LAATSTE BERICHTEN ZEETIJDINGEN LUCHTVAART. MAANDAG 26 MEI 1930 DE ZEPPELIN TE RIO DE JANEIRO. Z.Ex. MGR. L. SCHIOPPA. Na een korte landing terug naar Pernambuco. DUSSELDORFS MOORDENAAR GEARRESTEERD. HEVIGE FABRIEKSBRAND TE KAATSHEUVEL. DE SCHOENFABRIEK DER FIRMA ZACHT EEN PROOI DER VLAMMEN. HET KATAPULT-VLIEGTUIG VAN HET S. S. „BREMEN". DE MOORD TE GROOTgGAST. VERDACHTE BEKENT. K. L. M. DE MOSKOUSCHE COMMUNISTEN. DE BURGEROORLOG IN CHINA. MARKTBERICHTEN. VISSCHERIJ. SCHIPPERSBEURS. STOOMVAARTLIJNEN RIJNVAART. BINNENLANDSCHE HAVENS BUITENLANDSCHE HAVENS GEMENGDE BERICHTEN 453e STAATSLOTERIJ. NIETEN. 4ya PCT. STAD ZURICH 1930 Introductie Tan Zw. frs. 1.030-000 obligaties De N.V. Deposito- en Fcmdsenbamk Amster dam en Coffeng en Co. berichten, dat zij op 28 IJ ei a.s. Zw. frs. 1.030.000 4% pet. obligation der Stad Ziirieh van 1930 in coupures van Zw. frs. 1000 nominaal ter beurze van Amsterdam zullen introduceeren. De eerste koers van af gifte zal 97 pet. Amsterdamsche usance be dragen, zonder bij berekening' van rente. Aan aanmeldingen, welke op 28 Mei a.s. voor 12 uur 's middags bij intröduccnten zijn bin nengekomen, zal zooveel mogelijk worden vol daan. De levering van de gekochte obligaties zal op 2 Juni a.s. plaats hebben. De aflossing der leemlng zal in Zwitserland a pari zonder voorafgaande mededeeling, op 31 Mei 1945 geschieden. De leeaing zal gedurende haar geheelen loop tijd genoteerd worden in Bazel Bora, Genève, Zürich en St. Gallen. Vijf jaar internuntius bij ons Hof. De „Graf Zeppelin" is Zaterdagnacht boven Rio de Janeiro aangekomen, waar het lucht schip bleef zweven tot de eerste zonnestralen zich boven den Oceaan vertoonden. De sirenen van de veerbooten wekten de be volking uit haar slaap en spoedig vertoonde zij zich voor de vensters, op straat en op de daken, terwijl de „Graf Zeppelin" naar het vliegterrein van Dos Affonsos vloog, waar om 7 uur 5 minuten de landing een vlot verloop had. Daar de berichten over den tijd van aan komst tegenstrijdig waren geweest, brachten ongeveer 10.000 personen den nacht in de om geving van het vliegterrein onder den blooten hemel door, om het belangrijke moment van de aankomst niet te missen. Behalve de diplomatieke vertegenwoordigers van Duitschland waren vertegenwoordigers van de Braziliaansche regeering, van leger en vloot en talrijke leden van de Dititsche kolonie aan wezig. De geestdrift was weer buitengewoon groot. Na een verblijft van ongeveer 1 uur steeg het luchtschip weder op, om naar Pernambuco terug te keeren. Gisterenmiddag bevond het luchtschip zich boven Victoria in den staat Espiritu Santo. Het luchtschip heeft met hevige tegenwinden te kampen, zoodat de gemiddelde snelheid Zon dag 65 K. M. per uur bedroeg. Van een uitstapje naar San Paulo is afge zien, daar het luchtschip anders te laat in Per nambuco zou aankomen. Te Pernambuco is alles nog in feeststemming. Het gemeentebestuur heeft den dag van heden tot vacantiedag verklaard, zoodat aile scholen en zaken gesloten blijven, Zaken, die open blijven, worden met 100 milreis (30 gulden) beboet. RECEPTIE OP DE INTERNUNTIATUUR. Zondagmiddag zijn verschillende vooraan staande personen Zijn Exc. Mgr. L. Schioppa komen complimenteeren ter gelegenheid van het feit, dat het vijf jaar geleden was, dat Zijn Exc. zijn geloofsbrieven als internuntius bij het Nederlandsohe Hof aanbood aan H. M. de Koningin. Onder de bezoekers werden o.a. opgemerkt Zijn Exc. minister P. Reymer, de Hoogeerw. deken en kanunnik H. A. Th. van Dam en vel© eerw. heeren geestelijken. kwaadwilligheid in het spel Schellingwoude vergeefs in afwachting. TUSSCHENLANDING TE DUINKERKEN. Op de marine-vlieghaven voor watervliegtui gen te Schellingwoude nabij de Oranjesluizen liesft men Zondagavond vol spanning gewacht op een gast, die echter niet gekomen is. De gast, die men verwachtte was het kate. puit-vliegtuig van het Duitsche s.s. „Bremen". Naar men weet heeft het nieuwste Oceaan schip van den Norddeutschen Lloyd, de „Bre inen", die tevens het snelheidsrecord over den Oceaan houdt, een watervliegtuig aan boord, dat in de nabijheid van de Amerikaansche zoo wel als van de Europeesche kust, door middel van een z.g. katepultinstallatie van boord van het schip wordt „afgeschoten", om met de post vooruit te vliegen. De mald wordt hierdoor ongeveer 2 dagen bespoedigd. Het watervliegtuig van de „Bremen", een z.g. laagdekker, uitgerust met een 500 P.K. motor, zou op zijn reis van de „Bremen" naar Duitschland Zondagavond te Schellingwoude landen om de post voor Nederland af te ge