fc api m Feijenoord wint den titel LUCHTVAART. MAANDAG 30 JUNI 1930 DE CRICKET-COMPETITIE. STAND le KLAS. DE WEDSTRIJDEN ROTTERDAMSCHE ZEILVEREEN. KRALINGEN. tv ;r:H DE UITSLAGEN. HET KAMPIOENEN-TORNOOI GENEVE R. K. ROTTERDAMSCHE VOETBALBOND TORNOOI OP PLASWIJCK. Een eigenaardige fatmiie- vennootschap WATERPOLO-COMPETITIE. DE UITSLAGEN. UIT KETHEL UIT OVERSCHIE UIT HILLEGERSBERG Hoogspringen: 1. J. de Haas, Vitesse, Zaandam, I.55 M.; 2. P. Rippe, V. I. C., A'dam, 1.55 M.; 3. W. Kaptein, I). E. M.. B'wtjk, 1.55 M. (na loting). Polshoog: 1. W. Kaptein, D. E. M., B'wijk, 3.32 M.; 2. P. Slijkerman, D. E. M., B'wijk, 3.20 M; 3. P. Bakker, Holland, Haarlem, 2.85 M. Discuswerpen: 1. M. Stals, Hercules, Overveen, 32.615 M.; 2. M. Ebbing, A. C. E., Haarlem, 30.67 M.: 3. J. Halvax. Holland, Haarlem, 23.79 M. Kogelstooten: 1. W. Kaptein, D. E. M., B'wijk, 10.50 M.; 2. P. Rippe, V. I. C., A'dam, 10.22 M.; 3' M. Hagen, A. C. E., Haarlem, 9.27 M. Junioren A 80 JI.1. L. Vos, Holland, Haarlem II.4 sec.; 2. G. Snoeren, Leonidas, Haarlem, 11,8 3. Th. Spolflers, Holland, Haarlem, 12.4 sec. Hinkstap A: 1. L. Vos, Holland, Haarlem, 9.75 M.2. G. Snoeren, Leonidas, Haarlem, 9.20 M.; 3. J. Hermans, Leonidas, Haarlem, 8.34 M. Junioren B SO M.: 1. G. Kos ,A. C. E., Haarlem. 10.4 Sec.; 2. R. Stouthamer, A. C. O., Den Haag, 10.1 sec. Hinkstap B: 1. J. Stam, Holland Haarlem, 11.12 M.; 2. A. Heus, A. C. E., Haarlem, 10.97 M.; 3. G. de Wfldt, A C. E., Haarlem, 1061 M. Discuswerpen B: 1. G. de Wlldt, A. C. E., HaaHem, 27.88 M.; 2. G. Kos, A. C. E., Haarlem. 27.41 Y, M.: 3. J. Stam. Holland. Haarlem, 14.8?^ M. Na de wedstrijen van gisteren is de stand in de eerste klasse de volgende: Cemnnen Verloren Punte-i H.CiC. II HC.U 1 V.V.V, V.R.A. VO.C. K.W. h.d.v.s. Haarlem A.C.C. KW. Sr E E S u B H m £2 c. 8 ft 3 19 16 118 75 8 6 1 15- 16 93.75 7 ft 2 10 14 71.42 8 2 1 1 4 8 16 50.- 7 2 4 1 ft 14 35.71 7 i 1 4 ft 14 35.71 5 2 I 2 3 10 30.- 8 1 1 5 1 2 16 1 .50 8 2 4 «I 2 16 12.50 4 1 3 1 1 8 12.50 A. C. C. I—V. O. C. I Gewonnen door A. C. C. mei 40 runs op de le innings. Met hun zege van de vorige week op de club uit Enschedé hebben de jongste Amsterdamsche eerste kiassers hun zelfvertrouwen blijkbaar ge heel teruggevonden, want hoe onfortuinlijk zij de innings tegen hun tegenstanders uit Rotter dam ook inzetten H. Prent (l) en N. Sellles (0), het openingspaar runde zich uit de overige A. C. C.-ers toonden zich hierdoor niet in het minst ontmoedigd en zorgden voor een alleszins behoorlijk totaal, p. Sanders (11) en N. Teenstra (15) voerden liet totaal van 2 voor 2 op tot 4 voor 34, waarna Oliver en J. G. Börne- mann den grootsten stand opzetten. Eerst met het totaal op 78 werd eerstgenoemde voor 33 door Beyers gebowld, waarna zijn partner teza men met O. Cornelisse de honderd opbracht, alvorens hij zijn innings van 25 runs op dezelfde Wijze beëindigd zag (6 voor 101). Cornelisse (16), J, Kiechelmann (19), J. Wolters (9) boden allen nog hardnekkigen tegenstand, alvorens zijn hun wickets door toedoen van East verloren. Met inbegrip van 13 extra's gaf de innings der thuis club een totaal van 151 runs. Bowlingcijfers V. O. C.r P. G. East 5 voor 55, T. Gibb 0—25, G. Beyers 3 voor 23, J. G. v. Herwaarden 024, en H. Smit 011. De bezoekers moesten daarna ondervinden, dat er op den Amsterdamsehen aanval, waarin Oliver zijn dag had, niet veel te riskeeren valt. Nadat de Amsterdamsche aanv. de drie eerste wickets P. v. Herwaarden (8), C. G. Stengel- (7) en T. Gibb (11) voor zijn rekening genomen had (3 voor 39), kwam P. Sanders al heel goedkoop aan de wickets van East CO) en Beyers (2). Dubru (41 werd vervolgen! weer door Oliver gecleand (G voor 59), waarna P. v. d. Wolf (18) eenige verbetering in den stand bracht. Toen hij met het totaal op 86 door J. Bürneipann op eigen bowlen werd uitgevangen, was de laatste kans op een overwinning voor de bezoekers verkeken. Wei brachten H. Smit (19) en J. v. Herwaarden (20) het totaal nog tot over de honderd, doch op 111 hadden allen een beurt gehad. De Amsterdamsche aanval verrichtte uitste kend werk: H. Oliver 6 voor 51, J. Börnemann 2 voor 24 en P. Sanders 2 voor 16. Wedstrijden met weinig wind uit diverse richtingen. De zeilvereeniging Kralingen trof wel, wat men noemt een prachtigen Zondag, doch een regel matige bries heeft er niet gewaaid. Het was weertje voor de mooi weer-schepen. Óp een en kele uitzondering na, hebben alle 65 ingeschre ven jachtjes de