DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN STADSNIEUWS HH 53ste jAABGANG DINSDAG IC JUNI 193 C No. 15741 TRAGISCH ONGEVAL MAN DOOR EEN BEROERTE GETROFFEN HET MUZIEKCORPS VAN „GUSTO" KERKWIJDING IN WASSENAAR Kil m DE R.E.T.-BUSSEN DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS UIT KETHEL INGEZONDEN BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM. TELEFOON INTERCOMMUNAAL No. 68085. ABONNEMENTEN: per 3 maan- den 3.25, p. mud. f 1.10, per week 25 ct. Franco p. post 3.75 p. kwartaal. Afz. nummers 5 et- Postch. en girodienst 81440 üi DE ADVERTENTIEPRIJS bedraagt voor 1—6 regels 1.55. Elke regel meer 25 ct. Reclames tusschen den tekst 50 ct p. regel. Kabouter-advertentiën ter grootte van 5 regels 0.50, 10 regels 1.15 regels 1.50; uitsluit, bij vooruitbetaling. Gratis-Ongevallenverzekering 500.— bij overlijden door een ongeval; 500.— bij verlies van beide banden, voeten of oogen; 250.— bij verlies van één hand, één voet of een oog; 150. bij verlies van een duim; 75. bij verlies van een wijs vinger; 50— bij verlies vin twee voorste ledematen alle vingers van een hand; 25- bij verlies van eiken anderen vinger. - De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand ,n d,t blad worden afgedrukt. De petroleumlamp meegetrokken MET BRANDWONDEN OVERDEKT K GEVONDEN In den nacht van Zondag op Maandag om unr gaf de heer van Woerkom uit het Broers veld bij de politie kennis, dat er uit het dak raam van de bovenwoning Broersveld 135 be" woond door den naohtagent J. Brinkman rook kwam hij vermoedde dat er brand was Een agent begaf er zich onmiddellijk heen en toen hij op zijn herhaald bellen geen gehoor kreeg trapte hij de deur in. Het bleek toen, dat er brand woedde op den zolder en dat er een ondoordringbare rook hing. Door een paar agenten werd begonnen met emmers water het vuur te blusschen. De brand, weer, die eveneens versoheen, doofde met een straal op de waterleiding het vuur. i>*i onderzoek bleek daarna, dat de twee bedden die op den zolder stonden, onbealapen waren. De brandmeester Rademaker vond ech ter op den grond het lichaam van den bewoner. Terstond werd de man naar buiten gebracht en werd begonnen met de toepassing van kunst matige ademhaling. Dir. de Leeuw kon slechts den dood oonsfc&teeren. B. werd gevonden voorover terwijl op zijn rng smeulend hout lag; hij was met brand wonden overdekt Het droevige ongeval heeft zich als volgt toegedragen. Brinkman, die een hartkwaal had, had zich 's avonds tevoren voor het Ingaan van den nachtdienst, bij zijn chef gemeld. Daarna was hij raar huis gegaan en had zich te bed gelegd. Des nachts is hij waarschijnlijk door een 'beroerte getroffen, waardoor hij van het bed viel. In zijn val heeft hij de armen uitge slagen en zich vastgegrepen aan de petroleum lamp, die aan den zolder hing en de lamp mee gesleurd waarna deze in brand vloog. Het slachtoffer was alleen in huis; zijn vrouw en zijn dochter waren met de Pinkster dagen bij familie buiten de stad uit logeeren. Het lijk is naar de algemeeno begraafplaats overgebracht. L. C. C.