ven ea eventueel een deel der voor Duitsch land bestemde post over te geven aan de K. L. M. en de Lufthansa voor verdere expeditie raar Duitschland. De piloot, Von Studnitz, is hedenmorgen te ongeveer tien uur, toen de „Bremen", op de terugreis van New York naar Bremershafen, zich ruim 300 K.M. ten Westen van de Iersche kust bevond, met de D. 1717 vlot van boord van den Oceaanstoomer gestart en arriveerde gisterenmiddag tegen 3 uur te Southampton, waar de voor Engeland bestemde post en een deel van de Duitsche mail werd uitgeladen. Te ongeveer '5 uur steeg Von Studlitz weer op, met bestemming naar Amsterdam, waar hi) voor nemens was, te Schellingwoude te dalen. Tegen half twaalf gisterenavond werd te Amsterdam bericht ontvangen, dat de D. 1717, tengevolge van den mist op weg van Sout hampton naar Amsterdam een tusschenlanding heeft moeten maken te Duinkérken, aan de kust van Noord-Frankrijk. De post blijft aan boord. Het vliegtuig zal hedenochtend vroeg naar Amsterdam vertrekken. DOODELIJK MOTORONGELUK TE EDE. De berijder verkoold onder het motor rijtuig vandaan gehaald. Zondag heeft zich te Ede een ernstig ver keersongeluk voorgedaan. Omstreeks 2 uur reed de 25-jarige handelsreiziger S. H. Maarse uit Amsterdam door onbekende oorzaak met zijn motor tegen het oude tolhuis nabij Ginkel. De man is met het hoofd tegen den muur ge vlogen, waardoor dit lichaamsdeel versplinterd werd. Daarna Is de motor in brand gevlogen met het gevolg, dat het voertuig geheel ver brandde en de berijder grootendeels verkoolde. Het slachtoffer is naar het lijkenhuis op de Al^em. Begraafplaats te Ede vervoerd. EEN BRANDWEERMAN GEWOND In den nacht van Zaterdag op Zondag is de bekende Schoenfabriek van de N. V. Zacht te Kaatsheuvel een prooi der vlammen geworden. Het was voor de bewoners van hat rustige Kaatsheuvel een wreed ontwaken, toen op Zon dagmorgen, den feestdag van den Zeeree.rw. heer pastoor, die zijn gouden priesterjubileum vierde en daarvoor het. geheele dorp in feest dos hadden gestoken, een der meest bloeiende fabrieken geheel in de asch was gelegd, waar door een groot aantal arbeiders werkloos is geworden. Omstreeks kwart na drie uur ontwaarde de heer van Boxtel aldaar die op pelgrimstocht was gegaan, dat dikke rookwolken achter uit de fabriek opstegen. Onmiddellijk belde hij aan het woonhuis dat voor de fabriek gelegen is aan en In minder dan geen tijd was de bur gemeester, de gemeente- en rijkspolitie ge waarschuwd, terwijl men onmiddellijk hulp inriep van de Tilburgsche brandweer. Het achterste gedeelte van de fabriek, daar waar men juist een doorbraak had gemaakt naar den nieuwen uitbouw, stond spoedig in lichte laaie. De gemeentelijke brandweer gaf direct water, maar de bestrijding van het vuur kon pas voorgoed plaats hebben toen de Til burgsche brandweer, onder leiding van den op- perbrandmeester, den heer Haarselhorst de leiding van de brandweer op zich had genomen. Met vijf stralen trachtte men het woedende element te bestrijden. Het vuur had echter in den tijd van 20 minuten zoodanig om zich heen gegrepen, dat de actie van de brandweer zich noodzakelijk moest beperken tot de be scherming van de belendende perceelen. Dat men het aangebouwde Woonhuis heeft weten te besparen getuigt van de doelmatigheid van het optreden van de Tilburgsche brandweer. In Kaatsheuvel had men hiervoor slechts woor den van den grootsten lof. Intusschen was ook de opslagplaats en het magazijn van afgewerkte schoenen door het vuur aangetast. Het was een ontzettende vuur. zee, waartegen het water niets vermocht. En toen in het holle van den nacht het vuur op eenige vaten benzine en aceton üversloeg en deze met een donderenden knal de lucht In vlogen, stortten ook de muren van het gebouw geheel in puin. Hierdoor kreeg de brand een nieuwe uitbreiding, zoodat van dj: geheele oude fabriek letterlijk niets gespaard bleef. De bovenverdieping begaf het eerst, waarna een groote partij nieuw hout, pas kortelings voor den nieuwbouw aangevoerd mede in de vlam men opging. Pas tegen half zes was men het vuur volkomen meester en bleek, dat de wo ning van den directeur behouden was. Intusschen waren alle boeken en bescheiden die in de brandkast waren opgeborgen in vei ligheid gebracht, zoodat de administratie waar schijnlijk van deze ramp de gevolgen niet zal behoeven te ondervinden. Van de machines bleven slechts oude resten over. De zware ijzeren balken kwamen met donderend geweld naar beneden en vergrootten slechts den ruïneusen aanblik van het geheel. Naar wij ter plaatse vernamen