BEL OIE-NEDEELAN q HOLLAND IN DE EERSTE HELFT IN DE NA RUST DE BELGEN STERKER. EEN SPANNENDE KAMP IN RAZEND TEMPO GESTREDEN. Êm De helpende hand MAANDAG 19 MEI 193Ö e TE ANTWERPEN. SPF.L EN SPELERS. DE ELFTALLEN. DE WEDSTRIJD. In de tweede helft kreeg de Hollandsche verdediging het zwaar te verantwoorden. De Belgische ploeg deed zich toen van haar sterkste zijde gelden en de roode aanval was een voortdurend gevaar voor ons doel. Hierboven een moment, waarop Denis is gepasseerd. Van der Meulen heeft zijn doel, niettegen staande de drie tegenpuntcn, uitstekend verdedigd. Men ziet hem in actie bij een feilen Belgen-aanval uit de tweede helft. Nederland doelpunt. Na de rust. De Belgen maken gelijk. België neemt de leiding. ;c 1' wmm mm&m Wm Het Nederlandsche elftal verloor gisteren met 3I te Antwerpen van het Belgische na bij de rust met 10 te hebben geleid. Dit doelpunt, vlak voor de pauze door een mooi schot van v. d. Broek gemaakt, ziet men hierboven afgebeeld. Debie heeft vergeefs naar den kogel gegrepen en Braine ziet den bal hoog in 't net verdwijnen. Het derde Belgische doelpunt. DE JEUGDWEDSTRIJD. België—Nederland 33, aÉÉlliP" W Het tiveede doelpunt der Belgen verkre gen uit een vliegend diagonaal schot van den rappen Bastin. PROMOTIE EN DEGRADATIE. M. S. C. promoveert. M. S. C.—H. S. C. 3-1. fff «s r-"" doelmatige advertentiën Antwerpen bood Zaterdag weer denzelfden levendigen aanblik als andere jaren de dag, die aan den BelgiëNederland-wedstrijd voorafgaat. De tentoonstelling en het fraaie zomerweer had den de Hollanders reeds in grooten getale des morgens naar de Schelde-stad gelokt en den hee- len middag en avond door stroomden nieuwe bezoekers toe. Later was het op de Keizerlei en omgeving minder woelig dan andere jaren, daar de drukte zich grootendeels verplaatste naar de expositie, waar vooral oud-België en het Luna park een groote attractie vormden. Groot was de teleurstelling Zondagochtend toen bleek dat het mooie weer van Zaterdag verdwenen was en onafgebroken de regen neer viel uit de sombere lucht. Tegen het middag uur klaarde het echter op en toen we ons naar het voetbalterrein begaven was het 'droog en deed de zon haar best om wat kleur in de lucht te brengen. Het Zondagmiddag-programma begon om half twee met den wedstrijd der jeugdelftallen. Er was toen reeds veel belangstelling in het Beer schot-Stadion; vooral de populaire rangen wa ren dicht bevolkt. In de eerste helft was het spelpeil vrij matig maar na de rust werd door beide partijen eeh zeer geanimeerde demonstratie gegeven met goed voetbal. Het werd zoodoende een aantrekkelijke kamp met een zestal doelpun ten, die broederlijk werden gedeeld. Hierna deed de Velo-Club Hoboken haar Intrede, een ongeveer 60 wielrijders, die al rijdende goede muziek ten gehoore brachten rond de arena en een aardig nummer vormden. Zij werden dra gevolgd door een nieuwe maat schappij" op de fiets. Molenkwartier Deurne ge- heeten, bestaande uit een muziekkorps en een niet-blazende dames- en heerenafdeeling. Ook deze vereeniging oogstte luid applaus, vooral toen ze eenige aardige evoluties en caroussel- nummers ten beste gaf. Intusschen was het prachtig weer geworden. De warmte van den Zaterdag was vervangen door een milder temperatuur, met 'n stevig windje en een vroolijk zonnetje, zoodat het aan genaam toeven was op het gezellige Beerschot terrein. Verschillende hooge autoriteiten verschenen cp de eere-tribune. Wij zagen jhr. O. van Nispen tot Sevenaer, Nederlandsch gezant te Brussel; oud-Minister Posthuma; de I-Iollandsche consuls te Brussel en Antwerpen; de Belgische minis ters Maskens en Lippens; burgemeester van Cauwelaert; den gouverneur der provincie Ant werpen, baron Holvoet; graaf Carton de Wiart en vele andere hoogwaardigheidsbekleders. Even voor vier uur kwam het Nederlandsch elftal uit de kleedkamers. Nu bleek dat van Hol niet zou meespelen en vervangen werd door Ver- metten. Bij de Belgen, die vervolgens het veld betraden, was Badjou afwezig, in wiens plaats Debië onder de lat