l R. K. NEDERLAND-R. K. DUITSCHLAND INTERN. WEDSTRIJDEN VAN PRO PATRIA. Fen vooral door de Federatie-ploeg zeer slecht gespeelde wedstrijd. I n E~en goed geslaagd athletiek-tournooi. MAANDAG 30 JUNI 1930. EEN GELIJK SPEL MET 2-2 ALS UITSLAG. ONBEVREDIGEND R EE VET AA T. DE ELFTALLEN. DE WEDSTRIJD. iiPPfP N 1 IT#-- Hl J I 'V IÉéKI itè. t x s,? h '-j*i' WA'-- K» -• - tJïi - *4- v f4-vmjf y 3 v V-. - Te Maastricht is gisteren de voetbalwedstrijd R. K. Nederland—R. K. Duitschland gespeeld. Men ziet hier. den Duitschen doelverdediger in actieliggend een schot vore 'den Nederlandschen rechtsbuiten stoppend. KAMPIOENSCOMPETITIE R. K. F. d bi P. V. C.—P. H. 4—1. DE UITSLAGEN. MOTORRIT DWARS DOOR BRABANT ONINGSCHE WIELERBAAN. R. K. INTERN. VOETBAL-TORNOOI TE VENLO. Van 15 tot 17 Augustus. HET KAMPIOENENTORNOOI TE GENEVE. WIELERBAAN „DE BARONIE". TE GINNEKEN. WEGWEDSTRIJD HELMOND—VENLO De Maasbode, de courant voor het heele gezin, de vriend van het heele gezin. HET NED. RECORD POLSHOOG ERBETERD. De uitslagen. HET NED. RECORD VER-SPRINGEN VERBETERD. WEDSTRIJDEN A- E. C. HAARLEM Vier diocesane athletiekrecord verbeterd. iiwÉllM B Het moment waarop de Duitsche doelverdediger voor de eerste maal werd gepas- in den internationalen voetbalwedstrijd te Maastricht. Op het R.lv. V.V.L.-t'. r .Maastricht is gisteren <le internationale wi< i> iLvedstrüd ge speeld tusschen de elftallen der R. Ii. Federatie en der Deutsche Jugend-Krafl. Deze ontmoeting is voor ons een ware desillusie geworden: zoo'n slechte beurt zagen we van een vertegenwoordigende ploeg der katholieke voet balorganisatie in het verleden nog niet. De kwaliteit voetbal, die gisteren voor de Neder- landsche combinatie werd gedemonstreerd, is met het praedicaat „middelmatig" heusch te hoog gehonoreerd, 't was niet veel meer dan slecht. Slechts voor 'n gedeelte mag dit échec aan het warme, voor voetbal ongeschikte weer geweten worden. Immers het bestuur der R. K. F. staat toe dat tot in 't hartje van den zomer kampioens competities gespeeld worden en geeft daarbü zelfs leiding. Haar spelers moeien dus wel capabel geacht worden tegen da bezwaren van de hooge temperatuur te zijn opgewassen. En bovendien de Duitsche tegenpartij verkeerde in dezelfde' omstandigheden en die bracht er heel wat meer van terecht dan de Federatie-ploeg. BÜ de gastheeren speelde alleen de achterhoede behoorlijk voetbal. Op de eerste plaats verdient daarvan de doelverdediger genoemd. De Delftsche man onder de lat heeft geen fout gemaakt; hü had gerust nog eenige ballen kunnen laten pas- seeren zonder zijn goede faam te schaden want meermalen heeft hij in moeilijke situaties gered, waarbij we hem absoluut geen kans tot ingrijpen meer gaven. W. Alsemgeest heeft waarlijk de Federatie voor een zware nederlaag behoed. Ook van Laarhoven heeft een goede partij ge speeld. De aanvoerder gaf zijn mannen het voor beeld hoe men zonder noodelooze verspilling van krachten toch veel effect kan sorteeren. Uit zijn spel sprak de man van hersenwerk en van routine. Een speler met „brains" die door goed positie kiezen zijn taak enorm verlicht en het jmste moment van ingrijpen aanvoelt. Naast hem moest v. d. Kleij minder opvallen, hoewel ook de Hagenaar wel voldaan heeft. Vooral voor rust was hij er goed in doch in de tweede helft zakte de kwaliteit eenige graden. De middenlinie was een totale faillure en de spil, waar alles om dralen moest, vormde de zwakste stee van het heele elftal. Blewanus domineerde over allen wat zijn lengte betreft maar voor de Duitschers was het alsof hij niet bestond. De Rotterdammer kon maar moeilijk contact krijgen met den bal en als hij t leer te pakken had, trapte hij steeds met den punt van zijn schoen, waardoor de bal zelden de goede richting kreeg. Gedurende den geheelen wedstrijd maakte hij een sloomen indruk; het leek of de zaak hem absoluut niet ter harte ging. Laenen daarentegen deed beter zijn best en aanvankelijk lukte het hem ook vrijwel maar hoe meer de rust naderde, hoe minder zijn spel werd en in de tweede helft viel er zelfs heelemaal niets goeds meer te noteeren. Haanappel was de minst slechte van het middentrio; dit jeugdig spelertje met verschillende goede kwaliteiten deed af en toe aardige dingen, wist dan den bal glad voor de voeten van zijn voorspelers te leggen, maar over 't algemeen bleef hij ver beneden zijn kunnen en werd hij maar al te licht gepasseerd. In de