DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN 8 mm I STADSNIEUWS «lal 53 ste JAARGANG DINSDAG 3 JUNI 1930 No. 15736 K. RADIO-VEREENIGING „ST. LIDUINA" kennisgeving VAN HET KANTONGERECHT DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS UIT REEUWIJK NIEUWE SCHIEDAMSGHE COURANT BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM. TELEFOON INTERCOMMUNAAL No. 68085. ABONNEMENTEN: per 3 maan den 3.25, p. mnd. 1.10, per week 25 ct. Franco p. post 3.75 p. kwartaal. Afz. nummers 5 ct. Postch. en girodienst 81440 Ut DE ADVERTENTIEPRIJS bedraagt voor 16 regels 1.55. Elke regel meer 25 ct. Reclames tusschen den tekst 50 ct. p. regel. Kabouter-advertentiën ter grootte van 5 regels 0.50, 10 regels 1.—, 15 regels 1.50; uitsluit, bij vooruitbetaling. Gratis-Ongevallenverzekering 500.— bij overlijden door een ongeval; 500 bij verlies van beide handen, voeten of oogen; ƒ250.— bij verlies van één hand, één voet of één oog; 150.— bij verlies van een duim; 75.— bij verlies van een wijs vinger; f 50— bij verlies van twee voorste ledematen alle vingers van een hand; 25.— bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. NIEUWE HUISHOUD-KOELKAST Overbrenging van de industrie naar Schiedam? De fabriek van isolatie-materiaal „Fortuna", Korte Haven, alhier, gaat haar werkzaamheden uitbreiden met 't fabriceeren van huishoud- ijskoelkasten, waarvan de prijs lager is, dan van welke tot nu toe op de markt gebrachte koelkast ook, zoodat deze kast onder het be reik komt van vrijwel ieder gezin. De lage aanschaffingsprijs is voor den con structeur geen aanleiding geweest om de tech nische eischen, waaraan iedere kast minstens moet voldoen te veronachtzamen. Integendeel deze kast heeft bij de gisteren gehouden demonstratie bewezen het op het oogenbilk practisch mogelijke op huishoudkoel- kastgebied te bereiken. De kast bestaat uit een hoofdkoelcel, welke direct in verbinding staat met de daarboven liggende ijshouderruimte. In deze ijshouderruimte is een verwisselbare ijs- houder aangebracht, die tevens eventueel ge bruikt kan worden voor het z.g. droogijs. Om de vochtigheid te beperken van de lucht in deze cellen zijn losse platen aangebracht van een soort asbest, die het water voor een groot deel absorbeeren. Deze platen worden er van tijd tot tijd uit genomen om te drogen. Een bijgeleverde reser veplaat zet men er da.n eenvoudig in Links en rechts van deze hoofdkoelcel en ijshoudercel zijn tegen den buitenwand 2 zij- cellen aangebracht, die dienen om de reeds afgekoelde waren op de lage temperatuur te bewaren. Hieronder zijn aan weerszijden nog twee cylinder cellen aangebracht om afge koelde flesschen te bergen. Deze vijf cellen lie - ben tezamen een nuttige koelruimte van 142 d.M.3. De cellen worden ieder afgesleten afzonderlijke deuren. De kast zelf ook veei door deuren. Door dit deuren-systeem hee men tusschen de buitenafsluitdeur e% de ce deuren een luchtruimte, die de constructeur zich als isoleerende stilstaande luchtlaag heeft gedacht. De in de hoofdkóelcel neergelegde thermo meter wees na 3 uur een temperatuur aan van 6*4 gr. C. boven nul, terwijl het in de kamer 19~gr. C. was. In de zijcellen was de tempera tuur 12 gr. C. Deze cijfers zeggen genoeg, warmee' men se met,andere ijskoelkast-teipperaturen verge lijkt en daarbij bedenkt dat deze lage cijfers verkregen werden met slechts een half blok ijs; dat eens in de drie dagen vernieuwd moet worden. Dit succes