tel Duitsch-Russen emigreeren naar Zuid-Amerika. - Carnavals-toerusting in München. - Wat de storm doet. DINSDAG 21 JANUARI 1930 RFP«TK RI Al) F A GI VA t Een paar figuren uit de wandteekeningen, die in den St. Pietersberg gevonden zijn en uit den Franschen tijd dateeren. Zaterdag werd te Haarlem een rugby.wedstrijd gespeeld tusschen de studenten uit Delft en de M.T.S. Een spelmoment uit dezen wedstrijd. Het stpppweeg, van de laatste weken heeft verschillende kust beveiligingen ernstig beschadigd. Een kijkje op de verwoestingen aan de kusten van het Kanaal, Het 'eerste transport Duitsch-Russische vluchtelingen vertrekt uit Duitschland naar Brazilië. De emigres komen aan boord van het schip, dat ze naar Zuid-Amerika brengt. De „Malolo" of wel „De vliegende visch", een der snelste schepen der Amerikaansche marine, in dok te San Francisco, Visschers bezig met het opvisschen van de wrakstukken van de filmvliegtuigen, die on langs bij Santa Monica in Amerika tegen elkaar vlogen. Ishbel, de dochter van Ramsay Mac Donald, doopt een schip, dat, met nog twee andere, door de Canadeesche spoorwegen gebouwd is voor den dienst van Britsch Columbia naar Alaska, De geboortedag van den Provencaalschen dichter Frédéric Mistral wordt Inet groote volksfeesten gevierd. Oude volksgebruiken ivorden in eere hersteld, b.v, het drenken van de koe, voor deze naar het abattoir gaat. Al is het nog vroeg genoeg, overal beginnen de menschen zich reeds voor te bereiden voor het Carnavalsfestijn. In München, waar dit feest altijd uitbundig gevierd wordt, zal men binnenkort weer camavalswachten voor de deuren van de cafes zien. Ben waterhoos van 1000 voet, die onlangs in de straten van Messina te zien was. De 224ste geboortedag van Benjamin Franklin werd te Parijs gevierd door het neerleggen van een krans aan den voet van het standbeeld, dat daar voor h/em opgericht U. rn&m WBSÊ •r<>

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1930 | | pagina 4