DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. Hp STADSNIEUWS het koperen gorzenfeest 53ste JAARGANG DINSDAG 24 JUNI 1930 No. 15751 HET GOUDEN JUBILEUM VAN ZUSTER ANNUNTIATA muziekuitvoering burgerlijke stand UIT REEUWIJK vereeniging schiedamsch volksbadhuis DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN UIT OUDEWATER NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM. TELEFOON INTERCOMMUNAAL No. 68085. ABONNEMENTEN: per 3 maan den 3.25, p. mnd. 1.10, per week 25 ct. Franco p. post 3.75 p. kwartaal. Afz. nummers 5 ct Postch. en girodienst 81440 Éfe DE ADVERTENTIEPRIJS bedraagt voor 1—6 regels 1.55. Elke regel meer 25 ct. Reclames tusschen den tekst 50 ct. p. regel. Kabouter-advertentlën ter grootte van 5 regels 0.50, 10 regels 1.—, 15 regels 1.50; uitsluit, bij vooruitbetaling. Gratis-Ongevallenverzekering 500.bij overlijden door een ongeval; 500.bij verlies van beide handen, voeten of oogen; 250.bij verlies van één hand, één voet of één oog; 150. bij verlies van een duim; 75.bij verlies van een wijs vinger; 50.bij verlies van twee voorste ledematen alle vingers van een band; 25.bij verlies van eJken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. Zondag aanstaande viert de parochie van iet Allerheiligst Hart van Jesus het koperen feest van haar zelfstandig bestaan. Een drie tal weken te vroeg eigenlijk de juiste datum zou 19 nf 23 Juli moeten zijn maar dan -oigt er al weer zoo spoedig een luisterrijk parochiefeest op, het zilveren priesterjubilé van den pastoor, en de viering in de week van het patroonfeest was mede zoo aanlokkelijk, a, men graag die enkele weken anticipeerde. Hen 21sten November 1916 werd de weleerw. neer H. B. J. Warnink, kapelaan der parochie van O. L. Vrouw Visitatie, door Mgr. Callier zaliger gedachtenis belast met de voorberei dende maatregelen voor de oprichting van een nieuwe parochie in het Gorzenkwartler. v\ as het al een oogenblilt van de bouwcom missie, uit kapelaan Warnink 'en de heeren J. Eil, A. P. i:. i;skes en H. R. Winkes bestaande, (if t: ..reling geweest, terstond een definitieve stecnen kerk t,e bouwen, bet bleek al ras, dat daaraan niet te denken viel. Al was en bleef de edelmoedigheid der toekomstige parochianen hoven allen lof verheven, de nieuwe parochie zou .weinig draagkrachtig zijn en het was een abnormaal dure tijd. Verstandiger leek het, gunstiger omstandigheden af te wachten en zoo werd te Vaassen in Gelderland een houten kerk aangekocht, welke daar reeds eenigein tijd had dienst gedaan. Op een van de gemeente gehuurd terrein aan de Geervlietsrhestraat werd ze in de laatste maanden van 1911 opge bouwd; in dezelfde straat werd een buis ge huurd en tot pastorie ingericht, zoodat niets meer de definitieve oprichting der parochie in den weg stond. Deze geschiedde, bil Bisschoppe lijk schrijven van 19 Januari 191S, waarbij tevens.de grenzen van de nieuwe parochie wer den vastgesteld en de hulpkerk aan de Geer- vlietschestraat tot parochiekerk werd verheven; tot eersten pastoor werd benoemd de weleerw. heer H. B. J. Warnink. terwijl met hem tot leden van het 'kerkbestuur werden aangewezen de heeren A. A. v. d. Drift, A. P. Huyskes, S. Penders en H. K. Winkes. Vier dagen later werd de nieuwe parochie kerk plechtig door den hoogeerw. heer P. A. F. Thier. deken van Rotterdam ingezegend. Dóór deken Thier! Het was een der levensidealen geweest van hoogeerw, heer deken Coppens. pastoor der 1' rankelandsche parochie, Katholiek Schiedam niét een vierde parochie te verrijken. Hij heeft het niet mogen beleven. Twaalf dagen voor de inwijding der kerk kwam hij, bijna nlotseling., te overlijden, zoodat deken Thier. tijdelijk be last roet