wmm Kaboutertje DAGBLAD VOOR SCHIEDAM OMSTREKEN. l STADSNIEUWS f rrr. i 53ste JAARGANG DONDERDAG 7 AUGUSTUS 1930 No. 15791 BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM TELEFOON INTERCOMM. 68085 de nieuwe merwehaven 1! DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN ND' UIT KETHEL UIT ZWIJNDRECHT NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS UIT GORINCHEM Voorziet U van goede hulp Houdt steeds 'n bij de hand De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco by vooruitbetaling Per drie maanden 3.25; per maand 1.10; per week 25 cents. Bu bezorging fi-anco per post bedraagt de abonnementsprijs per drie maanden 3.75, bij vooruitbetaling. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar 5 cents per stuk. Postchèque- en Girodienst no. 81440. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt Voor 1—6 regels 1.55, elke regel meer 25 ets. Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor Liefdadig- heidsadvert. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertentiën 5 regels 0.50; 10 regels 1.—; 15 regels 1.50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve men bij te voegen. Gratis-Ongevallenverzekering 500.bij overlijden door een ongeval; 500. vinger; 50.bij verlies van twee voorste ledematen alle vingers van een hand; 25. bij verlies van eiken anderen vinger, bij verlies van beide handen, voeten of oogen; 250— bij verlies van één hand, één voet of één oog; 150— bij verlies van een duim; 75.- bij verlies van «en wijs De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt, DE SCHIEDAMSCHE MIDDENSTAND Het jaar 1929 niet ongunstig HET KOOPEN TE ROTTERDAM Aan bet jaarverslag van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor de Beneden-Maas ont- leenen wij het volgende over den toestand van den Middenstand in onze gemeente over 1929: De middenstand te Schiedam heeft in 1929 in het algemeen iets betere zaken gemaakt dan het jaar tevoren. De groote aanwas der bevol king, de sterk verminderde werkloosheid, het vele werk aan de fabriek en scheepsbouw wer ven is oorzaak, dat de arbeidende stand te Schiedam in 1929 een behoorlijk loon kon verdienen, waardoor de koopkracht grooter was dan in 1928. Toch ondervond de middenstand vele moeilijkheden door de onderlinge scherpe concurrentie, waardoor het winstcijfer niet evenredig was aan de grootere omzetten. En voorts hlijft 't groote bezwaar, dat de nabijheid van Rotterdam zooveel koopers daarheen lokt; het feit,, dat de groote stad zooveel meer amusement biedt dan de kleinere plaatsen in den omtrek, is op den trek naar Rotterdam van grooten invloed. Aan pogingen om het ltoopen in eigen gemeente te propageeren heeft het niet ontbroken, maar bet resultaat bleef vaak uit en al is momenteel een herleving ten goede waa.r te nemen het gaat langzaam en het zal wel heel lang duren, eer de opvatting, dat het koopen in "de groote stad voordeeliger is. een overwonnen standpunt zal zijn. De algemeene toestand geeft voor de toe komst geen reden tot pessimisme. In den West-Duitschen betrouwbaarheidsrit hielden alle Mercedes-wagens zich weer schitte rend. Het zijn vanouds de snelste en veiligste toerwagens. Ook de Conti-banden hielden zich weer uitstekend. De banden zijn bij motor rijwiel en auto mede degewichtigste factoren. De