DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN TUIN-MEUBELEN mm Na ama MMMia wrm STADSNIEUWS 53ste JAARGANG DINSDAG 17 JUNI 1930 No. 1574? VAN HET KANTONGERECHT VANDALISME AANRIJDING VAN DE LEESTAFEL DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN. TIT KETHEL UIT WADDINXVEEN NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS UIT SCHOONHOVEN OÓSie JAAftOrtnU .«o,, ca xbtob. ja» HA BB II I I Ml NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM. TELEFOON INTERCOMMUNAAL No. 68085.'ABONNEMENTEN: per 3 maan den 3.25, p. mnd. 1.10, per week 25 ct. Franco p. post 3.75 p. kwartaal. Afz. nummers 5 et Postch. en girodienst S1440 DE ADVERTENTIEPRIJS bedraagt voor 16 regels 1.55. Elke regel meer 25 ct. Reclames tusseheu aen telsst 50 ct. p. regel. Kabouter-advertentiën ter grootte van 5 regels 0.50, 10 regels 1.-, 15 regels l.ao: uitsluit, bij vooruitbetaling. i j i J i f,I'11 I'll verlies van een duim; 75.— bij verlies van een wijs- Gratis-Ongevallenverzekering 500- bij overlijden door een ongeval; 500- bij verlies van ^fn^ - ^Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. I M I,;: -rzr, (WM vnnrat» l.j„,11p. vimrers van een hand; f 25— bij verlies van et Ken anaeren vinger. 1 Gratis-Ongevallenverzekering: j ouu— dij ovenyaen door een ongevar, j J jiT «K KR verlies van eiken anderen vinger vinger; 50— bij verlies van twee voorste ledematen alle vingers van een hand; 25— bij verlies van eiken anderen vmge GOUDEN PROFESSIEFEEST ZUSTER ANNUNTIATA Deal 24stn Juni a.s. hoopt de Eerw. Zuster Annuntiata haar gouden Professiefeest te vie ren. Na in 1880 te Schiedam haar eerste Pro fessie te hebben afgelegd, wérd Zusier Annun tiata overgeplaatst naar Voorschoten, waar zij gedurende drie jaren aan de pensiona.iren on derricht gaf in de muziek. Den Ssten Januari 1885 kwam zij na een tweejarig verblijf in Den Helder, naar Schiedam terug, waar haar door haar Overheid het ambt van portierster in het R K. Weeshuis werd toevertrouwd. Hat feit dat zij diit ambt gedurende 45 jaren bekleed heeft, verdient zeker bijzondere melding. Zij, die meer van nahij weten hoeveel menschen aan een klooster komen aanbellen, zullen hegrijpen, hoeveel offers in al die jaren van deze eenvou dige religieuze gevraagd werden. Er is groote dugd voor noodig, om 45 jaren lang altijd op den eersten klank van de hel gereed ie staan, en blijmoedig eiken bezoeker binnen te laten. Hoeveel armen hebben haar hun nood geklaagd en zijn gesterkt naar lichaam en ziel heengegaan. Haar ambt bracht het mee dat ontelbare Schiedammers Zuster Annuntiata hebben leeren kennen en hoogachten. Velen zullen daarom be hoefte gevoelen om de JuMlaresse hun geluk- wenschen te komen aanbieden, waartoe zij op den feestdag gelegenheid zullen hebben van twaalf tot één uur. KEGELEN Voorjaars-concourf. Zooals reedis gemeld begint morgen, Woens dagavond 18 Juni, in Musis Sacrum liet half- jaairlijkscbe Kegelconcours. De opening heeft om 8 uur plaats. Dè tijd van werpen van de eersite vijftallen is als volgt'. 