DAGBLAD MOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. M if II. 2.40 p. L BKfiRRI e Garage Unique Burg. Knappertlaan 4 STADSNIEUWS BEURS VAN SCHIEDAM R iP üp Schiedam - Telef. 68408 53ste JAARGANG VRIJDAG 14 MAART 1930 No. 1566® BUREAU: KOEMARET 4, SCHIEDAM. TELEFOON INTERCOMMUNAAL No. 68085. ABONNEMENTEN: per 3 maan den 3,25, p. mnd. 1,10, per week 25 ct. Franco p. post 3.75 p. kwartaal. Afz. nummers 5 ct. Postch. en girodienst 81440 ADVERTENTIEN: 1—5 regels f 1.55, Elke regel meer 30 ct. Reclames tusscben den tekst 60 ct. p. regel. KI. advertenties: 30 woorden 25 c., elk woord meer 5 c., tot 't max van 50 woorden. Kabouters 5 regels 0.50, 10 regels 0.75, 15 regels 1.00. Gratis-Ongevallenverzekering 500.bij overlijden door een ongeval; 500.bij verlies van beide handen, voeten of vinger; 50.bij verlies van twee voorste le dematen alle vingers van een hand; 25,bij verlies van eiken oogen; 250.- bij verlies van één hand, één voet of één oog; 150.— bij verlies van een duim; 75.- bij verlies van een wijs- anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt EVEN RECHTZETTEN SCHEEPVAART daMes dames OPENING SEIZOEN 1930 MAGAZIJN DE STER BROERSVELD 119 - ROND HET SPUIKANAAL J] Fa. Wed. A. J. Coppens De C.LO.C. Anno 1625. Verkoop asiiomobseieïï SCHIEDAM - TEL. S 81 7 DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN UIT KETHEL NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Zaterdagmorgein werd op den hoek va.n do Thomas a Kempisstraat en de Burgemeester Knappertlaan de 17-jarige slagersknecht 'B. Scholten, wonende Spinhuispad en in dienst bij deD heer J. H. v. d. Water door een auto aangereden en ernstig verwond. Van dit ongeval maakt „Voorwaarts'' onder den dubbelen kop „Zonderlinge opvattingen" en „De alleen zaligmakende geneeskundige hulp" het volgende sensationeele verhaal: De jongeman scheen er ernstig aan toe te zijn, zoodat onmiddellijk de politie werd ge waarschuwd, die hem naar het nabij gelegen gemeenteziekenhuis wilde overbrengen, waar eenige chirurgijns beschikbaar waren voor onmiddellijke hulpverleening. Bij het ver nemen van dit voornemen sloeg de jongen als een wilde om zich heen en verzette hij zich ten stelligste hiertegen, zeggende, dat hij zich uitsluitend onder katholieke behan deling wilde stellen! Met vermoedelijk een gebroken been en andere kwetsuren bleef hij zoodoende tot groote verontwaardiging der omstanders ge ruimen tijd op straat liggen, totdat 20 rninu ten later de politie met een brancard ter plaatse was én het slachtoffer naar de katho lieke Dr. Noletstichting vervoerde. Hier was op het oogenblik geen dokter aanwezig, zoo dat toen nog weer moest worden gewacht op de komst van Dr. Groenewegen van de Lange Haven, die zich naar genoemde inrich ting spoedde en de eerste hulp verleende. Wat is de juiste toedracht der feiten? Vrijwel onmiddellijk nadat het ongeval had plaats gehad waren een viertal E.H.B.O.-ers aanwezig en werd door hen het gemeentelijk ziekenhuis gewaarschuwd. Daar was dr. van Vliet met patiënten bezig, van wie hij onmoge lijk kon wegloopen, zoodat hij adviseerde met den jongen naar het ziekenhuis te komen. Daartegen evenwel verzetten zich de aanwezige E.H.B.O.