zou staan. Nadat bloemen waren aangeboden, won Denis den opgooi. Hij koos den wind in den rug; de- zon was inmiddels achter de wolken weer ver dwenen. Alvorens ons wedstrijdverslag te geven, voige Ühir eerst een algemeene indruk van spel en spelers. Deze 41ste wedstrijd is er een geweest van de oude, degelijke soort; hoog tempo, fanatiek spel van beide partijen, stevig voetbal en groote spanning. De ploegen hebben een kamp gele verd Aip van begin tot eind emotionneerde, waar in elk speler zijn beste krachten gaf en zwoegde tot de laatste minuut. Het begin was al dadelijk interessant door vlot en goed spel van aanvankelijk gelijk opgaande partijen. Eerst werd België even gevaarlijk toen de middenvoor onverwacht een laag schot loste, waar bij onze doelman het leer, dat langs den paal dreigde binnen te vliegen, met zijn voet nog kon bereiken en van richting doen veranderen. Daarmee scheen voorloopig al het Belgische kruit verschoten. Toen heeft de oranjeploeg het spel ln handen genomen. Het eerste offensief kwam van onzen rechtervleugel, waar Landaal een lagen voorzet gaf, Tap nam den bal ineens op z'n voet doch schoot juist over de lat. Hier mee werd een penocie van Nederlandsen over wicht ingeluid dat meer dan 20 minuten volledig bleef gehandhaafd. De Belgen doorstonden den druk uitstekend en wisten ten slotte zich weer als gelijkwaardige ploeg op te werken. Naarmate de pauze naderde, werden ze echter andermaal op eigen helft teruggedrongen en toen in de laatste seconde het eenige doelpunt van de eerste helft gescoord werd, kon eenstemmig worden ge tuigd dat met een voorsprong voor Nederland do krachtsverhouding in de eerste helft het best was weergegeven. Het tweede gedeelte van den wedstrijd leverde echter een geheel ander aspect Onmiddellijk na den aftrap kwamen de Belgen fanatiek opzetten, het tempo, dat steeds hoog was geweest, werd tot razend opgevoerd. Onze verdediging kreeg het zwaar te verduren en wist 10 minuten onge rept stand te houden maar toen moest zo voor den gelijkmaker zwichten en vier minuten later werd de tweede bres in ons doel geschoten. Toen begon het te regenen, eerst bij druppels daarop met dikke stralen, hetgeen gladheid van veld en bal tengevolge had, waardoor de snelheid van het spel wat werd getemperd. Ongeveer een half uur was de Belgische ploeg absoluut in de meer derheid geweest; het teamwerk der Hollanders, dat ln de eerste helft zoo goed was, werd nu geheel gebroken en de onzen moesten zich, op enkele uitvallen na, tot verdedigen bepalen. In de laatste 10 minuten, toen de bul over was, speelden de Nederlanders zich weer vrij en wer den de uiterste pogingen in het werk gesteld om den achterstand ln te halen. Debie kreeg ln die periode veel en moeilijk werk maar hij sloeg zich er schitterend doorheen. Een omzetting in onze voorhoede bracht ook al geen succes en tot overmaat van pech werd vlak voor 't einde b|j een Belgischen aanval de bal nog voor de derde maal in ons doel gewerkt. De beide speelhelften eindigden dus wel sensa tioneel met elk een doelpunt in de laatste secon den, zoodat niet meer behoefde te worden afge trapt. Volgens de meening van velen zou de scheids rechter na rust te lang hebben laten spelen: de Nederlandsche grensrechter confereerde hierover nog met den arbiter, die echter zijn beslissing handhaafde en het doelpunt toekende. Het resultaat was dus 31 voor België. Een overwinning kwam onzen gastheeren wel toe, al kan men in opinie er over verschillen of 21 aan wel 31 rc-c-cloV uitslag was geweest. Beide elftallen hebben goed gespeeld, maar terwijl liet Nederlandsche in de eerste helft zijn besten vorm vertoonde, schitterden de Belgen in de tweede. Voor de rust was er In onze ploeg slechts een enkele zwakke plek te ontdekken. Men vormde werkelijk een sluitend geheel; de achterhoede was best en Denis voelde zich zoo op zijn gemak dat hij alle oude staaltjes en trekjes weer mat sucocs kon demonstreeren. De middenlinie kweet zich uitstekend ook van haar aanvallende taak tot steun van de voorhoede