8.15 De Krans; 8.30 Groot Hamburg; 8.45 Tous les Neuf; 9 uur Overal Thuis; 9.15 NOT; 9.30 Aniti Poedel; 9.45 Rollend Genoegen; 10 uur ■Noveni. De 2e vijftallen werpen Donderdagavond in dezelfde volgorde, aanvang 8 uur. De banen zullen geopend zijn: Woensdag van 8—12 uur n.m.Donderdag en Vrijdag van 7—12 uur n.m.; Zaterdag van 2—12 uur n.m. en Zondag van 12—9 uur n.m., waarna de prijs uitreiking &al plaats hebben. Er is weder een schat van prijzen voor dames en heeren en de prijs der kaarten ds zoo laag mogelijk gesteld, zoodat wij verwachten dat dit Concours, vooral ook doordat het inwoners-getal van onze stad den laatisten tijd zoo snel is ge stegen, drukker zal worden bezocht dan ooit het geval ds geweest. Keel. :iM4S ïO Zitting van 16 Juni R. K. S. V. EXCELSIOR JUBILEUM ZR. DE BOER Zuster de Boer mocht ter gelegenheid van haar zilveren jubileum nog van de Eerw. Zus ters van het R. K. Ziekenhuis een zelf-gemaakt kleed In ontvangst nemen. PRIESTERJUBILEUM Heden viert de Zeereerw. Heer Dionysius Heggelman, sub-prior van het Carmelieten- klooster te Aalsmeer, zijn zilveren priesterfeest. De Zeereerw. Heer Heggelman is geboortig van Schiedam. SPREEKUUR WETHOUDER DE BRUIN De Wethouder van Ondierwijs is verhinderd morgenmiddag zijn w&kelijksch spreekuur te houden. JUBILEA BIJ DE WERF GUSTO Kort achtereen heeft men bij de werf Gusto twee jubilea gevierd. Gisteren was het de heer v. Lint, die 40 jaar lang bij die firma in dienst was. Des morgens werd hij toegesproken door de directie, waarhij hem een cadeau onder couvert werd overhan digd. Verder was baas Heijmans 45 jaar aan de fabriek, die mocht eveneens een couvert in ontvangst nemen. De heeren Th. Tombrink en A. v. d. Waal herdachten den dag, dat zij 25 jaar geleden bij Gusto in dienst kwamen. Behalve een couvert werd hun nog een gouden horloge overhandigd, terwijl den heer v. d. Waal door zijn afdeeling een pendule en een fauteuil was toegedacht. Vandaag vieren de heeren W. Th. A. Jansa en W. de Koning hun zilveren jubileum. De directie heeft hen eveneens toegesproken en een couvert overhandigd. Alle jubilarissen hebben hun feest thuis her dacht. Voetbal-training Het bestuur van Excelsior heeft den heer J. Pet ter son, den welbekenden ex-Feijenoord- speler bereid gevonden de leiding op zich te nemen van de training dier Excelsior-spelers. Aan de oefeningen zullen voorloopig deelnemen de spelers van het le elftal en verder dlie spelers der lagere elftallen, die door het bestuur hiervoor worden aangewezen. De training vindt plaats iederen Dinsdag avond van 7 uur af en vangt hedenavond aan. De training der junioren staat onder leiding van den Excelsior-speleT J. Ruts en vindt plaats lederen Maandagavond van 79 uur. DE NIEUWE BEGRAAFPLAATS n gebruik genomen Gistermorgen is de nieuwe algemeene begraaf plaats in gebruik gesteld. Het eerste lijk dat ter aarde werd besteld was dat van mej. Maria v. d. Waart, echtge- noote van den heer A. Kortland. Op de nieuwe begraafplaats zullen inplaats van drie, zooals op de oude, slechts twee lijken boven elkaar geplaatst worden. De nieuwe doodenakker is ongeveer 8 a 9 H.A. groot; een gedeelte er van wordt voor loopig echter nog in resirve gehouden, terwijl ook 'n gedeelte is afgezonderd voor leden van de oud-katholieke gemeente. In het lijkenhufsje is tevens gevestigd het kantoor van den directeur, den heer S, Nipdus. De begraafplaats zal geopend zijn van 102 en van 23 uur en op Zon- en feestdagen van 124 uur. SCHIEDAMSCHE SCHOOLZANGDAG GEVONDEN VOORWERPEN Bij de politie aangegeven in het tijdvak van 6 tot en met 12 Juni 1930. Te bevragen aan het Hooofdbureau van Po litie, Lange Nieuwstraat 21, op alle werkdagen van 1 tot 2 uur namiddag. Ring met sleutels; rijwielpl'aatje; broche; Machine-onderdeelbadpak en handdoek; rij- wielplaatje; rozenkrans; maatstok; R.K. Kerk boekje; vischnet; maandkaart Ziekenhuis; sbroohoed; speld van een Ceintuur; damespor temonnate met Inhoud; wollen vest; bus olie; regenjas; gewicht; rozenkrans; vulpenhouder paa.r kinderschoentjes met