-ers. Zij achtten overbrenging zonder brancard niet verantwoord. Ook voor overbren ging naar het gemeenteziekenhuis zou der halve op de komst van een brancard gewacht zijn. De jongen zelf wenschte intusschen naar huis vervoerd te worden. Toen de brancard was gearriveerd en hij hoorde, dat van naar huis gaan niets kon komen, hij naar een zieken huis zou worden gebracht, gat hij onmiddellijk don wensch te kennen: „dan naar het Katho lieke Ziekenhuis". Met het late vervoer heeft zulks niets uit. te staan. Zou hij naar het ge meente-ziekenhuis zijn gebracht, dan zou even zeer overeenkomstig den deskundigen raad der aanwezige EiH.B.O.ers op een brancard ge wacht zijn. Overigens begrijpen we niet, wat „Voor waarts" met de woorden „Zonderlinge opvat tingen" en „De alleen zaligmakende genees kundige hulp" bedoelt. Toevallig is dir. Groenewegen, een niet- katholiek derhalve, de huisdokter van de fami lie Scholten. En wij kennen zeer vele, goed- katholieko families, die een niet-katkoliekeu arts tot huisdokter hebben. Die niet-katho lieke arts zal het steeds volkomen begrijpelijk vinden, dat wanneer oen hunner katholieke patiënten op ziekenhuisverpleging is aange wezen, daarvoor het katholieke ziekenhuis ge kozen wordt. Dat de aangereden jongen, die katholiek is, naar het katholieke ziekenhuis wenschte te worden vervoerd, is iets, wat slechts voor hem pleiten kan. Wanneer een sociaal-democraat die een rustkuur moet ondergaan, daarvoor bijvoorbeeld het It. K. Delckerswald in plaats van het socialistische Troelstra-oord zou kie zen, dan zou „Voorwaarts" de eerste zijn, om den man beginselzwakheid te verwijten. Waar om moet er dan een katholieken jongen een verwijt van worden gemaakt, dat hij overeen komstig zijn levensbeschouwing in een katho lieke inrichting verpleegd wil worden, terwijl „Voorwaarts" het in een socialist niet anders dan prijzen zou, indien hij overeenkomstig zijn beginselen handelt! AFDEELINGSKAS ZIEKTEWET Voor de kaarsenfabriek De Nederlandsche Vereeuiging van Fabrieks arbeiders, de R. K. Fabrieksarbeidersbond „St. Willibrordus" en de Ned. Bond van Christelijke Fabrieksarbeiders hielden gisteravond gezamen lijk een vergadering voor het personeel der kaarsenfabriek „Apollo". Op deze vergadering werd besproken het voorstel der directie om voor haar beide fabrieken in Schiedam en Goiida voor de uitvoering der Ziektewet 1929 een afdeelingskas te stichten. Het ligt in de bedoeling de bestaande fondsen ten aanzien van ultkeering bij ziekte enz. te vervormen tot "en afdeelingskas. waaruit de wettige verplich tingen worden betaald, terwijl naast de afdee lingskas blijft bestaan een bijslagfonds, waar uit ten opzichte van duur en hoogte der uit- keering aanvullingen geschieden. Na een in leiding van den heer Overhand, districts- bestuurder van dé Ned. Vereeniging van Fabrieksarbeiders en van den heer Mooyman van den R. K. Fabrieksarbeidersbond werd den arbeider geadviseerd te stemmen voor het oprichten van een afdeelingskas en er naar te streven, dat de vertrouwensmannen der organi saties in het bestuur der afdeelingskas worden gekozen. Zaterdag 15 Maart zal over al of niet op richten dezer kas door het personeel wor den gestemd. De afdeelingskas zal aangesloten >Ün bij de volwaardige