DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Si SCHIEDAM 50.000 ZIELEN 'T WEER BREN G BEURS VAN SCHIEDAM 53ste JAARGANG MAANDAG 19 MEI 1930 No. 15724 5. ;Jj|* -1 fel t DIT NUMMER BESTAAT UIT DE BISSCHOPSWIJDING VAN R. K. S. V. EXCELSIOR D. H. MGR. J. M. G. JANSEN DRIE BLADEN het jubileum van pater VAN DIJK 'ami W~ O UIT HAASTRECHT UIT MOORDRECHT UIT SCHOONHOVEN GEMEENTERAAD. M NIEUW ■Ï^.-Ksï,- SCHIEDAMSCHE DE ADVERTENTIEPRIJS bedraagt voor 1—6 regels 1.55. Elke regel meer 25 ct. Reclames tusschen den tekst 50 ct. p regel. Kabouter-advertentiën ter grootte van 5 regels 0.50, 10 regels 1. 15 1 egels 1.50, uitsluit, bij vooiuitbetaling BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM. TELEFOON INTERCOMMUNAAL No. 68085. ABONNEMENTEN: per 3 maan den 3.25, p. mnd. 1.10, per week 25 ct. Franco p. post 3.75 p. kwartaal. Afz. nummers 5 ct. Posteh. en girodienst 81440 j-irn u:: ppn duim: f 75.bij verlies van een wij s- Gratis-Ongevallenverzekering 500.— bij overlijden door een ongeval; 500.—bij verlies van beide handen, voeten of oogen; 250.— bij verlies van een hand, een voet o een oog, eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. vtager; 50.- bij verlies van twee voorste ledematen alle vingers van een hand; 25.- bij verlies van eiken anderen vinger. - De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per m H ANDELSREIZIGERSVEREENIGING CHRISTOFFEL HET TWEEDE LUSTRUM DE ASSISTENTIE Feestavond afd, Schiedam DE BELANGSTELLING VAN DE BURGERIJ Naar wij vernemen is ook aan den Minister van Binnenlandsche Zaken telegrafisch kennis gegeven van het feit, dat de 50.000ste inge zetene in de registers van den Burgerlijken Stand is ingeschreven. Zaterdagmiddag hebben de burgemeester en zijn echtgenoote een bezoek gebracht aan het gemeente-ziekenhuis waar de moeder van de jonge spruit werd geluk gewenscht en haar bloemen werden aangeboden. De Spaarbank Schiedam heeft de jonge wereldburgeres een spaarpot gestuurd met als aanmoediging om te sparen vijf gouden tien tjes. De firma P. C. Poppezijn zorgde voor een keurigen kinderwagen, waarin de gelukkige moeder straks Schiedam's vijftigduizendste in woonster aan de bewonderende bikken van de bevolking zal kunnen vertoonen. De Stationsboekhandel, op den Singel heeft nu eens niet het kind, maar den vader be dacht en wel m|et een prachtigen vulpen houder. Van de chocolaterie Astra, aan den Singel ontving de kleine een fraaie luxe doos bonbons. Voortgezette feestviering De fancy-fair in den R. K. Volksbond „Trink, trink, brüderlein trink 1" Na een korte onderbreking heeft Excelsior Zaterdag de tweede lustrumviering voortgezet. En op een wijze, die geheel aanpaste bij den in zet, of neen, op 'n wijze, die „Excelsior" ging. Was deze inzet al prachtig geslaagd, de laat ste dagen is de feestvreugde weer frisöh opge laaid. Zaterdagmiddag hadden we het Junioren-tournooi op het sporterrein. Ondanks het mooie weer was de belangstel ling niet bijster groot, vooral niet in het begin van den kamp. Er werd door de jongens aardig werk gele verd en vooral het c-elftal heeft een schitte rende zege bevochten op Celer a: het elftal kwam met een 13—0 overwinning uit den strijd. Een aantrekkelijke wedstrijd was vooral Ex- Excelsior a tegen Leonidas a, de oudste junio ren van beide vereen ig.ingen. En ook hier wisten de zwart-witten een over. winning te behalen; de Rotterdammers werden m plezier-vlieger er hij betrokken was en aller