DAGBLADVOOR SCHIEDAM sgpyrss*. m STADSNIEUWS TmSm - I 1YEREE 53ste JAARGANG MAANDAG 26 MEI 1930 No. 1573# "^AUTO-ZEGENING TE R'DAM *i.oor D. M HET RIJWIELVERKEER OP DE HOOGSTRAAT UIT KETHEL GEMEENTERAAD NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN. TERUGGEVONDEN NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM. TELEFOON INTERCOMMUNAAL No. 68085. ABONNEMENTEN: per 3 maan den 3.25, p. mnd. 1.10, per week 25 ct. Franco p. post 3.75 p. kwartaal. Afz. nummers 5 ct Postch. en girodienst 81440 m DE ADVERTENTIEPRIJS bedraagt voor 1—6 regels 1.55. Elke regel meer 25 ct. Reclames tusschen den tekst 50 ct. p. regel. Kabouter-advertentiën ter grootte van 5 regels 0.50, 10 regels 1.—, 15 regels 1.50: uitsluit, bij vooruitbetaling. Gratis-Ongevallenverzekering 500.bij overlijden door een ongeval; 500.bij verlies van beide handen, voeten of oogen; ƒ250.bij verlies van één hand, één voet of één oog; ƒ150.bij verlies van een duim; 75.bij verlies van een wijs vinder; 50-bij verlies van twee voorste ledematen alle vingers van een hand; 25.bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit bjad worden afgedrukt. Drukte op het Nenijto-terrein EEN GROOTSCHE MANIFESTATIE 't Was gistermiddag gezellig druk op het Neniito-terrein: vele belangstellenden waren gekomen om de auto-zegening van dichtbij gade t6Inlaiange rijen stonden de deelnemende auto's in de grootste verscheidenheid opgesteld langs de trottoirs, waar de voetgangers voorbij kom even twee uur kwam de geestelijkheid, die de plechtigheid zou verrichten, op het ter- rein aan. Onmiddellijk begaf men zich naar hal B waar de heer H. J. v. d. Berg de voor zitter 'van het uitvoerend comité, een inleidend woordje sprak. Vervolgens nam hier de Deken van Rotterdam, de hoogeerw. heer kanunnik J. W. van Heeswijk, het woord. De hoogeerw. spr. wees nog eens op het doel en het nut van de auto-zegening. Na deze toespraken begaf men zich weer naar het terrein, waar de zegening zou plaats hebben. Dank zij de goede organisatie, verliep alles in de meest volmaakte orde. Op tal vam plaat sen tegelijk werd er gebeden en gewijd, maar 't duurde nog lang voordat alle auto s er waren er ongeveer 1200 een beurt hadden gehad. In 't begin liepen de geestelijken langs de auto's, maar later bleek het doelmatiger, a's de wagens langs den priester reden. Achter elkaar schoven zoevende, glanzende Hudsons of een ratelende vrachtauto voorbij.. Ook vele motorrijwielen namen aan de zegening deel- Toen eindelijk allé wagens de zegening hadden ontvangen, begaven de aanwezigen zich weer naar hal B, waar de Vereenigde Kmkzange een achtstemmig Te Deum van Hub. P6 uitvoerden. Grootsch en massaal klonk het ge dit 250 man groote koor door he bouw, onder de goede leiding van ^eze teur, den heer Jan van Leen mBTdeCn"ngangvanUhct terrein we:d iederen auto bezitter een prachtige plaquette uitgereikt, voorstellende St. Christophorus wadend door de rivier. Velen hadden haar reeds op hun auto bevestigd. Ook in Schiedam bleek de animo voor deze auto-zegening groot. Meer dan 50 auto-bezitters haddén 2ich opgegeven aan het plaatselijk cor respondentschap, terwijl er ook nog waren die bun deelname rechtstreeks aan het secretariaat in Botterdam hadden gericht. Deze auto-zegening heeft weer eens laten zien. wat Katholieken durven te organiseeren en tot een goed einde weten te brengen. UITBREIDING VAN DE GASFABRIEK Bijbouw van twee ovens De commissie van de technische bedrijven schrijft aan den Raad: In verband met de toeneming