baan driemaal afgevaren en gedurende de wedstrijden vertoonde de Kraling- sche Plas met al de wedstrijdende en kijkende zeil- en motorbooten zich op zijn Zondagsch. Toen in den ochtend het eerste startschot viel •was er niet meer dan een drijvertje, dat vlot starten onmogelijk maakte. De windmeter gaf van 1 y: tot 2 meter snelheid per minuut aan, zoodat voor de voorgiftklassen handicap A werd berekend. De zes seniorjollen startten met weinig vaart, doch de laagliggende Ideaal van W. Karreman liep al spoedig weg, bleef voortdurend aan den kop en won onbedreigd. Het is te begrijpen, dat de zware en langzame sloepen geen vlotte start maakten. Gunstig stak Largo van A. van Ek daarbij af, terwijl al de overigen 1% of 2 minuten to laat door de lijn dreven. Largo werd daarom beloond met een leidende positie en aan het slot met den eersten 'prijs. In de kiel- en middenzwaardjachten van 41/ tot 6 meter gebruikte Maria, van Th. Balk, haar voorgift niet en won den eersten prijs. Bij de kiel- en middenzwaardjachten van 6 tot 7 meter behaalde Bambino van D. Burwick een fraaie overwinning. In de klas der ronde en platbodemjachten ging het feller toe. Ofschoon zij maar met z'n tweeën waren, vochten zij hard om de eerst plaats Met weinig verschil begonnen zij steeds aan de nieuwe ronde, waarbij Ideaal, van E. M. van Brummelen, steeds een tikje voor was. Rivaal, van H. Molenaar, kwam als eerste aan, doch' door de voorgift kwam de eerste prijs toch aan Ideaal. Ho regenbogen startten bijna alle zonder vaart. Aangevoerd door Lies II, van C. P. de Groot, die als overwinnaar te voolschijn trad en direct leidde, was Maas, van H. de Goederen, aanvankelijk tweede, maar na een ronde lag Jan van H. Veldhuizen op do tweede plaats en stond die niet meer af. Enna 2, van LI. Daams en Letty van J. p Sap, verontrustten de leiders niet en om de derde plaats streden Maas, van H. do Goederen en Rob van J. Nooteboom, het geen ten gunste van Maas afliep. Ook des middags was de wind afwisselend van sterkte en in twee klassen waren de in- en uit- loopende vlaagjes aanleiding tot gelukszeilen. In klas la, de 12-voetsjollen (juniores) beloof de het eerst weer een overwinning voor den jongen Jansen met Black Diamond, doch het liep anders uit. Na feilen strijd met Nelly 2 van gebr. van 't Hoogorhuys, behield de laatste de overhand. In de 14-vootsjollen ging Pierrot van A. LI. Bloem na een ronde vograan en bleef de leiding tot bet einde toe behouden. De gemengde klas leverde een gemakkelijke overwinning op voor Ali. van J. Moor. In de B. M.-klas ging het weer feller toe evenwel niet om de eerste plaats, daar Zinlcer- tje, van mej. M. v. d. Heuvel, reeds na een DE LEIDSCHE LUSTRUMFEESTEN. Een groep burgers op een oud-Frieschen wagen uit den optocht. ronde de leiding had en steeds verder van het gros uitliep. Daarvan was Jannie, van gebr. Linneman, de beste en won dan ook welverdiend den wteeden prijs. De Vrijbuitersklas leverde een overwinning op voor Paul Jones, van A. Schenk, die van het begin af leidde en bovendien door opgeven van Boekanier, van J. van Walsum, die een boeg had geraakt, den prijs won. B(j dé schouwen was Zwerver, van F. L. Ver meer, van meet af aan voor en de prijs ontging hem niet. In de kiel- en middenzwaardjachten was van geen strijd sprake. Na een ronde was Nelta, van J. de Wit, reeds een kwartier voor en won dans un fauteuil. De uitslagen luiden 12-voetsjollen (senioren) 1 Ideaal, van W. Karreman (gezeild door J. N. Karreman). in 2 uur 7 min. 48 sec. 2 Henny, van T. Bouma, in 2 uur 18 min. 6 sec. 3 Karekiet, van E. A. van Wely, in 2 uur 18 min. 27 sec. Sloepen 1 Largo, van A. van Ek, in 2 uur 26 min. 23 sec. 2 Wieg 2, van M. C. Nederveon, in 2 uur 30 min. 4 sec. 3 Lampa,' van H W. de Vlieger, in 2 uur 30 min. 32 sec. Kiel- en middenzwaardjachten van 4% tot 6 meter 1 Maria, van Th. Balk, in 2 uur 12 min. 26 sec. 2 van D. J. Stoute, in 2 uur 21 min. 11 sec. 3 Atlas, van D. J. Munnik, in 2 uur 29 min. 7 sec. Kiel- en middenzwaardjachten van 67 me ter 1 Bambino, van D. Burwick in 2 uur 7 min. 20 sec. 2 Dina, van G. Torenvlied, in 2 uur 9 min. 10 sec. 3 Domaniaal, van G van Harp, in 2 uur 9 min. 24 sec. Ronde en platbodemjachten 1 Ideaal, van E. M, van Brummelen, in 2 uur 22 min. 49 sec. Regenboog-jachten 1 Lies 2, van C. P. de Groot, in 1 uur 47 min. 25 sec. 2 Jan,"van H. Veldhuizen, in 1 uur 47 min. 54 sec. 3 Maas. van H. de Goederen, in 1 uur 55 min. 20 sec. 12 voetsjollen (junioren) 1 Nelly 2, van Gebr. Van 't Hoogerhuys, gezeild door J. van 't Hoo- gerhuys, in 2 uur 15 min. 41 sec. 2 Ideaal, van W. Karreman, gezeild door mej. E. Karreman, in 2 uur 17 min. 33 sec. 3 Black Diamond, van Jac Barzilay jr., gezeild door LI. LI. Janssen. 