bata vierlijn.
DONDERDAG 3 APRIL 1930-
BINNENLANDSCHE HAVENS.
STOOMVAAR1 LIJNEN.
BUITENLANDSCHE HAVENS,
GEMENGDE BERICHTEN.
herverzekeringsmarkt.
BEVRACHT NAAR ROTTERDAM.
WATERHOOGTEN,
HOOGWATER NED. ZEEHAVENS.
WATERSTAND OP DEN RIJN.
ROTTERDAM aangekomen.
2 April namiddag:
9.45 FREIENFELS, Wta H. Müller Co.,
Calcutta, St. Jobshaven stuUg10.10 BATA
VIER I, Wm H. Müller Co., Hamburg, Park
haven stukg.; HAVERLAND, Lenders Co.,
Hamburg, Maashaven 1 stukg. en phosph.; 10.25
S. N. A. 6, Worms Cie., Rouaan, Waalhaven
NHB ledig; 11.45 MAG-MER1C, Gans' Trans;).
Co., Savannah, Maashaven 3 stukg.
3 April voormiddag:
12.20 REGINA, Soetermeer, Fekkes' Cargad.
kant., Yarmouth, Maashaven Zz. ledig; 12.55
PREMUDA, N.V. Gebr. v. Uden's Scheepv.
Ag. Mij.. Antwerpen, Waalhaven 21 ledig; 1.20
ANGELO BRUNETTI, S. E. A. M., Seriphos,
Waalhaven (C. Swarttouw) erts; 1.45 GUILD
FORD CASTLE, Kuyper, v. Dam Smeer,
Antwerpem, IJselhave-n stukg.; 2.45 ST. PA
LAIS, Les Consign. Réunis. Nantes, Waalhaven
36 ledig; 3.15 MOLIèRE, Hudig Pieters, La
Plata, le Kat.dr.h. Wz., vleeseh; 3.30 GULHAUG,
N. A. B. O., Gent, Waalhaven 34 ledig; 5.20
ROEK, N.V. Vereen. Ag. Mij.. Londen, 2e
Kat.drjh. C stukg.; ORANJEPOLDER, N.V.
Cornelder's Scheepv. MU-. Londen, Nassaukade
stukg.; 6.— SVEND LARSEN, Kuyper, v. Dam
Smeer, King's Lynn, Binnenhaven ledig; 6.15
FLOSSHILDE, Joh. Otten Zoon's Transp'. Mij.
Danzlg, Rijnhaven 5 suiker; BATAVIER IV,
Wm H. Müller Co., Londen, Boompjes stukg.
6.30 FLEISS. Fried. Schmitz, Rouaan, Waalha
ven (F. Swarttouw) ledig; CROMER, Hudig
Pieters, Harwich, Parkkade stukg.; ADELAAR,
Salomon's Shipping For. Office, Bremen, naar
Dultschland meel; 6.50 SNOFRU^ p. Fauchey,
Antwerpen, 2e Kat.dr.h. 1 ledig. 7,20 RONAN,
N.V. Gibson/Ramkine Scheepsag., Leith, Schie-
haven Stukg.; .55 WHITE CREST, Wm H. Mül
ler Co., B.-Ayres, Maashaven 18 graan; 9.—
WESTFALIA, Wm H. Müller Co., Londen,
naar Keulen stukg.; KOHOLYT, N. A. B. O.,
Londen, Waalhaven 19 ledig; apoLLINARIS,
P. Fauohey, Londen, 2e Kat.dr.h D ledig- 9.20
-EXPORT, RotC-Londen Line, Londen, Schieha-
ven stukg.; 9.50 OOTMARSUM, Vlnike Co.
Wlltön Sc^le<Jam ledig; 10.5 NOT
TINGHAM, Ruys Co., Grimsby, St. Jobsha
ven stukg.; ANGOULèME, Woms Oie., Per
nio, boet 25 ledig; MERCUR, Wambersle Zn„
Danzig, Schiehaven stukg.. 10.20 NIEUWLAND,
Scheepv. en Steenk. Mij., Grangemouth, le
Kat.dr.h. Oz. kolen; MACCLESFIELD, Wm H.
Müller Co., Hull, Parkhaven stukg.; 11.15
MATStJMOTO MARU, Phs, y Ommeren, Duin
kerken, Lekhaven stukg.
3 April namiddag:
12.15 VARAND t-, Ruys Go., N.-Orleans,
Benzineterrein benzine.
Uren van aankomst in den Nieuwe Water
weg.
NIEUWE waterweg aangekomen.
3 April voormiddag:
SHEAF BROOK* Seaham; THEANO, Bel
fast belde naaf Gaardingen; ORLOCK HEAD,
Belfast voor Pernis; ARCHANGEL, Harwich
voor Hoek van Holland; ADELAAR ms„ Bre
men voor Dultschland; REVENTAZON, Bre-
merhaven; OOTMARSUM, Gent, belde voor
Schiedam; WESTFalia, Londen voor Keulen.
Vertrokken.
3 April voormiddag;
5.20 MARNE, Rouaan;, 5.45 OSRIC, Esbjerg;
8.15 STORMARN, Kopenhagen; CYGNUS, Ko
penhagen; 8.30 NANTAISE, Caen; ERMS-
LAND, Oxelosund; 9.10 KATHARINA DORO
THEA FRITZBN, Stettin; 10.—BRIKA, West-
Hartlopool; LEERSUM, Oran: 10.35 RHEIN-
laAND, Koningsbergen; GAETA, Napels.
10.45 STAD ZWOLLE, Rouaan; DIGNITAS,
Öv. Vecchia;
3 April namiddag:
12.2-0 URKIOLA MENDI Newcastle; ST. PHI-
LIPSLAND. Spaham; 1.45 TAUBE, Antwerpen;
OERNIS. Bremen.
Wind O.N.O., matige koelte, kalme zee, helder.
IJMUIDEN aangekomen. 3 April. SVERRE
NERGAARD, Ronneby, naar Velsen; A. WI-
CANDER, Rotterdam" stukg. naar Velsen;
BOSKOOP, Antwerpen ètukg.; PYRRHUS, Ma
nilla atukg.; HONTESTROOM, Londen stukg.;
PALATIA, W.-Inddë stukg.
Vertrokken 3 April: ORANIA (Noor), Nida-
ros: HAVIK, Koningsbergen.
VLISSINGE'N. 3 April. (9 v.m.) Gop. raar
dnhverpen: GIRONDE. Valencia; WARFIELD,
EombavSEBU, Rotterdam: FAUVETTE, Lon
don: EHRENFELS, Hamburg; TROJA, Ham
burg; ACHILLES, Rotterdam; MOORWOOD,
Tyne; ROBERTO. I. on den; NORWICH TRA-
HER, Yarmouth; GAUSS, Bremen; WELTON-
I>ALE, Londen: EMERAUDE, Tilbury; MALI-
NES, Harwich; MIIÏRVALDIS, Zeebrugge;
ESTON, Londen; ANDROS, Hamburg; CRAI-
GOLIVE, Londen.
Gep. naar Gent: CRICHTOUN, Leitlh.
Gep. naar Brussel: CITY OF BRUSSELS,-
Londen.
Gep. van Antwerpen: BRUGES, Harwich;
UALCOMBE, LondenBERTHA, Boston (L.);
HIGHLAND PRINCE, Londen; RYE, Goole;
WILLEM REN6, Newport; SCARTHO, Mlddles-
bro: ATXERI MENDI, B.-Ayres; OUD BEIJER-
I.AND, Londen; SNOFRID, Rotterdam; BOS
KOOP. Amsterdam; BRUSE JARL, Bnrcelona;
CONDOR, Anrhuus: BOWLING, Middlesbro;
ZUID BEIJERLAND, Londen; STORFJELD,
Cardiff: OOTMARSUM, Rotterdam: PTN1NATT,
Oostzee: BIRGIT, Tanger; LORD GUILFORD,
Duinkerken.