—EXCELSIOR Excelsior wordt het eerst naar de mat ge stuurd. Het begin is niet bijzonder bemoedi gend wanneer het totaal 10 is zijn reeds 4 wickets neer. Pitch en mat evenals terrein waren van de minste allooi zoo-dat de ballen de zondierlingsto bewegingen maakten en het verblijf op de mat niet van gevaar ontbloot was. Het totaal werd 40. J. Kloos met 13 was top scorer, A. v. Es bowlde 5—15 en A. v. Goor 5IS. L.C.C. beantwoordde met SO runs A. v. Sckie 13 J. Zeg aar 32 n.o. kwamen in de dubbele cijfers. Bowlingcijfers J. Ooetedholt jr. 2—31; H. die Boer 626 A. Jan se 0—10 C. Winsman 2—1 In de tweede innings werd het totaal der gasten 100 waarvan J. Kloos, A. Janse en C. Janse 11, W. Peters en C. C. Muiisman 13. Bowling A. v. Es 236, A. v. Goor 7—46, A. v. Schle 1—12. L.C.C. moeist dus 60 runs scoren om te win nen, toen die stand 536 was, gaf v. Es Janse '11 vangkans die hij accepteerde. Umpire metz gaf not out, even hierna werd dezelfde speler door Krowlnkel achter het wicket gevangen wederom gaf umpire Metz not out. Ten derde male door Til. de Boer gevangen, vertrok A. van Es uit eigen beweging, doch wederom gaf Mets not out. De Excelsior-captain vond heit nu maar raadzamer van verder spelen af te zien daar de verhouding in 't veld er niet beter op werd. L.C.C. won zoodoende op de le innings met 40 runs. Excelsior 3H. D, V. S. 4 Excelsior scoort 108 runs, G .Oosterholt 14, W. v. Beurzen 23 W. L. Kemenade 33, Bowling 5—43 Borrani 5—14. H.D.V.S. hierop ingaand© bracht het tot 190 runs L. Rengercberg 21; A. v. Buysien 12; Janse 47; Geerensteijn 44; L. Borrani 55. G. Oosterholt bowlde 6—85, W. v. Kemenade 2—59; In de tweede innings scoorde Excelsior 193 voor 6. G. Oosterholt 21 W. Deurzen 39, W. v. Kemenade 76 L. Scheffers 34. Bowling: J. Bedeans 0.75; Borrani 348; Kloos 3—38 Geeirensteein 1—21. Toen H.D.V.S. een score van 44,5 bereikt had' was de tijd verstreken en won H.D.v.S. met 85 runs. DE ONDANKBARE HOND Een moedige redding Vannacht om half 4 uur heeft de politie held haftige reddingspogingen gedaan om een hond die op den Rotterdamschon Dijk in het drijf zand was geraakt te redden. Toen de politie op de plaata des onhe'ls aankwam, stak het dier nog maar met zijn kop boven den modder uit. Fluks werden nu een paar ijzeren platen over het verraderlijke moeras gelegd en een moedige poiitie-agent is er op gekropen om den hond van den onder gang te redden. Na eenige moeite miocht het hem gelukken, het beest 'n lasso om den kop te werpen en het uit de modder te sjorren. Toen de drenkeling eindelijk op het droge was gebrachti nam het ondankbare beest met z'n staart tusschen de pooten bals over kop de vlucht, zonder zelfs naar z'n moedige red ders om te zien! Een tweede stralende dag Prettige drukte De zon heeft van haar belangstelling vocxr Gustos Muziekconcours blijk gegeven; was reeds de Hemelvaartsdag een dag vol lachen den zonneschijn, ook de Tweede Rukaterdag heeft voor den eersten concoursdag niet onder. CP'fl .1 tl Tl Reeds hij de opening, om 11 uur was het te zien dat bet een gezellige drukte ging worden van feestelijk gestemde concours-gangers. En dat is het ook geworden. Vooral toen de uitslagen bekend waren heb ben de prijswinnaars op ondubbelzinnige wijze van bun vreugde over het behaalde succes blijk 8 Ook'ia het Sterrebosch en in de stad was de invloed van het concours duidelijk merkbaar: i,et wemelde er van vroolijke menschen die met „eerste prijs" op hun hoed door de straten flaneerden. En nog eens: de zon heeft hen geen oogen- bliK ii> den steek gelaten; het veld was een vlakte van lachende zonneschijn. gij de opening, waarbij ook weer enkele van de commissie van ontvangst tegen woordig waren, voerde de heer G. Vrauwdeunt het woord. Spreker zeide, dat het na d© toe. spraak van den burgemeester op dén eersten dag eigenlijk onnoodig was nog een openings woord te spreken. Hij wilde echter speciaal nog eens zijn dank betuigen aan de leden van de