Hoe Sovjet-Rusland zich wapent. - Een oud-Belgisch dorp in wording. Hoe in Beieren Palmzondag gevierd wordt. ZATERDAG 22 MAART 1930 PAGINA De overlading van een ketel, die voor chemische doeleinden bestemd is, aan boord van het s.s. „Spaarndam" van de Holland- Amerihalijn, Hei gevaarte, dat 50.000 K.G, woog, werd opgeheven door den bok „Titan!' van Wilton te Schiedam, Het oude Belgische dorp, dat opgebouwd wordt voor de groote wereld tentoonstelling, die binnenkort te Antwerpen geopend wordt. Mr. A. S. Butler, die van plan is van Engeland naar. de Kaap te vliegen. Zijn vrouw vergezelt hem daarbij* Pater Hagen S.J., die uit Amerika in de Vatic, stad gekomen is, ivaar hij het burgerrecht ver kreeg. Hij wordt er leider v. h. observatorium. In Beieren bestaat onder de plattelandsbevolking een gebruik, dat ieder jaar met Palmzondag terugkeert. De jongens trekken des ochtends het bosch in, plukken daar takken en versieren ze, Sovjet-Rusland werkt buitengewoon ijverig aan een sterk leger, dat met de modernste wapens uitgerust wordt. Ook aan de oefening der soldaten wordt veel zorg besteed. Hier zien we een afdeeling bij het houden van schietoefeningen. De Poolsche prof. Szy- mansky, die belast werd met het samenstellen van een nieuw ministerie. Onder v.l.n.r. rector Manders, deken Sanders van Tilburg, pastoor v. Mulu- kom en prof. dr. Weve O.P.; boven prof. dr. Kors O.P., pastoor Aclen en, naast dr. Weve, pact. Frencken, aanwezig bij opening Tilburgsch E.K. huis. Een ingenieur aan het toestel, waarmede de verlichting van de geheele stad Berlijn geregeld ivordt. De zwemmer van Hemsbergen, die naar Brugge vertrok voor intern, wedstrijden, bij zijn werk. Donderdag heeft het Raagsche gemeentebestuur een receptie gehouden voor de leden van de codificatie-conferentie. Een overzicht van de zaal tijdens de receptie, waarbij ook prins Hendrik aanwezig was.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1930 | | pagina 8