Onrust in Spanje, - Drukte bij de Engelsche voetbalwedstrijden. - Waar llesschen goedkooper waren dan steenen. - Bezoek bij den H. Vader. WOENSDAG 5 MAART 1930 K" "'i -+ Zoolaas Horthy de regent van Hongarije, viert zijn tienjarig bestuursjubileum. Wc zien hier Te Parijs werd dezer dageu een daar overleden voornaam Mohamedaan begraven. De lijkdienst den regent bij het graf van den onbekenden soldaat te Boedapest. werd gouden in de te Parijs gebouwde moskeeHet overbrengen van het lijk naar de moskee. Het is onrustig in Spanje. Onze foto geeft een straattooneel bij den terugkeer van een banneling van het vroegere regime. Eén, die het meest door kinderen wordt bemind: de ver- kooper van de luchtballons die alle kinderharten stelen. Roeiwedstrijden te Sydney in Australië. De booten moeten door de branding geroeid tvorden, wat behalve goede spieren, ook bijzonder overleg vraagt. In Australië is dergelijke strands port zeer geliefd. Een overzicht van de groote sluiswerken te Vlissingen op het oogenblik, dat de sluis deuren geplaatst worden. Een der deuren van 160 ton ivordt juist neergelaten. Amerikaansche politie-agenten arresteeren een vrouw, die deel nam aan een werkloozen- demonstratie, die onlangs in Philadelphia plaats vond^ Dezer dagen heeft de maharadja van Tripaera, een der staten van Bengalen, een bezoek gebracht, aan den H. Vader- Maharadja Manikya (met sabelbij aankomst aan het Vaticaan, In de dagen, dat Californië nog enkel als goudland bekend was, heeft een der delvers een huis gebouwd van flesschen, die daar toen goedkooper waren dan eenig ander materiaal. Het huis was sterk genoegwant het staat nu nog f - De toeloop bij de Engelsche bekerwedstrijden is altijd ge weldig. Bij een wedstrijd Westham UnitedArsenal waar van de uitslag 0 3 was) vielen verschillende personen flauw, zoodat politie en geneeskundige dienst iverk genoeg hadden. Bij het verrichten van graafwerk te Sluis icerd een beeld gevonden, dat vermoedelijk uit de 16e eeuw dateert. Het beeld, dat schoongemaakt is, staat thans in 't raadhuis. De werkzaamheden aan den tramkabel, die Dinsdag morgen bij het Haagsche stadhuis naar beneden kwam.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1930 | | pagina 4