14 voets-jollen 1 Pierrot, van A. H. Bloem, in 2 uur 10 min. 51 see. 2 Najade, van Gebr. Van der Valk, in 2 uur 13 min. 42 sec. Gemengde klas 1 Ali, van J. Moor, in 2 uur 30 min. 33 sec. B. M.-klas 1 Zinkertje, van Mej. M. v. d. Heuvel, in 2 uur 5 min. 5 sec. 2 Jannie, van Gebr. Linnemann, in 2 uur 24 min. 58 sec. 3 Duikelaartje, van Joh. Nederveen, in 2 uur 25 min. 29 sec. 4 Mary, van W. Keffyberg jr., in 2 uur 26 min. 16 sec. 5 Margotje, van A. Broeders, gezeild door J. Broeders, in 2 uur 32 min. 55 sec. 6 Duo, van J. Mennens en J. Notenboom, in 2 uur 37 min. 17 sec. Vrijbuiters 1 Paul Jones, van A. Schenk, in 2 uur 2 sec. Schouwen 1 Zwerver, van F. L. Vermeer, in 1 uur 51 min. 1 sec. Voor deze klas werd de baan twee ronden ingekort. Kiel- en middenzwaardjachten boven 7 M. 1 Nelta, van J. de Wit, in 1 uur 44 min. 20 sec. Voor den wisselprijs, den Nieuwsblad-beker hadden Nelta en Lies II beide eenzelfde aantal punten. Bij loting bleek Nelta, van J. de Wit, de gelukkige. De loting tusschen Van Ek en Molenaar om den Z. V. K.-beker, wees Mole naar als winnaar aan. Na afloop heeft de voorzitter, de heer Wie- denhorn, de prijzen aan de winnaars uitgereikt. De uitslag der loting Onze correspondent te Genève meldt nader: Zooals ik reeds meldde, is Go Ahead bij de loting voor het a.s. kampioenen-tornooi te Genève in zooverre door het lot begunstigd, dat onze kampioenen in ieder geval zeker zijn van een plaats in de kwart-eindstrijden, daar zoowel de winnaar als de verliezen van den wedstrijd Bologna-Go Ahead in de tweede ronde ge plaatst wordt. De volledige uitslag der loting is al-s volgt: In de eerste ronde zullen tegen elkander spelen: Servette (Zwitserland/ en First Vienna (Oostenrijk) op Zaterdag; F. C. Sète (Frankrijk) en Fürth (Duitschiand), alsmede C. S. Brugeois (België) en Slavia (Tsjecho-Slowakie) op Zon dag; Ujpest (Hongarije) Real Irun (Spanje) op Maandag; Bologna (Italië) en Go Ahead (Ne derland) op Woensdag. Dinsdag spelen de vier verliezers uit de eerste vier wedstrijden tegen elkander om twee plaatsen in de tweede ronde. Voor Go Ahead kan het echter niet onverschil lig zijn, of het Woensdag verliest dan wel wint. Weet Go Ahead Woensdag de Italianen te ver slaan, dan komt het Vrijdag tegen den winnaar van de verliezersronde uit de wedstrijden Ser vetteFirst Vienna en SlaviaC.S. Brugeois, in welk geval een nieuwe Nederiandsche overwin ning niet geheel onmogelijk zou zijn. Verliest Go Ahead echter tegen Bologna, dan moet het Vrijdag spelen tegen den winnaar van Ujpest- Real Irun, hetgeen dan vrij zeker het einde van de deelneming onzer kampioenen aan het Ge- neefsche tornooi zal beteekenen. De Amerikaansche beroepsparachutist Henry Bushmeyer, die meer dan 500 parachutespron gen heeft uitgevoerd, is te New York bij een vliegongeluk om het leven gekomen. Het was voor de eerste maal dat hij met een vliegtuig opsteeg zonder zijn valscherm bij zich te heb ben. Bushmeyer had het niet noodig geoordeeld een valscherm mede te nemen, daar de vlucht die hem zijn leven kostte, geen verband hield met zijn beroepsarbeid. KAMPIOENSCHAP TAN ROTTERDAM EEN GEFLLATTEERDE UITSLAG VOOR SPARTA De Zaterdagavond aan den Dordtsclien Straat weg gespeelde ontmoeting om het kampioen schap van Rotterdam, welke tensldtte in een 1—1 gelijk spel is geëindigd, behoort tot de beste FeijenoordSparta-ontmoetingen van den laatsten tijd, niet zoozeer wat het vertoonde spelpeil betreft de zenuwen speelden den spelers parten doch vooral met betrekking tot de spanning en het aantal zeer dreigende momenten, momenten van pech en hof. De eerste Sparta-aanval kou Dijke met moeite tot hoekschop verwerken. Van der Welle neemt dozen, doch Wendt schiet naast. Ben vor schot van Barendregt wordt door Cohen gevangen. Na twee minuten spelens wordt van Heel gepasseerd, Voormolen geeft door aan van dar Welle, die voor t doel plaatst. We zien Bui missen, v. d. Maale uitloopen doch misslaan, waarna Formenoy in het verlaten doe.1 kopt (01). Het moreele effect van dezen vrij plotselin- gen en onverwachten voorsprong is merkbaar. Sparta wordt er door aangemoedigd, Feijenoord is er eenigszins door gedemoraliseerd, wat daaruit af te leiden