oogen zochten dan ook naarstig den dreigend, bewolkten hemel af. Er gingen al geruchten, dat hij niet opgeste gen was om den wind, toen heel in de verte 'n zwarte stip zichtbaar werd. De spanning steeg; nu zou 't gebeuren. Heel laag kwam 't kleine Pandertje, de P.H.ADW over het veld, de piloot zwaaide 'ns met z'n arm, maar geen bal kwam naar beneden. De D. W. cirkelde weer weg, draaide weer, gleed weer over het veld maar de langver wachte bal kwam niet. De toeschouwers werden eindelijk moe van al dat zwaaien en kijken, en de scheidsrechter had intusschen met 'n ordinairen bal laten af trappen. De wedstrijd was niet in overeenstemming met de jubelende feestviering. „Excelsior" heeft zelfs niet eens de eer kunnen redden! Met 'n 40 overwinning gingen de gasten naar Rot terdam terug. Maar het most erkend worden, al waren de gasten technisch heter op dreef, vooral het samenspel was voorbeeldig „Excelsior" heeft in deizen wedstrijd met pech te kampen gehad. Ook de wind heeft haar parten gespeeld; Er werden meermalen mooie, harde schoten gelost op het Rotterdamsche doel, maar niet eenmaal is het den gastheeren mogen gelukken den bal plaats van juist over of naast, in de touwen te deponeeren. Ook de Rotterdamsche verdediging was goed Ter gelegenheid van het feit, dat hij 35 jaar aan de Sint Jansparochie is verbonden ge weest, droeg pater van Dijk gisteren in de Sint Janskerk de plechtige Hoogmis uit dank baarheid op. Hij werd daarbij geassisteerd door de weleerw. paters A. C. Schuurman en S. P. A. Wolterbeek als diaken en subdiaken. Het zangkoor „Lof en Stichting onder lei ding van den heer D. Flapper, zong de Mis van Gounod, met het Benedictus van de Leur, met 32 verslagen. Het b-elffcal was minder gelukkig. Tegen D. H.L.-a moest de ploeg het met 01 afleggen. Des avonds begon de feestviering echter pas goed. En wel met de fancy-fair die in de groote zaal van den R. K. Volksbond wordt gehouden. Daar heerschte weer de echte Excelsior-feest- vreugde, een blijde, spontane vreugde, die nooit overslaat tot losbandigheid. Het was er inderdaad gezellig. 'n Heele fancy-fair, uitsluitend met eigen krachten voorbereid en opgebouwd, en waar waarbij als solist optrad de heer C. J. van aan allen om het hardst hun medewerking heib- Dongen. Na de H. Mis werd het Ave Maria van Hubert Cuypers gezongen. Tijdens de receptie, welke van half één tot j half twee in de pastorie werd gehouden, bleek i weer voor de zooveelste maal hoeveel sympathie j pater van Dijk geniet. Het was een voort- werd bet Ave Maria 1 ben gegeven. Jo Aliard heeft zelfs bet aquarium van de vischtent geverfd Er s nu gelegenheid om zich in den R. K. Volkshond te amuseeren. We zien er 'n vogelprik, 'n electrische visch- De Excelslor-spelers hebben zich intusschen door de nederlaag niet laten beïnvloeden, al zou 'n overwinning beter bij de feestviering hebben gepast. Aan dezen wedstrijd glnig er nog een vooraf van 'n veteranen en 'n turn-elftaï, waarbij de veteranen de overwinning behaalden. Na den kamp werd het elftal verrast met 'n bronzen beeld, terwijl voor ieder een herin nering beschikbaar werd gesteld. Zóó heeft Excelsior de lustrumviering voort gezet. Het verwacht vanavond nog heel Katholiek Schiedam in den R. K. Volksbond! durend komen en gaan van corporaties, geeste lijken, zusters en broeders en van particulieren, die den pater met een hartelijken handdruk kwamen getuigen van bun vriendschap en hun dankbaarheid. Van