het dekenaat Schiedam, de plechtig heid verrichtte. Twee dggen later werd de zeereerw. heer A. Verhoeven, pastoor der Sint Janskerk, tot deken van Schiedam benoemd. Negen jaren lang zou bet bouten noodkerkie aan de Geervlietschestraat de parochiekerk van de Gorzeuwijk blijven. Voor pastoor Möller, op den len Februari 1925 als tweede herder der H. Hartparochie geïnstalleerd, was de dank bare, maar zware taak weggelegd aan die parochie haar definitieve kerk te geven. Een dankbare taak! Voor welken priester is het geen verheugenis zijn krachten te mogen geven voor de totstandkoming van een waardig Godshuis? En toch was ook deze vreugde niet geheel onvermengd. Immers de intimiteit van de kleine noodkerk, waar men zoo dicht is bij het altaar, bij de Communiebank, bij den preek stoel, een .intimiteit, welke niet zonder invloed is op liet geloofsleven, men zou ze in de ruime nieuwe kerk niet in die mate terugvinden. Maar er moest gebouwd worden, de noodkerk werd bouwvallig. En de pastoor zette zich aan den arbeid. Wel was het blijmoedig optimisme van een pastoor Möller noodig, om de zwaarte van die taak te kunnen torsen. Wanneer men weet, dat alleen aan rente en aflossing voor de kerk jaarlijks een bedrag gemoeid is van rond 12.500 en dat voor een parochie van bijna uitsluitend arbeiders, dan hoeven we de zor gen van den pastoor niet verder toe te lichten Binnen de twee jaren kon de nieuwe kerk in gebruik worden genomen. Op Driekoningen dag van 1927 droeg de zeereerw. heer Warnink, de eerste pastoor der parochie, te zeven uur de laatste H. Mis op in de noodkerk; om tien uur werd door den hoogeerw. heer deken A. J. C. Schraag de wijding der nieuwe, onder architectuur van den heer Groenewegen gebouw de kerk verricht, waarna pastoor Möller, met. assistentie van de oud-kapelaans C. F. J. Berlte- meiier en A. J. I. Leesberg de eerste plechtige H. Mis in het nieuwe gebouw opdroeg. Enkele maanden later, op den 28sten .Toni, vigilie van den feestdag van de H.H. Apostelen Petrus en Pauius, in het Octaaf van den feestdag van het H. Hart, werd de kerk plechtig door Mgr. Callier geconsacreerd. In de 12% jaar van haar bestaan heeft de parochie vijf kapelaans zien komen: kapelaan C. F. J. Berkemeijer, die van half Maart 1918. reeds twee maanden dus na de stichting der parochie, tot 1921 de lasten van pastoor War nink hielp dragen; kapelaan A. J. I. Leesberg, zijn opvolger tot 1926, toen kapelaan A. F. .T. Goossens zijn plaats innam; kapelaan A. M. A. Vollaerts die de eerste tweede kapelaan der parochie was van 1927192S en kapelaan J. v. d. Meer, van 1928 tot heden. Met deze enkele geschiedkundige herinne ringen voor het grootste deel ontleend aan de artikelen in ,,De Gorzenklok" aan den komen den feestdag gewild, mogen we hier volstaan. Voegen we er slechts aan toe. dat de parochia nen van de H. Hart-parochie zich een zelf standige parochie waardig hebben getoond. Het Katholieke leven bloeit er op een voorbeeldige wiize in alle opzichten en bij al de financieel© 7,orgen van den pastoor is het hem een voort durende troost te zien, hoe jong en oud zich beijvert om hem die financieele lasten te helpen verlichten, ten koste van offers in geld', ten koste ook van graag gebrachte offers in ar beid. Dat heerlijke meeleven der parochianen moge we onderschrijven hier gaarne het opwekkend woord dat kapelaan Goossens dien- awigaande dezer dagen in ons blad schreef voor anderen een opwekking zijn om mede tot stand te helpen brengen datgene waarvoor in de parochie van het H. Hart wel de goede wil Bij of krachtens wetten nf verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur LAGER ONDERWIJSWET 1920 Burgemeester en Wethouders