valt, dat do voor dezen keer in 't blauw gestoken gastheeren nie't hun knappe. afwisselend korte en lange samenspel vertoon'en, maar met lange trappen het terrein probeeren te zuiveren en daarbij natuurlijk nog vrij slecht plaatsen. Alleen voor doel, ml8t Groenendijk eenige opgelegde kansen. Een voorzet van Sclioonheim schiet Viergever zon der dralen op doel, maar v. d. Maale staat op zijn plaats. Na kort samenspel tusschen Groe nendijk en Barendregt kan Cohen slechts red den ten koste van een hoekschop, waaruit Duinhouwer overkopt. Sparta gaat het spel meer en meer in handen nemen en we noteeren knappe schoten van de Greef en Formenoy. Wanneer Feijenoord zich weer eenigszins heeft losgewerkt, lost Burg een lastig schot, waaruit een hoekschop ontstaat. Deze wordt door Bure genomen en nu doet zich het weinig voor komende geval voor, dat de „corner'', zonder c mr iemand aangeraakt te zijn, ln den boven, hoek van het doel verdwijnt (11). Over en weer gaan nu de aanvallen zonder dat. cen der partijen domineert. De tweede helft begint met enkele tamme Feijenoord-aanvallen, waarna een periode van hoofdzakelijk middenspel volgt. Langzamerhand krijgt Feijenoord zijn zelfvertrouwen terug, men gaat elkaar weer verstaan en het is soms een lust om het aardige werk der middenlinie te zien. Ook de voorhoede zit niet stil, en vuurt vinnige schoten af, die echter dikwijls over of naast gaan. Wel onderneemt Sparta eenige uitvallen, maar voor 't overige moeten de Spangenbewoners het van taai verdedigen hebben. Drie, vier maal brengt de lat redding en Sparta heeft werkelijk niet over geluk te klagen, want het heiligdom van Cohen moet een ware vuurproef doorstaan. Aan spanning is geen gebrek en iedereen verwacht dat de Feijenoord-menschen toch wel ééns zullen scoren. Ook het tweede halt uur verstrijkt, ech ter zonder dat nog gedoelpunt wordt. Aan Sparta komt de eer toe de eenige te zijn, die Feijenoord een puntje afhandig beert kunnen maken, maar 't is er dan ook naar geweest. Een 31 overwinning voor de gast heeren zou werkelijk niet onverdiend zijn ge weest. Feijenoord heeft nu hes-lag gelegd op den titel „kampioen van Rotterdam", aangezien geen der overige drie clubs het puntenaantal van Feijenoord meer hereiken kan. Men zie het staatje: gesp. gew. gel, vrl. pnt. v.t. gem. Feijenoord 6 5 1 0 11 24—5 1.83 Sparta 5 3 117 15—8 1.40 Excelsior 5 1 0 4 2 721 0.40 H.D.V.S. 6 1 0 5 2 9—20 0.33 De r.og resteerende ontmoeting Excelsior Sparta is derhalve zoo goed als van geen bel ng meer. Jamin-beker Onder auspiciën van Lodowijk werd de wed strijd, enreeks om bovengenoemd en beker voort gezet. Bodewijk klopte D.O.N.K. 2 met .2—0, terwijl Wilhelmus 2 SG.V. er mot 2—1 onder hield. Rectificatie. De vorige week werd abusievelijk vermeld dat Wilhelmus met opge komen was. Dit was onjuist en moest Duiven zijn. KANTOORVOETBALCOMPETITIE ROTTERDAM De uitslagen van de gespeelde wedstijden luiden als volgt: Eindstrijd: zilverenbalwedstrijden: N.H.M. Mahubeto 12. Competitie: OranjeboomK.C.D. 24; Deern mansC.S.S.M. Decramans niet opgekomen. Zaterdag zijn de wedstrijden van het tornooi op Plaswyck te Hillegersberg voortgezet. De uitslagen zijn als volgt Heeren enkelspel: le ronde: J. A. van Dreveldt wint van A. C. Reidt Jr. met 64, 16, 6—2; J. Cramer wint van L. Smulders met 61, 63; C .W. Ruffelse wint van A. Buyze met 61, 62. 2de ronde: J. M. Stumphius wi ntvan J. Haar- sma met 6—1, 61; E. den Hoed wint van A. G. v. d. Broek met 64, 75; J. J. Emans wint van C, S. Roem met 56, 61, 60; D. van Buuren wint van J. A. van Dreveldt met 31, 62; J. Cramer wint van J. J. v, cl. Elburg met 64, 7—5; P. van Oordt wint van Mr. F. Bielders met 86, 108; J. M. de Haas wint van C. W. Ruffelse met 64, 64; H. Dangelman wint van A. den Hoed met 63, 63; R. Schelling wint van C. W. M. van Eyck met 6—2, 6—2; J. W. van Hoogstraten wint van E. H. P. Swarte met 61, 60: F. Holt wint van mr. W. Poort man met 36. 61, 63; H. Krijgsman wint van F. A. J. van Seters met 64, 62. 