HET OLYMPISCH CONGRES TE BERLIJN. WESTHAM UNITED ROTTERDAM. IN MAANDAG 2 JUNI 1930 DE ENGELSCHEN WINNEN MET 2—0 De elftallen ROTTERDAMSCHE VOETBALBOND WATERPOLO-WEDSTRIJDEN TE HILLEGERSBERG. WERELDKAMPIOENSCHAP BILJARTEN. RUBENSTEIN—LANDAU. DE BEREIIvTE RESULTATEN. DE CRICKET-COMPETITIE- VERDERE UITSLAGEN. 453" STAATSLOTERIJ. PRIJZEN VAN 70. 6 Een interessante, vooral in de tweede helft spannende wedstrijd tegen het Rotterdamsche elftal Zaterdagavond vrij laat over half 8 werd eerst het beginsignaal gegeven is op het Sparta-veld te Rotterdam de voetbalwedstrijd gespeeld tusschen het Rotterdamsch elftal en Westham United, de Engelsche eerste klasse prof-club. Het is een aardige kamp geworden. De Engel schen speelden wel in de eerste helft met geen grandioos enthousiasme en de heeren maakten zich niet bepaald druk en vervielen nu en dan in 'n kleine exhibition. Maar door het vlug door spelen van den bal kreeg de partij toch een vlot aanzien. In de tweede helft evenwel voerden de profs het tempo flink op, gedwongen als ze waren door het hevig offensief der Rotterdam mers, dat hen tot 't besef bracht dat de 10 voorsprong nog geen eindoverwinning waarborg de. Toen vooral werd de wedstrijd interessant en kwamen er vele momenten van groote span ning voor beide doelen. Deze Engelschen wisten echter het spel van Birmingham op 11 Mei lang niet te benaderen. De gasten waren in techniek en samenspel verre de meerderen van de Rotterdammers. Hun beste spelers waren de doelverdediger, de rechts half en de twee vleugelmannen. Het dient gezegd, dat ze niet hun sterkste ploeg in 't veld hebben gebracht; van het officieels eerste elftal ont braken Barratt, de spil, Cadwel, de linkshalf, Watson, de midvoor. Gibbons en Earle, resp rechts- en linksbinnen. De Rotterdammers hebben enorm gezwoegd Verschillenden spelers echter was 't aan te zien, dat ze Donderdag j.l. pas een zwaren wedstrijd gespeeld hadden. Zoo lag er vooral over het spel der middenllnie iets mats, waarbij intusschen spil Paauwe nog een aardig partijtje ten beste gaf. In de voorhoede ging van Langendaal het meeste uit, terwijl Schoonheim na rust er goed in was De verdediging kan op een uitstekende beurt terugzien. Van den Berg maakte geen enkele fout, de Bruyii was zeer safe op enkele foutjes na, terwijl Hoogesteeger nog nooit zulk een goeden vorm gedemonstreerd heeft als gisteren. Er waren ongeveer 22.000 toeschouwers. Scheidsrechter was de heer Laarmans, die niet feilloos leidde en zich door de profs een keer leelijk liet intimideeren. De samenstelling der elftallen is de volgende Rotterdam: doel: v. d. Bergen (V. O. C.) achter: de Bruyn (H. D. V. S.) en Hoogesteeger (Excelsior): midden: Paauwe Sr., Paauwe Jr. en van Heel (allen Feijenoord)voor: Mansen (Excelsior), Lagendaal (Xerxes), Wendt (Spar ta), van Everdingen (Fortuna) en Schoonheim Sparta) Westham United: doel: Hufton; achter: Earl en Cox; midden: Collins, St. Pier en Parkins; voor: Tews, Wilkins, Morris, Pollard en Ruffell. De wedstrijd. De eerste aanval is voor Rotterdam, dat tegen de lage zon inspeelt. De witten dringen diep in het Engelsche doelgebied door, waar Earl een bal van Mansen terugkopt. Lagen daal vangt op doch veroorzaakt door duwen tegelijk een vrijen trap. Dan zijn dra de gasten aan het woord, waarbij de vlugge linksbuiten Ruffell den boventoon voert. Een voorzet: van Schoonheim neemt Lagendaal ineens op zijn schoen, maar zijn schot gaat juist langs den paal. De Westham-rechtervleugel wordt dan ook actief, Tews dwingt een hoekschop af, waarna de bal door Hoogesteeger wordt weg- gekopt. Bij een spoedig volgend schot van den Engelschen spil houdt v. d. Bergen den bal uit den bovenhoek. Wanneer Ruffell dan een hoek schop te nemen krijgt en Pollard naar doel kopt, stuwt andermaal Hoogesteeger het leer teru, In deze periode heeft de Rotterdamsche achter hoede het zwaar te verantwoorden en we zien v. d. Bergen keer op keer in actie komen, waarbij hij keurig werk verricht. Bij een uitval van Rotterdam zet van Heel hoog voor het Engel sche doel, Lagendaal loopt toe maar Hufton slaat den bal voor zijn hoofd weg en geen enkele Rotterdammer is in de buurt om van de geboden kans te profiteeren. Onmiddellijk zijn de gastheeren terug, doch Hufton weert zich in een benauwde situatie uitstekend. Dan brengt Rotterdam het tot een hoekschop, die ook geen resultaat oplevert. Wanneer Pauwe Sr. keurig aangeeft, schiet v. Everdingen langs den paal. Een mooi gecombineerde aanval van Rotterdam eindigt met een mistrappen van Lagendaal. Het Rotterdamsche elftal gaat eenigen tijd best tegen de profs op, doch wanneer van Heel te langzaam is met wegwerken, ontneemt Yews hem den bal, drijft op tot dicht bij de doellijn, zet dan kort voor en Pollard schiet onhoudbaar in (0—1). Er is nu een klein half uur gespeeld. Even later ontsnapt het Rotter damsche doel ternauwernood als Wilkins en v. d. Bergen tegelijk op een voorzet toeloopen, de Engelschman bereikt het leer iets eerder, maar de doelman belet hem den bal voldoende te raken; hij tikt hem nog even en trapt tegen den paal. Een voorzet van Ruffell wordt ineens door Pollard ingeschoten, doch v. d. Bergen weet met een langen uitval den bal nog achter te duwen. Uit een vrijen schop