DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN crt, "ag-/ "ssJ v'° t ?5®ba.7ir STADSNIEUWS TWEERBhE BEURS VAN SCHIEDAM 52ste JAARGANG. DONDERDAG 23 JANUARI 1930 No. 1562C DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN EEN KATHOLIEKE JONGENS- EN meisjesschool in het westen VERORDENINGEN HEFFING EN INVORDERING RECHTEN ALGEM. UIT KETHEL UIT OUDEWATER UIT ZWIJNDRECHT NIEUWE COURANT BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM. TELEFOON INTERCOMMUNAAL No. 68085. ABONNEMENTEN: per 3 maan den 3,25, p. mnd. 1,10, per week 25 ct. Franco p. post 3.75 p. kwartaal. Afz. nummers 5 ct. Postch. en girodienst 81440 ADVERTENTIEN: 15 regels 1.55. Elke regel meer 30 ct. Reclames tusschen den tekst 60 ct. p. regel. KI. advertenties. 30 woorden 25 c., elk woord meer 5 c., tot 't max. van 50 woorden. Kabouters 5 regels 0.50, 10 regels 0.75, 15 regels 1.00. I>e aanvrage der Sint Willibrordus- stichting DE LEEFTIJD DER KINDEREN De commissie voor Onderwijszaken schrijft aan B. en W De aanvragen, door de St. Willibrordus stichting op 31 October en 2 Novembei j.l. b« den Raad ingediend, strekkende om over- ^nkomatig het bepaalde in de artikelen e. - Öer Lager Onderwijswet 1920, de benoodigde keiden uit de gemeentekas te verkrijgen voo öe stichting van een bijzondere lagjongens- School en een dito meisjesschool, hebben een 1'UHt van ampele bespreking in onze vergade ring uitgemaakt. Het zal Uw College bekend zjn. dat bp aan dragen als de onderhavige aan den Raad allee öe bevoegdheid toekomt zich over e biet in orde zijn der bescheiden, die i D-age als bijlagen moeten vergezellen wit te spreken en daarop zijn besluit te gron D derhalve wel duidelijk, dat deze aap een nauwgezet onderzoek b<ehooi den onderworpen, bij welk onderzee artikel 73, le lid onder a - n Verklaring, omdat toch hieruit de behoefte aan gevraagde school moet blijken. De wet laat In het midden, hoe deze ouder- Verklaring moet zijn ingericht, doch geurende de na de invoering der wet verloopen jaren, heeft zicli een constante jurisprudentie ge- Vormd, hierop neerkomende, dat alleen mag borden rekening gehouden met de handteeke- htngen van de ouders en voogden van die kin deren. waarvan op het tijdstip van de aanvrage redelijkerwijze mag worden aangenomen, dat zij 0p bet tijdstip, waarop de school geopend 2ai worden, den toelatingsleeftijd van 5 'A jaar Sullen hebben bereikt. Nu dóet zich voor de aangevraagde jongens school het geval voor, dat, wanneer zij vóór September 1931 zou worden geopend, slechts 5l kinderen den toelatingsleeftijd van 5y2 jaar rullen hebben bereikt en voor de meisjesschool slechts 40, terwijl voor elke school een mini mumaantal van 60 kinderen als eisch is ge- steid. Neemt men als openingsdatum 1 Septem ber 1931 of later aan, dan hebben voldoende, kinderen den toelatingsleeftijd bereikt. De vraag doet zich dan echter voor, o£ de termijn Van pitn. 22 maanden, n.l. vanaf <len datum Van aanvrage tot September- 1931 nog wel rede lijk kan worden genoemd. Op grond van de verschillende beslissingen 5h hooger instantie zou zulk een vraag iu ont fermenden zin beantwoord moeten worden. Ofschoon dit krachtens de wet door het Ge meentebestuur niet in aanmerking behoort to borden genomen, zijn wij wel van ineening. dat, gezien de zware bezetting van bijna alle scholen der Stichting, de gevraagde scholen in sen behoefte zullen voorzien efi dat een af- Vijzende beschikking mede tot resultaat zal nebhen, dat de voorziening in deze behoefte zal Vorden vertraagd, hetgeen