DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN Wacht niet tot den laatsten dag DE PERSONEELE BELASTING STADSNIEUWS Vertrek 4 Augustus v.m. 7.12, terug 7 Augustus 7.45 53ste JAARGANG WOENSDAG 23 JULI 1930 No. 1577$ DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN. DE RETEEKENIS DER BELASTINGVERMINDERING VAN HET KANTONGERECHT vereeniging schiedamsch eindexamen m. T f f NOTEEKING MOUTWIJN EN SPIRITUS NIEUWE SCHIEDAMSCHE BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM. TELEFOON INTERCOMMUNAAL No. 68085. ABONNEMENTEN: per 3 maan den 3.25, p. mud. f 1.10, per week 25 ct. Franco p. post 3.75 p. kwartaal. Afz. nummers 5 ct Postch. en girodienst 81440 DE ADVERTENTIEPRIJS bedraagt voor 16 regels 1.55. Elke regel meer 25 ct. Reclames tusscben den tekst 50 ct. p. regel. Kabouter-advertentiën ter grootte van 5 regels f 0.50, 10 regels 1.-, 15 regels 1.50; uitsluit, bij vooruitbetaling. voet of één oog: ƒ150.— bij verlies van een duim; 75.— bij verlies van een wijs- 1J dit blad worden afgedrukt, Gratis-Ongevallenverzekering 500.— bij overlijden door een ongeval; 500.— bij verlies van beide handen, voeten of oogen; 250.— bij verlies van eende voorgaarden als eenmaal per maand vinger; 50.- bij verlies van twee voorste ledematen alle vingers van een hand; 25.- bij verlies van eiken anderen vinger. - De Verzekering loopt op de voorwaarden m GEMEENTERAAD Agenda De agenda voor de openbare vergadering van den Gemeenteraad op Maandag 28 Juli 1930, des namiddags te 2 uur, luidt als volgt: IA. Aanbeveling van het Burgerlijk Armbe stuur ter benoeming van een lid dier instelling' ter vervulling der vacature, ontstaande door da periodieke aftreding van den beer R. J. Klei pool, ingezetene der gemeente, geen lid van den Raad. Aanbevolen wordt de heer R. J. Kleipool (aftredend). IB. Benoeming van een lid van het Burger lijk Armbestuur ter voorziening in de vacature, ontstaande door de periodieke aftreding als zoodanig van den heer J. G. H. Brounts, lid door den gemeenteraad uit zijn midden ge. kozen. IC Aanbeveling van de Commissie van toe zicht op het Bewaarscboolonderwijs ter be noeming van een lid harer Commissie tei voorziening lin de vacature, ontstaan door de periodieke aftreding als zoodanig van mevr A. M. IngelseVerbeek. Aanbevolen worden: 1 mevr. A. M. Ingelse— Verbeek (aftredend): 2 mevr. E. F. C. Ormel- van Dongen. 2. Voorstel van B. en W. om den heer P. C. Verkerk te Rotterdam aan te stellen als oog specialist aan Ihet Gemeente-Ziekenhuis op een salaris van 400.per jaar gerekend ts zijn ingegaan 1 Juli J.l. zulks voor den tijd Van 5 jaren. 3a. Voorstel van B. en Vr. tot goedkeuring van de wijziging van de begrooting van kapi taalontvangsten en uitgaven en de Bedrijfs. begroeting van den d-ienst van Gemeentewerken over het jaar 1929. 3b. Voorstel van B. en AV. tot goedkeuring van de wijziging van de Begrooting van kap— taaisontvangsten en -uitgaven en de Bedrijf s- begrooting voor bet Gemeente-Ziekenhuis over het dienstjaar 1929. 4a. Voorstel' van B .en AV. om hun College te machtigen tot onderhandsche verhuring op de door hen 'te stellen voorwaarden aan de N V. American Petroleum Company te 's Gra- venhags van een perceel grond: j gelegen aan de Lokstraat vóór het pand genummerd 13—17, tegen een huurprijs van loo.