de vele corporaties noemen wij het Kerkbestuur, het ColleotantencoUege, het Zang koor, naast tal van andere; natuurlijk ont braken de Derde Orde en vertegenwoordigers van de Vrouwen congregatie niet. Deze laatste tent, 'n schiettent, een grabbelton. Een van de grootste attracties is wel het ballen gooien. Men kan daair heerlijk z'n baloorige en vernielzuchtige lusten botvieren op de flessohen, kruiken, kopjes, kortom alles wat maar breekbaar is. Maar het is niet zoo gemakkelijk als het wel lijkt. Als er Iemand succes had en 'n flesöh naar beneden rinkelde, dachten de menschen, dat er zal Donderdag het jubilé van haar directeur >n kellner struikelde. Dan was er verder nog meer bijzonder herdenken. j het geheimzinnige vermaak van 'n waarzeg- De burgemeester, die ook de H. Mis had ster, die daar in '11 zwarten sluier gehuld, bij bijgewoond, kwam eveneens zijn gelukwensch j 'n rood schemerlampje geheimzinnig met de 1 kaarten manoeuvreerde en tooverde. En heel wat jongelui hebben achter bet blauwe gordijn aanbieden. Fraaie bloemenmanden, o.a. van Vrouwen congregatie en Derde Orde en van verschillende goede vrienden bewezen al mede, welk een groote plaats pater van Dijk in Ket hart van zijn Schiedammers heeft ingenomen. „URSUS" Tweede lustrum In Musis Sacrum vierde de voetbalvereeni- ging Ursus Zaterdagavond haar 10-jarig be- staan. Reeds van den aanvang van den avond af heerschte er sfeer in de zaal, wat zeker voor een groot deel te danken was aan Ben Janse en z'n Merrymakers, die hier de pauzen met vroolijke muziek vulden en het wachten op een alleraangenaamste wijze bekortten De avond werd geopend door den voorzitter der feestcommissie, den heer J. Bergeijk, die alle aanwezigen Velkom heette, in het bijzon der de Merrymakers en de vereenigingen, die aan de nitnoodiging om dezen avond bij te wonen, hadden gevolg gegeven. Verschillende oud-leden en oud-bestuursleden werden op het podium geroepen en toegespro ken, waarbij de heer Bergeijk hun een herinne- ringsmedaille aanbood. Ook de tegenwoordige voorzitter, de heer G. P. J. v. d. Toorn werd gehuldigd. Hem werd een horloge geoffreerd. Er waren nog bloemen gekomen van de voetbalvereeniging „Martinit", waarbij een dér bestuursleden van die vereeniging zijn wenschen kwam uitspre ken. Na dit gedeelte van 't programma kwam de Ursns-tooneelvereeniging voor het voetlicht met een dolle klucht „Een huis met commen saals" die bij het publiek zeer in den smaak viel. De heer Bergeijk, de leider van dit gezel schap, kan trotsch zijn op zijn werk, De leden hebben het stuk lieel verdienstelijk op het tooneel gebracht. Ook het spel dat na de pauze, volgde, „Een haaibaai" oogstte veel succes. 1 Het was voor de bezoekers een prettige avond. RIJKSWERKVERSCHAFFING Het aantal personen, dat hedenmorgen van hier naar de Rijkswerkverschaffing vertrok, bedroeg voor Eenerveld 40 en voor Witto- veen 50. WIELRÏJDEN Gisteren hield de „Eerste Schledamscbe Ren- nersvereenging De Renner een wedstrijd van Schiedam naar Den Haag en terug. De uitslag luidt als volgt: 1 J. den Ouden, 1 uur 3 m. 15 s.; 2 C. Jongert 1 u. 3 m. 19 s.; 3 D. v. d. Moer, 1 u. 4 m. 58 s.; 4 G. Burger 1 u. 6 m 47 s.; 5 H. Mourik 1 u. 6 m. 59 s.; 6 P. den Ouden 1 uur 7 m. 14 s. ONDERSCHEIDING De koning van Noorwegen heeft den heer H. van Deventer te Rotterdam, oud vice-consul in het dictrict Schiedam en Vlaardingen, be noemd tot ridder n de St. Olafs-orde. 