Boven den gouden afgrond, - Het grootste houten gebouw ter wereld. De Schoonmaak van de Justitie. MAANDAG 10 FEBRUARI 1930 EERSTE RT AD PAGINA 4 Slechts enkele personen kunnen zich nog de weelde van een kindermeisje veroorloven. Op de staatsmijn Maurits wordt hard gewerkt om de gasvoorziening op venen afstand De huidige rijken zijn ingenieurs enoperazangers. Zoo is het thans in Rusland. tijdig klaar te hebben. De enorme buizen met retorten. Op den achtergrond een gashouder. Een werkman op de negen en zestigste verdieping van de nieu,we Manhattan Bank aan de Wallstreet te New York. Midden in den gouden afgrond, zooals de Amerikanen deze straat wel een» noemen, ligt een kleiner gebouw, de New Yorksche effectenbeurs. De begrafenis van den Italiaanschen minister Bianchi viel juist samen met het bezoek van Schober aan Rome. Deze woonde de plechtigheid dan ook bij. We zien hem links vooraan naast Mussolini in den stoet. Tijdens de onlangs te Alhambra in Californië gehouden snelheidswedstrijden voor automobielen sloeg een der wagens om, maakte eenige buitelingen en kwam toen met de wielen boven te liggen. De bestuurder kwam er licht geivond af. Het grootste houten gebouw ter icereld staat in Portland Oregonin Amerika. Er is ongeveer een millioen kubieke wet hout in verwerkt. Een kijkje in het inwendige. Vrouwe Justitia, het bronzen beeld op de Old Bailey, het gebouw van het Crimineele Gerechts hof van Londen, krijgt een voorjaarsschoonmaak. Het beeld staat op een hoogte van 195 voet. Miss Josephine Hoffman, die tijdens de sneeuwfeesten in Calif ornië tot sneeuwkoningin iverd uitgeroepen. Generaal von Heye, de chef van de Duitsche legerleiding, feliciteert een groep winnaars van de skiweditrijden, die te Oberstdorf plaats pinden. Een koning uit Zoeloeland in volle wapenrusting. Ont wapening schijnt nog een onbekend woord te zijn daar-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1930 | | pagina 4