zeker niet ge- Venscht is. ^Vij meenen derhalve, dat het bezwaar, dat tegen deze aanvrage bestaat, zoo mogelijk vit den Weg moet W01-den geruimd, hetgeen goed dtels zou kunnen geschieden, wanneer de Stich- iQS alsnog schriftelijk verklaart, dat zij de School niet vóór 1 September 1931 wenscht te npenen. Aan de Stichting zou daarbij echter evens moeten worden verzocht, met het aan gegeven bezwaar bij volgende -gelegenheden efeniug te houden. Onzerzijds bestaat, wanneer de Stichting ?Iei'op een bevredigend antwoord geeft, er geen denking tegen in overweging te geven, den Raad, Bij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen vau het Gemeentebestuur DRANKWET Burgemeester en Wethouders van Schiedam brengen ter openbare kennis, dat bij hen is in gekomen een verzoek van de Patronaatscom missie voor het R. K. Jongenspatronaat ,,St. Aloysius", alhier, om verlof voor den verkoop van alcoholhoudenden drank, anderen dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop in de Oostelijke en Westelijke bene- den-localiteiten in de voormalige schooi, gele gen achter het R. K. Weeshuis aan de Hoog straat 44, alhier; en herinneren, da.t binnen 2 weken na deze bekendmaking tegen het verleenen van hel verlof bij hun College schriftelijk bezwaren kun nen worden ingebracht. Schiedam, 23 Januari 1930. GEMEENTERAAD BEGRAAFPLAATS B. en W. schrijven aan den Raad: Zoowel de verordening op de heffing als die op de invordering van rechten voor het gebruik van de Algemeene Begraafplaats, welke door uw Raad zijn vastgesteld op 26 Juli 1929. heb beu Gedeputeerde Staten aanleiding gegeven tot het maken van eenig-e opmerkingen. Deze opmerkingen zijn van onzentwege met de betrokken afdeeling der Provinciale Grif lie besproken, waarbij op sommige punten met de gegeven toelichtingen genoegeir werd ge nomen en op andere punten een betere redactie werd voorgesteld en aanvaard. Alleen art. 25 der Heffingsverordening is moor ingrijpend gewijzigd; voornamelijk omdat het niet gewenscht leek, ten aanzien van de be graafrechten voor de begraafplaats aan den Singel Israëlieten, in de nieuwe verordening aar de oude te verwijzen. Van deze gelegenheid is gebruik gemaakt om het tarief in overeenstemming te brengen met het tarief van het recht voor het begraven an lijken in een algemeen graf op de nieuwe Bégraafplaas, wat ons billijk voorkomt. de heer A. be; ouder mededeeling van het uiteengezette 2"»aar, een gunstige beschikking op de ver deken voor te stellen. k^aar aanleiding van bovenstaande, schrijven ®h W. aan deu Raad: D- en w. vereenigen zich met vorenstaand iJWles en stellen Uwen Raad voor, daar het Restuur der St. Willibrordusstichting thans eeft verklaard, dat het in zijn bedoeling ligt, e scholen niet vóór 1 September 1931 te ope- en- de gevraagde medewerking te verleenen. Naar aanleiding van het bij de aanvragen gedaan verzoek tot stichting van een gym- astieklokaal wordt opgemerkt, dat de voor- estelde medewerking de stichting van dit ,°«aal niet in zich sluit, daar de beslissing l6romtrent bij het College berust. VERBREEDING ROTTERDAMSCHE dijk D. en W. schrijven aan. den Raad: Door den Directeur van Gemowitewerken ^'ordt er op gewezen, dat nu de bouw van de lauden aan het begin van den Rotterdamschen "•ijk Z.Z. zijne voltooiing nadert, de tijd ge komen is om de verbreeding van den dijk tot teSen de huizen voor te bereiden. Deze ophooging zal worden bestraat en van *'oleertng worden voorzien. Aan het Oostelijk einde zal dan een houten hoeiing worden aangebracht. Het is voorts het plan om aldaar in het p'ud van den dijk een voetpad naar beneden tnaken van plm. 2 Meter breedte. 