Een Engelsch stoomschip doormidden gebroken. - Prinses Juliana student af. - Een kijkje in Voor-Indië; ZATERDAG 1 FEBRUARI 1930 EERSTE BLAD. PAGINA 4 Het Engelsche stoomschip „Knebworth" is door hevige stormen op het strand bij Biarritz geworpen en in den nacht van Maandag op Dinsdag doormidden gebroken. De opvarenden werden gered, op een man na, die over boord was geslagen Phil Taylor, de schaatsenrijder bekend door zijn sprongen, vindt navolging bij een Weensch anonymus. Bij het eind van haar studietijd hebben de Leidsche dames studenten de prinses een album met studieherinneringen aangeboden. De prinses rechtstijdens de aanbieding. Hermann Jadlowker, jarenlang lid van de Berlijnsche Staatsopera, gaf in de synagoge in de Oranienburgstrasse te Berlijn een weldadigheidsconcert, waaraan ook prof. Albert Einstein mede werkte We zien hier dezen geleerds tijdens het concert. (Foto Dr. Erich Salomon P en A). Een der vele apensoorten in den Rotterdamschen Dierentuin heeft de levende have daarvan uitgebreid. Moeder en kind. Sir 2 homas Beecham, een bekend Engelsch componist en dirigent, heeft een bezoek aan Berlijn gebracht, waar hij optrad. fa „millioenenspoorlijri" in Zuid-Limburg wordt op het oogenblik hard gewerkt. Op onze foto zien we een der, Een straattooneeltje uit Madras, een der steden in het Zuiden van Voor-Indië. De straathandelaars bieden hun waren op straat te koop aan, in zakjes en papiertjesdie ons niet altijd esten frisch liilctm- Hermann Jadlowker, rechts op den achtergrond, met zijn koor bij, het weldadigheidsconcert te Berlijn. Een kijkje in de machinekamer van het stoomschip „Rotterdam.", dat na een lang durige restauratie, als toeristen-schip onlangs weer zee gekozen heeft. De hertog van Alva, die minister v. openb. onder wijs werd in het nieuwe Spaansche ministerie. i£ï. V

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1930 | | pagina 4