voorhoede zijn twee spelers te noemen die er nog wat van terecht brachten en dat W3ren de vleugelmenschen Kortman en Lem- mens. Beiden zijn goede doorzetters, de eerste bovendien een vlug starter en handig dribbelaar. Veelal waren zijn voorzetten echter te scherp, zoodat de bal eer onder bereik van den Duitschen doelman dan van zijn eigen medevoorspelers kwam. Toen hij laitr van tactiek veranderde en inzag dat elke bal door dit middentrio verknoeid werd, probeerde de Leonidasman het alleen te doen en met drijven tot doel de punten te be halen, doch dit systeem eischt te veel van iemands krachten, brengt met opoffering van veel tijd wel een eind op weg maar faalt ten slotte in de finishing touch. Zooals gezegd, de middenmoot der voorhoede was zeer onvoldoen de. Van v. Linge als middenvoor ging niets uit, hij miste de beste kansen en toen hij in de tweede helft gewond werd, liep hij mee voor spek en boonen. Van Eekeren stelde evenzeer teleur en was bijna niet in beweging te krijgen, evenmin als Alsemgeest, die wel de grootste mislukking was van den heelen aanval. De groote fout in het elftal, wat de linies be treft, was het niet volgen van de halfs achter de voorhoede. Elke teruggewerkte of gemiste bal viel in handen van de Duitsche middenlinie, die er wel raad mee wist en onmiddellijk haar eigen aantal opstuwde en bleef steunen als de stormloop werd afgeslagen. Ook technisch was de Nederlandsche ploeg de mindere van haar tegenpartij. De balbehandeling individueel, het samenspel onderling en het flink op den bal zitten van de Duitschers was een klasse bijna beter. En toch maakte ook de ploeg der gasten lang geen phenomenalen indruk. De Duitschers gaven beter spel en waren vooral In de tweede helft, toen het Hollandsche steeds meer afzakte, de meerderen. Ze hadden verdiend te winnen en zouden met een 31 zege niet over matig zijn beloond. Hun beste spelers waren Breuer, die het heele middenveld beheersehte, Keiler in de verdediging en Miiller, Jobst en Bickei in de voorhoede. De Zwitsersche scheidsrechter was uitstekend. Om 12 uur genoot de Federatie de eer met haar gasten door het college van B. en W. van Maastricht op het stadhuis officieel te worden ontvangen. De loco-burgemeester, wethouder Grossier, heeft daarbij een welkomstwoord ge sproken, daarop mr. F. I. J. Janssen, vice-presi dent van de arr.rechtbank te Maastricht en lid der Eerste Kamer, als voorzitter van het hoofd comité, en mr. Schretlen uit Utrecht, als voor zitter der R.K.F., dankte, terwijl voorts de heer Borger, Vorstand der Deutsche Jugend Kraft, het woord gevoerd heeft. Tegen 2 uur trokken officials en spelers in optocht van gymnasten met vaandels en opschrif ten achter een muziekcorps naar het speelter rein. Hier waren ongeveer 2500 toeschouwers aan wezig. Onder hen merkten we op deken J. A. H. Wouters, pastoor J. M. Souren, rector Jos. Gil lissen, adviseur van den R.K. Limburgschen Voetbalbond, pater Esser van den Dloc. Haarlem- schen Bond, de geest, adviseurs van vele veree- nigingen, o.a. van Leonidas (Rotterdam), Wils kracht (Amsterdam). R.K.T.V.V. (Tilburg), de wethouders Hoekx en Kersten, het raadslid Hag- dorn, majoor van Nijnatten .en andere leden van eere- en hoofdcomité. Speciaal willen we dé aan wezigheid vermelden van den heer Henk Bus, een der pioniers der Kath. sportbeweging, oud voorzitter der R.K. Federatie, eerelid R.K.F. en eere-voorzitter van den R.IC. Limb. Voetbalbond, die ook de grondlegger was van de internationale wedstrijden met de Deutsche Jugend Kraft. Nadat de elftallen voor de tribune verzameld waren, sprak mr. Schretlen de Duitsche gasten toe en overhandigde als herinnering een fraaie ets van de Maastrichtsche Maasbrug, waarna de heer Biirger een in brons uitgevoerde plaquette van pastoor Mosterdts, den vroegeren leider der D.J.K., aanbood. Bij de opstelling der elftallen viel te constatee- ren, dat Jongbloets (R.K.T.V.V.) ontbrak; zijn plaats werd ingenomen door van Linge (Excel sior, Schiedam). De samenstelling der ploegen was de volgende R. K. F.W. Alsemgeest (D. H. L.) v. d. Kley v. Laarhoven (L. enS.) (Mulo) Laenen Blewanus Haanappel (Wilhelmina) (Leonidas) (Leonidas) Lemmens Kortman (Caesar) (Leonidas) v. Eekeren v. Linge C. Alsemgeest (Mulo) (Excelsior) (D H. L.) Scheidsrechter O Bruscheweiler (Zwits.) Miiller Ruppert Jobst Bickei Kiss (Freiburg) (Sparta) (Sparta) (Sparta) (Wernh.) Keppler Breuer Roppelt (Sparta) (Rheinfranken) (Sparta) Keller Pathe (Freiburg) (Altenessen) Weidenbacher R. K. Duitschland. (Sparta) Van Laarhoven wint den opgooi en laat de Duitschers tegen de zon in spelen. De eerste geel witte aanval stuit op Keiler, het Duitsche tegen offensief wordt door van Laarhoven onderbroken. Een snelle ren van Kortman dringt diep in de Duitsche verdediging door, de Leonidas-man zet te scherp voor en Weidenbacher stompt den bal het veld in. Spoedig volgt een nieuwe stormloop; van Eekeren krijgt den bal goed aangegeven, hij schiet langs den grond op doel, Weidenbacher duwt vallende het leer uit de richting, dat voor de voeten van Kortman komt, die over den bal heenloopt. De Duitschers zitten ook niet stil doch hun aanvallen worden niet ver genoeg doorgezet. Wanneer een scherp schot met veel moeite door den Duitschen latbewaker is verwerkt, moet van Laarhoven bij een bedreiging van Kiss achter trappen; de hoekschop levert geen resultaat op. Een goede voorzet van Lemmens wordt door Alsemgeest verknoeid; een teruggewerkte bal wordt door Blewanus opgevangen en van grooten afstand op doel" geschoten, doch het leer gaat net over de lat. Een volgende aanval wordt door van Eekeren opgezet, de bal gaat van hem via van Linge naar Lemmens, wiens onberispelijke voor zet op kniehoogte door van Linge wordt opge vangen en ineens ingezet, maar Weidenbacher staat op d» goo<tn olaats en redt keurig. Er wordt onder den invloed van de groote warmte vrij mat gespeeld. De Bickei maakt bij een Duitschen aanval een buitenspel-doelpunt, dat wordt geannuleerd. De gasten komen nu herhaaldelijk terug en vermelding verdient in deze periode een keurig schot van Müller, dat echter vlak bij den paal mooi door Alsemgeest wordt gehouden. De Federatie-aanval krijgt ock eenige doelrijpe kansen die evenwel door sloom heid van 't binnentrio onbenut verloren gaan. Een'voorzet van Kortman wordt door van Linge ver naast gekopt. De Duitsche linkervleugel, die zeer goed combineert en over flinke snelheid beschikt, dringt nu herhaaldelijk goed op en een scherp schot van Müller brengt groot gevaar, maar Alsemgeest houdt weer keurig. Zijn broeder in de voorhoede maakt daarentegen een grooten blunder als hü voor open doel over een voorzet heentrapt. Tegen de rust zijn de Duitschers in de meer derheid, ze zitten fel op den bal, spelen enthou siaster en technisch zijn ze vaak de meerderen. Gedoelpunt wordt in de eerste helft echter niet. De tweede helft begint met een aanval der Duitschers, waarbij v. d. Kley tactisch Ruppert afhoudt zoodat de doelman uitloopend den voorzet kan onderscheppen. Bij do Federatie hebben v. Eekeren en van Linge van plaats verwisseld, wat weinig verbetering brengt. Een schot van Alsemgeest deponeert den bal in 't zijnet. Van Linge krijgt een behoorlijke kans maar struikelt op 't beslissende moment over bal en beenen. Een uitval der gasten wordt besloten met een schot van Müller dat naast gaat. Kortman be ëindigt goed individueel werk met langs doel te schieten. Dan passeert Müller in een schitteren den ren achtereenvolgens Laenen en v. d. Kley, ®8Se&:: M - 4 X: J 8 ?-• 1 v. «kï "s s' i rvS j y <y y vJ&BgS krijgt dan open doel voor zich en we meenen de Duitschers de leiding te zien nemen, maar Alsemgeest krijgt na het schot van den links buiten het leer nog klemvast in zijn greep. De volgende aanval der gasten wordt besloten met een keurig schot van Jobst, maar ook nu blijkt de Delftenaar onpasseerbaar. Na 12 minuten komt het eerste doelpunt van den wedstrijd. Van Linge geeft den bal handig door naar Alsemgeest, deze legt hem voor de voeten van van Eekeren, die resoluut Inschiet (10). De vreugde over den voorsprong duurt echter niet lang, want binnen de minuut ligt het leer in het Hollandsche doel als Müller hoog voorzet tot even voorbij den versten paal en Bickei springend Inkopt, terwijl Alsemgeest door :igen spelers gehinderd wordt (1 Nieuwe Duitsche aanvallen volgen, c- epen- hooping van spelers ontstaat voor het Federatie- doel en Ruppert schiet tusschen tal van beenen in (1—2). Door deze doelpunten krijgt de wedstrijd een meer geanimeerd karakter, vooral van Duitsche Zijde wordt veel enthousiasme aan den dag ge legd. Eenige hoekschoppen zijn het resultaat s. hun nieuw offensief. Als Haanappel den bal aan Kortman doorgeeft, passeert deze een heele -e e tegenstanders in zijn drijven naar doel. als hü er nog twee meter af