3de ronde: T. Leyenaar wint van J. M. Stum phius met 62, 63; E. den Hoed wint van J. J. Emans met 63, 63; P. van Oordt wint van J. M. de Haas met C3, 64; R. Schelling wint van H. Dungelman met 64, 75; F. Holt w. o. H. Krijgsman wint van J. F. Smits met 46, 64, 64. Kwart eindstrijd: J. W. van Hoogstraten wint van F. Holt met 75, 62; J. G. van Oort wint van H. Krijgsman met 60, 64. Dames dubbelspel: 2de ronde: mej. C. v. d. Assen en mevr. W. BeukersLoos winnen van mevr. J. Loosde Nooy en mevr. F. Soetelcouw met 63, 64; mevr. K. VoorwindenScheen en mevr. J. RuffelseBongers winnen van mevr. E. LiffmannNuy en mevr. v. d. Laan met 97, 75; mej. C. Janssen en mej. G. Overmeer win nen van mevr. L. J. de Kat—Alsche en mej. C. F. Schelling met 26, 119, 62. Halve eindstrijd: mej. C. v. d. Assen en mevr. W. BeukersLoos winnen van mevr. K. Voor windenScheen en mevr. J. Ruffelse—Bongers met 64, 6i._ Dames enkelspel: 2de ronde: mej. F. van Buuren wint van mej. C. F. Schelling met 86, 5—7, 119; mej. C. Bruseker wint van mevr. IC VoorwindenScheen met 62, 6—4; mej. N. Stappaerts wint van mej. A. van Herwaarden met 61, 64; mej. C. Janssen wint van mej. C. ven der Assen met 6-3, 86. 3de ronde: mevr. W. BeukersLoos wint van mej. J. M. "Wentink met 62, 61; mej. C. Bruseker wint van mej. F. van Buuren met 6—4, 6—1. Heeren dubbelspel: le ronde: mr. W. Poortman en L. Smulders winnen van P. van Oordt en J. Boon door W. o.; H. Dungelman en A. C. Reidt Jr. winnen van W. L. Powell en mr. Dunn met 6—3, 6—3; J. F. Smits en C. W. Ruffelse winnen van .1. J.' v. d. Elburg en J. van Seters met 0—6, 6—0, 6—1. 2de ronde: H. Dungelman en A. C. Redit Jr. winnn van mr. W. Poortman en L. Smulders met 75, 6—4; E. Liffmann en H. Stoffels win nn van D. H. van Buuren en C. N. A. Loos Jr. met 6—2, 6—3; F. Holt en E. Lieverz winnen van J. W. van Lloogstraten en mr. F. Bielders met 3—6, 11—9, 6—4; R. Nieuwenhuis en S, Vinkesteijn winnen van F. H. Willems en C. W. van Loon met 61, 60. 3de ronde: T. Leijenaar en J. G. van Oort win nen van J. A. Keü en J. v. d. Broek met 61, 60; F. Holt cn E. Lieberz winnen van E. Liff mann en LI. Stoffels met 57, 75 teruggetrok ken; R. Nieuwenhuis en S. Vinkesteijn winnen van J. J. Emans en J. M. de Haas met 6—2, 6;2; A. Schelling en L. E. Pieters winnen-van J. Cra mer en A. HeUermans met 62, 63. Gemengd dubbelspel: 1ste ronde: mej. A. M. Molenaar en L. Pieters winnen van mevr. J. W. RuffelseBongers en C. IV. Ruffelse met 64, 16, 63; mej. C. v. d. Assen en H. Krijgsman winnen van mevr. M. LIeck en A. Heijermans met C64; rtiej. N. Stappaerts en mr. IV. Poortman winnen van mej. F. van Buuren en A. G. v. d Broek met 63, 26, 61; mej. A. Goossens en P. van Oordt winnen van mevr. K. Voorwinden—Scheen en J. Keij met 6—2, 6—2; mej. C. F. Schelling en mr. F. Bielders winnen van mej. T. Tholenaar en A. Stroolcman met v3, 62; mej. IV. Kools en C. W. M. van Eijck winnen van mej. R. Rademaker en L Smulders wiet 63, 62; mej. C Janssen en A. Vos win nen van mej. A. den Outer en J. F. Smits met 8—6, 3—6, 10—8. 2de ronde: mej. A. Goossens en P. van Oordt winnen van mevr. J. Loosde Nooy en C. N. A. Loos Jr. met 60, 36, 75; mevr. W. BeukersLoos en J. G. van Oort winnen van mevr. L. J. de KatAlsche en mr. J. W. Hopinlc met 61, 97; mej. W. Kools en C. W. M. van Eijck winnen van mej. C. F. Schelling en mr. F. Bielders met 75, 6—2. 3de ronde: mej. M. van Noortwijk en D. van Buuren winnen van mej. G. Overmeer en E. den Hoed met 61, 16, 63; mevr. W. Beukers Loos en J. G. van Oort winnen van mej. C. Janssen en A. Vos met 6—0, 61; mej. N. Stap paerts en mr. W. Poortman winnen van mevr. Powelle en IV. L. Powell met 62, 810, 6—1. De eindstrijden. Gisteren zijn de wedstrijden van het tornooi op Plaswijck te Hillegersberg beëindigd. De uit slagen van dezen laatsten dag luiden: Heeren-enkelspel: kwarteindstrijd: T. Deijenaar wint van E. de Hoed met 61, 6—2; D. van Buuren slaat P. van Oordt met 61, 61; R. Schelling slaat F. Holt met 75, 6—2; halve eindstrijd: T. Leijenaar wint van D. van Buuren met 62, 86, 61; J. G. van Oordt wint van R. Schelling met 63, 63; einstrijd: J. G. van Oort wint van T. Leijenaar met 6—3, 61. I-Ieeren-dubbelspel, 2e ronde: J. F. Smits en C. W. Ruffelse met 46, 64, 64; halve eind- Hoed met 1412, 75; kwarteindstrijd: H. Dun gelman en A. C. Reidt Jr. slaan J. F. Smits en C. IV. Ruffolse raet 47, 64, 64; halve eind strijd: T. Leijenaar en J. G. van Oort slaan H. Dungelman en A. C. Reidt Jr. met 61, 62; R. Nieuwenhuis en S. Vinkesteijn slaan F. Holt en E. Lieberz met 6—1, 6—0; eindstrijd: T. Leijenaar en J. G. van Oort slaan R. Nieuwen huis en S. Vinkesteijn met 97, 61. Gemengd dubbelspel, 2ds ronde: mej. A. M. Molenaar en L. Pieters slaan mej. C. v. d. Assen en H. Krijgsman met 75, 64; kwarteindstrijd: mej. A. M. Molenaar en L. Pieters slaan mej. N. Stappaerts en M. W. Poortman met 75, 75; mej. A. Goossens en P. van