van de bevol. king der gemeente is door onze Directeur na gegaan of de totaal-ovencapaciteit van de Gas fabriek voldoende kan worden geacht om de benoodigde hoeveelheid gas te kunnen produ- ceeren. Met de bestaande ovens kan per etmaal wor den geproduceerd 36.000 M3. gas, terwijl de aflevering normaalbedraagt 20.000 M3 per etmaal. De grootste aflevering is geweest 22.430 M3 per etmaal, zooidat nog een reserve aanwezig was van 13.570 M3. In normale gevallen zou deze reserve voldoende geacht kunnen worden, want als een oven met een capaciteit van 8500 M3 per etmaal, om te repareeren, huiten bedrijf moet worden gesteld, zal er nog een reserve zijn van 5.070 M3. Het komt evenwel nu al dikwijls voor, da't in vergelijking met het vorig jaar, per dag 4000M3T gas meer wordt afgeleverd. Deze toe neming zal in niet geringe mate grooter wor- en als de woningen, die gebouwd zijn en wor den, ter bewoning in gebruik worden genomen. Naar ons bij informatie bleek kan worden aan genomen, dat thans pl.m. 1300 woningen nog onbewoond zijn, plm. 650 woningen in aan bouw zijn en pl.m. 365 woningen op het pro gramma staan om gebouwd te worden. Wanneer met het bovenstaande rekening wordt gehoude, is het geen gewaagde ver onderstelling, dat de dagelijksche vermeer dering van het gasverbruik aan het einde van dit jaar 6500 M3 zal bedrgae® en het verbruik in den a.s. Winter per etmaal 29.000 M3. zal zijn Uit deze cijfers blijkt, dat er geen voldoende en betrouwbare reserve overblijft als een oven met een capaciteit van 8500 M3 buiten bedrijf moet worden gesteld. Uit een en ander volgt dan ook, dat de tUd gekomen is om maatregelen te nemen om het productie-vermogen van de Gasfabriek te ver- grooten. Met bet voorstel van den directeur om over te gaan tot uitbreiding van bet laatstgebouwda overblok met twee ovens, elk bevattende 7 ka mers, waardoor de totale capaciteit met pl.m. 20.000 M3 per etmaal wordt vergroot kunnen wfj ons dan ook geheel vereenigen. Boven de nieuwe ovens zal dan een kolen bunker worden gebouwd met een inhoud van 100.000 K.G. kolen, terwijl naast den bestaan- den schoorsteen in het rookkanaal van de nieuwe ovens in een klein gebouwtje een twee de afgase®- stoomketel zal worden geplaatst. De totaalkosten voor deze uitbreiding wor den geraamd op 200.000. B. en W. hebben zich met dit adres ver- eenigd en stellen den raad voor, dienovereen komstig te besluiten. GEMEENTERAADSVERGADERING Agenda Van de vergadering van den gemeenteraad op Vrijdag 30 Mei luidt de agenda als volgt: la. Voorstel van B. en W. om den heer B. A. J. Wit'tkampf aan te wijzen als dei-den des kundige voor de schatting van de huurwaarde der dranklocaliteiten, Speciaal belast met het uitbrengen van advies- over de ingediende be zwaarschriften -tegen den aanslag in het ver bcnrlJ twéétal voordrachten tor voor het 7 e leerjaar. Mei A M van Klaveren te Rotterdam; 2 de heer S. J. IJsselstein te Schiedam; 3. do heer W. Gnodde te Rotterdam. b aan de Central-e school voor het 7e leer iaar f Hoofd de heer A. A. J. Mets) 1 de beer S. J- IJsselstein te Schiedam; 2' de heer A. M. van Klaveren te Rotterdam: 3 de heer W. Gnodde te Rotterdam. 2' Voorstel van B. en W. tot goedkeuring van de begrooting der inkomsten en uitgaven van de Hofjes van Belois voor den dienst var> 1930. 3A. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de Bedrijfsbegrooting en van -de Begrooting van Kapitaaïsontvangsten en Uitgaven betref- I fende het dienstjaar 1929 van het Woning. bedrijf dei- Gemeente Schiedam. 