schijnt er boos opzet, kwaadwilligheid of persoonlijke wraakneming in het spel te zijn. Op Vrijdag ochtend had men namelijk vlak naast de snip- perbak een verkoold stuk papier gevonden, dat waarschijnlijk door een opening in het dak, daar waar men een doorbraak had gemaakt om de oude afdeeling met den nieuwbouw te verbinden, brandend naar binnen was ge worpen. Direct is van deze bevindingen door den directeur aan de politie kennis gegeven, die het gebouw daarom onder nauwkeurig toe zicht heeft genomen. In den voornacht van Zaterdag op Zondag heeft de directeur zelf, geassisteerd door de politie herhaaldelijk het gebouw onderzocht maar hiets verdachts gevonden. Zelfs om 1 uur in den nacht is nog een onderzoek ingesteld, maar óok toen heeft men niets bijzonders dat op een wandaad wees aangetroffen. De brand moet dus tüsschen 1 uur en kwart over 3 uur ontstaan zijn. Meer kon men ons hierover niet mededeelen. Tengevolge van het springen der vaten ben zine én aceton, kreeg eén der Tilhurgsche brandweermannen, de heer van Riel eenige ernstige verwondingen. De fabriek waar 160 arbeiders werken, had een oppervlakte van 90 bij 16 M. de schade wordt getaxeerd op 7 ton; alles is op beurs- polis verzekerd, terwijl de N.V. öök verzekerd is tegen bedrijfsschade. De directie zal er naar streven, dat zoo mógelijk onmiddellijk na Pinksteren het werk in dén nieuwbouw zal kunnen worden hervat. De arbeiders, die door dezen brand werkloos worden, zullen daarvan geen nadeelige gevolgen ondervinden. De verdachte door liet Gerechtshof te Leeuwarden tot 20 jaar gevange nisstraf veroordeeld. Het Gerechtshof te Leeuwarden deed heden uitspraak In de zaak tegen den 33-jarlgen Ye Wijkstra, gedomicilieerd te Gróotegast, door de rechtbank te Groningen, wegens moord en doodslag op vier veldwachters veroordeeld tot levenslange gevangenisstraf. Het Hof vernietig de heden het vonnis der Gronlngsche rechtbank en veroordeelde den verdachte wegens dood slag, viermaal gepleegd, tot .29 jaar gevange nisstraf. Zooals Zondagochtend gemeld, heeft de poli' tie te Dusseldorf Zaterdagmiddag een arrestatie verricht, welke (dezen keer echt) verband hield met de Dussel-dorfsche moorden. Uit de nadere berichten krijgt men Inderdaad den indruk, dat men thans den massamoorde naar eindelijk te pakken heeft. Over de opsporing van dit Individu en zijn arrestatie ontleenen wij aan een aantal Wolfr- telegrammen de volgende bijzonderheden: Een te Dusseldorf wonende dienstbode had dezer dagen een brief geschreven aan een vrien din, waarin zij mededeelde, dat zij 14 Mei j.l. des avonds in handen is gevallen van een man, waarbij zij bijna het leven verloren had. Deze brief kwam door abusievelijke adres- seerlng ln verkeerde handen terecht en werd aan de politie overgelegd. De politie slaagde er in, het adres der schrijf ster op te sporen. Bij het verhoor verklaarde deze, dat zij op 14 Mei op straat was aangesproken door een Jongen man, die beloofde haar naar de plaats van bestemming, een tehuis voor meisjes, te brengen. Hij bracht haar edhter naar de Volksgarten. Zy weigerde echter, in zijn gezelschap het para ln te gaan. Op dat oogenhlik verscheen plot seling een anderen man, die haar begeleider tot de orde riep en hem verweet, het meisje in het park te willen voeren. Door deze manoeuvre verkreeg hij het ver trouwen van het meisje, dat, daar zij geen ouderdak had voor dien nacht, zijn aanbod, mee naaf zijn woning te gaan, aannam. Daar aangekomen maakte het meisje echter heswaar en wilde a tout prix naar het tehuis voor meisjes gebracht worden. De onbekende stemde hierin toe en bood aan haar naar het tehuis te brengen. Inplaats daarvan bracht hij haar naar het Grafenberger Wald. Op het bezwaar van het meisje, om met hem het woud in te gaan, antwoordde de man, dat de plaats barer bestemming zeer nabij was. Toen desondanks het meisje bleef weigeren, met hem mede te gaan, werd ze door den man gegrepen. Na haar mishandeld te hebben en tenslotte met een hard voorwerp nog een ge weldigen slag te hebben toegediend ging hij er van door. Met behulp van het meisje ls de politie er in geslaagd, de woning van den aanrander op te sporen. Hierdoor kwam ook diens Identiteit vast te staan. Het bleek te zijn, de in Muelheim aan den Ruhr ln 1883 geboren arbeider Peter Kuer. ten. Toen de politie hem in zijn woning wilde ar- resteeren was hij echter reeds gevlucht. Da woning werd Donderdag en Vrijdag be waakt, doch Kuerten vertoonde zich niet. Vrij dagmiddag drong de politie de woning binnen en stelde daar een onderzoek ln. Men