Conti-band is vooral ook in de bergen be trouwbaar. Men heeft daarmede zelden panne en rijdt, wat de hoofdzaak is, zeer veilig. Wie een Mercedes op Conti-banden berijdt, bespaart veel geld en kan zonder moeite de steilste ber gen berijden. (Adv.) UITLOTING T. E- G. E. N. O. Men verzoekt ons den volgenden uitslag op te nemen van de verloting van Tegeno: te pr. no. 60S, 4 stoeln en 2 fauteuils; 2e pr no. 2517, klok; 3e pr. no. 2040, spiegel; 4e pr. na 276, tkeekast; 5e pr. no .687. kapstok; 6e Pi', no. 1797, bloemtafel; 7e pr. no. 2281. voet kussen; 8ste pr. nó. 1736, voetkussen. Binnen veertien dagen moeten de prijzen afgehaald zijn. Voor bijna twee millioen aan kademuren aanbesteed In het Stadstimmerhuts te Rotterdam werd gistermorgen aanbesteed: het maken van on geveer 493 caissonkademuur voor 10 M. waterdiepte bij laagwater. alsmede het maken van ongeveer 1248 M. caissonkademuur voor 8 M. waterdiepte bij laagwater, in de Merwe- haven le Rotterdam. De inschrijver waren: N.V. Aannemingsbe drijf C. van Leeuwen, Hillegersberg 1.898.000; Aannemingsbedrijf v.h. Boele en an Eèstereu, Den Haag f 1.919.000; J. Lindenberg Czu., Wemeldi-nge, 1.989.000; Aannemingsmaa;- schappij Hillen, Roasen en Betontrio, -Amster dam 1.929.000; D.. Blankevoort Dzn., Blc.e- mandaal 1,942.000; N.V. H. Butser's Beton- en Waterbouw. Den Haag 1.815.000; H. R. Rcme- veld. Den Haag 1.747.000; N.V. Albetan Bas eer- en Bouwbedrijf 1.82-3.000; Rijnlandsclie R-tonbouw-Mij.. Leiden 1.897.000; J. C. de Waal, 1.839.200: N.V. Alg. Beton Compagnie, Den Haag 1.S45.000; Internationale Gewa pend Betonbouw, Breda 1.883.000; Amstsr- damsche Ballast Mij., Amsterdam 1.968.000; Hollandsche Beton Maatschappij, Den Haag, 1.782.000. Voor zoover niet anders aangegeven, wonen de inschrijvers in Rotterdam. De gunning zal under worden bekend ge maakt. R. K. KINDERVACANTIESPELEN Gistermiddag heeft de burgemeester een hezoek gebracht aan het terrein waar de kinder- Vacautiespelen worden gehouden. De burge meester kon er zicli daarbij van overtuigen, dat °ndanks het ongunstige weer. het terrein zich hog in denzelfden toestand bevond als toen het Zaterdagavond voor concert en vuurwerk Van de Oranjevereeniging werd gebruikt. Vandaag was het de eerste dag, dat de spelen zonder onderbreking voortgang konden hebben. Het terrein is keurig droog en de kinderen ge nieten van het spel, dat het een lieve lust is. Dwegebi komen belangstellenden, vooral ouders Patum.^ een kijkje nemen. S. V. V. 1FEIJENOORD 1 6-6 Het is een goede gedachte geweest van het bestuur van S.V.V., om de vereeniging van tijd tot tijd zomers 's avonds een wedstrijd te laten spelen. Niet alleen blijven de spelers daardoor lenig, doch tevens is het een goede training voor het komende voetbalseizoen. Ook de onder linge clubgeest wordt door het spelen dezer wedstrijden versterkt. Reeds is gespeeld tegen Hollandiaan, <le nieuwe 2e klasser N.V.B welke wedstrijd werd gewonnen met 63 eu de vorige week tegen Neptunus welken eveneens werd gewonnen, en wel met 61. Gisteravond was de le klasser Feijenoord te gast, en het dient gezegd dat S.V.V. al haar best heeft gedaan om een nederlaag, die on vermijdelijk selieen, zoo klein mogelijk te doen zijn. Tot een nederlaag is het tntusschen niet gekomen, tot een overwinning echter ook