van Schiedam brengen ter openbare kennis, dat de Gemeen te- ra ad^in zijn vergadering van den 20en Juni 1930 gunstig heeft beschikt op het verzoek van de Vereeniging tot Bevordering van Christelijk Onderwijs, gevestigd te Schiedam om overeen komstig het bepaalde in de artikelen 72 e.v. der Lager Onderwijswet 1920 de benoodigde reiden beschikbaar te stellen voor de stichting van een zevenklas3ige school voor G.L.O. in het Oosten der Gemeente. Ingevolge het bepaalde bij het 2e lid van artikel 76 van voornoemde weit kan ieder inge zetene binnen 30 vrije dagen na heden van genoemd besluit bij Ged. Staten der Provincie Zuid-Holland in beroep komen. Schiedam, 24 Juni 1930. aanwezig is, maar waarvoor financieele bij stand van buiten niet kan worden gemist Een enkel woord tenslotte over de feest viering zelve. Donderdagavond om half acht wordt het jiibilé der parochie ingeluid. Om 8 uur ope ning van het Triduuni met Lof en predikatie Vrijdagavond eveneens te 8 uur Lof en predi katie. De predikaties worden gehouden door pater Borromaeiis de Greeve. Zondagmorgen de H.H. Missen om 7 uur, half 9. half 10 en half 11. De H. Mis van half 10 is uitsluitend voor de schoolkinderen. De plechtige Hoogmis wordt opgedragen dooi den stichter der parochie, den zeereerw. heer H. B. J. Warnink, met assistentie van de oud-kapelaans de weleerw. heeren C. F. J. Berkemeijer en A. M. A. Vollaerts. Onder de Hoogmis houdt pater Borromaeus een korte toespraak, 's Avonds cm half zeven solemneel Lof, gecelebreerd door den Hoogeerw. Heer Deken A. J. C- Schraag, met feestpredikatie, processie en Te Deum. Gedurende den geheelen dag uitei van het Allerheiligste. GEMEENTERAAD De volgende vergadering van den Raad der Gemeente Schiedam wordt belegd tegen Maan dag 30 Juni des namiddags te 2 ure. MOEDERCURSUS 1930 Woensdagavond te 7 en 9 uur worden weder de lessen gegeven voor den Moedercursus in de Gorzen. Tot ons groot genoegen kunnen we, nu de eerste helft van den cursus bijna voorbij Is, constateeren dat de belangstelling van de deelneemsters niet is verminderd. We hopen van harte, dat ook gedurende het tweede deel van onzen Zomercursus, de deelname aldus zal blijven, zodat op deze ieesrn het „eind goed al goed" naar waarheid kan worden toegepast. KONINKLIJKE MILITAIRE KAPEL DE WIJDE WERELD IN 't Is een wel zeldzaam feest dat heden in het R. K. Weeshuis gevierd wordt, een gouden klooisterjubilé, en dat van de portierster, de voor de buitenwereld meest bekende zuster van een communauteit, en die dan nog wel 45 jaren lang die functie evrvuld heeft, Geen wonder dat zuster Annuntiata, in de wereld B. Homuller, geboren te Amsterdam, de jubilaresse, groots belangstelling mocht onder vinden en in letterlijken zin vandaag in de bloemetjes is gezet. Na een driedaagscbe geestelijke afzondering in het klooster aan de Tuinlaan, keerde gister middag zuster Annuntiata per auto naar het Weeshuis terug, waar onder een klein Lof' de jubilaresse haar H. Geloften hernieuwde en pater Biiesta een feestpredikatie hield. Onder de H. Mis van hedenmorgen, opgedra gen door pater Biesta werd door de Zusters en de kinderen de Missa Sanctae Hildegardis, een Gregoriaansche Mis, toonzetting van F. Baldui- nus van Poppel, gezongen. Tevens werd het „O Sacrum Convivium" van Haagh en Eet Jubilate van Hamma ten geboore gebracht. De h'eer J. Vredebregt heeft onder de H.' Mis den zang aan het orgel begeleid. Bij de H. Mis waren ook ©en vijftal leden van het bestuur te weten de heeren J. a. j. Nolet, J. Bngering, R. Klelpool,L. Melchers en G. J. Vincent aanwezig. Na de H. Mis werd de gouden jubilaresse door do kinderen een feesthymne, op muziek van Carl Reuther en een vierstemmig „zy leve lang" van J. v. Poppel toegezongen. Spreekt vanzelf dat tal van felicitaties en bloemstukken, o.a. ook van het bestuur, Zuster. Annuntiata getuigen van de groote sympathie Welke zij geniet. Afgevaardigden van de ver schillende kloosters der congregatie in onze stad en van conventen te Rotterdam brachten de gelukwenschen van haar medezusters over. En vanmiddag werd een zeer druk bezochte receptie gehouden. Aanwezig waren o.a.: deken A. J. C. Schraag, pastoor H. J. J. Schaab, pastoor J. D. Janssen, pater A. Oorsprong, pater Coolenberg, rector P. Cremer, pater S. N. A. Wolterbeek en C. M. M. Hijgemam. Vanavond i,s er nog een feestlof en Te Deum en morgen feestavond voor de kinderen met zang, reidansen, tooneeluitvoering enz. COLLECTE „ZONNESTRAAL"-DAG De collecte Zaterdag j.I. voor „Zonnestraal" gehouden, heeft 967.61% opgebracht. Dat is engeveer 200 meer dan verleden jaar en na genoeg evenveel als twee jaar geleden. 's Middags hebben de muziekkorpsen O. B. K„ Gusto's Muziekvereeniging, het stedelijk mu ziekcorps, „Harp© Davids" en de arbeiders» muziekvereeniging „Crescendo" in de stad muziek gemaakt waarbij gecollecteerd is. De vijf muziekcorpsen ontvangen als herinnering een verzilverden lauwertak, diéhet landelijk comité beschikbaar stelt. Behalve de muziekgezelschappen, zullen ook de dames, die Zaterdag soms urenlang in de brandende zon hebben geloopen en steeds maar speldjes aam den man en de vrouw! hebben gebracht, tevreden zijn met het behaalde resultaat, dat inderdaad zeer gunstig ts. Allen, die medewerkten onv hier bijna 1000 voor „Zonnestraal" bijeen te brengen, komt een woord van dank toe. Katholieke gids voor Schoolreizen De Gids voor Schoolreisjes voor Katholieken is thans verschenen. De eerste gids voor Katholieke scholen. Reeds lang had de samen steller. de heer ,T, A. D. Lindeman, te Delft het voornemen een öergelijkén gids het aan schijn te geven. Nu is lijj er. En hij heeft den originoslisn it teel „de Wijde Wereld in" ge kregen. Die wijde wereld is intusschen beperkt tot ons klein, vlak Nederlandje. En het is in vele opzichten een betrouwbare geleiden- bij uits.ap. jes met allerlei groepen jongelui. Hij is bedoeld zoowel voor schoolkinderen als voor misdie naars, voor kinderkoren als voor patronaten. Van bijna iedere stad wordt een min of meer uitvoerige beschrijving gegeven. Die zelfs soms aardig en prettig geschreven is. Ook aan Schiedam is een flink plaatsje in geruimd. Over de beschrijving intusschen van onze siad kunnen we niet bijzonder enthousiast zijn. Wie de schrijver van het stukje is, welen We niet, maar hij maakt den indruk de laatste drie jaren niet in Schiedam te zijn geweest en een tamelijk eigenaardigen kijk op de plaat selijke toestanden te hebben. Daar wordt, bij voorbeeld gesproken van den „breeden" Singel en z'n schilderacbtigen eendervijver, met „de kerk van de H. Liduina" zal wel de Franke- iandsche bedoeld zijn, terwijl er tevens wordt verteld, dat er „dit jaar 'n Liduina-monument. zal komen". Verder wordt nog een bezoek aan „Blazers dierenpark" aangeprezen. Men zou voor onaangename verrassingen komen ie staan als men nu Blazerls dierenpark wilde bezoeken. Neen, we kunnen niet zeggen, dat de be schrijving van Schiedam erg goed gelukt is. Bij één volgende uitgave deze beschrijving eens 'grondig te herzien. Overigens zal de duidelijke gids zeker in een langgévoelde behoefte voorzien. Ds uitgeverij van „Het Katholieke School blad'" te Noordwijk-B innen verzorgde de uit gave. JUBILEUM BIJ GUSTO De heer C. W. F. Bosdijk is vandaag 25 jaar metaaldraaier bij de Werf Gusto alhier. Nadat hem vanmorgein dcor de directie een couvert en 'n gouden horloge was aangeboden, is hij in de feestelijk met vlaggen en bloemen versierde draaierij1 door een van zijn collega's toegespro ken, waarbij hem 'n fraai kloksitel wérd over handigd. 