kon vast- stellen, dat Kuerten Zaterdag zijn wouw bij de Rochuskerk zou ontmoeten. Deze samen komst heeft, tot zijn arrestatie geleid. Toen Kuerten ter plaatse kwam en op zijn vrouw toetrad werd hij door rechercheurs om ringd, geboeid, gefouilleerd en naar het hoofd bureau van politie gebradht, waar hij terstond een verhoor onderging. Kuerten is in 1883 te Mühlhelm geboren en reeds f? maal veroordeeld, o.a. wegens diefstal onder verzwarende omstandigheden ln 15 ge vallen en wegens bedrog tot 6 jaar tuchthuis. Zeker is, dat hij de persoon is, die zich op 14 Mei aan de aanranding van het dienstmeisje heeft schuldig gemaakt. Het komt er thans op aan, vast te stellen, of hij ook schuldig is aan den moord op Maria Hahn, het belangrijkste geval In de Dusseldorfsche moorden-zaak. Intusschen heeft, volgens nadere berichten, da gearresteerde belangrijke verklaringen en bekentenissen afgelegd. Om de juistheid dier verklaringen aan de feiten te toetsen, bracht men hem naar enkele der plaatsen, waar de moorden zijn gepleegd. Hij kon in bijzonderheden opgeven, hoe zij eloh hadden toegedragen, zonder zichzelf te gen te spreken of klaarblijkelijk onjuiste din gen te zeggen. Daar men nog niet zeker Is, dat hij voor alle moorden en pogingen daartoe aansprakelijk is, worden nu alle gevallen afzonderlijk onder zocht. Een der aangevallen meisjes heeft Kuerten met stelligheid herkend als den dader der jegens haar gepleegde aanranding. Naar verder verluidt, zou Kuerten bekend hebben den moord op de 8-jarige Rosa Ohlinger en op den Invalide Scheer gepleegd te hebben. DUSSELDORF, 26 Mei. (H. N.) Terwij] de politie nog steeds weigert, zich definitief uit te laten over den uitslag van de verhooren van den gearresteerden Kürten, verneemt de „Duss. Gen. Anzeiger", dat bij de huiszoeking in de zolderkamer lii de Mettmannerstrasse o.a. een aktemap met 2 lange scharen en een damesspiegeltje ls gevonden. Van groöte beteekenis zou voorts het vinden van een schop zijii, waarmede de moordenaar volgens z(jn verklaring het lijk van Maria Hahn zou hebben begraven. Voorts moet nog een spaarbankboekje, waar op ruim 5600 mark stond, Zijn gevonden. DUSSELDORF, 26 Mei. (V. D.) De gear resteerde heeft nog verdere bekentenissen af gelegd. Zoo deelde hij mede, op 3 Februari van het vorige jaar Vrouw Kuhn te hebben aange rand en hij bekende de bekende moordenaars- brieven te hebben geschreven waarin hij de politie op de hoogte stelde vah de plaatsen waar zij het lijkje van den kleinen Albermann kon vinden en waaf het lijk van Maria Hahn b() Papendélle verborgen lag. Vrijdag is het nieuwe Fokkervliegtuig van de K. L. M., de F. IX, met 18 passagiers naar Pa rijs gevlogen. De afstand Rotterdam—Parijs, 371 K.M., werd in 1% uur afgelegd. De luchtreizi gers deden dus den afstand van Rotterdam naar de Fransche hoofdstad in korteren tijd dan de trein van Rotterdam tot de Belgische grens. Oprecht. Rechter tot beklaagde: Ben je al eens ge- straft?" Beklaagde: „Ja, ik ben tien jaar getrouwd, en m'n schoonmoeoder woont ook bij mij in." Duizenden uit de partij geroyeerd. Naar uit Mnskóü wordt gemeld, is èen groot aantal personen geroyeerd ale lèdett der afd. Moskou van de Russische communistische par tij, nl. 4000 arbeiders (6 pet.), verder 10 pet. van de bóeren en 8 pet. van de ambtenaren. As redenen worden o-a. opgegeven passivi teit tegenover den partijarbeid en drankzucht. De afdeeling telt ca. 200.000 leden. Naür de „Daily Eel." uit Peking verneemt, hebben de generaals Feng en Yen een commu niqué gepubliceerd, waarin zij verklaren, dat hun troepen ter sterkte van 200.000 man thans het offensief tegen de Nankingtroepen hebben begonnen en dat binnenkort de beslissing van den strijd kan worden verwacht. DELFT, 24 Mei. Groen ten, veiling: bloemkool le soort ƒ10—18, 2e soort 5—9.50, Eng. kom kommers le soort 15.10—18.90, 2e soort 12.40 —15, witte le soort 14.50—18.60, 2e soort 10.60 —14, salade 1—4.50, peen 12—17 per 100, stoofsla 7—30 ct. per kist, tomaten 16—20 per 100 pond. GORINCHEM, 26 Mei. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 161 runderen, 12 nuchtere kalveren, 281 oxerloopers, 28 varkens, 1292 big gen, 5 schapen, 210 lammeren. De prijzen waren als volgt: zware kalfkoeien 350400, melk koeien 2'503125, kalfvaarzen 200'300, guiste vaarzen 170—200, vare koelen 200—275, pin ken 90150, stieren 100250, nuchtere fok- kalveren 1523, nuchtere exportzaken 812, drachtige varkens 140190, natte zeugen 70 —90, overioopers 30—50, biggen 20—30, scha pen 3050, lanjmeren 1825. Handel matig. Eierenmarkt: kipeieren 4.505 per 100 situks, Botermarkt: roomboter 1.80il.SM), weiboter 1.401.60, margarine 1.201.40 per kg LOOSDUINEN, 24 Mei. Loosduinsche groen- tenveiling: bloemkool le soort 8—18, 2e soort 3—9, kaskomkommers le soort 14.1015,30, 2e soort 10.70-12.10, rijen komkommers le soort 13.9017.10, 2e soort 1013.70, gele komkommers 1415.70 per 100 stuks, meloenen 1.102.25 per stua,' tomaten A 23.5027, B 19'22.50, C 20.5024, CC 1520, bonken 12 19.50 per 50 kg., postelein 7286 ct. per 6 kg., spinazie 51—71 ct. per 4 kg., druiven 1.80 per kg., salade 0.504.70 per 100 krop, peen ƒ11 15, 2e soort 710, rabarber 2.504, selderij 3060 ct. per 100 Jxis, andijvie 3.3'05.10 per 100 struik, andijvie 25—65 ct. per 4 kg., kom- kommerstek 7—16 per 100 kg., eieren 5.20 per 100 stuks. OUDEWATER, 26 Mei. Heden aangevoerd 137 wagens kaas, 6165 stuks, wegende 30.825 kg. Met rijksmerk le soort 3942, 2e soort 3537 zonder rijksmerk 30—35, per 50 kg. Handel traag. ROTTERDAM, 26 Mei. Op de Veemarkt aan gevoerd 421 magere runderen, 291 vette en gras kalveren, 112 schapen of lammeren, De prijzen waren als volgt: vette koeien le soort 1.051.19, 2e soort 0.947.04, 3e soort 81—93 ct„ ossen le soort ƒ0.911.10, 2e soort 8191 ct., 3e soort 7280 ct., kalveren le soort 1.60—1.60, 2e soort 1.221.32 3e soort 1.10 —1.22, schapen le soort 62—71 ot„ 2e soort 55 62 ct., 3e Soort4854 ct., lammeren 8S94 ct., varkens le soort 6668 ct., 2e soort 6466 ct., 3é soort 6264 ct., exoprt 6772 ct. alles per kg. zuiglammeren 2129. Handel runderen waren goed prijshoudend met vlotten handel. Vette kalveren ruim aangevoerd, handel zeer traag. Schapen weinig handel. Han del in varkens zeer traag, met flinke prijsdaling. Zouters weinig aanvoer, handel vlot met goede prijzen. ROTTERDAM, 26 Mei. Poters eigenheimers Zeeuwsc-he ld. 50—60 ct. Brieleche idem 0.500.8O, Zeeuwsche bontet 1.902.70, idem blauwe ƒ2.102.70, bravo"s ƒ1.301.8-0, redstar 0.701.40, Friesche róodster 1.40'1.60, id. bonte 1.50l.SO,, alles per H.L. Malta Spring 1719 ct. per kg. Aanvoer redelijk, handel flauw. men; LTANA, Venetië; STBINBURG, Gdynia; LANRICK, Leith; YARMOUTH TRADER, Yar mouth. 5.10 DAPHNE, Caen; 5.35 EXPORT, Londen; GAUSS, Danzig; 5.50 ARY SC HEFFER Havre; MOSEL, Brisbane; 6.05 SiPRIGHTBY, Newcastle; 6.15 HARELDA, Southampton; 6.45 ATTO, Z.-Afrika; LUNA, (Nept.), Bremen; FRI MAIRE, Hamburg; TYNEHOME, Sunderland; 7.45 SATURNUS, Algiers; BATAVIER I, Ham burg; CONGO, Lissabon. 7.50 VICTORIA W. KUN1STMANN, Lulea; 8.15 FOELDIEP, Lynn; BATAVIER IV, Londen; 9.— MEREL, Londen; 9.35 FRITZ REICHEL, KoningsbergenSEDGE- POOL, Newcastle. 10.— NOTTINGHAM, Grimsby; 10.25 MEL ROSE ABBEY, Hull; DEARNE, Goole; 10.50 JOLLY NORMAN, Londen; NIJKERK Ham burg; 11.45 TELAMON, Malta; ARIADNE, Ko penhagen. IJMUIDEN aangekomen. 24 Mei. VALKY- RIAN, Sundsvall (hout); VULCANUS, Castel- lon (stukg.); KAMBANGAN, Hamburg (stukg.)- ERNS TBROCKELMANN, Londen (bunkert); HELENE RUSS, Trangsund (hout); SPREE- WALD, Pto Barrios (stukg.) Vertrokken: BONUS, Danzig; WESER, Stet tin; TITAN, Londen; GOLDMOUTH, St. Kitts: LOKE, Stockholm: THEMIS, Bremen; RONAN. Leith; GATESHEAD, Newcastle; A WICAN- DER, Rotterdam; RONDO, Batavia; MARS, Rotterdam; THERESE, Goole; PLUTO, Ham burg; GUSTAFSBERG, Seaham; GAASTER- LAND, Immingham; MARIANNE, Haapaaran- da; HERON. Londen; DERWENT, Goole; WE- GA, Grangemouth; VECHTSTROOM, Hull; ZUID HOLLAND, BIyth; HONTESTROOM. Londen. Wind N., flauwe koelte, kalme zee, bewolkt. 24 Mei. Aangekomen. PRIN- Harwich; NOVATIE, Londen VLISSINGEN, SES JULIANA, naar Dordrecht. Vertrokken. ORANJE NASSAU, Harwich. Gep. naar Antwerpen: YORKRIVER, Londen: HELIOS (Nept.), Barcelona; BEIRA, Kopenha gen: ENTRERIOS, Emden; BARSAC, Bor deaux; CULEBRA, Kingston (Ja); HENRT JASPAR, Rotterdam: VERNA, Karlstad; MO SEL, Rotterdam; LAPLAND, N.-York. Gep. naar Gent: DASHWOOD, Newcastle; CLARA, Goole, Gep. van Antwerpen: FRAUENFELS, Ham burg; HEEMSKERK. Hamburg; PLANET, Hamburg; GROOTENDIJK, Rotterdam; LEER DAM, N.-York: MOLLOU, Londen; HENFORD. Londen: FEODOSIA, Antillen; MARNIX, Brest; CITY OF BRADFORD. Grimsby; DIAMANT. Tilbury; ANDIJK, Rotterdam. Gep. van Gent: MACV1LLE, Londen; CRICHTOUN, Leith; PARKHILL, Huil. KRALINGSC3HE VEER, 26 Mei. Aangevoerd 14 kleine zalmen 22.60 en 24 groote idem 2 —2.70 per pond. ROTTERDAM, 26 Mei. Heden werden aan de visehmarkt alhier van IJmuiden, Scheveningen en elders 260 maanden en kisten versche visch aangevoerd. De prijzen waren voor: kabeljauw 1218, echelvisch 5—12, middel schol 1215, kleine 47, gullen 58, makreel 67, per mand, haring 68 per ton. ROTTERDAM, 26 Mei 1930. Vlet- en ldchterwerk 129 ton 6, 220 ton 7, alles per dag. Vaarwerk voor zwaar goed, 50 ten n. Coevorden motor 5, 125 ton n. Me.ppel, motor, 2.75, 50 ton n. Rhenen 2.E5 alles per last. Grind naar Óstende 75/80 ct. per ton. HOLLAND—AMERIKA LIJN. NIEUW AMSTERDAM N.