commissie van ontvangst en aan de jury. Nadat nog eenmaal de eeie-wijn was rondge diend, werd na korte pauze begonnen met den wedstrijd. De marschwedstrijd verliep keurig. Het was een lust om dlie krachtig-stappendie geuniformd© manuren te zien ma.rcheeren over bet terrein ondier de schetterende klanken van een for- schen marsch. Des avonds heeft tot besluit van het concours de Chr. Harmonievereeniiging „Sursum Corda'' uit Vlaardingen, onder leiding van den heer Adr. de Maaré een concert gegeven. Voor deze uitvoering was een super-populair programma gekozen. Boven aan de rij prijkte de K.L.M.-ma.rsch van Schootemeijèr, verder was er Waldteufcl's Espana, Zampa van Herold, In a persian market van Ivetelby, het Ballet Egyptian van Luigini, terwijl de schetterende en ratelende „Over the top" marscli van Crosby het program besloot. Het. programma is door „Sursum Corda" keu rig uitgevoerd eti bet publiek was dan ook zeer dankbaar, wat het korps tot oen toegiftje noopte. Met een knallend en knetterend en sissend vuurwerk was de avond geëindigd. Do uitslagen luiden als volgt; Vierde Afdeeling Harmonie: Utile Dulci, Haarlem, directeur A. C. Jutjens, 312 punten, le prijs. Derde Afdeeling Harmonie: Obr. Harmonie Wllkelmina, IJmuiden, Directeur Albert Rill, 245 punten, 3e prijs. Tweede Afdeeling Fanfare: Onderling Genot, Strijen Z.H.B., Directeur J. WeijefS. 260 pun. ten, 2e prijs; Wilhelmina, Numansdorp, Z.H.B., Directeur J. Weijers, 279 punten, 2e prijs; Prin ses Juliana, Klaaswaal Z.H.B., Directeur J. Weijers, 302 punten, le prijs. Eerste Afdeeling Fanfare: Harmonie Z.H.B.. Oud-Beijeriand, Directeur Chr. de Roy van Zuidewijn, 262 punten, 2e prijs. Tweede Afdeeling Harmonie: Concordia, Monster, Directeur G. van der Knaap, 351 punt ten, le prijs; Lihertas, Rotterdam, Directeur A, Jordaans, 273 punten, 2e prijs. Eerste Afdeeling Harmonie: Harpe Davids, Ridderkerk, Directeur A. .T. van der Linden, 301 punten, le prijs; Crescendo, 's-Grarvenlrage, Directeur A. C. van Leeuwen, 365 punten, le prijs; R. K. Harmonie St. Caecllia, Voorburg Directeur Jac. Kroon, 319 punten, le prijs. Eere Afdeeling Harmonie: Excelsior Z.H.B., Wassenaar, Directeur L. C. Veerman, 360 punt ten, le prijs. De uitslagen van den Marschwedstrijd zijn: le prijs, Excelsior, Wassenaar, met 17 punten; le prijs, St. Cecilia, Voorburg, met 20 punten; le prijs, St. Joseph, Rotterdam^ met 16 punten; 2e prijs, Wilhelmina, IJmuiden, met 14 punten; Utile Dulci, Haarlem, met 14 punten; Libertas, Rotterdam met. 16 punten; St. Antonius, Rot terdam, 14 punten; 3e prijs, Onderling Genot. Strijen. De sectie-prijs Harmonie werd toegekend aan Crescendo, Den Haag; de medaille van Prins Hendrik, waar tevens bijgevoegd was een zilve ren comet in étui word uitgereikt aan Harmo nie Slikkerveer; de sectie.prijs Gemengde Koren aan Excelsior alhier; de sectie-prijs Man nenkoren met de medaille van H. M. de Konin gin aan Sempre Crescendo, Voorburg. Bij den marschwedstrijd werd de verguld zil. veren medaille van de Gemeente Schiedam toegekend aan St. Caecflia, Voorburg; de zilve ren medaille van de Gemeente aan Soli Deo Gloria, Alblasserdam en de medaille wam Prinses Juliana aan Excelsior Voorburg. RUZIE BIJ WILTON Arbeider ernstig mishandeld Vorige week ts de arbeider B., wonende Jaffadwarssfcraat 24b te Rotterdam op zijn werk op de werf van Wilton door een anderen arbei der zoodanig met een voorhamer mishandeld, dat hij in het Gemeenteziekenhuis alhier moest worden opgenomen. Zijn toestand