3B. Voorstel van B. en W. tot goedkeuring van: a. wijziging van de begrooting van kapitaals ontvangsten en -uitgaven van de Gasfabriek, de Drinkwaterleiding en het Electrioiteits- bedrijf en b. regularisatie der Buitengewone uitgaven dier bedrijven, betreffende het dienstjaar 1929 4. Voorstel van B. en W. tot ondershandsche verhuring aan den heer C. v. Nes van het woon huis, gelegen aan de Hoofdstraat 219, tegen een huurprijs van 50.per maand. 5A. Voorstel van B. en W. tot ondershand- schen aankoop van 6 woonhuizen met erven, gelegen aan de Hof laarstraat nos. 3, 5, 7, 9, 11 en 13. 5B. Voorstel van B. en W. tot ondershand- schen aankoop van diverse perceelen, begrepen in het onteigeningsplan aan den Rotterdam- scïi-en Dijk en omgeving. 6. Voorstel van B. en W. tot verkoop van diverse perceelen bouwgrond. 7. Voorstel van t>. en W. tot het verleenen van een crediet van 200.000.-. ten behoeve van de uitbreiding der Gemeente-Gasfabriek, bestaande in het bijhouwen van twee ovens, waarboven een kolenbunker zal worden ge bouwd, en het plaatsen van een tweeden af gassen-stoomketel. 8. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van een crediet van 5000.ten behoeve van het herstellen van de kade langs de Noord- molenstraat. 9. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van een crediet van 142.000.op het per ceel XXI van het Grondbedrijf ten behoeve van straataanleg in Oud-Mathenesse. 10. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van een crediet van 800.ten behoeve van de eerste inrichting van een te vormen nieuwe 4e klasse van school M; 11. Voorstel van B. en W. om gunstig te beschikken op het verzoek vap. de vereenlglng tot bevordering van Christelijk Onderwijs om de benoodigde gelden beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van een naaimachine voor haar U. L. O. school aan den Oostsingel. 12. Schrijven van B. en W., waarin wordt medegedeeld, dat de nieuwe Algemöene Be graafplaats op 16 Juni 1930 in gebruik zal worden genomen en waarin wordt voorgesteld over te gaan tot: 1. vaststelling van een nieuwe Instructie voor den Directeur van de Algemeene Begraafplaat sen te Schiedam; 2. vaststelling van een Instructie voor den grondwerker op de Algemeene Begraafplaats in den Klein- Babberspolder; 3. wijziging van de Verordening, regelende de bezoldiging van ambtenaren in dienst der Gemeente Schiedam (Gemeenteblad no> 22 van 1919 en latere wijzigingen; 4. wijziging van de verordening, waarbij de Raad het benoemen en ontslaan van Ge meenteambtenaren en bedienden aan anderen opdraagt krachtens artikel 145 der Gemeente wet (Gemeenteblad nos 13 van 1926 en 2 van 1930); 5. Wijziging van de Instructie voor den dood graver deT Algemeene Begraafplaats te Schie dam (Gemeenteblad nos. 8 van 1899 en 14 van 1902). JUBILEUM HUISHOUD- EN INDUSTRIE SCHOOL Dertigjarig bestaan Op 30 Juli a.s. zal de Huishoud- en Industrie, school 30 jaren hebben bestaan. Het Bestuur heeft gemeend dezen datum op eenigisziins fees telijke wijze te moeten herdenken; het ligt in het voornemen een tentoonstelling te organisee ren van werkstukken door de leerlingen der Dagschool vervaardigd. Voorts zal een gezamenlijke autotocht wor den gemaakt door Bestuur, personeel en de 250 leerlingen. Een verloting waaTop de Koninklijke goed keuring is verkregen zal worden gehouden. Als prijzen zuilen hier voornamelijk gelden prac- tische kleedingBitukken en andere voorwerpen door de leerlingen vervaardigd. Op een nader te bepalen datum zal