DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. 1 STADSNIEUWS Li BEURS VAN SCHIED AM 1 No. 15714 WOENSDAG 7 MEI 1930 53ste JAARGANG NOG EENS DE VRIJWILLIGE LANDSTORM e y m b o rg-co upe BUREAU: KOEMARKT 4. SCHIEDAM. TELEFOON INTERCOMMUNAAL No. 68085. ABONNEMENTEN: per 3 maan den f 3,25, p. mnd. f 1.10, per week 25 ct. Franco p. post 3.75 p. kwartaal. Afz. nummers 5 ct. Postch. en girodienst 81440 ADEERTENTIEN: 1—5 regels 1.55. Elke regel meer 30 ct. Reclames tusschen den tekst 60 ct. p. regeL KI. advertenties: 30 woorden 25 c., elk woord meer 5 c.f tot 't max. van 50 woorden. Kabouters 5 regels 0.50, 10 rege s o rege s Gratis-Ongevallenverzekering 500.bij overlijden door een ongeval; 500.bij verlies van beide banden, voeten of vinger; ƒ50.bij verlies van twee voorste ledematen alle vingers van een hand; f 25,bij verlies van eiken oogen; 250.— bij verlies van één hand, één voet of één oog; 150.— bij verlies van een duim; 75. bij verlies van een wijs- anrlercn vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand m dit blad worden afgedrukt. 1 flatteert elk figuur DE C.A.B.-AUTOTOCHT DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN. UIT KETHEL •V NIEUWE SCHIEDAMSCHE A In „Rond den Toren der Wijsheid" houdt „Voorwaarts" zich ook met het debat in den Raad over de verbetering der Drilschuur ten behoeve van den Bijzonderen Vrijwiiligen Landstorm bezig. En ze levert thans op de a rede welke de hoogeerw. Heer Deken voor den Rijzonderen Vrijwiiligen Landstorm heeft ge houden thans een andere commentaar, dan die waarop wij een paar kantteekeningen meenden in moeten plaatsen. Van die redo heet het ditmaal; ....torenhoog boven de praatjes van ds. Halff- man stond ongetwijfeld wat pastoor Schraag betoogde, vooral in dezen zin: „Doch dan moet ook alles wat anderen aan onrecht wordt aangedaan, hetgeen on tevredenheid wekt, worden opgeheven. Daarna kan men er naar streven 't gezag te doen eerbiedigen". Dat is een heel ander taaltje. Deze pastoor leende zich ook voor reclame, maar... hij tafinde althans te begrijpen dat domme machtswellust, dat leunen op geweren, niet gaat boven menschelijk recht. Al wat ande ren aan onrecht wordt aangedaan moet wor- deu opgeheven. Daarna kan men er naar streven 't gezag te doen eerbiedigen. De fijne woordenkeus en de diepe zin zou ons er bijna toe verleiden deze spreuk op fluweel geborduurd den heer Halffman ter versiering zijner studeerkamer aan te bieden Zoo blijft dus voor „Voorwaarts" alleen nog het bezwaar, dat een geestelijke het wrooid heeft gevoerd op de vergadering van een ver- eeniging, welker leden desnoods op burgers van eenzelfde land zullen schieten. Wanneer nu „Voorwaarts" daaraan nog toe voegt, dat die ieden zulks alleen zullen doen in het uiterste geval, dat een minderheid on wettig gewelddadig naar de macht grijpt, zij dus enkel het wettig gezag, onze democratische instellingen, volstrekte voorwaarde voor rust en orde en dus voor welvaart, willen beveili gen tegen onwettige aanranding, die onrust, wanorde en ellende na zich sleept, dan is de zaak tot haar juiste proporties teruggebracht. R K- MIDDENSTANDSVEREENIGING „DE HANZE'' Gisteravond hield op de bovenzaal van den R. K Volksbond de R. K. Middenstandsver- eeniging „De Hanze" een algemeene vergade ring. Bij ontstentenis van den voorzitter werd de vergadering geleid door den heer K. G. Bruggen. Na vaststelling der notulen bracht de heer P. Engering ter sprake het in het be stuur der Oranje-Vereeniging gevallen besiuit. om op 2 