— per jaar, ten behoeve van de oprichting Van een benzinekete} met meetpomp; 2. gelegen aan de Groep slaan vóór het pand genummerd 111. tegen een huurprijs van ion per jaar. ten behoeve van de inrichting van een b'nzinèketel met meetpomp; 3 gelegen aan het Groenweegje vóór bet pand genummerd 23, tegen een huurprijs van per jaar, ten behoeve van de oprichting van een benzine-meetpomp. 4B Voorstel van B. en W. tot onderhand- eclie verhuring, op door hen te stellen voor waarden. aan dar keer H. H. v. d. Hurk, alhier of anderen van een perceel grond, gelegen aan het Spulkanaal, ter oppervlakte van 1120 M2., tegen een huurprijs van 336.per jaar, zu -s met intrekking van het raadsbesluit dl Apnl 1930 betreffende verhuring van een peTceeï grond ter plaatse aan den heer J. Laroy. 5. Voorstel van B. en W. tot verkoop van diverse perceelen bouwgrond. 5a. Voorstel van B. en AV. tot verkoop aan den heer A. Bij', alhier, van een perceel grond, ter oppervlakte van 60 M2., gelegen achter zijn woning aan de Hoofdstraat 79, tegen een prijs van 10— per M2„ onder voorwaarde o.a, dat. door den kooper aan den heer Noordegraaf tegen den prijs van 5.per M2., (het Techt van uitpad wordt verleend over de daarbij be- hoorende gang. 6. Voorstel van B. en W. om gunstig te beschikken op het verzoek van de St. AVillibror- dusstichting om overeenkomstig de artikelen 72 e.v. der Lager Onderwijswet 1920 de be noodlgde gelden uit de Gemeentekas te ver strekken voor de stichting van een vijfklassige school voor G.L.O. in de Gorzen. 7. voorstel van B. en W. om gunstig te be schikken op het verzoek van de St. AVillibroT- dusstichting om overeenkomstig de artikelen 72 e.v. der lager Onderwijswet 1920 de benoo- digde gelden uit de gemeentekas beschikbaar te stellen om tot den aanleg eener electrische lichtinstallatie ter vervanging van de bestaande gasverlichting' te kutnnen overgaan in hare school voor Cr. L. O. aan de Westmolenstraat 24 S. Voorstel van B. en W om voor de eerste Inrichting van. de nieuwe openbare school aan het Frans Halsplein een crediet te verleenen van f 23.975. 9. Voorstel' van B. en W. tot het treffen van maatregelen ten aanzien van de Personeele belasting in verband met de nieuwe wet op de financieel® verhouding tusschen het Rijk en de Gemeenten. 10. Voorstel van B. en W. om: a. te besluiten tot den bouw van een nieuwe brandweerkazerne op het terrein nabij de oude begraafplaats aan den Singel en het maken van een voetpad van dit terrein naar de Broersvest b. te besluiten tot bet afbreken van de graf- makeTswoning en van de woningen Hoflaan- straat nos. l t.m. U (oneven); c- te bepalen, dat bet betrokken gedeelte van de Hoflaanstraat, hoewel het voor den open baren dienst blijft bestemd, voortaan niet meer als openbar® wcg zaj worden gebruikt; en d. voor een en ander de benoodigde gelden ad 65.000.— te willen toestaan. Deze post kan worden gesplits als volgt: 16.124. wegens aankoop van 6 panden aan de Hoflaanstraat in verband met de stich ting van een nieuWe brandweerkazerne Inge- volge het raadsbesluit d.d. 2 Mei 1930; 2.222.50 wegens overname van de pandjes Hoflaanstraat nos. 1 en 15 van het Grondbedrijf f 65.000.voor den thans voorgestelden bouw van een brandweerkazerne met bijkomende werken. .11 Ihterpeltatie door de heeren B. G. Hoo- gendam en. H. v. d. Kraan betreffende de abon- Itementstarieyen cler R.E.T. en de overneming Bij den Eifel race ontbrak helaas de beste Mer- eedesrüder, Caracciola, die echter denzelfden dag ir. Ierland