De overdekte veemarkt van den Bosch in wording. - In de binnenstad van Brussel. - Groote werkzaamheden in Amsterdam en Scheveningerï. wca^oen 'AANDAG 24 FEBRUARI 1930 EERSTE It' AU !V" NA 1 I Hg zy.vt v.RijM&rv V6-»ttSr>£.ftï De mijnenvegers A en B, die te Den Helder gebouwd zijn, hebben thans voor eerste oefening zee gekozen. Op onze foto zien we de A, die uitloopt voor deze manoeuvres. Op het traject Amsterdam-Zaandam heeft, even voor de Hembrug, gisteren een ontsporing plaats gehad, waardoor een vrij aanzienlijke schade aangericht werd aan den weg en het materiaal De verkeersweg Nijmegen-Venlo ondergaat een groote verbetering door de verbreeding van het viaduct bij Mook (Limburg), dat altijd een groote hinderpaal is geweest voor het verkeer. Den Bosch zal zich binnenkort kunnen verheugen in het bezit van een eerste klas veemarkt. Een geweldige overkapping, waarvan de spanwijdte der bogen 34 meter bedraagt, zal de markt geheel onder dak brengen. Woensdag werd begonnen met het plaatsen van deze bogen, waarbij burgemeester v. Lanschot aanwezig was. Amsterdam werkt steeds naarstig aan verbetering van het stadsaspect. Thans wordt plan-Zuid onder handen genomen, tsaar, zooals Amsterdammers zeggen, van de Bernard Sweers woestijn een Bernard Sweers kade gemaakt wordt Prof. Dr. Franz Engel- Bey, een bekend Duilsch tropenarts in Egypte, is 80 jaar geworden. In de oude wijken van Brusse. wordt op hei oogenblik iuuk Op het eeuwfeest van ie Kon. Ned. Liedertafel te Haai lr*n heeft de geiverkt aan groote veranderingen. voorzitter een krans gelegd op het graf ran directe. Robert. Tusschen de eerste en de tweede binnenhaven van Scheveningen wordt een verbinding tot stand gebracht. f)e scheepvaart zal met deze verandering toer gebaat zyn. Een kijkje op den huldigen stand van het werkt Gisteren vond te Rotterdam de stapelloop van het motorschip JMoesi" plaats. De Moesiis door de RJ).M. gebouwd voor de Kon. Paketv. Mij. te A'dam. In de Grieksche kathedraal aan de Moscow Road te Londen vond Woensdag de huwelijksplechtigheid van Mr. Argenti en Miss Schilizzi plaats. De archimandriet zegent het bruidspaar.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1930 | | pagina 4