Een expeditie naar het hooge Noorden. - Een radiofoto van een schipbreuk. - Hoe een foto gemaakt wordt. VRIJDAG 7 FEBRUARI 1930 EFR^VE RÏ.AD Ia Wolkenkrabbers van boven kieken is lastig. Onze fotograaf kiekte het Rotterdamsche G.EJd.-gebouw, maar het kostte hem overleg Ken scene uit de filmdie naar het werk van Remarque: lm Westen nichts ISeuesgemaakt wordt. De regie van deze rolprent berust bij Ludwig Biro, Turkije wordt modern. Zoo modern zelfs, dat er al een buitengewoon bloeiende afdeeüng meisjes-padvinders bestaat, wat vroeger daar onmogelijk leek. De ijsbreker „Sedow" heeft geen spoor van de verongelukte bemanning van de Italiakunnen vinden, doch is er wel in geslaagd het radiostation aan te leggen. Hier een paar matrozen, die aan de expeditie deelnamen. In den tijd van Juli tot September 1929 ondernam de Sedow-expeditie een tocht naar het Frans Jozefs land, om daar, op een der Noordelijkste punten van de wereld, een radio-station aan te leggen. Bovendien was het de bedoeling na» sporingen te doen^ naar de leden van Nobile's Noord'poolexpeditie. De „Sedow" in de Brorokbaai. Hoewel het weer slecht ivas, werden toch de eerste wedstrijden in Oberstdorf volgens programma afgewerkt. Ook een Oostenrijksche militaire ski-ploeg verscheen, die we hier met haar officieren afbeelden. lotos, die met korte golven getelegrafeerd zijn, werden nog niet veel gepubliceerd. We geven er hier een staal van, dat van Buenos Aires naar Nauen getelegrafeerd werd. Dit radiotelegram stelt den ondergang van de „Monte Cervantes" voor. Het schip heeft sterke slagzij naar bakboord. Het verschil met een gewone foto is nog goed te merken, doch evenals de radio zal ook dit wel spoedig verbeteren. Links zien ive de plek, waar een der leden van de Sedow-expeditie omgekomen is. Het tweede kruis is een observatiepunt bij den bouw van het radiostation. Rechts zien we den bekenden Poolvorscher prof. Samoilowitch. De heer Ir. Harold C. King, die door den Am- sterdamschen gemeente raad aangesteld is als in specteur van bezuiniging -- v. Het episcopaat van Berlijn heeft een bioscoop zaal voor 300 personen laten bouwen. De zaal is tevens bedoeld om er lezingen en tooneel- voorstellingen te geven. Daar het projectiedoek zich bevindt tegenover het tooneel, zijn de zetels zoo gemaakt, dat de leuningen omgezet kunnen worden, naar gelang de zaal voor het een of het andere dienst doet. Boven zien we het exterieur van het- gebouw, waar de zaal zich bevindt, beneden een interieur met projectiedoek. >y,.v

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1930 | | pagina 4