is dan ook grootendeels toe te schrijven aan het geweldig insoleerend ver mogen van het patent „Fortunief'-fsolatie- materiaal, dat voor het isoleeren van de kast gebruikt is. Het patent „Fortuniet" bestaat hoofdzakelijk uit een samenstelling van achter elkander liggende lagen triplex, wolvilt, patent fortuniet-luchtoel-isolatie, wolvilt, drooggewa- terd multiplex, wolvilt, patent fortuniet lucht- cellsolatie, wolvilt en daarna weer triplex. De kasten zullen binnenkort in den handel worden gebracht en overal verkrijgbaar zijn. Het filiaal -an de fabriek „Fortuna", de asbest- fabriek „Merwede" te Dordrecht zal in den eersten tijd met het fabriceeren op grooten schaal beginnen, daar de fabriek „Fortuna" haar ruimte zelf noodig heeft. Mocht het lanceeren van deze goedkoope en uitstekende huishoud koelkasten succes heb ben, dan zal de fabricatie naar Schiedam wor den overgebracht en een nieuwe industrie wor den toegevoegd aan de vele reeds hier geves tigde. EXCURSIE NAAR HILVERSUM Op Zondag 20 Juli a.s. organiseert de R. K. Radiovereeniging „St. Liduina" een excursie naar de nieuwe studio van den K.R.O. te Hil versum. De reis geschiedt, evenals het vorig jaair in touringcars, ditmaal' vier, met een totaal aan tal van 97 plaatsen. Gereden wordt van Schiedam, via Rotterdam Gouda, Utrecht naar Hilversum, dan via Baarn Zeist, de Bilt weder naar Utrecht terug, ter wijl de terugweg gaat via Bodegraven, Alphen, a. d. Rijn, Leiden, Den Haag, naar Schiedam. Aan de leden der vereeniging zal een uit voerige reiscirculaire gezonden worden met alle noodige inlichtingen omtrent deze excursie. De April-actie Naar aanleiding van het resultaat der Schte- damsche April-actie ontving het bestuur onzer Radiovereeniging van den Katih. Radio Omroep te Amsterdam het volgend schrijven: „Wij ontvingen dezer dagen van u de opgave van nieuwe leden en begunstigers en zeggen u voor de toezending hiervan onzen hartelijken dank. Wij stellen het ten zeerste op prijs, dat hier door weder zooveel personen tot onzen Omroep zijn toegetreden. Dij geven u de verzekering dat wij de moeite en inspanning hetgeen een en ander u ongetwijfeld zal hebben gekost, op Imo gen prijs stellen. Wij zeggen u voor deze daadwerkelijke mede werking onzen oprechten dank en verblijven, onzen Omroep bij voortduring in uwe belang stelling aanbevelend, Met de meeste hoogachting, KATH. RADIO OMROEP Sedert X April j.l. werden ruim 80 nieuwe leden in de registers der Sdhiedamsche vereeni ging ingeschreven, terwijl' talrijke nieuwe abonne's op de Kath. Radio Gids werden opge geven. Adresverandering Secretariaat Vanaf heden is het Secretariaat gevestigd •an de Burgemeester Knappertlaan 190b, alhier Bü of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere offic.eele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur Burgmeester en Wethouders van Schiedam Burgemeester e te. brengen ter open Dart, raarl in ziin vergadering van den 30 Mei j.l. heeft besloten overeenkomstig de artikelen 7„ eT der Lager Onderwijswet 1920 de benoodigde wMkbiar te stellen aan do Vereem- wUs°voor de aanschaffing van een naaimachine wijs voor o.