i gpfpH iii B 3J JÜ Mkk VRIJDAG 30 MEI 1930 V»Vt ZWALUWEN-ROODE DUIVELS EEN GELIJK SPEL MET 3—3. De wedstrijd. SnwlVi - Te Deventer is gisteren voor de competitie om het voetbalkampioenschap van Nederland de wedstrijd Go AheadBlauw Wit gespeeld. De Oostelijken wonnen met 53 van de Amsterdammers. Hierboven ziet men den speler Brilleman nadat hij het derde doelpunt voor Go Ahead heeft gescoord. DE KAMPIOENSCOMPETITIE. GO AHEAD WINT VAN BLAUW WIT. R. K. FEDERATIE-ELFTAL. De Zebra's met hun programma gereed. Go Ahead— -Blauw Wit 5—3. PROMOTIE EN DEGRADATIE. De Valk wint van T. A. C. ROERMOND IN BLEIJERHEIDE VERSLAGEN. De Valk—T. A. C. 4-1. BleijerheideRoermond 31. DE UITSLAGEN. ROTTERDAMSCHE VOETBALBOND v.—t. GrevenbichtKimbria 16. R. K. FEDERATIE. DE KAMPIOENSCOMPETITIE Caesar wint van P. H. DE WEDSTRIJDEN. CaesarP. H. 21. D. H. L.R. K. T. V. V. 1-2. DE CRICKETCOMPETITIE, v. o. c,—v. v. v. Gewonnen door V. V. V. niet 55 runs op de eerste innings WERELDKAMPIOENSCHAP BILJARTEN. Groot biljart cadre. DE TENNIS C OMPETITIE. Een zomersche dag in Mei. Het was aange naam toeven op de schaduwrijke tribunes en veie duizenden zaten op 't Sparta-veid te Rot terdam te genieten bü het kijkspel, dat een aar dige wedstrijd leverde, al was het voetbal van niet te hoog gehalte. Het eerste kwartier bleek later ook het beste geweest te zijn nadien deed zich de invloed van de warmte terdege gelden op de spelers. De Belgische ploeg was in alle opzichten de mindere van de Hollandsche, bü wtlke het sa menspel beter vlotte en ook de indlvidueele prestaties hooger stonden. De Zwaluwen zijn dan ook over 't algemeen In de meerderheid ge- woest, maar telkens als men een voorsprong verkregen had drie keer was dit het geval verslapte het élan en daar de Nederlandsche ver dediging verschillende zwakke momenten had. kon de Belgische voorhoode, hoewel als linie van geen groote kwaliteit, telkens gelijk maken. De Zwaluwen-middenlinie weerde zich goed met spil Huizinga als uitblinker. Haar groote fout was echter ook nu het te weinig volgen van den aanval in zijn voorwaartsche beweging. In de voorhoede blonk de rechtervleugel, Lagen- daalVan Gelder en de middenvoor, Wendt, uit. Bij de Belgen waren doelverdediger Bollen en de voorspelers Stünen en Van Beeck de besten. Scheidsrechter Breethof was er meermalen leelljk naast. De samenstelling van de elftallen was de vol gende Zwaluwen v. d. Bergen (V. O. C.) doelDe Bruyn (H. D. V. S.) en Van der Geest (Sparta) achter Entjes (Heracles), Huizinga (Hilver sum) en Schlosser (Heracles) midden Van Gel der (V. U. C.), Lagendaal (Xerxes), Wendt (Sparta), Van Everdingen (Fortuna) en Van Nellen (D. H. C.) voor. Roode Duivels Bollen (Standard) doel Pin- ket (Antwerp) en Chantraine (F. C. Luik) achter Verstraeten (F. C. Mechelen), Helle mans (F. C. Mechelen) en Keilen (Excelsior) midden Michiels (Rac. Mechelen). Devidts (Daring), Stljnen (Berchem), Van Beeck (Ant werp) en v. d. Eynde (Beerschot) voor. De Belgen trappen af en hun eerste aanval stuit op v. d. Geest. Dan is de Zwaluwenploe aan het woord. Huizinga stuwt de voorhoede goed op. Lagendaal weert zich best, maar hij schiet van te grooten afstand en vrij onzuiver. Luid applaus beloont Wendt, wanneer hij een voorzet van Entjes met zjjn hoofd in de rlchtin v^.n het Belgische doel stuurt, maar Bollen houdt den onverwachten bal. De Hollanders zijn lang in de meerderheid maar verder dan een hoekschop brengen zij het voorloopig niet. Wanneer echter de tweede afgedwongen wordt, plaatst van Gelder mooi voor en Wendt kopt schitterend in (10) -i Het blijft een voortdurende strijd tusschen den Zwaluwen-aanval cn de roode verdediging. 