zet van Heel hoog voor doel, Wendt kopt nog hooger over. Vijf minuten voor rust krijgt Rotterdam een hoekschop, die geen resultaat brengt. Schoon heim heeft daarop pech als een scherpe voor zet van zijn voet bovenop de lat terecht komt, zoodat bij de rust de Engelschen nog leiden met 10. Tijdens de pauze wordt het dik-donker en valt een geweldige regenbui omlaag. Na de hervatting gaan aanvankelijk de partijen gelijk op. Vermelding verdient een hard schot van Pollard, dat door v. d. Bergen wordt gekeerd. Een door van Heel goed aangegeven bal schiet Lagendaal enorm hard op doel, maar de bal vliegt juist langs den paal. Een scherpe voorzet van Mansen wordt door Hufton onder schept. De Engelschen komen dan flink opzetten; bij een voorzet van Ruffin wil v. d. Bergen den bal onderscheppen, maar net tevoren raakt de Bruyn het leer, dat gelukkig niet in doel draait, maar voorlangs rolt. Het Engelsche doel beleeft dan ook moeilijke oogenblikken, waar vooral Lagendaal zich weert. Dan komt een vlugge aanval van West ham; Morris, in buitenspelstand, plaatst naar links en Ruffell schiet laag in (02). Er is van de tweede helft een kwartier gespeeld. Rotterdam is nu geruimen tijd in den aanval, maar de Engelsche achterhoede geeft geen ge legenheid tot schieten. Ruffell maakt dan weer eenige mooie rennen langs de lijn, maar zijn mede-aanvallers hebben zijn tempo niet gevolgd, zoodat de scherpe voorzetten onbenut blijven. Bü een voorzet aan den anderen kant van Schoonheim wordt door Wendt en Lagendaal gemist. Een keurig schot van v. Everdingen wordt vervolgens prachtig door Hufton ge houden; hetzelfde lot ondergaat een schot van Lagendaal. Eens zien we den Jongsten Pauwe langs vier Engelschen heendrijven, maar als hij wil schieten, is Hufton hem te vlug af en gapt de doelverdediger den bal voor zijn voeten weg. Een hoekschop voor Rotterdam volgt, waarbij, Lagendaal overkopt. Het Rotterdamsche offensief wordt dan door eenige Engelsche tegenaanvallen onderbroken, maar dra zijn de gastheeren weer in het offensief, waarbij een resultaatlooze hoekschop wordt afgedwongen. De laatste minuten zijn weer voor de gasten. Verschillende schoten worden op ons doel ge lost, maar v. d. Bergen is enorm op dreef en laat zich niet passeeren. Het eindresultaat is, dat de Engelsches met 20 winntj^ Gisteren heeft de eindstrijd van de extra afdeeling plaats gehad tusschen V.N.D. en D.H.S. 2, dat in de competitie van den K. N. V. B. uitkomt. De aangestelde scheidsrechter liet verstek gaan, doch gelukkig was scheidsrechter Meyer die op het veld aanwezig was, zoo welwillend om de leiding over te nemen. Voordat de wedstrijd een aanvang nam had er een huldiging plaats van de V. N. D..ers Hanselman en Ouwelingen, die hun club van haar oprichting af nu reeds ongefveer tien jaar trouw zijn gebleven en gisteren nu hun 400Ë-to-ii wedstrijd speelden. Deze bijzonderheid was voor den voorzitter van V. N. D„ den heer Lampe, aanleiding met een passende toespraak Hanselman een krans en een portefeuille te overhandigen. Den heer Ouwelingen, van wien men te laat wist, dat ook hij z'n 400sten wed strijd speelde, werd een cadeau in het vooruit, zicht gesteld. De gerant van het clublokaal van V. N. D., de heer H-oskam, bracht beide spelers warme hulde en deed zijn vriendelijke woorden vergezeld gaan van twee bloemenmanden. Daarna kon de strijd een aanvang nemen V. N. D. won den opgooi en verkoos het eerst tegen wind in te spelen. V. N. D. diringf direct goed op, mlaar voarloopig stuit D.H.S. niet alleen de aanvallen, doch zij neemt zelfs het offensief over. Dit is echter slechts van kor ten duur en weldra kan dan ook gesproken worden van een gelijk opgaaniden strijd. De achterspelers Gerritsen en Hanselman verdedi gen bij V. N. D. uitstekend en aan deze zijde is dus geen gevaar te vreezen. Aan den ande ren kant werk de Schiedamsche achterhoede ook wel goed, doch tactisch doorloopen van Braun en een goed geplaatst schot van den- zelfden speler leveren V. N. D. na 20 minuten spelens toch het eerste doelpunt op. Tot aan de rust blijven de partijen harden strijd leveren V. N. D. is een tikje sterker maar voor de rust weet zij dat toch niet in meerdere doelpun tn uit te drukken. De rust heeft V. N. D. goed gedaan, vol frisschen moed wordt de tweede helft ingezet en de druk op het doel van D.H.S. wordt zoo groot, dat een tweede doelpunt niet kan uit. blijven, dat dan ook weldra tot stand komt van den voet van Van Hfilst. D.H.S. komt nu af en toe gevaarlijk opzetten. V.N.D.'s achterhoede geeft echter niet thuis en in laatste Instantie blijkt doelman Ouwelingen in schitterende con ditie te zijn. Bij een algemeen opdringen van V.NJ3. raakt K. van Heusden in een dioelwor. steling verzeild, waaruit hij zich weet te be vrijden en het derde doelpunt van V.N.D. voor zijn rekening neemt. Enkele minuten voor het einde deponeert van Vlist het vierde en laatste doelpunt van den strijd in het net, en daar mede was dan ook het pleit beslecht: V.N.D, winnaar van den eindstrijd van'de extra-afd-ee- ling. Het is voorwaar een prestatie, die zeer zeker een gelukwensch overwaard is. Bij V.N.D. was de Korver als spel in schit terende conditie, Hanselman »en Gerritsen noemden we reeds.