Een schouwburg in het Heilige land. - Een worstelende olifant bij Hagenbeek. - Belgies oudste kantwerkster. ZATERDAG 22 FEBRUARI 1930 EERSTE BLAD. PA GIN v 1 De reconstructie van de ontvoering van generaal Koetepoff, volgens de aanwijzingen van een ziekenverpleger, die alles gezien zou hebben. De „generaal" wordt in de auto gébracht In de chemische fabriek Raschig te Ludwigshafen is IP oensdag een zware brand uitgebroken, die veel schade aangericht heeft. Door het optreden van de brandweer kon het vuur tot de fabriek beperkt blijven. In de stad Tel-Awiw in Palestina wordt druk gewerkt aan den bouw van een schouwburg, die speciaal zal dienen voor het Joodsche tooneel. Hermes als Janus, een bronzen beeld gevonden in een schip in het droog gelegde Nemi-meer. In Bochum zijn nieuwe machines in dienst gesteld voor de reiniging van straten. De machine veegt de straat met een doorloopenden band van bezems die het vuil direct in een grooten bak storten. Camille Chautemps zet na zijn eerste mislukte pogingen een kabinet te vor- gun, zijn werk voort. We zien hem hier omringd door een aantal journalisten. Een overzicht van de werkzaamheden aan de brug over het emplacement Zuid te Enschede. De brug is thans zoo ver af, dat de opening eerlang tegemoet kan worden gezien. Als speciale attractie heeft de vereeniging voor vreemdelingenverkeer te Miami een wedstrijd uitgeschreven voor oude vioolspelers. Een groep mededingers. Juliette de Bree, een oudje van 93, is de oudste kantwerkster van België. Ze, woont in Maldegem en werkt nog steeds. Overdag te Rotterdam, op het Gedempte Slaak, waar des avonds de lichtzuilen een overvloed van geven gedurende de aangevangen lichtweek Het circus Hagenbeek te Berlijn heeft dezer dagen een vier maand ouden olifant gekregen, die afgericht ivordt als ivorstelaar. Een oefening met den oppasser. Nurmi, de Finsche hardlooper, zooals een fotograaf hem ziet en zooals de Duitsche beeldhouwer Sarhada hem ziet. licht; Eergisteren is op een onbewaakten overweg in het Zuiden van Berlijn een ernstig ongeluk gebeurd. Een vrachtauto met melk beladen werd aangereden door een locomotief van een juist passeerenden trein en een eind meegesleurd. De twee inzittenden werden zwaar gewond opgenomen. Hoe de auto er na de botsing uitzag.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1930 | | pagina 4