7£Bü een voorzet van v. Gelder loopt de doelman uit, maar Pincket trapt den bal haast in eigen doel, het leer gaat juist over de lat. Van Gelder geeft handige staaltjes van baltechniek, maar de rest van de voorhoede weet ze niet verder uit te buiten. Bij een der sporadische tegen aanvallen schiet Stynen juist tegen v. d. Ber gen's beenen. Als de wedstrijd een klein half uur oud ls zakt het spelpeil aanzienlijk, het enthousiasme der Hollanders heeft door de warmte geleden en de Belgen krijgen gelegenheid zich los te spe len. De voorhoede der rooden weert zich nu beter en v. d. Bergen ziet herhaaldelijk zijn doel bedreigd, doch de lange Thijs is uitstekend op dreef en houdt mooie schoten van Stynen en van Beeck. Bij een vlotten aanval van den IIoI- landechen linkervleugel schiet Wendt, terwijl Bollen uitloopt op doel, maar de bal ketst van den paal terug; van Nellen loopt op den stuiter toe maar ook zijn schot treft de lat van het verlaten doel. De bal wordt door de! roode ach terhoede naar voren gezonden en Stynen passeert v.d. Bergen met een laag schct (11) Er is thans 35 minuten gespeeld. Een keurig staaltje van samenspel tusschen van Gelder, Lagendaal en Wendt wordt besloten met een hard sohot van den Xerxes-man, die echter te hoog heeft gericht. Van Everdingen dribbelt eenige malen handig om Pincket heen, doch schiet dan scherp naast. Rust komt met onveranderden stand. De tweede helft begint met wisselende aan vallen, waarvan de Hollandsche het gevaarlijk ste zijn. 'n Scherpen voorzet van v. Nellen schiet Lagendaal naast. Wanneer de linksbuiten in vrije positie den bal toegespeeld krijgt, kogelt ook hij ver naast. De Zwaluwen blijven een lichte meerderheid handhaven, die na een kwar. tier spelens in een mooi doelpunt wordt uitge drukt, als Lagendaal den bal keurig vrij maakt even opdrijft en dan onhoudbaar inschiet (21) Bij den volgendon aanval passeert Wendt in zijn eentje de ver opgedrongen Belgische achter hoede. Zijn sohot wordt evenwel door Bollen gehouden. Lagendaal passeert mooi verschillen de tegenstanders en laat dan de kans aan Wendt, die in handen van den doelman schiet. Een volgende aanval van onzen linkervleugel eindigt op dezelfde wijze. De Belgische uanvailen ziin zeer sporadisch; een dezer levert gevaar op als v. d. Bergen vrij ontactisch ver uitloopt en den bal niet kan be reiken; van Beeck behoudt de overhand cn schiet op het verlaten doel, maar v. d. Geest, die zich op de doellijn heeft geposteerd trapt het leder het verre veld in. Een vrije schop voor de Belgen, dicht bij ons strafschopgebied, levert een hoekschop op; deze wordt vrij ver naar het middenveld geplaatst, maar Hellemans kopt naar zijn rechtervleugel, Devidts zet voor en van Beeck kopt in (22) Dadelijk zitten de Zwaluwen voor het Bel gische doel, waar Wendt een goede kans krijgt, doch over schiet. Lagendaal trapt vervolgens in het zijnet. Dan zet van Nellen voor, Pincket werkt weg, maar de bal komt bij van Ever- dingen, die 'van flinken afstand een schot inzendt dat doel treft (32) Bollen stak geen hand naar den bal uit, daar hem het uitzicht volkomen be nomen werd. Er zijn thans nog 7 minuten te spelen. Holland blijft in de meerderheid; v. Everdingen schiet tegen den ziipaal en even later ketst een kopbal van Lagendaal van de bovenlat terug. Dan een uitval van den Bsllgschen rechtervleugel Schlos ser aarzelt met aanvallen, v. d. Geest wordt ge makkelijk gepasseerd en Stijnen schiet onhoud baar in (33) Spoedig daarop komt onder een licht overwicht van de Zwaluwen het einde. v.'y.Vv .v<- "'"f. -J; Doordat de Gebr. Alsemgeest van D.H.L. we gens studieredenen verhinderd zijn Zondag uit te komen voor het Federatie-elftal, dat te Rot terdam tegen Leonidas speelt, is een wijziging in de ploeg noodzakelijk geworden. Co>len (Mulo) komt nu onder de lat, Maurits (R.K.T.V.V.) wordt rechtsbinnen in de voor hoode, terwijl F. v. Eckeren (Mulo) linkstoin- a*a komt. De gisteren te Deventer gespeelde wedstrijd Go AheadBlauw Wit is door de Oostelijkcn met 53 gewonnen. Te Amsterdam