kousjes, witte hand schoen; hondje; zweep; schop. Bij vinders: Reserve autoband, Fr ederiks, Nieuwe Haven 163 b; Sleutel, de Bree, Beijerlandschei&uraat 16b; fabriekspenning, Hner, Visschersstraat 20 portemonnaie mief inhoud, van Slobbe, Nassau- laan 24; vulpotlood, Hoenderkamp, Beijerland. schestraat 1; duimstok, Pranger, Maasdijk 142; aardappelsehop, de Lange Hofplein 31; dames, tasch, van Luik, Galileistraat 50 b; rijwiel- plaatje; Bosdijk, Pr. Mauritsstraatl6 a; popje, Krabbendam Vlaardingerdijk 29; portemonnaie met Inhoud, Tilman, Voltastraat 19b; kinder- pontemonnaie met inhoudKramer, Kaarsenfa briek gewicht. Schoneveld, Hellevoet&che straat 2a; Autoped, Alblas, Hoogstraat 66a visökneit, Hingen, Heerenstiraat 1-5; étui met abonnementen, v. d. Horst, Grutterssteeg; kinderbontje, Rademakers, Lange Achterweg 57 portemonnaie, Mandenmakers, PeodnechtBche- straat 12; rijwielplaatje, Koenderhout, Hout straat 7; kindertaschje, Beukers, Schie 32; sleutel, Dumont, Havendijk 216; papieren geld', Hendriks Fahristraat 70; rijwielplaatje, Durer, Da Cöstastraat 44; ring met sleutels,Lolkus Hoofdstraat 33handdoek en 2 zwembroeken. Smit, Kortlandstraat 32; zilveren damesarm band, Joore, Klaaswaalschestraat 17; spar, 20 Meter lang, portier Werf Gusto; kinderbril v. d. Laan, Hagastraat 8; portefeuille met inhoud, Kruit Brouwerstraat 11; manchester. Jasje, Dries, v. Beverenstraat 28; spoorabonne. ment, Brok, Fabristraat 40; zak met brood Schilperoord, Vijigensteeg 5; sigarettenkoker, Melchers, Korte Achterweg 12; portemonnaie inhoudend gels en weekkkaart, Kuiper, Sluis straat 29 te Maassluis; zilveren kruis, van Geldeiren, Singel 175; R.K. Kerkboekje, Vlas. veld, Spinhuispad 24/3. TEMPERATUUR GEM. ZWEMBADEN De temperatuur van het water in de Gem. Zwembaden bedroeg heden 70 gr. Fahrenheit, t: Uitvoering op Zaterdag; 21 Juni De Schiedamsche Schoolzangdag zal gehouden worden op Zaterdag 21 Juni a.s., op het Feest terrein in het Volkspark, 's middags om half vier. De liederen zullen worden gezongen onder leiding van den heer A. Baan. Het programma vermeldt: „Bed© voor het Vaderland", van Valerius; „Hollands Vlag", van J. P. j. wiérts; „Zonen in Holland", van Theo v. d. Bijl; „Lentezang", van F. Tollig; „Wees gegroet, volschoon© lentetijd", van Catha- rina van Rennes; „Hollandsch Liedje", van S. Abramsz; „Een liedje van de Mei", va,n Bep QuakBolt; „Onvergetelijk", van E. Weltiig Weissenhoirn„Een haantje en een hennetje", van Bep QuakBolt; „De schoonste bloem" (tweestemmig), van J. d. van Ramshorst en „Nederland", van Joh. Oostveên. Ouders en verdere belangstellenden hebben vrijen toegang tot het terrein èn ontvangen kosteloos een programma. Gistermiddag gooide de 9-jarige C. H. op den Rotterdamschen Dijk met een steen een groote ruit stuk van een juist passeerende Vlaarding- sche autobus. De passagiers kwamen met den •chrik vrij. Toen de 13-jarige J. v. d. B. uit Rotterdam, gistermiddag In dn Gerrit Verboon&traat met zijn fiets voor een bespannen groentenwagen da straat overstak, kwam hij te vallen, waardoor paard en wagen over de fiets heengingen. Da jongen wist nog tijdig opzij te springen. Da fiets werd echter vernield. DIEFSTAL Van de toonbank van den winkelier de V. aan den Korten Dam, is Zaterdagavond een coupon mousselinen stof ontvreemd. DRIFTKOPJE De tolbestormers De tolbestormers van den beruchten 17en April kwamen gisteren weer voor het koperen hekje. De uitgestelde zaak tegen D. J. H. werd nu verder behandeld. Verd. was nu niet versche nen en als eerste getuige werd