op Mercedes met glans den Grandprix won tegen een reusachtige concurrentie van al lerbeste renners en wagens. In de Eifelrace mocht echter Spandel op Mercedes in zijne klasse over winnen en toonde, dat hij rijden kan. Spandel en vele andere renners reden op de beproefde Con tinental banden. Bij de races spelen de banden een gewichtige rol en van den band hangt dik wijls de overwinning af. De geweldige overwin ning van Mercedes in Ierland (-urn-gemiddelde bijna 137 K.M.) is wederom een nieuwe zegepalm in den krans der Mercedes-overwinningen. Reeds 25 jaar geleden overwon de Belg Jenatzy op Mer cedes in den Gordon Bennett race in Ierland en verleden jaar won Caracciola met glans de Ier- sche Tourist trophy. Alle kenners weten, dat Mercedes een der beste, wagens van de wereld is. Wie een Mercedes berijdt, kent büna geen re paraties en rijdt absoluut veilig en snel. (Adv.) Bij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur van het personeel der particuliere autobuson dernemingen. 12. Voorstel van B. en W. om hun College te machtigen tot betaling van de vordering van 5.244.09, ingesteld door den schipper van het Rijnschip „Cama" terzake van schade tenge volge van het vastloopen van genoemd schip in de Varkenssluis. 13. Voorstel van B. en W. inzake hét voeren van een rechtsgeding, als bedoeld in art. 18 dei- Onteigeningswet, ten aanzien van verschillende perceelen, begrepen in de onteigening aan den Rotterdamschen Dijk en omgeving, voorzoover met de betrokken eigenaren geen minnelijke overeenkomst kon worden verkregen. 14. Voostel van B. en W. tot verleening van een crediet groot in totaal f 27,500.ten behoeve van: a. het herstellen van den kademuur langs de Nieuwe Haven nabij de Schoolstraat 13.000.—); b. (Het bouwen van een kademuur langs de Nieuwe Haven nabij den Vlaardingerdijk 6.500.-); c. straat, en plantsoenaanleg op de Nieuwe Haven nabij den Vlaardingerdijk 8.000. 15. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van een .subsidie aan de Vereeniging tot Be strijding der Tuberculose over de jaren 1929 en 1S30. 16. Voorstel van B. en W. om den afzonder lijken straatnaam van ,,I\ naerbuurt" te doen vervallen en deze straat Veortaan in te deelen bij het Groenweegje. 16b. Voorstel van B. en W. om te besluiten den straaatnaam „Walvischsteeg" te wijzigen in .jWalvischstraat" 16c. Voorstel van B. en W. tot het geven van namen aan nieuw aan te leggen straten in het Westen, ten Zuiden van de Burgemeester Knappertlaan. 17. Voorstel van ,B. en W. tot het verleenen van een crediet van\f 1000.— ten behoeve van het aanschaffen en het aanbrengen van een kluisdeur in het kantoor van den Gemeente ontvanger 18. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van een crediet van 350.voor het aanbren gen van een openbare verlichte klok in den gevel van het nieuwe schoolgebouw aan he Frans Halsplein; HINDERWET Ingekomen is een verzoek van: de N.V. Corns. Swarttouw's constructiewerkplaats en machine fabriek om vergunning tot uitbreiding van de constructiewerkplaats en machinefabriek in t pand Nieuwe Waterwegstraat 2, kadaster Sec tie N. nos. 348, 349, 407 en 408, met een zand- blaasinrichting gedreven door den bestaan, den compressor en met 14 hangloopkranen gedreven door 14 electromotoren van elk 6% P-K- c Dit verzoek is met de bijlagen op de Secreta rie der gemeente ter visie gelegd. Op Woensdag, den 6 Augustus, des