'n Genotvolle avond MILITAIR VOOR ALLES Telkens wéér lijn we den Grenadiers en Jagers dankbaar als ze ons 'n avond vergasten op hun fleurige muziek. En ook gisteravond was het talrijke publiek dankbaar voor hetgeen hun geboden weTd. •,t Is op zich zelf al zoo'n prettig gezicht: die keurig geuuiformde mannen, militair in al hun bewegingen en in hun houding; en hun leider die zoo kundig zijn korps dirigeert. Kapitein C. L. Wather Boer dirigeert eigenlijk meer met z'n oogen dan met z'n handen. Meit ©en enkelen blik brengt hij een gedeelte van zijn gezelschap tot zwijgen; door één blik davert 'n ratelende roffel en paukendonder los. Hij beheerscht; zijn mannen volkcnrn. hij voert ze mee in z'n meeleven met de muziek En al werkt hij uiterst kalm, bijna stram, de muziek is er niet minder vurig om. Zijn geheele korps heeft hij volkomen in z'n macht. Br was voor dezen prachtigen zomeravond ook.een licht-verteerbaar programma gekozen. Lichte, meest Fransclie muziek, die zich voor 'n concert als dit, uitermate goed leent. Voor 'n 'oponluchteoncert moet het programma met zorg worden gekozen. Het mag niet te „zwaar" zijn, maar ook weer niet te populair worden. Wij gelooven, dat de keuze van de nummers gisteravond uitstekend geslaagd is. De keurige Cavalerie-marsch van Richard SLrr.r.cs opende de rij waardig. Le Caraeval- Romain, ouverture van Berlioz vroeg wat meer aandacht van het publiek. Berlioz is er niet een, om zoo maar luchtig aan te hooren, daar moet wat meer aandacht aan te pas komen. Dehussy's „.Suite the children's comer" een vlug en vlot werk werd door de kundige vertol king door de Kapel eveneens 'n groot succes. In „Marlboroughs' en va-t-enguerre" kwam het militaire element bij de executanten weer boven. Hier werd het korps, dat zoo juist salon-muziek had gebracht, plots weer soldaat en Marlborough's veldtocht, gekruid met rate lend tromgeroffel, oogstte geweldigen 'bijval. J4a de pauze was het programma nog meer papulair. Daarw as „Die lustigen Weiber" van Nicolaï, en prijkte KünstJerleben van Johann StrauES en de Fantaisie Her-odiade van Mas senet, voltooide ds rij. ■.dn Künstlerleben zagen we den dirigent mee- wiegelen op de vlotte frissche walsmuziek. Het nummer werd keurig behandeld. Na het laatste nummer was er.'n enthousiast applaus. Het werd 'n ovatie. Het publiek vroeg om 'n toegift. Het vroeg om..... „turf in je ransel"! De toegift kwam, maar niet: turf in je ransel. De „Regementskinder" van Julius Fucik. even frisch en flink en fleurig. Maar daar is toch maar één „Turf in je ransel." Na dit druk-bewegende spel van koper-ge- schetter en paukengedondeir, rezen de muzi kanten als één man overeind: hun dank voor bet gul .applaus. SCHEEPVAART SCHIEDAM, 23 Juni. Aangekomen: s.s. Am sterdam van Rotterdam, Noorsch s.s. Br en danger van Rotterdam, beide om te dokken in de Wiltonhaven. SCHlEbAM, 23 Juni.. Vertrokken: Engelsch s.s. Athelknight naar Cartagena Golumia; Engelsch s.s. Reventazon naar Honduras; s.s. Bovenkerk naar Hamburg; Deensch s.s, Asia met stukgoederen naar Hamburg. SCHIEDAM, 24 Juni. Aangekomen; s.s. EIv. met keisteenen van Lysekil aan de Steiger Oosterhaven Harburg. 23 Juni vertrokken: Engeleoh s.s. Agility met olie naar Schiedam.. EXAMEN NUTTIGE HANDWERKEN Geslaagd te. Rotterdam, kweekschool St. Lucia mèj. H. J. J. A. van Riet, alhier. EXAMEN BEWAARSCHOOL ONDERWIJZERES Geslaagd te Rotterdam voor akte A de dames J. H. A. Zoetmulder, A, J. M. Mak en J. N. Bogaerts, allen alhier. Het programma voor de muziekuitvoering, te geven door het harmonie orkest „St. Ambro- sius", directeur de heer J. F. B. Smits, op Woensdag 25 Juni des avonds 8 uur in de Plantage, luidt ais volgt: 1. Florentiner-Marsoh, 2. Ouverture Egmand. 