zegevierden de Deventenaren indertijd met 31, zoodat zij de eenigste ploeg is, die de Amsterdammers dit seizoen twee keer geslagen hebben. Blauw W't is thans uitgespeeld en zal waarschijnlijk de onderste plaats blijven bezetten. Go Ahead legde met dit succes beslag op de tweede plaats met 8 punten uit 7 wedstrijden. Velocitas blijft bovenaan met 7 uit 6, de Gro ningers tellen een verliespunt minder. De komende Zondag belooft in de situatie meer licht te zullen brengen. Dan wordt Veloci tasGo Ahead en AjaxWillem II gespeeld. De stand is nu: v< Kp. cew. gel. verl. nnt. doetp gem Velocitas 6 2 3 1 7 9-12 1.16 Go Ahead 7 3 2 2 8 15-13 1.14 Ajax 7 3 1 3 7 12-6 1 Willem II 6 o 2 2 6 12-8 1.- Blanw Wit 8 2 2 4 6 8-17 0.75 Voordat de strjjd begon, vereenlgde men zich om Jan Halle, wien ter gelegenheid van zijn 250sten wedstrijd een kleine hulde werd bereid. Van Go Ahead ontving hij een foto van 't kam- pioens-elftal en voorts van zjjn medespelers cn van de tegenpartij fraaie bloemen. Direct na aftrap bemachtigde Rode het leder en eenigen tijd blijft de bal gevaarlijk op lo rood-gele helft, hoewel het niet tot een doelpunt komt. Gelukkig weet dan J. de Kreek den bal vrij te krijgen en in een flinken ren gaat le?t De Boer en Lietzen voorbij, zoodat hij vlak voor Barend komt te staan en gelegenheid krijgt, hard op doel in te schieten. De keeper geeft echter geen kans en stuurt den bal weer het veld in. Brookman en Udink loopen telkens ver uit, zoodat opeens Gerritse er in z'n eentje van door kan gaan, een appèl voor buitenspel levert voor Go Ahead geen succes op, daar de heer v. d. Dungen zeer terecht laat doorspelen, peet het gevolg, dat Gerritse 't eerste punt van den middag verovert. (01). Hoewel de thuisclub nu sterk haar overwicht doet gevoelen, komt eerst na ruim 20 minuten door De Vries de ge lijkmaker uit een hoekschop (1—1). Daarna weet Barend enkele malen zijn dool voor door boring te vrijwaren, totdat een schot van Sten- vert hem te machtig blijkt cn hü voor de twee de maal den bal achter zich ziet verdwijnen. (21). Zeer kort daarop weet Brilleman den stand nogmaals in het voordeel der thuisclub te wijzigen met een keihard schot op korten af stand, waarop voor rust gefloten wordt (3I). In de tweede helft blijven de Deventenaren in de meerderheid, maar Amsterdam geeft geen krimp, al moeten zü aanzien, dat Brilleman hun doelverdediger wederom weet te verschalken (41). De aanval der gasten pakt nu met ver dubbelde woede aan en weldra schiet Brouwer op doel, waarbij de lat echter zijn plannen ver ijdelt. Sitters neemt spoedig revanche en maakt er met een welgemikt schot 42 van. Na enkele mislukte aanslagen op Barend's doel, rent Sit ters ten tweeden male op 't Deventer heilig dom af, dat niet aan zijn opzet ontsnapt (43). Onder geweldige spanning maakt ten slotte Jan de Kreek de overwinning der rood-gefen een voldongen feit. door na een fraai passeeren der achterhoede door De Vries het leder hard in te schieten. (53). Met dezen stand komt spoedig daarop het einde. Roermond heeft gisteren een ernstig échec geleden in Blcüerheide door met 31 van de club van dien naam te verliezen, welke daar mede de 40 nederlaag der eerste ontmoeting uitwisselde. In Valkenswaard zegevierde de Valk met 41 over T.A.C. Alle clubs hebben nu 4 keer gespeeld, waaruit Bleijerheide met G de meeste punten verwierf. De eerste klasser bezit er 5, evenals de Valk.. Roermond behoeft echter nog niet te wanhopen, daar de Valk en Bleijer heide nog tegenover elkaar komen in Valkens waard en de midden-Limburgers het gemakke lijkste programma voor den boeg heboen van de vijf. De stand is nu: gesp. gew. gel. verl. pnt. doelp. gem. Bleijerheide 4 3 0 1 6 116 1.50 De Valk 4 2 115 10—5 1.25 Roermond 4 2 115 10—7 1.25 T.A.C. 4 0 0 4 0 3—16 0.