niet. De uitslag was 6—6 waarmede S.V.V. iels meer kreeg dan haar toekwam. Als beide elftallen zich o. 1. v. den scheids rechter den heer Holsteijn opstellen, blijkt, dat Feijnoord 2 invallers, lieeft, en S.V.V. 1 voor den linksbuiten. Bij Feijenoord spelen v. Dijke en v. Heel in de voorhoede resp. als midden voor en linksbinnen. Feijenoord wint den toss en kiest zon mee. De straffe wind staat dwars nver het veld. De eerste aanvallen zijn voor Feijenoord en het ilet zich in den beginne aan zien dat S.V.V. dezen wedstrijd met groote cijfers zou verliezen. De verdediging met name Könemann, Os-terholt en in laatste instantie doelman Maltha, verrichtte schitterend werk. Maltha stopt subliem eenige harde schoten van v. Dijke. Doelpunten kunnen echter niet uit blijven, v. Dijke lost een enorm hard schot, •ie bal ketst van den bovenlat weer in het veld terug v. Heel vangt hem op en geeft, Maltha het nakijken 0—1. De ri-elpuntenregen heeft, een aanvang gemaakt. S.V.V. komt. even op zotten, een mooie voorzet volgt waaruit Ver steeg even mooi een punt. maakt, 11. Daarna is het. wederom Feijenóord. Met eèn serie aan vallen onderneemt, uit een daarvan ontstaa* een goal. De rust gaat in met 1—2. Na de rust komt S.V.V. meer en meer in den aanval. De spelers zijn thans ook niet meer Gehandicapt door de zon, en wind is er. na genoeg niet meer. Na 5 minuten maakt S.V.V. door v. d. Most gelijk. Bij een doorbraak van Feijenoord maakt de réchtsbinnen een doel punt. doch even nadien is het weer gelijk. Het zelfde spelletje herhaalt zich nog twe-e maal en de stand is na ongeveer een half uur spclens 55. De S.V.V.-vóorheede is goed op dreef en zet menigen aanval op touw, opgestuwd door d» middenlinie die heeft, ingezien dat de spel wijze van voor de rust het teveel achter blijven verkeerd is. De ballen worden goed aangegeven, door buitenspel gaan eenige kansen verloren. Ver steeg krijgt eens een mooi aangegeven bal van rechts, hij passeert eenige spelers doch zijn schot gaat rakelings over. Even daarna krijgt Poelman een fraaie kans, de bal gaat echter achter. Twee minuten voor het einde krijgt de Feijenoord-recktsbuiten den bal toegespeeld, hij zet voor en geeft ziin club andermaal de léidipS- Nog 1 minuut is cv te spelen. Een corner op de Feijenoo-rdveste. eenige oogenbtikken zweeft do bal voor den doelmond, waar Versteeg na eeliig gewirwar den stand wederom gelijk maakt 6--6. Hierna komt het einde. Over het algemeen kan S.V.V. op een behoor lijk gespeelden wedstrijd terugzien. In he.t be gin echter waren de S.V.V.'ers, hoofdzakelijk middenlinie ea voorhoede niet op dreef; door treuzelen of slecht plaatsen ginge neenige kan sen verloren. Speciaal de invaller linksbuiten kon ons niet bekoren, wij zien daar liever Molendijk en lleukers. Nog zei vermeld dat uo wedstrijd werd gespeeld voor een goed aantal toeschouwers, en trainer Barendrecht eenige iuiste wenken gaf aan zijn spelers'. Scheids rechter Holsteijn leidde uitsteeknd. Blijft S.V.V. zoo spelen als na de rust, met iets meer vuur, en eenige wijziging®11 in de speler-plaatsen, dan is zij in de komende competitie van een goede plaats verzekerd. A pk.