5Vaar wij ons met dit pion kunnen vereeni- gen. hebben wij de eer U voor te stellen, over- ®ehkonistig de daarvoor opgemaakte begróo- !ïlS> voor de uitvoering van dit werk een cre- t te verleenen van 21.000.- Vergoeding ex yrtikel 100 der LAGER ONDERWIJSWET Aanvullingsagenda De aaiwullingsagenda voor de openbare ver gadering van den Gemeenteraad van Schieram op Vrijdag 24 Januari luidt als volgt: ID. Voordracht van B. en W. ter benoe- noeming van een onderwijzeres aan school' M (hoofd de heer A. van Toledo). Voorgedragen worden: 1. Mej. Rottier, onderwijzeres te Borssele; 2. Mej. N. G. Eegdeman, onderwijzeres te Nieuwerkerk a/d IJssel; 3. Mej. P. M. Snijders, onderwijzeres te Gouderak IE. Aanbeveling van het College van Re- geuten van het St. Jacobs-Gasthuis ter be noeming van twee Regenten van genoemde in stelling, ter voorziening in de vacatures, ont staan door de periodieke aftreding als zoodanig van de heeren F. Bovenberg en P. van der Vlies. Aanbevolen worden: A. (vacature F. Bovenborg)1. de heer F Bovenberg (aftredend)2. de hoar M. van Apeldoorn; B. (vacatur© P. van der Vlies); 1. de heer P. van der Vlies (aftredend) Bergkotte. 1 F. Aanbeveling Van de Commissi© van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs ter be noeming van twee leden hare-r Commissie ter voorziening in de vacatures, ontstaan door de periodieke aftreding als zoodanig van Mevr. C. M. v. d. Velde-v. d. Broeke en den heer Ir, F. M. Beukers. Aanbevolen worden: A. ('vacature Mevr. C. M. v. d. Velde-v. d Broeke); 1. Mevr. H. G, Lomars.Korteweg; 2. Mej. N. van Buijsen B. (vacature Ir. F. M. Beukers); 1, de heer Ir. F. M. Beukers (aftredend) 2. de heer L. W Kramers. 1G. Aanbeveling van de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs ter benoeming van 5 leden van hare Commissie ter voorzie ning in de vacatures, ontstaan door de perio. dieke aftreding van de heeren E. H. van Waardenberg; W. M. Höendèrop, A. Baan, P A. van Zeiand en P. Mak. A. Groep: Ouders der op een openbare lagere school ingeschreven leerlingen (vacature E H. van Waardenberg) de heeren; 1. E. H. van Waardenberg (aftredend), 2. G. van der Zee Hz, B. Greep: Ouders der op een bijzonder© la gere school ingeschreven leerlingen (vacature W -M. Hoenderop): de lïeèr'en: 1. J. Nijssen 2. W. A. van Mol. C. Groep: Meerderjarige ouderwijzers der openbar© lagere scholen (vacature A. Baan) I. de heer A. Baan (aftredend), 2. de heer C. K. Mindierhoud. D. Groep: Meerderjarige onderwijzers der bijzondere lagere scholen (vacature P. A. van Zeiand): 1. de heer "F. Peters, 2. de heer W, Strik. E. Groep: Overige meerderjarige inwoner der gemeente (vacature P. Mak); 1. de heer P. Mak (aftredend), 2. de heer M..Bovenbel 4bis. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders- a. tot het verleenen van eon orediet van 21.000 voor de ophooging, heatrating en rioleering van een gedeelte van den Rottardamschen dijk Z.Z. ter plaatse van de nieuwgebouwde wo ningen aan het begin van den dijk; b. tot wijziging van de geméente-begrootin; voor het dienstjaar 1930. Model D. 21.000.— 10. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de Verordeningen op de heffing en op de invor. dering van rechten voor het gebruik van de Algemeene Begraafplaats te Schiedam, alsmede tot vaststelling van deze Verordeningen onder nieuwe dagteekening. Een tweede aanvullingsagenda voor de open bare (vergadering van den Gemeenteraad Vrijdag a.s. vermeldt: 3c. Voorstel van B. en W. tot verkoop aan den beer P. Dupont q.q. alhier, van een per ceel bouwgrond, gelegen aan de Jan Vermeer straat N.Z., hoek Hobbemastraat W.Z., ter lengte van circa 32 Meter en ter diepte van circa 20 Meter, tegen dön prijs van 20 per M2 ter bebouwing met een zestal beneden- en bovenwoningen, met dien verstande, dat op den hoek der straat, een winkel met pakhuis mag worden gebouwd. De aanvrage der Sint Willibrordusstichting Naai- wij vernemen is de aanvrage van do Willibrordusstichting om vergoeding voor boventallig onderwijzer aan de G.L.O. j aool aan de Nassaulaan over het jaar 1927 ^trokken, zoodat de aaaymge in den Raad -t in behandeling zal komen. BOUW DUBBELE OPENBARE SCHOOL IN HET WESTEN WELDADIGHElDSrOSTZEGELS Men schrijft ons: Met veel genoegen kunnen wij thans de gunstige resultaten van den verkoop der wel dadigheidspostzegels en kinderbriefkaarlen medadeelen. Vetkocbt werden: van 1)4 (3) ct. 9659 stuks (S516 in 1928); van 5 (8) ct. 4798 stuks (5056 in 1928); van 6 (10) ct. 10386 stuks (9439 in 1928); van 12Va (16) ct. 1776 stuks (2332 in 1928). Tegenover een achteruitgang van de zegels van 5 en 12W cent staat dus een groote vooruit gang van die van 1 yt en 6 ct. Bovendien werden nog verkocht 200 series kinder brief kaarten van Ned. Meesters en 285 van Felix Timmermans tezamen 485 series tegenover 379 in 1928. Hartelijk dank aan allen, die meegeholpen hebben dit goede resultaat te bereiken, waar door ooi: Schiedam naar beste krachten mee werkt het lot van het misdeelde kind te ver zachten. SCHAKEN Eerste Schiedamschc Schaakvereeniging In den winterwedstrijd van de Eerste Schied. Schaakvereeniging werd deze week de 9e ron do gespeeld. De uitslagen luiden als volgt: HamstraJ. Penning 0—1 Malkusv. Toledo afgebr. KrookSmit uitgesteld Oliemansv. Seters 1—0 v. HeiningenVerburg 1—0 v. RavensJ. J. Th. Penning 0—1 Bongersv. Slobbe afgebr. M oesVermetten 0—1 v. d. Loov. d. Toorn 0—1 NooteboomBoele 10 Haanslrav. Borssum Waalkes 0—1 MakMulder uitgesteld. Verwacht wordt: Zwakke tot matigen, later wellicht toenemen de, Zuidelijke tot Zuidoostelijken wind, nevelig tot zwaar bewolkt, weinig of geen regen, zelfde temperatuur. Fietsers en motorrijders lichten op van des avonds 4.58 tot 's morgens 8.26, Tevens bergruimte voor de brandweer B. en W. schrijven aan deu Raad. In uw vergadering van den 5 April 1929 werd besloten over te gaan tot de stichting van cou dubbele school voor G. L. O. met 18 loka len in bet westelijk stadsdeel en werd tevens als plaats voor deze school aangewezen een ter- ein gelegen tusschen het Frans Halsplein en dr Vim Ostadelaan. Naar aanleiding hiervan zijn door den dienst van gemeentewerken plannen opgemaakt, waar mede wij ons hebben vei'eeuigd. Zooals u daaruit zal blijken, bevat het ont worpen gebouw buiten de 12 leslokalen nog twee reeervelokalen en een gymnastieklokaal. In het gebouw zijn bovendien nog onderge bracht een hoogspanningsruimte voor het Ge meentelijk Elektriciteitsbedrijf en een berg ruimte voor de brandweer. De begroeting, welke wij eveneens hierbij voegen, wijst uit, dat de kosten van den bouw der school worden geraamd op ƒ188.800; van van de hoogspanningsruimte op 5.500 en van de ruimte voor de brandweer op ƒ4.700. Wij hebben nu do eer, onder mededeeling, dat de teekeniugen de goedkeuring dragen van de Schoonheidscommissie en de Commissie voor de Gemeentewerken, terwijl ook de On derwijscommissie en de Gezondheidscommissie zich met de