Het nieuwe Fransche Ministerie. - Schober in Berlijn, Een munitiedepot bij Athene in de lucht gevlogen, I t I WOENSDAG 26 FEBRUARI 1930 EERSTE READ. PAGINA 4 In een kamer van het hotel Kaiserhof te Berlijn hield Schober Zondag een rede voor de radio. De kanselier voor de microfoon. Het kabinet Chautemps heeft zijn eerste zitting gehouden in het ministerie van binnenlandsche zaken. Na afloop poseerden de heeren even. Midden op den voorgrond, met astrakankraagChautemps, de kabinetsformateur. President Hoover is aan boord van het jacht van een zijner vrienden vertrokken naar Florida, ivaar hij gaat visschen. Hoover laat zich fotografeeren aan boord. In een voorstad van Athene is bij het afladen van handgranaten een volle wagen omgeslagen. De ontploffing, die volgde, heeft het heele munitiedepot, waar het ongeluk gebeurde, vernield. De soldaten en vrouwendaar aan 't werk, werden gedood. Nu de sluiswerken te IJmuidcn bijna geheel voltooid zijn gaat men de bijbehoorende gebouwen verzorgen. Op onze foto zien we het in aanbouw zijnde havenkantoor. Donderdag zal de Dom van Berlijn juist vijf en twintig jaar in dienst zijn. Het feit zal met een intieme feestelijkheid gevierd worden. Camille Chautemps, de nieuive Fransche premier, aan het werk op zijn bureau. Het fraaie Renaissance-stadhuis aan de Groote Markt te Delft ondergaat een gedeeltelijke restauratie. Hoe het er op het dek van den onlangs door brand geteis- terden oceaanstoomer „München" uitziet, Een demonstratie met het brandweersysteem van ingenieur Verleysdonk in zijn woonplaats Asten. Het water ivordt uit een centralen put door buizen naar verschillende deelen van de plaats gebracht. Bij brand worden er slangen aangekoppeld en gaat een perspomp boven den put automatisch werken. Op 5 K.M. van t centrale punt bereikt men nog 'n hoogte van 25 M. In een der salons van de „München". De ruïne lijkt nog erger dan aan het dek, vooral omdat ook leekenoogen hier de verwoesting gemakkelijk zien. De laatste hand wordt gelegd aan een kop van Tardieu, die in het wassen* beelden-spel van Mad. Toussaud komt.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1930 | | pagina 4