is. ernstig. Een van zijn nieren is beschadigd, terwijl zijn ribben zijn gebroken. BURGERLIJKE STAND Aangifte van 67 Juni 1930. GEBOREN: Nicolaas, z. van F. van Arum en L. A. van Wieringen, Hoofdstraat 185 Ot':o Peter Johannes, z. van O. G. Larson en G. P. J. Senten, Tollenstraat 19. OVERLEDEN: K. ,T. Bogaerts, 60 j., Nassau- taam. Vorige week heeft de plechtige Inwijding plaats gehad van de hulpkerk van de op 2 Juni opgerichte parochie van St. Joseph te Wasse naar (Deyitroordl, van welke parochie de Zeereerw. Heer C- B. M. Wiemers, oud-kapelaan der parochie van O. L. Vrouw Visitatie alhier, de eerste pastoor is. Toen deken A. Homulle, van Leiden, met assistentie van pastoor O. Wiemers en pastoor Ch. Meysing de wijding aan de buitenzijde ver richtte, waren hierbij aanwezig deken A. Schraag van Schiedam, pastoor L. Paulussen van Heemskerk, rector M. M. van Willige van de St. Jacobusstichting. kapelaan Verhagen van de St. Willibrordusparochie te Wassenaar, eenige leden van het kerkbestuur dezer parochie de bouwcommissie dei- St. Josephkerk bestaan de uit de heeren Wiegerinek, Zeedijk en Knij- nenbui-g de lieer Prins was buitenslands en burgemeester en mevrouw Wiegman. Onder het zingen van de litanie van Alle Hel. ligen trok de geestelijkheid de kerk binnen ge volgd door eem groote menigte belangstellende geioowigen. Nadat de wijding binnen het kerkgebouw was verricht, bracht pastoor C. J. Tholenaar van de St. Willibrordusparochie, vergezeld van kapelaan P. Bottelier het Allerheiligste. Vervolgeus haid de installatie van pastoor Wiemers en de beëediigiug van het kerkbestuur plaats. Na deze plechtigheden droeg pastoor Wie mers met assistentie vam de kapelaans Verha gen en Bottelier de plechtige Hoogmis op, waar onder en klein koor onder leiding van pastoor Meysing de Gregoniaansche gezangen zong Deken Homulle richtte zich na hot Evangeie tot de gelocvigen en schetste de beteekenls van do nieuwe kerk in dit gedeelte van Was senaar. DE BEDEVAART NAAR BRIELLE Een prachtig verloop Gisteren, 2en Pinksterdag, heeft de congre gatie van de H. Familie afd. maunen, van de parochie van O. L. Vrouw Visitatie, haar jaar lij ksche bode voort naar Bi-lelie gehouden. Ook van de congregaties van de H. Hart- en de Pingeiparochie waren talrijke deelnemers. Hierbij hadden zich nog gevoegd een 40-tai leden'van de jongenscongregatie der St. Jozef kerk te Rotterdam, onder leiding van kapelaan Koene, en een aantal Vlaardingers onder lei ding van kapelaan van Leeuwen. In totaal waren er 266 deelnemers, een aantal dat tot nu toe nog niet was bereikt. Vaai de eerw. heeren geestelijken uit Schiedam zagen we pastoor Möller, kapelaan Bekkers, directeur der congre gatie, -en kapelaan Hijgemaii. 's Morgens had kapelaan Bekkers -«oor de bedevaartgangers de H. Mis opgedragen -in de kerk van O. L. V. Visitatie. Om half 9 vertrok de boot van bet Hoofd, Het, weer was veelbelovend: een vrien delijk zonnetje stond aan den helderen, doch niet geheel woikeloozen hemel, een frisch windje woei over het. water en deed de vlaggen van de „Maasnymph" vroolijk wapperen, het beloofde een schitterende dag te worden. Ondanks wind en stroom tegen, arriveerde de •boot te ongeveer 10 uur te Brielle. Daar het water in de haven zeer laag stond, was het niet mogelijk ze tot. aan het havenhoofd te krijgen. Bij het begin der BrieUche haven werden dan ook de planken gelegd en kon men den wal bereiken. Processiegewijze trok men door het vriende lijke plaatsje naar de kapel op het Martelveld. De solemneele Hoogmis werd om half elf opgedragen door den weleerw. pater Bohem-em uit den Brdel, met assistentie van kapelaan Bekkers als diaken, en kapelaan Ilijgeman als sub-diaken, terwijl als Misdienaar fungeerden leden van de congregatie. De.