plannen kunnen vereenigen, u voor te stellen ons de gevraagde credieten te verleenen. Nog nader zullen wij u een voorstel doen omtrent de credieten voor de waarde van den grond, alsmede voor de kosten van de school meubelen en leermiddelen. DISTRICTSARBEIDSBEURS Aangeboden arbeidskrachten: glasblazers; letterzetters; grondwerkers; metselaars; op perlieden; betonwerkers; schilders; stuka doors; timmerlieden; ijzervlecliters; kistenma- j kers; borstelmakerskuiper; vellenbereiders; aanhouders; klinkers; koker; metaalboorders; constructie-werkers; contsr. bankwerkers, stokers; ijzerwerwers; brandersknechts; distil— lateursknechts; magazijnpersoneelportier-ver- liandmeestertransportarbeiders; chauffeurs; varensgezellen; voerlieden; zakkendragers; kantoorbedienden; fabrieksarboidoTS en losse- werklieden. Gevraagde arbeidskrachten to Schiedam- colporteurs; jongste bedienden; etaoin shrdlu colporteurs; meisjes voor kantoor; jongsle-be- dienden; steno-typiste (moderne talen); jon gens van 15 jaar voor kurkensnijderij; halfwas rijwielhersteller; halfwas letterzetter (onge- org.)jongen van 14 jaar voor distilleerderij: dagdienstbode; dagmeisje; loopmeisje; lood- gietersleerUng; hout-scheepmakers, voor Gem, Reiniging: werkman, bij voorkeur koetsier of chauffeur, niet boven 35 jaar. Te Overschie: keuken-werkmeisje en leer ling-verpleegster. in Curacao: bekwame ketelmakerspijp- leggers en machine-bankwerkers. F- Portugeeseh Oost-Afrilta: een ervaren goëü onderlegd bierbrouwer. Voor nadere inlichtingen wende men zich tot de gemeentelijke Arbeidsbeurs, Broersveld 142. TENTOONSTELLINGSSUCCES De heer Daniëls, directeur van de Blockdaie- distilleerderij, alhier, behaalden op den j.l. te Den Haag door de veree.niging Agriculture" georganiseerde pluimveetentoonstelling met zijn inzending lichte Brahma s 2 eerste en 3 tweedo prijzen. TE WATER EN GERED Gistermiddag om half 2 is de 6-jarige Avis Korenaar, wanende in de Zalmstraat, toen liij op een balk aan het spelen was, in bet water van de Voorhaven gevallen. Door een agent van politie werd hij gered. EEN NIEUWE INDUSTRIE SCHEEPVAART SCHIEDAM, 22 Jan. Aangekomen: Italiaansch s.,s. Mar Glauco ledig van Rotterdam; Griekseh s.s, Eleni, ledig van Rotterdam; s.s. Slamat, Rott. Lloyd van Rotterdam alle om te dok ken in de Wiltonhaven; Eng. s.s. Zent, van Bremerhaven om te dokken in de Wilhelmina- haven. SCHIEDAM, 23 Jan. Vertrokken: Lettisch s.s. Dagmar, naar Riga; s.s. Driebergen, naar Rotterdam. GEVONDEN VOORWERPEN Gevonden voorwerpen, bij de politie aange geven in het tijdvak van 10 tot en met 16 Januari 1930. Te bevragen aan het hoofdbureau van politie, Lange Niéuw-straat 21, op alle werkdagen van 1 tot 2 uur namiddag: Rozenkrans in étui, kinderschoen, kinder taschje met inhoud, notitieboekje, balk S M. DE BRUTALE ZIGEUNERIN. In verband met de geweldpleging en aan randing, verleden week gepleegd tegen de 15-jarige F. v. M., alhier, toen zij zich met haar rijwiel met boodschappen op den Kande- laarweg bevond, is aangehouden en voor den Officier van Justitie alhier geleid, Maria Boon, verblijf houdende in het woonwagenkamp te Delft. Zij is als de daderes herkend. Ook de heer D. D. uit Delft, die het aangerande meisje ter hulp kwam heeft haar ais de brutale zigeunerin aangewezen. Naar we nader vernamen was haar vergun ning om te venten in Delft sedert eenigen tijd ingetrokken om haar brutale optreden tegen de burgerij in die stad. Zij is na gehoord te zijn weder op vrije voeten gesteld. op BURGERLIJKE STAND Aangifte