRECHT BIJTIJDS GESNAPT. Door de politie dezer gemeente werden twee minderjarige jongens aangehouden J. B. en N. V. heiden wonende te Dordrecht. Zij waren juist bezig een heerenrijwiel te koop aan te bieden in deze gemeente. Bij onderzoek bleek dat het te koop aangeboden rijwiel toebehoorde aan een broer van N*.V. Hun bedoeling was om voor het eventueel ontvangen geld een uitstapje te maken naar Rotterdam. Zij worden door de politie alhier hier aan de politie te Dordrecht overgeleverd. Verwacht wordt: Zwakke tot matigen Zuidwestelijke tot Zuid- eostelijken wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, zelfde temperatur. Fietsers en motorrijders lichten op van dea avonds 4.52 tot 's morgens 7.30. 's Maandags repetitie Muziekgezelschap St. Ambrosius 8 uur, R. K. Volksbond. lederen Maandagavond clubavond R. K. Dam. club I.D.O., Kath. Kring. Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaal, bewerkersbond ,.St. Eloy'*, Gebouw R. K. Volk» bond. lederen Woensdagavond van half acht to« half tien, gelegenheid tot het afhalen van naai- werk bij de Theresiavereeniging aan 't gebouw van den R. K. Volksbond. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedamsch Mannenkoor" (dirigent Paul v, d Putten). Groote zaal van den R. K. Volks bond, lederen Zaterdagmiddag van 35 uur zitting bestuur Spaarfonds R. K. S. V. „Excelsior", Gebouw R. K. Volksbond. Dinsdag 21 Januari Zangvereeniging „Gemengd Koor". Uitvoe ring van het Oratorium „Arminius" door Max Bruch. Gebouw R. K. Volksbond". Aanvang 8 uur. Parochiehuis Gorzen. Opvoering van het Calderonspsl „Het Leven is een Droom". Aan vang 8 uur. Woensdag 22 Januari Vergadering R. K. JongensvakoentraJe. Bo venzaal R. K. Volksbond. Spreker de heer W. Mooyman. Aanvang 8 uur. Parochiehuis Gorzen. Opvoering van het Calderonspel „Het Leven is een Droom". Aan vang 8 uur. Vrijdag 24 Januari Chr. gymnastiekvereeniglng D. O. K. UIt« voering te geven in den R. K. Volksbond. Aan vang half 8. Zaterdag 25 Januari Concert, te geven door het stedelijk muziek korps. Gebouw R. K- Volksbond. Aanvang 8 uur. Feestconcert „Stedelijk Muziekkorps". Ga- bouw R. K. Volksbond. Aanvang 8 uur. Zondag 26 Januari Derde lustrumfeest Sint Barbaravereeniging, Gebouw R. K. Volksbond. Aanvang 8 uur. Dinsdag 28 Januari Missieavond, te geven door pater Witlox. Gebouw R. K. Volksbond. Aanvang 8 uur. Vrijdag 31 Januari Algemeene ledenvergadering R. K Metaal- bewerkershnnd „St. Eloy". Spreker de heer J, van Abbevé. R. K. Volksbond. Aanvang 8 uur. Jaarlijksche algemeene ledenvergadering Schied. roeivereeniging „De Schie'\ Gebouw „Musis Sacrum". Aanvang 8 uur. Vrijdag 7 Februari Plaatselijk comité voor de K. S. A. Lezing met lichtbeelden door Lode van Gent over: een reis door Vlaanderen. Gebouw R. K. Volks bond. Aanvang 8 uur. TE ROTTERDAM 21 Jan.: Groote Doelezaal, 2e leeraren- solisten-cencert „Toonkunst"-muziekschool, 8 uur. 22 J a n.:. Groote Schouwburg, Eva Bonheur (Schouwtooneel) 8 uur (voor volwassenen) Groote Nutszaal, concert B. Bak van Waay- Dooremaus (sopraan) en Jaap Callenbach. (piano) 8 uur. 23 J a n.: Groote Nutszaal, 64ste conser vatorium-concert, 8 uur. 24 J an.: Luthersche kerk, concert Vranken's Palestrinakoor en J. T. Schaddelee (orgei) 8 uur. 25 Jan.: Groote Schouwburg, Lucda dl Lammermoor (Ital. Opera) 8 uur. Dagelijks: Tivoli-Schouwburg, Turf ia ja ransel (Louis Bouwmeester's revue) 8 uur (voor volwassenen) (Zondags ook 2 uur). Circus-Schouwburg. Da Witte Non (Spree-ge- zeischap) S uur. Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 23 dezer in: Grand- Theatre (voor volwassenen); Royal (voor vol wassenen).

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1930 | | pagina 1