Gep. van Gent: ALGOL, Londen; SHEAF
CREST, Tyne; CQRDELTA. Hamburg; GWENT-
LAND, Newport; MERANNIO, Londen.
VLISSINGEN 3 April (1 uur n.m.) aang.: RE-
GIN van Gent (bunkert); COLOMBIA van Gent
(bunkert).
Vertr.: REGIN, Halden; COLOMBIA, Gothen
burg.
Gep. van Antwerpen:
SISSIE, Londen; H.4RELDA, Southampton;
SONJA, Rufisque; SOLFRID, Lysekil; EDIN-
SIDE, Sunderland; RICHARD DE LARRINAGA
Baria Blanca; SIMLA, Japan; GAASTERLAND,
Grangemouth; GALA, idem: DIETER HUGO
STINNES 12, Leningrad; DARLINGTON, Hull;
CITY OF BRADFORD, Grimsby.
Gep. naar Brussel:
HBlNZ FERDINAND, Zeebrugge.
Gent:
Cien ^'OOD, Brest; TIB.V, Huelva.
NEErtxAntwerpen
Middlesbro DIA' Denemarken; MARC.HA,
lichter 00 ,BurOCRAT (slbt.) n. Hull met een
Londen met VANQUISHER (slbt.) n.
nrtbr Tt nn «1. cbtars Ruepelnethe I en Ruepel-
"SiSSSX!-"' CASAMANC». Havre.
BIRGIT, Tanger.
HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN.
WOLSUM (uitr.) 30 van Rio Benito.
HOLLAND—OOST-AZIë LIJN.
OOSTKERK (uitr.) 2 van Suez.
JAVA—NEW-YORK LIJN.
KANGEAN N.-York n. Java 3 van Pt. Said.
8IMALOER Batavia n. N.-York 3 v. Pt. Said.
JAVA—PACIFIC LIJN.
MODJOKERTO Seattle n. Java 28 te Macassar.
SIANTAR Batavia n. Seattle 1 v. Balik Papan
KON. NED. STOOMBOOT-MIJ.
BOSKOOP 3 van Antwerpen te Amsterdam.
ACHILLES Valencia n. Rott. p. 2 Gibraltar.
ARLADNE 2 v. Alicante te Barcelona.
BODEGRAVEN Chill n. Rott. 1 van Curasao.
CERES 2 van Amsterdam te Port of Spain.
DEUCALION 1 van Ldpari n. Burriana.
MARS 2 van Ceuta n. Genua.
MINERVA 2 van Messina n. Palermo.
NERO 2 (4.30 n.m.) v. Hamburg n. Amsterdam.
ORPHEUS 2 van Carthagena n. Malaga.
STELLA 2 van Constantza n. Varna
ZEUS 2 van Muse! n. Oporto.
KON. HOLLANDSCHE LLOYD.
FLANDRIA (uitr.) 2 van Las Palmas.
KON. PAKETVAART MIJ.
KAMPAR Rott. n. Batavia p. 2 Kaap Bon.
ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN.
SIRRAH (uitr.) p. 2 St. Vincent.
STOOMVAART MIJ. NEDERLAND.
POELAU ROEBIAH (thuisr.) 2 van Djeddah.
STOOMVAART MIJ. OCEAAN.
EURYLOCHUS Batavia n. Amst. 3 van Pt. Said
PYRRHUS 3 van Manilla te Amsterdam.
ALCINOUS Amst. n. Batavia p. 3 Gibraltar.
HELENUS Batavia n. Amst. p. 3 Gibraltar.
Gep van Sas van Qant.
CAMBRONNE, NewCoa,;](,
HBLLEVOETSLUIS v.m™,
JOLLY MARIE, Londen. bokken, 2 April.
un^vnGcN,Mngek0men 3 M NOORD-
HOLLAND, Goole.
DELFZIJL aang. 2 April HUnzf iy u,m
burg, (stukg.), N. V. Cargo. V™ 1X' Ham"
BATAVIER II 3 (7.5S V.m.) V, Rotterdam te
Gravesend.
HOLLAND—AMERIKA LIJN.
VEENDAM 2 van W.-Indië te New-York.
SPAARNDAM Rott. n. N.-Orleans 2 v. Coruna.
BILDERDIJK Phllad. n. Rott. p. 2 Lizard.
HALCY OfNLIJN.
STAD ZWOLLE 3 van Rotterdam n. Rouaan.
HOLLAND—AFRIKA LIJN.
RIETFONTEIN (thuisr.) i van East-London.
RIJPERKERK (thuisr.) 31 te Durban.
JAGERSFONTEIN 2 van Hamburg n. Amst.
As (thuisr.) pass. 2 Ouessant.
ASTARTE 2 v. Amst. te Bremen.
AMERICAN SHIPPER 3 v. Ldn. n. N.-York.
AMERICAN FARMER N.-York n. Hamburg 3
v. Plymouth.
ABISKO 30 v. Middlesbro te Narvik.
ANTONIO DELFINO Hamburg n. La Plata 2 v.
Lissabon.
ARIADNE Rott. n. lyoningsbergen p. 1 Holtena»
AGIRA Bremen n. Manaos 1 v. Para.
ANATOLIA 1 v. Bremen te Pernamlbuco.
AACHEN 2 v. P.ott. te Hamburg.
ATTIKA 2 v. Brazilië te Hamburg.
AQUARIUS 2 v. N.-Orleans te Hamburg
AURIGNY 2 v. La Plata te Ham/buirg,
ATHELCROWN I v. Genua n. Curacao.
AGATHA 30 v. Venetië n. Pto. Corsinl.
ABINS1 L'pool n. W.-Afrika 1 v. Takoradi.
ARETE 31 van Cardiff te Lagos.
ANT1NOUS 30 v. Ft. de France n. Havre.
BERN. DS ST. PIERRE 4 v. Madagascar te
Marseille verwacht.
BOMA 28 van Sassandra n. Liverpool.
BOUTRY 31 van Assinle n. Ver. Kon.
BADAGRY 30 van London te Freetown.
BOREN. 2 v. Pt. Lincoln te Falmouth.
BALZAC 1 v. Rott. te Oslo.
BAHIA 1 v. Hamburg te Sao Franc, do S.
BARBARA 2 v. Bona te Bremen.
BUSSARD 1 v. Rott. te Kopenhagen.
BRANT COUNTY 1 v. Rott. te Halifax.
BODEN 1 v. Oxelosund n. Pt. Talbot
BLOEMFONTEIN 3 v. Hull n. Kurraohee.
BREMEN Bremerhaven n. N.-YoVk 3 v. South
ampton,
RAWALPINDI Japan n. Londen 2 te Singapore
CERES 4 v. Rott. te Danzig.
CARTAGENA 1 v. Hamburg n. MSdd. Zee.
COMORIX Sydney n. Londen 1 v. Marseille
CLAN STUART Madras n. Bremen 1 v. Algiers
CLAN MACFARLANE Uverp. n. Beira 2 te
Durban.
CLAN MACDOUGALL Australië n. Ldn 2 v Hull
CLAN ALPINE Lvp, n. Chittagong 1 v. Calcutta
CLAN MACPHEE Llverp n. Beira 2 v. Lor
Marques.
CITY OF LYON® 2 V. Beira te Colombo.
CITY OF NAGPUR Bombay n. Clyde 1 v. Pt.
Sudan.