namid dags ten 2 ure, zal ten Raadhuize gelegenheid worden gegeven om bezwaren tegen het toe staan van dit verzoek in te brengen en die mon deling of schriftelijk toe te lichten. Gedurende drie dagen vóór het tijdstip hier boven genoemd kan op de secretarie der ge meente van de schrifturen, die ter zake moch ten zijn ingekomen, kennis worden genomen. Volgens de bestaande jurisprudentie zijn niet tot beroep op een© beslissing ingevolge de Hinderwet gerechtigd zij, die niet overeenkom stig art. 7 dier Wet voor het Gemeentebestuur of een of meer zijner leden zijn verschenen, teneinde hun bezwaren mondeling toe te lichten. SCHIEDAM, 23 Juli 1930 Voor 4 Augustus a.s. zijn er nog slechts enkele plaatsen in den extra trein disponibel. Wij rekenen er vast en zeker op, dat de geheele extra trein bestemd voor de SCHIEDAMSCHE KEVELAER PROCESSIE gevuld wordt met bedevaartgangers Geelt U nog heden op bij den Heer H. A. v. d. MEER, BOTER- STRAAT 89, TELEFOON 68396. - ZEGT HET VOORT! WIJZIGING IN VERBAND MET DE WET OP DE FINANCIEELE VERHOUDING Verwacht wordt: Meest krachtige tot matigen Zuidelijken tot Westelijken wind. zwaar bewolkt of betrok ken, waarschijnlijk regenbuien, weinig veran dering in temperatuur. Fietsers .en motorrijders lichtten 's avonds 9.34 tot 's morgens 4.40. op van Zitting van 21 Juli WILTON'S MACHINEFABRIEK EN SCHEEPSWERF De directie der Wilton's Machinefabriek en Scheepswerf deelt mede, dat tegen de inwissel baar gestelde preferente aandeelen Wilton's Dok- en Werf Maatschappij werden uitgegeven nominaal 3.AOO.OQO 5 pet. obligatiën ten laste harer Vennootschap, terwijl verder nog werden geplaatst nominaal 2.769.000 5 pet. obligaflën ten laste harer Vennootschap. DOK- EN WERF MIJ WILTON-FIJENOORD De directie der Dok- en Werf Maatschappij AVilton-Fijenoord deelt mede, dat van de 15.450.000 gewone aandeelen Dok- en Werf Maatschappij Wilton-Fijenoord N.V. welke wor den uitgereikt tegen de inwisselbaar gestelde gewone aandeelen Wilton's Dok- en Werf Maat schappij, aandeelen Maatschappij voor Scheeps- en Werktuigbouw „Fijenoord" N.V., tot dus verre werden uitgegeven nom 15.101.500 aan deden. Het wapen De dancing ging uit en de bezoekers en be zoeksters verspreidden zich in de avondstille Kethelstraat. En plots was die kalme rust ver- scheurd en was de straat vol avondruinoer. Op den hoek stonden twee politieagenten om 'a ocgja in het zeil te honden. Mant die moegedanste jongens kunnen soms zoo vroolijk zijn en zoo luidruchtig, dat het wel eens op vechten uitdraait. En ook nu zou niet van de gewoonte worden afgeweken. AVat achteraan liep 'n troepje jongelui, die onder elkaar 'n heftige woordentwist hadden. Misschien was het om een der girls, waarmee zij den avond hadden doorgebracht: misschien was het ook wel om 'n pils. die ze vergeten hadden aan elkaar te betalen. In ieder geval, de woordenstrijd was hevig. En het 1'iet zich aanzien, dat het, ook wel tot daden zou komen. Die daden bleven niet lang uit en toen zij wat huiten het hereik van de agenten waren gekomen, vlogen ze elkaar plotseling in het haar. Het overige gezelschap liet het er echter ook niet hij zitten en spoedig was het 'n formeele vechtpartij. Er werd dapper op los geklopt en gehamerd en gestompt en het viel niet te zeg gen welke partij den overwinningspalm zou 'wegdragen. De strijd zou echter niet beslist worden. AVant al heel spoedig kwamen de agen