LAATSTE BERICHTEN ZEETIJDINGEN MAANDAG 25 AUGUSTUS 1930 ROEIWEDSTRIJDEN TE ANTWERPEN. Ntccessen van Nautilus. R. K. ROTTERDAMSCHE VOETBALBOND duivestein-cup NATIONALE ZWEMWEDSTRIJDEN TE HEEMSTEDE. NED. SCHAAKBOND. Groote bondswedstrijden te V alkenburg. ZILVEREN VOETBALCOMMISSIE. De Z. V. C. bestaat 30 jaar. WATERSPORTVEREENIGING AEGIR. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN WESTLAN DIA ^estJamdiia 1Spartaan 1 28; Westlandiia 3 3 4—6. Seriewedstrijden voor klasse schepen- ONDERLINGE DAMES ZWEMCLUB. Nep tunnus-T omooi. MOTOR RIJDT EEN FIETS AAN. BRUTALE AANRANDING IN DE HALSTERSCHE BOSSCHEN. BEDWELMENDE GASSEN. ERNSTIGE SCHEEPSBOTSING BIJ BINGEN. GOEDE VANGST DER POLITIE TE BROOKLYN. AANBESTEDINGEN. MARKTBERICHTEN. VISSCHERIJ. SCHIPPERSBEURS. RIJNVAART. BINNENLANDSCHE HAVENS STOOMVAARTLIJNEN BUITENLANDSCHE HAVENS GEMENGDE BERICHTEN DE NOORDERSLUIS TE IJMUIDEN. NAGEKOMEN ZEETIJDINGEN werden op het Nieuwe Kanaaldok pen roeiwedstrijden gehouden door de Soe. Loyale Nautique Anversoise en Antwerp Rowing Club te Antwerpen, waarvoor Polen, Frankrijk, Nederland en verschillende vereeni- Eingen uit België hadden Ingeschreven. Neder land werd vertegenwoordigd door Nautilus te Rotterdam. Deze internationale roeiwedstrijden onderscheid den zich gunstig van die, gehouden te Luik. De wedstrydbaan op het Nieuwe Kanaaldok was een rechte baan van 1600 Meter lang en 300 Meter breed, zoodat met gemak de wedstrijd van 9 senior-achten naast elkaar gehouden kon wor den. Alleen de sterke wind, die in de lengte van de baan stond, deed de baan nog al woelig wor den, hetgeen tengevolge had, dat de volgorde Van het programma gewijzigd moest worden en eerst de wedstrijden werden gehouden voor miii- taire jollen, jollen voor beginnelingen en wrik- ker-wedstrijden voor schippers. Daarna werd aanvang gemaakt met het num ber senior gestuurde vier. Hiervoor kwamen 8 ploegen uit: C. R. Bruxelles, Nautilus Rotter dam, C. N. Tournai, R. S. N. Gand, S. N. M. P. Paris, Klub Wivslarski 1904, Poznan. In deze face nam de Vier van Nautilus onmiddellijk bij da start de leiding en was weldra een lengte voor. Op 1000 Meter liepen de kampioenen van Polen iets in en een boord aan boord-race volgde tot de finish waar Polen, met een halve meter verschil, het eerst door de finish ging, waardoor Nautilus in dit nummer den tweeden prijs won. Bij den start kwamen de Polen aan de gunstigste boei te liggen, terwijl Nautilus in den wind onder den wal roeide, waardoor de ploeg gehandicapt Werd door slecht water. Vervolgens startten de acht juniors, waarvoor 8 ploegen aan de start kwamen, waarbij de R. S- N. Gand den eersten prijs wist te behalen. In het nummer junior double scull startte Nautilus Rotterdam, C. R. Bruxelles, S. N. Bruges, R. S. N. Bruxelles, S. R. N. Anvers en R. C. N. Dinant. Bij de start kwamen de ploegen goed weg en volgde een race, waarbij de ploegen elkaar in het begin goed partij gaven. Op 1000 meter leidde R. S. N. Bruxelles, op een lengte gevolgd door Nautilus. De Rotterdammers zetten hier een spurt in en liepen geleidelijk in, waarna ze spoedig een lengte voorkwamen, welk verschil zy wisten te handhaven zoodat zy als eerste door de finish gingen en daardoor beslag