COLLEGIAN 3 v. Liverpool n. Dar es Salaam
CLAN MACBETH 3 v. Londen n. Beira
CALANDPLEIN 2 v. Montevideo n. Londen-
CAiP POLONIO 1 v, Hamburg te B.-Ayres
CHEMNITZ Rott. n. Japan 2 v. Yokohama
COLUMBUS 2 v. N.-York te Miyajima
CHIABRERA 26 v. Rott. te Bari.
CHRISTIAN 1 v. Rott. te Sterttln.
CITY OF GLASGOW 2 v. Australië te Duin
kerken.
DIXCOVE 31 van Rotterdam te Freetown.
DENIS Para n. Liverpool 3 van Lissabon.
DALALFVKN 2 v. San Juan (Sp.) te Hamburg.
DROTTNINGH'O-LM 1 v. N.-York te Gothenburg
DRIEBERGEN Pensacola n. Montevideo p. 2
Barbados.
EUROPA N.-York n. Bremen 3 v. Southampton
ERl-TENFELS 1 v. Hamburg n. Rangoon.
EMIL KIRDORF Chili n. Hamburg 1 te Buena
ventura.
ELIN 1 v. Rott. te Altona.
ERLANGEN Rott. n, Japan p. 2 Dove*-
ERPEL 1 v. Rott. te Abo
ETHA RICKMERS 1 v. Dairen n. Hamburg.
EDERA 31 v. Genua n. Hornillo.
ESOHERSHEIM Morphou n. Stettin p. 1 Oues
sant.
EGORI L'pool n. W.-Afrlka 31 Tan Accra.
EXPL. GRANDIDIER Saigon n. Marseille 31
van Fondieherry.
FALKENFELS 1 van Bombay n. Kurrachee.
FORMOSE Havre n. B.-Ayres p. 31 Fern. Nor
FORT DE DOUAUMONT Rott. n. W.-Afrika p. 1
Teneriffe.
FIlEiDERIK VIII- 2 v. N.-York te Kopenhagen
FRANKENWA'LD Chill n. Hamburg 1 v. St.
Vincent.
GAZELLE Wisbech n. Kopenhagen p. 1 Hoi-
tenau.
GLOUCESTEPrSI-IIRE Rangoon n Londen 3 v.
Plymouth.
GEQRöia. 1 v. Hamburg te Kingston J a.
GIRGBNTI 1 v. Hamburg te Genua.
GARONNE 1 van Antwerpen te Kopenhagen.
GENERAL DUCHESNE 31 v. Marseille te
Rêutlion.
GRIESHEIM l v. Bremen te Tampa.
HAAKON JARL i v. Genua n. Londen.
HINDENBURG Rott. n. Japan p. 1 Gibraltar
HAMBURG N.-York n. Hamb 3 v. Southampton,
HAKOZA.KI MAR.U 3 v. London n. Japan.
HIGHLAND BRIGADE 3 v. Londen n. B.-Ayres
HESIONE 1 v. Beira n. Durban.
IIESPEiRIA I v. Durban n. Londen.
HYACINTHUS Madagascar n. Ver. Staten 31 v.
Mananjary.
IIUXZE IX 1 v. Hamburg tn. Groningen
INDROiS 2 v. Bremen n. Levant.
I VAR 30 v. Antwerpen te Kopenhagen.
JANTJE, Pot, 1 van Bremen te Kopenhagen.
JONGE JACOBUS 2 v. Savona n. Barcelona.
KHIVA 3 v. Londen n. Japan.
KIRNUNA 29 v. Dunston te Oxelosund.
KOLN Bremen n. Havana 31 v. Halifax.
KLIO 1 v. Valencia n. Bremen.
KLIO 2 v. Bremen te Carthagena.
KELKH'EIM 1 v. Tampa te Hatrburg.
LINKMOOR 31 v. Genua n. Pt. Bredra.
LUOSSA 29 v, Narvik n. Baltimore.
LEVERKUSBN Rott. n, Australië p. l Kaap
Goede Hoop.
LULEA 1 v. Baytown ito Boca Grande.
LLANSTEPHAN CASTLE 3 V. Londen n. Beira
LIN'CE 2 v. Oran h. Sta. Pola.
LISBOA 1 v. Paaajes n. Bilbao.
LAS PALMAS 1 v. Hamburg te Mazagan.
LAN CAS TI! IA 2 V. N.-York te Londen.
LIBELLE, Boerma, 2 v. Londen te Duinkerken
LUTETIA B.-Ayres n. Bordeaux 3 van Lissabon
LIEUT. DE LA TOUR Mavre n. Haiphong 1 te
Algiers.
MARTHA, Beck, 1 v. Duinkerken n. Londen.
MARIANNE 1 van Danzig n. Antwerpen.
MANTUA Londen n. Japan 2 v. Suez
MAAS 1 v. Antwerpen te Cardiff.
MELITA 8 v. Glasgow n. St. John N.B.
MACEDONIA Japan n. Londen 3 v. Plymouth
MBOKENBURG Rott. n. Japan 2 v. Mojl
MASHORitA 2 v. Madras n. Londen.
MADURA Beira n. Londen 3 te Marseille,
Murjek 30 v. Antwerpen te Narvik.
NUOLja 31 v. Rott. te Narvik.
NIBNBURG 1 v. Breinen te Rio Janeiro
NIEDERWALD 1 v. B.-Ayres n. Hamburg.
NARVIK 1 v. Antwerpen te Gothenburg.
(NIKE 31 v. Curacao n. Land's End v.o,
NOORDWIJK 3 v. Newcastle n. Boucau.
NORMANDIA 1 van Lysekil n. Antwerpen.
NEW COLUMBIA 31 van Freetown n. N.-York
NEW MEXICO 29 v. Takoradi n. Huil.
OROYA 31 van Antofagasta n. Liverpool.
ORCOMA 31 van Liverpool te Antofagasta.
ORSOVA Londen n. Australië p. 2 Glbralt
ORFORD Australië n. Londen 2 v. Colombo
ORONTES 2 v. Brisbane n. Londen.
OSTAKA 1 v. Emden n. Valencia.
OSSAG 2 v. Constantsa te Hamburg
OHIO MARU 2 v. N.-York te Hamburg.
PERSEVERA 30 v. Rott. te Birindisi.
PALERMO 2 v. Midd. Zee te Hamburg.
PEARLMOOR 2 v. Rott. te Hamburg.
PARANA 1 v. Rio Grande n. Hamburg.
PARAGUAY 1 V. Hamburg te B.-Ayres.
PEROU 31 van Havre te Colon.
PALOS Hamburg n. Marokko p. 1 Finistei're
PLEASANTVILLE 31 v. B. Papan n. Macassw.
POLCIRKELN 30 v. Middlesbro te Narvik
PORJUS 29 v. Narvik n. Antwerpen.
PHEMUIS 3° v. Liverpool n. Japon.
RIOL 1 v. Hamburg n. N.-Orleans.
RODNEY STAR 3 v. Londen n. B.-Ayres.
RAXGITANE 3 v. N.-Zeeland te Southampton
RIO PAN'UCO 2 v. Galveston te Bremen.
ROLAiNSECK 1 v./ Hamburg te Lissabon.
RAILA 29 v. Batoum n. 't Kanaal.
RANPURA Ldn. n. Bombay 4 te Mars. verw.
STAHLECK Hbg. n. Lissabon p. 1 Ouessant.
ST. OCTAVE W.-Afrika n. 'Bordeaux p. 1 Te
neriffe.
ST. LOUIS 30 van Havre te Guayaquil.
SAGA 30 v. Tjilatjap te Tegal.
SCHWARZENFELS Calcutta n. Bremen 1 v.
Cocanado.
SANTA THERESA Hamburg n. La Plata p. 31
Finlsterre.