- v v, X -tvvo w kv Pi Verwacht wordt: Matige tot zwakken, Westelijke tot Zuid- Westelijken of Zuidelijken wind, aanvankelijk nog zwaar bewolkt met kans op regenbuien, later opklarend en iets warmer. HULDIGING DER OCEAANVLIEGERS. De Oceaanvliegers Van Dijk en Stannage brachten een bezoek aan de Philipsfabrieken te Eindhoven, waar ze door de Philips-harmonie werden gehuldigd. DIAMANTEN BRUILOFT op 17 Augustus a.s. hopen Wilhelmus Fran- oiscus Kemper en Maria P-etronella Badan* wonende West-FrankelandschestraSt 9 b. hun 60-jarige bruiloft te vieren. Het echtpaar verheugt zich iu het oezit van 7 kinderen en 40 klein-kinderen. De bruwlegom die in zijn 89ste jaar is, is mede-oprichter geweest van den R. K. Volks bond. Zijn echtgenoote is 83 jaar oud. Beide genieten een góede gezondheid. VECHTPARTIJTJE Gisterenmiddag is in de Brugmanstraat eèn vechtpartijtje geweest tusschen de Geb*. R- van hier. Over en weer vielen eenige harde klappen. Daar beiden geslagen hebben, zullen 7,n zich mogelijk voor den rechter te verant woorden hebben, daar er procesverbaal m op gemaakt. TEMPERATUUR VAN HET WATER Ds temperatuur van het water bedroeg heden- morgen 64 graden. NOG WAT TE GOED bier"0/- Politie is aangehouden A. K. van Na beMi006 Eesisnaleerd stond voor 10 boete. al'ng werd hij weer in vrijheid gesteld. AANRIJDING uil a is het 4-jarig zoontje van D„ uit de Maasdamschestr. in de N. Maasstraat aangereden door een auto, toen de jongen plot- ,e mg f!en rijweg overstak. Nadat de bestuurder -= w mncg uverstal dro t ,en,d gebleven is, het kind naar den had8'8 ?ri- Simons in de Beijerlandsche straat )r»cbt. waar het voorloopig verbonden h„i- '«.j?.1 moeder het naar het gem. zieken de linVt'iWaar dr' van Vliet een wond aan ue up hechtte. VERWONDING Aan het hoofdbureau van politie is gistere1' verbonden de gemeentewerkman L., dis zich in de Plantage aan een mes van de grasmachine aan de hand had verwond. HET CONCOURS VAN ST. RADBOUD Niettegenstaande het gesnzins bemoedigende weertje der laatste dagen, toonde Pluvius zie Dinsdagavond nog al welgezind, zoodat de fees-telije opening van het concours door het concert der plaatselijke- en zang-vereenigingën een alleszins geslaagd verloop heeft gehad. Het concert werd geopend door een tweetal lie deren van het kinderkoor De Kleine Stem welke onder leiding van Gustaaf de Vries, op een zeer te loven wijze werden gezongen. De jubileerende vereeniging „St, Radboud", die hierna de tent betrad, liet zich begrijpelijker wijze van haar beste zijde kennen en bet spon taan applaus voor dirigent en muzikanten was zeker wel verdiend. Ook de vertolking der nummers van de Gem. Zangver. „De Lof stem" en de fanfare „Kunst en Vriendschap", welke zich hierna lieten hoe ren vond aller waardeering ofschoon de ker- mis-muziek vaak storend werkte op het ge- bódene. Behalve deze uitvoering waarvoor tamelijke belangstelling bestond, was ook de oud-Holland sche kermis druk bezocht. Lucbtschommels, zweef- en draaimolens, met hun tingel-tangel muziek, zij alle wisten de goede stemming er in te brengen; 't ging et vroolijk en gezellig naar toe, zoodat het uit voerend comité, dat dezer dagen wel met zorg naar de regenwolken zal hebben getuurd, reeds SCHEEPVAART SCHIEDAM, 6 Aug. Aangekomen: motor schoener Nyssiena, kapt. L. Pot, met gebroken glas van Londen voor de N.V. Vereenigde Glas fabrieken aan de Buitenhaven; Letland,sch s.s. Everelsa. mét papierhout van Jjo