3. Walzer „Mei® Traum" 4. Fantaisie Faust 5. Ouverture La muette de Portici, D. Auber 6. Valse La Tousarde, L. Ganne 7. Ballet Marion, S. Viess.'®® 8. Marsch Steadfast and Treu, C. Teike J. Fucik L. v. Beethoven Waldteufel Gounod Aangifte van 21 Juni 1930. GEBOREN: Catharima Maria, d. van G. Ver waal en A. A. Hendriks, Zwartewaalsche- straat 24 Wilhelmina. d. van J. Hoogstad en A. AlS'Stngeast, Broersveld 90. OVERLEDEN: A. S. M. van den Berg, 3 j., Warande. Op 20 en 21 Juli werden 499 baden verstrekt i.w. in de 1e klasse: 18 kuipbaden, 53 regen- baden en 2 kinderbaden; en In de 2e klasse: 44 kuipbaden, 376 regen bad en en 6 kinderbaden. POSTDUIVENVEREENIGING „DE BLAUWE DOFFER" De uitslag van de wedvlucht uit Mans (Ber gen). afst. 176 K.M., gehouden op 22 Juni, luidt: 1 en 11 C. Paardenkooper Co; 2,-3. 4, 5, 10, 14, 18 en 19 M. J. Kouwenbeng; 6, 16 en 31 J. W. Kazenbroot; 7. 8, 9, 13 en 20 H. Hagen en Boon; 12 Gcbr. Rink; 15 W. Sprong; 17 A. Tjaden. Aankomst eerste duif 8.30.04 uur, laatste duif 8.55.14 uur. TEMPERATUUR GEM. ZWEMBADEN De temperatuur van het water, in de Gem. Zwembadenbedroeg heden 73 gr. Fahrenheit, OVER DE GRENS GEZET Hedenmorgen is dóór de politie aangehouden en via Roozendaal over de grens gezet. de Fran sche vrouw E, S„ die haar man en kinderen in België in de steek gelaten had. GROOTE PROPAGAND A ZWEMWEDSTRIJDEN Behoudens goedkeuring van B. en W. hopen öe beide zwemmeesters van de heerenzwem inrichting aan den Haveudijk, de heeren J. Daal- meijer en I- Sorber op 19 Juli a.s. weer groote propaganda-zwemwedstrijdeu te organiseeren voor de geregelde -bezoekers van de zwem inrichting. Reeds vroeger hebben deze zwemmeesters in de gemeentelijke zweminrichting voor heeren zwemwedstrijden georganiseerd, doch de laatste twee jaren hebben de zwemmers die noode gemist. Voor de zwemwedstrijden op Zaterdag 19 Juli hebben de Schiedamsche zwemclub en de Schie damsch© Reddingsbrigade bereids hun mede werking toegezegd. Eerstgenoemde vereeniging zal propaganda maken voor heit wedstrijd zwem men ©Q waterpolo, de S.R.B. zal speciaal het reddend zwemmen demonstreeren. Verschillende particulieren en vereenigingen hebben de heeren Daalmeijer en Sorber, die den geheelen wedstrijd organiseeren voor eigen rekening, en hierdoor een groot financieel risico loopen, steun toegezögd, of reeds prijzen beschikbaar gesteld. WATERPOLO Hedenavond heeft dn de Gemeentelijke Zweminrichting voor heeren aan den Haven- dijk voor de tweede kiass© van den Nederland- schen Zwembond plaats de dames wedstrijd: S.Z.C. 1—R.D.C. 2. MOND- EN KLAUWZEER Onder het vee van de landbouwers M. Moer. man uit den 's.Gravenlandschenpolder en van Cool bij 't Hnis te Rivier heerscht mond- en klauwzeer. DE VRIENDELIJKE ECHTGENOOT Mej. J. Z. inwonende bij haar moeder in de Galileistraat, deed bij de politie aangifte, dat zij Zaterdagmorgen door haar man is mishan deld. Hij had haar geslagen en bij de neet gegrepen. Proces-verbaal' wordt opgemaakt. GEVALLEN Aan den politiepost Broersvest is gisteren verbonden de 3-jarige A. de R. van den Smgel die met zijn hand in een stuk glas was ge vallen en bloedend was verwond. DIEFSTAL VAN GAS EN ELECTRICITEIT Proces-verbaal is opgemaakt tegen O. aan den FaraPaiweg, omdat hij frauduleus gas en electriciteit van de gemeente had verbruikt. RAADSLID Naar vernomen wordt heeft de heer S. van Rijn R.K. tegen 1 Juli a.s. voor het Raadlid- maatschap bedankt. Zijn opvolger van de R.K. lijst is de heer