'n kansje gewaagd, om te zien en te hooren wat hun lot wel zou zijn De eene voorspelling is nog luguberder dan de andere. Dan ratelt er nog een rad van avontuur in de zaal, waarvoor ijverige verkoopstertjes iederen bezoeker met 'n bewonderenswaardige hardnekkigheid met de lootjes vervolgen. De heer F. W. M. Heggelman is er met 'n stand van Telefunken, en door acht luidsprekers zendt hij versterkte gramofoonmuziek de zaal in. Maar voor in de zaal bereikt de vreugde in letterlijken en figuurlijken zin haar hoogte punt Daar, op het tooneel is namelijk 'n „Ober Bayern" gebouwd, 'n Vroolijke ruimte, waar de tonnen bier als tafeltjes dienst doen. Het schuimende goede bier klokt er ergens achter de coulissen, waar „de kist" staat vroolijk in de glazen. En midden in die bier-vroolijklheid, zit Thé Wielemans met z'n band, die voor' deze ge legenheid den weldschen naam van ,,Beiersche Kapel'' heeft ontvangen en verhoogt de feest vreugde met z'n moppen en refreitjes. Jan KIoos en Berry Janse hebben er 'n pro gramma en tekstboekje opgesteld van de lie deren, die in „Ober Bayern" moeten worden gezongen. We vinden er op bekende Schlagers aller lei Excelsior-lotliederen en parodieën. In plaats van „Harmonica" staat er bijvoorbeeld Ex celsior". En Jan KIoos, de eerste ober, neemt nu en dan de megafoon ter hand en brult de refreinen de zaal in. Hij zingt dan terecht, dat men ,,in Ober Bayern" bier krijgt „innerhalb ein uur", want de bier-klanten Zitten intusschen te sprin gen van ongeduld en van bierdorst. Gisterenavond waren de vreugde en 't feest rumoer nog grooter, de boerendans kloste weer in de zaal, de zwart-witte poppen lieten hun kunst weer 'ns zien en we kregen ook den rei dans nog eens te aanschouwen. Vanavond is de fancy-fair om acht uur ge opend en voor iedereen toegankelijk voor 25 ct. Laat vanavond het succes het toppunt be reiken Gisterenmiddag werd er 'n voetbalwedstrijd gespeeld van het eerste Excelsior-elftal tegen 'n Roomsoh-Katholiek Rotterdamsch elftal. Per auto werden de gasten uit Rotterdam naar de Dam laan gebracht. De aanvoerder vain de ploeg de heer J. van Osch. complimenteerde Excelsior met haar tweede lustrum, waarna de heer E. A. Leenderts, de voorzitter van Excel sior, dankte voor de hulde en een gelukwensch uitsprak tot een der spelers nederig genoeg om zijn naam niet aan publiciteit te zien prijs gegeven die reeds tien jaar lang n het eerste elftal van Excelsior meespeelt. Namens de vereeniging bood de heer Leen- derts hem 'n prachtige ets aan. De talrijke belangstellenden langs de lijn en op de Damlaan stonden intusschen met span ning te wachten op de gebeurtenis, die zich zou gaan afspelen. De hal zou nl. op 'n heel orlgineele wijze in het veld gebracht worden. Er was al uitge. lekt, dat Ia t Veen u weet wel. de koene DISTRICTS-ARBEIDSBEURS Gevraagde werkkrachten te Schiedam: dienst bode, 2 jongens van 14 a 15 jaar voor distil leerderij, jongens van 1618 jaar voor metaal- fabriek, halfwas schilder, jongste bedien don (m. en vr.), nette loopjongen en colporteurs. Buiten de stad. Bouwbedrijven: behangers, schilders, metselaars, stukadoors, timmerlieden, stoffeerders, steenhouwers, opzichter, teeke naar en een glas-in-lood snijder. Metaalbedrijven: metaaldraaier, instrument maker, metaalschavers, metaalfradser, wagen makers, volslagen ijzerwerkers, revolverklin kers,, monteurs-mechaniciens, electrisch lasser. Algemeene bedrijven: Inspecteur voor elec- t r i c.i te lts bedil' ij