Roytta; s.s. Spar van Rotterdam om te dokken in de Wilh'elminahavenItaliaansch s.s. Superga, van Rotterdam om te dokken in de Wilton- haven. SCHIEDAM, 6 Aug- Vertrokken: Ital. s.a. Treci, naar Rotterdam; s.s. Alphard, naar Ar changel. SCHIEDAM, 7 Aug. Vertrokken: Eng. s.s. Patia, naar Santa Marta, SCHIEDAM, 7 Aug. Aangekomen: Eng. s.s. Moyan van Bremerhaven; zeesleepboot Indus, van Maassluis beiden om te dokken in de Wil- helminahaven. BURGERLIJKE STAND Aangifte van 56 Aug. 1930 GEBOREN: Jacoba M„ dochter van W. Oos- terliolt en J. M. J. Albers, Damlaan 47 Hendrika, dochter van A. Scliarloo en J. Ver meulen, Vondellaan 53 Franciscus J., zoon van J. A. Voogt en A. C. van de Nobele, Kozen- zurgschestraat 31 Cornells H., zoon van H. C. D. Pols en J. C. G. Putman, Dr. Noletstr. 1 GEHUWD: F. J. A. Karis 29 j. en J Gerrits- Dia 26 j. W. Pranger 27 j. en S.J. Kookje 24 jaar H. Ververs 25 j. en P.'Staub 24 j. H. Gordijn 23 j. en M. van den Berg 20 j. met voldoening op dezen eersten openingsavond kan terugzien. Moge zij ook een goede voorbode ziin voor de nog komende dagein. Woensdagmiddag werd het concours officieel geopend waarbij burgemeesterj. L. Verveen een openingsrede uitsprak, waarna het concours onmiddellijk aanving. DE EERSTE CONCOURSDAG 't Moet wei een groote teleurstelling zijn geweest voor de leiders van het co-ncoui^ toen gistermiddag tegen het uur dat de officieels opening van het muziek- en zangconcours zou plaats hebben, regen begon te vallen. Ondanks het slechte weer verzamelde zich- tegen 12 uur bestuur en leden van „St. Radboud jury eii eerecomité in de groote bestuurstent na eeisl een waterballet te hebben gemaakt over door weekt terrein. Nadat de stortbuien waren op. gehouden betrad de edelachtbare heer J. L Verveen, burgemeester van Ksthel en Spalami de muziektent om in eenige hartelijke en wel gekozen woorden het concours te openen. Spr. zeide bij gelegenheid' van het 40-jarig bestaan van St. Radboud met veel genoegen het eerc- voorzitterschap yoo-r dit concours te hebben aan vaard. Ofschoon in de morgenuren niet was te voorzien dat regenwolken deze opening zou den komen bederven, zoo hoopte spr. dat alle m opgewektheid naar Kethel zouden zijn ge komen om de feaetvreugde te helpen verno> gen. Vervolgens bracht spr. een wooro yao hulde aan de nagedachtenis van den oprichter, wijlen den heer J. ,J. Verspeek. Na de Slo treden directeuren te hebben gememoreev bracht spr. een bijzondér woord van huid? aan de eere-direeteur, den heer P. Th. J. Ver speek en aan d« heer-en M. J. Wever en A. Peters, welke beide laatste heeren tevens bun 40-jarig lidmaatschap van St. Radboud hoi- dachten. Spr. noemde hun de'Steunpilaren cUe steeds hun beste krachten voor de vreenlgum hebben gegeven. Voorts brachit spr. hulde eu dank aan het bestuur voor hetgeen zij m de afgeloopen periode .hebben gepresteerd. Na een hartelijk welkomstwoord tot aüen te hebben geilcht, memoreerde bij nog hoe de jubileerende ver- eeniging steeds bij openbare en familie-feesten bereid was gevonden haar opluistering te ver- leenen en hoe de bescheidenheid hierbij, altijd haar eer is geweest. Tenslotte wehscht spr. alle muziek- en zangverenigingen veel succes toe en hoopt, gelijk thans de zon doorbreekt déze ook over St. Radboud nog vele jaren zal ui-ogen