— De Valk telt één invaller, terwijl T.A.C. oom pleet is. De thuisclub trapt af met de felle zon in het gezicht. De bezoekers zijn het eerst in den aanval, zij ontwikkelen een zoo enthousiast en breed opgezet spel, dat voor de Valk het ergste staat te vreezen. Het blijkt echter spoe dig, dat de' bezoekers te hard van stapel liepen. Zoodra hun tempo vermindert, zet de Valk een krachtig offensief in met het gevolg, dat het doel der gasten fel bestookt wm-dt. Na een 25-tal minuten hebben de roofvogels succes, als van Dooren uit een voorzet van links zijn club op kalme wijze de leiding bezorgt (1—0). 18 minuten later brengt van Hoof den stand op 20 uit een voorzet van Holten, een invaller, die boven aller verwachting speelde. Daarna komen de bezoe kers weer geducht opzetten, doch zonder resul taat. In de tweede helft domineeren aanvanke lijk do Valken, doch de productiviteit der voor hoede laat nu veel te wenschen over. De fraaiste kansen worden verknoeid, totdat T.A.C. weer het initiatief tot den aanval neemt en haar middenvoor Boor een fraai tegenpunt scoort. Nu verdubbelen de roofvogels hun aanvallen en bin nen een tiental minuten weten zij door van Hoof en van Dooren den voorsprong op 41 te bren gen, in welken stand ondanks het harde zwoe gen der Tilburgsche kampioenen geen veran dering meer komt. Het is een wedstrijd geweest, die vooral in de eerste helft op hoog peil stond: na de hervatting bleek, dat de partijen door de drukkende warmte spoedig geheel uitgespeeld waren. In den beginne gaan de aanvallen van doel tot doel. Geleideiük wordt Bleijerheide gevaar lijker en wanneer Wijnperle door uit te loopen een doelpunt wil voorkomen, krijgt de vrijstaan de Paffen den bal voor het leege doel en geeft zijn club de leiding (1—0). Vrij spoedig ver groot dezelfde speler met een hard schot den voorsprong (20). Wanneer eenigen tijd mid den op het veld gespeeld is. komt er teekening in den Roermond-aanval en Kooijmans weet den bal in den uitersten bovenhoek te jagen (21). Met dezen stand treedt rust In. Na rust worden van beide zijden kansen gemist. Wanneer Bleijerheide weer eens opzet, schiet Paffen een voorzet via Allers in het net (3—0). Roermond zet er nu ales op om den achterstand In te ha len. maar Bleijerheid verdedigt tactisch en wint verdiend. Tijdens den wedstrijd moesten bii Roermond drie spelers worden vervangen, bij Bleijerheide één. gaat toeleggen, komit D.C.V. dadelijk iets In de meerderheid, doch de voorhoede schijnt niet bij machte den doelman der tegenpartij te ver schalken. De gemakkelijkste kansen laten de Krimpenaars ongebruikt voorbijgaan. Aan den onderen kant krijgt de doelman van D.C.V. eenige gevaarlijke schoten te verwerken, doch het gaat hem goed af en de score wordt aan deze zijde dan ook niet opgevoerd. Iedereen denkt reeds aan een overwinning van Bolnes als kort voor het. einde hij een aanval van de .'huisclub een Bol'nesspeler te hulp komt om het leder In eigen deel te werken. Het einde breekt aan met ee-n verdeeling der puntem. De stand luidt thans: Kampioenschap van Nederland. GoAheadBlauw Wit 53. Afdeeling II. Promotie res. 3e klas: U. V. S. 2B. M. T. 2 20; Xerxes 3Fortuna 2 01. Afdeeling IV. Promotie 2e klas: BleyerheideRoermond 3—1; de Valk—T. A. C. 4—1. Bekerwedstrijden. AjaxB. V. V. 54; VeendamFeyenoord 15; P. S. V.Excelsior 05; N. A. C.R.C.fl. 4—1. Jubileumwedstrijden Wilhelmina. Longa—A. G. O. V. V. 3—1; Wilhelmina—D. F. C. 71; WilhelminaLonga 03. ROTTERDMSCHE SCHEIDSRECHTERS— AMSTERDAMSCHE SCHEIDSRECHTERS- De gisteren op het terrein van R. F. C. ge speelde wedstrijd tusschen Rotterdamsche en Amsterdamsche scheidsrechters bracht een over winning van 5—4 jroor de hoofdstedelingen. PROMOTIE- EN DEGRADATIE WEDSTRIJDEN le EN 2e KLAS D. C. V.Bolnes Gisteren bonden voor bovengenoemde com petitie D. C. V. en Bolnes' den strijd met elkander aan. Doordat bedde ploegen eenmaal wisten te scoren, komt