fh ot. el per son eelbekwame kleer makers (grootwerkers), limgeriemaaisters, land bouw melkknecht, plaatselijke agenten voor den verkoop van goedkoope schrijfmachines, teeke naars (bouwk. en waterbouwk.), werkmeisjes en dienstboden, bekwaam heerenkapper en be kwaam banketbakker. Voor nadere Inlichtingen wende men zich tot de Gemeentelijke Arbeidsbeurs, Broers- veld 142. Ben Janse had met zijn Merrymakers al dadelijk stemming onder de handelsreizigers, die in Musis Sacrum gisteravond bij elkaar gekomen waren, om eens vroolijk feest te vieren Met een kort en gezellig toespraakje leidde de heer F. J. Vlug de feestviering in, ^tarbij hij tevens nog eens wees op het nevendoel van de feestavonden: de saamhoorigheid te bevorde ren onder de leden. Ook een woord van propaganda voor de aan staande auto-zegening op het Nenijto-terrein, meende de heer Vlug niet achterwege te mogen laten. Hij bracht dank aan de tooneelvereemi- ging, die zich beschikbaar had gesteld, dezen avond op te luisteren, aan de alombekende Merrymakers die zicb reeds van bun beste zijde hadden laten hooren en aan alle anderen, die hadden meegewerkt om den avond te doen slagen. Voordat het to on eel ge zei schap voor het voet licht kwam kregen we eerst een tweetal viool- soli te hooren. De eerste was een Mozart-Kon- zert en de tweede de bekende Czardas van Monti. Voor de vertolking van deze twee nummers hebben wij niets dan lof. De violist, dé heer jo Verhaar, had zijn instrument geheel in zijn macht en de aanwezigen werden dan ook vergast op een keurige vertolking van de beide nummers. Vooral de Czardas dwong ieders be wondering af. Maar niet. minder hulde komt toe aan den heer Matthijs Vlug, die aan dé piano voor een in de puntjes verzorgde begeleiding zorgde. Het publiek was met. het gebodene dan ook ten zeerste ingenomen en liet dit door een enthousiast applaus blijken. Nu kwam de R. K. Gem. Tonneelvereen. St. Servatius voor bet voetlicht met Herman Nouw's blijspel „De Logé". Enkele weken geleden hebben we dit stuk reeds uitvoerig besproken. Maar we moeten zeggen dat er ditmaal ontegenzeggelijk meer succes is geoogst, dan de vorige maal. Door vlotter spel en het weglaten van hinderlijk- lange scènes, heeft het stuk veel aan bekoring gewonnen. De heer Viug dankte de spelers dan ook oprecht voor het gebodene. Ben Janse en z'n Merrymakers zorgden er weer voor, dat allen nog eenigen tijd gezellig bijeen bleven Zijne Eminentie Mgr. L. Schioppa, Inter- runtius Apostolicus te 's Gravenhage, zal Don derdag 5 Juni a.s. de Bisschopswijding toe dienen aan Z. D. H. Mgr. J. H. G. Jansen, benoemd Aartsbisschop van Utrecht, met assistentie van H.H. D.D. H.H. de Bisschoppen van Roermond en Breda. GESLAAGD. Mej. G. Holswilder, vroeger alhier woonachtig slaagde te Eirmelo voor het staatsdiploma Krankzinnigenverpleging. i. VOLKENBONDSDAG Ter ©ere van den Volkenhondsdag heeft hedenmiddag om twaalf uur van den toren der groote kerk de klok geluid. Om half twee heeft dir. E. v. Raalte uit Den Haag voor de leerlingen van H.B.S. en Gymnasum een lezing gehouden over de beteekenis van den Volken bond. BURGERLIJKE STAND Aangifte van 1517 Mei GEBOREN: Neeltje J. W„ dochter van D. C. Wessels en J. A. ICruijt, Nassaulaan 75 Sijtje, dochter van A. Post en S. Baas, Parallel weg 162 Nelletje, dochter van J. C. Jansson en C. van Dijk, Parallelweg 162 Hendrika, dochter van A. Bourbijn en C. J. van Gemert, Leliestraat 45. OVERLEDEN: P. de Jager, 49 j., echtgenoote van L. van Wagtendonk, Steenstraat. Verwacht wordt: matige, tijdelijk afnemende Westelijke tot Zuidelijken wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, iets warmer overdag. TENNIS Game 2W.A.R. 1 61 W. Blaisse—J. de Haas 1—6 6—3 7—5; W. Nolet—J. Emans 6—4 6—3; mej. N. Melchers— mej. Boer 6-4 4-6 6-1. mej. N. Melchers, W. Blaisse contra mej. Rolant, J. de Haas 3—6 4—6; mej. v. d. Eelaart, P. Engering contra mej. Boer, J. Emans 6—1 6—2; P. Engering, W. Nolet contra J. de Haas, L. de Vries 7—5 6—3; mej. v. d. Eelaart, mej. N. Melchers contra mej. Boer, mej. Rolant 26, 64, 75. - *^*t; BURGEMEESTER J. J. SNEL Jubileert op 24 Juni Zaterdag 24 Juni a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de edelachtb. heer J. J. Snel het burge meesterschap dezer gemeente aanvaardde. MOND- EN KLAUWZEER In deze gemeente doen zich onder het vee verscheidene gevallen van mond- en klauwzeer voor. SCHADELIJK WEERTJE Het koude weer der vorige week heeft voor velé boeren groote schade veroorzaakt. Alleen reeds in deze gemeente stierven tengevolge van het slechte weder 5 koeien aan kopziekte. ft: a. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD; A. Murk 60 j. en J. Berger 59 j. C. v. d. Wal 31 j. en M. M. Niekerk 32 J. OVERLEDEN: C. J. van Elk, 81 j., echtg. van T. RoozendaaL. MOND- EN KLAUWZEER De gevreesde veeziekte mond- en klauwzeer begint zich in deze gemeente sterk uit te brei den. Niet minder dan 3 gevallen werden ter secretarie aangegeven, n.l. door de landbouwer» P. v. d. L., J. v. d. V. en A. B. in Boven- Haastrecht. GEMEENTERAAD VLIST De raad dezer gemeeente is bijeengeroepen tegen Dinsdag, 20 Mei a.s. voormiddags half If, ter behandeling van een wijziging in de ver ordening op de heffing van keurloonen en be- grootingswijziglng 1929. Vergadering van Vrijdag J.I., voormiddags 10 uur, waarin met den voorzitter, Baron van Hemert tot Dingshof, alle leden tegenwoordig waren. Na mededeeüing van enkele ingekomen stuk ken stelde de voorzitter aan de orde het voor stel van B. en W. tot ondershandsche aanbeste ding van de verkabeling van het bovengroudsch laagspanningsnet in het dorp. Bij de gehouden publieke besteding waren ingeleverd 10 biljet ten, waarvan het laagste 19600. terwijl de raming 16.000.— bedroeg. Thans is ingekomen een aanbod van de firma Mourik en Kok te Groot-Am mers, welke de werkzaamheden ge heel volgens het bestek wil uitvoeren, en waarbij de begrooting niet zal worden over schreden. In verhand daarmede stelden B. en W. voor deze firma ondershands het werk te gunnen. Nadat door de heeren Scheer en Van Dijk opmerkingen gemaakt en nadere inlichtingen gevraagd waren, ging de raad over in ge heime vergadering. Na heropening werd met 6 tegen 1 stem, die van den heer Scheer, het voorstel van B. en W. aangenomen. Een begrotingswijziging, dienst 1929 en 1930 werd goedgekeurd. Bij de rondvraag besprak de heer Scheer den onhoudbaren toestand langs het z.g. Kerk- wegje veroorzaakt door de daar gelegen stink sloot. B. en W. deden toezegging een onder zoek te zullen instellen. Hierna ging de raad wederom over In ge heime zitting, waarna sluiting. BRANDSPUIT-BEPROEVING. De jaarlijksche beproeving der brandblusch- middelen zal plaats hebben voor de motorspult in het dorp op Woensdag 21 Mei a.s., n.m. 7% uut, en voor de brandspuit in Roozendaal op Donderdag 22 Mei a.s., eveneens n.m. 7% u. DIENSTREGELING AUTOBUSDIENST. De dienstregeling van den autobusdienst OudewaterHaastrechtGouda heeft 'a kleine wijziging ondergaan. Het vertrekuur des avonds uit Gouda is thans in plaats van 9.20 geworden 9.30. Bovendien is tegemoet gekomen aan den wensch van velen: voor heit traject Haastrecht —Gouda v.v. zijn ingevoerd retourbiijetten. 