Oordt slaan mej. W. Kools en C. IV. M. van Eijck met 63, 61; halve eindstrijd: mej. M. van Noortwijk en D. van Buuren slaan mej. A. M. Molenaar en L. Pieters met 63, 63; mevr. W. BeukerLoos on J. G. van Oort slaan mej. A. Goossens en P. van Oordt met 7—5, 64; eindstrijd mevr. W. BeukersLoos en J. G. van Oort winnen van mej. M. van Noortwijk en D. van Buuren met 6—3, 6—2. Dames-dubbelspel tweede ronde: mevr. J. SchaedtlerCastendijk en mej. A. Goossens slaan mevr. L. v. HoogerwoudFranke en mevr. N. Poortmanvan Kuyk met 6—4, 62; derde ronde: mej. C. Janssen en mej. G. Overmeer slaan mevr. J. SchaedtlerCastendijk en mej. A. Goossens met 75, 75; eindstrijd: mej. C. v. d. Assen en mevr. IV. BeukersLoos slaan mej. O. Janssen en mej. G. Overmeer met 62, 62. Dames-enkelspel, kwarteindstrijd: mej. C. Jansen slaat mej. N. Stappaerts met 36, 86, 6—1; halve eindstrijd.: mej. C. Bruseker slaat mevr. IV. BeukersLoos met 75, 26, 64; mej. M van Noortwijk slaat mej. C. Janssen met 61, 60; eindstrijd: mej. C Bruseker slaat mej. M. van Noortwijk met 62, 16, 108. Zonder RECLAME geen omzet, geen winst; de DRUKINKT is de kracht van 't huidige zakenleven BE MILLIARDEN VAN DEN ZEEROOVER Onbegrijpelijkheden en onverklaarbare voorvallen We hebben al eens teld dat in 1740 'n zekere da Re, wiens voornaam Frederico was, uit het gebied van de Venetiaansche republiek moest vluchten, omdat hij zijn. broer vermoord had. Deze Frederico da Re behoorde tot een buiten gewoon talrijke familie, waarvan de verschil lende huisvaders zich allen een bijnaam zoch ten, teneinde aan een steeds grooter wordende verwarring een eind te maken. De vader van Frederico da Re had zich da Re Eonet ge noemd en aan zijn naam Bonet toegevoegd, om dat een grootvader van hem Benedetto heette, waarvan Bonet een verbastering is. Frederico schijnt na eenige omzwervingen een toevlucht gevonden te hebben aan boord van een zeerooverschip en zich zoo onder scheiden te hebben ,dat hij tot aanvoerder werd gekozen, toen de bevelhebber van het schip het tijdelijke met het eeuwige verwis selde. Da Re koos tot terrein van zijn activiteit de zee tusschen Madagaskar en het eiland Sint Mauritius, dat tegenwoordig vooral bekend is door zijn zeldzame postzegels en hij slaagde er in, zich groote rijkdommen te verwerven. Toen in het jaar 1800 op Madagaskar een op stand tegen de Engelsehen uitbrak, hielp hij dezen met mannen en materiaal hij moet op een gegeven oogenblik over achttien sche pen hebben beschikt maar moest zich ten slotte met zijn bondgenoot terugtrekken. Da Re vestigde zich op Sint Mauritius waar hem een zoon geboren werd, dien hij Francesco Claudio noemde. Nu is het deze zoon geweest en niet hij zelf, die met de koningin van Madagaskar trouwde. Overigens schijnt het nog niet vast te staan, of deze koningin de heerscheresse van Mada gaskar was of van Sint Mauritius. In elk ge val was het een koningin, wat niet wegnam, dat het paar de oude da Re was Inmiddels overleden niet erg harmonieerde en vaak heel onkoninklijk kijfde, hetgeen tot gevolg had, dat Francesco tenslotte zijn biezen pakte en met de schatten van zijn vader naar Engelsch- Indië trok, waar hij volgens de „overlevering" een bedrag van niet minder dan 75 millioen pond sterling bij de Engelsche Oost Indische Compagnie deponeerde. Toen hij Indië verliet, vond hij echter den dood.. Een aanhanger van de koningin doorstak hem. Zijn dood werd lang geheim houden en die geheimhouding is de oorzaak geworden van een reeks van onbegrij pelijkheden en onverklaarbare voorvallen, ter wijl zijn schatten als het ware in de vergetel heid raakten. Doch er zijn steeds liefhebbers geweest, die alle krachten in het werk stelden, om ze mach tig te worden en die liefhebbers waren niet steeds de rechtmatige erfgenamen. In 1829 publiceerde de „Gazzetta Ufficiale", de staatskrant van Venetië, het testament, waarin Francesco da Re Bonet zijn bezit aan zijn familie in Italië vermaakte. Alle benoodigde documenten werden opgemaakt, maar ze ver dwenen op hun weg naar Afrika op geheimzin nige wijze en alle pogingen^ om in het bezit der schatten te geraken, mislukten, wat gezien de troebele tijden toenmaals niet zoo verwon derlijk ls. Eerst in 1870 werd de strijd om de erfenis opnieuw begonnen met goede koop, want men was te weten gekomen, dat een da Re, pastoor van Treviglano, eenige tien tallen jaren voor 1870 een aangeteekenae zen ding uit Afrika had toegestuurd gekregen, die echter