blijven schijnen, (applaus). Vervolgens deelde spr. mede dat een voorstel van B en W. aan den raad om een blijvende herinnering aan St. Radboud te schenken, al- gemeente instemming had gevonden. Spr. over handigde hierna aan den voorzitter van St. Radboud een gouden medaille als een herinne ring aan dit concours. Spr. hoopte dat zij een blijvende plaats aan het vaandel mocht krijgen. Met den wensch dat het feest zich zal ken merken door een prettige stemming, besloot spr. zijn toespraak, welke luid werd toege- juicht. Hierna sprak de diweteur do heer Joh. Oomos, namens het bestuur van St. Radboud enkele woorden van dank, in het bijzonder tot den burgemeester die in alles wat het con cours betreft St. Radboud zoo terwille is ge weest. Ofschooit St. Radboud, volgens spr., niet aan het concours mag deelnemen, kunnen wij toch zeggen, dat zij de hoogste prijs, heeft be haald, n.l. de gouden medaille, waarvoor spr. hartelijk dank zegde. Nadat de ee-rewijn was rondgediend werd met het concours een aanvang gemaakt. De uitslag luidt als volgt:; Kinderkoren: 4c aïd.: De Kleine Stem, Kethel, 266 p.; 2e prijs; De Jonge Stem, Over- schie, 233 p., 3e prijs, le afd.: O.N.A.'s Voor bereiding, Nieuw Helvoet, 290 p., 2e prijs. Mannenkoren: 1ste afd.: Wilhelmina, Helle- voetsluis, 319 p., 1ste prijs; Uitmuntendheid; Nederlandsch Staalindusjrie, Rotterdam (Span gen) 307 p., le prijs. Gemengde koren: afd. Uitmuntendheid, zang en Vriendschap, Hekendorp, 314 p., 1ste pr.; De Lof-stem, Kethel, 275 p., 2e prijs. Eere afd.: De Lof,stem, Overschie, 266 p., 2e prijs. Fanfare, 3e af*l,: Kunst en Vriendschap, Kethel, 276 p., 2e prijs; 2e Afd.: Volharding, Rhoon, 334 p... 1ste prijs. Uuitmuntendheid: Soli Deo Gloria, Hoogvliet, 274 p., 2e prijs. Harmonie, afd. Uitmuntendheid: De Har monie, Overschie, 271 p., 2e prijs. Marschwedstrijd: Volharding, Rhoon, 100 p., lste prijs- Hedenmiddag om 2 uur zal het. concours worden voortgezet en hedenavond -v orden be sloten rn-et een concert door het R- K. Har- nvonie-orkest St. Caecilda, uit Schipluiden. Dinsdag bestuursvergadering R. K. MetaaL bewerkersbond ,,St. Eloy", Gebouw R. K. Volks bond. lederen Woensdagmiddag van 3—3% uur gelegenheid tot afhalen van Naaiwerk voor de Missienaaivereeniging, Korte Kerkstraat 6. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedams- Mannenkoor" (dirigent Paul v. d. Putten). Groote zaal van den R. K. Volta bond. lederen Woensdagavond van 8 tot 10 uur ln den R. K. Volksbond gelegenheid tot het af halen van naaiwerk voor de Theresia-vereeni- ging. lederen Vrijdagavond van half 9 tot half 11 repetitie Koninkl. Zangvereeniging Schiedam's Mannenkoor „Orpheus" onder leiding van Ed. Flipse. Gebouw R. K. Volksbond. lederen Zaterdagmiddag van 3—5 uur zitting bestuur Spaarfonds R. K. S. V. „Excelsior". Gebouw R. K. Volksbond. 