bedrijfsvereeniging Cen traal Beheer. POSTDITÏVEN-VEREENTGING „DE BLAUWE DOFFER'' De Postdulven-Vereeniging ,,De Blauwe Doffer" houdt Z-o-ndag a.s. 16 Maart een wed vlucht van Breda uit, afst 4S K.M. Ieder die binnen de grenslijn woont kan aam deze wed vlucht deelnemen. Bij genoegzame deelname *«•1 een schilderij vervlogen woTden per aan gewezen duif. Het ink-orven heeft Zaterdag- uiiiddag van 4 tot 5 uur plaats. Men gelieve blokken mede te brenigen. DE GRENADIERS EN JAGERS HIELDEN een wagenoefening op het Holl. Spoor-emplaceement in Den Haag; het moment vóór het inladen van de Roode Kruis- en caissonwagens werd door onzen fotograaf vastgelegd. ONTHEFFING BEBOUWINGSVOOR- SCHRIFT PERCEEL HOOFDSTRAAT EN LEKSTRAAT B. en W. schrijven aa;n den Raad: Bij besluit van 21 October 1927, gewij zigd hij besluit van 19 Januari 1928, w-eird door Uw Raad aan den heeir J. P. C. L. v. d. Valk verkocht een perceel grond gelegen tus- schen de Hoofdstraat en de Lekstraat (ka dastraal bekend Gemeente Schiedam Sectie L no. 2658) voor den bouw van een distilleer derij, waarboven 6 bovenwoningen, en met een woonhuis. Bij de uitmeting is gebleken, dat de Zuide lijke muur van de distilleerderij niet precies op de kadastrale grens is gebouwd, doch dat ziich tusschen deze grens en het midden van den muur een strook van 16 M2. bevindt, welke een breedte heeft van ongeveer 40 centimeter. De kooper van den aangrenzendeb grond, eveneens gelegen ,aan de Hoofdstraat en de Lekstraat, die bij raadsbesluit van 21 Juni 1929 ten name van den heer H. Gabel q.q. is verkocht, wil deze strook met de helft van den daarop gebouwden muur alzoo in totaal 16 M2. van den lieer Van der Valk aankoop-en, om aldus gelegenheid te krijgen van den bestaan- den muur ten behoeve van zijn trouwplan ge bruik te maken Hiertegen bestaat geen bezwiaar. Waar echter deze strook volgens hoven- genoemde besluiten van 21 October 1927 en 19 Januari 1928 een gedeelte uitmaakt van den grond_ welke voor den bouw van een distil leerderij is bestemd, heeft d'e betrokken No taris verzocht, dat de Raad In dit geval ge bruik make van het recht om ten aanzien van deze strook ontheffing te verleenen van punt 2 der verkoopsvoorw aarden, waarin het be- bouwingsvooTSchrift is opgenomen. Hiertegenover zal dan de verplichting moe ten worden vastgelegd, om de bedoelde strook te voegen bij den aangrenzenden grond, welke dan in zijn geheel (Sectie L. no. 2794) bestemd zal worden voor den in het raadsbesluit van 21 Juni 1929 omschreven bouw. Waar onzerzijds, hiertegen geen bedenking bestaat, hebben wij de eer uw Raad voor te stellen de gevraagde ontheffing te verleenen. onder voorwaarde, dat bedoelde strook ge voegd wordt hij het aangrenzende terrein en dat dit terrein in zijn geheel zal worden be stemd, voor den bouw van twee beneden- en bovenwoningen (zijde Lekstraat) en van e«n pakhuis of werkplaats, waarboven twee bo venwoningen (zijde Hoofdstraat). SCHIEDAM, 13 Maart. Vertrokken: s.s. Hoflaan naar Londen. SCHIEDAM 14 Maart. Aangekomen: Duitseh s.s. Aller met olie van Yokohama via Am sterdam voor N.V. Schieveem aan <te Wilkel. minahaven, SCHIEDAM, 14 Maart. Vertrokken: s.s. Poeldiep, naar Rotterdam. Hiermede heb ik de eer U te be richten