-driestemmige Mts van Perosi werd gezongen door het koor der congregatie onder dinigentschap van den heer F. Naring. De organist de heer van den Berg uit Brielle begeleidde op het orgel. Na de Hoogmis hield pastoor Möller een schitterende predikatie, waarin hij de H.H. Martelaren voor stelde als mannen die na vele en zware mis handelingen te hebben ondergaan, den Martel dood stierven, omdat zij tro-uw bleven aan de eene ware Kerk, en aan Haar Opperhoofd den Paus van Rome. De Kruisweg werd geleid door kapelaan Koene uit Rotterdam, waarna relikwievereering Om half vier werd -een plechtig lof gecele breerd door pastoor Möller, geassisteerd, dooi de kapelaans Bekkers en Hijgeman. Tijdens het lot hield kapelaan van Leeuwen uit. Vlaardlin- gen de predikatie. Hij stelde de H.H. Marte laren voor als helden, niet als de tegenwoordige helden wier heldendaden vergaan en vergank© lijk zijn. Zij verwierven de heiligheid door openlijk voor hun geloof uit te komen, en door niet te schromen de waarheid te zeggen. Hun heilig voorbeeld moeten wij zoo goed mogelijk trachten na te volgen. Om 5 uur ving de terugreis aan, welke even voorspoedig als de heenreis verliep. Oirea kwart voor 7 arriveerde men weer te Schiedam, waar in de kerk van 't H. Hart een kort Lof werd gecelebreerd door kapelaan Hijgeman, waarmee deze zegenrijke dag werd besloten. TOONEELVEREENIGING EIGEN STUDIE Feestavond De menschen van Eigen Studie verstaan uit stekend de kunst om eens vroolijk feest te vieren, dat is Zaterdagavond weer eens over. duidelijk gebleken. Het veibsierde Verkooplokaal aan de Lange Haven was vol van ongedwongen feestvreugde en de menschen van Eigen Studie hebben de pretentie, dat hnn feestvreugde nooit tot los bandigheid overslaat en wat zij op het tooneel te zien geven, blijft ook altijd binnen de perken. Het 2-jarig bestaan van de Tooneelvereeni- ging grepen zij aan om eens een avond goed plezier te hebben, 't Leek dan ook meer op een bruiloft dan op een feestavond, de bezoekers zaten er mat groen en r-oode mutsen op gemoe. delijk met elkaar te keuvelen. Er wa-s een flinke strijk d-ie voor de goede stemming zorgde, kort om het was een en al vroolijkheid. En op het' tooneelverschenen telkens leden van Eigen. Studie om met voordrachten en kluchtjes de aanwezigen kostelijk te amuseeren. Behalve op vochtigheid" werden allen gul onthaald; er waren sigaren, bonbons en nog meer van die lekkernijen. v 't Is heel goed begrijpelijk dat de trouwe be zoekers van de Eigen Studie-feestavonden deze feestjes wel op prijs stelle-n. De penningmeester is vereerd met een insigne dat hem werd aangeboden door de leden, voor al de moeiten, die hij zich in het 2-jarig bestaan van de vereeniging zich getroost heeft, het innen van de contributie, dat volgens hem zelf geen pretje is. Het is een vroolijke avond geweest. BUITENLANDSCHE PASPOORTEN EN BEWIJZEN VAN NEDERLANDSCHAP AANRIJDINGEN Gisterenmiddag te 4 uur is de 18-jarige J. v. d. K., wonende Raam op den hoek van de Gröote Markt en de Hoogstraat op haar rijwiel aangereden door een onbekend gebleven wiel. rijder. Het meisje viel tegen den grond en be kwam ontvellingen aan 'handen en knieën. H«t achterwiel van de fiets werd verhogen. In de Westfrankelandsehestraat is gisteren het 