- Verder hadden P. v. d. Jagt en Oorschot, als rechtsbuiten zeer goede mo. meuten. Na afloop vam den strijd werd een driewerf hoera voor V.N.D. aangeheven en kwam de fotograaf dit voor V.N.D. zoo belangrijke oogenblik op de gevoelige plaat vastleggen. 's Avonds heeft V.N.D. feest gevierd, was er vroolijkheidi die na afloop van den strijd reeds begonnen was. Degradatie- en promotiewedstrijden le en 2e kl. De degradatie- en promotie-competitie 1ste en 2de klas is na de gisteren gespeelde wed strijden SaturnusD.C.V. en Radio—Bolnes nu ook ten einde. Saturnus—D. C. V. D.C.V. heeft zich aan het hoofd van het ranglijstje van de degradatie- en promotiecom petitie kunnen handhaven in een wedstrijd, die weinig fraais te zien gaf en als een slappe ver tooning kan worden aangemerkt. Saturnus was voor de rust in de meerderheid, maar de voor hoede stond danig te prutsen en zoowel de middenvoor als de linksbinnen waren absoluut schotloos. Geen van de partijen zag kans voor de rust te scoren. In de tweede helft was Satarnus ook een tikje dn de meerderheid. De aanvoerder, die doelpunten wilde z.ien maken, gooide het elftal dooreen, ging als achterspeler zelf in de voor hoede loopen en gaf de Techitshalf een plaatsje als linksachterspeler. In deze periode slaagde D.C.V. er in het eenige doelpunt van den dag te scoren. Daarna bracht de aanvoerder zijn ploeg weer in de gewone opstelling en van dit oogenblik af ging het weer veel beter, doch doelpunten vielen er niet. Radio protesteert In den wedstrijd RadioBolnes ging het in eerste instantie bij de Rotterdammers zeer naar wensch. De strijd golfde heen en weer, doch het spel van Radio was productiever, en 20 minuten na het begin slaagde Groeneweg erin Radio een voorsprong te geven, dien Koelega na de rust tot 20 vergrootte. Bij Radii-o kwam er toen een inzinking, die tot gevolg had, dat Bolnes erin slaagde den stand op gelijken voet te brengen. Nu het te laat is, komt er bij Radio weer de noodige fut in het spel en zij brengt het tot voor de vij andelijke veste. Een der binnenspeters van de Rotterdammers schiet hij een schermutse ling in de doelman stopt, doch naar veler meening achter de doellijn. Na afloop heeft Radio geprotesteerd voor een vermeenden strafschop, die nog genomen is en in een doel punt werd omgezet. Veel zal Radio dit niet helpen, naar wij vreezen. Als we den eindstand in deze competitie be kijken, dan zien we dus dat D.C.V. en Bolnus als tweede klassers naar de eerste klas promo- veeren en dat Saturnus in de eerste klas zal worden gehandhaafd. Er resteeren dan nog 3 vereenigingen; O.V.V., Bloemhof en Radio. O.V.V. en Bloemhof moeten een beslissings wedstrijd spelen en Radio zal moeten afwach ten of zij ook nog een kleine kans krijgt. Dat zullen de protesten, die nog hangende zijn. moeten uitwijzen. Hieronder de eindstand; D.C.V. 10 7 Saturnus 10 5 Bolnes 10 4 O.V.V. 10 3 Bloemhof 10 2 Radio 10 2 Het R. 1 2 2 2 4 3 pnt. v.t. gem. 15 23—11 1.50 12 14—13 1.20 10 19—18 1.— 8 16—17 0.80 8 16—19 0.80 7 12—22 0.70 Het R.V.B.-elftal heeft gisteren op het ter rein van R.F.C. een wedstrijd tegen R.F.C. gespeeld. De R.V.B.-ers hadden twee invallers en wel voor Amimelrooy en Bijl, die niet op het appel verschenen waren en vervangen wer den door Berkelaar, R.D.M. en Bouquet van Crooswijk. Het R.V.B.-elftal begint met goed open spel en na een kwartier ongeveer geeft Fontein een keurig afgemeten voorzet en Pak geeft een fraaien kopbal, die den Rotterdammers de lei. ding bezorgt (01). Het spel golft dan snel heen en weer met de R.V.B.-ers ©enigszins in de meerderheid. Ongeveer 10 minuten voor de rust vangt Pak met een eleganten zwaai van zijn hoofd een goeden voorzet van Kaasjager op en nummer twee ligt in hst doel van R.F.C Na de rust is het elftal van R.F.C., dat 2 invallers telde, ©enigszins gewijzigd en het onderneemt eenige goede aanvallen. De junior, rechtsbinnen weet tenslotte den achterstand tot 12 te verkleinen. Daarna krijgen wij een snel golvend spel te zien met beurtelings sco ringkansen, doch de goede verdediging en het lange gras zijn oorzaak_ dat voorlooipig doel. punten uitblijven. Eenige zeer lastige schoten weet de R.V.B.-doelman onschadelijk te maken Er is nog ongeveer 5 minuten te spelen als Fontein een bijna zeker achterloopenden hal nog weet te stoppen, keurig voorzet en Pak in de gelegenheid stelt met een hoofdbeweging den stand op 13 te brengen, waarmede hij tevens den hattrick had verricht, R.F.C. doet nog eenige wanhopige pogingen om in den stand verandering te brengen, doch dit ge lukte niet. Het R.V.B.-elftal maakte een goeden indruk, De spil van Groningen kunnen wij echter niet boven Lodder prefereeren. De links-achter speler en linkshalf Gerritsen en Braun speel den hun tweeden wedstrijd van den dag, aan. gezien ze 's morgens voor V.N.D. met 4—0 den Rotterdamschen Voetbalbeker in de wacht had den gesleept. Het was intusschen niet aan hun spel te merken. De uitslagen van de gisteren gespeelde wed strijden zijn als volgt R. V. B.-elftalR F C 3—1. Degradatie- en promotiecompetitie 1ste en 2de klas SaturnusD. C. V. 01, RadioBol nes 22. Extra afdeeling eindstrijd V. N. D.