Bolnes het volgende seizoen in de eerste klasse uit, waarmee wij haar van harte gedukwenschen. Beide ploegen telden twee invalers. Bij D.C.V. zijn twee spe lers geschorst, zoodat deze moesten worden vervangen. Onmiddellijk na den aftrap onder, neemt Bolnes eenige aanvallen en bij een daar van ontstaat in de verdediging van de thuis club een misverstand en Bolnes heeft de lei ding. Er volgt dan een periode, waarin van eenig overwicht van een der partijen zoo goed als geen sprak© is. De aanvallen van Bolnes zijn evenwel een tiikje gevaarlijker. Beid© ploegen krijgen eenige kansen tot scoren, doch zij laten ze ongebruikt voorbijgaan. Tegen d© rust komt D.C.V. iets iu de meerderheid, doch «le doelman van de bezoekers weet zijn doel schoon te houden. Doordat na de rust Bolnes zich op verdedigen gesp gew gel. vr. pt. gent. D.C.V. 9 6 1 2 13 22—11 1.44 Saturn us 9 5 2 2 12 14—12 1.33 Bolnes 9 4 1 4 0 17—ie 1.— O.V.V. 10 3 2 5 8 16—17 0.80 Bloemhof 10 2 4 4 8 16—19 0.80 Radio 9 2 2 5 6 10—20 0.66 Alsemgeest een moeilijke kans in (12). De Zuiderlingen raken uitgespeeld, terwijl de thuis club er steeds beter in komt, zonder echter maar een oogenblik haar normale spelpeil ta bena deren. Als de Delftsche links-binnen alles ge passeerd is, ketst zijn schuiver van den staan der in het veld terug. Een vrije trap wordt door Tilburg nog maar net tot hoekschop verwerkt. De bezoekers verdedigen uit al hun macht. In de laatste minuut krijgt D. H. L. nog een vrijen trap te nemen, even buiten het beruchte ge bied. C. Alsemgeest neemt hem, en een ge weldige kogel suist in de richting van het T. V. V. doel, doch ketst juist van de kruising van lat en paal terug. De Delftenaren zagen zich een volkomen verdiend gelijk spel ont gaan. Het 5 invallers tellende Grevenfoioht heeft met dezen laaitsten thuiswedstrijd wteini-g eer inge legd. De heele wedstrijd kenmerkte zich door een fu-tloos spel. Aanvankelijk doen de invallers zich van hun goede zijde zien. Als dan Kimbria los komt, blijken ook de gasten aanvankelijk in het doelgebied ongevaarlijk. Ten-slotte lukt het beter en voor rust doelpunten ze twee keer. Na de pauze maakt Ki-mbria gebruik van den geest van onverschilligheid die de spelers der thuisclub beheers dit en voert achtereenvolgens d-en stand op tot 0-5. Dan maakt J. Singels met oen kopbal een tegenpunt. Nog krijgt met een strafschop Grevenbicht een kans maar de tamme inzet van de Groen wordjt door den keeper ge stopt. Nadat Kimbria voor de zesde maal bet doel gevonden heeft, komt het einde. R. K. F-UITSLAGEN. Caesar—P. II 2—1; D. H. L.—R. K T. V. V. 1—2. Pro-moti© en degradatie. Ie klas C: Einos—S. D. O. U. C. 2—3 (S. D. O. U. C. promoveert). Competitie, le klas A: GrevenbichtKimbria 16. De uitslagen van de gisteren gespeelde wed strijden zijn: Degr. en prom. comp. le en 2e klas: D.C.V. Bolnes 1L Extra afdeeling verliezersronde, halve beslis singswedstrijd: C.V.V.—Neptunus 3 51; Maas Feyenoord 4 24. Extra competitie. Res. 3e klas.: C. V. V. 5- Ollvio 2 51. Res. 4e klas: V. O. C. GUrsus 3 S0. D.H.L- IN DELFT DOOR T.V.V- GEKLOPT. R. IC T. V. V. heeft gisteren een uitstekende beurt geleverd door D. H. L. op eigen terrein met 21 t© slaan. Caesar werd in Beek met 21 d-e baas over P. H. De stand is nu: gesp. gew. gel. verl. p-nt. doel-p. gem. R.K.T.V.V. 4 3 16 12— 7 1.50 D. H. L. 4 2 2 4 18—10 1.— Caesar 4 1 1 2 3 6—10 0.75 P. V. C. 4 12 14 9—12 1.— P. H. 4 1 1 2 3 8—14 0.75 De Caesar-voorzitter biedt voor den aanvang van den wedstrijd aan den Aimelo-aanvoerder een fraaie bloemenmand aan. Lemmens neemt bij den aanvang het leder over, rent langs de lijn, doch zijn schot geeft de Beeker-voorhoede geen succes. De P. H.