legden op een wisselbeker Coupe „Dêrickx Tokkie" en 4 medailles. Daarna volgde een wedstryd in gestuurde Twee, waarvoor 9 ploegen aan den start kwamen, junior en senior, waarbU het senior gewonnen werd door Polen en de junior door Soc. Nautique des Régates Rémoises te Reims. In den loop van den wedstryd was de wind, die in het begin in het verlengde van de baan stond, wat afgeluwd en gedraaid zoodat hu thans schuin over de wedstrydbaan stond. Nu was de beurt aan de achten senior, waar voor 8 ploegen aan den start kwamen, waardoor een mooie race ontstond, zooals wel op weinig banen in Europa te zien zal zyn. Ook hier wis ten de goed roeiende Polen hun superioriteit op de overige ploegen te bewyzen door het eerst door de finish te gaan. Deze wedstryd werd gevolgd door een wedstryd in skiff en de skiffeur Lafontaine van de R. C. N. Gand bewees een sterk en goed roeiend skiffeur te zün, die den wedstryd met eenige lengten ver schil op zyn tegenstanders uit het vuur sleepte. Teigen een dar sterkste eupfighters, n.l. het Goudsche D.O.N.K. behaalde Duiven een zwaar- bevochten 32 zege. -> v0or de Dul ven .serie speelden verder Spar taan 2 en Lodewijk 1 gelijk (1—1). Spartaan Was hij loting de gelukkige. Voor de V.V.L.-senie bekampten Duiven 4 en Lodewijk 3 elkaar. Met rust leidden de groen witte® roet 30. Na de thee bieden de rood- broeken hardnekkige®: tegenstand. Tenslotte Wint Lodewijk ntat 52. De voornaamste uitslagen luiden: 50 M. schoolslag heeren adspiranten: 1. A. v. Kalken (D.J.K.) 42.8 sec.; 2. H. Boas (D.J.K.) 43.2 sec.; 3. J. R. Seubring (D.W.R.) 45.8 sec. 200 M. schoolslag heeren: 1. C. Vrugt (D.W.R.) 3 min. 3.4 sec. (tevens kampioen van den Haarl. Z. B.); 2. A. C. de Bruyn (D.W.R.) 3 min. 9.6 sec.; 3. C. van Elllnckhuizen (Haarlem) 3 min. 17.8 sec. 100 M. vrye slag nieuwelingen: 1. D. Philip- Po (H.P.C.) 1 min. 14 sec.; 2. J. van Zadel (H.P.C.) 1 min. 14.8 sec.; 3. J. C. Laddé (D.J.K.) 1 min. 16.4 sec, 10-0 M. vrye slag heeren seniores: 1. G. van Voorst (A.Z.) 1 min. 8.4 sec.; 2. C. Leeman (Haarlem) 1 min. 10.2 sec.; 3. J. van Hemsber- gen (Haarlem) 1 min. 10.4 sec. 5X50 M. vrüe slag estafette; 1. H.P.C. 2 min. 40.6 sec.; 2. Haarlem 2 min. 50.8 sec.; 3. D.W.R. 2 min. 53.6 sec. Zweedsche estafette 501002005050 M.: 1- H.P.C. 5 min. 40.6 sec.. 2. Haarlem 5 min. 4L4 sec. 10X50 M. vrye slag estafette: 1. H.P.C. 5 min. 27-4 sec.; 2. D.W.R. 6 min. 11.4 sec. Waterpolo: H.P.C.A.Z. 53. Er is groote belangstelling voor de bondswed- ®tryden, die dit jaar voor het eerst in Limburg Worden gehouden, en wel te Valkenburg, zulks °P verzoek van den Limburgschen Schaakbond. Circa 60 schakers zün naar 't Zuiden van ons and getogen, die als volgt in groepen verdeeld 20 hoofdklasse, 18 eerste klasse, 6 tweede asse, 8 derde klasse, terwyi de districtskam- vertesenwoordigd zyn door de heeren cnelfhout, Geus, R a. J. Meyer, Van Steenis, Sehnan en Spinhoven. ontvan?