—D. H. S. 2 4—0. Beslissingswedstrijd verliezersronde extra af deeling Feijenoord 4C. V. V. 02. Extra competitie res. 4de klas D. E. Z. V. 2— Florissant 2 04. JUNIORTOURNOOI D. J. S. De uitslagen van de ter gelegenheid van het 10-jarig bes-taan van D. J .S. gehouden junior wedstrijden luiden als volgt: Afdeeling AExcelsior Al—Xerxes Al G—0 Excelsior A2R.F.C. Al 0L Afdeeling B: Excelsior BIXerxes BI 4- Het Noorden BI—Excelsi-or B2 34; de Mus- schen B—Overmaas B 2—3, S.V.V. BI—S.V.V. B2 50 w.n. opk., R.F.C. BI—D.C.L. BI 4- D.J.S. BGerminal B 22, Germinal door drie strafschoppen gewonnen. Afdeeling C: S.V.V. C—D.R.V. 5—0 w opk., Excelsior Clhet Noorden Cl 5—0. Afdeeling C2: Het Noorden C2—R.F.C. 6—1, D.L.V.S. C—D.J..S. C 2—2. Het programma voor Zaterdag a.s. luidt: uur; R.F.C. B2—Germinal B2 5 uur; Het Noorden AlXerxes Al, D.C.L. B2V.F.C. B Zondag: 2.30 uur: D.L.V.S. A—R.F.C. A, R.F.C. ClMusschen Cl. KANTOORVOETBALCOMPETITIE R'DAM De uitslagen van de Zaterdag ges-peelde wed strijden zijn als volgt: Zilveren Bal-wedstrijden: T.H.B.N.H. n.d., MahubetoStahl 30. Promotiecompetitlie: 2e klas: Purfina- H.B.M. 3—1. 3de klas: Cordam—Oranjeboom 61; K.C.D Insulinde 4—2. 4de klas; S.V.Z.Decramans 51. Gewone competitie 3e klas: Wisselbank Deutz 42, ErmezoMaas n.d. VOETBAL IN BELGIë. Zondag heeft het Belgische B-elftal van het Luxemburgsohe gewon-nen met 74, ruststand 1—3. Een elftal der Roode Duivels speelde te Charleroi gelijk (2—2) tegen het elftal van Noord-Frankrijk. S. V. H. legt beslag op den Korink-beker. Het was gisterenmiddag in het Zwarte Plasje te Hillegersberg een alleraardigst gedoe ter ge legenheid van den polomiddag, uitgeschreven door den Zwembond voor Rotterdam en omstre ken. De publieke belangstelling was groot en de geleverde prestaties waren van tijd tot tijd zeer goed. In het bijzonder boeide de laatste wed strijden om den Korink-wisselbeker tusschen de eerste zeventallen van de Maas en S. V. H. Beide hadden daarvóór reeds een wedstrijd ge speeld tegen R. Z. C. en resp. gewonnen met 3—40 en 61. S. V. H. heeft een keurige presta tie geleverd door Maas, waarbij de vier gebroe ders Van Senus present waren, met 20 te slaan en zoodoende definitief beslag te leggen op den Koring-wisselbeker. R. Z. C. is hard tegengevallen en wij verwach ten voor het komende seizoen niet veel goeds. Het vertrek van aanvoerder Krul wordt hier wel terdege gevoeld. De damespoloweds'trijd tusschen R. D. Z. en de H. Z. P. C. uit Den Haag heeft laatstge noemde met 10 gewonnen en zoodoende het kampioenschap van de wintercompetitie ver overd. Jammer, dat de R. D. Z. het zonder de dames Van Gelder en Klapwijk moest stellen. Bij het Rotterdamsche kringzevental hebben verschillende jonge spelers van tijd tot tijd aar dige dingen gedaan, In het%>ijzonder onderscheid den zich de Dordtsche spelers. Na afloop hs-eft de voorzitter van den Zwem bond voor Rotterdam en omstreken, de heer G. Langelaar Jr., de verschillende prijzen uitge reikt. De gedetailleerde uitslagen luiden als volgt Maas—R. Z. C. 3—0 S. V. H.—R. Z. C. 6—1; S. V HMaas 20 Maas 2Rotterdamsch Kringzevental 2—4 R D. Z.—H. Z. P. C. 0—1. De finale. Voor het wereldkampioenschap groot biljart cadre werden Zaterdag de volgende slotpartijen espeeld: pnt. brt. h.s. gem. Luypaerta 4-00 18 102 22.22 De Donoker 118 18 36 10.5 van Belle 400 19 172 21.2 Baltus 367 19 106 19.34 Moons 400 8 166 50.— Dommering 243 8 146 3-0.37 Corty 400 11 130 36.36 So us sa 261 10 145 26.10 Moons 400 16 182 25.— van Belle 229 15 80 15.26 Soussa 400 19 62 21.55 Luypaerts 262 18 54 14.55 De eerste party van den tweekamp Rubenstein Landau werd na een spannend gevecht, waarin d-e Poolsche meester vootjtduirend de leiding had, remise. Da offieieele sluiting van het Olympisch Con gres is niet die plechtigheid geworden, die men zich waarschijnlijk gedacht zal hebben. Men had dat echter wel eenigszins vooruit kunnen beden ken. Het is mogelük, dat de heeren van het In ternationaal Olympisch Comité vry over al hun tyd kunnen beschikken doch voor de vertegen woordigers van de internatinonale Federaties en an de nationale Olympische Comitê's geldt dat in vele gevallen niet. Die hebben in het dage- liiksch leven ook nog wel iets anders te doen dan congressen bü te wonen, al mogen die dan ook nog zoo belangrük zijn. Het is dan ook te begrüpen, dat deze heeren onmiddeliyk na het beëindigen der besprekingen met den eersten trein naar het in vele gevallen ver verwü'derde vaderland zijn terug gekeerd. Reeds des avonds 1>Ü de galavoorstelling in de Opera miste men verschillende gezichten. Den volgenden middag hij de plechtige sluiting was stellig niet meer dan de helft der afgevaardigden aanwezig. Dr. Lewald, de voorzitter van het Duitsch Olympisch Comité, verklaarde in een lange rede, dat Duitschland zeer verheugd was over de groote harmonie, die op het congres had ge- heerscht. Hij was van meening, dat men, wat het amateurisme betreft, een s.tap vooruit gegaan was. Hij hoopte, dat de vertegenwoordigers der 41 naties, die op dit congres aanwezig geweest waren, gevoeld zouden hebben, hoe het Beriyn- sche hart voor de Olympische beweging klopt. In verband hiermede wees hy op de grandioze entvangst door den Rükspresident, door de Duitsche en Pruisische regeering, door de Uni versiteit en door de gemeente Berlün. De roei- demonstratie, het turnen in de Opera, de