-doel- man dwingt met een ver schot zijn voorhoede tot een snellen aanval, waarbij d-e Caesar-doel man handelend moet o-ptreden. De bal belandt bij den Almeloschen rechtsbinnen, die met een boogschot het leder over de handen van keeper Niist heen in het doel plaatst (01). Caesar komt dan geleidelijk in de meerderheid. De voor hoede combineert keurig. Lemmeis gaat lan-gs de lijn, passeert z'n tegenstanders, geeft over naar Galissen, die op de midvoor-plaats debu teert, zich voor zijn taak berekend toonde en met een keihard sohot den gelijkmaker scoort. (11). Caesar blijft in den aanval en uit een voorzet van Lammens neemt Nijsten voor de thuisclub d© leiding (2—1). De spelkan-sen zün na rust verdeeld. Almelo zit enkele malen keu rig voor het Beeker-doel, waar Demandit nog juist het leder voor de voet-en van een gast weet weg te trappen en een punt voorkomt. Of schoon beide ploegen zich inspannen om succes te behalen, blijven zü om beurten domineeren en krijgen geen kans alsnog verandering in den stand te brengen. Beide ploegen zün op haar sterkst, en voor ruim elfhonderd toeschouwers trapt D. H. L. af. Voor rust domineeren de Zuiderlingen, en door het razend vlug long-passing wordt de Delftsche verdediging uiteengerukt, en binnen 10 minuten heeft Tilburg al met 20 de leiding. Reide doelpunten worden op eenigszins forfuin- iüke wijze via een der Delftsche spelers ge maakt. Behoudens enkele gevaarlijke D. H. L.- uitvallen, blüft voor rust T. V. V. aan 't woord. Op het punt van koppen, balcontröle en com binatie, zün de Leeuwen, die blükbaar een off day hebben, stukken in de minderheid. Slechts Alsemgeest in het Delftsche doel is in gewonen vorm, en stopt op meesterlüke wü'ze tal van schoten. C. Alsemgeest wordt door twee Zuider lingen bewaakt, doch als hü eens ontsnapt is. stopt Scheliekens het harde schot, waarop Passé overkopt. In de tweede helft tappen de Leeuwen uit een ander vaatje cn moet Tilburg zich meer tot verdedigen bepalen. De thuisclub begaat dan de groote fout, Haanappel tot tweemaal toe een strafschop .wegens hands te laten missen. Hier had C. Alsemgeest moeten vonnissen. Be houdens de zeer gevaarlükc T. V. V. aanvallen, blijft D, II. L. sterker, en tenslotte schiet C. Aanvoerder Grootmeüer van V. V V wint den toss en stuurt V. O. C. naar de wickets. V. O. C. opent met Ruychaver en Callcut op het bowlen van Jeuken en J. Grootmeüer. Het wicket van Callcut valt al heel spoedig als hü een bal van Grootmeüer te laat ziet (1 voor 2). Het samen zün van Ruychaver en aanvoerder Gibb levert ook al niet veel op en liet is weer Grootmeüer, die het wicket van Gibb neemt (2 voor 4). Ruychaver doet dan niet veel beter en heeft slechts drie runs achter zün naam als hü ge bowld wordt (3 voor 13) Van der Wolf en Ter- wiel zijn nu o-p d-e mat, doch het goede bowlen van V. V. V. laat geen vrijheid toe en de runs komen sléchts langzaam. Terwiel slaat dan twee opeenvolgende ballen van Grootmeüer voor -1 en van der Wolff slaat Jeuken voor 6 naar de leg-boundary. In deze periode komt er eenige verbetering voor V. O. C. en het totaal stügt tot 49 als Terwiel (15) op keurige wüze door J. C. Grootmeüer gevangen wordt (4 voor 49). Van de overige V. O. C.ers komt niemand in de dub bele cüfers en op 72 hebben alle spelers een beurt gehad. De bowlingcüfers voor V.V.V. zün: II. Jeuken 3 voor 21, en J. J. Grootmeüer 7 voor 29. Na de lunch opent V. V. V. met W. Grootmeüer en W. Meüer op het bowlen van Terwiel en Gibb. Alhoewel hot gèmis van East bi) V. O. C, zeer goed gevoeld wordt, is de aanval toch nog voldoende om velen V. V. V.ei-s moeilijkheden ta bezorgen. Het gevolg is dan ook, dat bü V. V. V. slechts drie spelers de dubbele cüfers be reiken, waarvan W. Grootmeüer topscorer ls met 53 runs. W. DU'khuis en Jeuken maakten resp. 14 en II, zoodat het totaal van V. V. V. in-clusief 28 extra's 127 runs bedraagt. De bowlingcüfers van V. O. C. zün: A. Terwie] 4 voor 3-3; I'. Ruychaver 1 voor 18 en F van Herwaarden 5 voor 21. A V. O. C. wil nog