Augustus, een Zaterdag, des avonds een feestconcert te geven in het Volkspark. Hij achtte zulks niet in het belang van de winke liers en vroeg of niet de mogelijkheid zou bestaan door middel van de permanente com missie te trachten het besluit van het bestuur der Oranje-Vereeniging gewijzigd te kiijgen. Na eenige discussie, waarbij het algemeene gevoelen was, dat inderdaad moest worden ge tracht de Oranje-Vereeniging te bewegen op haar besluit terug te komen, 'werd den seorptaris opdracht gegeven, in dien zin de aangelegen heid bij de Permanente Commissie ter sprake te brengen. Ingekomen was het verslag van het Santos fonds, waarin o.m. gewag werd gemaakt van het gunstig resultaat van 't het vorig jaar ten bate van het fonds gehouden kegel con cours. Behandeld werd vervolgens de beschrijvings brief voor de Centrale Raadsvergadering. Naast den voorzitter zal nog een lid 'uit het bestuur de vereeniglng op de Centrale Raadsvergade ring vertegenwoordigen. Na een interessante discussie over de rich ting van de Coöperatie D. E. S., kwam in be handeling het schrijven van het bestuur der R. K. Staatspartij betreffende de oprichting van een partijbureau. Op voorstel van den heer Schaeffer werd besloten uit de vereenigingskas een bedrag van 25 voor het bureau beschik baar te stellen. ALGEM. MIDDENSTANDSVEREENIGING SCHIEDAM Ledenvergadering Gisteravond heeft de Algemeene Midden- standsvereenigiing ond-eff voorzitterschap van den heer Joh. Nauman een ledenvergadering gehouden. Nadat de voorzitter, de nieuwe samenstelling van het bestuur had medegedeeld, werden de notulen der vorige vergadering goedgekeurd. Namens de controle-commisie bracht de heer Noordijk verslag uit, over de rekening en ver antwoording over 1929 en adviseerde tot goed keuring. De voorzitter bracht den penningmeester, den heer A. Stahlie, dank voor zijn accuraat finan cieel beheer, waarna door de vergadering dé charge werd verleend. Punt 6 der Agenda, collectieve verzekering of het dragen van eigen risico voor de leden der Vereeniglng, tont ind e te voorzien in de kosten van ziekenhuisve-rpleging en eventueele operatiekosten, lokte een langdurige uitge breide en zakelijke bespreking uit, waaraan deelnamen de hoeren Harkman, Bonefaas, Noordijk, van Dam, Poot, De Lange, Stahlie en de voorzitter, met 't resultaat dat het be stuur in een volgende ledenvergadering met definitieve voorstellen zal kom en, binnen het raam der financieele draagkracht der vereeni- BiBg. Bij de rondvraag werd nog besproken de op heffing van particulier autobusvervoer, waar na de voorzitter de vergadering sloot. J. PAS, inspecteur van het Lager Onderwijs in de Insp. Schiedam, is heden 40 jaar bij het onderwijs. NED. R. K. VOLKSBOND Het 12e jaarfeest Gisteravond had in het Bondsgebouw de eerste tooneelavond plaats ter viering van het 12e jaarfeest van den R. K. Volksbond. Bij het begin van den avond kwam d-e voorzitter, de heer Th. Mouwons, de aanwezigen welkom lieeten. Spr. herinnerde er speciaal aan, dat het Sanatoriumfonds dit jaar moet worden volge stort, waarvoor van de afdeeling Schiedam een bijdrage van 1200 wordt verwacht- Door een „balk" of een plank" of een steentje" te koopen, kan men den sanatorium- bouw prachtig steunen. Na dit openingswoord kwam de tooneeiver- eeniging „Alberdiingk Thijm" voor het vietlicht met „De Overkant", een tendenz-stuk. Een stuk met een moraal. En Alb. Thijm heeft aan de opvoering zijn beste krachten gegeven. Het is eeu stuk, dat zeker de moeite waard is. Die het gaat zien, zal