thans gehoord, de heer A. v. Walsum, burgemeester van Vlaar dingen, die ook op de plaats des onheils was tegenwoordig geweest. Get. had tegen H. gezegd, tolgeld te betalen, dit had deze intus- schen geweigerd. Hij had echter nog gemakke lijk kunnen terugrijden. In de dagvaarding stond, dat verd. het verkeer ter plaatse had belemmerd; dat noemde get. echter onjuist. Verd. was voor don tolboom blijven staan en de andere auto's waren achter hem gebleven. J. H. werd derhalve vrijgesproken. N. H. H. uit 's Gravezande, die de vorige maal niet voor de rechtbank was verschenen en was veroordeeld tot 20 boete, was tegen dit vonnis in vefzet gekomen. Hij meende, dat hij het verkeer niet had belemmerd. Hij noemde het de schuld van den agent en van den tolbaas dat hij niet kon doorrijden. Ook in deze zaak werd de heer van Walsum gehoord. Deze had verd. last gegeven te be talen. Toen H. weigerde en verklaarde te willen terugrijden, was dit onmogelijk en dat wist verd. maar al te goed. Als getuigen werden nog gehoord de verbali- sant L. Seekles uit Vlaardingen en de tolbaas A. Boekhout- De kantonrechter noemde de handelwijze wederom schandalig en bevestigde het vroeger gewezen vonnis. Diverse zaken D. U. stond terecht, omdat hij op de Westvest bij den Walvischmolen een aanrijding had veroorzaakt. In deze zaak werden gehoord 2 getuigen a charge en 3 a décharge. Na het requisitoir, waarbij de ambtenaar 5 boete eischte, vroeg verd.'s raadsman, mr. C. Lourens, vrijspraak. De ambtenaar persisteerde eebter bij zijn eisch. Over 8 dagen volgt schriftelijk vonnis. Th. B. O., die vorige week terecht stond, omdat hij op de Hoogstraat een jongen zou hebben aangereden, werd vrijgesproken. A. A. de J. werd wegens het ongeoorloofd dragen van een dolkmes veroordeeld tot 10 boete met verbeurdverklaring van het wapen. S. M. B. had in staat van dronkenschap op den Delftweg een auto bestuurd en daarbij een aantal aanrijdingen veroorzaakt. Er werden 4 getuigen gehoord. B. werd veroordeeld tot 3 dagen hechtenis met intrekking van het rij bewijs voor den tijd van een maand. GESLIPT Gistermiddag om 5 uur is de motorrijder A. v. d. H. uit de Veenlantstraat op den West- frankelandschendijk met zijn motor geslipt in het grint, waardoor hij tegen den grond sloeg. Hij bekwam schaafwonden aan armen en bee- nen. Per auto is hij naar het Gemeente-Zieken- huls gebracht, waar hij door dr. de Bruyn is verbonden. Dé motor werd licht beschadigd. „De H. B. S. in tenten", door H. Cramer en D. A. Cramer Schaap. Uiig. J. B. van Goor Zouen's Handel-Mij., Den Haag. (Ingen. 1.90; g©b. 2.75). Het was wel een origineel voorstel van den leeraar Droogeman om heel de H.B.S. na den brand, die de school verwoestte, voor zoover de jongens betreft in tenten onder te brengen en de meisjes in een landhuis in de onmiddellijke nabijheid. En te verwonderen hoeft het ook niiat dat de directeur en een groot deel der leeraressen en leeraren op het eerste oogemblik bedenkelijk het hoofd schudden. Maar Drooge man wist zijn voorstel zoo enthousiast te ver dedigen, hij Wist zoo overtuigend te spreken van den karaktervormeudieu invloed, welke van het kampleven, van het zich moeten behelpen, van de zorg voor de gemeenschap op de leer lingen kan uitgaan, dat de aanvankelijke tegen standers zich gewonnen gaven. En in den beginne, zoolang het nog een nieuwtje is, gaat alles ook goed. Maar lang zaam aan komt er een matheid over het kamp, de o-oede geest verzwakt, een tegenslag m weer is voldoende om gemor te doen ontstapin: het werk vlot