van 21-22 Januari 1930. GEBOREN: Jacobus Cornells, z. van A. J. M. Koevermans en H. W. J. Uaanappel, Lourens CoF-tsrstraat 14 Aaltje, d, van. M. Heljboer en S. van Veen, Eend rechtstraat 29 Barbara Jannetje, d. van P. 4en Brinken en W. J. van Hoorn, Huijsmanastraat 93. Resultaat van ingespannen arbeid Ongeveer 13 jaar geleden werd te Rotterdam opgericht de fa. Gebr. Buise, welke een handel dreef in touw en garens. En al spoedig bleek deze firma over zooveel levenskracht te be schikken, dat zij moest worden uitgebreid. De zaak is omgezet in een N.V. en daaruit is geworden de groote onderneming, welke wij thans kennen in de N.V. Zakken industrie en Handel Mij. tot dusver gevestigd aan do Voor haven te Rotterdam. Tot dusver; Want binnen niet al te langen tijd zal deze industrie worden verplaatst naar Schiedam, waar zij gevestigd wordt in de panden Willemskado 3341. Met die overplaat sing van het geheele bedrijf zullen nog wel eenige dagen gemoeid zijn, daar eerst de loopende orders moeten worden afgewerkt. Jn- tnsschenheeft echter gistermiddag reeds do officieele opening plaats gehad van het nieuw, kantoor, Daarbij werd liet woord gevoerd dooi den oudsten directeur, den heer J. If. W. Buise, waarna verschillende personen de directie heb ben toegesproken. Wanneer we de fraai betimmerde kantoor- lokalen verlaten om een rondgang te maken door bet nieuwe fabrieksgebouw dat een opper vlakte heeft van 2000 M2., terwijl de moge lijkheid bestaat om het nog met een 500 M2. uit te breiden, komen we eerst in do reparatie- afdeeling waar op een viertal lange tafels de machines staan voor het repareeren van kapotte zakken. In een andere afdeeling staan de naai machines opgesteld; men beschikt over ruime opslagplaatsen voor gebruikte zakken; voor het personeel is een cantine aangebracht; we vinden een sorteerpiaats, waar met bekwame spoed de zakken worden uitgezocht. Kortom, de nieuwe fabriek omvat alles wat een goed geoutilleerd bedrijf in dit genre behoeft. Wat echter het meest treft, is de groote economie welke overal tot het uiterste betracht wordt. En, als een voorbeeld biervan werd ons gewezen op de roteerende zakkenklopmachine, een patent van de firma, welke per 8-urigen werkdag van 10.000 tot 1S.000 zakken kan reini gen. Deze machine welke vervaardigd wordt in de machinefabriek „I.H.O.R.", een zustermaat schappij van de nieuwe firma, bestaat uit een groote, achtkantige, ijzeren kooi, het zooge naamde „kloprad". Dit ltloprad nu, maakt, ge vuld met eeuige honderden zakken, een draaiende beweging, zoodat het reinigings proces bestaat uit het vallen en langs elkaar wrijven der zakken. De bediening van deze machine kan d-oor twee jongens -geschieden, waardoor de kosten van het kloppen tot een minimum worden beperkt. Door een ingebouw de veeginrichting en een vacuum-stofzuiging- installatiq worden alle stoffen welke uit de zakken komen bijeengezameld en, men staat ytysteld, wanneer men hoort, welke hoeveel- p/riori cement, om maar eens iets te noemen, uit oude .cementzakkeu worden verkregen. Ongeveer een honderdtal arbeiders, waarvan zich reeds een twintig gezinnen te Schiedam gevestjgd hebben, zijn bij de N.V. Zakken- ïndustrie en Handel Mii, werkzaam. lang, tompouee, 3 sleuteltjes, vogelnest, hals- ketting met 2 medailles, jongensnmts, rijwiel- I aangereden door een auto, bestuurd door den handbeschermer, gewicht, paar sleutels, zak- chauffeur J. S. uit Rotterdam. Het meisje kammetje. dat met een fiets in de hand terzijde van den Bij vinders; rijweg stond, werd door het spatbord gegrepen Hond, vaji Waart, Pernisschestraat 5; dames- en eenige meters meegesleurd. Zij bekwam een handschoen, Rudelbach, Edisonplein 13; porte- nund aan bft -achterhoofd, terwijl zij ontvel- 's Maandags repetitie Muziekgezelschap St. Ambrosius 8 uur, R. K. Volksbond. lederen Maandagavond clubavond R. K. Dam. club I.D.O., Kath. Kring. Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaal- bewerkersbond ,,St. Eloy", Gebouw R. K. Volks bond. lederen Woensdagavond van half aoht tot half tien. gelegenheid tot het afhalen van naai werk bij de Theresiavereeniging aan 't gebouw van den R. K. Volksbond. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie ..Schiedamsch Mannenkoor" (dirigent Paul v, d. Putten). Groote zaal van den R. K. Volks bond. lederen Zaterdagmiddag van 3—5 uur zitting bestuur Spaarfonds R. K. S. V. „Excelsior". Gebouw R. K. Volksbond. Vrijdag 24 Januari Chr. gymnastiekvereeniging D. O. K. Uit voering te geven in den R. K. Volksbond. Aan vang half 8. Zaterdag 25 Januari Concert, te geven door het stedelijk muziek korps. Gebouw R. K. Volksbond. Aanvang 8 uur. Feestconcert „Stedelijk Muziekkorps". Ge bouw R. K. Volksbond. Aanvang 8 uur. Zondag 26 Januari Derde lustrumfeest Sint Barbaravereeniging. Gebouw R. K. Volksbond. Aanvang 8 uur. Dinsdag 28 Januari Missieavond, te geven door pater Witlox. Gebouw R. K. Volksbond. Aanvang 8 uur. Donderdag 30 Januari Feestavond A. R. K. A., afdeeling Rotterdam, Bovenzaal Tivoli, Coolsingel. Aanvang 8 uur. Vrijdag 31 Januari Algemeene ledenvergadering R. K Metaal- bewerkersbond „St. Eloy". Spreker de heer J. AANRIJDING Gisteravond omstreeks 6 uur is de 25-jarige dienstbode Christina M., wonende in de Schiep baanstraat, alhier, op den Rotterdamschedijk I yan Abbevé. R. K. Volksbond. Aanvang 8 uur. Jaarlijksche algemeene ledenvergadering Schied, roeivereeniging „De Schie''. Gebouw Musis Sacrum". Aanvang 8 'uur. Vrijdag 7 Februari Plaatselijk comité voor de K. S. A- Lezing monnaie mót inhoud, Bokhorst, Aleidastraat 23 lingen opliep aan hals en gelaat. Na in het met lichtbeelden door Lode^van^Gent wer: een Ziekenhuis aan den Coolsingel te Rotterdam verbonden te zijn, is de aangereden© per auto naar huis vervoerd, rijwielplaatje, Lelieveld, Nieuwe Maasstraat 130 rozenkrans, Buitenhek, Havendijk 160; geld- stuk, Breeman, Overschieschestraat 47; dames- tasch met inhoud, Wasbeek, Nieuwsticht Midden, 21; actetasch met inh.,Hoofdstraat 85; beurs met inh.. Luijken, Schietbaanlaan 56 Rotterdam; beleenbrie-fje, do Groot, Strijeut schestraat 53; damesportemonnaie met inhoud, Stolk; llamlaan 43; broche, Schaap, Volta- straat 21; bont, Broersveld 147; notitieboekje, van den akker, Thomas a Kempisstraat 3; lrindertaschje, Lagerwei, Zwarte "Waalschestr. 26; muts Goedvolk Putterhoekschestraat 24; electrisehe draad, Kloinheerenbrjnk, Oude Sluis 13; damesarmbandhorloge, Peitsman, Anthonie Muijsstraat 49; jongensmuts, Noor. dijk, Leliestraat 21; 3 palen en 1 heipaal, Was- Gobouw R. K. Volks- reis door Vlaanderen, bond. Aanvang S uur. Woensdag 19 Februari Plaatselijk comité voor de K. S. A. Lezing van pater H. de Greeve S.J. over: het Com munisme. Gebctiw R. K. Volksbond. Aanvang 8 uur. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Theresia Catharina, d. van C. Degenkamp en A. van Zutphen Andries Lodewijk, z. van L. Reparon en H. Meijram. BALDADIGHEID. In de woning van G. v, d. L. kleermaker al hier werd met een steen een ruit moedwillig seuaar, Sluiswachter; kinderhandschoen, Sorge I ingegooid. De politie heeft deze zaak in onder- Voltastraat 7b; schildje (Leger des Ilells), Zonne, Anthonie Muijsstraat 67. TE WATER LATING Gisteren werd van één der hellingen van Do Rotterdamsche Droogdok-Mij. met goed gevolg te water gelaten het s.s. „Van Swoll' in aanbouw voor rekening van de N.V. Ko ninklijke Paketvaart-Mij. te Amsterdam. De hoofdafmetingen zijn: Lengte tusschen de loodlijnen 299'10)4"; breedte op buitenkant spanten 45'11"; holte tot opperdek 17'0"; laadvermogen circa 1340 ton. De voortstuwing van het schip zal geschieden door middel van een 4-cylinder Lentz-kleppen- machine, waardoor een vermogen van circa 1700 I.P.K. zal worden ontwikkeld. De doopceremoniën ©n het wegnemen van de laatste beletselen voor de te water lating geschiedden door mej. S. M. Endert. zoek en zal tegen den dader proces-verbaal op maken. MELKPRIJS Demelk is in deze gemeente verlaagd met een cent per liter en alzoo gebracht van 14 op 13 cent de liter. INENTING B. en \V. maken bekend, dat op den laatslen Woensdag van elke maand des v.m. van 8- 9 TE ROTTERDAM 23 J a n.: Groote Nutszaal, 64ste conser vatorium-concert, 8 uur. 24 Jan.; Luthersche kerk, concert Vranken's Falestrinakoor en J. T. Schaddelee (orgel) 8 uur. 25 Jan.: Groote Schouwburg, Lucia dl Lammermoor (Ital. Opera) 8 uur. 26 Jan.: Groote Nutszaal, piano-matinée José Iturbi, half 3. 30 Jan.: Groote Nutszaal, viool- en piano avond Frits en Ellen Kok, 8 uur. D a g e 1 ij k s: Tivoli-Schouwburg, Turf In je looze inenting en herinenting van hen die zich daartoe ten huize van Dr. van Praag aanmelden VERBODEN VISCHWATER Van den visscher B. W. werden te \Villeskop FIETjS GESTÓLEN Ten nadeele van den 17-jar^gen kantoor bediende J. W. uit de Prins Mauritsstraat is gisteravond aan de Koemarkt een rijwiel ont vreemd. GEVAARLIJK! Door dr. van den Berg is gistermiddag ver bonden de li-jarige G. Vissch/jr uit de Spoor straat, die op den Rotterdamschedijk acliter op een electrisehe tram was geklommen. Toen de train in volle vaart was, is hij er af ge vallen. Hij bekwam een diepe wonde aan de rechter knie. De jongen is in het gemeente-ziekenhuis opgenomen. de gelegenheid zal zijn opengesteld tot koste- ransel (Louis Bouwmeesters revue) 8 uur (voor volwassenen) (Zondags ook 2 uur). Circus-Schouwburg, De Witte Non (Spree-ge- zelsehap) 8 uur. Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 23 dezer in: Grand- drie schakels in beslag genomen door den Rijks- I Theatre (voor volwassenen); Royal (voor vol- veldwachter de Gier, omdat hij vischte in Wassenen). water zonder van den rechthebbende vergun ning to hebben verkregen. BEGIN VAN BRAND Een houten schuur, staande in de tuinderijen van W. E. van lagen, geraakte in brand. De eigenaar en eenige buren koden het vuur met eenige emmers water blusschen. EERLIJKE VINDERS?? Iu de maand Januari werd tot dusver bij de oolitie dezer gemeente mededeeling g.daan van zes gevallen van personen die een bankbiljet van tien gulden kwamen te verliezen. In één geval is het geld terecht gekomen. Van de overige vijf gevallen hoort men niets meer. Waar blijven, ze?? SCHIEDAM, 23 Jan. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koophandel. Moutwijn Moutwijn 46 pet. 16.per H.L. Namens de commissie uit de Kamer van Koophandel, H. J. JANSEN. Spiritus Melasse-spirtius 28.— per H.L. SCHIEDAM, 23 Jan. Men noteert voor ruwe graanspiritus 60 pet. 17.per H.L. Spoeling Noteering 2,60. Moutwijn 16.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1930 | | pagina 1