er' geen spijt van hebben. Het harmonie-orkest St. Ambrosius, onder leiding van den beer G. F. M. Smits, zorgde in de pauzen voor de muziek. MANDOLINE-GEZELSCHAP „EUPHONIA" Muziekavond In Musis Sacrum gaf de mandolineclub Eunhonta gisteravond een muziekavond. We kregen hier weer de prestaties te lioore®, zooals we die van Euphonia gewoon zijn. De kundige leiding van den heer D. Jongbloed waarborgde weer als altijd de keurige uit voering van de muziekstukken. Al dadelijk kregen we dien indruk door den Juhileum-marsch, een werkje van den heer Jongbloed zelf, dat zeker wel geslaagd mag heeten. Ook Mozart's Menuet favorit werd goed vertolkt- Na de pauze kwam het „hoofdnummer" van het programma: een fantasie op ,de Toovcv- fluit" van Mozart. Op dit nummer heeft Eupho nia haar uiterste best gedaan. En ze hebben dan ook succes gehad. Géén der andere num mers werd zoo beschaafd en met zooveel élan uitgevoerd als wel dit. Euphonia kan dus op haar prestaties met recht trotsch zijn. Toen het muzikale gedeelte van hot pro gramma was besloten met een frissche marsch, kwam Leen de Bruin voor het voetlicht, om de aanwezigen voor het overige deel van den avond te vermaken. En met z'n vroolijke liedjes is het hem weer gelukt istemming onder het publiek te brengen. De muzikale begeleiding was bij den heer Cor Mavtens in goede handen. Deze heeft ook in de pauzen voor opgewekte muziek gezorgd. GEVONDEN VOORWERPEN Gevonden voorwerpen bij de politie aange geven in het tijdvak van 24 Mei tot en met I Mei. Te bevragen aan het hoofdbureau van politie. Lange Nieuwstraat 21, op alle werk dagen van 1 tot 2 uur namiddag. Fabriekspenning, fabriekspenning, kinder- tasch met inh., ceintuur, autosleutel, koperen traproe, zilveren oorbel, zakmesje, kinderporte- monnaie met inh., fietspomp, mantelceintuur, heerenhandschoen, R. K. kerkboekje, reddings boot, rijwiel, pakje met kranten, touw, rozen krans, polsriem van een horloge, rijwiel, kin- derportemonnaie, belastingplaatje, 3 sleuteltjes. Bij vinders: R. K. kerkboekje, L. vain Aken, brugwachter, Koemarktbrug; küadertaschje met. inh., Maltha, Christiaan Huijgensstr. 6; belastingplaatje, Zaal, Reaumurstraat 10b; damestaschje met inh., van den Hoek, Gordon- straat 25; jekker, Dijkers, Huijsmansstraat 92; gummi regenjas, Konijnenburg, RotteTdanv schedijk 53; schaar, mes en sleutel, van Geene, Nieuwe Haven 163-16; muts, Droppert, Oude Maasstraat 16; 2 jasjes, de Zwart, Klaaswaal- schestraat 16; kanarievogel, de Lange, Ploeg- straat 29; taschje met inn., de Heij, Zalmstr. 17; dameshalsketttng, van Gulik, Voltastraat II b; damesparapluie, Mast, Groenelaan 65; taschje met inh., Koevermans, Lourens Cos- terstr. 14b; jongenspet, wed. Koot, Hoogstr. 126; kastsieuteUje, van der Toorn, Beijerland- schestraat 17; slot en ketting, Ravensberg, Tol lensstraat 7! klnderschoentjp, Rotteveel, Riroersvest 139b; glenfhoed, Groeneweg, Singel 109-4; zeepbus, Rotteveel, Broersveet 139b; zljdénsjaal, van den Heuvel, Floegstraat 12; rozenkrans, Zui-dgeest, van der Elststraat la; sleutel, Blom, Bakkersstraat 21; paardendek, Ver wiel, Kreupelstraat 17; pet, de Ronde, Thomas a Keinplsstraat 17b; glacé heerenhand- schoenen, Sjoer, Appelmarkt 6; jongensjasje, vam Gastel, Brielsehestraat 25; zaag, Schriel, St." idulnastraat 03b; bril In étui, Slavenburg, Tielman Oemstraat 1hond, Hermsen, Bloem- straat 94, Rotterdam; sleutel, Knipscheer, Volta straat 5; kinderarmbandje, van Gink, Prins Mauritsstraat 24; handschoen, Huijzer, Abben- broekschestraat 