^+1<J^as' om vler uur» heeft de officieele bestuur va ^at3 van de deelnemers, door het wyi om 7 m, Limburgschen Schaakbond, ter- Er Staan verschni81®! r°nd0 aanvangt. Programma- con 1 e £eesteHjkheden op het grotten, autotocht aP de ruïne> tocht door de heuvelland, Limburg k^Uft^"^ SCHAAKTORNOOI te Vijfde ronde LUIK De uitslag van de vyfde ronde luidt- Plecy verliest van Sultan Khan. Rubinstein—Ahues afgebroken. Przeplorka remise met Sultan Beieff, Tartakower remise met Nimzowitsch. Weenink remise met Thomas. Marshall remise met Colle. De uitslagen van de zesde ronde luiden Tho mas wint van Marshall, NiemzowitschWeenink remise, Soultanbeieff verliest van Tartakower, AhuesPrzepiorka remise, Pléci verliest van Bublnstein, Sultan Khan wint van Colle. De Zilveren Voetbalcommissie heeft steeds de kunst verstaan het tornooi, dat zy jaariyks op het terrein van Sparta te Rotterdam doet hou den, aantrekkeiyk ta maken en voor een gezellige sfeer te zorgen. Dertig jaar lang is deze kleine commissie werkzaam geweest in het belang van de sport en heeft immer getracht het ware amateurisme te doen bewaren. Van de leden, die thans deel uitmaken van de commissie, heb ben de heeren Joh. J. Meyer en C. W. van Has selt van het begin af zitting gehad. Eerstge noemde weet als voorzitter voortreffeiyk te recipieeren, heeft voor een ieder een hartetyg woord en weet de organisatie van de wedstryden by de heeren C. W. van Hasselt, W. Reidt en H. J. Willing in veilige handen. Toen, wy herinneren het ons nog als de dag van gisteren, zes jaar geleden, de Z. V. C. er een oogenhlik over dacht de wedstrijden te doen eindigen H. B. S. had het haar gemakkelijk gemaakt door het winnen van den tweeden bal een dergeiyk besluit te nemen gingen er ven alle kanten stemmen op om dit te voorkomen en tenslotte is de commissie voor de „overmacht" gezwicht en wtj moeten hieraan direct toevoe gen, zy heeft met veel élan voortgewerkt en is erin' geslaagd het driedaagsche tornooi steeds een zeer apart cachet te geven. Als eens een oogerüjlik de goede orde dreigde verstoord .e wordSi, doordat een der vereenigingen of haar aanhangers meenden, dat er onbiliykheden of onjuiste scheidsrechterlüke beslissingen werden genomen, dan wist de commissie steeds den juisten weg te vinden om de verhitte hoofden weer tot redeiykheid te brengen. Wanklanken behooren dan ook op dit tornooi tot de zeldzaam heden. Vrywel alle jaren zün de wedstryden in Rot terdam gehouden, op een enkele uitzonderi ig na. Zoo byv. was in 1907, toen Sparta van net Schuttersveld naar de Prinsenlaan moest verhui zen, het terrein nog niet gereed en verleende H P. C. in Haarlem "aan de Z. V. C. Gastvrüheid Twee jaar later heersehte er cholera In Rotter dam en zag de Z. V. C. zich genoodzaakt haar tenten op het terrein van Quick in Den Haag op te slaan. In de samenstelling van de commissie is In den loop van de jaren eenige wyziging gekomen door het overlüden van den heer Musly en door dat de heer J. Warner als voorzitter van den N. V. B. aftrad. Op het oogenblik bestaat de Zilveren Voetbalcommissie uit de heeren Joh. J. Meyer, C. W. van Hasselt, H. J. Willing, W. Reidt en ir. J. W. Kips. De Z. V. C. mag zich nog steeds in een groote belangstelling verheugen en het feit alleen, dat in verband met de groote inschryving enkele clubs van deelneming moesten worden uitgesloten, bewpst voldoende, dat dit tornooi onder voet ballers zeer gewaardeerd wordt. Wy vertrouwen dan ook, dat dit tornooi nog vele jaren voor Rotterdam bewaard zal mogen biyven en