-York n. Rott. 24 v. Plymouth. VOLENDAM Rott. n. N.-York 24 v. Rologne. BINNENDIJK Philad. n. Rott. 24 te Norfolk. LEERDAM Rott. n. N.-Orleans 24 v. Antwer pen en pass. Vliswingen. NEBRASKA 24 van Rotterdam n. Vancouver. GROOTENDIJK 24 van Vancouver të Rott. HALCYON LIJN. STAD VLAARDJNGEN 23 V. Wabana te Vlaard. STAD ZWOLLE Rande n. Rott. p 23 Oueseant, HOLLAND—AFRIKA LIJN. BILLITON (thuisreis) p. 24 Perim. HEEMSKERK Antw. n. Hbg. p. 24 Vlissin'gen. GIEKEIRK (thuisreis) 24 te Zanzibar. SPRINGFONTEIN (thuisreis) p. 24 Gibraltar. HOLLAND 23 te Lorenzo Marques. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. OLDEKEiRK 24 van Hamburg n. Bremen. 110 TL A N DEN G-1N DI LIJN. MEERKERK (uitreis) 24 van Genua. ANDIJK (uitreis) 24 v. Antw. en p. VMsslngen KON. NED. STOOMBOOT MIJ. SATURNUS 24 v. Rotterdam n. Algiers. MARS 24 van Amsterdam te Rotterdam. VULCANUS 24 v. Gastellen te Amsterdam. PLUTO 24 v. Amsterdam n. Hamburg. ARBS 22 van Hamburg r\. Guayaquil. BRIÉLLE Amst. n. Chili p. 23 Beachy Head. KON. PAKETVAART MIJ. TOHITI Rotit. n. Batavia 24 te Aden. ROTTERDAMSCHE LLOYD. TJERIMAI (uitreis) 24 van Colombo. KOTA TJANDI (thuisreis) p. 24 Sagres. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. KAMBANgaN 24'v. Hamburg te Amsterdam. RONDO (uitreis) 24 van Amsterdam. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. SARPEDON Tientsin n. Rott. vertr 26 v. Ldn. CITY OF SHANGHAI Japan n. Rott. 22 te Hankow. EURYPYLUS Batavia n. Amst. 24 tet Suez. TITAN 24 van Amsterdam n. Londen. DORIC STAR Rott. n. Japan p. 23 Gibraltar. EUMAEUS Japan n. Rott. 23 te Singapore. LAERTES Batavia n. Amst. p. 23 Gibraltar. ROTTERDAM, 26 Mei 1930. B o v e n-R ij n. Waterstand vallend. Er was weinig vraag. Ruimte Was voldoende. Stemming onveranderd. Voor ruwe producten geen noteering. B e n e d e n-R U n. Waterstand vallend. Er was meer vraag. Ruimte was voldoende. Stemming onveranderd. Ertsvrachten met (4 lostijd (4 dagen) 11 y, ct, met yt lostüd (8 dagen) 2iy, ct per last. Sleeploon volgens het 21%30 cents tarief. ROTTERDAM aangekomen: 24 Mei namiddag: 2.30 LINGE, Vlnke Có„ Sundsvall, Rijn haven 13, hout; 3.15 TILSIT, N. V. Waldhof. Londén, Maashaven S. H. V., ledig; 7.INNI- SÜLVA, Herfurth, Grimsby, Maashaven Nz., stukg.; 8.15 A. WICANDER, D. Burger én Zoon, Amst., Binnenhaven, stukg.; 8.45 MARS, Hudig Veder, Amst., Waalhaven 12, stukg. NIEUWE WATERWEG aangekomen. 23 Mei namiddag: 12.45 STAD VLAARDINGEN, Wabana nr. Vlaardingen; 2.20 TORADJA, terug van proeftocht; 7.50 BRAVO, Londen, hunkert Vlaardingen. vertrokken: 23 Mei voormiddag: 11.— MERIGNAC, Havrê; 11.45 FOLGÓRE, Êarletta; TORADJA, öp proeftocht; CAP. AUGUSTIN, Bordeaux; S.N.A. 6, Rouaan; 23 Mei namiddag: 12.45 COPSEWOOD, Middlesbro; 1.30 HENRY JASPAR, Antwerpen; NIEUWLAND, Grange mouth. 2.15 ORANGELEAF, New-YorkMANIPUR, Dundee; NEBRASKA, Vancouver; 2.45 CHEL- DALE, Hamburg; 3.10 LEOVILLE, Havre; TORADJA, óp proeftocht; SOERRE NER- GAARD, Gothenburg; PATRIA, (Zw.), Gothen. burg; 3.30 PAJALA, Belfast; JAMAICA, Stock holm; 3.65 AMSEL, Abo; HEIDELBERG, Hel- slngfórs; LILLEMOR, Blyth; PRESSMAN, slbt. Gènt met twéé bakken; 4.— ARIEL, I-Ielsing- fors; ALNWICK, Newcastle; GONDÜL, Malmo 4.30 express, Lynn; Oranjepolder, Lon den; TAJCEHA, Londen; 4.50 POLLUX, Bre- ANDROMEDA, 23 v. Rotterdam te Stettin. ALK, 22 v. Helsingfors n. Kotka. APOLLINARIS IV, 22 v. Vejle te Londen. ANNA REHDER 23 v. Rott. te Hamburg. ALFRED NOBEL 21 v. Rott. te Spezia. ASK 20 v. Rott. te Stockholm. ALNMOOR 20 V. Rott. te Narvik. ANTJS m., 21 v. Calais n. Nieuwpoort. ASIEN Rott n. Oxeiosund p. 23 lïrur.s'buttel. BRITISH RELIANCE, 22 v. Rott. te St. Kitts. BUSSUM, 23 v. Leith te Three Rivers. BACCHUS, 23 v. Bremen te Aalborg. CHIR.RIPO, Rott. n. Jamaica p. 21 Turks Ell. CORMORANT, m., 2'2 V. ExmoUth te Par. CORRIE, m., p. 20 Elseneur om te Noord. CEYLON Rott. n. Japan 24 v. Suez. CHRISTINE 17 v. Ravenna te Braila. CORYTON Rott. n. Cardiff p. 23 Dungeness. CHIABRERA Rott. n. Genua p. 24 Gibr. DUISBURG 23 v. Rotterdam te Hamburg. DUNDACrA 17 v. Rott te Windau. DANMARK, Rott. n. Moji 22 v. Singapore. DORDRECHT, Rott. n. B.