een re. oeptiedag worden vastgesteld. Een adres van de Permanente Commissie Door de Permanente Commissie uit de drie middenstandsorganisaties, hier ter stede, is aan B. en W. een adres gericht, waarin zij, gehoord de verschillende klachten, sinds go- ruimen tijd op haar vergaderingen geuit, om trent het hinderlijk rijwielverkeer in de avonduren tusschen 6 en 8 uur op de Hoog. straat, op de gewone werkdagen der week, B. en W. verzoekt, maatregelen te treffen, dat het rijwielverkeer, zooals nu reeds 's-Zater- dags gesdhied_ ook op die uren en dagen zal worden verboden. GESLAAGD Voor het op 6 Mei te Dordrecht door het Nationaal Verbond van Gemeente-Ambtenaren in Nederland gehouden examen, slaagde de heer J. v. d. Heiden, alhier. DEKEN VAN HEESWIJK, van R'dam, zegent een motorrijwiel tijdens de zegening van gisteren. HET CRICKETSEIZOEN Excelsior 1—L, C. C. Excelsior opende haar seizoen met een thuis wedstrijd tegen L. C. C. Dank zei de slechte eerste innings der Schiedammers wonnen de Leidenaren tenslotte. Excelsior opent en brengt het tot 94 met J. Oosterhcdt Jr. 19, R. v. Lingen 27, A. v. Es bowlde 339, A. v. Goor 437 en A. v. Schie 25 L.C.C. antwoordde hierop met 119, waarvan Metsch die zijn bat door de innings droeg 46, Heemskerk 13 en "Welden 22. C. Wuisman bowlde 024, J. Ooster- holt Jr. 646, Th. de Boer 322 en A. Janse 1—22. Excelsior wilde nog een poging wagen en rammelde in 3 kwartier 146 runs bij elkaar, hiervan scoorden J. Oosterholt Jr. 37, A. v. Lingen 29, J. Oosterholt Sr. 15, "W. Peters 27, J. v. Etten 12 en A. Janse 10. Bowlingscijfers: A. v. Es 267, A. v. Goor 241, Antchie 1—27. L.C.C. prikte hierna in ruim een uur 20 runs bijeen voor het verlies van 2 wickets, waarna Excelsior haar poging opgaf en L.C.C. won met 23 runs op de eerste innigs. SCHEEPVAART SCHIEDAM, 24 Mei. Aangekomen: zeesleep boot Vlaanderen, met een baggermolen van IJmuiden; Noorsch s.s. Autarctie van Brake; Eng. s.s. Navarota, van Hamburg, beide om te dokken in de Wiltonhaven; Noorsch s.s. Torodd, met traan van South Georgia, laatst van Sandefjord voor N.V. Schieveem aan de Wllhelminahaven. SCHIEDAM, 24 Mei. Vertrokken: Eng. s.s Manistee. naar Santa Marta. BEROOVING Hedennacht is J. P. uit Vlaardingen op den Vlaardingerdijk door drie vreemde zeelieden beroofd van 5. Na hun slag geslagen te heb ben, verdwenen zij in het Sterrebosch. De politie stelt een onderzoek in, VECHTPARTIJ De politie heeft gisteren een einde gemaakt aan 'n vechtpartij op den Dam alhier, waar eenige personen slaags waren geraakt over wederzijdsche beleedigingen. Een wapenstok werd in beslag genomen. Zaterdagmorgen kwam de raad onder voor zitterschap van burgemeester Verveen in open- pare zitting bijeen. Na voorlezing der notulen dêelde de voorzitter mede, dat Ged. Staten den voorgestelden vermenigvuldigingsfactor voor het jaar 1930—1931 voor kennisgeving hebben goedgekeurd. Op een schrijven van een bewoner van de Spoorstraat, die in een .uitvoerig betoog wegens werkloosheid om eenigen steun uit de gemeente kas vraagt, wordt besloten niet in te gaan. Voorts was ingekomen een verzoek van het bestuur der Ned, Vér. voor Chr. Volksonder wijs om een bijdrage van 386.01, wegens uit breiding van het leerlingenaantal. Het verzoek werd in handen van B. en W. gesteld om praeadvies. Voorts kwam in behandeling de aanvrage tot verlenging van de concessie tot heffing van bruggeld aan het „Huis te Rivier". Het Vorige jaar werd aan Ged. Staten verlenging voor een tijd van 3 jaar aangevraagd