en de stormllme combineerde dat het een lust was. Alleen de Kreek was en bleef de zwakke schakel. Onze ploeg vond echter tegenover zich een verdediging, die, d-oor de halfllnie bijgestaan, buitengewoon In conditie was en waarin Hoydonekx uitblonk. In de tweede helft waren de oranje-mannen niet opgewassen tegen het moordende tempo, dat de Belgen onmiddellijk inzetten en ongeveer een half uur handhaafden. Dat onze tegen standers in die periode slechts twee doelpunten maakten, wijst op de kwaliteit onzer verdediging, waarin Denis vooral een sublieme partij ten beste gaf, daarbij keurig door Vermetten en van der Meulen gesteund. Onze doel verdediger kon aan de drie doel punten mets verhinderen. HU heeft goed werk geleverd en we herinneren ons niet hem een fout te hebben zien maken. Denis speelde een zijner beste wedstrijden. Hij heeft in Bastin een zware tegenpartij gekregen, die hem in rapheid van been verre overtreft, maar het oordeelkundig opstellen van onzen aanvoerder verstikte meermalen het gevaar reeds in de klem. Vermetten heeft van Kol waardig ver vangen. Wel kan hij nog niet de evenknie van den Ajacied genoemd worden maar hij toonde zich zeer safe en trapvast en wist energiek in te grijpen. In de midden,linie heeft van der Wildt ditmaal uitgeblonken. Deze spil wordt iederen wedstrijd beter. Gisteren heeft hU enorm gezwoegd en met- succes. Hij hoede er zich evenwel voor het drijven met den bal, waarin hij een meester is, te ver door te voeren. Door het leer te laat af te geven was hij mi meerapUe-n oorzaak dat zijn voor spelers buitenspel kwamen te staan. Breitner was als steeds de onvermoeide terrier, die zü'n sterke kracht vindt in het afbreken van den aanval der tegenpartijzijn steunen van de eigen voorhoede blijft nog wat slordig. Kools was eveneens goed maar bleef andermaal ver onder zijn topvorm uit den wedstrijd tegen Italië. Nu en dan trad hij wel wat erg hard op tegen Bastin, ofschoon deze het er soms in zijn houding tegenover andere Hollandsche spelers wel naar maakte. In de voorhoede leek ons v. d. Heijden de actiefste sjïeler en was de Kreek weer de zwakke stee. De Wageninger beschikt over groote snel heid en een flinke dosis baltechniek, die hU keurig weet te combineeren. Zijn enthousiasme en uithoudingsvermogen is bovendien bewonde renswaardig; hy kan weer op een goeden wed strijd terugzien. De Kreek wist in zU'n derde beurt zelfs niet den vorm van de tweede te benaderen. De Deventenaar kan zich moeilijk langs een tegenstander heenwerke-n en heeft te lang werk noodig om in startpositie te komen. Tegen de vlugge Belgen kreeg hij daardoor weinig schietgelegenheid. Slecht^ één hard schot van zUn voet vinden we in onze aanteekeningen genotuleerd en dat ruïneerde de kiekkast van een fotograaf bezijden het doel. Van den Broek toonde zich weer een vurig strijder, stevig door zetter en g-oed schutter. De wijze waarop hij den bal vrij maakte om hem daarop enorm hard ln 't Belgische net te jagen, was een prachtig staaltje voetbal. Ta.p had gisteren weinig geluk met zün schoten. HU pingelde minder dan anders en was uitstekend in het aangeven van den bal aan zün rechter buurman. Overigens trok de Hagenaar minder de aandacht op zich dan anders; er lag veelal iets mats over zijn spel. Landaal had een goed© eerste helft; toen heeft hü tal van goede voorzetten gegeven. HU had 'n kwaden tegenspeler in Hoydonekx, die enorm op dreef was en vooral na de rust Landaal weinig kans meer liet gevaarlijk te worden. BU de Belgen was Hoydonekx de ster; deze blonde jongeling heeft een praoht-partU ten beste gegeven. Eenmaal sloeg hU met de hand den bal voor de doellün weg maar hu bofte dat dit den scheidsrechter ontging. Na hem dienen in één adem Debie, Nou wens, Braine en Bastin genoemd. De laatste bleek andermaal een snelle looper en goede schutter maar tevenj een lastlg- gehumeurd speler te zijnde doelverdedlger toonde zich büzonder klemvast als hU, met den bal in de handen op de doellijn liggende, door meerdere Hollanders besprongen -werd. Scheidsrechter