dat onze collectie in Dames en Kinderhoeden gereed is. Groote sorteering. Lage prijzen. Wij hopen met een bezoek ver eerd te worden Reel. 6478S 20 HOUTHANDEL FA. v. d. WETERING Groote bedrijvigheid nieuwe afwateringsplan van de Gorzen, ter hand is genomen. In het laatst van diit jaar hoopt men het geheel bedrijfsklaar te hebben. De werkzaamheden vlotten goed en van de vorst heeft men gelukkig ook nog niet te lijden gehad. EEN NIEUWE, GROOTE INDUSTRIE De werkzaamheden voor de vestiging van de N.V. van den Weteiring's houthandel op het terrein aan het Spuikanaal, zijn nu in vo.len gang Er heersebt daar een prettige, nijvere be drijvigheid: ongeveer 70 werklieden en g:ond- werkers zijn er aan het werk. Het terrein, dat door de firma van de Wete ring zal worden gebruikt heeft een lengte van ongeveer 265 M. langs het Spulkanaal. De Oostzijde wordit geheel gebruikt voor opslagplaats van heit te bewerken of bewe.kte hout, terwijl aan do andere zijde, dus die, welke aan het Feestterrein grenst, heit hout de verschillende bewerkingen zal moeten onder gaan. Voor het opslaan van het hout worden aan de Oostzijde een vijftal loodsen gebouwd: drie rechthoekige en e-en gecombineerde loods, de U-vorm,- terwiji dicht bij de Willemskade hoogstwaarschijnlijk nog ecu reserve-loods wordt gebouwd. Met den bouw van een van die loodsen is men reeds begonnener sitaat ai een groot, ijl houten geraamte opgericht. De loodsen worden geheel opgetrokken hit hout en wel op fundeeringen van gewapend beton. De hoogte van de opslagplaatsen bedraagt 12 M. Langs de loodsen, dus loodrecht op het Spulkanaal wor den kleinere haventjes gegraven, die dienen voor den hout-aanvoer. De kaden van deze haventjes worden geheel gemetseld. Zooals men weet, is de bouw van deze loodsen en het maken van de kademuren opgedragen aan de firma Heinsbroek Leenderts, van hier, alles volgens het ontwerp van den architect Stok. Aan den overkant is de firma Bakker uit Gouda intusschen bezig met het graven van een balkengat. Diit geschiedt op dezelfde manier als de aan leg. van het haventje in het Sterrebosch: niet kipkarren, die door een paard worden getrok ken, wordit de uitgegraven grond In het Spui kanaal gestort, dait hierdoor tegelijk genormali seerd wordt. De verbinding met het buiten water moeit natuurijlk b'ijven bestaan. Iets Zuidelijker is nog een groote ruimte open gelaten voor een te bouwen zagerij, scha- verij, ketelhuis, machinekamer en werkplaats, waar het hout dus de verschillende bewerkin- ken ondergaat. 'Hier wordt ook de balkentransporteur ge bouwd: een helling waartegen door stoomkracht de halleen opgetrokken worden en onmiddellijk voor de zaag gebracht en in de gewenschte dikten gezaagd. Dit alles is nog bij don archi tect in ontwerp, maar over 3 a 4 weken hoopt men daarmee klaar te zijn en dan wordt ook dilt werk aanbesteed en gegund en kan men met den bouw beginnen. De heele Westzijde wordit dus gebruikt voor de bewerking van het hout. Het hout, dat bij de firma v. d. Wetering aankomt, is grootendeels reeds „Ingewaterd", zoodat de groote ruimten, die hiervoor anders in beslag worden genomen niet noodiig zijn. Bij dit „inwateren" worden de levenssappen, die nog in het jonge hout zitten, en