13; broche met portret, van Hage, Damlaan 53b; rijwiel, de Groot, Anth. Muijsstraat 47; rijwiel, Kuperus, Rotterdam- schedijk 154; rijwielplaatje, van der Knaap, Tehuis voor Halfwezen, Lange Achterweg; damesportemonuaie met inh., Bravanboêr, Edi- sonstraat 61; hond, Collé, Wezenbuurt 8; cein tuur, Wijnstekers, Prins Frederik Hendrik- Straat 35. Bu of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur HINDERWET Ingekomen zijn verzoeken van: lo. M. Vogelezang om vergunning tot op richting van een banketbakkerij in het pana Mariastraat 107, kadaster Sectie M. no 2516, met een heeteluchtoven; 2o. de N.V. Drukkerij „De Eendracht" om vergunning tot uitbreiding van de boek- en handelsdrukkerij In het pand West-Franke- landsches'traat 14, kadaster Sectie M. n-os. 2065 en 1976 (ged.), met een ondergrondsche kluis voor het bewaren van 50 L. „recordin" (benzine bevattende reinigingsmiddel) op de open plaats behoorende bij genoemd pand. Deze verzoeken zijn met de bijlagen op de Secretarie der gemeente ter visie gelegd. Op Woensdag, den 21 Mei a.s., des namiddags ten 2 ure, zal ten Raadhuize gelegenheid wor den gegeven om bezwaren tegen het toestaan van die verzoeken in te brengen en die monde, ling toe te lichten. Gedurende drie dagen vóór het tijdstip hier boven genoemd kau op de secretarie der gemeente van de schrifturen, die ter zake mochten zijn ingekomen, kennis worden ge nomen Volgens de bestaande jurisprudentie zijn niet tot beroep op eener beslising ingevolge de Hinderwet gerechtigd zij, dde niej overeen komstig art. 7 dier Wet voor het Gemeente bestuur of een of meer zijner leiden zijn ver schenen, teneinde hun bezwaren mondeling toe te lichten. SCHIEDAM, 7 Mei 1930. GEMENGD KOOR GEBREKKIGE KINDEREN NAAR DE BLOEMENVELDEN Het zestigjarig bestaan Het komt niet zoo heel dikwijls voor dat vereenigingen die de zangkunst beoefenen, een zestigjarigen leeftijd bereiken. Vooral in de eerste jaren van het bestaan eener vereeni glng, moeten veel moeilijkheden overwonnen worden. Financieele zorgen zijn dikwijls oor zaak, dat vereenigingen ten oudergang gedoemd zijn. En vooral in vroegeren tijd, in de dagen dat „Gemengd Koor" werd opgericht, was het een waagstuk om een vereeniging een lang bestaan te verzekeren. Al was de concurrentie in de zangvereenigingen niet groot, toch heeft „Gemengd Koor" een zorgvolle jeugd gehad. Dank zij de activiteit van de vroegere besturen, beeft het zich weten te handhaven. De eerste dertig jaren gingen in eenvoud en bescheiden heid voorbij. Het kunstminnend publiek stelde toen niet die eischen, welke men thans stelt. Zeer eenvoudige concerten werden gegeven. Het zingen van oratoria was buitengesloten, zoodat de programma's alleen uit liederen be stonden. Het waren de heeren K. M. Smith, J. van Katwijk en Jac. van Rijn Gzn., die als directeuren in de eerste dertig jaren optraden. In 1901, de tweede helft van haar bestaan, begon voor „Gemengd Koor" een nieuw tijd perk. In dat jaar werd tot directeur benoemd de heer Bernard Diamant. Al aanstonds begon hij de vereeniglng te mo:lernls:eren, en het gelukte hem, al was het dan ook na veel strijd, een ommekeer in den zang te brengen. Aan Bernard Diamant dan ook de eer, dat „Ge mengd Koor" een vereeniging is geworden van naam. Na het vertrek van den heer Diamant is de heer Orobio de Castro eenigen tijd direc teur geweest, om in 1916 de leiding over te dragen aan den tegenwoordigen directeur den heer Ko de Keyzefr, die zich tot taak stelde het groote werk van Bernard Diamant voort