Ruoff heeft enkele fouten ge maakt in de toepast lng van den buitenspel-regel, maar hü leidde overigens uitstekend daar hU den bal goed volgde. De resultaten der in België 'gespeelde wed- scrüden kunnen als volgt worden samengevat; gesp. gew. gel. vrl. pnt. doelp. België 20 8 4 8 20 38—37 Nederland 20 8 4 8 20 37—38 De stand na de 41 wedstrUden Is: gesp. gew. gel. vrl. pnt. doelp. Nederland 41 19 9 13 47 91—71 'België 41 13 9 19 35 71—91 Hieronder volgt de samenstelling der elftallen en het verslag over 't wedstrUdverloop. NEDERLAND: v. d. MEULEN (H.F.C.) DENIS VERMETTEN (H.B.S.) (H.B.S.) KOOLS v, d. WILDT BREITNER (N.A.C.) (V.U.C.) (A.D.O.) TAP DE KREEK v. d. BROEK (A.D.O.) (Go Ahead) (P.S.V.) LANDAAL v. d. HEIJDEN (A.G.O.V.V.) (Wageningen) Scheidsrechter Ruofl (Zwitserland.) BASTIN VERSIJP (Antwerp) (F. C. Brugge) ADAMS VANDERBAUWHEDE VOORHOF (Anderlecht) (C. S. Brugge) (Llersche.) DECLERCQ v. HALME P. BRAINE (Antwerp) (C. S. Brugge) (Beerschot) HOYDOXCKX NOUWENS (Excelsior) (R. C. Meehelen) DEBIE (R. C. Brussel) Om 4.04 (Belgische tijd) brengt Vanderbauw- hede den bal aan 't rallen. De eerste oogenblik- ken beteekenen weinig meer dan een terrelnver- kennen, maar als Versüp een kansje krUgt, gaat liU er vandoor en plaatst vrU spoedig schuin en hoog naar voren; Vermetten is terugge- loopen en kan niet spoedig genoeg zün vaart stuiten, waardoor hU genoodzaakt la het leer in de richting van den hoekvlag te koppen. De snelle VersUP is er weer bij, zijn doorzet is wat laag en iets te veel naar achter. Wel schiet Pierre Braine toe, maar Dcnis tipt hem de kans voor de voeten weg. De eerste Nederlandsche aanval zien wo door v. d. HeUdem geleid, Hoy donekx onderschept evenwel zUn veel te korten voorzet. Een listig samenspel van het trio Declercq, Adams en Bastin brengt even verwar ring in onze verdediging, Vanderbauwhede talmt met schieten en aldus zou de kans verkeken zUn, ware het niet dat het ingrUpen van Denis weer een onmiddellijk terugplaatsen door van Halme tot gevolg had, waarbü Vanderbauwhede tusschen een warreling van beenen door ineens een verren harden schuiver naar ons doel kan zenden, dien van dor Meulen nog net met de schoen uit den uitersten hoek kan houden. De hoekschop wordt slecht genomen, waarna de bal weer naar het middenveld verhuist. Van der Wildt onderbreekt een gevaarlijke doorbraak van Pierre Braine en zet zün eigen voorhoede aan 't werk; maar Hoydonekx brengt redding. Landaal krügt van Tap het leer toe gespeeld, hij brengt keurig op en zet dicht bU de achterlijn vrij laag voor. Tevergeefs pro- boeren de terugloopende Declercq en Hoydonekx den bail van richting te doen veralnderen, waarna Tap zonder dralen een kogel op het Belgische doel schiet. Het schot is echter een paar decimeter te hoog gericht. De linkervleugel der Belgen werkt hard, maat kan vooralsnog niet haar volle spel ontplooien, dank zij het snel en doortastend optreden van Kools en v. d. Wildt en in laatste Instantie de kalme zekerheid van Denis. Een nieuwen ren van Bastin zien we door den van zUn plaats geloopen Vermetten gestuit. De Oranjevoorhuede zit intusschen ook niet stil en het heeft den sohU'n alsof het vUftal beter op dreef zal geraken dan twee weken geleden ln Amsterdam. Tap houdt riu het spel niet op, doch zet met verre en meestal zuiver geplaatste ballen de vleugel spelers ln actie. Landaal, hoewel wat vooi- zichtig, dringt govaarlUk op. Ofschoon Hoy donekx over den voorzet van onzen buitenman neentrapt, zwermen er zooveel roode duivels voor v. d. Broek en de Kreek, dat deze geen gelegenheid tot schieten kunnen vinden. Hun besluiteloosheid maakt, dat Hoydonekx zich weer herstellen kan, zoodat de kans voor Oranje verkeken Is. Doch de onzen krijgen den smaak te pakken. Vooral v. d. Wildt onderscheidt zich in deze periode. Keurig in zUn afnemen; zUn vurig opdrijven brengt enthousiasme in de voorhoede. Hel samenspel vlot uitstekend en men is dikwUls de als snel bekend staande roode duivels zoodanig te vlug of te slim af, zoodat de geestdrift