ten op het slagveld. En op dat oogenhlik stond de jongeman C, S. met 'n metalen wapenstok in z'n wrekende handen. Nu moest hij voor z'n wraaknemingen te rechtstaan. Hij vertelde, dat hij den stok van een der andere strijdmakkers had afgenomen. Er mee gestagen had hij niet. Zijn slachtoffer had echter wel een paar schrammetjes opgeloopem Dit slachtoffer zal over 14 dagen worden gehoord; de behandeling van de zaak is dus nog uitgesteld. AVe hebben gisteren reeds gemeld, dat Burge meester en AVethouders den Raad voorstellen, voovloopig geen wijziging in de personeele be lasting aan te brengen, dus onze gemeente in de vierde klasse te handhaven. Vóór 1 September moet dienaangaande een beslissing genomen zijn. Aanvankelijk was net de bedoeling van B. en AV. voor te stellen de gemeente in de tweede klasse te rangschikken, Waardoor een groot aantal aangeslagemen bui ten de personeolo belasting zouden Komen te vervallen. Ze ,iju daar echter voor het oogen hlik van teruggekomen op verschillende gron den. Op de eerste plaats beschikken zij niet over voldoende gegevens, met name ten aanzien van den kinderaftrek, zoodat zij vreezen een sprong in het duister te doen, wat te gevaarlijker is, waar de personeele belasting het, zwaartepunt gaat voimen van het gemeentelijk belasting stelsel. Op de tweede plaats is bij de wetswijziging van eind 1926 de aanvang der belastingplich tigheid gebracht van een huurwaarde van f12 Ro or> een, Juujvjparde ran f 175. terwijl de aftrek wérd gebracht van 107.50 op 170, zoodat een 2000-tal aangeslagenen met een huurwaarde tusschen 112.50 en 175 bulten de personeele belasting kwam te vallen en voor de verdere laagst aangeslagemen de be lasting aanmerkelijk verminderde. Op de derde plaats brengt de gemeentefonds- belasting voor de lagere en middelmatige aan slagen een zeer belangrijke belastingverminde- ing mee, zoodat niet van een urgentie ge sproken kan worden om nu op stel en sprong ook nog eens de personeele belasting aanmer kelijk te ga,an verlagen. Althans kan de tijd worden genomen om de zaak rustig te bestu- deeren en in den loop van het jaar gebruik te maken van de ervaringen elders opgedaan. JUBILEUM Naar men ons mededeelt zal mej. j. g. Ver boomMuller op 1 Augustus a.s. den dag herdenken, dat zij 121/2 jaar hij de Gemeente Gasfabriek als kantoorwerkster zal werkzaam zijn. RIJKSWERKVERSCHAFFING TE WITTEVEEN Overzicht van het verdiende loon over het. tijdvak van 7 t/m 11 Juli 1930. 1 van 28.-—; 1 van 27-3 van f 26-1 7 van 25.—; U van f 24'~5 8 van f 23-~I 6 van 22.—; 4 van 20.—; 4 van 19.—; 4 van 18.—; 3 van 17.—; 1 van 14.—; 1 van 13.1 van f 9' VOLKSBADHUIS Op 18 en 19 Juli 1930 werden 493 baden genomen it.w.: in de le klasse 22 kuipbaden, 55 regenbaden en 2 kinderbaden: en in de 2de klase 37 kuipbaden, 373 regenbaden en 4 kinderbaden S. Aan de M.T.S. te Dordrecht is geslaagd voor het einddiploma electrodechnicus de heer M. L. Schrlef, alhier. AANSCHAFFING MEUBILAIR VOOR DE SCHOOL FRANS HALSPLEIN B. en W. stellen den Raad voor, een crediet van 23.975.te verleenen voor de aanschaf fing -van meubilair en leermiddelen voor de nieuwe openbare school aan het Frans Hals- Btófe ..I - - Aanrijdingen-kroniek Nf G. K. van hier stond terecht, omdat hij met z'n auto 'n aanrijding had veroorzaakt.. Hij had n.l. op de Hoofdbrug een agent van pol'tie tegen de brugleuning gedrukt. Verd. meende, dat de agent hem