is en de Rotterdammer vergeet voor te zetten, werpt Weidenbacher zich voor Zijn voeten en onderbreekt den aanval. De Duitschers hebben het grootste aandeel in 't spel' daar de half linie goed achter de voor hoede zit, kan deze herhaaldelijk goede attaques opzetten, waarbij het Hollandsche doel eenige malen ternauwernood aan gevaar ontkomt. Een opflikkering bij den Federatie-aanval schept een kans maar het diagonaal schot van v. Eekeren draait om den verkeerden kant van den paal. Wanneer van Linge naar buiten speelt, zeijdt Lemmens een scherp schot in, dat de keeper houdt. Hij werkt uitloopende weg, Alsemgeest vangt den bal op en schiet in, doordat Weiden bacher op zijn post is teruggekeerd (22). Er zijn nog 5 minuten te spelen. Een hoek schop voor de Duitschers wordt weggewerkt. Een ren van v. Linge stuit op Keiler. Blewanus zendt den bal naar voren, Alsemgeest geeft hem over naar van Eekeren, die bij een dot van een kans meters naast trapt. De Duitschers zetten nog eenige gevaarlijke aanvallen op die echter meestal op van Laarhoven stuiten. Eens zijn ze echter tot een meter afstand van de doellijn gekomen en dan weet Jobst het leer nog over de lat te werken. Alsemgeest moet nog eenige malen in actie komen en dan wordt het einde van den zeer onbelangrijken wedstrijd gefloten. P, V. C. wint van P. H. Onder voor voetbal wel te hooge temperatuur is gisteren te Utrecht voor de competitie om bet kampioenschap der R. K. Federatie de wedstrqd p y c.P. H. gespeeld. In Almelo was indertijd een gelijk spel met 2—2 het resultaat; op eigen veld zorgden de Utrechtenaren voor een zege met i-1. De stand Is nu esp. sew ael. verb pnt. doelp stem R.K.T.V..V. 5 3 0 2 6 13—9 1-20 Caesar 6 3 12 7 13-12 U« D.H.L, 6 3 0 3 6 20—13 1.- p.y.C. 6 2 2 2 6 15—18 1.— P.H. 5 1 1 3 3 9-18 0 6) Caesar L'.H L. I'.H. P.V.C. R.K.T.V.V C3 O) cï O S3 d 2 0 '2-1 1 - 1 8-2 5-2 4-1 O 5 2 7-1 1-2 1 2 2 2 6-2 1-2 3-2 Terstond gaat het op het Almelosche doel af en een hard schot van links ketst van den dek- lat in het veld terug. De strijd krijgt een zeer vlug tempo, ondanks de warmte, waarbij de P.V.C.'ers het meest gevaarlijk zijn. Hageraats is voorloopig echter ongenaakbaar en retour neert alles, wanneer de palen hem soms in den steek laten, Na dit overwicht van de thuisclub werken de gasten zich los en doen menigen goeden aanval. Wanneer de middenvoor Geboers het leder in gunstige positie krügt toegespeeld, geeft hij met een keurig schot in de linker boven hoek de thuisclub de leiding. Na de hervatting is de thuisclub direct weer aanvallend en na eenige minuten dribbelt Geboers door de Almelo sche verdediging en brengt den stand op 2—0. Binnen een paar minuten is het door middel van een elfmeterschop 30. Nu nemen de gasten het spel in handen, Groen en Schouten moeten herhaaldelijk handelend optreden, maar kunnen niet verhinderen, dat Vloedbeld op fraaie wijze een tqgenpunt scoort. Tegen het einde moet Hageraats voor de vierde maal zwichten (41.) R. K. F. Internationaal. Maastricht: R. K. NederlandR. K. Duitsch land 2—2. Kampioenscompetitie. Utrecht: P. V. C.—P. H. 4—1. Promotie le klas. B. V. C.Venlosche Boys 0—3; S. V. B.— Vitesse 333. K. N. V. B. Promotie 4e klasse: MaasConcordia 20. Voor de negende maal heeft gisteren de tradi- tioneele jaarlijksche motorrit „Dwars door Bra bant" plaats gehad, onder de auspiciën van de 's-Hertogenbossche -Motorclub Brabant". Reeds Zaterdagavond verzamelden de deelne mers en de leiders zich in het Oranje Hotel, waar het wedstrijdmateriaal werd uitgereikt, gisteren morgen 8 uur had de start plaats op de Markt, voor hotel Centraal. 56 deelnemers werden om de minuut gestart. De rit- was verdeeld in drie trajecten en was bedoeld als een prestatit-rit. Alle rijders die 2 minuten te vroeg of te laat de contröles passeer den, werden geacht den rit niet te hebben vol bracht. Traject I liep over: 's-Bosch, Ravenstein, Gijen, Engelen, Heusden, Dussen, Werkendam, Meeu wen, I-Ieusden. Drutien, V-Bosch, afstand 179,9 K.M. Traject 11: 's-Bosch, Middelbeers, Waalwijk, afstand 54 K.M. De gemiddelde snelheid moest bedragen resp. 40 en 36 K.M. Traject III. Start te Drunen, voorts over lan delijke wegen met een afstand van 34.4 K.M. naar het eindpunt aan den IJzeren Man. De eerste twee trajecten liepen over hoofd wegen, het laatste traject was een terrein-rl: niet voor automobielen. De uitslag luidt als volgt Aan de rijders, die