onder de duizenden aanwezige Hol landers los slaat. Uit een throughpass lost de Kreek een plotseling laag schot, hetwelk echter De Ble niet bereikt, dank zU Nouwens, die het leer ver het veldt inzendt. Een schot van Tap suist ver naast de palen. Wanneer het over wicht der Nederlanders eenigen tüd geduurd heeft, doch vooral door het brilliant verdedigen van Hoydonekx en Nouwens geen resultaat heeft opgeleverd, volgt een vrü onverwachte uitval van den Belgischen linkervleugel, Bastin's voor zet stuit terug tegen den rug van Denis, den tweeden keer plaats hU bet leer achter. Opnieuw trekken de Oranjemannen ten aanval maar tot drie-viermaal toe loopt een stormloop der onzen dood op off-side. Een tweede uitval der Belgen vrordt door Adams geleid; hü plaatst schuin naar voren en Voorhoof stuurt den bal door naar VersüP. die In vollen ren een gevaarlyken kanjer juist naast den linkerbovenhoek schiet. Het geeft onzen supporters moed te zien, dat ons elftal niet alleen den toestand volkomen meester blyft, ofschoon do Belgen zich met élan ln den strijd werpen, maar in technisch, tac tisch en snelheidsopzicht den gastheeren zeker de loef afsteken. Na een missen van Nouwens krijgt de Kreek een opgelegde kans, welke hü on begrijpelijkerwijze niet benut. Tot voor doel gaat telkens alles als gesmeerd, jammer alleen, dat er te weinig schoten los komen. Als Kools aan een tweetal Belgen het leer ontfutseld heeft, Is Declercq op zün beurt onzen rechts-half te slim af, zün verre trap belandt bij den toesnel lenden Versijp, die hoog over kopt. Van den Broek en v. d. Heijden leggen met hun zigzag- tactiek eenige tegenstanders in de luren, doch voor doel speelt de Philipsman den bal te ver vooruit, waardoor Nouwens redden kan. Tap dribbelt een paar roode duivels voorbU, maar ziet zün schot door Hoydonekx weggekopt. Schoten van de Kreek en v. d. Broek kunnen niet tot den doelmond doordringen, zooveel Bel gen zwermen er voor De Bie. Wanneer de Kreek eindelük op een meter afstand vrü voor doel staat, glüdt hU op het beslissende moment uit. Heel onze middenlinie stuwt kranig op, de geestdrift is onder onze mannen nog lang niet geweken en spanning ls er genoeg. Na een goed opbrengen van Landaal en een zuiver overgeven wentelt en keert Tap om een drietal Belgen, om tenslotte zün dribbelpartü onverwacht met een schot te besluiten de Bie valt languit naar den bal, die in den rechter benedenhoek dreigt te verdwünen, het leer ketst via den paal tegen zijn handen, zoodat hij op vrij gelukkige wyze nog redding brengen kan. De Belgische uitvallen blijven Inmiddels zeer gevaarlijk. Bastin gaat er vandoor, maar ziet, als hii wil voorzetten, Kools voor hem staan, hü speelt daarom terug naar Vanderbauwhede, die naast schiet. Aan- een eenigszins langdurige strubbeling voor ons doel maakt Denis, die weer een goede partü speelt, tenslotte een einde. Oranje dringt weer op, Lan daal plaatst iets te ver, maar v. d. Heijden zorgt dat de bal bij v. d. Broek terechtkomt, die met een prachtomhaal op doel kanjert. Ook nu gaat het schot juist naast. Een hooge voorzet van Versijp rien we in de veilige handen van v. d. Meulen belanden. Van der Wildt ontneemt Van derbauwhede den bal, brengt uitstekend op en besluit zijn ren met een zuiveren throughpass naar v. d. Kreek. In plaats van vlug te schieten, wil deze nog wat meer naar doel arüven, met het gevolg, dat Hoydonekx gelegenheid krijgt hem den bal voor de voeten weg te maaien. Een hard schot van de Kreek sticht clan verwarring in de gelederen der fotogralen. Nadat Denis een aanval van Vanderbauwhede heeft moeten stuiten, blüven de Oranjemannen sterken druk op het Belgische doel uitoetenen. Het overwicht der onzen in de eerste helft ls ook van dien aard, dat een doelpunt voor Neüoi- land werkelijk niet onverdiend zou zün. Wanneer Landaal pas weer buitenspel heeft gestaan, maakt hü kort daarop zijn fout weer goed. Door bemid deling van v. d. Wildt in eerste en van Tap lil tweede instantie krügt hü in gedekte positie hex leer toegespeeld. Niettemin