5-jarig meisje L. H. de K., wonende in die straat door een fietser aangereden. De wonden die zij opliep, zijn door leden van de E.H.B.O. verbonden, waarna zij naar huis is gebracht. Voor reizen naar het buitenland Nu het relsseizoen weder is aangebroken, ver zoekt men ons er de aandacht op te vestigen, dat, wil men zeker zijn tijdig in het bezit t© komen van een der bovengenoemde stukken, het raadzaam is, deze minstens 8 dagen vóór den aanvang der reis persoonlijk aan te vragen op de betrokken Afdeeling der Gemeente-secre tarie alhier, (Nieuwstraat 26, geopend van v.m. Sy2 tot n.m. 2% u., 's Zaterdags tot 12% u. Bij de aanvrage moet worden overgelegd voor ieder der te vermelden personen: voor pas poorten 2 foto's en voor bewijzen van Neder landerschap 1 foto. Ook zij die reeds in het bezit zijn van een buitenlandsch paspoort worden er opmerkzaam op gemaakt, dat het wenschelijk is om eventu- eele aanvragen om verlenging van den geldig heidsduur van hun paspoort ook minstens 8 dagen te voren in te dienen. Ten slotte kan nog worden medegedeeld, dat bewijzen van Nederlanderschap voor reizen naar België en Luxemburg, 5 jaren geldig blijven. SCHEEPVAART SCHIEDAM, 7 Juni. Aangekomen; s.s. Thor I, van Liverpool om te dokken in de Wilton- have®; 6,s. Knut Jarl, met papterhout, van Archangel: 3.3. Tennissee, met stukgoederen van Antwerpen, beide in de Wllhelminahaven SCHIEDAM, 7 Juni. Vertrokken: s,s. Wanja naar Baltimore"; s.s. Etna, naar St. Petersburg; s.s. Kulmerland, naar Rotterdam. RIJKSWERKVERSCHAFFING Het aantal arbeiders dat hedenmorgen van hier naar de Rijkswerk verschaffing vertrok, bedroeg voor Eeuerveld 40 en voor Witteveen 67. Antwoord van B. en W. op de vragen van de heeren v. d. Kraam e® Hoogendam. Door de leden van den gemeenteraad, de heeren B. G. Hoogemdam en H, van der Kraan, zijn de volgende schriftelijke vragen ingesteld: lo. Is het B. en W. bekend, dat ondanks uw College, volgens schrijven aan de® raad d.d. 1 Mei no. 59, er zeer op heeft aangedrongen bij de R.E.T., dat de prijs niet booger zou wor den gesteld da nde tarieven bij de autotms- ondernemingen, er bij diiie onderhaal-delingen ee® belangrijk punt nl. het abonnement, uit. het oog is verloren, althans in b. g. schrijven niet besproken is? 2o. Is het Burgemeester en Wethouders bekend, dat hierdoor voor de abonnés van de N.V. v. d. Ende's Autobusmaatschannij een be langrijke verhooging van 100 Pet. te wachten staa.? 3o. Zoo neen. zijn Burgemeester en Wet houders niet van meening, dat het noodig is alsnog over dit-belamgrijke punt onderhand©, lingen t.e voeren met do R.E.T., welke voor de Abonné's van b.g. Antobusonderneming deze ongunstige gevolgen zullen afwenden? 4o. Kunnen Burgemeester en Wethouders naar aanleiding van de besprekingen in de zit ting van den Gemeenteraad d.d. 2 Mei reeds mededeelingen doen of er bij eventueele op heffing der bestaande autobusondernemingen voor het personeel gunstige maatregelen zijn getroffen? 5o. Zoo neen. zijn Burgemeester -en Wethou ders niet van meeninig, dat het uit een oog punt van billijkheid wenschelijk is. dat dit per soneel overgenomen wordt door de R.E.T. Naar aanleiding hiervan deelen B. en W. het volgende mee: Ad. 1 Bij de onderhandelingen met de R.E.T. is door de R.E.T. de prijs van een maand-abon.. neme-nt op één der drie autobuslijnen in Schie dam, gecombineerd met tramlijn 4 of 8 op 10.50 (per 12 achtereenvolgende maanden 115.