te zetten. De geregelde bezoekers der concerten zullen kunnen getuigen dat de heer de Keyzer zich op uitstekende wijze van zijn taak ge kweten heeft. Aan hem is mede te danken dat „Gemengd Koor", zoowel, in Schiedam ais daarbuiten, een uitstekende reputatie geniet. Voor het zestigjarig bestaan is een oratorium in studie genomen, waaraan de allerbeste so listen zullen medewerken. De groote kosten die gepaard gaan aan dit concert, hebben het best.uur doen hesluiten een verloting te orga- niseeren, aan welke verlot/ing Burgemeester an Wethouders hun goedkeuring hebben ge hecht. De mooie prijzen die dezer dagen zullen worden tentoongesteld in enkele winkelzaken aan de Hoogstraat, zullen, naar het bestuur hoopt, aanleiding zijn de nog onverkochte loten vlug van de hand te doen. HET EXCELSIOR-GEDENKBOEK In de bespreking van het gedenkboek in onze courant van Maandag j.l. is een regel uitge vallen, waardoor de hgele zin wat onduidelijk is geworden. Er moet* gelezen worden: „Een beknopte geschiedenis van Excelsior, hoe het in de laatste 10 jaren geleidelijk is opgeklommen tot succes tn steeds grooteren bloei. Excelsior heeft, als iedere -andere vereeni ging, ups and downs meegemaakt, maar het is de downs, ai waren die niet zoo talrijk, schitterend te boven gekomen. DE INBRAAK BIJ DO.V.O- In verband met de inbraak in de suiker fabriek D.O.V.O. aan de Westerkade is het de politie gelukt gisteren de zes jeugdige daders op te sporen. Het vermiste geld 107) is bijna geheel op hen teruggevonden. De jongens zijn voorloopig in het politie bureau opgesloten. Een halve regendag In een plassende regenhui zijn gistermorgen een zestal auto's met gebrekkige kinderen naar de bloemenvelden gereden. Het slechte weer zal voor de kinderen wel 'n teleurstelling zijn geweest, maar op hun blijde gezichten leefde toch ook weer de hoop, dat de effen, grijze lucht zou breken en het weer zou opklaren. De stemming was dan ook opperbest, toen we om even half tien van het plein voor ons bureau op de Koemarkt afreden. Jo zat toch zoo heerlijk veilig in de mooie glanzende wa- gens, terwijl de meuschen daar buiten wor stelden tegen den piassenden en spettenden regen. Die nare regen striemde tegen de ruiten, tokkelde op het dak en stroomde in lange stra len van het glanzende lak der mooie wagens, maar het deerde de kinderen niet anders, dan dat hij het uitzicht bemoeilijkte. De haastige meuschen keken 'ns vluchtig op, als ze de file groen bevlagde auto's zagen voorbij stuiven en doken dan weer in hun be schermende kragen. Over den spiegelend natten weg werd regel recht op Delft aangereden, waar 'n tiental wagons van het comité aldaar zich aansloten. De Rotterdammers gingen dezen keer wat later, omdat de stoet anders te groot werd. Om half elf ging dS stoet, die nu aanmerke lijk gegroeid was, verder. Nog steeds plaste de regen in de vaart. Tel kens vervulde 'n lichte plek in de grauwe lucht de deelnemertjes met nieuwe hoop voor den komenden dag, maar telkens bleek die hoop ijdel; de regen bleef stroomen. Wat genoten de kinderen van dezen tochi. Door de hooge lanen van frisch lentegroen, langs de vaart met hier en daar 'n enkele schuit, langs de prachtige buitenplaatsen in Voorschoten. En dat heerlijk rustig in zwevende ruischende auto's. Men 'n matig gangetje er is op den heelen tocht gemiddeld niet harder dan 30 a 40 K.M. gereden ging het op de Vink aan. Dank zij de goede leiding van den heer Vis had het „uitladen" en parkeeren van de wagens 'n vlot verloop. Wat 'n opgetogen