en toestemming voor slechts 1 jaar verkregen. Tevens werd met goedkeuring van den raad een abonnemen tenstelsel ingevoerd, waarvan in het afgeloopen jaar reeds een druk gebruik is gemaakt. De heer Poot vond hierin aanleiding om in het stelsel eenige wijziging te brengen en b.v. Eet tarief voor runderen wat ite verlagen. Na eenige discussie werd besloten de heffing van bruggeld op den ouden voet te laten door- loopen en opnieuw verlenging van de concessie aan te vragen. Tot onderwijzeres aan de openbare lagere school werd benoemd mej. A. M. E. Weze- naar, uit Den Haag. Hierna ging de Raad in comité generaal ter behandeling van eenige bezwaarschriften tegen schoolgeldheffing. SCHIEDAM, 26 Mei. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koophandel. Moutwijn Moutwijn 13.50 per H.L. ad 46 pet. Spiritus Binnenlandsche prima spiritus 26.50 per H.L. ad 100 pet.; Buitenlandsche prima spiri tus van 1516.50 per H.L. ad 100 pet. naar kwaliteit. Alles zonder fust en zonder belasting. Melasse-spiritus 26.50 per H.L. Men noteert voor ruwe graanspiritus 60 pet. 17 per H.L. Namens de commissie uit de Kamer van Koophandel voor de noteering van gedistilleerd HERMAN JANSEN. Spoeling 0.90. Spoeling R. K. PROP. CLUB ST. PAULUS Morgenavond om half acht zal de R. K. Prop.club „St. Paul us" haar jaarvergadering houden in het R. K. Vereenigingsgebouw bij de R. K. kerk. NIEUWE AUTOBUS. In verband met het te verwachten drukke rei zigoravervoer op Hemelvaartsdag en gedu rende de Pinksterdagen zal de volgende week die tweede nieuwe autobus op de lijn Kethel— Schiedam— Ovearschie in gebruik worden geno men. Modern kind. Bij het teekenonderwijs hebben de leerlingen tot opdracht gekregen uit hun hoofd zonder voorbeeld een huis te teekenen. Jantje's huis was niet kwaad, maar de schoor steen ontbrak er aan. „Je hebt iets vergeten", zegt de onderwijzer. Jantje begrijpt niet wat dat kan zijn. „Denk nu eens goed na", probeert de onder wijzer hem te helpen, ,,wat ontbreekt op geen enkel huis." „Maar meester", roept nu Jantje begrijpend uit, 'n hypotheek kan men toch niet uit- teekenen." Verwacht wordt: Noord-Westelijke tot Zuidelijken wind, zwaar bewolkt tot betrokken, tijdelijk opklarend, later weer regenbuien, weinig verandering in tem peratuur. '6 Maandags repetitie Muziekgezelschap St. Ambrosius 8 uur, R. K. Volkshond. Iederen Maandagavond clubavond R. K. Dam. club I.D.O., Kath. Kring. Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaal, bewerkersbond ,,St. Eloy", Gebouw R. K. Volks* bond. Iederen Woensdagavond van half acht tot half tien, gelegenheid tot het afhalen van naai werk bij de Thereslavereeniging aan 't gebouw van den R. K. Volksbond- lederen Woensdagmiddag van 33% uur gelegenheid tot afhalen van Naaiwerk voor de Missienaaivereeniging, Korte Kerkstraat 6. Iederen Woensdagavond om halt 9 repetitie „Schiedamst - Mannenkoor" (dirigent Paul v, d. Putten). Groote zaal van den R. K. Volks bond. Iederen Vrijdagavond van half 9 tot half 11 repetitie Koninkl. Zangvereeniging Schiedam's Mannenkoor „Orpheus" onder leiding van Ed. Flipse. Gebouw R. K. Volksbond. lederen Zaterdagmiddag van 35 uur zitting bestuur Spaarfonds R. K. S. V. „Excelsior". Gebouw R. K. Volksbond. Woensdag 28 Mei Jaarvergadering Retraitenfonds St. Clemens, 8 uur, St. Liduinapatronaat, Westvest. Zondag 1 Juni Viering van bet 10-jarig beataan dier R.K. S.V. Excelsior". Van 13 uur receptie in Musis-Sacrum. Om 8 uur tooneel'avond, te geven door de R.K. Schiedamsche Tooneelclub. Opvoering