zoekt" en dat hij daarom bekeurd werd; heit wa;s toch zijn eigen schuld dat hij zich niet overeind kon houden. Volgens verd. was hij plotseling op de brug komen rijden. Over acht dagen wordt de betreffende agent gehoord. W. H. had op de Broersvest met zijn luxe-wagen een fietser aangereden. Deze was naar links uitgeweken voor 'n handwagen en zoo op den rijweg gekomen. Toen had verd, hem met het rechterachterspatbord van zijn auto geraakt. De aangereden wielrijder, W. Zuidema., werd als getuige gehoord, evenals zijn vriend van Doorn, die naast hem had gereden. Getuige K. de Vries, d;ie het ongeval had zien gebeuren, verklaarde, dat de twee fietsers op het midden van den weg reden, toen de auto passeerde. De ambtenaar eisebte echter tegen verd. een geldboete van 20.of 10 dagen hechtenis. Over acht dagen volgt schriftelijk vonnis. Op den Zu'iddijk te Maassluis had de chauffeur J. B. ui,t Rotterdam, met zijn Buick 'n motorrijder aangereden. Verd. verklaarde van dezen laatste geen signalen te hebben ge hoord. In de gevaarlijke bocht ter plaatse was de motorrijder tegen hem aangebotst. Nadat de motorrijder als getuige was ge hoord, eisebte de Ambtenaar 'n boete van 20.— subs. 10 dagen hechtenis. Het vonnis luidde 15.of 5 dagen. De jongeman C. Landsbergen was op den Rotlterdamschen Dijk aan het fietsen, toen 'n motorrijder achter hem aankwam. Misschien doordat hij eenigszins over den weg slingerde, was de motorrijder, P. C. B. uit Rotterdam, tegen hem aangereden. Zijn achterwiel was Aldus de opvatting van B. en AV. De financieel© commissie was daarentegen algemeen van oordeel dat, ook in verband met de nabijheid van Rotterdam, de tweede klasse voor onze gemeente de aangewezen klasse is. Niettemin zou de opbrengst zoo wei nig mogelijk mogen verminderen. Dit wilde de grootst, mogelijke minderheid bereiken door een vermenigvuldigiugscijfer aan te nemen van 2.5, terwijl de meerderheid een progressieve heffing wenschte te bereiken door opcenten in dezen zin: op de aanslagen van hen, voor wie de be lastbare huurwaarde bedraagt: niet meer dan 450 120 opcenten; meer dan 450 en niet meer dan 675 125 opcenten; meer dan 900 en niet meer dan 1125 135 opcenten; meer dan 1125 en niet meer dan 1350 140 op centen; meer dan 1350 en niet meer dan 1575 145 opcenten; 1575 of meer 150 opcenten. Op die aanslagen van hen, die niet naar den grondslag huurwaarde [wotrdem aangieslagjen, 150 opcenten. Intusschen, gelijk gezegd, achten B. en W. het beter voor het komende jaar althans geen wijziging in de personeele belasting aan te brengen, Schiedam in de vierde klasise te hand haven, waarmee de plannen van de financieel© commissie vrijwel als van de baan kunnen worden beschouwd. Door de nieuwe regeling krijgen we thans voor de gemeend: de volledig© personeel© be- resting, dtr- 'te hoofdsom, alsmede de opcenten welke de genieent© zelf heft, en die van pro vincie en leeningfonds. Voorts mag uit het gemeentefonds volgens de berekeningen van het departement van financiën een bedrag van 598.819 worden ver wacht, terwijl 35 opcenten op de gemeente fondsbelasting een aantal waarvan ook in bedoelde berekeningen is uitgegaan 'n som van 136.115 in de gemeentelijke schatkist zouden brengen. De gemeentefondsbelasting met opcenten treedt in de plaats van de gemeentelijke in komstenbelasting. Van deze is voor 't loopende belastingjaar de factor gesteld op 0.8 Voor