die spoedig gaan gisten en zoodoende het hout doen rot 'en door het water uitgetrokken, waardoor liet hout Veel duurzamer wordt. Door het terrein liggen nog enkele riolen, die nu worden verwijderd, terwijl tegelijk het R. K- S. V. EXCELSIOR Kegelen De deelname aan het 6e kegelconcours over trof verre die der voorgaande concoursen; vooral van de zijde der dames was groote belangstelling. Het resultaat was dat van de dames zich op de kampioensbaan nummer één plaatste: mej. Tr. v. Llngen met 59; van de heeren J. Ruts met 79. Op de vrije baan wierp mej. J. Wennekers met 27 het hoogst en van de heer en H. v. Lingen met 40. Na afloop van dit zeer geslaagd concours reikte de heer W. v. Kemenade de prijzen uit. BURGERLIJKE STAND Aangifte van 1013 Maart. GEBOREN Oomelis, z. van G. van der Geer en E. A. Romein, Kreupelstraat 48. Johan na Eibarta Gerdina, d, van J. Boomers en M. de Vries Gro-enelaan 40. Aaltje, d. van A. van der 'Most en C. H. Dinkoliaair, Fabristraat 63. Dirkje Cornelia, d. van J. Molendijk en A. B. Ammerdorffer, Nieuwe Haven 275. Adriaan Cornelis, z. van A. van den Hamer en C, M. Scheepmaker, S t. ri j e n seh es tr aat 25. Jan Albert, z. van G. Hovenkaiüp en H. van Veen, Sint Lidulnastraat 58. Roelfien, d. vain T. Deen en M. J. Wigbers, Stationstraat n-o. 49. ONDERTROUWD J. Wijzenbroek 29 j. en T. de Bruin 22 j. J. van Pers Ie 35 j. en J. P. Drop 32 j. M. Schlebaum 27 J. en J. E. Overdijk 24 j. M. den Uijl 31 J. en C. den Outer 28 j. M. Verheij 22 j. en M. Klaasise 22 j. GEHUWD; J. Korporaal 24 J. en T. A. Huigen 24 j. J. C. va nZamten 26 j. en L. Krohne 20 j. J. F. van Hese 23 j. en C. E. P. van Grco-tveld 18 j. J. A. van der Bent 27 j. en S. Vermeulen 24 j. OVERLEDEN: D. A. Onsitwedder, 3 m„ Nassaulaan. M. L. Dooremans 68 j. St. Li- duinastra-at. A. Mes 22 j. Huijsmansstraat. AANRIJDING Gistermiddag is de 24-jarige E. de J., wonen de van Leeuwenhoekstraat op de Hoogstraat aangereden door een auto, bestuurd door J. de B. uit Den Haag. Het rijwiel werd gedeeltelijk vernield. Keel. 4195b 21 NED. R- K. VOLKSBOND De jaarvergadering In een bovenzaal van het bondsgebouw hield de Ned. R. K. Volkshond gisteravond zijn jaar vergadering. De belangstelling was -vrij groot. Na de opening door den voorzitter, dein heer Th. Mouwens, gaf deze onmiddellijk het woord aan den secretaris, den heer H. Comhrink, tot het voorlezen der notulen van de vorige veiga- deriag, die onder dankzegging werden goed gekeurd. Aan het verslag over het afgeloopen ver- eenigingsjaar antieenen we: Het ledental bleef vrij wel stationnair, er waren 1030 deden van vakverenigingen en 85 van andere afdeelinigen. In den loop van het jaar kwam er een nieuwe afdeeling bij, die der slagersgezellen, terwijl „St. Ewaldus van de ledenlijst werd afgevoerd. Het bestuur bleef ongewijzigd. Aan verschillende groote metaalbedrijven wer den adressen gericht van velerlei strekking. De ontwiikkelingsavonden, die in samen werking met het plaatselijk comité voor de K. S. A. werden gegeven slaagden gosd. Van het informatiebureau werd druk gebruik ge maakt. In het bondsgebouw weiden grondige veranderingen aangebracht, namelijk de "ver bouwing van den foyer en de vernieuwing van de bovenzaal. Volgens het