-school aan den Oostsmgel. V°ingevolge het bepaaicle bij lmt '2e lid van artikel 76 van voornoemde wet kan ieder in- mrm hinnen 30 vrije dagen na heven van genoemd besluit bij Gedeputeerde Staten in ^SCHIEDAM, 3 Juni 1930- ST. CATHARINA- EN ST. DOMINICUS- PATR0NAAT De verloting Voor den uitslag der verloting gehouden bij gelegenheid van de tentoonstelling va;n werk van de meisjes en jongens van het Sint Catha- rina- en het St. Dominicuspatronaat mogen wij verwijzen naar achterstaande advertentie. VEREENIGING VERJAARDAG Gisterenmiddag kwamen weder de dames bestuursleden van de vereen. Verjaardag bij een om de resultaten van hun werken en de offervaardigheid van onze stadgenooten over de maanden April en Mei vast te stellen. De Voorzitster, mevr. S. Hij man deelde mede, dat het noodzakelijk was gebleken het bestuur uit te breiden; het verheugde haar mej. Jo Ris bereid gevonden te hebben in 't bestuur zitting te nemen. Alvorens over te gaan tot het ledigen der busjes, werd dankbaar medegedeeld, dat een gift was ingekomen ter gelegenheid van een gouden huwelijksfeest. De busjes leverden weer een zeer bevreöi gend resultaat op. Besloten werd financieel© steun t© verleenen voor den tijd van drie maanden aan een vrou welijke patiënt, verpleegd in 't Sanatorium Hoog Blaricum en voor een kindje van 6 jaar, verpleegd in 't Zeehospitum te Katwijk aan Zee eveneens voor drie maandent BURGERLIJKE STAND Aangifte van 29 Mei2 Juni GEBOREN; Catharina J., dochter van J. S. Lindenburg en J. W. van der Sluis, van Leeu- wenhoeckstraat, 43 Johannes, zoon van O. B. Rijkiuter en J. T. de Koning, Mesdaglaan 6 Cornelia M., dochter van H. Abbink en A. M. Glas, Geervlietschestraat 26 Johannes H. C., zoon van A. Musters en A. M. A. van Ravesteijn, Rotterd.dijk 34 Janna C„ dochter van G. J. van der Vlies en M. van den Bosch, Vondellaan 22 Adriaan J., zoon van J. J- Schier en P. W. C. win Opbergen, Rembrandt- Iaan 68 Antoina, dochter van A. A. Klop en C. van Santen, Boerhaveplein 6 Mar in u,s, zoon van W. van der Knaap en N. Westra, Nieuwe Haven 285 Gerardus, zoon van J. H. van Steenoven en G. van der Wiel, Breed- straat 30 OVERLEDEN; P. K. de Groot, 4 jaar, Haga- straat. VOLKSBADHUIS In het Volksbadhuis werden op Vrijdag en Zaterdag genomen 568 baden. In totaal werden in Mei genomen 3043 baden. DE FRAN SCHE BEELDHOUWER MALLI-. SARD heeft een ruiterstandbeeld van maarschalk Foch ontworpen, dat dezer dagen in Londen zal worden geplaatst; de laatste hand wordt nog aan het beeld gelegd vóór dat de .verzending plaats heeft Zitting van 2 Juni De vondst Getweeën liepen ze in de Schoolstraat, twee kameraadjes. Ze kwamen uit school en waren wat aan het zwerven. Tot plotseling de jongste van de twee een blinkend voorwerp zag lig gen. En zonder iets te zeggen dook hij er met grage grijphanden naar toe en bemeesterde het. Een goudstuk! Wat het precies was, wisten de jongens niet, Maar wat ze wel wisten, was, dat het een vreemde munt was en wel veel geld waard zou zijn! De vinder stopte zijn schat zorgvuldig weg in z'n diepe broekzak en wandelde dien middag gewoon naar huis. Het geldstuk dat hij ge vonden had scheen hem allerminst te hinderen. Dien middag spraken ze samen af, dat ize er eens Hollandsch geld van zouden gaa.n maken. En om half vier, toen de school uit was. gingen ze samen op stap. j Met hun twaalfjarige wijsheid wisten ze wel dat ze, om het doel te bereiken dat ze zich voor oogen hadden gesteld, bij een bank moes ten wezen. Ze wisten zich te herinneren, dat je in de Tuinlaan zoo'n instelling had. Ze trok ken dus met een gerust geweten naar de Plan tage, waar ze de Incassobank weldra gevon den hadden. Parmantig stapten zij naar hinnen en boden hun vondst ter change aar» De leeneer achter het