gezichten, toen de kinde ren daar in de groote zaal van het restaurant een heerlijke koffietafel zagen gedekt staan. Belegde broodjes, krentenbrood, melk, kortom alles wat hun hartje maar kon begeeren. Geen wonder dan ook dat door de deel nemertjes er waren er 13 uit Schiedam en 22 uit Delft —.de tafel alle esr werd aan gedaan cn er 'n beste stemming heerschte. Deze stemming werd er nog beter op, toen 'n klein deelneemstertje zich aan de piano zette en allerlei versjes en liedjes speelde. Rond de piano was er voor haa.r spel vee! belangstelling. Om half een ging de tocht weer verder. Nu naar het eigenlijke doel van de reis: de bloem- bollenvelden. Het was al wat laat in den tijd, alleen de tulpen staan nog maar in bloei. In 't begin was er van bloemen nog niet veel te zien, maar hoe verder wo kwamen, hoe talrijker de tulpenvelden werden. De kinderen waren verrukt over de kleuren pracht; het frissche grasgroen en de hel roede of rose tulpen! Pluvius had ons gelukkig in den steek ge laten: 't was droog geworden. Alleen de zon ontbrak nog maar. Die zou de kleuren nog veel schitterender en frlssc'hev hebben .ge maakt. Voorbij Lisse bogen we links af, om over Noordwijk terug te rijden. En langs de zee! De kalme grijsgroene zee met 'n troosteloos-verlaten strand. Achter de duinen werd even gepauseerd. Hier konden de meesten even uitstappen en ge nieten van het panorama en de frissche tinten van de kleurenkaart, die beneden ons over het land lag gespreid. De zon kwam zelfs ook heel eventjes kijken! Nadat enkele foto's waren genomen, stapten allen weer in en ging het weer op de Vink aan. Weer was hier de tafel gedekt. In lange reeksen prijkten hier gebakjes én glazen limo nade. Maar de vreugde steeg ten top, toen het heele gezeis'hap daarna den speeltuin introk. Vooral de draaimolen mocht zich in 'n groote belangstelling verheugen. En de leiders en de chauffeurs maakten zich verdienstelijk mot den molen aan den gang te houden. Wat hebben de kinderen zich hier heerlijk geamuseerd! De pret straalde van hun dank bare gezichtjes. En het kostte den leiders dan ook heel wat moeite, ze te overtuigen, dat het alweer tijd werd om te vertrekken. Er waren er zelfs bij, die zoo dappsr waren, dat ze hard naar hun auto wilden loopen. Om half vijf werd de terugtocht weer aan vaard, die ook weer in de beste orde verliep. Om kwart voor zes arriveerden de wagens weer op do Koemarkt. Het is 'n prachtig geslaagde tocht geweest die da kinderen niet licht zullen vergeten. Een woord van dankt aan mevr. Odé en de heeren Jurgens, Pons, Karis, van Buysen. Maltha en Steehmann Hesse, die zoo welwil lend waren hun auto's voor dit mooie doel beschikbaar te stellen is hier zeker op zijn plaats. Het is toch zoo'n mooi liefdewerk. Maar er zijn auto's te weinig. En geld te weinig. Het gironummer van de vereeniging 105923 is toch genoegzaam hekend! Het comité heeft nog meer op het program Btaan. Over veertien dagen gaat er weer 'n tocht voor gebrekkige kinderen, ditmaal naar Raephorst. In het laatst van Juni wordt 'n boottocht gehouden naar „Huis teu Donck" bij Slikker veer. En het heeft nog grootere plannen: de bouw van een vaeanttehuis op de Veluwe. Daar gaan de kinderen dan voor veertien dagen heen. Daar worden ze in observatie se- f-y'. IN TOKIO IS EEN STAKING onder het trampersoneel uitgebroken; de regeering trof hare maatregelen en hield met taxi's het personenvervoer gaande. nomen ©n dan is er dikwijls nog veel te redden. Of ze leeren daar 'n vak, waardoor ze later zelfstandig