esta fette PotsdamBerlijn en de tocht langs de Ber- lynsche speelvelden, zullen aan de congressis ten duidelyk gemaakt hebben, dat de Olympische gedachte in Duitschland en te Berlün vasten vcet heeft gekregen. Indien het Intern. Olym pisch Comité in 1931 te Barcelona het besluit neemt om Berlün met do organisatie der Olym pische Spelen in 1936 te belasten, wat sprekei van harte hoopt, dan kan men er van verzekerd zpn, dat het met geestdrift deze taak op zich zal nemen. Dr. Lewald besloot zpn rede met een: „Auf Wiedersehen 1936 in Berlin!". Hierna heeft Graaf Baillet-Latour aan de autoriteiten dank gebracht voor de uiterst gast- vrüe ontvangt en de uitstekende organisatie van het congres. De Franschman Franz Relchel bracht daarna namens de congressisten hulde aan de organisators van het congres. De Amerikaan Mr. Garland liet nog eens voor de laatste maal zün daverend stemgeluid door de zaal klinken, ditmaal om den wensch uit te spre ken, dat Europa door een zoo groot mogeiyk aantal afgevaardigden bü de Olympische Spelen te Los Angeles vertegenwoordigd zou zijn. Ame rika zal zich nog verder alle mogelijke moeite geven om de kosten voor de EuropeeSche deelne mers nog kleiner te maken, bovendien kan men van een vriendschappelyke ontvangst verzekerd zpn. Hierop volgden nog eenige woorden van den Griekschen afgevaardigde Charyssasis, waar mede officieel het congres was afgeloopen. Vergoeding wegens loongemis. Nu het geheele congres achter ons ligt, is het zeker wel de moeite waard nog eens na te gaan, wat het congres heeft gebracht. In de eerste plaats is onomstooteiyk komen vast te staan, dat de overgroote meerderheid van het congres geen vergoeding wegens loongemis wenscht. Naar men weet, bestond het congres uit de heeren van het I. O. C„ de vertegenwoordigers van de nationale Olympische Comitê's en uit de vertegenwoordigers van de Internationale Fede raties. Alleen bij de vertegenwoordigers der Federaties was een strooming, die vergoeding wegens loongemis wenschte. De heer Seeldrayers was de grootste voorstander er van. Hü heeft op uerkelük talentvolle wüze uiteen gezet, dat deze ergoeding voor sommige takken van sport nood- zakelük is. Het voorstel werd echter reeds in de commissievergadering verworpen, het onderging later op het congres hetzelfde lot. Toch hebben wü den indruk, dat er over deze vergoeding véél verkeerde opvattingen bestaan. Wij hebben deze zaak met een der Amerikaansche afgevaardigden besproken, waarbü ons bleek, dat men in Ame rika van meening is, dat de voetballers, die ver goeding voor tüdverlies ontvangen, eenvoudig niet werken. Het bedrag, dat ze als vergoeding voor tüdverlies krügen vertegenwoordigt de som, die ze, Indien ze een vak hadden uitgeoe fend, daarmede verdiend zouden hebben. We hebben getracht deze verkeerde opvatting uit de wereld te helpen doch hü bleef van oordeel, dat de bonafide gevallen slechts tot de hooge uitzonderingen behoorden. Trouwens de meenin gen door sommige heeren over dit onderwerp verkondigd, gaven duidolük het bewüs, dat ze met den practischen kant van deze zaak niet op do hoogte zün. Tevergeefs hebben de heeren fc'eeldrayers en Hirschman hiertegen gestreden. De voorzitter van den Belgischen Voetbal Bond deed dat met overtuiging, in de hoop nog iets te kunnen redden, de heer Hirschman was minder geestdriftig, hü wist, dat h'ü voor en verloren zaak pleitte. Verlof met behoud van bezoldiging. Hierna kwam het tweede helangrlike punt: verlof met behoud van bezoldiging. Voor inge- wüden was het duidelük, dat. men hiermede eigenlijk de tegenwoordige regeling van de F. I. F. A. bpdoelde. Volgens de F. I. F. A.-bepalingen krijgt de voetballer van zün patroon verlof, de werkgever betaalt in dien tüd het salaris ver der uit. hü krügt dat echter van de clubs of de bonden vergoed. Een oogenblik kreeg men den indruk, dat dit voorstel zou worden aangenomen, daar het er uiterst onschuldig uitzag en het bovendien een bekend feit Is, dat in tal van landen algemeen gebruik is, dat de werkgevers aan hun personeel voor belangrijke internatio nale wedstrüden verlof met behoud van bezoldi ging geven zonder dat het salaris aan den werk. gever wordt vergoed. Maar tenslotte kreeg En geland toch achterdocht, de heeren begrepen, dat men hier langs een omweg hetzelfde zou berei ken als met de vergoeding voor tüdverlies. En geland stelde toen voor, dat het salaris onder geen omstandigheid aan den werkgever zou mogen worden terugbetaald. Met zeer kleine meerderheid werd dat aangenomen. Zoo kwam liet voorstel, na het onderzoek in de commissie, voor het congres. De voorstanders van vergoe ding voelden, dat met deze toevoeging de weg naar eenige vergoeding afgesloten zou zün. Men wist echter, dat er in het Uitvoerend Comité van het C. I. O. mensehen zaten, die wel voel den, dat onder sommige omstandigheden eenige vergoeding noodzakelük was. Daarvan heeft het Uitvoerend Comité reeds in 1928 het bewüs ge geven. bezoldiging begraven. Dat kon men dan ook den volgenden dag in de Duitsche bladen lezen. In werkelijkheid gelooven we echter, dat de zaak nu nog wel eens anders kan loopen, dan de voorstellers van de motie gedacht zullen hebben Opmerkelük was het b.v. dat, toen de voorzit ter opmerkte, dat men