alle 3 trajecten volgens de gestelde voorwaarden volbrachten, werd een gouden medaille toegekend, die 2 trajecten volbrachten een zilveren en wie t traject volbracht oen bronzen medaille. Gouden medalile: H. Hermans, Vught, op Triumph: J. W. Wittenbergh, Utrecht, op Ra leigh; M. Schraven, Nijmegen, op Gillet; M. Jansen, Eindhoven, op Ariël; A. Boogers, Eind hoven, op B. S. A. en G. Roestenburg. Eindhoven, op Raleigh. Zilveren medaille: G. Princée, St. Michielsges tel. op Norton; L. v. d. Ende, den Bosch, op Rudge Withworth; E. Folkertsma, Enschedé, op A. J. S., W. M. Zilver Rüpe, Wezep, op H. D. E. Forringa, Groningen: P. Jetten, Gennep op Gillet: H. J. v. d. Ven, Eindhoven, op Ariël: P. van Kasteren, Vught, op H. D.; J. A. Doesselaere, Eindhoven, op Triumph: W. v. d. Heuvel, Acht op Raleigh; J. A. Swane, Vaalre, op Indian: R. J. Smeets, Echt, op F. N.: P. M. Smeets, Lutte- rade, op Royal Enfield; J. Rompelman, Heerlen, op Raleigh; A. Vorselaars, Tilburg, op D. K. W.; L. Peters, Tilburg, op D. K. W.: K. Volbeda, Tilburg, op B. S. A.; P. Roozendark, Brede, op Triumph; J. Timmers, Breda, op Raleigh; G. van Lanschot, den Bosch, op Rudge Withworth; A. van Doorn, Zwolle, op Norton en J. Schobben, Heerlen, op F. N. Bronzen medaille: KI. v. d. Knoop. Wormer- veer, op Motosacocle: H. B. Gielen. den Bosch, op Norton; W. van Heugte, St. Oedenrode, op Triumph: E. Schellekens, St Michielsgestel, op H. D.; A. M. v. d. Meljden, Dinther, op B. S. A.; Joh. Spuls, Vught, op B. S. A.; H. Kiuijtmans, den Bosch, op F. N.; J. Verhoeven, den Bosch, op F. N.; H. V. d. Dungen, den Bosch, op Raleigh; H. van Ooyen, Kerkwijk, op F. N.Joh. Smits, Volleel, op Sarolea; P. v. d. Goorbergen, Beek btj Breda, op Raleigh; Ph. J. de Vries. Amsterdam, op Imperial; H. B. Harmse, Am sterdam, op Pueh: A. v. d. Hulst, Rotterdam, op H. D.; F. H. van Rooü, Eindhoven, op New Hudson; Pelzers, Munstergeleen, op F. N.: L. Hamers, Heerlen, op New Imperial; mevr. v. d. Riet, Heerlen, op Triumph en mej. Regenhardt, Breda, op Triumph. Automobielen: bronzen medaille: v. d. Dungen, Veghel, op Chevrolet; G. A. J. baron van Rand- wijck, Rossum, op Chrysler en L. C. baron van Randwijck, Middelburg, op Chrysler. Prijzen van Motorclub-teams: zilveren me daille: Motorclub Tilburg en Motorclub Het Zui den. Bronzen medaille: Motorclub Maurits en Motorclub Brabant. Extra prijzen voor de groot ste pechvogels: mevr. van Riet, Heerlen, en H. Gielen, den Bosch. Damesprijs duo, Sware, Waalre. Extra prijs verstkomend deelnemer, Torringa, Groningen. Wedstrijd achter groote motoren: le manche 25 K.M.: 1. M. v. d. Wulp Amsterdam (Slesker) 21 min. 31 4/5 sec.; 2. Cor Blekemolen Amsterdam (Küser) 250 M.; 3. J. Storm Den Haag (Jahn) 2 ronden 200 M.4. J. M. Wildschut Den Haag (Boot) 37 ronden 220 M. 2e manche 30 K.M.: 1. v. d. Wulp tijd 26 m. 49 2/5; 2. Blekemolen 200 M., 3. Storm 210 M., 4. Wildschut 2 ronden. 3e manche 40 K.M.: 1. v. d. Wulp tijd 35 m. 47 3/5 sec.; 2. Blekemolen 320 M., 3. Storm 2 ronden, 4. Wildschut 6 ronden. Sprintwedstrijd over 2 baanronden: 1. W. Graafmans Leiden laatste 200 M. 13 3/5 sec., 2. J. Cornelisse, Amsterdam, 3. H. Renkema, Noord- horn, 4. W. Gerritsen, Amsterdam. Uitdagingswedstrijd v. d. HeuvelOldenbur- ger: 1. J. H. v. d. Heuvel Den Haag; 2. P. H. Oldenburger Groningen 3 lengten. Klassementwedstrijd over 14 K.M. (5 klasse menten) 1. H. Renkema 4 -f- 4 f— 4 2 m 14 punten 21 m. 8 1/5 sec.; 2. J. Bisschop 3 -f- 3 2 -f 4 12 p.l 3. H. Pater 2 -j- 1 3 3 9 punten. R.K. Sportvereeniging „Venlo" heeft het grootsch plan opgevat aldaar een groot inter nationaal voetbal-tornooi te organiseeren van 15 tot 17 Augustus a.s. Ze heeft daartoe zich In verbinding gesteld met de sterkste Fransche, Duitsche en Belgische R.K. voetbalclubs. Thans staat reeds definitief vast, dat het tornooi zai doorgaan. Bereids werd toezegging gekregen van de Parijsche club A.S.M.P. die de laatste zes jaren kampioen was van de eere-afdeeling depar tement Seine. Met de Belgische en Duitsche clubs zijn de onderhandelingen zoover gevorderd, dat weldra ook deze namen kunnen gepubliceerd worden. De uitslagen van gisteren luiden: Sète (Frankrijk)—S. V. Fürth (Duitschland) 34 (na tweemaal verlenging), Slavla (Tsjecho- Slowakië)C. S, Brugge (België) 42. Onder zeer groote belangstelling hebben Zondag op „de Baronie" belangrijke wedstrijden plaats gehad, honderden belangstellenden moesten op het