aan den kost kunnen komen. Nog eens het is 'n- prachtig liefdewerk, dat zeker ieders sympathie verdient. U weet nu het gironummer! R. K. H- B. S. EN GYMNASIUM Reeds groote belangstelling voor de gymnasiale afdeeling De nieuwe inschrijvingen aam de Meisjes en Jongens-H.B.S. en Gymnasium te R'dam heb ben bewezen, dat met de opening van de af deeling gymnasium in een behoefte werd voor zien. Aan de Meisjes-H.B.S. werden tot nu toe ingeschreven 64 leerlingen. In totaal zullen de Latijnsclie cursussen gaan volgen 23 meis jes Aan de Jongens-H. B. S. bedroeg het aantal nieuwe leerlingen reeds 63. Voor de nieuwe gymnasiale afdeeling was het aamtal nieuwe aangiften 23 Om teleurstellingen te voorkomen, worden ouders, die voornemens zijn hun kinderen naar onze R.K. H.B.S. en Gymnasium te zenden, aangeraden zoo spoedig mogelijk hiervan op gave te doen wijl anders het aantal beschik bare plaatsen reeds bezet zal zijn. DISTRICTS-ARBEIDSBEURS Aanctïboton arbeidskrachtenglasblazers; stellers; letterzetters; betonwerkers; grond werkers: opperlieden: metselaars; schilders; timmerlieden; kuipers; kistenmakers; politoer dors; mach. houtbewerkers; vellenbereiders; brandersknecht; distill.knechts; broodbakkers; bloemisten; magozijnpersoneel; chauffeurs; {Mcpeditieknechts; transportarbeiders; varens gezellen; voerliedenzakkendragers; metaal- ders en losse werkliede.n Gevraagde arbeidskrachten: nette pakmeis- jeS; meiisjes voor halve dagen; jongens en meisjes voor fabnieksarbeidcolporteurs; jon gens van 1618 jaar voor een metaalfabriek; winkeljuffrouw (aankomend); Bl'atenschaver halfwas schilders; jongste bediende( m.); aan komend bediende (hoofdzakelijk voor corres pondentie) halfwas timmerman. AANRIJDINGEN Gisteravond om 9 uur is W. L. S. uit de Maasstraat op zijn motorrijwiel op den hoek van de Hoofdstraat en Nieuwe Haven tegen een auto opgereden. Hij werd van den motor geslingerd en brak zijn rechterbeen op9 ver schillende plaatsen. Door den politiearts de Leeuw werd hij verhonden en is per brancard naar het R. K. Ziekenhuis vervoerd. Gistermiddag had op den lioek van de Burgemeester Knappertlaan en Penninglaan een aanrijding plaats tusschen een auto 'en een wielrijder. Het rijwiel werd beschadigd. SCHEEPVAART SCHIEDAM, 6 Mei. Aangekomen: Letlandsch s.s. Zemvaldis van Bona om kolen te bunkeren tn de Wilhelminahaven. PITLAPAASI, 6 Mei. Vertrokken: s.s. Eve- relsa met papierhout naar Schiedam. KOKKILA, 5 Mei. Vertrokken: s.s. Tilly L. M. Russ met papierhout naar Schiedam. SCHIEDAM, 6 Mei. Vertrokken: Duitsch ss. Sceèr met stukgoederen naar Huil; s.s. Trito met stukgoederen naar Rotterdajjji Deensch e.s. Alssund naar Antwerpen; Let landsch s.s. Zemvaldis naar Stettin. SCHIEDAM, 7 Mei. Aangekomen: Zweedsch s.s. Fredborg, ledig van Rotterdam om boom stammen te laden in de Voorhaven. BURGERLIJKE STAND Aangifte van 46 Mei 1930 GEBOREN: Engelina, d. van H. den Uijl en W. G. van der Vliet, Wattstraat 34 Frederik Jan, z. van F. Meerhof en M. W. Stip, Heen- vli-ïtschestraat 1 Cornelia Maria, d. van M. J. Suijker en M. C. van der Moezel', F. v. Bourg. straat 31 Teuntje, d. van M. Weij en T. Blok land, Geervlietschestraat 14. OVERLEDEN: M. de Vette, oud 6S jr. we duwe van J. J. Weber, Lange Kerkstraat M. E. Kromme, oud 51 jr. echtgenoote van 1. Ju, Rozenb.straait P- Ta!1 Haeren, oud 82 jr. weduwe van P. M. d-e Groot, Louronsti aat. HOOFDINGELAND DELFLAND Bij de Maandag j.l. te Schipluiden gehouden verkiezing voor een hoofdingeland voor het waterschap Delfland werd