niet. Tevergeefs trachten leeraren en leiders de oorzaken voor dien ommekeer op te speuren; ze stellen alles in bet werk om den goeden geest te doen terugkeeren, maar het wil niet lukken. Totdat blijkt, dat een der jongens zich met smokkelaars inlaat, grot geld veirdieint en daarmee een slechten invloed op zijn makkers uitoefent. Nieit zoodra is hij vei- wijderd, of de goede geest is weer terug. Ieder beijvert zich om van „de H.B.S. in tenten een succes te maken en dat wordt zij ook indeTdaad Voor grooteren. Aan den politiepost Broersvest is gistermiddag verbonden de 11-jarige A. B. uit de Galileistr, die thuis in drift een glasruit van de woning had stukgeslagen, omdat zijn oudere broer zijn zwempak niet wilde geven. De jongen had een bloedende wond aan z'n rechterpols opgeloopen en moest zich onder doktersbehandeling stellen. REDDINGSBOOT GEVONDEN Door de politie is in de Maas opgepikt een wit-geschilderde reddingsboot, gemerkt M. S. A., voorzien van twee roeiriemen. De vischpartij Met zijn tweeën waren ze er op een goeien dag eens tusschen uit getrokken. Zé hadden geen werk, het was overal slap en zoo hadden ze besloten eens een daagje uit visschen te gaan in de rijke wateren rondom Maassluis- De eene was een volleerd visscher, en had al heel wat snoekjes en baarsjes verschalkt. De tweede was meer dilettant in de vischkunst. Maar dat was geen bezwaar, zijn kameraad wist vischwater, waar de snoeken, de wormen bijna uit je hand kwamen eten! Al had je van je leven nog geen hengel in je handen gehad, s avonds kwam je met rijken buit thuis. Vol goeden moed gingen ze toen op een mooien morgen op pad naar het beroemde vischwater. 't Was wel verboden terrein, maar zoo nauw keken ze niet. Je moet er wat voor over hebben. En al heel gauw zaten ze broeder lijk te „peuren"; de een vakkundig, de ander meer uit liefhebberij. En ze hadden al spoedig menig vischje verschalkt. Dat beloofde een prettige thuiskomst bij moeder de vrouw. Maar er is In d\ wereld en dus ook in Maassluis nog politie en die kan het den eerzamen visschers toch zoo ongemakkelijk maken. Die politie had ons tweetal dan ook spoedig in de gaten. De een, die een volleerd etrooper was, koos onmiddellijk het hazenpad, maar de amateur was niet zoo vlug ter been, en de politie had hem dan ook dra te pakken. Nu moest hij G. v. d. W., voor den kanton rechter zijn wandaad' verantwoorden. Met 3 boete en de verbeurdverklaring van z'n tuig moest hij de zoo goed begonnen vischpartij bekoopen. Morgenstemming In een frlssche morgenstilte lag de stad nog verzonken. Er was wat bewefg van menschen, die naar hun werk gingen; zwaar-stappeude arbeiders en kalme fietsers. Een autobus ram melde door de Hoofdstraat. En op den hoek stond hij. Aan zijn linkerhand een cafétje, aan z'n rechterzij een kroegje. En geen werk. En ondanks het vroege morgenuur had hij al dorst. Toen vertelde hij tenvünste was hij ge- tracteerd. (Menechen, die voor dronkenschap terecht staan, zijn bijna altijd getracteerd, moet u weten). En toén hij een paar glaasjes bier had gehad, -was hij ploseling voor het politie bureau terectit gekomen. Hoe hij er gekomen was, heelemaal van ,,'t eindje van 't Hoofd" naar de Lange Nieuwstraat, wist-ie niet, maar plots stond hij daar voor het hek, vroolijk, rumoerig, uitgelaten. Een der agenten gaf hem in de wacht een plezierig onderdak, waar hij zijn vreugde kon uitvieren. De ambtenaar eischte tegen hem een boete van 10. Verd. C. v. S. van hier gaat echter volgende week naar Witteveen en riep derhalve de clementie