middenterrein plaats nemen Het aantal be zoekers, onder wie de burgemeesters van Ginne- ken en Breda, werden opgemerkt, bedroeg naar schatting een 5000-tal. Jan en Piet van Kempen debuteerden op de Ginnekensche wielerbaan tegen koppels als Pij nenburgBraspenning; de Belgen Denis Ver schuren, Aug. Mortelmans, de Brabanders Maas van der Horst, SpeekReynders, Valentijn en de Hollanders Hoevens, Brilman en Bakker in een drie uur koppelwedstrtjd. Er is schitterend gereden. In drie uur tijd werden door het winnende koppel van Kempen precies 120 K.M. afgelegd. De Belg Verschuren moest reeds vrij spoedig door een val opgeven. Daardoor moest zijn koppelgenoot Mortelmans het op z'n eentje doen, natuurlijk met de noodige rust. 't Moet gezegd: dapper weerde hU zich, later gekoppeld met Valentijn, die ooit alleen kwam te staan doordat Hoevens opgaf. Hier onder volgt de uitslag van de 120 K.M. in 3 uur: 1. Jan en Piet van Kempen, 14 p.; 2. (op 1 ronde) J. Pijnenburg en A. Braspenning, 31 p.; 3. (op 3 ronden) BrilmanBakker, 17 p.; 4. J. Maas V. d. Horst 17 p.; 5. SpeekReynders 9 p.; 6. Mortelmans—Valentijn 4 p. Na een uur was afgelegd 39 K.M.: na 2 uur 83,250 K.M.na 3 uur 120 K.M. Zondag Is de wielerwegwedstrijd Helmond Venlo en terug verreden, een traject van onge veer 100 K.M. De resultaten waren Onafhankelijken en amateurs, 1ste categorie: I F. Waterreus, Eindhoven, onafh. 2 A. Duf- huis, Eindhoven, onafh.; 3 L. Krijnen. Den Bosch, amateur 4 J. van der Veen, Eindhoven; 5 J. W. Beeien. Eindhoven; 6 H. Walters, Haar lem; 7 De Reus, Helweg; 8 v. d. Aa, Helmond; 9 F. Aqulnan, Bleric; 10 J. Vincent, Helmond; II J. Vreheye, Eindhoven. De tijd van den eerst- aankomenö j was 2 uur 27 min. 48 sec. Nieuwelingen 1 Helmonds, Eindhoven; 2 v. Hoek, idem; 3 J. van Bremen, Den Bosch; 4 Van Wel, Helmond; 5 Nuys, Eisden; 6 H. Bliek, Den Bosch 7 F. Coense. idem 8 D. H. van Deui'sen, Venlo 9 H. Joosten, Mierlo 10 V. Willems, Sittard 11 L. Neliss, Venlo 12 J. Willmese, Den Bosch. Keerpuntprijs: J. van der Veen, Eindhoven. Gisteren heeft Pro Patria haar jaarlijksche internationale wedstrijden te Rotterdam wederom een groot succes zien worden, zoowel wat betreft de prestaties van de verschillende deelnemers als de publieke belangstelling. De leiding was in goede handen en al werd er wel wat te laat begonnen, in de afwerking van het programma kwam zoo goed als geeh stagnatie. Een fraaien strijd leverde de 200 Meter horden- loop op, die de Belg Debehault in een tijd van 28.1 sec. won met klein verschil voor den oud- P. P.'er van Leeuwen. Een sensationeel nummer werd de finale van de 100 Meter hardloopen. Berger ging direct aan den kop en won in den wel wat geflatteerden tijd van 10.6 sec. Voor elkeen stond vast, dat de Belg Dujardin als tweede over de streep ging en v. d. Berge als derde. De jury besliste even wel, dat de Nederlander iets eerder was aan gekomen dan Dujardin, waardoor v. d. Berge als tweede werd geklasslficeerd. Bij het polsstokhoogspringen wist van Oor schot uit Vianen het Nederlandsche record, 'dat ten name staat van van der Zee met 3.625 meter, met bijna 7 c.M. te overschrijden. Van der Zee zelf werd derde met een sprong van 3.50 M. In de beslissing van de 400 Meter hardloopen werd tot op het laatste moment fel gestreden tusschen den Dultscher Otto en den Hollander Bergmann. De Duitscher kwam als eerste aan, direct gevolgd door Bergmann; beiden hadden denzelfden tiid. In de 1500 Meter snelwandelen toonde Gubbels zich verreweg de meerdere van de overige deel nemers, hij kwam ongeveer 11 sec. eerder aan dan nummer 2, zijn clubgenoot Engelman jr. De Engelschman Richardson werd derde. De 800 Meter leverde een interessanten strijd tusschen de Nederlanders Nieuwland en Effern, welke ten slotte ten voordeele van den Feijen- oorder eindigde, die een tiende seconde eerder aankwam dan de Haarlemmer. De 1500 M. hardloopen gaf 'n goed beeld van 't internationale karakter der wedstrijden en de eerste, tweede en derde plaats werd door het buitenland bezet. De Duitscher Neu nam spoe dig den kop en behield de leiding tot het einde. Een tegenvaller was de 5000 Meter voor de Rotterdammers, daar hun favoriet Baars Stelne- mann zeel' teleurstelde en zich door den Belg Linsen met ongeveer honderd meter zag geklopt. Verscheidene ronden werd fel om de leiding getwist, maar ten slotte nam Linsen zoo'n pace, dat geen der deelnemers hem kon volgen. Ten gevolge van de grasbaan was de tijd niet best. De 4 x 100 Meter estafette bracht een onbe dreigde overwinning voor Haarlem, dat den goe den tü'd van 43.8 sec. maakte. Tot slot van het programma volgde het num mer 2000 meter relais, waarbij Duisburg en A. A. C. goed partij gaven. Een ronde voor het einde zag het er naar uit, dat A.C.C. zou winnen, maar Duisburg kwam toen weer voor en won met flinken voorsprong. Pro Patria won met 15% punt den belter, die was uitgeloofd voor de beste prestaties,; 2. was Haarlem met 8 p., en 3. P.S.V. met 5 punten. 