loket bekeek het geldstuk eens. bekeek ;de twee jongens eens en., weigerde het stuk té wisselen, met de bemerking, dat hii geen be schadigd geld kon accepteeren. De twee jongelui stapten weer de deur uit om hun geluk eiders te gaan beproeven. Ze zijn to«n een goudsmidswinkel binnen gestapt. De horlogemaker beke*k het goudstuk een Engelsche pond eens goed, bekeek ook de jongens eens, en betaalde hun ten laatste 6.45 uit. De jongens waren opgetogen! Dat het zooveel als stelen was, daar dachten ze geen oogenblik aan. Toen werd de buit ver deeld. De een nam vijf gulden, omdat hij het gevonden had"en gaf zijn vriendje één vijf en veertig. De kantonrechter vond het van den eerste niet eerlijk dat ze niet gelijk op gedeeld had den en hij z'n vriend de helft had gegeven. Van zijn vijf gulden had de jongen een vul penhouder gekocht voor de kapitale som van 75 oent en een notitieboekje van een kwartje. De rest had hij heerlijk versnoept. Thuis had hij er van z'n vader al duchtig van langs ge had en ook de kantonrechter nam hem nu nog eens ernstig onder handen. Zoo'n bengel! De goudsmid J. A. V., die moest terecht staan, omdat hij goud had gekocht van minden- jarige jongens, was niet verschenen. Hij werd veroordeeld tot 15 of 10 dagen. Doof? In de zaak tegen J. v. d. B. uit Vlaardingen, tegen wien vorige week wegens overtreding der arbeidswet verschillende geldboeten waren geëischt, werd nog de technisch-ambtenaar van de arbeidsinspectie in Delft, de heer A. Lod der, gehoord. Verd. was een beetje doof. Was werkelijk doof, want hij moest een gehoor apparaat gebruiken, maar de kantonrechter vermoedde, dat er ook wel een beetje Oost- indische doofheid bij kwam. Bij rechtstreeksche vragen antwoordde hij meestal langs een heel lang omwegje, ©n ge baarde nu en dan van „niet-goed-te-verstaan". De ambtenaar van het O. M. eischte tegen hem 6 geldboeten van 0.50, 3 van 0.50 en 9 van 0.50. De kantonrechter vond de feiten echter niet bewezen en sprak verd, vrij. „Dat verstaat U zeker wel, is 't niet?" voegde hij er nog aan toe. Of verdachte het begreep! Een ongeluk, dat geen ongeluk" was A. Z. uit Maassluis had op een goeden dag met zijn auto op den weg tusschen Maassluis en Maasland gereden, toen er een jongen op de fiets vóór hem reed, die plotseling een schuiver maakte en kwam te vallen, vlak voor den auto. De auto reed er dan ook gezwind over heen, dat wil zeggen, over de fiets, de jongen was net nog op zij gesprongen. Z. keek nog eens om, lachte eens, zei tegen een boer, die naar het geval stond te kijken: „Die Is er nog best afgekomen!" en reed ge zwind door. Ja, beweerde verdachte, ik moest er over heen. Kantonrechter: Zoo, hoe ver was je er dan nog wel van af? Nou, zoo ver! (wijst de lengte van de zaal). En kon je toen niet meer remmen? Nou, 't zal wel zóó ver geweest zijn (nu moet de zaalbreedte den afstand aanduiden). O, 't wordt al korter. De kantonrechter noemde het boeven-ma nieren,, na 'n ongeluk als dlit nog door te rijden. Verd. noemde het geen ongeluk als je over 'n fiets heen rijdt. Bovendien moest hij op tijd aan de boot zijn in Maasluis. Over 14 dagen zal de kantonrechter schrif telijk vonnis wijzen. Mondnacht-.. De heldere sterrennacht spande over de Pol dervaart. Het water lag er zoo romantisch te droomen In 't maneschijnsel, in de verte glommen de lichten van de stad, 'n gillende trein kroop vaag lichtend voorbij, 'n Stoomfluit zoemde in de verte. Op het vlakke