SOPHIE RICKMERS Dairen n. Hamburg p. 1
Ouessant.
SAARBRUCKEN RoLt. n. Japan 1 v. Genua.
SIERRA VENTANA Bremen n. B.-Ayres 1 v.
Boulogne.
SACHSEN 1 v. Valparaiso n. Hamburg.
SANDO 30 v. Oran n. Hamburg.
SOMME 3 v. Londen n. Pto. Alegre.
SINGAPORE MARU 2 v. Hamburg n. New-York
SYRA 1 v. Hamburg n. Levant.
TRITON 1 v. Bremen te Oporto.
TENERIFE La Plata n. Hamburg p. 31 Madeira
TANGAXJIKA Hamburg n. Beira 1 v. Tangei-
TWEED 3 v. Huelva n. Gent.
TRAUENFELS Bremen n. Calcutta 1 v. Madras
TANGER Rott. n. Casablanca 1 v. Rabat.
THOR 1 v. Danzig n. Gefle.
TROJA 1 v. Hamburg n. Levant.
UN DEN 31 v. Amst. te Gothenburg.
UBENA Hamburg n. Beira 1 n. Las Palmas
USSUKUMA Beira n. Hamburg 1 v. Las Palmas
URUNDI Hamburg n. W.-Afrika 1 v. Sta. Maria
VALENCIA 31 v. Emden te Llvorno.
VERMONT 30 van Havre te Talcahuano.
VACCARES 1 van Oran n. Antwerpen.
VILLE D'ARRAS Tamatave n. Havre p. 1 Fi-
nisterre.
VICTOR 31 v. Rott. te Danzig.
VASAHOLM 30 v. Houston n. Duinkerken.
VOLLRATH THAM 29 v. Narvik n. Emden.
WAMERU Rott. n! W.-Afrika 30 v. Duala.
WIGBERT W.-Afrika n. Hamb. p. 1 Ouessant
WANGONI 1 v. Hamburg te Walvisohbaai.
WALLONIA 31 vb. Rott. te Gothenburg.
SLEEPBEDRIJF. Rotterdam, 3 April. De
sleepboot Schelde met den baggermolen HA 12
op sleeptouw van hier naar Montevideo i3 23
Maart behouden op hare bestemming aange-
komen.
I>e sleepboot Indus miet den baggermolen HA.
II op sleeptouw, eveneens komende van hier,
arriveerde 2 dezer to IVfonitevideo.
De sleepbouw Witte Zee met den tlnbagger-
molen Pktben op sleeptouw van hier naar Banka,
paseeerde 1 dezer Suez
De sleepboot Donau met het lichtschip Thalun
van de Tyne naar Rangoon is Dinsdag ij, te
Colombo aangekomen en heeft hedenmorgen de
.reis wederom voortgezet.
(Ie Smit Co.'s Intern. Sleepditl'st.)
GERMANIA. D e 1 f z ij 1. 2 April. Het
heden van hier naar Hamburg vertrokken nieuw-
gebouwde motorschip Germanla is uit zee terug-- -
gekeerd met defecten motor.
KöNIGSTEIN. Kopenhagen, 2 April.
Ef zijn nu vijf berglngsstoomschepen ter plaatse,
maar het bergingswerk gaat met groote moei
lijkheden gepaard. Men is begonnen de voor Oslo
bestemde automobielen over te laden. De opva
renden, alsmede de vijf passagiers zijn nog aan
boord. Het ongeval moet in hoofdzaak worden
toegeschreven aan den dikken mist \,a.n Zondag
j.l. Voor het schip bestaat echter momenteel
geen gevaar en de pompen kunnen het binnen-
stroomende Water vóör blijven. De mogelijkheid
is niet uitgesloten, dat het schip nog heden vlot
komt.
VILLE D'AMIENS. Antwerpen, 2
April. Een onbekend ledig Fransc-h stoomschip,
vermoedelijk de VlHe d'Amiens, Is bij Saeftingen
omhoog gevaren, doch later met eigen middelen
weder vlot gekomen. Het schip heeft de reis
naar Duinkerken voortgezet.
IJS- EN WEERBERICHTEN.
Hervatting der scheepvaart op Montreal.
'H a m b u r g, 2 April. Naar de firma Adolf
Blum Popiper A. G. alhier, vertegenwoordig
ster van de Canadian National Railways mede
deelt, zal de scheepvaart op Montreal hervat
worden met het Noorsche s. Kings County van
de County Lijn, dat 11 April a.s. van hier ver
trekt. Dit schip zal op 14 April gevolgd worden
door de Monclare, op 29 April door de Montcalm
en op 5 Mei door het Duitsche s. Köln.
LONDEN, 2 April 1930.
KIRSTEN B., gestrand nabij Farind, 70 Gns.
(gi' tpren 6>5 Gns.)
KÖNIGSTEIN, gestrand bij Varberg bi) Go-
therourg. 80 Gns. (gisteren 15 Gns.)
MUNCHEN te N.-York. heeft brand gehad,
30 Gns. (gisteren 30 Gns.)
RHINE MARU, gestrand bij Point Sur (Call-
fornJë) 75 Gns. (gisteren 75 Gns.)
TE ROTTERDAM VERWACHTE SCHEPEN.
ALU MENDI v. Rosarlo 30 v. Las Palmas.
ALBERTO FASSINI van Donau 24 V. .Stamboul.
ARENDSKERK van Sydney 28 van Port Said.
ALMKERK van Adelaide 29 Maart v. Sydney.
ALM. ALEXANDRINO vertr. 10 v. Hamburg
ALDERAMIN van Japan p. 31 Maart Gibraltar
AMAZON MARU van Japan 27 v. Singapore.
AGRA van Japan 2 April v, Pt. Said.
ALSTER 3 April van Hamburg.
ANHALT van Japan 22 Maart van Sabang.
AMERIKA van Bangkok 1 April te Genua
ALBERT VOGLER v Japan 1 A.pril v. Pt. Said
ALFIERI 31 Maart te Hamburg.
ALDABI 29 Maart van Beira.
ARCHMEL van B. Blanca 21 van Rio Janeiro.
AENEAS van Tientsin 1 Aprl van Colombo.
ALPHACCA van B.-Ayres 30 Mrt. v. Montevideo
ADAMELLO 27 Maart te Genua.
ASIA van Japan 31 Maart van Singapore^,
AMELAND 28 Maart van Rangoon.
ARGBNFELS van Mormugao p. 30 Gibraltar.
ALTAI MARU 24 Maart te Hamburg.
ALCYONE v. B.-Ayres p. 30 Fetm. Noronha
ALGENIB van Diamante via Dieppe p. 26 Fern.
Noronha.
ALCOR van P.osarlo via Londen p. 25 Fern. Nor.
ANDIJK van Bombay 2 van Kurrachee.
AFRIKA van Japan 26 Maart te Shimonoseki
ALSTER van Bremen 30 Maart te Emden.
ACHILLES (Ned.) van Valencia p. 2 April Glbr.
ALSLA van Bangkok 30 Maart van Singapore
ALFRED NOBEL 27 Maart van Narvik.
AMIRAL V DE JOYEUSE 30 v. Hamburg.
ABBEKERK 2 April van Hamburg.
ALMELO van Chili 31 Maart van Curacao.
ALWINE RUSS 31 Maart van Hamburg.
ALLER van Bremen 3 van Hamburg.
ANCHOR y van Calcutta 30 Maart v. Colombo
AMERIKA 3i Maart te Oxelosund.
ATLAS 1 April van Lissabon.
BELLORADO v. B.-Ayres yia AntW. 30 v. Dal; 1
BILDERDIJK v. Philadelphia p. 2 Lizard.