200 M. hordenloop internationaal (Ned, record J. Prins 26.9 sec.) le serie: 1. A. van Leeuwen (P.S.V.) in 27.7 sec.; 2. J. Prins (Blauw Wit) in 27.8 sec.; 3. Schoenmakers (La Gantoise, Gent. 2e serie; Debehault (Royal Beerschot Athl, Club, Antwerpen) in 28.3 sec.; 2. W. van Uitert (Pro Patria) in 28.6 sec.; 3. J. Wolters (Hellas); 3e serie: 1. H. van Werken (P.S.V.) in 28.4 sec.; 2. Stöckmann (Duisburg Sportverein 1S99) in 28.5 sec.; 3. van der Zee (Haarlem)4e serie: I. Karman (V. en L.) in 27.7 .ec.; 2. van Ton geren (Pro Patria) in -7.8 sec.; 3, W. C. F. Kok (de Trekvogels.) Beslissing: 1. Debehault in 2S.1 sec.; 2. van Leeuwen in 28.2 sec.; 3. van Wer ken. 100 M. hardloopen internationaal (Ned. record: M. v. d. Berge in 10.6 sec.) le serie: 1. M. v. d. Berge (Haarlem) in 11.2 sec.; 2. Chopp (Royal Beerschot Athl. Cl., Ant werpen) in 11.3 sec.; 2e serie: 1. Dujardin (Royal Beerschot Athl. Cl.) in 11.2 sec.; 2. H. de Boer (te Werve) in 11.8 sec.; 3e serie: 1. Berger (Haarlem) in 11.3 sec.; 2. Bcnz (Haarlem) in II.5 sec. Beslissing: 1. Berger in 10.6 sec.; 2. v. d. Berge in 10.7 sec.; 3. Dujardin. 1500 Meter snelwandelen internationaal (Ned. record: C. A. Gubbels in 6 min. 12.1 sec.) be slissing: 1. c. A. Oubbels (Pro Patria) in 6 min. 16.6 sec.; 2. P. J. Engelman Jr. (Pro Patria) in 6 min. 27.2 sec.; 3. Th. W. Richardson (Wood ford Green A.C., Engeland) in 6 min. 36.3 sec. SOO M. hardloopen internationaal (Ned. record: A. Hoogewerff In 1 min. 56.6 sec.) beslissing: 1. P. Nieuwland (FeUenoord) in 2 min. 3.2 sec.; 2. Effern (Haarlem) in 2 min. 3.3 sec.; 3. Bur- scheid (Duisburg Sportverein) in 2 min. 3.6 sec. Polsstokhoogspringen, internationaal (Ned. record; v. d. Zee 3.625 M.)1. L. M. van Oor schot (Brederodes, Vianen) 3.693; 2. Gaston Btienne (Royal Charleroi Sporting Club, Charle roi) 3.60 M.; 3. v. d. Zee (Haarlem) 3.50 M. 40-0 M. hardloopen internationaal (Ned. record: A. Paulen in 49 sec.) le serie: 1. Otto (Duisburg Sportverein 1899) in 55,2 sec.; 2. L. Looy (Feüenoord) in 56.4 sec.; 2e serie: 1. van der Booren (Haarlem) in 54.3 sec.; 2. O. Friedrlch (A.A.C.) in 55 sec.; 3e serie: 1. Langenraet (La Gantoise) in 58.4 sec.; 2. W. ten Voorde (Feüenoord) in 58.7 sec.; 4e serie: 1. H. Visser (Feüenoord) in 55.9 sec.; 2. A. A. J. van Campen (Hellas) in 56.7 sec.; 5e serie: 1. C. A. Wink (Fevjenocni) in 55.3 sec.; 2. E. van Heel (B.A.C., Breda; in 55.6 sec.; Co série: 1. H. Bergmann (Pro Patria) in 54.7 sec.; 2. P. Beyen (Thor, Gouderak) in 54.8 sec. le halve beslissing: 1. Otto in 53 sec.; 2. Bergmann in 53 sec.; 3. H. Visser in 53.2 sec.; 2e halve be slissing: 1. van der Booren in 53.4 sec.; 2. Lan genraet in 53.6 sec.; 3. Beyen. Beslissing: 1. Otto in 52.4 sec.; 2. Bergmann in 52.4 sec.; 3. van der Booren; 4. Langenraet. 1500 M. hardloopen internationaal (Ned. record J. Zeegers Jr. in 4 min. 10.6 sec.) beslissing: 1. Neu (Duisburg Sportverein 1899) in 4 min. 16 sec.; 2. van Durme (La Gantoise, Gent) in 4 min. 20.2 sec.; 3. Chapelle (Royal Beerschot Athl. Cl.) in 4 min. 22.4 sec. Speerwerpen, internationaal (Ned. record: J. Knol 53.61 M.): 1. Etienne Gaston (Royal Char leroi Sporting Club) 54.11 M.; 2. J. Hermans (La Gantoise, Gent) 51.91 M.; 3. J. Knol (A.P.S. V., Amsterdam) 50.85 M.4. C. van Meyl (P- S. V.) 49,35 M. 4 x 100 M. estafette, internationaal (Ned. re cord: Haarlem In 42.8 sec.): le serie: 1. Haar lem in 46.4 sec.; 2. Trekvogels in 47.8 sec.; 2e serie: 1. Royal Beerschot Athl. Cl., Antwerpen) in 45.2 sec.; 2. Duisburg Sportverein 1899 in 45.3 sec. Beslissing: 1. Haarlem in 43.8 sec.; 2. Royal Beerschot Athl. Club in 44 sec.; 3. Duisburg Sportverein 1899 in 44.2 sec.; 4. Trekvogels. 