—) Een maandabonnement op de autobuslijn van de N.V. Van der Ende's Autobus Mij. kost 7.50 (per jaar diit 12xf 7.50 is 90. Ad. 2. De verhooging in prijs bedraagt dus niet 100 pCt., zooals in vraag 2 wordt genoemd, doch 04 pCt. per maand en ruim 27% pCt. per jaar. Ad. 3. Tegenover den genoemden hoogeren prijs kan op voordeeien van anderen aard wor den gwezen; De abonnementen van Van der Ende's Auto bus Mij. zijn niet op Zon- en feestdagen geldig, die van de R.E.T. wel. Dit verschilt per Jaar pl.m. 57 dage®. De dienst zal door de R.E.T. veelvuldige® en regelmatiger worden uitgeoefend. Het traject van de R.E.T. is grooter. De af stand Rembran-dtlaanStation Ma-as bedraagt 10.366 K.M., terwijl de afstand tusschen de be staande eindpunten van Van der En-dte's Auto- busdienst VTaardi 11 gerrijkCoolsingel 7.790 K. M. bedraagt. Een abon-né heeft bij de R.E.T. recht op locaal verkeer ook in de gemc-ente Rotterdam; voor de autobussen bestaat in die gemeente een vervoerverbod voor locale reizigers. Verdr heeft de houder van een gecombineerd abonnement bus Schiedam en tram 4 of 8 bij de R.E.T. ee® groote mate van bewegingsvrijheid, doordat een abonnement op één bepaalde tram lijn tevens geldig is op de gemeenschappelijke deelen van andere lijnen. Als iemand b.v. een abonnement heeft voor het trafect Rembrandt- laan in Schiedam Station Maas in Rotter dam (lijn 4) dan kan hij dit abonnement ook gebruiken op lijn 8 tot aan het Marconiepleln en vandaar met lijn 17 zijn weg vervolgen tot aan de Kruisstraat Naar keuze kan hij -in Rot terdam verder nog gebruik maken van de lij nen 9, 10, 14, 15, 16, 20, 21, 23 en 24, voor wat betreft de gedeelte® die met lijn 4 samenvallen Hetzelfde geldt mutatis mutandis voor tram lijn 8. Tenslotte wijzen wij nog op het instituut der schoolkaarten, gecombineerd abonnement bus Schiedam of tram 4 of 8 voor 1 rit 's daags (heen en terug) 4.per maand, voor 2 ritten 's daags (hee® en terug) 5.per maand Met het oog op een en ander bestaat er voor ons geen aanleiding omtrent de abonnements prijzen met de R.E.T. nader onderhandelingen te voeren. Ad 4 en 5. Het personeel van het eventueel op te heffen particuliere autobusdiensten „stads verkeer" en „van der Ende's Autobus-Mij.", dat reeds op 2 Mei 1930 in functie was, zal in de gelegenheid worden gesteld te soliciteeren naar de betrekking van chauffeur bij de R.E.T bij gebleken ijver, bekwaamheid en geschikt heid zal aan deze menschen voorkeur worden gegeven boven andere candldaten met dezelfde kwaliteiten. Ee® dergelijke regeling is reeds met den ex ploitant van het „Stadsverkeer" den heer J. H. Wiliemse in voorbereiding. Verwacht wordt: Zwakke tot matigen Zuid-Westelijken wind, toenemende bewolking, waarschijnlijk eenige regen, iets koeler. Woensdag 11 Juni Vergadering Musis Sacrum. Hoo-gstraat belangen, Aanvang 8 uur. Gebouw SCHIEDAM, 10 Junii. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koophandel. Moutwijn Moutwijn per H.L. ad 46 pOt. zonder fust 13.50 zonder belasting. Spiritus Binnenlandsche prima spiritus ad 100 pCt 25.50 per H.L. Buitenlandsche prima spiritus ad 100 pCt. 15.00—15.50 per H.L. (naar kwaliteit). Alle prijzen zonder fust of zonder belasting, Namens de Commissie voor de noleering HERMAN JANSEN Spoeling Spoeling 0.90. den Minister vaiv Waterstaat. Degenen die zulks bij hun schriftelijk bezwaar te kennea geven, zullen in de gelegenheid gesteld worden hu® bezwaren mondeling toe te lichten. Bezwaarschriften zijn vrij van zegelrecht. SCHOUW De jaarlijksche voorjaarsscliouw in den Harg- polder over alle hoofdslooten zal gedreven