de provincie zullen op de Rijksinkom stenbelasting vermoedelijk 5 Ai opcenten ge heven moeten wordien. AVe laten hieronder thans volgen, een staatje waaruit voor een ge zin zonder kinderen blijkt boe groot de ver mindering in inkomstenbelasting, gesteld er worden 35 opcentenop de gemeentefondsbelas- ting geheven, in onze gemeenfe, vergeleken bij dit jaar, gaat worden. De Rijksiinkomsten- belasting, die ongewijzigd blijft, is begrijpe lijkerwijze buiten beschouwing gelaten. lederen Maandagmiddag Moedercursus, Zomer 1930. Gebouw R. K. Volksbond, aanvang half 3 Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaal, bewerkersbond ,,St. Eloy", Gebouw R. K. Volks bond. lederen Woensdagavond Moedercursus, Zomer 1930. Gorzen. Aanvang -7 uur en 9 uur. lederen Woensdagmiddag van 33% uur gelegenheid tot afhalen van Naaiwerk voor da MIssienaaivereeniging, Korte Kerkstraat 6. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedamsf Mannenkoor" (dirigent Paul v, d. Putten). Groote zaal van den R. K. Volks hond. lederen Woensdagavond van 8 tot 10 uur in. den R. K. Volksbond gelegenheid tot het af halen van naaiwerk voor de Theresia-vereenl- Sin&- Tevens gelegenheid tot aanmelding voor den naaicursus van den R. K. Vrouwenbond. lederen Vrijdagavond van half 9 tot half 11 repetitie Koninkl. Zangvereeniging Schiedam's Mannenkoor „Orpheus" onder leiding van Ed. Flipse. Gebouw R. K. Volksbond lederen Zaterdagmiddag van 35 uur zitting bestuur Spaarfonds R. K. S. AL „Excelsior* Gebouw R. K. Volksbond. Vrijdag 25 Juli Oprichtingsvergadering van den Schiedam- schen Bond van Lich. Oefening. Hotel Beijers- bergen. Aanvang 8 uur. Zaterdag 26 Juli Groote zwemwedstrijden, georganiseerd door de zwemmeesters J. Daalmeijer en L Sorber. Gem. Zweminrichting, Havendijk. Aanvang 2 uur. Zuiver ink. Bel. thans Gem.fonds Vermind. gez. z kind. gem. ink. bel. met 35 van bel. bel. fact. 0.8 opcenten 1.400.— f 31.05 17.55 13.50 2.000.— 61.45 f 40.50 20.95 2.500.— f 93.80 60.75 .f 33.05 3.000.— 124.80 81.— 43.80 3.300.— 144 93.3 5 50.85 3.500.— i 156.80 101.25 55.55 5.000.— 259.55 175.50 84.05 5.500.— 296.35 202.50 f 93.85 7.000.— 413.45 283.50 f 129.95 8.000.— 496.65 351.— f 145.65 9.000.— 579.85 418.50 f 161.35 10.000.— 663.05 486.— f 177.05 15000 1079.05 f 891.— .f 188.05 20.000.— 1495.05 f 1296.— f 199.05 25.000.— 1911.05 1701.— f 210.05 30.000.— 2327.05 2106.— f 221.05 40.000.— 33 59.05 2916.— f 243.05 50.000.— 3991.05 3726.— 265.05 60.000.— 4823.05 4536.— f 287.05 75.000.— 6071.05 5751.— f 320.05 100.000.— 8151.05 7776. f 375.0!? Verm. in perc. 5 bi opc. Rijksink. hel. voor de prov. Tot.verm. van bel. 43 pet. 34 pet. 35.2 pet. 35 pet. 35.3 pet. 35.4 pet. 32.4 pet. 31.67pct. 11.43pct. 29.3 pet. 27.8 pet. 26.7 pet. 17.4 pet. 13.3 pet. 10.9 pet. 9.5 pet. 7.7 pet. 6.6 pot. 5.9 pet. 5.3 pet. 4.6 pet. .f 0.58 12.92 f 1.29 19.66 f 2.03 31.02 f 2.76 41.04 f 3.20 .f 47.65 f 3.50 .f 52.05 f 5.91 78.14 6.75 87.10 f v 9.27 120.68 11.21 f 134.44 13.16 f 148.19 15.10 161.95 26.12 f 161.93 f 39.25 f 159.80 54.47 155.58 71.80 149.25 113.01 130.04 164.46 100.59 223.79 63.26 323.27 3.22*) 499.41 124.36*) vermeerderd 25 Juli: Diergaarde, avondconcert Haagsch Harmonieorkest Groot© Kerk, Orgelvoor dracht J. H. Besselaar Jr., 8 uur. 27 Juli: Diergaarde, middagconcert Haag sch© Harmonie Doeletuin, 5e popul. Granac diers-comcert, 8 uur. Bioscopen: Goedgekeurd© programma a tot en m&t Donderdag 24 dezer in: Thalia; (voor volwassenen); Royal (voor volwassenen) Corso (voor volwassenen)Ooster-theater, (voor volwassenen). SCHIEDAM, 23 Juli. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koophandel, Moutwijn Moutwijn per H.L. ad 46 pet, 13. Spiritus Binnenlandsche prima spiritus ad 100 pCt. 23.50 per H.L. Buitenlandsche prima spiritus ad 100 pet, j 2tot 14 per H.L. naar kwaliteit. Alle prijzen zonder fust en zonder belasting, Namens de Commissie voor de noteering HERMAN JANSEN Spoeling 0.90. Spoeling keerde hij iterug en gaf de jongen 'n adres, waar hij hem op zijn kosten kon laten repa- reeren. De dame, die op de duo zat, zei echter: „Je ben gek, het is toch z'n eigen schuld," en toen had de B. opeens gezegd: „Nou, neem m'n nummer maar op en zoek het zelf maar uit!" Eenige getuigen werden nog gehoord en daarna 'eischte de ambtenaar 'n boete van 20— of 10 dagen. Verd. werd veroordeeld tot 15.— of 5 dagen. Diverse zaken H. B. uit AHaardingen, die in 'n nacht uit baldadigheid de hekken van een brug te Vlaar- dingen heeft dichtgetrokken, werd veroordeeld tot 3.— of 3 dagen. L. B., de schipper van het baggervaartuig „Titan", had niet de zwarte bollen en de witte vlag op zijn vaartuig gevoerd, toen dit in het Scheur voor anker lag. Bovendien had hij onder water kettingen gespannen, die gevaar opleverden voor de scheepvaart. Verd. ontkende beide feiten; over 8 dagen verbogen en toen de 'motorrijder dat zag, 1 zal de verbalisant gehoord worden. DE GLASMISèRE Van verschillende zijden bereiken ons weer ingezonden stukken over den hinder en de schade, welke men ondervindt van glas op de straten, vooral, maar toch niet uitsluitend in de nieuwe wijken. Nu kan men gemakkelijk zeggen: de Reinigingsdienst is er cm dien boel op te ruimen, maar hij kan niet overal tegelijk zijn. En als er hier of daar een flesch midden op de straat stuk valt, of het een of andere botsinkje veroorzaakt een glasdebacle, dan kan men moeilijk eischen, dat op stel en sprong de Reinigingsdienst gereed staat om het zaakje weg te vegen. Het publiek dient mee te werken. Zoo is het al een heel kleine moeite hij een glasongevalletje de scherven naar den trottoir- j des Sloot, Voornschestraat. band te dirigeer en. Tot tijd en wijle de Reini gingsdienst ze opveegit, zullen ze dan ten minste geen gevaar meer opleveren voor uitglij dende kinderen, fietsers, automobilisten, enz. Veen endaal BURGERLIJKE STAND Aangifte van 2022 Juli 1930 GEBOREN: Cornelia, d. van O. en G. Nijs, Mariastraat 89 Gerardus Theo. dorus, z. van C. J. van der Mast en E. P. Ver goed, F. v. Eourgondiëstraat 35 Catharina Anna. d. van C. Stehouwer en A. C. M- Ra*V Ampèrestraat 41 Catharina Maria, d. van C.J. Weber en C. M. Ronteltap, Oosterstraat 78 Johanna Cornelia, d. van J. H. AA illemsa en C. J. de Pater, Rijnstraaat 5 OVERLEDEN: J. Hersbach 76 jr. Singel i M. van den Berg, oud 74 jr. weduwe van P. vaS EXAMEN M. U. L. O. Geslaagd te Rotterdam voor het M.U.L.O.- examen: P. Hoogendam, G. Brinkman, P. Boer, H. A. v. d. Ree en M. Papenhuysen, allen alhier. SCHEEPVAART SCHIEDAM, 22 Juli. Aangekomen s.s. Pearl- shell van Rotterdam om te dokken in de Wiltenj haven; Du'itsch s.s. Altona met stukgoederen van Vlaardingen; Engelsch s.s. Tucurinca. van Biremsrhavei* om kolen be hunkeren in de AVilheïminahayeBi

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1930 | | pagina 1