5000 M. hardloopen internationaal (Ned. record N. G. Baars-Steinemann in 15 min. 29 sec.)1- J. Linsen (Berchem Sportclub, Berchem) in 15 min. 48.2 sec.; 2. N. G. Baars Stetnemann (Pro Patria) in 16 min. 12 sec.; 3. P. Gerbrands (Bh. Wit) in 16 min. 30 sec.; 4. P. Hartman jr. (D. O. S.) in 16 min. 40.2 sec.; 5. Broers (Berchem Sportclub); 6. C. C. Peters (Trekvogels). 2000 M. relais internationaal: 1. Duisburger Turn- und Sportverein, Duisburg, in 4 min. 21.6 sec.; 2. A.A.C. (Amsterdam) in 4 min. 25.8 sec.; 3. La Gantoise (Gent.) Tü'dens de wedstrüden is de heer G. Buff op het offieieele gedeelte van de overdekte tribune gehuldigd bij zün 35-jarig bestuurslidmaatschap van Pro Patria. Bij de Zondag te Zwolle gehouden athletiek- wedstnjden heeft de P. E. C.-er, Peters, het Ned. record ver-springen, dat op naam stond van De Boer, met 7.30 meter, gebracht op 7.33 meter. De voornaamste uitslagen waren Kogelstooten 1 F. Kuipers (P. E. C.), 10.30 meter; 2 W. de Bruün, 9.63 meter (PEC). Verspringen cracks: 1 W. Peters (PEC) 7.33 meter 2 F. de Bruün (PEC), 6.65 meter. Hoogspringen: 1 W. Peters (PEC) 1.70 M. 2 W. de Bruün (PEC) 1.65 M. 100* meter hardloopen 1 W. Peters (PEC), 10 4/5 sec. 2 W. de Bruün (PEC) 11 sec. 1500 meter hardloopen: 1 J. Wildeboer (Al- cides-Meppel)4 min. 41 2/5 sec. 2 W. van Eekeren (PEC). 4 min. 46 3/5 sec. Speerwerpen 1 W. Peters (PEC), 42.68 M. 2 W. Veldhüüzen, 35.26 meter. 400 meter hardloopen: 1 E. van der "Voort (PEC), 53 3/5 sec.; 2 Tj. de Vries (PEC), 55 seconden. Zweedsche estafettes: over 400, 300, 200 en 100 meter: 1 PEC I, 2 min. 14 sec. 2 PEC II, 2 min. 17 2/5 sec. 3 PEC III, 2 min. 214/5 se- conde. Estafette 4 X "0 meter 1 PEC I, 45 sec.; 2 PEC III 48 4/5 sec, 3 PEC II, 49 sec- Totaal-uitslag 1 PEC: 106 punten 2 M.S.C. 6 punten 3 Alcides, 5 punten en 4 ZAC, 3 pun ten. De R K. Athletiekclub „Excelsior" te Haarlem heelt gisteren haar lustrum wedstrüden besloten met wedstrüden op het H. B. C.-terrein te Heem- Wanneer we In aanmerking nemen dat dit voetbalveld een verre van ideaal athletlekterrein is kunnen meerdere prestaties uitstekend ge noemd worden. De beste verrichting werd gele verd door H. Smit, die de 3000 meter hardloopen schitterend won in 9 min. 43 2/5 sec., terwijl zun diocesaan record stond op 10 m. 1 sec. BÜ kogel stooten en discuswerpen werden ook de D. H. A. K.-records gebroken, doch hierbü kon door omstandigheden buiten den wil van A. E. C. niet aan de volledige wedstrüd-bepalingen kon worden voldaan. Ook de prestatie polshoog be- teekent een nieuw record. Kaptein van D. E. M. uit Beverwük oogstte zeer veel succes. De uitslagen luiden 100 M.: 13 serie: 1. K. Gerhard, V. I. C., Adam, 12 sec.; 2. A. Goddün, Meerburg, Z'woude, 12.4 s.' 2e serie: 1. W. v. d. Schot, U. D. X., A'dam, 12.6 sec.; 2. J. de llaas, Vitesse, Zaandam, 13 sec.; 3e serie: P. Rippe, V. I. C., A'dam, 11.8 sec.; 2. B. Ronde, Holland, Haarlem, 12 sec.; 4e serie. 1 P v d Meer, Holland, Haarlem, 12 sec., j' D. Ronde, Holland, Haarlem, 12.6 sec.; 5e série: 1. D. Burger, D. E. M., B'wük, 12.8 sec.: 2 B. Blaisse, V. 1. C.. A'dam, 13 sec.; demi- finale: eerste: 1. B. Blaisse, 11.6 sec.; 2. K. Gerhard, 11.8 sec.; 3. J. D. Ronde, 12 sec., tweede: 1. W. v. d. Schot, 11.8 sec.; 2. P. v. d. Meor, 12 sec.; 3. B. Ronde, 12.4 sec.; finale: 1. B. Blaisse, 11.6 sec.; 2. W. v. d. Schot, 12 sec., 3. K. Gerhard. 12.2 sec. 400 M le serie: 1. L. Koek, Holland, Haailem, 58 6 sec 2 J. Bakker, Leonidas, Haarlem, 61 sec.; 2e"serie: 1. W. Vogel, Holland, Haarlem, 58.2 sec.; 2. B. Blaisse, V. I. C„ A'dam, 60 sec.; 3e serie: 1. F. Oostermeyer, V. I. C., A datn, 61.6 sec.; 2. D. Burger, D. E. M„ B'wük, 61.8 sec.; 4e serie: 1. D. v. d. Wardt, Vitesse. Zaandam, 64.2 sec.; 2. H. Akkers, A. C. E., Haarlem, 65 see.; demi-finales: eerste: 1. B. Blaisse, 60.8 sec.; 2. D. Burger, 63.4 sec.; tweede: 1. F. Oostermeyer, 57.8 sec.; 2. W. Vogel, 58 sec.; finale: 1. B. Blaisse, 57.3 sec.; 2. W. Vogel, 57.4 sec.; 3. F. Oostermeyer, 57.4 sec. 1500 M-: 1. c. Henneke, Holland, Haarlem, 4 min. 40 sec.; 2. C. Geels, Leonidas, Haarlem, 4 min. 41.6 sec.; 3. A. Slingerland, Meerburg. 3000 M.: 1. IT. Smit, Leonidas, Haarlem, 9 min. 43 2/5 sec.; 2. W. Vessios, D. E. M„ B'wijk, 9 min. 48.4 sec.; 3. G. Haack, Leonidas, Haarlem. 4 X 100 M„ finale; 1. V. I. C.. Amsterdam, 48.4 sec.; 2. Holland I, Haarlem, 48.8 sec.; 3. Holland II, Haarlem. Verspringen: 1. B. Ronde, Holland, Haarlem, 6.43 M.; 2. P. Rippe, V. I. C., A'dam, 6.07 M.; 3. A. Goddün, Meerburg, 5.72 M.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1930 | | pagina 10