van den kantonrechter ta, omdat hij ook een huishouden heeft te onderhouden. Hij werd veroordeeld tot 6 boete of 3 dagen hechtenis. De jager A. E. M. H. uit Vlaardingen is lid van de schietvereeniging en had het in de schutters- kunst ai ver gebracht: Hij wilde echter wel eens een ander mikpunt hebben dan de doóde roos en was er op zekeren dag op uit getrok ken, het land is. En had daar een eendje op z'n rug gelegd. Daarvoor was hij bekeurd, om dat hij geen jachtacte had. De ambtenaar meende dat tegen een derge lijke handelwijze met kracht moest worden op getreden. en vr.oeg een dag hechtenis. Verd. vroeg of hij er niet met boete kon afkomen. De kantonrechter zeide, vóór dezen keer nóg eens te willen gehoor geven aan deze vraag, doch dat hij niettemin een hoöge boete zou geven. H. werd veroordeeld tot 60 boete of 30 dagen hechtenis. MUZIEKUITVOERING Het programma van de muziekuitvoering te geven door het stedelijk muziekkorps, dir. H. M. van Vleuten, op Woensdag, 18 Juni 1930, des nam- ten 8 uur in de Plantage, luidt als volgt: 1. Unter dem Freiheitsbanner, Marsch, P. Nowowisky; 2. Ouverture Hans Sachs, A. Lortzing; IVein, Weib und Gsang, wals, Joh. Strauss; 4. Die Post im Walde, H. Schaffer; 5. Rose Marie, Chant Populaire, R. Frlm; 6. Aquarelles Villageoises, suite in 4 deelen, Dearly a. Faraudole. b. Arabesque, c. Angelus, Kermesse. 7. In treue Fest, Marsch, C. Teike ZONNESTRAALDAG ONBESTELBARE BRIEVEN EN BRIEFKAARTEN Terugontvangen in de le helft der maand Juni 1930. Brieven Binnenland: Ambachtsschool, Roter- dam; C. v. Burger, id; Mevr. Dirks idem; G. Huisman, Den Haag; Th. v. Leusden, Schie dam; Nijgh en Ditma.rs Adv. Bureau,Den Haag; N.V. Olanda, Amsterdam; Rijksverzeke ringsbank, Amsterdam; Rotterd. Nieuwsblad, Rotterdam', Mej. A. Venderbos, Schiedam. Briefkaarten Binnenland: J. Copzij, Schie dam; Th. J. Koks, Rotterdam; Tulp, Hillegers- berg. Brieven Buitenland: Hugo Dolina, Gornij Slask. Eén briefkaart zonder adres. Verwacht wordt: Zwakke tot matigen wind uit Oostelijke rich tingen, half tot zwaar bewolkt, droog weer behoudens toenemende kans op onweer, weinig verandering in temperatuur. Fietsers en motorrijders lichten avonds 9.52 tot 's morgens 4.08. op van POSTDUIVENVEREENIGJNG „DE BLAUWE DOFFER" De uitslag van de Zondag gehouden wed vlucht van Weerde af, afst. 101 K.M., luidt als volgt. 1, 5, 10, 12, 13, 15, 22 en 23 H. Hagen en Boon; 2, 4, 18 en 26 J. W. Kazenbroot; 3, 11 en 21 A. Tjaden; 6 Gebr. Rink; 7 en 8 M. J. Vrouwenberg; 9, 17 en 19 C. Paarden- kooper en Co.; 14 A. Boes; 16 en 20 W. Sprong; 24 J. Jongste en Co.; 25 Goy en Kosten; 27 C. Kuis. Men schrijft ons: Zaterdag 21 Juni a.s. zal de jaarlijksche col- lecte plaats hebben, waarvan de baten -ten goe de komen aan het Sanatorium „Zonnestraat" Op dien dag wi'. ..Zonnestraal" in heel ons land, en ook alhier, een beroep doen op ons volk, opdat dit, in al zijn geledingen, zijn penningske bijdrage voor het Zonnestraalwcrk. heilzaam voor de gemeenschap in haar geheel en voor tuberculose patiënten in het hijzonder. Het „Zonnestraalwerk" de verpleging van t.b.c. patiënten zonder onderscheid van gezindte in het Sanatorium voor Arbeidstharapie „Zonnestraal", om deze patiënten hun arbeids. kracht zoo volledig mogelijk te doen terug keeren, is voldoende bekend. Overtuigd van uwe warme sympathie voor dit mooie gemeenschapswerk, roepen wij met vertrouwen uw krachtigen steun in. Om echter ieder in de gelegenheid te stellen hunne bijdrage te offeren, zijn er noodig vele menschen, de z.g. Collectrioes en Collectanten. Een krachtige oproep tot hen, dezen dag te doen slagen en tot een succes te maken. Laten velen zich opgeven, al is het slechts voor enkele uren, van hen hangt het af, of Zaterdag voor de Zonnestraal een jubeldag zal worden. Gelegenheid zich op te geven bestaat bij de dames: Mevr. Benthem, Gerrit Varboon&traat 3; Mevr. Nieiswaag, Veenlantstraat 23; Mej. J. v. 