financieel verslag van den heer van Kutten bedroegen de inkomsten, wat betreft het organisatieleven 5331.35 en de uitgaven 5317.72, zoodat de rekening sluit roet een voon-deeiling saldo van 13.63. Bij die exploitatie van het gebouw waren de Inkomsten groot 17548.86, cm de uitgaven 17512.92, zoadat hier een saldo blijft van 35.94. Aan het buffet waren de ontvangsten ƒ6588.94 en de ui gaven 6267.68, dus een saldo van 321.26, terwijl er nog een voorraad is van 428.62. Wat betreft de lasten, loopt er nog een obligatie-ieening van 24600.en 'n hypotheek van 12000.De totale lasten bedragen 41000.30. Na goedkeuring van dit verslag, deelde de heer van Tol zijn bevindingen in de verificatie- commissie mee. De boeken waren steeds perfect in orde bevonden. Voor de bestuurs-vacaturen was gren onkels can dl laat Ingekomen, zoodat do aftredende leden weer werden herkozen, behalve de heer van Rutten, die zich van zijn penningmeesters- functie ontheven wenschte te zien. Deze vaca ture zal blijven bestaan tot de volgende be stuursvergadering, waar dan in de functie zal moeten worden voorzien. De geestelijk-adviseur, kapelaan Bekkers, bracht nog een woord van dank en waardee ring aan den heer van Ruttem voor den ijver en toewijding, waarmee hij elf jaar lang zijn taak heeft vervuld. De twee aftredende vertegenwoordigers in den Centralen Raad werden eveneens herkozen. Voor een vacature in de verificatie-commissie waren eveneens geen candidaten. De voorzitter sprak er zijn spijit over uit, dat er voor dergelijke functies zoo weinig animo bestaat. Vervolgens werden besproken de adressen, die aan vele groote metaalbedrijven waren ge richt, om bij eventueele ongevallen die Katho lieken overkomen, direct een geestelijke er bij te roepen. Van bijna alle bedrijven was de volle medewerking toegezegd. De voorzitter stelde voer een vereeniging op te richten, die tot doel zou hebban, de be vordering van kunstavonden. Tegen een jaa.r- lijksche contributie zouden den leden dan eenige kunstavonden worden verschaft. Voorts deelde de voorzitter mee, dat het de bedoeling is het ondersteuningsfonds, dat Id verhand met de inwerkingtreding van de nieuwe ziektewet eigenlijk van doel verandert, om te zetten in een aanvullingsfonds voor de ont brekende 20%, die de Staat niet uitkeert. Meegedeeld werd ten slotte, dat het nieuwe insigne van het werkliedenverbond gereed ge komen en te verkrijgen is a 25 cents. In de rondvraag, werd een uitvoerige dis. cussae gehouden omtrent het adres dat door den Scihiedamschen Bestuurdershond aan den Raad is gericht. Na aan alle aanwezigen zijn dank te hebben betuigd voor de opkomst, sloot de voorzitter de geanimeerde vergadering. MISSIE-NAAIVEREENIGING Ter aanvulling van het gisteren door ons vermelde bericht omtrent de oprichting van een Missie-naaivereeniging, welke zich zal aan sluiten bij de Aartsbroederschap van de Eeuwig durende Aanbidding en van het Liefdewerk voor Arme Kerken, zij nog meegedeeld, dat op een bij de Eerw. Zusters aan de Eendracht- straat 97 te Rotterdam gehouden vergadering, met algemeene stemming besloten werd de ver eeniging toe te wijden aan de H. Clara. De 12 aanwezige dames traden allen als lid toe, ter wijl reeds vele anderen zich hebben