deze kwestie zou moeten uitmaken, daar reeds thans tal van Engelsche f.n Amerikaansche deelnemers aan de spelen ver lof hadden gehad met behoud van bezoldiging, iets wat_ bij verwerping van het voorstel van Pelg'ië niet langer toelaatbaar zou zün, de heer Seeldrayers, die blü'kbaar een uitspraak van het congres niet wenschelük achtte, het onmiddel lijk over een anderen boeg gooide. Deelneming van vrouwen. Het derde belangrüke punt was de deelneming der vrouwen aan de Olympische Spelen. Op de agenda stond een voorstel van Graaf Baillet- lateur om vrouwen slechts toe te laten bü turnen, zwemmen en lawntennis. In de eerste plaats moeten we opmerken, dat deze graaf niet zoo anti-vrouwen is als men uit-dat voorstel wel zou afleiden. Hü was zelfs een ernstig tegen stander van zün eigen voorstel. De zaak was n.l, dat do onder zün naam op de agenda voorkó mende voorstellen in werkelükheid niet van hem afkomstig waren doch door verschillende Comi tê's of Federaties waren voorgesteld. Eenvou- digheidshalve had men al dergelyke voorstellen onder zijn naam opgenomen. Overigens leek ons de houding van den voor zitter in deze zaak eenigszins eigenaardig. In de commissie-vergadering was het voorstel aange nomen met de toevoeging van athletiek en scher men. Nu beweerde de voorzitter, dat dit niet mogelük was. Het opnemen van athletiek en schermen was een nieuw voorstel, dat drie maanden van te voren ingediend had moeten worden. Dat was echter o.i. onmogelük, daar TYÓ' J"' 'le' rondzenden van de agenda aan de Athletiek Federatie bekend werd, dat een voorstel om athletiek voor vrouwen te Schrap, pen, ingediend was. Bovendien zou, indien de opvatting van den voorzitter juist was geweest r.ooit 'n amendement ingediend kunnen worden'. Hoe het zü, hü gaf ten slotte in overweging het foorstel te verwerpen, waardoor de oude toe stand gehandhaafd zou blüven. Aan dat advies werd gevolg gegeven, zoodat Los Angeles het zelfde programma voor de vrouwen zal hebben als Amsterdam. Tot slot een woord van. lof voor de voortref- felülce regeling van dit congres. Een staf van personeel was voortdurend in de weer om alle voorstellen en rapporten in het Fransch, Duitsch on Engelseh te vertalen en te vermenigvuldi gen, alles was werkelijk in de puntjes geregeld. De ontvangst is schitterend geweest. Voor de organisatie en de ontvangst was door de regee ring een subsidie van Mk. 50.000 verleend. Moge- Uk was dit een snoek, uitgeworpen om een kabeljauw - de C. S. in 1936! - te vangen doch dat neemt met weg, dat de zaak voorbeeldig ln erde was. Overigens deed het prettig aan ook op dit congres nog meermalen van de goede or ganisatie van 1928 te Amsterdam te hooren. Zoo reden we van de ontvangst te Potsdam 'naar Lerlün terug met den heer Kellenbach en den Amerikaan Garland, waarbü laatstgenoemde spontaan den heer Kellenbach hulde bracht voor zün werk te Amsterdam. H. C. C. i—V. O. C. Gewonnen tloor II. C. C. niet innings en 20 runs. De Haagsche aanvoerder, die den toss won, stuurde de Rotterdammers het eerst in en V.O.C. opende met Ruych-aver en Callcut op den aanval van R. Sc'hill en J. Koeleman. Op 23 kwam de scheiding en moest Callcut- voor 10 verdwijnen, gebowld door R. Schill. Stenger voegde 11 runs bü het totaal en zag toen zün stumps door Jansen uiteengeworpen (2 voor 39.) De tweede man van het openings- paar overleefde hem niet lang, op 43 was ook hü voor 12 verdwenen op een bal van mr. Koe leman. Terwiel en Gibb zagen kans het totaal te verdubbelen en vooral Terwiel speelde büzon der aantrekkelük. Elke minder zuivere bal werd door heen voor vier weggeranseld. Op 88 ontviel hem zün partner die aan H. v. Manen op een bal van Koeleman een vangkans gaf welke deze benutte en den Rotterdammer voor 16 deed ver- dwUnen. Even voor de lunch ging de 100 op doch twee runs verder sneuvelde Terwiel voor 33, waarbü een zestal vieren. De aanval der Hage naars, die voor de lunch vrü zwak was, gezien het feit dat alle batsman in de dubbele cüfers kwamen, trok na de hervatting geducht van leer en had in een half uur de nog resteerende wickets opgeruimd. East ging voor 4 gevangen door P. Jansen op het bowlen van Koeleman, v. d. Wolf sneuvelde voor 6, gevangen door C. Feith op een bal van R. Schill, Beyers bracht het tot 5 en werd toen door de gebr. Schill om hals gebracht, Van Horick scoorde 2 runs en af C. Feith toen een vangkans terwü-1 Dubru voor 2 op een rechten bal van R. Schill l.b.w. ging. Met inbegrip van 18 extra's werd het totaal 122 runs. De bowlingcüfers waren: R. Schill 5 voor 27, mr. J. Koeleman 4 voor 54, H. van Manen 0 voor 8 en M. Jansen 1 voor 15. Voor H.C.C. opende H. van Manen met A. SOhill. De Rotterdamsche aanval was in handen van Terwiel en Ruighaver. Het bowlen was vrü zwak en vooral van Manen legde geducht het hout op. In korten tüd was de 50 gepasseerd zonder dat een scheiding was verkregen. V.O.C. probeerde inmiddels East on Beyers die al even min succes hadden. Eerst op 66 viel het eerste wiCket doordat A. Schill voor 24 op een rechten bal van East zün been voor de stumps plaatste en door den umpire werd uitgegeven. P. Feith, die hem kwam vervangen, was op hetzelfde totaal voor 0 gevangen door Beyers op een bal van East. Met een schitterende zes