'd. Schalk, L. Nieuwstraat 133; den heer Donk- horst, Tlelman Oemstraat 8 en Vrijdagavond S uur aan het consultatie Bureau, Schooistraat 12 waair de wijkverdeeling en uitreiking der speldjes zal plaats hebben. Tevens heeft het Comité wederom de mede werking van ©en vijftal muziekkorpsen, veike Zaterdagmiddag verschillende wijken met een bezoek zullen vereeren, bijgestaan door een leger van collectanten. Aandeze korpsen reeds bij voorbaat dank. Nogmaals, geeft allen iets. De sterken voor de Zwakken. Iederen Woensdagavond van half aóht to* half tien, gelegenheid tot het afhalen van naai werk bij de Tberesiavereeniging aan 't gebouw van den R. K. Volksbond. lederen Woensdagmiddag van 3—3% uur gelegenheid tot afhalen van Naaiwerk voor de Missienaaivereeniging, Korte Kerkstraat 6. Iederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedam» Mannenkoor" (dirigent Paul v, ci. Putten). Groote zaal van den R. K. Volks- bond. Iederen Vrijdagavqnd van half 9 tot half 11 repetitie Koninkl. Zangvereeniglng Schiedam'» Mannenkoor „Orpheus" onder leiding van Ed. Flipse. Gebouw R. K. Volksbond. Iederen Zaterdagmiddag van 3 5 uur zitting bestuur Spaarfonds R. K. S. V. „Excelsior". Gebouw R. K. Volksbond. Woensdag 18 Juni Halfjaarlijksch Kegelconcours. Gebouw Musis Sacrum. Aanvang 8 uur. Donderdag 19 Juni Ledenvergadering Sociëteit „Nut en Voor zorg". Gebouw Eendracht, Plein Eendragt. Aan vang 8 uur. Maandag 23 Juni Concert t© geven door de Kon. Militaire Kapel v. d. Grenadiers en Jagers. Orpheusschulp feestterrein. Aanvang 8 uur. 's Maandags repetitie Muziekgezelschap St. Ambrosius 8 uur, R. K. Volksbond. Iederen Maandagmiddag MoedercuTSUs, Zomer 1930. Gebouw R. IC Volksbond, aanvang half 3 lm uag bestuursvergadering R. R- MetaaL „iwerkersbond ,,St Eloy", Gebouw R. K. Volk» bond. Iederen Woensdagavond Moedercursus, Zomer 1930. Gorzen. Aanvang 7 uur en 9 uur. BURGERLIJKE STAND Aangifte van 1316 Juni 1930 GEBOREN: Walter, z. van A. C. Beijer en L. E. Gausz, Stadhouderslaan 68 Johanna Jaoomina, d. van D. de With en J. M. Lokker, Nassauliaan 9 Jan, z. van A. van Put en E Bronkhorst, Voorn schestraat 39 Cornelia, d van J. de Bruin en J. M. A. van Leeuwen, Sx Liduiinastraat 68 Christiana Wilhelmina d. van J. H. Kreuger en A. Hendriks, Spin huispad 13 Een als levenloos aangegeven kind van het vrouwelijke geslacht van P. van Otterloo en T. Koorn, Boerhaveliaan 98. OVERLEDEN: A Mudde, oud 51 jr. echtg. van W. den Ouden Leliestraat "A. M. Lek, oud 24 jr. Oosterstraat C. W. van Waarden- buirg, oud 53 Jr. Grofbaan M. H. Berng oud 40 jr. echtgenoote van J. Westerholt, Dr. Noletstraat SCHEEPVAART SCHIEDAM, 16 Juni. Aangekomen: Nöorsch s.s. Regulus, ledig van Rotterdam om te dok ken in de Wilhelminahaveu. SCHIEDAM, 16 Juni. Vertrokken: s.s. Sa- marinda-, naar Rotterdam; Eng. s.s. Chjrripo, naar Jamaica; Eng. s.s. Perim, naar Antwer pen; Letlandshc s.s. Katie, naar Kemi; Noorsch s.s. Kul, ledig naar Newcastle on Tyne; Eng. s.s. Aracataca, naar Tela. SCHIEDAM, 17 Jun-i. Aangekomen: Duitsch s.s. Sprêweld, met stukgoederen van Hamburg; Duitsch motorkotter Helene, ledig van Emden, beide in de Wilhelminahaven. EENDENDIEF