BENARES v. Japan 29 Maart van Rangoon.
B.tSSO PIAVE v. Hornillo p. 28 Gibraltar
BRKYNTON van Rosario p. 15 Fern. Noronha.
BORGHILD v. Wlsmar p. 2 RrunsbutteL
BODEGRAVEN van Chili 1 van Curaqao.
BRENTA II van Libreville 19 te Dakar.
BANDOENG van Java p. 29 Maart Perfm.
BENALDER van Vancouver 29 te Kingston (Ja)
BRADDOCK 16 v. Mobile via Bremen.
BARCELONA 2 April van Hamburg.
COLD WATER12 Maart te Savannah.
CITY OF DURHAM van Dairen 27 v. Port Said.
CITY OF KIMBBRLEY v. Dairen p. 30 Gibr.
CAPÉ CORNWALL v Vancr. 23 v Portland (Orel
CHARLBURY v.' Whyalla 25 Maart v. Durban.
CITY OF HEREFORD v. Tsingtao p. 31 Perim.
CARDUCCI van Genua pass. 30 Maart Gibr.
CITY OF KHIOS van Saigon 30 te Singapore
CHYABA van Santos 2 April van Lissabon.
COLYTTO v. V. Constitucion via Antwerpen p.
28 Maart Pernambuco.
CONGO van Lissabon 28 Maart van Leixoes.
CROSTAFELS van Bombay 31 v. Malta.
CANTUARIA GUIMARAES v. Santos 30 van
Rio de Janeiro.
CLAN MACNAB v. Chittagong 30 van Pt. Said.
CITY OF TOKIO van Dairen 26 te Hankow,
CAPiTAINE COMMELIN 3 April van Bilbao.
COAHOMA COUNTY 29 Maart v. New-York.
CARNARVONSHIRE van Japan 29 van Mojl.
COKYTON van La Plata 28 van B.-Ayres.
CITY OF LEICESTER 1 April te Antwerpen
CITY OF MADRAS 31 Maart te Duinkerken.
CABOTO 27 van Venetië via Valditorre.
COLDWATER 25 Maart van Savananh.
OORRETORA PRIMEIRO vertrekt 5 v. Lissabon
DEUTSCHLAND v. Levant 1 April te Patras.
DELFTDIJK v. Vancouver 1 te Seattle.
DANMARK 31 Maart van Oslo.
DRACHENSTEIN 30 Maart van New-York.
DALILA 31 Maart van Rouaan.
DOTTOR PAOLO 30 Maart te Huelva.
DAVENPORT 26 v. N.-Orleans via Bremen.
DUNDAGA 29 Maart van Windau.
DUISBURG van Japan 1 April v. Shanghai.
DJEMBER v. Batavia p. 2 Kaap del Armi (4
te Marseille verwacht).
DORIC STAR v. Vancouver 31 Mrt. te Hamburg
DINTELDIJK v. Vancouver 2 te Londen.
DéPUTÉ JOSS. DE ROHAN vertr. 5 van La
Rochelle.
DIVONA vertrekt 9 v. St. Nazalre.
DANZIG van Levant 30 Maart van Malta.
DERINDJE van Donau p. 1 Gibraltar.
DANUBIO van Donau 22 Maart te Braila.
DALAND v. Poti 27 Maart van Samos.
DKOMORE v. Donau 11 Maart te Braila
DESSAU van Japan 31 Maart van Tientsin.
ELDBNA v. Galveston 2 April van Havre.
ELMSHORN van Japap p 1 Perim.
EEMDIJK vait Vancouver 21 v. Los Angeles.
EXPRESS 2 April v. Lynm
EMMAPLEIN 31 (11.30 n.m.) van Narvik.
EBERSTEIN van Hamburg 4 verwacht.
ERDA 1 April van Stettin.
EIFEL 28 Maart van Bahia Blanca.
ENID 3 April van Hamburg.
ELIE van Manchester 31 (8.40 n.m.) 120 myi
N. v. Land's End.
ELLEWOUTSDIJK v. Donau 7 Maart te Braila,
ENSEIGNE M. PKECHAC vertrekt 7 v. Casa
blanca.
ELSE H. STINNES 15, 3 April van Hamburg.
EMBLA van Stockholm 2S Maart te Osearshamn
ESSEX DRUID v, Necochea 24 van St. Vincent
FULDA van Japan p. 31 Maart Perim.
FALSTRIA van Bangkok pass. 28 Gibraltar.
FRANKEN van Japan 3 te Marseille.
FYLINGDALE 26 Maart van Odessa
FULHAM van Donau 18 Maart te Braila.
FRANKFURT v. Japan 1 April v. Singapore.
FOSCOLO van Triest 28 Maart van Messina.
FIANONA van Rosario 28 van La Plata.
FORTUNA 2 April v. Bremen.
FINLANDIA 1 te Londen uitgekl. via Antw,
FORMOSA v. Japan 1 te Shimonoseki.
FIONIA van Japan 29 Maart te Tsingtao.
FOTXNICARRAS van Donau 25 v. Stamboul.
FLENSBURG, 28 Maart van Narvik.
FRISIA 1., 2 April v. Hamburg,
GREICLAND van Alexandria p. 29 Gibraltar
GORONTALO van Batavia 26 Maart van Colombo
GOLDONI 31 Maart van Genua.
GALILEA van Levant. 30 Maart v. Alexandrië.
OEROLSTEIN 22 Maart v. N.-York 4 te Ant
werpen verwacht
'GLENLUCE v. Japan 1 v. Dairen.
28 Maart v. Melil-la.
van Japan 17 Maart van Yokohama.
GERMAR van La Plata 16 Maart v. B.-Ayres.
GLENSHIEL van Japan 28 Maart van Cebu.
fi.ii-vlMOY tan Japan 1 te Londen.
GLENAPP van Japan 29 v. Colombo.
GLAMORGANSHIRE v. Vancr. 19 v. Cristobal.
CyiELISLE van Mormugao 29 van Port Said.
GRIJPSKERK van Beira 2 April te Genua.
GOSLAR van Japan 30 Maart van Penang.
GLENGARRY van Japan 80 v. pt. Said.
GEORGIC-S G. v. Villa Constitucion p. 27 Mon
tevideo.
GROOTENDI.TK van Vancouver 26 te Seattle.
GISELA L. M. RUSS 27 van Valencia.
GOOTE 31 Maart te Cardiff.
GRONLAND 1 van Stettin (5 verwacht).
HARELDA v. Southampton 3 April te Antw.
HOHENFELS 27 Maart van Cuddalore.
HENRY STANLEY 24 te Greenock.
HELLE 26 Maart te Gefle.
HOGLAND 30 Maart te Bassein (of n. Amst.)
HUMANITAS v. Almeria (gesleept) ^30 te Fal
mouth.
HAMPSTEAD v. B.-Ayres p. 3 April Dungeness
HOLSTEIN van La Plata 17 te Rosario.
HOLYWELL van Calcutta 28 van Port Said.
IIERAKLES v. Vancouver 26 van San Francisco
HaRUNA MARU van Japan 1 v. Port Said.
HESPEROS Van Tacoma 25 Maart van Norfolk
HARDENBERG 1 April van Carthagena.
HarTFIELD V. Constantza 26 Maart v. Piraeus.
HEEMSKERK van Beira 29 v. KiUndini.
HOOGKERK van Bombay p. 31 Gibraltar
HJORT 27 Maart van Valencia.
HELENA van Donau 15 Maart te Braila.
IMBROS van Donau 31 Maart te Bourgas.
IRENE MARIA v. Bilbao 31 (8.42 n.m.) 70 ^niji
Van Niton.