een kans wagen en trekt op nieuw naar de wickets. Het bowlen va,n V. V. V. is bü Grootmeüer en Jeuken in te goede han den om geforceerd te worden. Terwiel van V. O. C. scoort op fraaie wüze 31 runs, maar ais dan 5 wickets neer zijn voor 61 runs, geeft aan voerder Gibb de pogingen op en wint V. V. V. dus met 55 runs op d© eerste inning». De bowlingcüfers van V. O. C. voor de tweede innings van V. V V. zün: II. Jeuken 4 voor 39 en J. J. Grootmeüer 1 voor 18. Overgangsklasse. Ajax (L.)H. T. C. C.; gewonnen door Ajax met 3 wickets. Ajax 156 en 28 voor 7 (tüd); H. T. C. C. 79 en 10-4 voor 9 (gesloten). H. C. C. Ill—H'ilv. C. C.; gewonnen door H. C. C. met innings en 2-6 runs. H. C. C. 191, Hllv. C. C. 90 en 75. Kampong-R. C. H„ gewonnen door Kampong met 126 runs op do eerste innings. Kampong 200, R. c. H. 74. Tweede klasse. Haai-lem IIA. C. C. II, gewonnen door Haar lem II met innings en 104 runs. Haarlem 168 voor 9 gesloten; A. C. C. 38 en 2'5. Ajax (A.)U. V. V. uitgesteld. SpartaQuick (H.) niet gespeeld. ExcelsiorV. O. C. IX, gewonnen door Ex celsior met 46 runs op de eerste innings. Ex celsior 172, V. O. C 126. Derde klasse. V. V. V. IIIHercules, gewonnen door V. V. V. met 35 rune op de eerste innings. V. V. V. 133, Hercules 98. Quick IIH. D. V. S. III, gewonnen door H. D. V. S. Ill met innings e-n 12 runs. Quick IX 40 en 38, H. D. V. S. III 90 runs. Vierde klasse. V. TT. C.Excelsior III, gewonnen door V. U. C. met innings en 30 runs. V. U. C. 120, Excel sior 27 en 63. De gisteren te Luik verkregen resultaten luiden: pnt. brt. h. s. gam. Gabriels 400 10 187 40.— Agassiz 108 10 38 10.80 Corty 400 10 102 40.— Baltus 248 9 91 27.55 Corty 400 19 92 21.05 Foerster 330 19 92 20.62 Baltus 400 22 151 18.18 Meijer 347 22 103 15.37 Moons 400 19 88 21.05 Van Vliet 147 IS 36 8.16 Soussa 400 20 92 20— Gabriëls 287 20 71 14.35 Luypaerts 400 17 148 23.53 Corty 171 16 39 10.68 Dommering 400 16 138 2'5. Van Belle 304 15 106 20.26 VOÜRJ AARS WEDSTRIJD R. K. B. Da voorjaarswedstrüd van den Rotterdamschen Kegelbond blijft zich in goede belangstelling vei-4 heugen, ofschoon de banen erg vlak zijn. Er zün dan ook nog maar 2 kaarten van 45 gemaakt,1' waarvan de heer Rotgans er 2 in bezit heeft. De stand was Woensdagmiddag te 4 uur als volgt Korpswedstrüd le vüftallen: 1. R'dam West 283, laagst© A. D. O. 263; 2© vüftallen: 1. Val Om 256, laagste de Maas 212. Vrüe baan gewone telling: no. 1 Rotgans 2 X 45, laagste 41, 38. Vrije baan Hamburger telling: no. 1. Willemsc 100, laagste SC. Propagandawedstrijd: no. 1 Verkerk 45. laag ste 35. Koningschap: no. 1. Decnik 103, laagst© 100, 14 tr., einde. 6. JEUGDWEDSTRIJDEN TE ROTTERDAM.. De jeugdwedstrijden, uitgeschreven door het district Rotterdam van den Nederlandschen Lawntennisbond, zün gisteren op de banen van de L. T. C. Kralingen begonnen. De uitslagon van den eersten dag lulden als volgt: Heeren enkelspel: Categorie A: le ronde: R. de Groot slaat D. p. Dirkzwager met 64, 63; F. Meerum Terwogt slaat C. D. Binkhorst met 64, 79, 6—3H. Bamberger slaat W. van Dük met 3—6, 6—1, 6—1.; 2e ronde: A. c. Redit slaat M. Hudig met i—2, 6—3. Heeren enkelspel. Categorie B. le ronde: W. A. E. v. d. Valk slaat R. Rombach met 60, 8—6; P. Nolet slaat L. Galjard met 6—2, 63; G. Rumscheidt slaat P. de Kuyper met 64, 46i e0; R. van Groenenberch slaat C. H. van Oort met 6—3, 63. 2e ronde: R. Jongepler slaat A. van Ameron- gen met 6—3, 7—5; C. M. Lugten Jr. slaat C. de long met 6—3, 62; G. Rumscheidt slaat B. van Groenenberch met 63, 63E, Hertzber ger slaat H. Croll met 63, 6—1; G. Dutilh slaat P. Quist met 61, 64; H. J. van Hoog straten slaat G. Koopman met 61, 61. Heeren dubbelspel. 