van „Mr. Parable's laatste vrijgezellendagen" van Jerome K. Jerome. Gebouw R.K. Volks- bond. 27 Mei: Groote Schouwburg, De Sabijnsche Maagdenroof (Rott. Hof stad tooneel) 8.15 uur. 28 Mei: Groote Schouwburg, Das Drei- maderlhaus (Fritz Hirsch-Operette) 8 uur. 29 Mei: Groote Schouwburg, De Sabijnsche Maagdenroofd (Rott. Hofstadtocmeel) 8.15 uur. 31 Mei: Groote Schouwburg, De Sabijnsche Maagdenroof (Rott. Hots tad tooneel) 8.15 uur. 1 Juni: Groote Schouwburg, De Sabijnsche Maagdenroof (Rott. Hofstadtooneel) 8.15 uur. Bioscopen: goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 29 dezer in: Grand théatre (voor volwassenen); Thalia (voor vol wassenen); Luxor (voor volwassenen). BRANDJE NED. R. K. BOND VAN HOUTBEWERKERS ENZ. ST. ANTONIUS HET WOONWAGENKAMP Het Woonwagenkamp op het Pijpenland zal eerlang naar den Parallelweg worden overge bracht. GEM. ZWEMBADEN De temperatuur van het water in de gem. rwem baden bedroeg heden 61 graden. Ledenvergadering afd. Schiedam Dezer dagen hield de afdieeling Schiedam van den R-. K. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, Behangers en aanveirw. vakge- nooten een ledenvergadering in den R. K. Volksbond. Omtrent de verkiezing voor de dria hoofdbestuursleden werd toesloten van de Schiedamsche af deeling geen candidaten te stéllen. Plannen werden gemaakt voor een ac tie om voor verschillende vakgenooten de be staande gerechitinatige ar be i d ersvoo r w aarde n neergelegd in een collectieve arbeidsovereen komst, te verkrijgen, door in de toekomst te trachten, de betreffende patroons tot het afslui ten van een dergelijke overeenkomst te bewe gen. Binnenkort zal een propagandavergadering worden gehouden, waartoe alle vakbroeders ook niet leden zullen worden u'itgenoodigd. Ten slotte werd nog besloten gedurende 10 maanden iederen len Zaterdag van de maand 10 ets. af te dragen voor de vrijwillige bijdrage van 1 gulden voor het bouwf onds van de t. b. c. vereeniging „Herwonnen Levenskracht", Hedennacht is brand ontstaan in de woning van J. K., Singel 12 I die met een brandende sigaret in bed was gaan liggen. Nadat hij onge veer een half uur had geslapen, werd hij plotse ling wakker, door pijn in zijn rechterbeen, waar hij een brandwonde had gekregen, door dat zijn bed in brand was geraakt Met behulp van de benedenburen is het bed op straat geworpen, om erger te voor komen. MISHANDELING ..Mej. A. M. uit de Zalmstraat deed aangifte bii de politie van mishandeling,) gepleegd door haar buurvrouw. Proces-verbaal is opgemaakt. De scheepsbouwer Otruvens, die vorige week zijn boot vermiste, beeft zijn eigendom wew teruggevonden. AANRIJDING Op bet Fabriplein reed Zaterdagmorgen een autobus van v. d. Ende van achter een wiel rijder aan, doordat deze een plotselinge manoeuvre maakte Het achterwiel van de fiets werd geheel vernield. BURGERLIJKE STAND Aangifte van 2324 Mei GEBOREN: Anna, d. v. W. Verschoor en A. van Oossanen, Houtstraat 28 Neeltje, doch ter van J. Zwiers en F. J. van Kersen, Hout straat 21 Hermanus P., zoon van H. P. J. B. Heinsbroek en C. H. G. van Lint, Goereesche- str. 13 Jacoba, dochter van A. van dér Most en J. M. van Kralingen, J. A. Alb. Thljmstr. 46 OVERLEDEN: A. Scholte, 74 j., Nieuwe Haven K. Visser, 71 j., Rhoonscheetraat. ROTTERDAM'S AUTOZEGENING. Dr. Witlox, hoofdredacteur van „De Maasbode", een der geeste l(jken, die de. zegeningverrichtten, tijdens de zegening van een der talrijke auto a.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1930 | | pagina 1