met een strafport van vijf en twintig gulden belast was geweest, welke bedrag de arme priester niet had kunnen betalen, wes halve dé zending retour was gegaan. Uit recente onderzoekingen is nog gebleken, dat kort na den dood van Francesco, te Vitto- rio Veneto, het geboortedorp van Frederico, cirie Engelschen hebben vertoefd, die er aller lei documenten hebben opgekocht, terwijl men voorts nog beert uitgevonden, dat op Sint Mauritius nog een familie Bonet woont. Sinds 1925 wordt er hard gezocht en gesnuf feld in de bibliotheken en archieven van Oostenrijk en Italië en op Madagaskar probee ren missionarissen licht in de zaak te bren gen. Tenslotte vertoeven er nog zaakgelastig den van de erfgenamen te Bombay en op Sint Mauritius. Het getal eer erfgenamen bedraagt thans 102. Ze zijn vol goeden moed, dat de sinds 1925 met bernieuwe kracht ondernomen na speuringen hen eindelijk in het bezit van de milliarden van den zeeroover zullen stellen. Hun belangen zijn in een vennootschap onder gebracht, die wel de eigenaardigste familieven- uootschap is, die er op dit ondermaansche be staat: een vennootschap tot het buitmaken van den buit van den zeeroover. President van de vennootschap is notaris Arrigoni te Vittorio Veneto. De Italiaansche bladen geven uitvoerige bij zonderheden over de zaak, maar ze hebben tot dusver niet verteld, waar zich de milliarden van den zeeroover nu eigenlijk bevinden, wie ze beheert en hoe men het denkt aan te leg gen, ze naar Italië te transporteeren Rome. C. P. M. H. Eerste klasse: A.Z.Het IJ 13, D.J.K. Dolfijn 14. Reserve eerste klasse: IJ IIMaas II 91, D.J.K. II—Dolfijn II 3—5. Tweede klasse: H.V.G.B.Nereus 13; Nep tunes—A.Z. P.C. 6—2, B.Z.Z.—H.Z.C. 7—1, WeusthagZ.B Z.V. 81. Reserve tweede klasse: Nept. A.Z. P.C. II 2—5. Derde klasse: D.J.K.Q.Z. P.C. 30, B.Z.Z. IINeptunus 21. Reserve derde klasse: Nereus IIID.J.K. III 1—1. Zwembond voor Rotterdam e. 0.: 2e klas: S.Z.C. II—R.D.Z. II 1—2. DE SOUTHERN CROSS De heer van Dijk belde Zaterdag den heer Plesman, directeur der K. L. M. op, doch door het lange wachten op de aansluiting en door andere bezigheden verhinderd, kon de heer van Dijk niet zelf spreken. Het gesprek werd toen door den heer Fokker gevoerd. De heer Fokker doelde mede, dat van Dijk morgen op het jacht van den heer Fokker ver schillende andere Oceaanvliegers zal ontmoeten als kolonel Lin-dberg, admiraal Byrd, kolonel Fitzmaurice en miss Earhardt. De aanbieding van den krans door den heer Ravelli, vertegenwoordiger van de Nederlandsch- Amerikaansche Kamer van Koophandel namens de K. L. M. aan den heer van Dijk werd bijzon der op prijs gesteld. Vandaag zal de heer van Dijk den heer Ples man onnieuw onheilen. DE ANNEXATIE VAN DEN OOST- ABT3POLDER. Nu de plamnsn voct de annexatie van den Oo&tabtspolder steeds vasu-ren vorm gaan aan nemen, heeft gisteren pastoor Saulenn vanaf den kansel de ernst van deze zaak en de daaruit voortvloeiende gevolgen voor de parochie ge schetst. I-n verband hiermede zal dezer da;eu namens de Katholieken ven K:the' het volgende repuest aan den Minister van Waters'aat wor den gezonden Aan Zijne Excellence den Minister van Waterstaat Pastoor e<n parochianen van de parochie van den H. Jacobus den Meerdere, te Kethel. allen woonachtig in de Gemeente Kethel en Spaland, kennis genomen hebhemde van een wetsvoorstel tot onteigening van den Oostabstpolder ten be hoeve van de Gemeente Rotterdam, nemen door dezen de vrijheid de aandacht van Uwe Excel lentie te vestigen op de navolgene punten: 1. dat daardoor velen in hun bedrijf ernstig worden getroffen en bij den tegenwoordigen crisis in het land- en tuinbouwbedrijf ternau wernood elders een goed bestaan zullen kunnen vinden; 2. dat daardoor de hoogere belangen ge loof en zeden die althans op het platte !e.nd nog gelden als de beste waarborgen voor web vaart en geluk, aan de mafcerieele belangen der grootstad wat al te gemakkelijk worden op geofferd weshalve zij Uwe Excellentie eerbiedig ver zoeken, voor zoover 't van Haar afhangt, alles in het werk te stellen, dat het aanhangige wetsvoorstel nimmer kracht van wet moge verkrijgen. Hetwelk voornoemd, enz. Op de bijgaande lijst welke in de R. K. Ver- eeniglngszaal was neergelegd, werd gisteren na de H.H. Diensten door bijna alle parochianen ge- teekend. PROTEST-VERGADERING Dinsdagavond 1 Juli zal ln de bovenzaal van café „De Vergulde Valk", alhier, een groote protestvergadering worden gehouden tegen de