spreken naast onze gelukwenschen aan dé commissie, de hoop uit, dat de vereeni gingen, die haar medewerking er aan geven vooral de sportiviteit hoog zullep houden. Niets is der Commissie liever dan dat. Gisteren heeft de watersportvereeniging Aegir op den Bergsche Plas te Hillegersberg den derden en laatsten wedstrijd doen houden van de seriewedstryden voor klasseschepen. De eerste en tweede wedstryd zyn gehouden resp. op 25 Mei en 22 Juni. Er stond een behoorlyke bries, waar door de wedstryd een vlot verloop had. De uit slagen van gisteren luiden: 12-voetsjollen: 1. Bonzo van P. J. J. Huybers, 38 pnt.2. Ideaal van J. N. Karreman, 35 pnt.; 3. Black Diamond van Jac. Barzilay Jr., 29 pnt.; 4. Nimph van W. A. de Ridder, 18 pnt. 14-voetsjollen1. Najade van Gebr. v. d. Valk (stuurman R. W. v. d. Valk), 38 pnt.; 2. Pierrot van A. H. Bloem, 23 pnt. Sterklas: 1. Orion van M. van Keulen, 26 pnt.; 2. Bettelgeuse van v. d. Hoek, Ostende, 26 pnt. Daar de totaaltyd van de Orion 1 seconde beter was dan van de Bettelgeuse, won Orion den eersten prijs. In de regenboogUlasse is gisteren niet gestart. De hoofdpryzen, welke werden toegekend aan hen, die over de drie wedstryden gezamenlijk het hoogste aantal punten behaalden, werden als volgt gewonnen: 12-voetsjollen: Bonzo van P. J. J. Huybers, 121 punten. 14-voetsjollen: 1. Najade van Gebr, v. d. Valk (stuurman R. W. v. d. Valk), 102 pnt. Sterklasse: Bettelgeuse van v. d. Hoek, Ostende, met 77 pnt. RegenboogklasseE.N.N.A. II van II. Daams met 30 pnt. In frlsch water van om en naby de zestig graden heeft de O.D.Z. gisterenmiddag in de zweminrichting aan de. Koushaven te Rotterdam wedstryden gehouden, waaraan uitsluitend dames hebben deelgenomen. Vermelding verdient het nummertje „buiten mededinging" dat de 3-jarige Nellie Bezü, het jongste lid van de O.D.Z., met twee saluutsprongen en een baantje rugzwem- men liet zien. De uitslagen luidden: 20 M. schoolslag aspiranten tot 12 jaar: 1. A. M. Verryzer 17 sec.; 2. D.. Zandman 17 sec.; 3. E. Vollmer 171/5 sec.; 4. A. Blesgraaf 17 2/5 sec. 20 M. vrh'e slag aspiranten tot 12 jaar: 1. R. Mastenbroek 114/5 sec.; 2. H. Tjebbes 15 sec. 40 M. schoolslag aspiranten van 13 tot 16 Jaar: 1. J. Limburg 331/5 sec.; 2. C. Luyke 34 2/5 sec.3. B. Dunkerbeck 35 2/5 sec. 40 M. vrüe slag aspiranten van 1316 Jaar: 1. W. Mudde 26 sec.; 2. J. v. Daelen 28 4/5 sec.; 3. M. van Daelen 29 3/5 sec.; 4. J. v. d. Puyl 31 2/5 sec. 100 M. schoolslag (vrye deelneming): 1. M. Bolte 1 min. 32 2/5 sec.; 2. C. Luyke in 1 min. 341/5 sec.; 3. Toos Roos in 1 min. 36 sec.; 4. C. Linse 1 min. 37 1/5 sec! 40 M. vrye slag (beginnelingen)1. M. Berkel 28 1/5 sec.; 2. R. Mastenbroek 281/5 sec.; 3. I. Hoftüzer 28 1/5 sec. 40 M. rugslag aspiranten 1316 jaar: 1. N. Mudde 33 1/5 sec.; 2. C. Luyke 34 sec.; 3. J. van Daelen 35 sec. 40 M. schoolslag gehuwde dames: 1. J. van Haren 414/5 sec.; 2. v. d. Laan 43 3/5 sec.; 3. M. W. Dorsman 44 3/5 sec.; 4. Prijdekker 44 3/5 sec.; 4. Langhorst 45 sec. 40 M. vrye slag gehuwde dames: 1. Masten broek 35 3/5 sec.; 2. Thieme 513/5 sec. 100 M. vrye slag leden: 1. N. Mudde 1 min. 19 2/5 sec.; 2. C. van Gort 1 min. 21 sec.; 3. I. Breukel 1 min. 25 sec.; buiten mededinging zwommen: zus Braun 