weet hü zich vrü te maken, waarna dicht bü de achterlün zijn voorzet volgt; van der Broek vangt den bal op de borst op. drie Belgen zwermen om hem heen zoodat hü eenige goocheltoertjes moet maken. We denken reeds dat dit spelletje, zooals gewoonlijk, op niets zal uitloopen, als hij zich plotseling toch vrü heeft gewerkt en een ontzaglük harde kei ver bulten het bereik van den nog springenden De Bie binnen de palen doet suizen. Een vei- vaarlük geloei, dansende plekken in de groote massa, zwaaiende rood-wit-blauwe vlaggetjes en last not least het scoringbord bevestigen, dat Nederland gedoelpunt heeft (01). Er wordt niet eens meer middenbal genomen, want de eerste helft is juist verstreken. Precies om vüf uur trapt de Kreek af. Hü zet onmiddellijk onzen linkervleugel aan 't werk en deze kwüt zich naar behooren van zijn taak. De zachte voorzet van v. d. Heüden bezorgt aan Nouwens echter weinig last. De Belgen gaan nu een vurig en overrompelend spel spelen en net is ongetwüteld een fout der onzen, dat zü de zaak weer te kalm gaan opnemen. 'Van Halmu geeft het voorbeeld. HU werkt als een paard en ook Braine trekt mee ten aanval. Vermetten ontneemt aan den lustig rennenden Versüp den bal, maar plaatst precies voor de voeten van Braine, die naar binnen zwenkt, doch tenslotte weer Versijp aan 't werk zet; de rechter-vleugel man der Belgen zet echter niet voor, doch speelt het leer den toestormenden Voorhoof voor dc voeten, die onze verdediging voorbü snelt en op een meter afstand van v. d. Meulen gekomen, slechts voor 't Intrappen schünt te hebben. Maar Denis duikt opeens weer op en juist als we etn schot op doel verwachten, is de kans voor den Belg verkeken. Wel geeft hü het leer nog ben zetje, maar het huppelt kalm naast de palen. Plet snelle, geestdriftige, bijna niet te weer houden opdringen der rooden brengt merkbaar onrust onder de Nederlandsche supporters. Een schot van Bastin vangt Deriis op de borst en de bal schünt even zijn bovenarm te raken. De Belgen appelleeren voor een strafschop, maar Ruoff stoort zich daar terecht niet aan. p;en oogenblik later ontgaat den Zwitser, dat Bastin kennelük buitenspel staat. Daardoor is de Ant werpenaar in staat in gunstige positie naar bin nen te zwenken. Met korte tikjes tegen den bal stormt hü op v. d. Meulen af, die den nu volgen den harden schuiver nog juist met den voet kan keeren en naast doel laten spiralen. De druk op onze veste bluft aanhouden. Schoten van Adams en Voorhoof kan de Oranjeverdediging met moeite onschadelük maken. Aan een strub beling maakt v .d. Meulen door resoluut ingrijpen een einde. Wanneer de tweede speelhelft den leeftyd van tien minuten lieeft bereikt en büna liet geheels Belgische team op de Nederlandsche helft staat, schiet Voorhoof vrü plotseling op doel, oogen- EChUnlU'k zal de bal langs gaan maar het lichaam van Vermetten verandert de richting van liet schot, waardoor v. d. Meulen's lange armen ln de ruimte grüpen en de bal in het net ver dwijnt (11>. De roode duivels trekken opnieuw met elan ten aanval. Scherpe schoten van Bastin en Vanderbauwhede moet v. d. Meulen uit zün doel ranselen. Eindelük schünt er wat opluch ting te komen. Tap heeft het leer opgehaald, passeert eenige tegenstanders en stelt dan Lan daal in staat .voor een ren langs de lün, die volgt ook inderdaad, maar onze rechtsbuiten plaatst jammerlük achter doel. Van Halme vangt een uitgooi van v. d. Meu len op en zet Bastin aan 't werk; de watervlugge Belg neemt een spurt, wacht echter niet lang, maar schiet in den loop keihard diagonaal op doel, Van der Meulen tracht nog Wel het leer te bereiken, maar het vliegt onhoudbaar iu den If' rechter-bovenhoek (21). Dit zün twee doel punten binnen vier minuten. Na den aftrap gaat Bastin er opnieuw vandoor, Kools verspert hem den weg, brengt op en plaatst naar De Kreek, die een hoekschop af dwingt. Van der Heüden plaatst hoog voor den doelmond, Van den Broek springt naar den bal en kopt ln de goede richting, doch de Bie kan vangen en wegwerken. Intusschen