worden op Vrijdag 13 Juni a.s. GEROLD De 69-jarige F. B. uit de Bakkerstraat deed bij de politie aangifte, dat men hem Zondag middag in een café aan den Buitenhavenweg een gouden dameshorloge heeft ontrold. De politie stelt een onderzoek in. NADEREND ONHEIL De onteigeningspionnen in den Oostabtspolder B. en W. maken bekend dat ter voldoening van art. 7 der onteigeningswet de stukken be doeld in art. 6 djer wet betreffende de onteige ning voor de berging van baggerspecie afkom stig van havenwerken te Rotterdam in den Spaanschen- en Oostabtspolder ter gemeente secretarie voor een ieder ter inzage zijn neder- gelegd van 1030 Juni a.s. Belanghebbenden kunnen gedurende dien ter mijn alsmede gedurende acht dagen daarna be zwaren tegen de voorgenomen onteigening en het plan van het werk schriftelijk indienen bij IJSCO-CONCERT Eersten en Tweeden Pinksterdag zijn ontegen zeggeilijk gezellige dagen, echter niet voor de bewoners nabij het Julianapark, die worde® den gebeelen dag gehinderd door een IJsco- Concert. Onvermoeid zijn sommige venters met het doen rinkelen van het belletje. Tweeden Pinksterdag was er een kampioen- beller, diie van 2 tot 4 uur zijn bel in beweging hield, geassisteerd door 2 jongens en steeds maar voor mijn huis! Eentonig was het wel niet, want 't werd begeleid door andere belletjes, die zwaarder waren van toon. Het punt, waar de kampioenbeller stond, was een strategisch punt, hij had het fijn gekozen, want de meeste wandelaars moesten hem pa.s- seeren. Goede zaken deed hij ook, maar zijn collega's trachtten door harder te bellen hem concurrentie aan te doen. In de verte zag ik een grooten ijscowagen aan rollen, niet zoon kleinen witten, maar 'n soort etablissement de luxe. Het deed mij denken aan een soort poffertjeskraam u-it den kermis tijd. Het was niet volgens standing van dit eta blissement, dat er een belletje zou gerinkeld worden. Neen, verre van daar, er hing dan ook een prachtige, groote gong in zijn paleis, die druk gehanteerd werd. Het behoeft geen betoog, dat zijn concurrente® zich dubbel inspanden om de aandacht van het publiek te trekken. Het concert werd voller! Het concert "was reeds een uurtje bezig, toen ik in de verte een kleinen onooglijken ijswagen zag aanrollen met licht-blauwe hoerenverf ge kleurd. Al was zijn wagen klein, zijn bel had een enorme afmeting en was over de geheels Burgem. Knappertlaa-n te hooren. „Vraagd ons vanilje eis" stond er op den wagen geschilderd. Wat dezen man echter aan taalkennis ontbrak, werd door een paar krach tige longen aangevuld. Hij trok weinig klanten, want de meesten kochten bij 't etablissement de luxe en dit verdroot hem. Hij nam maatregelen! Het concert werd uitgebreid met een piston en die man blies zoo vervaarlijk hard. dat hij zite klanten van achter uit het Sterrebosch baalde. Intnsscben moet u niet vergeten, dat die ijsco-belletjes maar geregeld hun werk ver. richtten. Ook zijn er Engrosbedrijven onder, die per ka.r en paard nieuw ijs aanbrengen. Er gaan reeds geruchten rond, dat wij „pata.ttes-frites"-wagentjes krijgen. Ook met muziek! Ik wil niemand in zijn bedrijf schaden, maar acht toch dit venten op Zondag in strijd met de Zondagsrust, waarop ieder recht, heeft. Daargelaten nog dat verschrikkelijk lawaai, dat men den bewoners rond liet Julianapark op dringt. 't Is te hopen, dat de overheid zorgt., dat de rust terugkeert. Geen belletjes en niet venten op Zondag JERIMIAS.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1930 | | pagina 1