braoht van Manen de 100 op, terwül een run verder mr. C. Feith voor 11 de mat moest verlaten, gebowld door Terwiel. Ttezamen met M. Jansen voegde van Manen nog een flink stuk bü het totaal. Naar alle züden sloegen belde batsmen de ballen en toen East op 4 voor 166 eindelük weer succes had en Jansen voor 42 inrekende, bleek de Ha-1 genaar naast enkele vieren twee zessen en een vüf geslagen te hebben. Koeleman was minder gelukkig want toen hü voor 11 Terwiel een vang kans gaf, wist deze den Hagenaar in te rekenen Het totaal was inmiddels tot 201 gestegen De reserve van Tienhoven bracht het hierna' tot 17 en werd toen gevahgen door Callcut op een bal van Gibb. De Haagsche aanvoerder Sloot hierna de innings op een totaal van 233 runs, waarbü slechts 7 extra's waren, voor een ver lies van zes wickets. Van Manen bleef op 121 not out en hpeft nu in dit seizoen reeds 433 runs achter zün naam waarbü hü slechts eenmaal zün innings zag beëindigen; de andere keeren bleef hü not out. De bowlingcüfers waren: Terwiel 1 voor 60; Ruighaver 1 voor 28; East 3 voor 73; Beyers 0 voor 44 en Gibb 1 voor 21. Aangezien er op dat moment nog 2 uur en 20 minuten te spelen was stuurde de Haagsche aan voerder V.O.C. andermaal in. Metregelmatige tusschenpoozen vielen de wickets en vooral toen Terwiel voor 12 en East voor 20 waren verdwenen, was de Rotterdamsche tegenstand gebroken. Het werd een komen en gaan en geen der overige batsman bereikte meer de dubbele cüfers. Voor het magere totaal van 91 runs, waarbü nog 12 extra's waren, zat V.O.C. aan den kant. De bowlingcüfers waren: R. SChlll 1 voor 6; P. Jansen 3 voor 40; M. Jansen 3 voor 10, J. Koe leman 3 voor 23. ROOD EN WIT—H. D. V. S. Een draw als resultaat. Door het langzame spel der Schiedammers, mede dank zü den overvloedigen regenval, is deze wedstrijd in een draw geëindigd. De Rood en Witters wonnen den toss en Heten H.D.V.S. eerst batten, dat opende met Vuyisteke en Boekhoven, op den aanval van v. d. Togt en Bruin. Op 13 ving van Bueren Boekhoven, doch met Offerman in kwam de groote stand. Het spel van beiden is zeer voorzichtig. De runs kwamen dan ook zeer langzaam, doch regelmatig. Genoemd twee tal hield het tot -aan de lunch en zelfs nog ge- ruimen tüd daarna, waarbü vermeld dient dat de strüd eenige malen wegens den regen moest wor den onderbroken. Eerst te kwart voor vier kwam de scheiding. Dr. Vuülsteke kroop toen by een rechten bal van Bruin voor zün wicket en kon voor een uiterst geduldige 54 retireeren. Hierna ging het veel sneller. Offerman werd voor een uitstekende 58 gevangen door J. Baasbank op het bowlen van Bruin. Alleen Nolet met 15, C. Visscher 15 en de veteraan van Buüsen 18, kwa men verder nog ln de dubbele cüfers. Diverse Haarlemsche bowlers hadden hun krachten be proefd. Het totaal der combinatie werd met in begrip van 9 extra's 188. De gasten hielden nog l wicket in handen. De bowlingcüfers van Rood en Wit luidden: A. v. d. Togt 122, M. Bruin 691, J. Schmelnk 259, P. Hagenaar 012 en O. Cleveringa 05. H.D.V.S. had zooveel van den speeltijd verbruikt dat den Haarlemmers voor het maken van de benoodigde 188 runs nog slechts 85 minuten restten. Dat was een onmogeiyke taak. Hoewel Rood en Wit het hier dan ook niet op aanlegde kwamen de runs toch vrü snel. Van Bueren opende met Cleveringa op het bowlen van Engering en van Buüsen. Op 33 wordt van Bueren door Buüsen gebowled voor 16. Toen. Hagenaar Cleveringa gezelschap kwam houden steeg de score snel. Hagenaar sloeg o.a, Nolet tweemaal voor G. Op 84 nam van Buüsen dit wicket voor een snelle 29. Op het zelfde totaal kon ook Cleveringa het paviljoen weer opzoeken, na een verdienstelüke 30 aan de score te hebben bügedragen. De gebr. van Baasbank hielden het verder uit tot de speeltyd was verstreken. Het totaal der Haarlemmers bedroeg toen 127 voor het verlies van 3 wickets. A. van Baasbank bleef met 17 en J. van Baasbank met 23 not out. Oe bowlingcüfers de Schiedammers waren: J. En- gering 018, F. van Buüsen 249, H. Offerman 0—18 en G. Nolet 1—32. Overgangsklasse. R.C.H.R.W. II: gewennen door R. en W. met 1 run op de eerste innings. R.CH 88, R"W 89. Ajax (L.)H.C.C. III: gewonnen door Ajax met 2 runs op de eerste innings. Ajax 107 en 89 voor 2 (gest.), H.C.C. 105. H.T.C.C.Phoendx: gewonnen dooi- H.T.C.C. met innings en 132 runs. H.T.C.C. 171, Phoenix 15 en 24. Quick (N.)Kampong: gewonnen door Quidk met 70 runs op de eerste innings. Quick 164, Kampong 80. Hilv. C. C.VIR.A. II: geëindigd in een draw, Hilv. C.C. 202 voor 8 (gesloten), V.R.A. 7 voor 1 (gestaakt.) Tweede klasse. Phoenix IIH.D.V.S. II: gewonnen door H. D. V. S. met innings en 22 runs. Phoenix 23 en 40, H.D.V.S. 85. U.D.P.W. II: gewonnen door P.W. met 48 runs. U.D. 2i6 en 56, P.W. 51 en 79. Nü'megen—Quick II: gewonnen door Nümegen met 10 runs op de eerste innings. Nümegen 56, Quick 45. Vijfde Klasse. Negende Lijst. Trekking van 2 Juni. J 1000 No. 4968, 1-2640, 20140. 400 No. 13099, 15374, 18915. f 200 No. 7531. 100 No. 5680, 6930, 7187, 76S2, 7889, 10905, 11213, 12634, 14841, 17028, 18817, 19504. 