1ste ronde: L. Lemm en B. Verbiest slaan R. van Groenenberch en W. van Dijk met 75, 64; G. Rumscheidt en L. Galjard slaan H. Croll en H. van Es met 63, 62; D. P. Dirkzwager en J. Thiebout slaan G. Dutilh en W. A. E. v. d. Valk met 108, 5—7, 6—4. s Gemengd dubbelspel, le ronde: mej. G. Kobpa en G. Koopman slaan mej, F. Conün en P. Nolet met 7—5, 46, 6—4; mej. M. Th. v. Gent en R. Jongepier slaan mej. B. Lemm en G. Ra demaker niet 810, 75, 64; mej. S. Lugton en C. M. Lugten Jr. slaan mej. Ph. van Lede en F. Meerum Terwogt met 62, 60; mej. A. Goossens en R. Schuil slaan mej. N. Dekkers en L. Lemm mot 61, 61; mej. J. de Heer en A. Beun slaan mej. L. Heyink en C. D. Bink horst met 6—1, 7—5; mej. M. van der Eelaart en H. Bamberger slaan mej. J. Conün en L. Geerdcs met 60, 63. Dames enkelspel. Categorie A: le ronde: mej. H. Jungbluth slaat mej. L. Heyink met 61, 16, 64; mej. G. Kobus slaat mej. J. Conün met 62, 62; mej. S. Lugten slaat mej. A. van Aardenne met 61. 75. Semi-finale: mej. J. de Heer slaat mej. S. Lugten met 63, 26, 119. Dames enkelspel. Categorie B. le ronde: mej. A. Goossens slaat mej. A. Büvoet met 61, 6—2; mej. M. H. Kappelhof slaat mej. F. Co nün met 5—7, 8—6, 6—2; mej. M. v. d. Eelaart slaat mej. M. Th. van Gent met 61, 62. Dames dubbelspel, le ronde: mej. M. Eax en mej. L .Hanhart slaan mej. B. Lemm en mej. N. Dekkers met 46, 6—2, 108. Heden worden de wedstrüden voortgezet. Tweede dag. De uitslagen lulden: Heeren enkelspel. A. le ronde: R. Schuyl sl. L. Loopuyt met 70, 6 2, 62; 2e ronde: H. N. Dutilh slaat J. van Hennik met 62, 63; R. de Groot slaat F. Meerum Terwogt met 63, 6—0; R. Schuyl slaat H. Bamberger met 60, 62; halve eindstrüd: R. de Groot slaat H. N. Dutilh met 6—2, 2—6, 11—9; A. C. Reidt slaat R. Schuyl met 63, 6—4. Heeren enkelspel B. 2e ronde: A. Beun slaat R. Teschmacher met 57, 63, 75; P. Nolet slaat W. A. E. v. d. Valk met 61, 36, 75; 3e ronde: C. M. Lugten Jr. slaat P. Nolet met 64, 36, 6—4; E. Herzberger slaat G. Rum scheidt met 5—7, 6—3, 6—1; G. Dutilh slaat H. J. van Hoogstraten met 46, 64, 64; halve eindstrüd: E. Herzberger slaat G. Dutilh met 12—10, 6—3. Heèren dubbelspel, le ronde: L. Geerdes en R. Rombach slaan A. van Amerongen en C. H. van Oort met 62, 62; H. N. Dutilh en R. Schuyl slaan E. Herzberger en C. D. Brinkhorst met 64, 62; A. C. Reidt en A. J. van Hoog straten slaan H. Bamberger en R. Teschmacher met 62, 8—6; M. Hudig en L. Loopuyt slaan R. de Groot en C. M. Lugten Jr. met 63, 64; 2e ronde: H. N. Dutilh en R. Schuyl slaan L. Geerdes en R. Rombach met 62, 63; A, C. Reidt en H. J. van Hoogstraten slaan L. Lemm en B. Verbiest met 60, 61; M. Hudig en L. Loopuyt slaan G. Rumscheidt en L. Galjaard met 46, 62, 62; P. Nolet en R. Jongepier slaan D. p. Dirkzwager en J. Thiebout met 61, 46, 63. Gemengd dubbelspel. 2e ronde: mej. G. Kobus en G. Koopman slaan mej, L. Heynsius en R. van Groenenbergh met 7 5, 6 0; mej. S. Lug ten en C. M. Lugten Jr. slaan mej. M. Th. van Gent en R. Jongepier met 6—2, 6—1; mej. A. Goossens en R Schuyl slaan mej. J. de Heer en A. Beun met 97, 64; mej. M. v. d. Eelaart en H. Bamberger slaan mej. M. M. H. Pappel- hot' en D. Teschmacher 26, 60, 62; halve .eindstrüd: mej. S. Lugten en C. M. Lugten Jr. /slaan mej. G. Kobus en G. Koopman met 63, 6—1. Dames enkelspel A. Halve eindstrüd: npej. H. Jungbluth slaat mej. G. Kobus met 75, 6S. Dames enkelspel B. Halve eindstrüd: mej. A. Goossens slaat mej. M. M. H. Kappelhof met 64, 60; mej. M. v. d. Eelaart slaat mej. Ph. van Kede met 60, 62. Dames dubbelspel, le ronde: de dames M. M. H. Kappelhof en M. Ph. van Gent slaan de da mes C. Rueb en Ph. van Lede met 61, 6—2;' do dames G. Kobus en A. van Aardenne slaan de dames M. v. d. Eelaart en A. Büvoet met 6—1, 6—3; halve eindstrüd: de dames M. M. H. Kappelhof en M. Ph. van Gent slaan de dames M. Bax en L. Hamhart met 6—2, S—6; de da mes G. Kobus en A. van Aardenne slaan de da- més J. CcnJjn is S. Conün mat S3, e—o,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1930 | | pagina 10