gekozen do heer IX P. Groenewegen, R. K., in de plaats van den heer A. Bontenbal, Lib., welke in de afge- loopen periode voor dit district zitting in het Verwacht wordt: Meest matige Noordelijke tot Noord-Weste- lijken wind, meest zwaar bewolkt, waarschijn lijk nog met regen, iets koeler. Fietsers en motorrijders lichten op van 's avonds 8.03 tot 's morgens 3.50. lederen Woensdagavond van halt acht to® half tien, gelegenheid tot het afhalen van naai werk bij de Theresiavereeniging aan 't gebouw ren den R. K. Volksbond, lederen Woensdagmiddag van 33% uur gelegenheid tot afhalen van Naaiwerk voor de Missienaaivereeniging, Korte Kerkstraat 6. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedams- Mannenkoor" (dirigent Paul v, d. Putten). Groote zaal van den R. K. Volks bond. lederen Vrijdagavond van half 9 tot half 11 repetitie Koninkl. Zangvereeniging Schiedam's Mannenkoor „Orpheus" onder leiding van Ed. Flipse. Gebouw R. K. Volksbond. lederen Zaterdagmiddag van 3—6 uur zitting bestuur Spaarfonds R. K. S. V. „Excelsior Gebouw R. K. Volksbond. Woensdag 7 Mei Feestavond mandolinegezelschap O.N.I. Musis Sacrum. Aanvang 8 uur. Donderdag 8 Mei Jaarfeest R. K. Volksbond. Tooneeluitvoering door Alb. Thijm. Opvoering van „de Overkant". Bondsgebouw, 8 uur. Vrijdag 9 Mei Kerkconcert Orpheus m. in. v. solisten. Groote kerk. Aanvang 8 uur. Zaterdag 10 Mei Viering van het 12e jaarfeest van de afd. Schiedam van de Ned. E.H.B.O. Opvoering van „de Zonderlinge Bruidegom". R. K. Volksbond. Aanvang half acht. Toon eel ver. „Eigen Studie". Voorstelling in het Verkooplokaal, Lange Haven. Aanvang 8 uur. Zondag 11 Mei Jaarfeest R. K. Volksbond. Tooneeluitvoering door „Alb. Thijm". Opvoering van „De Over kant". Aanvang 8 uur. Dinsdag 13 Mei Jaarfeest R. K. Volksbond. Tooneeluitvoering door „Alb. Thijm". Opvoering van „De Over kant". Aanvang 8 uur. Zaterdag 17 Mei Feestavond voetbalver. Ursus, ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan. Musis Sacrum. 8 uur. Fancy-fair „Excelsior". R. K. Volksbond. Ge opend van 012 uur. Zondag 18 Mei Feestavond R. K. Handelsreizigersvereen. ..St. Liduina". Musis Sacrum. Aanvang 8 uur. Fancy-fair R. K. S. V. Excelsior. Gebouw R. K. Volksbond. Aanvang 8 uur. Maandag 19 Mei Fancy-fair R. K. S. V. Excelsiór. Gebouw U. K. Volksbond. Geopend van 812 uur. 8 Mei: Groote Doelezaal. Concert Hampton Gemengd Negerkoor o. 1. v. Dr. Nathaniel Dett, 8 uur. 10 Mei: Groote Doelezaal, 4e concert Beet hoven-cyclus (Rott. Phllh. Orkest), 3 uur. Bioscopen: Goedgekeurde programma's, tot en met Donderdag 8 dezer in: Graad thêatre; Royal; Roxy (voor volwassenen), Olympia (voor volw.); Corso (voor \o w.) SCHIEDAM, 7 Mei. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van KoophandeL Moutwijn Moutwijn 15..—. Namens de commissie uit do Kamer van Koophandel, H. J. JANSEN. Spiritus Melasse-spiritus 26.50 per H.L. SCHIEDAM, 7 Mei. Men noteert voor ruwe graanspiritus 60 pet. 17.- per H.L. Spoeling Spoeling 0.90. hoogheemraadschap heeft gehad. Het comité van actie, dat zich voor de Katholieke candidatuur van den heer Groene wegen heeft beijverd, ziet thans haar arbeid bekroond. Tot plaatsvervangend-ingeland werd benoemd de heer E. van Winden, R.K., (aftr.) uit Schipluiden. ZIEKENHUISVERPLEGING Maandag 12 Mei 's avonds te half 8 zal dë r ocniging voor Ziekenhuisverpleging haar "redering houden in de bovenzaal van Vergulde Valk". De agenda vermeldt o, J en bestuursverkiezing,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1930 | | pagina 1