-Ayres p. 23 Lizard. DRENTE, m„ 23 v. Londen n. Den Haag. ERLANGEN, Rott. n. Kobe 22 v. Nagoya. ERMLAND, Rott. n. Kobe 22 v. Singapore. EMMAPLEIN, 23 v. Rotterdam te Narvik. EMILIAS S. DE PEREZ, P-ott. n. Spezia p. 23 Gibraltar. ELSA KOPPEN 21 v. Amst. te Yxpilla. ELAND, Mulder, 22 v. Middlesbro te Struer. FRIESLAND Rott. n. Japan 23 v. Suez. FELCE 21 v. Rotterdam te Venetië. FOSCOLO Rott. n. Fiume 20 v. Venetië. FLANDRES, B.-Ayres n. Antw. p. 23 F. Nor. FRIESLAND, 23 v. Immingham te Rouaan. GOÜWBSTROOM, 23 v. Amst. te Plymouth. GRAZIELLA 20 v. Rott. te Ronbeby. GAZELLE, ms„ 23 v. Bremen n. Shoreham. HAVELLAND Rott. n. Japan 22 v. Takao. HERA, 25 v. Rotterdam te Curaqao verw. INGO 22 v. Rotterdam te Hamburg INDUSTRIA Rott. n, Oscarshamn p. 23 Holt. ILSE 22 v. Rótt. te Rouaan. JUNO, t., 21 v. Telok Anson n. Singapore. JANTJE, m., 23 v. Antwerpen te Londen. JEYPORE, Rott. n. Japan 22 v. Petiang. KATENDRECHT, Tuapse n. Tallinn 23 op 25 mijl Z. v. Niton. KOSMOS 17 v. Rott. te Sandefjdrd. KURT, m., 17 V. Gefle n. Delfzijl- LINA PËRRONE Rott. n. Palermo 16 v. Syracuse. LINK LIGHT m„ 23 v. Amst. te Dover. LLANDOVERY CASTLE, 23 v. Rott. te Ldn. MORVADA, Rott. n, Calcutta 22 v. Tanger. MARIGO L. 23 v. Rott. te Hamburg. MÖREA Rott. n. Japan 23 te Marseille. MARIE LEONHARDT Rott. n. W.-Afrika p. 23 Beachy Head. MABRITON Amst. n. Cardiff 23 op 48 mijl O. V. Niton. MBRIONES Amst. n. Liverpool 22 op 10 mijl W. v. Land's End. MONA 20 v. Rott. te Narvik. MARTHA RUSS I IJmuidefi n. Wasklot 2-0 v. Elkenas. NASSAU, 18 te Sóosoe. NIEUWENDAM, 23 v. Marburg te Londen. NEBRLANDIA m>, 22 v. Rye n. Leith. NOORD FRIESLAND Kunst, 22 v. Duinkerken n. Ostend*. ORONSAY, 24 v. Londen n. Brisbane. OUD-BEIJERLAND, 22 v. Tor bay n. OSTARA, Rott. n. Rafsö 22 v. Reval PENDRECHT 23 v. Venetië te Pt. Said. P. L. M. 20, Rott. n. Mars. p. 23 Beachy Head, P. L. M. 27, Rott. n. Caronte p. 23 Dungeness. PALMA 23 v. Zwijndrecht te Hamburg. PEURSUM, 23 v. Antwerpen te Pt. Alfred. PERIM, Calcutta n. Londen p. 22 Perim. PRAHSU, Rott. n. W.-Afrika 2Ï v. Takoradi. PENDRECHT, 24 v. Pto Corsini te Suez RUHR, 22 v. Rotterdam te Callao. RHEA, 23 v. Rotterdam te Bremen. ROVBREELLA, Rott. n. Catania p. 23 Gibr. ROBERT L. HOLT Rott. .n. Liverpool p. 23 Land's End. ROTTERDAM t„ Kiel n. Baton Rouge 23 op 35 mijl O. V. Niton. REGINA 23 v. Tyne te Sunderland. SLIEDRECHT, Abaclan n. Land's End. p. Perim. ST. PHILIPSLAND, 23 v. Rott. te Londen. SULTAN VAN LANGKAT, 22 v. Houston Hampton Rds. ST. ANNALAND, 24 v. Tyne n. Hamburg. SPECHT, 23 v. Bremen te Yxpila, STAR, 22 v. Kotka n. Bremen. SYGNA, 20 v. Rotterdam te Lulea» TOLEDO, Rott. n. L. Marques 23 v. E.-London. TRIER 22 v. Rotterdam te Hamburg. TRINGA Amst. n. Manchester p. 23 Dungeness. TIGULLIO Rott. n. Salerno p. 23 Dungeness. TRITON 23 v. Rott. te Penarth. TOMISLAV Rott. n. B.-Ayres 23 op 28 mijl Z.O. v. Land's End. TILLY L. M. RUSS 18 v. Schiedam te Lovisa. TUDOR Rott. n. Japan 24 v. Aden. TASMANIC Rott. n. Takoradi 21 v. Freetown. UTRECHT, t„ 20 te Soesoe. VATERLAND 23 v. Rotterdam te Hamburg. WAR NIZAM 25 v. Ardrassan te Curasao verw. WILLOWPOOL 22 v. Rott. te Sunderland. WACHTFELS, 23 v. Rotterdam te Bremen. ZWALUW, m., 22 te Dover. 23 te ROZENBURG. Hamburg, 24 Mei. Het Seeamt behandelde heden de aanvaring op 22 Januari te Lissabon tusschen het voor anker liggende Nederl. s. Rozenburg en het Duitsche s. Sachsen; Ttjdens de aanvaring was het dik van mist e-n niettegenstaande de kapitein van de Sachsen voor anker wilde gaan voer de loods door. Den kapitein van de Sachsen werd geen schuld aangerekend. Vijfde Klasse. Vijfde Lijst. Trekking van 26 Mei. 50.000 No. 16435. f 25.000 No. 10839. 1500 No. 3425. f 1000 No. 9358, 9394, 13637. 400 No. 1847, 4658, 5789. 200 No. 8726, 9565, 17586. f 100 No. 601, 7304, 11241, 11889, 13871, 15079, 16519, 19396. PRIJZEN VAN 70. 98 2833 5517 7687 10405 12847 15954 18616 103 2919 5660 7739 10482 12973 16021 18774 3G2 2987 5703 7792 10525 13028 16076 18S13 598 3157 5767 8035 10646 13275 16108 18851 697 3274 6120 8162 10836 13387 16202 18877 818 3306 6134 8168 10843 13461 16223 19058 947 3563 6297 8252 108C8 13519 1C355 19156 969 3667 6298 8186 11092 13601 16395 191S1 10SS 3757 6360 8552 11242 13867 16625 19239 1160 3814 6366 860-5 11375 13935 16925 19390 1203 3890 6104 8631 11410 14038 16981 19457 1206 3933 6500 8673 11478 14251 17010 19478 1250 3946 6512 8703 11706 14286 17019 19587 1256 405.5 6773 SS57 11715 14397 17059 19655 1264 4250 6781 S893 11SS8 14564 17149 19787 1283 4400 6829 8912 11931 14712 17183 198B5 1447 4435 6807 S932 12119 11758 171S7 19897 1443 4444 6940 9178 12141 1-1960 17238 19?W 1522 4450 6967 9224 12217 15293 17328 199«» 1612 4612 7000 9332 12218 15333 17419 2010i 1830 465B 7120 9371 12293 15346 17431 2iÜ-l7, 1930 4753 7151 9495 12318 15382 17557 2OT26 1969 4782 7211 9577 12450 15405 17660 20200 2020 4893 7290 9907 12483 15425 17815. 