aangemeld. Mej. M. Suisse, Korte Kerkstraat 4 is te spre ken Woensdagmiddag van 3half 4 uur. Men kan zich tevens opgeven voor een tijdelijken cursus in het maken van kunstbloemen, die gehouden wordt in den R. K. Volksbond, be ginnende Maandag 23 Maart van 810 uur. Matige tot zwakken, Zuid-Westelijke tot Zui delijken wind, half tot zwaar bewolkt of be trokken, aanvankelijk opklarend, nog kans op sneeuw of natte sneeuw, weinig verandering in temperatuur. Fietsers en motorrijders lichten op van 's avonds 6.30 tot 's morgens 5.49. 's Maandags repetitie Muziekgezelschap St. Ambrosius 8 uur, R. K. Volksbond. lederen Maandagavond clubavond R. K. Dam club I.D.O., Kath. Kring. Dinsdag bestuursvergadering R. K. MetaaL bewerkersbond ,,St. Eloy'', Gebouw R. K. Volk», bond. lederen Woensdagavond van half acht tot half tien, gelegenheid tot bet afhalen van naai werk bij de Theresiavereeniging aan 't gebouw van den R. K. Volksbond. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedarasch Mannenkoor" (dirigent Paul v, d. Putten). Groote zaal van den R. K. Volks bond. lederen Vrijdagavond van half 9 tot half 11 repetitie Koninkl. Zangvereeniging Schiedam'e Mannenkoor „Orpheus" onder leiding van Ed. Flipse. Gebouw Eendragt. lederen Zaterdagmiddag van 3—5 uur zitting bestuur Spaarfonds R. K. S. V. „Excelsior". Gebouw R. K. Volksbond. 14 Maart: Groote Schouwburg, Een avon tuur van Geoffrey Gill (Rott. Hofstadtooneel) S.15 uur. Groote Doelezaal, uitvoering „Toonkunst", (Manzoni-Requiem van Verdi) 8.15 uur. 15 M aart: Circusr-Schouwburg, Mooie Marietje (Spree-gezeischap) 8 uur (voor vol wassenen). 16 Maart: Groote Schouwburg, Een avoo* tuur van Geoffrey Gill (Rott. Hofst.tooneel) 8.15 uur. 17 Maart: Tivoli-Schouwburg, Wenn der v.sisze Flieder nieder bltiht (Frits Hirsch- operette) 8 uur (voor volwassenen). 18 Maart: Groote Schouwburg, Hier waa een man noodig (Rott. Hofstad-tooneel) 8.15 uur (voor volwassenen) Groote Nutszaal, cello-avond Beatrice Harrison, 8 uur. 19 Maart: Groote Nutszaal, viool-avond Dor van Baale, 8 uur. D a g e 1 ij k s Tivoli-schouwburg, Merijntje Gijzens Jeugd (Gez. Nap de la Mar) S uur (voor volwassenen). SCHIEDAM, 14 Maart. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koophandel. Moutwijn Moutwijn 46 pet. 15.50 per H.L. Namens de commissie uit da Kamer van Koophandel, H. J. JANSEN. Spiritus Melasse-spirtius 28.— per H.L. SCHIEDAM, 14 Maarat. Men noteert voor ruwa graansptritus 60 pet. 17.per H.L. Spoeling Noteering 2,60. DE PAARDENMARKT Op de heden gehouden jaarlijksclie paarde»» markt waren aangevoerd slechts 13 paarden, evenals het vorig jaar, to weten eerste soor| werkpaarden 3 en 10 hitten. De prijzen varieer- den 1ste soort 250300, 2e soort 10025#. Handel traag. VRIJSTELLING WEGENS BROEDERDIENST. Van de lichting 1930 zijn voor deze gemeen* te voorgoed wegens hroederdienst vrijgesteld: A- J. Bliek, H. van Dam, N. Doelman, C. J, van der Eik, J. Hoogland, W. W. Lansbergen, W. Lemmen, J. de Ridder en J. S. Vermeulen, BURGERLIJKE STAND. Aangiften van 512 Maart. GEBOREN: Adriana, d. van J. G. van der Viugt en H. Dijkshoorn, Broekkade 18. OVERLEDEN: Dirk van Steenbeek 46 J,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1930 | | pagina 1