J. de Jong Lzn. DIEVEN De visscher C. Jongeneel alhier had gevangen zeelt, die door vischkoopers niet in ontvangst kon worden genomen, in een fuik in een sloot uitgezet. Een viertal jongens haalden aan den hengel de fuik op en roofde de visch uit de fuik; dit leverde door den visscher een schadepost op van ongeveer f 7.De politie heeft de zaak in handen. RIJKE VISCHVANGST Met het. warme weer van de laatste dagen was de vangst van zeelt door de visschers al hier zoo groot, dat opkoopers er geen raad mes weten. Dienrtengevonge is de prijs van de visch- soort van 35 op 20 a 25 cent per pond gedaald. AUTOBESTELDIENST Voor de Toute Alphen a/d Rijn, Boskoop, Reeuwijk (Dorp en Brug), Bodegraven en Utrecht en omgekeerd, is door I. Vérwoérd een auto-bes teldüensst geopend. Voor Reeuwijk (Dorp) kunnen bestellingen worden opgegeven bij D. H. Verwoerd. VERGUNNING VOOR AUTO'S Door Ged. Sta-ten is aan L. v. d. Heijden te Gouda vergunning verleend om met vrachtauto te rijden over den Zwarte- of Brugweg alhier; aan G. H. van Aalst te Gouda voor alle wegen alhier; aan G. Kool, melkhandel te Waddlnx- veen voor den Zwarte- of Brugweg en het ver zoek van C. en T. Burger voor den Zwarte- of Brugweg werd afgewezen. Verwacht wordt: Matige, Zuidelijke tot Westelijken wind, half tot zwaar bewolkt, waarschijnlijk enkele regen buien, iets koeler. Fietsers en motorrijders lichten op van 's avonds 9.53 tot 's morgens 4.10. 's Maandags repetitie Muziekgezelschap St. Ambrosius 8 uur, R. K. Volksbond, lederen Maandagmiddag Moedercursus, Zomer 1930. Gebouw R. K. Volksbond, aanvang half 3 Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaal, bewerkersbond ,,St. Eloy", Gebouw R. K. Volk», bond. lederen Woensdagavond Moedercursus, Zomer 1930. Gorzen. Aanvang 7 uur en 9 uur. lederen Woensdagavond van half acht tot half tien. gelegenheid tot het afhalen van naai» werk bij de Theresiavereeniging aan 't gebouw; van den R. IC Volksbond. lederen Woensdagmiddag van 3 3 uur gelegenheid tot afhalen van Naaiwerk voor da Missienaaivereeniging, Korte Kerkstraat 6. lederen Woensdagavond om half 9 repetltla „Schiedams" - Mannenkoor" (dirigent Paul v, d. Putten). Groote zaal van den R. K. Volks bond. lederen Vrijdagavond van half 9 tot half IX repetitie Koninkl. Zangvereeniging Schiedam'^ Mannenkoor „Orpheus" onder leiding van Ed, Flipse. Gebouw R. K. Volksbond. lederen Zaterdagmiddag van 3—5 uur zitting bestuur Spaarfonds R. K. S. V. „Excelsior". Gebouw R. K. Volksbond. SCHIEDAM, 24 Juni. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koophandel. Moutwijn Moutwijn per H.L. ad 46 pCt. zonder fust 13.zonder belasting. Spiritus Binnenlandsche prima spiritus ad 100 pCt, 25.50 per H.L. Buitenlandsche prima spiritus ad 100 pCt, 14.50—15.50 per H. L. (naar kwaliteit). Alle prijzen zonder fust of zonder belasting. Namens de Commissie voor de noteering HERMAN JANSEN EEN WINKELWEEK In cafe „de Roos" werd een samenspreklng gehouden tusschen het dagelijksch bestuur der K.W.V. en de Oudewatersche winkeliers. Doel dezer bijeenkomst was overleg te plegen, dat zou kunnen lelden tot de organisatie van re clame-Winkelweek. Van de zijde van het Dage lijksch bestuur werd er op gewezen, dat het bestuur der vereeniging al het mogelijke heeft gedaan om de belangen der winkeliers te be hartigen. en waarvoor menig offer ten laste der vereenigingskas werd gebracht. Om slechts enkele voorbeelden te noemen werd van de kaasmarkt een speciaal program mapunt gemaakt en werd bevordert dat ook in de stad, een zekeTe feestdrukte zou heerschen Voorts worden verschillende punten In het programma opgenomen, die in staat zullen blijken te zijn de inwoners van de dorpen en