water lag 'n boot te droomen. Boven die boot hing 'n net en in die boot zat 'n man, die meer aandacht schonk aan het net dan aan de romantische omgeving. Het net diroop, was pas in het water ge weest. Kijk, dat vond de kantonrechter zoo ver dacht: verd. wist, dat ie niet mocht visschen, nu had hij 'n boot en 'n net en dat droop van het water. Het bijna nachtelijk uur maakte de zaak nog erger. Verd. zei, dat hij het net aan het uitspoelen was; twee-, driemaal had hij het laten zakken en weer opgehaald. prrr— :V. GENERAAL PERSHING HEEFT OP MEMORIAL DAY het nieuwe monument voor de Amerikaansche gevallenen onthuld op het oorlogskerkhof van Waéreghem in Vlaanderen Kantonrechter: „Jammer, dat er niks in zat hè? Als er wat ingezeten had, had je de visch dan gehouden?" „Natuurlijk, meneer!" Verdachte W. H. uit Kethel, werd veroor deeld tot 2.boete met verbeurdverklaring van het net. Diverse zaken De behandeling van de zaak tegen Th. B. A. O. van hieir, die op de Hoogstraat 'n jongen zou hebben aangereden werd nog 14 dagen uit gesteld. De zaak tegen G. J. F. v. d. M., die op 1 Maart 1929 'n aanrijding zou heblbn veroorzaakt, Werd aangehouden tot 21 Juli a.s. RETRAITENFONDS „ST. CLEMENS" Jaarvergadering Woensdagavond werd in het St. Liduina- patronaat de jaarvergadering van bovenge noemd fonds gehouden. De voorzitter sprak een welkomstwoord tot de leden en in 't bijzon der tot den nieuwen adviseur kapelaan Raaf- fels, van wie hij hoopte dat hij zijn beste krachten zou geven tot den bloei van het fonds. Hierna bracht de secretaris het jaarver slag uit, waaruit blijkt dat het ledental in den loop van het jaar van 125 tot 109 leden is ge slonken. Voor S5 personen is een retraite aan gevraagd waaronder begrepen zijn 7 aanvra gen voor niet-leden. Het bestuur is in staat gesteld om aan 4 personen de geheele kosten aan een retraite verbonden te ver goeden en aan 8 personen eenigen toeslag te verleenen, waarvoor dank wordt gebracht aan de dona teurs die het mogelijk maakten om deze uit keeringen te doen. Hierna bracht de penning meester verslag uit van de financiën, de ont vangsten zijn aan contribution 1463,45 aan donatiën en anderen baten 202.95, totaal f 1666.40. De uitgaven bedroegen aan terug betaalde contributiën 865.27 en aan diverse onkosten 100.50, totaal uitgaven 965.77. Saldo op heden 700.63, waarvan nog aan in leggers verschuldigd is 598.18. Bij de verkiezing van 2 bestuursleden wer den de aftredende heeren A. P. v. Haasteren en C. den Hollander met groote meerderheid herkozen. De weleerw. heer Raaffels sprak nu een woord van dank tot het bestuur voor de waar deerende woorden tot hem gesproken en ver klaarde gaarne zijne volle medewerking te wil len verleenen om het fonds tot hooger bloei te brengen. ZijnEerw. hield nu een korte rede waarin hij het beeld schetste van onzen tijd, als een tijd van onrust en zedelijk verval en lichtte met een voorbeeld uit het leven toe, de moeilijkheid om zich aan den geest van dezen tijd te ontworstelen. Z.Eerw. stelde daartegen over den tijd die in de retraite wordt doorge bracht. waarin de rust voor den mensch weder keert, die daar in stille overweging en gebed krachten verzamelt om den tegenwoordigen tijdgeest te keeren. Met een aansporing om ook de Recollectteavonden getrouw te bezoeken, die er toe bijdragen om de vruchten der Re traite te bewaren, eindigde Z.Eerw. zijn mooie rede. Voorzitter bracht hem dank en sprak ook een woord