KOOS EIEREN VOOR ZIJN GELD Zondagmiddag werd de politie opgebeld om dat zich in de nabijheid van de Kandelaar een persoon bevond, wiens doel bleek te zijn, jonge eenden te bemachtigen. Bedoelde per soon was herhaaldelijk in de weilanden gezien waar hij trachtte de beesten te grijpen. Toen de politie ter plaatse verscheen bleek de man het hazenpad gekozen te hebben met achter lating van een rijwiel, hetwelk hij aan den kant van den weg had gedeponeerd. Voor zoo ver de mogelijkheid het toeliet werden de wei landen afgezocht, evenwel zonder eenig resul taat. Het rijwiel is in beslag genomen en ter gemeente-secretarie gedeponeerd alwaar de rechtmatige eigenaar zijn vehikel kan afhalen. NOORD-KETHEL POLDER De groote voorjaarsschouw over machien- slooten, wateringen, toetochten en den Groene- weg, zal in bovengenoemden polder plaats heb ben op Woensdag 18 Juni a.s. 17 Juni; Diergaarde, avondconcert Harm.- kapel Gist- en Spiritusfabriek en Calvé. 20 Juni: Diergaarde, avondconcert Rott, Philh. Gen. met zangkoor. D a g e 1 ij k s: Tivoli-Schouwburg, De familie Kwasie (De Splinters) half 9 (voor volw.) Walenburg, Circus-Schneider, 8 uur (Woensdag, Zaterdag en Zondag ook 2 uur) (voor volw.) Bioscopen: goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 19 Juni in: Centraal (voor volwassenen); Luxor (voor volwassenen), Olympia (voor volwaasenen)City (voor volw.) VOOR DE VOLKSGEZONDHEID Jongstleden Zaterdag werd aan deze gemeente een bezoek gebracht door den Inspecteur van de Volksgezondheid Dr. Putte en Dr. Stampar uit Yoego-Slavië, laatstgenoemde vanwege den Volkenbond. De heeren werden ontvangen en rondgeleid door den burgemeester. Achtereenvólgens werd bezichtigd het mooie zwembad, een paar nieuwe scholen, consultatie, bureaux, materialen Eerste hulp en de nieuwe gemeentelijke zieken-auto. Door Dr. Stampar werd zeer serieus kennis genomen van de Volkshuisvesting in deze ge. meent©tal van gegevens werden ook dienaan gaande door hem verzameld. Belde heereD spraken herhaaldelijk hunne waardeering uit over datgene wat. hier op "gienisch gebied is en wordt verricht. Van bet raadhuis wapperde de driekleur. SCHIEDAM, 17 Juni. Officieel© noteering van de commissie uit de Kamer van Koophandel. Moutwijn Moutwijn per H.L. ad 46 pCt. zonder fust 13.50 zonder belasting. Spiritus Binnenlandsche prima spiritus ad 1*00 pCt. 25.50 per H.L. Buitenlandsche prima spiritus ad 100 pCt. 14.50—15 -per H.L. (naar kwaliteit). Alle prijzen zonder fust of zonder belasting. Namens de Commissie voor de noteering HERMAN JANSEN Spoeling 0.90. Spoeling DE SCHOOLKWESTIE Gedep. Staten van Zuid-Holland hebben het besluit van den gemeenteraad van Schoon hoven om ongevraagd eervol ontslag te geven aan het hoofd der openbare lagere school 1 A. Wille wegens ongeschiktheid en onbekwaam heid, gehandhaafd, echter met dien ver stance, dat het ongevraagd eervol ontslag wordt ge acht uitsluitend te zijn verleend wegens onge schiktheid als hoofd der openbare lagere school te Schoonhoven. HET RIJWIELBELASTINGPLAATJE Belasting ambtenaren uit Gouda hielden Zondag aan de Reeuwijksche Brug controle op de rijwielbelastingplaatjes. Menige wielrijder en wielrijdster liep een bekeuring op wegens het gemis van zulk een voorwerp. Over het alge meen bleek het verzuim hierin te bestaan, dat het plaatje vergeten was. anderen daarentegen hadden het niet op de voorgeschreven wijze aan het rijwiel bevestigd, deze kwamen met eem waarschuwing vrij.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1930 | | pagina 1