komt een malsch bultje een mélange van regendroppels en hagelsteenen den spelers wat onwelkome afkoeling brengen. Een door Bastin genomen hoekschop kopt Vanderbauwhede over de lat. Ook Landaal krügt een hoekschop te nemen. Wanneer die büna is weggewerkt, komt Breitner toeloopen, zün schot mist evenwel de goede richting. De gladheid van het veld gaat nu af breuk doen aan het spel. Van beide kanten loopt en trapt men voorzichtig en balcontrole wordt moeilUk. Niettemin blüven de Belgen ons doel belagen. Een hard schot van Adams, ineens uit oen voorzet van Versüp ingezonden, wordt door v. d. Meulen opgevangen. BU een strubbe ling voor ons doel weet Vermetten keurig te redden. Zelfs brengt hü tot de middenlijn op, maar plaatst dan den bal.vlak voor de voeten van Van Halme, waardoor Vanderbauwhede gelegenheid voor een schot krijgt, dat ver naast gaat. De spanning stügt met de minuut, want ons spel van vour de rust is nog niet vergeten en men hoopt, dat de goede vorm weil weer terug gevonden zal worden. Heel veel lükt het daar toch niet op, want de aanvallen van onze voor hoede zün lang niet zoo snel en listig meer. Wel brengt Tap eenig leven in de brouwerü; hü cirkelt om een paar Belgen heen en plaatst vervolgens naar den rechtervleugel, waar Lan daal den bal moet vrij maken en daarna voor doel kan plaatsen, Hoydonekx raakt binnen het beruchte gebied den bal met de hand aan, doch ook de arbiter heeft de overtreding niet gecon stateerd zoodat ons een strafschop ontgaat. Een snelle ren van Bastin wordt vlak bü doel door v. d. Meulen en Kools gestuit. Alle drie komen zü te vallen en. het Belgische publiek, mitsgaders Bastin zelf, meenen dat er een overtreding door onze spelers is geschied. Er wordt echter niet gefloten en Kools kan, op den grond liggende, nog wegwerken. Tap heeft den bal weer uit de achterhoede opgehaald, een ren, een zwenking naar links, van der Heüden bemachtigd het leder, zet voor het Belgische doel, waar tien paar beenen trappen. Opeens ligt Debie op den grond. Volgens sommigen heeft hü den bal achter de doellijn gehouden. De Kreek en van den Broek trachten, nu de scheidsrechter geen doelpunt schünt toe te kennen, den bal defini tief in de touwen te werken, doch Debie wordt daarbij naar 't schünt onbehoorlük aangevallen. In plaatg van een doelpunt voor Nederland kent Ruotf nu aan de Belgen een vrijen schop toe. De Oranjemannen laten zich nu weer meer gelden. Vermelding verdient een kernschot van Tap, dat Debie slechts vallende kan stoppen. Enkele nieuwe Nederlandsche aanvallen stran den cp buitenspel. Bastin schiet weer van de zülün hard op doel, maar thans laat v. d. Meulen zich niet verschalken. Na gelukt samenspel tus schen v. d. Heüden en Tap treuzelt de laatste, waardoor Nouwens den bal retour zendt. Een ren van v. d. Broek besluit hij met een ver, laag schot, doch het belandt naast doel. Bü de mid denlijn neemt Kools een vrüen schop, hij zendt een boogschot naar De Bie's heiligdom, van den Broek en de Kreek trachten wel het leer ln te loopen, maar Debie stompt weg. "Wanneer Roois aan Bastin den bal heeft ontnomen, Landaal voorzet en Debie reddend moet optreden, is volgens ons horloge de tüd verstreken. We denken achter onze notities reeds een punt te kunnen zetten, maar de scheidsrechter laat rustig verder spelen. Dit Rost ons op stuk van zaken nog een croet- punt, dat ten bate der tegenpartü komt. Na eenig middenveldspel ontsnapt Bastin aan de bewa king van Kools; de Belg rent langs de lijn, plaatst voor den doelmond en Voorhoof schiet in. Wel komt Vermetten nog toesnellen en krügt hü het leer op zün schoen, maar hij trapt het hoog in het net. Volgens veler meening was de bal reeds de doellün gepasseerd toen Vermetten er contact mee kregen. Hoe het geval zich pre cies heeft toegedragen, konden we van onze plaats niet precies constateeren. Onmiddellijk daarop blaast de arbiter het eindsignaal. Om half twee begon de wedstrijd der jeugd elftallen, die als volgt waren samengesteld: België: Bnaet (d.); Snellinckx en Hamers (a.) Verlooy, Van Camp en van Ingelghen (m.) Herremans, De-vldts, Capelle, van Beeck en Prevo (v.) Nederland: Boumans (P.S.V.) d.; Hoen (Quick H) en Pots (G.V.V.) a.; Vreeken (Haarlem), ten Donkeiaar (Ensch. Boys) en Rieken (Vitesse) m.; Simons (N.A.C.), v. d. Vaart (H.D.V.S.), Voormalen (Sparta), Papenhoven (V.U.C.) en Hamstra (Alc. Victrix) v. Scheidsrechter is de heer Baert. Het beg^n is vrü kalm; de Belgen eombinccren beter dan de Hollanders, vooral hun linker vleugel speelt vlö,t samen. Er is dan ook een licht overwicht der gastheeren te constateeren. De Nederlandsche achterheede verstaat echter haar taak en ruimt met harde trappen het veld. Na twintig minuten valt het eerste doelpunt voor dè Belgen door van Beeck. maar van den aftrap neemt onze voorhoede het leer mee en Papenhoven brengt de partijen op geliiken voe De Belgen laten het er echter niet bü tttten en heroveren weldra de leiding door een fout van Boumans, die een hal opvangt doch het gladde leer uit zün armen laat ontsnappen 1). Het spel der gastheeren biüft beter doch er wordt büna niet geschoten, zoodat de rust ingaat met ongewijzigde stand. Het begin der tweede helft is zeer snel met gelijk opgaande krachten. Geleidelijk krijgen de Belgen, dank zij hun beter combineeren, weer eenig overwicht. Allengs komen ook de Neder landers er beter in, vooral onze rechtervleugel doet ln deze periode goed werk door handig samenspel en flink doorzetten. Eenige hoek- Onmogelijk. Minister: „Ik zal vandaag niet kunnen spre ken, lk ben totaal heesch". Secretaris: .,U moet spreken, Excellentie, uw rede staat al in de avondbladen". schoppen worden afgedwongen die groot gevaar voor het Belgische doel opleveren doch tien slotte zonder telbaar resultaat blüven. Een schot van v. d. Vaart kan Braet'op 't nippertje via den paal achter werken. Aan de overzijde doorstaat het Nederlandsche doel een hachelük moment als Devidts 'n vrü veld voor zich krügt en de verdediging is gepasseerd, zün hard schot wordt echter door Boumans prachtig weggestonupt en de 't leer opvangende Capelle trapt dan naast. De Hollanders komen er steeds beter in en na een goed gecombineerden aanval van den rech tervleugel schiet uit* een strubbeling voor het Belgische doel Papen-hoven den gelijkmaker in Vv fft (22). Nadat eenige Belgische tegenaan va] ie*, zün afgeslagen, geeft Voormolen een beste beurt door den bal alleen op te brengen en terwijt de Belgische lat'bewaker uitloopt, correct in te plaatsen (2—3). Lang duurt de vreugde niet want van Beeck brengt met een magnifiek schot de partijen weer op gelüken voet. (3 3). Met diezen stand komt ook het einde van den wedstrijd, die in de tweede helft wel interessant was. a. De voor Afdeellng IV vastgestelde twee wed strijden in Valkenswaard en Tilburg zün gis teren uitgesteld, de ontmoeting voor Afdeeling V in het Noorden is doorgegaan en heeft tevens de beslissing gebracht. M.S.C. won te Meppel met 3—1 van H.S.C., zoodat eerstgenoemde club W.V.V. zal opvolgen in de eerste klasse. De eindstand van deze competitie is: gesp. gew. gel. verl. pnt. doelp. gera. MSC. 4 3 1 O 7 18- 9 1.74 H.S.C. 4 2 1 1 5 JO- 7 1.25 W.V.V. 4 0 0 4 0 4—16 0.— Deze wedstrijd werd onder zeer ongunstige weersomstandigheden gespeeld, het regende dat het groot. Beide elftallen hadden een invaller. Veel fraais werd er niet te zien gegeven. De thuisclub nam na 10 minuten de leiding door een hard schot van Geerdes. Schut maakte daarop fraai voor de bezoekers gelijk maar voor de rust kwam heroverde Geerden den voor sprong voor M.S.C. Stand bii rust 2—1. In de tweede helft dreigde langen tüd de gelijkmaker maar toen Geerdes daarentegen den stand op j had gebracht, was het met H.S.C. gedaan en werd zelfs een strafschop door de gasten gemist. Het einde kwam met 31 voor M.S.C. Wanneer de fabricatie, of de roorraad nv*erert;keien,den omzet, den verkoop oyer- treffen, geeft aan een serie dan eem de kan* U te helpen, den aftrek uwer producten te vergrooten.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1930 | | pagina 11