van opwekking tot de leden waarna de vergadering met den christelijken groet werd gesloten. HOOGSTRAAT-BELANGEN-COMITE Gisteravond kwam het in de vergadering van 22 Mei j.l. gevormde comité om de belangen der Hoogstr aat winkel Iers te behartigen, in Musis Sacrum bijeen. Den heer A. van Duinhoven verzocht het voorzitterschap te aanvaarden, terwijl de hee ren En gering en Jansen respectievelijk als secr. en penningmeester zullen optreden Na een geanimeerde bespreking waarin het program van actie werd vastgesteld, besloot het comité de volgende week Woensdag 11 Juni een alge meen© openbare vergadering te houden voor de Hoogstraat-bewoners. Voor deze bijeenkomst, die in het Musis Sacrum gehouden wordt, zul len de belanghebbenden nog apart worden utt- genoodigd. Het ligt mede in de bedoeling van bet comité om dan ook de bewoners van de K. Dam to* deze bijeenkomt uit te noodlgen. Verwacht wordt: matige Oostelijke tot Noord Oostelijken wind, afnemende bewolking, droog weer, vooral in het Zuiden, iets warmer overdag. Fietsers en motorrijders lichten op van 's avonds 9.42 tot 's morgens 4.14 SPREEKUUR De Wethouder van Onderwijs is verhinderd morgen middag zijn wekelijksche spreekuur te houden. H. A. V- BANK. Overname der Centrale Spaarkas. Naar wij vernemen werd door het bestuur der Centrale Spaarkas besloten haar bedrijf aan de H. A. V. Bank N. V. te Schiedam over te dragen. Door de Verzekeringskamer werd deze over dracht voorloopig goedgekeurd. BLOEDDORSTIG Een herdershond van H. v. O. alhier, heeft gistermiddag een geit, die op het voetbalveld van S.V.V. graasde doodgebeten. v. O. zegde den eigenaar van de gelt, v. K., van den Havendijk schadevergoeding tee. GEM. ZWEMBADEN De temperatuur van het water in de gem. zwembaden bedroeg heden 64 graden Fahrenheit. 's Maandags repetitie Muziekgezelschap St. Ambrosius 8 uur, R. K. Volkshond. lederen Maandagavond clubavond R. K. Dam. club I.D.O., Kath. Kring. Dinsdag bestuursvergadering R. K. MetaaL bewerkersbond ,.St Eloy", Gebouw R. K. Volks bond. lederen Woensdagavond van half acht tot half tien, gelegenheid tot het afhalen van naai werk bij de Theresiavereenigiag aan 't gebouw van den R. K. Volksbond. lederen Woensdagmiddag van 33% uur gelegenheid tot afhalen van Naaiwerk voor de Missienaaivereeniging, Korte Kerkstraat 6. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedams: •- Mannenkoor" (dirigent Paul v. d. Putten). Groote zaal van den R. K. Volks bond. lederen Vrijdagavond van half 9 tot half 11 repetitie Koninkl. Zangvereeniging Schiedam'» Mannenkoor „Orpheus" onder leiding van Ed. Flipse. Gebouw R. K. Volksbond. lederen Zaterdagmiddag van 3—5 uur zitting bestuur Spaarfonds R. K. S. V. „Excelsior". Gebouw R. K. Volksbond. Vrijdag 6 Juni Ned. R.K. Bouwvakarbeiders „St. Jozef" verzilveren der zegels van de schildersleden. Gebouw R.K. Volksbond; 89 uur.. Zaterdag 7 Juni Ned. R.K. Bouwvakarbeidersbond „St. Jozef" verzilveren der bonnen van de leden. Betalen der schilders. Gebouw R.K. Volksbond; 35 uur. Tevens inning Contributie; contributie boekje meebrengen. Ongeorganiseerden 56 uur. DE EXCELSIOR-RECEPTIE Uit ons verslag in onze courant van gister, avond van de receptie van Excelsior, is een regel uitgevallen, waardoor juist de R.K. Mid- denstandsvereeniging „De Hanze" op de pre sentielijst ontbrak. Voor deze vereeniging werd namelijk het woord gevoerd door den heer Joh. Braunts die zijn gelukwienschen van bloemen