annexatie van den Oostabtspolder. De vergade ring ie voor alle belangstellenden kosteloos toegankelijk. PATROONFEEST R. K. PROP.CLUB „ST. PAULUS" Gisteren heeft de R. K. Prop.club St. Paulus haar patroonfeest op waardige wijze gevierd. Onder de H. Mis, welke tot intentie van levende en overleden leden werd opgedragen, naderden alle propagandisten ter H. Tafel, 's Namiddags vereenigdeo alle propagandisten zich weder in het kerkgebouw, waar de oud-geestelijke advi seur, kapelaan J. P. Doeswijk, uit Den Haag, in een gevoelvolle toespraak het nut van een R. K. propagandaclub aantoonde en de leden aanspoorde om de groote propagandist en patroon St. Paulus zooveel mogelijk na te vol gen. Gisteravond werd de feestviering besloten met een feestvergadering in het R. K. Ver- eenigingsgebouw waar de humoristen van Vel- zen en Paardekooper uit Den Haag, aan de tal rijke leden en donateurs eenige onvergetelijke uren hebben verschaft. Terecht dankte de voor zitter, de heer L. Leesbergen allen die tot het welslagen hadden medegewerkt. TE WATER Vrijdagmiddag geraakte het voor den wagen gespannen paard van den landbouwer van Noord in de Dorpstraat voor de pastorie der Ned. Herv. Gemeente te water. Met be hulp van de dorpsbewoners werd het dier uit zijn netelige positie verlost. Er ontstond eenige materieele schade, v. N. kwam met den schrik vrij. Vrijdagavond geraakte de 20-jarige H. v. S. voor het gebouw van het electriciteite- bedrijf met zijn rijwiel in de sloot. Een nat pak en een bemodderd rijwiel was het einde der historie. ORANJE-VEREENIGING Vrijdagavond vergaderde de Oranje-vereeni- ging in het Vereenigingsgebouw onder voor zitterschap van dr. Donkersloot. Van de muziek- vereeniging „Volharding" was een schrijven ingekomen, waarin aangeboden werd hij even- tueele feestelijkheden bij gelegenheid van Koninginnedag muzikale medewerking te ver- leenen, waarvan met instemming kennis werd genomen. Daarna deed de voorzitter mede- deeling van een voorloopig programma voor een driedaagsch feest op 3„ 4 en 5 September, waarin begrepen was een feesterrein met diverse vermakelijkheden, voornamelijk om uit de opbrengst der staangelden de kosten der andere feestelijkheden te bestrijden. Bij een onderhoud met den burgemeester omtrent ver gunning voor de vermakelijkheden, bleek echter dat geen toestemming daarvoor zou wor den verkregen, omdat er ook moeilijkheden ge rezen waren het vorige jaar bij de feestelijk heden bij gelegenheid van het duizend-jarig bestaan van Overschie. De voorzitter noemde o.a., dat sommigen aanmerking gemaakt had den, dat op die manier de kermis weer werd ingevoerd. Op grond van een en ander meende de burgemeester toestemming voor vermake lijkheden op een terrein te moeten weigeren. Algemeen werd betreurd, dat op die wijze de mogelijkheid van feestviering werd vermin derd. Nadat nog verschillende plannen uit de vergadering waren naar voren gebracht, werd tenslotte besloten een ééndaagsch feest te hou den op Zaterdag 30 Augustus, bestaande uit een zwemfeest in de gemeentelijke badinrich ting, een kinderfeest, als het kan op een ter rein met diverse wedstrijden, anders in de scholen, een concert door Volharding en zoo mogelijk een vuurwerk. Daarna ging de ver gadering uiteen. AUTO IN BRAND Zaterdagmiddag omstreeks 1 uur is 'n auto, bestuurd door den heer B. alhier, op den Delft- weg in brand geraakt, waarschijnlijk doordat een vonk van een sigaar van den bestuurder in den motor terecht gekomen is. De heer B. had de tegenwoordigheid van geest den wagen in de sloot te sturen en zelf er uit te springen. De auto brandde geheel uit en is door een kraanwagen van den heer De Graaf uit Delft weggesleept. BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: J. LI. Vos 26 j. te Rotter dam en A. Broekhoff 24 j. GEHUWD: P. A. O. Th iel en M. Stok H. Kennedie te Curasao en M Bramkamp. GEBOREN: Helena Cornelia, d. v. C. A. Huijs- mans en C. A. Letjdekkers Sijbrand, z. v. S. de Lange en A. C. van Noordwijk Heinrich Karl Friederich, z. v. A. v. d. Bogerd en N. Plenge Elisabeth, d v. S. L. H. Verhoeven en E. Eradus Wilhelmina Maria, d. v. P. Boon en A. C. J. Blank Johanna d. v. C J. A. Straetcmans en M. G. Blom Daniel, z. v. D. Verbaan en B. Toet Anthonius Hermanns, z. v. J. H. J. van Sebille en C. M. .Telgarsma. OVERLEDEN: Maria Helena Vlnck, 87 jas* Catharine. Johanna Boers, 46 jaar, alhier.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1930 | | pagina 11