7 Aug. Diergaarde, avondconcert solisten Ital. Opera, 8 Aug: Groote Kerk, orgelvoordracht J. H. Besselaar Jr., 8 uur Diergaarde, avondcon cert Rott. Phih. Gen. 10 Aug.: Do-eletuin, 3e pop. concert Rett. Philh. Gen. en Mannenzangver. „Apollo", 8 uur Diergaarde, middagconcert Rott. Philh. Gen. D a g e 1 ij k s: Tivoli-schouwburg, Turf in je ransel (Bouwmeeisiter-revue 8 uur (voor volw.); (Zomdag ook 2 uur). Bioscopen: goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 7 dezer in: Corso; RoyalLuxor (voor volw.)City (voor volw.) Grand-théatre (voor volw.); Olympia (voor volw.)Ooster-theater (voor volw.)Colosseum (voor volwassenen). TSJANG KAI SJEK. De hoofdaanvoerder der Chineesche nationalisten neemt wat rust in een van zijn hoofdkwartieren. VERLOREN VOORWERPEN Een speld met steentje; zw. pontemonnaie met inhoud; doos(met heeren- eu dames hoede» paar zw. regenpijpen; blauwe pet; gabardine overjas; rolletje penningen; schildpadden portemonnaie; kinderschoeutje; roode dames- pantoffel; beige tasch met goud horloge; riem van een machine; bruine -dames portemonnaie, bruine portemonnaie met inhoud; wegenbelas- tingkaart; bril; korfbal-schoenen (THOR) R.K. KIESVEREENIGING „ZWIJNDRECHT" Jaarvergadering op Dinsdag 12 Augustus a.s. 's avonds 8 uur in R.K. Vereenig-in-gsgebouw. Agenda: 1. Notulen, ingekomen stukken en mede- deelingen. 2. Jaarverslagen Secrtaris eii Penning meester. 3. Bestuursverkiezing, periodiek aftredend zijn de heeren: Remmerswaal en Tol lens. De heer Remmerswaal stelt zich niet meer herkiesbaar. 4. Jrvarlijksche verkiezing van vo-cirzitter uit het voltallige bestuur. 5. Rede door den Wel-eerw, Heer Nijman, kap. te Dordrecht. Onderwerp; De „Re- rum Novarum" in onze dagen. 6. Rondvraag en sluiting.. SCHIEDAM, 7 Aug. Officleele noteering van de commissie uit de Kamer van Koophandel, Moutwijn Moutwijn per H.L. ad 46 pet. 13. HERMAN JANSEN Spoeling Spoeling 0.90. SCHEEPSBEWEGING Gedurende de maand Juli werden aan de Oude Merwedesluis in de richting Amsterdam geschut 732 schepen, inhoudende 668.365 ton, richting Merwede 783 vaartuigen met een in houd van 69.840 ton, totaal 1515 schepen, inh. 138.205 tom. Aam de Groote Merwedesluis Werden gedu rende de maand' Juli geschut in de richting Amsterdam 1084 vaartuigen met een inhoud van 262.353 ton, richting Merwede, 854 sche pen, inh. 141.139 ton, tesamen 1938 vaartuigen, inhoudende 403.492 ton. DUIVENSPORT De Julianabode hield een wedvlucht met 83 jonge duiven vanuit Vilvoorde (België), waar van de uitslag was als volgt: Abr. Roza 1 2 en 14; J. A. de Bruijn 3 6 7 9 en 13; B. Muilwijk 4 en 5; M. de Gooij 8; van Leeuwen 10; J. Killian 11 12 15 16 en 17. Aankomst eerste duif 9.15.43 uur, 17e duif 9.40.14 uur. Eveneens vanuit Vilvoorde organiseerde de postdui venver eeniging De Wilhelminabode een wedvlucht. In concours 110 duiven, die glots werden ook te 8 uur. le aankomst 9.00.31 uur, 22ste aankomst 9.22.27 uur. Uitslag: H. Bartel 1; A. M. Vroege 2 4 6 7 en 20; J. M. Orlemans 3 8 13 14 en 15; J. A. de Gruns 5.en 11; J. v. d. Berg 9 10 12 en 16; A. C. Beguin 17 en 18; J. Hage 19; A. Hooikaas 21 en 22. Vanuit Dax hield dezelfde vereeniging een vlucht met 14 duiven (afstand 1007 K.M.). Lossing Zaterdag te 12 uur; eerste aankomen de duif Zondag 10.45.04 uur, laatste of wel overduif 6.12.00 uur. Uitslag: J. A. de Grunt 1 2 en 4; J. M. Orleans 3; A. Hooikaas 5. De uitslag van do door de vereeenigingen Wilhelminabode u T.O.G. vanuit Vilvoorde ge houden t.b.c.-wedvlucht is als volgt: J. M. Orlans 1 4 9 10 en 20; A. M. Vroege 3 n 17; A. C. Beguin 12 en 13; J. A. de Grunt 2 7 en 18; J. v. d. Berg 5 6 8 en 11; J. Hage 14; M. v Vugt 15; A. A. Vink 16; D. Middelink 19.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1930 | | pagina 1