1 min. 13 3/5 sec.; P. Oversloot 1 min. 18 sec.. J. Grendel 1 min. 20 sec., M. Lejeune 1 min. 22 sec. 40 M. rugslag beginnelingen: 1. J. Koedam 33 3/5 sec.; 2. M. Berkel 33 4/5 sec.; 3. Toos Roos 34 4/5 sec. 20 M. schoolslag voor leden, die nog nooit een prys behaalden: 1. A. Roos 16 sec.; 2. J. Ha- gelüken 18 2/5 sec. Popduiken: 1. C. van Oort 20 sec.; 2. C. Linse 22 1/5 sec.; 3. J. van Haren 27 2/5 sec. Schoonspringen voor leden (drie vrüe spron gen): 1. C. van Oort 67 punten; 2. Toos Roos 54 punten; 3. C. Linse 60 punten. Bulten mede dinging sprongen: Zus Braun 70 punten, P. Oversloot 68 punten en M. Lejeune 64 punten. Gecostumeerd hinderniszwemimen (vrye deel neming); 1. M_ Lejeune 13 2/5 sec.; 2. L. Weers Tcq/5 sec': 3- D- KJn,t 16 sec-: 4- J' Limburg 45 3/0 sec.; 5. B. Martin 18 2/5 sec. Om den Miss Blanche-Beker: C. V. V.—Nep tunus 3—1; S. V. V.—Sparta 1—0; verliezers- ronde: Neptunus—Sparta 4—0; Eindsti-yd: C V. V—S. V. V. 0—1. Om den Neptunus-drietand: Feyenoord vete runen V. U. C. veteranen 3-0; Neptunus vete ranenD. F. C. veteranen 0—4. De berijders naar het ziekenhuis- Gisterenmorgen om kwart voor twaalven had op de Asselsche straat te Apeldoorn een ern stige aanrijding plaats tusschen den 29-jarigen motorrijder G. J. Kortebein en den 17-jarigen wielrijder H. Koster, beiden aldaar. Zij reden naast elkaar ln de richting Jacht- laan, toen de motorrijder voor een drietal wiel rijders die van den tegenovergestelden kant kwamen moest uitwyken om een aanrijding te voorkomen. Het gevolg hiervan was, dat hy den wielrijder Koster aanreed en beiden op den grond werden geslingerd. Kortebein kreeg een hersenschudding, terwijl Koster met een schedelfractuur werd opgeno men. Beiden, die bovendien over hun gansche lichaam op verschillende plaatsen ontvellingen hadden opgeloopen, zijn naar het Ziekenhuis vervoerd. De motor en de fiets, die beide be schadigd zijn, zijn door de politie in beslag genomen. De daders achter slot en grendel. Zaterdagmiddag heeft de marechaussee uit Bergen 01V Zoom in Lepelstraat gearresteerd, zekere v. T. en K. die verdacht werden van een aanranding Vrijdagavond in de bosschen onder de gemeente Halsteren gepleegd. Deze twee mannen hadden op genoemden avond in deze bosschen den heer 3., die in ge zelschap van een jongedame aan het wande len was, aangerand en neergeslagen. Na S. op deze wijze onschadelijk te hebben gemaakt, hebben de kerels zich aan het meisje vergre pen. Hedenmorgen zijn zij op transport gesteld naar Breda en in het Huis van Bewaring on dergebracht, .alwaar zij ter beschikking wor den gehouden van den Officier van Justitie. Zij hebben gisteren reeds een volledige beken tenis afgelegd. Drie personen bewusteloos geraakt. Voor het nazien der huisleiding was de landbouwer, J. v. d. Eisen in de Kampen tte Gemert in den gierkelder afgedaald. Door daar in opgehoopte gassen werd hij echter bewus teloos. Zijn knecht H. v. Hout trachtte liem naar boven te brengen, doch verloor eveneens het bewustzijn. Hetzelfde was het geval met G. v. d. Eisen, die hulp wilde bieden. Door de Gebrs. v. Dommelen werd tenslotte v. Hout, die nog in den put was, met een touw gered. Onmiddellijk was geneeskundige en geeste lijke hulp ter