ISKRA van Rosario 2S Maart van Casablanca
JOMAAS 22 Maart van Zighlnchor.
JUVENTUS 29 van Venetië via Leme.
JONGE \NTHONY 29 Maart van Barcelona.
JAMAICA PRODUCER 28 v. Kingston (Ja).
JONGE JACOBUS van Genua 2 April v. Savona
4ANINB 1 April van Bordeaux.
JAGERSFONTEIN 2 April van Hamburg.
JONGE JOHANNA v. Barcelona p. 2 Ouessant.
KALYAN van Japan 27 Maart van Colombo.
KATORI MARU van Japan 31 Mrt. te Shanghai
KlTANO MARU van Kobe vertr. 5 April van
Londen via. Antwerpen.
K.OTA BAROE van Batavia 2 van Singapore.
KAZEMBE 30 Maart op Tees via Antwerpen.
KARMALA v. Japan 1 April te Ldn. uitgekl.
KNIGHT COMPANION 2 April van Hamburg.
kerkplein 1 April van Narvik.
KlELDRECHT van Calcutta 27 van Pt. Said.
KERTOSONO van Batavia 2 April van Fiume.
KIRUNA 31 Maart te Oxelosund.
KAM© MARU van Japan 3 April van Colombo.
KONSUL CARL FISSER 3 April van Narvik.
LOBITO 1 April van Lissabon.
LINNELL v. La Plata 15 Mrt. te Rosario.
LEONORA 31 Maart van Nantes.
LARS MAGNUS TROZELLI vertr. 8 v. Calais
LIONEL 1 April v. N.-Orleans (nr. Vlaardmg.)
LEKHAVEN "van Mobile 3 v. Bremen via Hbg.
LOUIS MERCIER vertrekt 4 April van Nantes
LEDA 1 April van Koningsbergen.
LOCHKATRINE van Vancouver 23 v. Cristobal
LEVANTE van Donau 30 Maart van Stamboul.
LORD LONDONDERRY v. Rangoon 30 v. Malta
LIEUTENANT SCHMIDT van Moermansk 1 te
Londen uitgeklaard.
LEOViLLE van Havre 2 te Antwerpen.
LOCHMONAR v. Vancouver 31 v. Cristobal.
LO*RENZ L. M. RUSS v. Valencia p. 1 Finlsterre
LOKE van Libreville pass. 23 Maart Monrovia.
LORENZO BOZZO v. Savona p. 19 Gibraltar.
LAHN v. Japan 2 April van Yokk^lchi.
MARTHA H. FISOHEH vertr. 5 v. Oxelosund.
METHAN 29 van Gothenburg via Greifswald.
MAIN van Japan 1 April van Tsingtao.
MARKAKIS 2 April van Stettin.
MAID OF CRETE van Paitrais p. 31 Gibraltar
MARIENFELS v. Calcutta 23 Maart v. Madras.
MERCATOR van B.-Ayres 31 van Las Palmn
ilTO MARU van Jan-n Maart te Cebu.
MAGDEBURG 2 April vnti Ilnmburg.
MAASDAM 1 April van X.-Orleans.
MIN van Shanghai 29 Maart van Haiphong
MAID OF SYRA v. Donav Constantza.
MIDDLESEX v. N. Zeeland 30 te Lyttelton.
MARY A RACIC v. Concepcion via Amsterdam
15 van Montevideo.
MAID OF HYDRA v. Donau 30 van Stamboul.
MUNSTERLAND van Japan van Tsingtao.
.MALAKUTA v. Calcutta via Ldn. p. 31 Perim.
MANORA van Calcutta p. 1 April Gibraltar.
EN KLAUS van Japan l van Hongkong.
MONTAUBAN v. Libreville 29 Mrt. v. Dakar.
_uASANIELLO vertrekt 56 van Emden.
MANGAN 3 April te Hamburg.
MANISTEE 21 v. Pto Castilla via Bremerhaven.
XESTLEA van Donau 20 Maart van Stamboul.
XICEA van Bourgas 1 April v. Smyrna.
NIDD 2 April van Goole.
NEBRASKA v. Vancouver 1 te San Francisco.
NEWTON P1NL v. Whyalla p. 26 Maai-t Perim
NANKING van Japan 1 April van Dairen.
NIAS van Beira p. 2 April Ouessant,
NEMAHA van Mobile vla Londen 31 (5.45 n.m.)
555 mijl W. v. Bishops.
NEWTON ELM 25 te Bassein (of n. Amsterdam).
NORMA van Londen 2 te Antwerpen.
OLDEKËRK van Japan 2 van Port Svvettenham
OSTREVENT vertrekt 4 April van St. Nazalre.
OUDERKERK van Bremen 2 te Hamburg.
OSTSEE v. Odessa 24 Maart van Stamboul.
OREGON STAR v. Vane. 20 v. Kingston (.Ja.)
OSWAL 25 Maart van Bona.
OVIDIO 25 Maart te La Calera.
OCEANA 30 Maart van Rouaan via St. Nazaire.
ORVIETO (It.) v. Braila via Antw. p. 2 Gïbr.
OAKMAN van Port Arthur 3 v. Hambur.
OAKWOOD van N.-Orieans 2 te Hamburg.
OSTPREUSSEN 29 Maart te Koningsbergen.
PORTA van La Plata p. 25 Fern. Noronha.
PERA van Levant p. 1 Aprii Gibraltar.
PATUtlA van Batavia 30 Maart van Port Sold
(3 te Marseille verw.).
POMMERN van Batoum p. 30 Maart Zea.
PAJALA 1 April v. Vancouver.
PARKHAVEN 31 v. Mobile via Bremen,
PENELOPE t, van Talara 30 Maart v. Colon.
PREUSSEN van Japan 27 Maart van Colombo.
PERSEPHONE t„ 16 Maart van Bay-town (6 te
Hamburg verwacht.))
PHILOCTETES v. Japan 29 Maart v. Pt. Said.
P. L. M. 20, van Caronte pass. 31 Maart Sagres
PHRYNE 1 April van Sfax.
POELDIEP 2 April van Lynn.
PEJiRAKIS L. CAMBANIS v. Odessa 2-6 van
Piraeus.
POLLUX (Duitsch) 28 Maart van Sete.
PATRIA (It.) 28 v. Pto San Stefano via Hornillo
RHEINHAUSEN 31 Maart van Narvik.
RUHR 2 April van Hamburg via Bremen.
RIETFONTEIN van Beira 1 v. E-London.
RABENFELS van Madras 1 April v. Pt. Said
ROLLOX van Marseille p. 1 Gibraltar
RAMSES van Japan 28 Maart van Manilla.
RIPERKERK van Beira 31 te Pt. Natal.
ROBERT v. Gulf port 19 op 125 m(jl Z. v. K.
Hatteras (6 April verw.)
ROKOS VERGOTTIS vertr. 4 van Antwerpen.
RITA SISTER van Barcelona p. 1 Gibraltar.
ROTTERDAM (H.A.L.) van Midde. Zee 2 van
Monaco.
RIDDERKERK vertrekt 5 April van ^.ntwerpen
SIMLA van Japan 1 April tie Havre.
SVERRE NERGAARD v. Ronneby 3 te Velsen
SAM-OS van Levant p. 2 April Gibraltar
SCHOUWEN van Bassein p. 1 April Finlsterre.
SCHLESIEN van Japan 24 Maart v. Colombo.
STAD ARNHEM 15 Maart van Rosario.
SALTERSGATE van Whyalla 28 van Sydney.
SUMATRA van Japan 1 April te Dairen.
3ALVUS 20 Maart van Whyalla.
STOLWIJK van Bilbao 20 Maart te Boucau.
SUSANNA van Bona p. 30 Maart Gibraltar.