deed vergezeld gaan. OP HOL Gistermiddag om 3 uur sloeg een hit ge spannen voor een vierwieligen groentenwagen, toebehoorende aan Nijveen, alhier, in de Over- schieschestraat op hol. Het dier rende naar den Ovarsehieschen weg, waar het door een burger werd gegrepen. De 18-jarig© timmerman A. S. uit de Kort. landstraat, die op de plaats des onheils op zijn fiets reed kon nog net op zij springen. De wagen ging echter over zijn karretje heen, dat totaal' vernield werd. DE VRIENDELIJKE HOSPES T. B. uit de Stationsstraat deed bij de politie aangifte dat hij in zijn kosthuis door H, v. C is mishandeld. Hij werd bloedend verwond aan zijn neus. AANRIJDING De 21 jarig© G. v. N. uit de Aleidastraat werd gistermorgen om 11 uur op de 11 uur op de Hoogstraat aangereden door een auto. Hol voorwiel van de fiets werd verbogen. SCHEEPVAART SCHIEDAM, 31 Mei. Aangekomen Eng. s.s. Dunbar Castle, met stuk goederen van Pernis in de Wilhelminahaven. SCHIEDAM, 1 Juni Aangekomen Duitsch s.s Elsa Koppen, met papierhout van IJxpila in de Wilhelminahaven. Eng. s.s. Kirnwood, van Tynemouth om kolen -te bunkeren aan de boeien op stroom. SCHIEDAM, 1 Juni vertrokken. Noorsch m.s. Taiwan, met stukgoederen naar Hamburg. Eng. m.s. Dunbar Castle, met stukgoederen naar Hamburg. Eng. s.s. Matina, naar Tela. Letlandseh s.s. Everest, naar Sagvaag. Eng. s.s. Southern Empress naar North Shields s.s. Bemisse naar Rotterdam. SCHIEDAM, 3 Juni Vertrokken: Eng. s.s. Kirnwood, naar St. Petersburg; s.s. Tweed, ledig naar Riga; Noorsch s.s. Asborg, ledig naar Frederlks. haven. SCHIEDAM; 3 Juni. Aangekomen: s.s. Kans Jurl. van Londen om kolen te bunkeren in de Wilhelminahaven. 3 Juni; Diergaarde, avondconcert Kapel Gist- en Spiritusfabriek en Calvé. Bioscopen: Goedgekeurde progTamma'a tot en met Donderdag 5 Juni in: Grand théatre (voor volwassenen); Royal (voor volwassenen); Luxor (voor volwassenen)W. B.-tHeater (voor volwassenen)Roxy-theater (voor volw.)City theater (voor volwassenen). SCHIEDAM, 3 Juni. Officieel© noteering van de commissie uit de Kamer van Koophandel. Moutwijn Moutwijn 13.50 per H.L. ad 46 pet. Spiritus Binnenlandsche prima spiritus 26.50 per H.L. ad 100 pet.; Buitenlandsche prima spiri tus van 15—16.50 per H.L. ad 100 pet. naar kwaliteit. Alles zonder fust en zonder belasting. "Melasse-spiritus 26.50 pet- H.L. Men noteert voor ruwe graanspiritus 60 pet. 17 per H.L. Namens de commissie uit de Kamer van Koophandel voor de notecring van gedistilleerd to HERMAN JANSEN. Spoeling Spoeling 0.90. Door W. A. Guldenmond en C. J. Otterlo, broodbakkers alhier is vergunning aange vraagd tot het verrichten van bakkersnacht- arbeid. dat is tusschen des avonds 8 uur en des morgens 6 uur, in de perceelen nos. 451 en 477 in de afd. Sluipwijk. ONGELUKKIGE VAL Dezsr dagen viel een jongetje van den ar beider A. Benschop in de afdeeling Middelburg alhier, met het oor op een kant van een stoep, met het gevolg dat het oorvlies scheurde en het jongetje waarschijnlijk doof zal blijven aan dat oor. Dr. Batelaan alhier verleende medische hulp. AANRIJDING Mej. van T. alhier, die een meisje achterop de fiets had kwam aan de Reeuwijkscbe brug in aanrijding met een motorrijder, waarbij het rijwiel totaal weTd vernield, terwijl ook aan den motor schade werd toegebracht. Hoewel de personen zeer geschrokken waren, bekwam geen hunner noemenswaardig letsel.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1930 | | pagina 1