127 308 526 573 603 890 1017 1022 1032 1087 1097 1503 1730 1772 1883 1887 2006 2107 2121 2164 22-21 2343 23S2 2.509 2S44 2698 2738 2816 3124 3208 3372 3334 3487 5493 3550 5524 3562 5566 3615 5752 3670 5065 3686 5967 3716 6029 3768 6091 3786 6263 3919 6385 4014 639,3 4136 6549 4208 6568 4324 6575 4328 6727 4386 6938 4406 6952 444.3 7066 4-501 7116 4559 7152 4592 7220 4744 7296 4821 7322 4871 7339 4882 7.557 4927 7567 4932 7582 4956 7717 5006 7720 5029 7727 5112 7777 5166 7819 5415 7875 7938 7983 8002 8030 8100 8130 8226 8229 8306 8414 8527 8553 8576 8593 8700 8778 8940 9102 9173 9226 9263 9373 9467 9433 9815 9920 10205 10381 10529 10532 10552 10681 10692 10792 13720 10895 13786 11127 13810 11236 13897 11281 14006 11510 14033 11537 14236 11559 14299 117,54 14317 11801 143S4 11834 14399 11943 14536 11991 14593 12059 14788 1230S 14801 12312 14834 12344 14897 12440 14956 12588 15029 12654 15080 12740 15184 12932 15472 13045 15479 13046 15549 13053 15655 13184 15679 13255 15767 13280 15856 13306 15867 13414 16032 13444 16033 1.3-513 16047 13650 16119 16166 1862# 16217 1870» 16246 18760 16279 18856 16311 1911» 16322 19258 16413 19324 16511 19474 16656 19577 16734 19594 16878'19601 16933 19679 16970 19788 16996 19881 17206 19903 17355 20009 17444 20087 17450 20142 17487 20232 17903 20271 17928 20336 17933 203SO 17964 20388 18091 20419 18157 20575 18177 20582 18192 20605 18262 20753 18288 20842 18301 20876 18356 20887 18372 20898 18610 NIETEN. 36 2496 5061 7589 10241 12925 15787 18107 51 2566 5072 7597 10263 13002 15804 18122I 58 2574 5089 7609 10271 13016 1-5814 18131 65 2576 5125 7634 10292 13121 1-5893 18138 67 2584 5169 7689 10317 13123 15912 18180 135 2611 5183 7758 10326 13153 15917 18276 149 2675 5190 7770 10445 13159 15918 18277 174 2720 5220 7775 10501 13192 15942 18339 183 2745 5324 7782 10513 13208 15967 18363 253 2784 5400 7801 10543 13242 15983 18404 292 2815 5416 7808 10582 13276 16012 184171 314 2822 5417 7895 10663 13316 16016 1S422 339 2382 5434 7915 10667 13344 16065 184411 369 2903 3454 7977 10737 13357 16073 18448 372 3110 5466 8020 10745 13372 16131 18468 377 3140 5468 8055 10818 13427 16163 18471 406 3170 5481 8103 10835 13428 16180 18563] 429 3171 5535 8111 1087.3 13462 16221 18624 j 439 3172 5560 8124 10877 13487 16255 18631 444 3216 5573 8127 10886 13495 16257 187.50, 469 3271 5588 8173 10959 13509 16314 18819 477 32S5 5690 8176 11005 13628 16318 18833] 482 3296 5718 8177 11018 13656 16398 188461 511 3324 57.38 8L85 11059 13659 16426 18934 540 .3339 5773 8191 11091 13759 16439 18992: 614 3345 5797 8228 11099 13792 16453 19000- 626 3350 5804 8231 11101 13815 16457 19021 752 3396 5831 8242 11116 13830 16183 1S032 868 3480 5841 8260 11146 13853 16022 19188I 884 3496 5859 8279 11171 13868 10532 19224 904 3617 5866 8280 11196 13908 16516 19230 921 3605 5870 8328 11274 13948 16692 19268 938 3609 5880 8360 11289 13964 10016 19301 964 3616 5895 8419 11389 13988 16642 19307- 995 3639 6914 8451 11391 14063 16643 19377 998 3678 5920 8469 11396 14134 16671 19380 1037 3683 5926 8475 11402 14179 16686 19408 1052 3704 5980 8516 11420 14274 6727 19417 1 1C68 3725 6044 8601 11423 14364 16756 19544] 1107 3742 6058 8620 11424 14374 16772 195971 1132 3781 6071 8656 11472 14401 16790 19734, 1141 3791 6124 8706 11485 14422 16791 19736] 1143 3823 6133 8717 11509 14452 16823 19771j 1230 3831 6141 8767 11524 14459 16831 19794 1235 3838 6207 8776 11538 14463 16857 19816 t 1247 3843 6209 8787 1,1548 14488 10896 19835 1253 3854 6211 8805 11628 14495 16914 19836 1274 3875 6228 8843 1.1652 14534 16932 19917 1304 3884 6401 8853 1166.2 14559 17057 19980 I 1314 3887 6418 8872 11675 14570 17064 19992 I 1359 3888 6425 8890 11760 14576 17067 19997 1383 3912 6449 8903 11762 14607 17084 20030 1437 3925 6572 8922 11763 14642 170S6 20031 1498 3930 6580 8941 11785 14694 17092 20034 1537 3943 6602 9020 11802 14720 17135 20040 1540 4024 6623 9028 11852 14727 17-188 20076 1583 4092 6650 9071 11854 14775 17*208 20095 1617 4104 6658 9118 11879 14815 17258 20174 1621 4115 6697 9123 11922 14816 17269 20282 1644 4137 6720 9127 11928 14863 17304 20288 1647 4147 6732 9240 11971 14899 17317 20303 1662 4226 6794 9245 11980 14903 17350 20322 1678 4278 6814 9334 12052 14935 17402 20357 1711 4306 6831 9344 12072 14961 17441 20401 1737 4325 6855 9411 12089 14964 17467 20442 1746 4371 6883 9490 12093 15040 17492 20462 1764 4416 6984 9500 12097 15042 17495 20466 1771 4514 7085 9503 12116 15065 17530 20476 1791 4519 7097 9539 32145 15084 17555 20490 1816 4544 7122 9576 12178 15089 17571 20527 1869 4607 7242 9579 12209 15121 17580 20,344 1915 4641 7246 9586 12216 15183 17582 20584 1967 4678 7z62 9608 12-229 15247 17583 20631 2030 4731 7276 9612 12244 15249 17594 20636 2082 4756 7309 9613 12290 15234 17648 20665 2085 4774 7318 9C55 12.337 15341 17748 20673 2131 4775 7359 9675 123-90 15438 17917 20691 2138 4805 7373 9743 12423 15568 1.7920 20,30 2178 4806 7375 9824 12437 15575 17929 20737 2249 4833 7396 9861 12438 15580 17932 20813 2292 4874 7401 9934 12581 15619 17991 20840 2297 4895 745C 99-59 12723 15622 1800.3 20845 2317 490i 74S6 9979 12738 15637 18004 20846 2331 493" 7527 1000.- 12745 1564e 18014 20874 2316 4941 75 tl) 10063 12766 1 573, 1J072 20893 2358 4957 765 10179 12817 U750 18093 20904 2361 4993 7579 10204 1286215'o3 In de vorige lijst stond 18922 70 m. z. niet.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1930 | | pagina 12