SCHEER van Japan 1 April van Singapore.
SACANDAGA .van New-York p. 3 April Wight.
ST. ENOGAT 1 April van La Pallice.
SUMATRA van Beira p. 1 April Dakar.
SAYN 31 Maart van Oxelosund.
SEIRSTAD 23 Maart van Narvik.
SARPEDON 31 Maart van Tientsin.
SYGNA 27 Mrt. v. Civ. Vecchia via Almeria.
SLAMAT van Batavia 31 Maart van Sabang.
SUNDANCE v. Savannah 29 van Jacksonville.
SAUERLAND van Japan 31 Maart van Kobe.
SOMÖ1ELSDIJK van Calcutta 2 van Madras
SAMALA 22 Maart van Santa Marta.
STURMFELS van Bombay p. 31 Perim.
TINOS van Levant 1 April v. Morphou.
TELA van Huelva pass. 3 April Ouessant
TOMALVA van Baltimore 31 van Norfolk.
TSURUGA MARU van Japan 24 v. Pt. Swetten-
ham, 12 April te Suez verw.
TAIWAN van Yokohama 26 Maart van Colombo
TEXEL 2 April van M-oulmein.
THE MARCHIONESS 1 April te Londen uitgekl.
TYNEHOME 2 April van Sunderland.
TIRPITZ van Bremen 2 te Hamburg.
TEXAS v. Vancouver 31 Maart van Colon.
TRIER van Japan 1 April te Shanghai.
TENNESSEE van Japan 22 Maart te Tetiuhe.
TUNGSHA 29 te Kiel, 4 April te Antw. verw.
ULLSTAD van Hoorton 31 t-e Brest.
UGO BASSI 1 April v. Londen via Hamburg.
USAMBARA van Beira 1 van Zanzibar
VILLARPEROSA v. Sebenico p. 31 Mrt. Glbr.
VALK 1 April te Londen uitgeklaard.
VOGTLAND van Japan 1 April van Colombo.
VREDENBURG 31 Maart van Narvik.
VOGTLAND van Mobile 27 Maart te Gulfport
VENUS X April van Danzig via IJselmonde.
VOLENDAM 29 Maart v. N.-York.
VOLUNTAS, 17 Maart van Bona via Hornillo.
VULKAN nr., 29 v. Sonderburg via Stralsund.
WISCONSIN v. Vancouver 25 Maart van Colon.
WELLFIELD van Constamza p. 31 Gibraltar
WESTMORELAND 3-0 v. Maart v. Houston.
WADAI 3 April van Hamburg.
WATUSSI van Beira 1 April van Lissabon.
WAGANDA v. W.-Afrika 29 Mrt. v. Las Palmas
WYNERIC v. Tampico 30 (12.23 v.m.) 1230 m(jl
W. van Valentin (5 verw.)
WOLFSBURG van Bushire 29 v. Pt. Said.
WEST ZEDA 29 van Mobile via Bremen.
WERNER KUNSTMANN 31 Maart te Gefle.
WESTERN QUEEN 18 Maart v. Galveston.
WURTTEMBERG v. B.-Ayres p. 29 St. Vincent
IJSSELDI.TK van Donau via Bremen 25 te Braila
YALOU van Japan 20 Maart van Sabang,
YALTA van Donau 28 Maart te Varna.
AL WAK I 1-4 Maart te B uenos-Ayres.
ANT1NOUS van Mobile 15 April
ALFONSO PEREZvan Huelva 20 April
ANNINA v. Hornillo (of nr. Vlaard.) 15 April
ADOLPH WOERMANN vertr. 4 April v. Hamb.
ALHENA 23 Maart te Hamburg.
-ANNA SOFIE v. N.-York (of n. Antw.) ppt.
BAYOU CHÏCO28 te New-Orleans.
BERK DALE v. Necochea (of n. Antw.) April.
BERWICK LAW v. Burma (of nr. A'dam) 25
Maart10 April.
BARON FAIRLIE v. Burma (of n Amst.j
10—25 April.
BERNII-SSEvertr. 5 April van Hamburg
BENWELL TOWER v. Concepcion (of n. Antw
6—20 April.
CAPITAINE LE MASNE van Algiers.
CABOURG van Dieppe.
CHIABRERAvan Seri-phos, April
DIADEM van Santa F6 (of Amsterdam) 15 April
DIVONA van Nantes.
EFFINGHAM van Galveston 13 April.
EFFNA22 Maart te New-Orleans
ERIK BOYE vertrekt 1—10 April v. Rufisque.
FEDERAL vertrekt 31 Maart van Mobile.
GRAZIELLA van Rufisque Mel
GLENARDLE v. Bona (of n. Vlaard.) 120 Mel
GERDRUN, van West Afrika, April.
JOHANNAvan Dielette
KORIANNA v. B. Blanca (of n. Antw.) spot.
LORIENT van Bona.
LLANGLEEMERE v. Bona (of n. Vlaard.) 16
April
LERICI van Huelva 25 April.
MONA van Rufisque April
MARIA GORTHON van Rufisque.
MARIA N. ROUSSOU v. Aghlos Ioannis (of Em
den) April.
MAROULA v. San Lor. (of n. An/tw.) spot.
MARIA van Donau (of n. Antwerp.) 1—16 April.
NIJKERK31 Maart te Beira.
NICOLAS PATERAS 29 te Concepcion (of Antw.
Amsterdam).
NISHMAHA vertrekt 31 Maart van New-Orleans,
PETERTON v. B. Blanca (of n. Antw.) 25-29 Mrt.
ECURITAS van Hornillo.
i'REEFKERK vertrekt 9 April van Hamburg
4HANTÜNG von Calcutta 9 April
i'OMIS-LAV 24 te Rosario (of n. Antwerpen.)
URSULA RICKMERS v. Burmah (of
tGSRBANLA
VINNIE van West Afrika, Mel
V EST CPEATALA vertrekt 29 van Galveston.
WEST GAMBO van New-Orleans 12 April
IV EST CAMAK van Galveston 4 April.
TE AMSTERDAM VERWACHTE SCHEPEN
ALMELO van Chili 31 v. Curaqao via Rott.
AMSTERDAM v. Duinkerken 21 te Hamburg.
ALKMAAR van Chili 1 te Caleta Coloso.
AGAMEMNON van Barcelona 31 te Gandia.
AMASIS van Macassar 1 April v. Colombo
AM-STET.KERK van W.-Afrika 1 van Lagos.
ACHILLES v. Valencia via Rott. p. 2 Gibraltar
AIRE 2 April van Goole.
AMAZONE 19 Maart v. Trinidad.
BRIELLE v. Duinkerken 29 Maart te Hamburg.
BREDA v. Chili 1 April te Callao.
BENNEKOM van Chili 1 April v. Valparaiso
BODEGRAVEN van Chili 1 April v. Curasao.
BAARN van Chili 2 te Duinkerken.
BENWOOD v. Bassein <n. Zaand.) p. 27 Perim
CUBA v. Kingston (J.) 30 Maart v. Haiti.
DORTMUND van Macassar 26 van Colombo.
DARDANUS van Manilla p. 2 April Perim.
EURYBATES 29 Maart van Batavia.
EURYLOCHUS von Batavia 3 v. Port Said.
ENGGANO vn Batavig. 31 te Genua.
GUDUR 1 April te Londen uitgekl
GATESHHAD 2 April v. Newcastle.
GLAUCUS van Batavia vertr. 4 van Londen.
HALLINGDAL IS Maart van Cape Coast,
HEIDELBERG van Macassar 1 April v. Padang
HALLE 1 April v. Macassar.
HOGLAND 30 Maart te Bassein (of n. Rott.)