buurtschappen rond Oudewater naar de feestep te trekken. Omtrent de wijze waarop zal wor den tegemoet gekomen aa.n het verlangen der clientèle- leden der K. W. V. werden verschil lende meeningen naar voren gebracht. Sommige waren van oordeel, dat een etalage-fouteuwed- strijd het meest de belangstelling zou trekken. Ten slotte werd met bijna algemeen© stemmen een besluit genomen, waaruit blijkt, dat naast een foutenwedstrijd een etalagewedstrijd zeer wel bestaanbaar was. Het genomen besluit komt neer op het volgende: Er zal worden ge houden een foutenwedstrijd en bovendien een etalagewedstrijd, waarvoor de beoordeeling oe- rust bij het publiek. In de feestgids, die de K.W.V. zal doen uitgeven zullen tevens worden opgenomen de noodige bepalingen betrefleude deze wedstrijden benevens de gelegenheid tot het aanteekenen der gevonden fouten en een aanduiding der etalage, welke naar 't oordeel van den bezitter der gids voor 'n prijs in aan merking komt. Tot voorbereiding en uitvoering dezer plannen en tot overweging of nog even. tueel naar ander© wijzen van winkelreclame moet worden uitgezien, werd een commissie benoemd, bestaande uit de heeren H. Roeiofs, J. Joosten en J. Hoogenboom. Tot dekking van de kosten zal wellicht kunnen worden volstaan njet een bijdrage ad 1.per deelnemende winkelier. Bijna alle aanwezige winkeliers verklaarden aan een van beide of aan beide wedstrijden deel te nemen. GESLAAGD Onze stadgeoot G. v. d. Hoogen slaagde op het laatstgehouden examen boekhouden. Voor de R.K. Handelsscholen van den Middenstands bond te 's Hertogenbosch. VOGELLIEFDE Bij mej. N. Roozenboom heeft een paartje merels in de voliëre een vijftal jongen uitge broed. Spoeling 0.90. Spoeling i 24 Juni: Diergaarde, avond-concert Kon. Mil. Kapel. 27 Juni: Groote Kerk, orgelvoordracht J, H. Besselaar Jr., 8 uur Diergaarde, avan& concert Haagsch Harmonie Orkest. 29 Juni; Doeletuin, 3e pop. Grenadierscon cert, 8 uur Diergaarde, middagconcert Rott, Philh. Gen. D a g e I ij k s; Tivoli-Schonwburg, De familla Kwasie (De Splinters) half 9 (voor volw.) Walenburg, Circus-Schneider, 8 uur (Woensdag, Zaterdag en Zondag ook 2 uur) (voor volw.)] Bioscopen: goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 26 dezer in: Grand- théatre (voor volwassenen)Thalia (voor vol wassenen); Olympia (voor volwassenen);" Roxy (voor volwassenen)Ooster-theater (voor volwassenen)Colosseum-theater (voor volw.) NED. MIJ. TOT BEVORDERING VAN TANDHEELKUNDE. Het jaarverslag van den penningmeester en de begrooting voor 1930-31 werden Zaterdag in de voortgezette vergadering goedgekeurd. Décharge werd verleend voor het gevoerd beheer. Met algemeene stemmen werd herbenoemd tot secretaris de heer J. A. Salomons te Am sterdam. Op voorstel der afd. 's-Gravenhage werd be sloten een commissie te benoemen die tot taak zal hebben in den kortst mogelijken tijd een rapport samen te stellen inzake tandheel kundige fatsoens- en beroeps-eer. De jaarlijksche bijdrage van de Mij. voor de komende 3 jaren in verband met een verzoek van het algemeen bestuur van de Vereeniging Tijdschrift voor Tandheelkunde werd ingevolge voorstel van het hoofdbestuur vastgesteld op 300. Men besloot afstand te doen van de biblio. theek der Mij., terwijl later zal worden beslist aan welke instelling deze zal worden over gedragen. In de des namiddags voortgezette vergadering werd de heer Ch. F. L. Nord uit den Haag tot; voorzitter benoemd en de heer "W. A. Becker uit Utrecht tot penningmeester. De volgends jaarvergadering zal plaats heb- ben te Nijmegen. Na de bestuurs-installatie had sluiting dar samenkomst plaats.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1930 | | pagina 1