20371 2110 5019 7362 10083 12517 15442 17872 20436' 2126 5136 7532 10131 12714 15455 17993 20642 2314 54-11 7-546 1014S 12758 15510 18089 20776 2473 5430 7591 10181 12777 15604 18340 20865) 2636 5483 7595 10369 12812 15692 18455 20979' 2700 7 2616 5297 7740 10925 13218 15529 18223 41 2666 5315 7804 10976 13236 15553 18233 05 2671 5341 7838 10078 13239 15555 18261 154 26S4 5343 7851 10989 13309 15661 18303 156 2695 5364 78-36 11028 13346 15539 1835.5 170 2714 5435 7982 11058 13393 15665 18368 232 2721 5450 7960 11074 13141 16736 18430. 291 2752 5494 7980 11093 13442 15741 18460' 332 2'76'2 £552 7993 '11100 13513 15782 18465! 393 2774 5561 8046 11106 13603 15807 184&5 j 416 2827 5640 8072 11112 13627 1.5833 18525, 438 2864 5670 8105 11202 13633 1)5981 18522'. 453 2886 5731 8106 11280 13700 15875 18619: 454 2885 5754 8167 11368 13739 13925 18625; 4(52 2886 5757 8193 11405 13778 15933 18673,1 499 2955 5765 8278 11408 13791 15962 18700j 514 2963 5790 8308 11455 13793 15987 18733 533 2981 5821 8330 11460 13839 U'OOfl 18737 675 2993 6827 8462 11590 13847 16017 18753. 631 3002 5851 8522 11621 13850 10034 18801; 8003 11624 13865 '6037 18827) 8619 11654 13880 16054 183851 8648 11670 13005 1G034 18950! 8678 11076 13912 16100 13950' 8714 11691 13913 10128 18956' 8730 11094 13933 10142 19053] 8773 11734 13051 16160 19083 8807 11743 13960 16188 19090 8890 11774 13984 16014 19147.! SSS9 11784 13990 16229 19231 8919 11845 14008 16232 19251 89(33 11847 14032 16214 192.54' 9131 11910 14057 10260 19260!' I JHL 9149 11919 14073 16287 19261: 1Ö63 3553 6363 9161 11952 14088 16393 19263' 3082 3554 6377 9187 11957 11111 16480 19291 9232 11972 14123 16498 19350, 9286 12030 14127 16504 19354 9325 12095 14132 16Ö08 19355 9346 12120 14181 16615 193718 9393 12133 14187 16004 1941.3] 9405 12150 14188 16683 19419i 9423 12193 14192 16702 194691 9450 12202 14201 16763 194811 0502 12219 14221 10792 19493 9591 12258 14223 16801 19546 9599 12273 14275 16802 19571 l 9615 12281 14302 16843 19574 I 9600 12284 14309 16898 19606 9673 12369 14321 10965 19674 9608 12374 14369 16987 19747 9701 12386 14380 10998 19833 9717 12412 14424 17001 19803 9734 12426 14443 17141 19900 9742 12443 14407 17189 20026 1724 4102 68S2 9749 12465 14506 17221 20034 1793 4111 6917 9790 12508 14519 17239 20136) 9820 12518 14533 17240 20153 6844 12522 14566 17318 20176 9853 12533 14603 17329 20186 9871 12567 14051 173Ö3 20236 9875 12573 14655 17360 21241, 9897 12577 14G82 17386 202581 9915 12533 14755 17432 20307 I 9283 12600 12706 17437 208261 IV 6964 12003 14800 17516 203491 2022 4452 7300 10018 12613 14330 17527 203611 2036 4498 7301 10096 12620 14846 17533 20467 2061 4580 7329 10109 12644 14857 17535 205011 2008 4584 7346 10142 12649 14871 17607 20541] 2113 4602 7354 10197 12676 14928 17C51 205991 2150 4624 7439 10221 12682 14979 17664 20304 2233 4635 7457 10244 12728 14982 17713 20638 2243 4671 7525 10246 12729 15002 17714 20650 22,58 4708 7533 10257 12731 15060 17723 206)7 2270 4849 7058 10332 12846 15136 1773/ 20723 231-5 4373 7573 10365 12850 15140 L797 20732 2327 4892 7583 10431 12857 15148 17839 20«57 2345 4903 7593 10434 12937 15209 17905 20781 2398 4912 7600 10471 12991 15232 1/922 20790 2162 4979 7606 10528 13095 13248 17946 20798, 2179 5004 7041 10070 13111 15257 18010 '20799 2521 5027 7014 10706 13157 152,2 18078 20331 2527 5065 7645 10708 13109 153C5 18076 20867' 2559 5128 7665 10742 13183 15372 18108 20921 2573 5201 7698 10SG3 .13207 15380 18150 20977 2580 5204 7701 10SS2 13214 15461 18191 2099O 2589 5275 7722 In de vorige, lijst stond: 1071 m. z. 1047; 19626 m. z. 19625; 20978 m. z. 20970. j 651 3009 5868 703 3077 5906 720 3078 5918 747 31193 5063 754 3215 6010 764 3224 6063 838 3348 6068 875 3332 6077 883 3397 6095 901 3449 6170 917 3457 6178 945 3488 6240 1024 3540 6337 1044 3547 6354 1128 3573 6417 1149 3617 6422 1167 3626 6438 1215 3662 6451 1238 3684 6539 1242 3719 68H 1396 3721 6635 1475 3726 6646 1516 3820 6655 1518 3835 6084 1544 3840 6707 1545 3853 6710 1563 3914 6764 1577 3922 6766 1593 3992 6820 1637 4003 6843 1646 4008 6361 1675 4027 6865 1712 40S1 6<S76 1817 4164 6940 1841 4188 6983 1850 4205 7040 1908 4207 7047 1938 4300 7048 1958 4303 7089 1999 4355 7133 2011 4369 7145 2012 4387 7167

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1930 | | pagina 2