HELENUS van Batavia p, 3 April Gibraltar
HERON 2 April van Londen.
HERCULES van West-Afrika 23 v. Freetown
(6 April te Havre verwaeht)
JOHAN DE WITT van Batavia pass. 2 Perim.
JUNO van Alexandrië 1 te Burriana.
JAGERSFONTEIN 2 April van Hamburg.
JASON (Eng.) v. Batavia 29 Maart v. Colombo
KILSTROOM van West-Afrika 23 Maart v. Lome.
MAID OF PATRAS van Donau 28 v. Stamboul
MENBS van Macassar p. 31 Maart Gibraltar
MEGARA van Curaqao 30 (5.13 v.m.) 950 mill
ZW. v. Valentia (3 verw.)
MAASLAND van B.-Ayres 22 Maart van Bahia.
MERIONES van Japan 29 v. Kobe.
MINERVA van Donau 2 April v. Messina.
MADOERA van Batavia 29 te Belawan
MARIJA RACIC v. Concepcion 15 v. Montevideo.
NERO 2 April v. Hamburg.
XEPTUNUS v. Venetië p. 2 (1 mm.) Ouessant
N. T. NIELSEN ALONSO v. Z.-Georgia 27 v.
Hobart.
ORINOCO van Weet-Indië 29 v. La Guyara.
ORPHEUS van PatTas 2 April v. Carthagena
ORAiNIA van B.-Ayres 1 van Rio Janeiro
OUDERKERK v. Bremen 2 te Hamburg.
PEURSUM van Santos 1 April v. Bahia.
PRINSES JULIANA 2 April vla Batavia.
POELAU ROEBIAH van Batavia 2 v. Djeddah
POSEIDON 19 Maart v. Puerto Barrios.
POELAU BRAS 2 April v Hamburg.
PBLLEGRA v. Bizerta (n. Velsen) p. 30 Glbr.
RUGIA van Puerto Barrios p. 31 Maart Azorem
ROTTI van Batavia 31 v. Colombo.
ROTTERDAM, t. 20 Maart van New-Orleans.
STELLA von Donau 2 April v. Constantza
SALLAND van B.-Ayres p. 1 Teneriffe
STANISLAS 2 April v. Leith.
SATURNUS van West-Afrika 29 Maart to Accra.
SA.LABANGKA v. Batavia 1 van Padang.
TEUTONIA 1 April v. Pto. Barrios.
VULCANUS 24 Maart van Puerto Plata.
TEUCER v. Japan 1 April van Singapore
VECHTSTROOM 2 April v. Hull
VAN RENSSELAER 26 Maart van Barbados.
BEVRACHT NAAR AMSTERDAM.
ARES vertrekt 11 April v. Hamburg.
BARON FAIRLIE v. Burma (of n. Rott.) 1025
April
BERWICK LAW v. Burma (of n. Rott) 25
Maart—10 ApriL
CAMOGLI van Carthagena (n. Velsen) 10 ApriL
MAIZE van Hornillo Baal (nr. Velsen) 7 April,
NICOLAS PATERAS 29 te Concepcion (of n.
Rott.)
NEWTON ELM v. Burma (of nr. Rott.) 6 April
NIOBE van Caen (naar Velsen).
POLYDORUS vertr. 5 April van Batavia.
URSULA RICKMERS v. Burmah (of n. Rott)
ZAANSTROOM 30 Maart te Bristol
3 April -3 dagen voor E. K.)
Sedert de opg,
Waarnemings-
Rivteren punten
Rijn
Waal
Keulen
I.obith
Nijn gen
St. A.i-iries
Boven GorinchemHW
Merwed'e LW
Dordr. HW
Oude Maas Dordr, LVV
Arnhem
Vreeswijk HW
Veder-Rijn LW
en Schoonh. HW
Leb LW
Krimpen HW
LW
Kotterd. U.v.Hol!. HW
Waterweg LW
Westervoort
I Jssel Deventer
Kampen
Maastr. - li oofdsluis)
Maastr. (Borgharen)
Urevenbïcht
Venlo
Grave (stad)
Grave (sluis)
St. Andries
Maas Hertel HW
LW
Heusden HW
LW
M.d.DongeHW
LW
lloll. Moerdijk HW
Diep LW
Haringvl. He"®V.sl HW
Bruinisse HW
Zijpe
LW
Water
Tijdstip.
2 Apri
hoogte
v.waam.
h. 1.
in c.M.
37.43
7.— v
UI
10 33
8.— v
14
8.06
8.— v
12
2.74
8.- v
6
1.44
8.15 v
24
0.23
4.55 V
4
1.04
7.15 V
21
-0.77
2.55 V
14
7.82
8.- V
9
1.23
9.25 V
20
0.48
6.— v
1
0.96
8.10 v
21
—0.40
3.55 v
11
0.88
7.20 v
20
-0.80
2.45 v
11
0.79
4.10 v
21
—0.91
11.55 n
14
8.44
8.— V
9
2.42
8.V
6
-0.25
8.— V
2
41,81
8.v
18
O.—2;
V
28.20
8.— v
30
11.234)
8.— v
16
0.—
0.- v
6.15»)
8— v
29
2.08
8,— v
- 7
1.28
y.30 v
14
0.85
6.— V
1
0
0.— v
0.-
0.— V
1.06
8.15 v
22
-0.58
3.40 v
U
1.22
6.50 v
24
-1.01
2.- V
15
0.8S
4.30 v
22
-1.05
0.40 v
17
142
5.15 v
22
-1.68
10.35 n
20
1) 1.49 M. boven nul «Ier schaal.
2.) De Waterstand aan c'e hoofdsluis wordt ge
acht 0.40 M. hooger te zijn. bij geheel geopende
stuw.
3) De waterstand aan de peilschaal te Grave
(stad) wordt geacht 0.1U M. hooger te zijn b(j
geheel geopende stuw
4) Onder invloed van opstuwing.
n achter het uur van waarneming beteekent
namiddag van 2 Aprii.
Maastricht (hoofdsluis), wordt Ingevuld als
de stuw te Borgharen niet in werking is en
Maastricht (Borgharen) aangevende den stand
beneden de sluis van het sluwcomplex als de
stuw wel in werking is.
Overeenki-mstlg; Grave (stad) als de stuw te
Grave niet in werkjng ls en Giave (sluis) als de
stuw wel 1l werking ls.
4 April 10 get.
2e gel leget. 2
eet
v.m.
n.m.
v.m.
n.m.
'delfzijl
2.15
14.34 Hellevoetsl.
6.02
18.25
Terschelling
11.48
Willemstad
6.58
19.22
llarlingeu
0.09
12.23 lirouwershav.
5.14
17.37
Melder le
7.08
10.07 Zierikzee
5.44
18.02
idem 2e
19 33
2 .30 Wemeldinge
6.09
18.31
IJmunlen
6.08
18.32 Vlissingen
4.20
16.39
H. v. Holland
5.18
17.44 i'erneuzen
4.52
17.16
Rotterdam
7.18
19.42
Antwerpen.) j
(of n. Amst.) 1
34 te Genua. 4
3 April
2 April 3 April 2
April
Constanz
2.67
2.66
Ruhrort
0.21
0.38
1 Inningen
0.64
0.73
Lohr
1.22
1.26
Keht
1.90
1.91
-Kostbeiin
-0.11
-006
Mannbetm
2.43
2.48
Ems
1.13
l.I«
lliigen
1.44
1.16
Trier
0.91
0.97
1 aub
1.53
1.56
Mulhetin'i
1.17
1.14
1 blilen/
1.89
1.89
1.61
W.'sei
0.02
0.16
Keulen
1.49
Emmerik
U5
1.49
DlUsbagg
-0.05
0.11