's Maandags repetitie Muziekgezelschap St. Ambrosius 8 uur, R. K. Volksbond. lederen Maandagavond clubavond R. K- Dara- elub I.D.O., Kath. Kring. Dinsdag bestuursvergadering R. K- Metaal, bfcwerkersbond ,,St. Eloy", Gebouw R. K- Volks bond. lederen Woensdagavond van half acht tot half tien, gelegenheid tot het afhalen van naai werk bij de Theresiavereeniging aaD 't gebouw van den R. K. Volksbond. lederen Woensdagmiddag van 33% uur gelegenheid tot afhalen van Naaiwerk voor de Missienaaivereeniging, Korte Kerkstraat 6. Iederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedams- Mannenkoor" (dirigent Paul v, d. Putten). Groote zaal van den R. K. Volks bond. Iederen Vrijdagavond van half 9 tot half 11 repetitie Koninkl. Zangvereeniging Schiedam's Mannenkoor „Orpheus" onder leiding van Ed. Flipse. Gebouw R. IC Volksbond. Iederen Zaterdagmiddag van 35 uur zitting bestuur Spaarfonds R. K. S. V. „Excelsior*. Gebouw R. K. Volksbond. Maandag 19 Mei Fancy-fair R. K. S. V. Excelsior. Gebouw R. K. Volksbond. Geopend van 812 uur. Donderdag 22 Mei Algemeene vergadering R.K. vereeniging van Ziekenverpleging. Gebouw R.K. Volksbond. Aanvang 8 uur. Ledenvergadering Houtbewerkersbond St. Anthonius. Gebouw R.K.Volksbond Aanvang 8 uur. Liefdadigheidsuitvoering ten bate van de vereeniging „Hulp in de Huishouding", onder- afd. R. IC Vrouwenbond. Opvoering onder meer van „Lentebloemen", zangspel van Cath. v. Ren- nes en het tooneelstuk .,Joop ter Heul go- bouw R. K. Volksbond. Aanvang 8 uur. Zondag 1 Juni Viering van het 10-jarig bestaan der R.K. S.V. Excelsior". Van 1—3 uur receptie in Musis-Sacrum. Om 8 uur toomeel'avood, te geven door de R.K. ScMedamsche Tooneelclub. Opvoering van „Mr. Parable's laatste vrijgezellendagen van Jerome K. Jerome. Gebouw R.K. Volks bond. V' MEIREGEN IN HET ANTWERPSCHE STADION. Zoon malsche bui kan goed zijn voor spinazie en ala, maar voor voetbalenthousiasten is het minder prettig. De kijkers on er _e parap uie. SCHIEDAM, 19 Mei. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van KoophandeL Moutwijn Moutwijn ƒ14,50 per H.L. ad 46 pet.Bin nenlandsche spiritus ƒ26.50 peTH.L. ad1 pet.Buitenlandsche spiritus 15.50—16.-5 per H.L. ad 100 pet. naar kwaliteit. Alles zoo der fust en zonder belasting. Namens de commissie uit de Kamer van Koophandel voor de noteering van gedistilleerd HERMAN JANSEN. Spiritus Melasse-spïritus 26.50 per H.L. SCHIEDAM, 19 Mei. Men noteert voor ruwe graanspiritus 60 pet. 17.— per H.L. Spoeling 0.90. Spoeling 19 Mei: Groote Schouwburg, Das Drei- maderlhaus (Fritz Hirsch-operette) 8 uur. 21 Mei: Groote Schouwburg, Oud-Heidel- berg (Rott. Hofstadtooneel) 8.15 uur. 22 Mei: Geb. v. K. en W., Jack Hyltoo en zijn Jazzband-Orkest. 24 Mei: Groote Schouwburg, Das Marchen vom Glück (Fritz Hirseh-Operette) 8 uur. Bioscopen,: goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 22 dezer in: Ooster- theater; Roxy-theater (voor volwassenen); Olympia (voor volwassenen)Thalia (voor volwassenen)Grand-thëatre (voor volwasse nen) Royal (voor volwassenen)Corso (voor volwassenen),.j

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1930 | | pagina 1