Goede Vrijdag viering in Rome. - Uit Se villa, de stad der processies. - Waar Jesus leed. VRIJDAG 18 APRIL 1930 ;vr. De nieuive Amerikaansclie vertegenwoordiger op de Haagsche herstelconfe- Bij den verjaardag van Portugal's deelname aan den oorlog, liield rende, R. lp Boydon. de Portugeesche gezant in Parijs een rede b. d. onbekenden soldaat. Bedorxn Paaschvreugde. In Int bootenhuis tan Griinau bij Berlijn brak eergisteren een '1 ijdens de processie die op Palmzondag in de St. Pieter ge- De Lijdensprocessie in Seville, die levensgroote groepen uit Christus' lijden meedraagt. Een brand uit, die 150 booten van watersport-enthousiasten vernielde. houden werd. Kardinaal Pacelli verrichtte de plechtigheid. biddende groep van ordebroeders uit den stoet. Rome viert de herdenking van 's Heer en lijden ieder jaar op treffende wijze. In de Goede Week en op alle Vrijdagen tijdens de Vasten wordt er in het Colosseum een oefening van den Kruisweg gehouden met meditatie. Links, de leden van een broederschap knielen gehuld in hun kappen bij een statie, rechts de predikatie. Aan de doorsnee van de wereld. Het oude Herculanum dat in 7'JJ door de asch van den Vesuvius werd bedolven, wordt blootgelegd. In den nacht van 12 April brandde te Riga de opslag plaats voor het vlas uit; de eenzame silo, die overbleef. Waar het grootste leed der wereld geleden is, de tuin van Gethsemani bij Jerusalem. Het Engelsche moederschip voor vliegtuigen werd dezer dagen voor het eerst gefotogra feerd bij Malta. De start van een vliegtuig vanaf het moederschip „Eagle". Tijdens de Heilige Week in Sevilla worden ieder jaar processies gehouden, ivaarbij zware Heiligengroepen worden rondgedragen. De dragers beschouwen dezen last als een boete.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1930 | | pagina 8