plaatse. Aan v. H. werd het H. Oliesel toegediend. Thans zijn allen buiten ge vaar. HOOR EEN AUTO GEGREPE1. Op den Maastrichterweg bij Roermond werd Zondagmorgen de landbouwer W., die per rij wiel uit Merum kwam, door den auto van den lieer Z. uit Eindhoven aangereden. Met een gebroken arm en vrij ernstige inwendige kneu zingen werd W. naar het hospitaal te Roermond overgebracht. Zondagmiddag is de 21-jarige wielrijder A. Bakker op den dijk onder de gemeente Cal- lantsoog door een hem achterop rijdenden melk- auto gegrepen en van zijn rijwiel geslingerd. Hij is, na voorloopig verbonden te zijn naar de ouderlijke woning vervoerd. AANGEHOUDEN. Door de politie te Tilburg zij® aangehouden G. S. en A. v. L. aldaar, die zich hadden schul dig gemaakt aan diefstal door verbreking, twee maal gepleegd, ten nadeele van den gedistil- leerdhandel V. in de Zwijsenstraat. De beide aangehoudenen zijn recidivist en ter beschik king van de Justitie gesteld. Op verzoek van den commissaris van po litie te Tilburg is door den brigade-comman dant der marechaussee te «Axel aangehouden en naar Tilburg overgebracht L. N. v. d. H., koop man te Helmond, wiens opsporing werd ver zocht wegens verduistering. OVERREDEN EN GEDOOD- Men meldt ons uit Middelburg: Bij den Sloedam is gisterenavond de 27-jarige gehuwde W., die daar rechts van den weg liep, door een particulieren auto bestuurd door v. d. B. uit Gbes, aangereden. Onderweg naar het ziekenhuis te Middelburg is het slachtoffer overleden. LIJK OPGEHAALD. Hedenmorgen is uit het Wllhelminakanaal aan den Lovenschekanaaldijk te Tilburg nabij de Tilburgsche katoenspinnerij het lijk opge haald van den 63-jarigen A. v. H. uit de Kla verstraat aldaar. SLAVENBURG CO.'S BANK IN LIQUIDATIE. Nieuwe vergadering van aandeelhouders bijeengeroepen. Naar wij vernemen Is tegen 27 September a.s. een nieuwe buitengewone vergadering van aandeelhouders van Slavenburg Co.'s Bank in liquidatie te Schiedam bijeengeroepen. De eerste vergadering werd destijds verdaagd, aan gezien het rapport van de liquidatie-commissie niet gedurende 30 dagen voor aandeelhouders ter inzage had gelegen, hetgeen de statuten der vennootschap voorschreven. Thans ligt het verslag van de liquidatie- commissie ter inzage en daaruit blijkt, dat alle deposito's en vorderingen van crediteuren wer den afgewikkeld. Aan aandeelhouders kan echter tegen de aanvankelijke verwachtingen in, geen ultkeering meer geschieden, daar door verlies op effecten en als gevolg van enkele gevoerde processen, welke verloren werden, geen tnlddileu voor uitkeering aan aandeelhou der» overbleven. Paniek onder de passagiers. BERLIJN, 24 Augustus. (W.B.) In de nabij heid van Bingen Is het Zaterdagavond op den Rijn tot een ernstige botsing tusschen twee stoomschepen gekomen. Door een defect aan de stuurinrichting liep het s.s. „Schuermann" met volle vaart op het dlchtbezette passagiersschip „Glück Auf", welks scheepswand verbrijzeld werd, waarna de keuken totaal werd vernield. Onder de passagiers van de „Glück Auf", brak een paniek uit. Vier personen werden zwaar gewond, 30 liepen lichte verwondingen op. Tat van opvarenden kregen een zenuwschok en men kon hen slechts met moeite ervan terughouden in het water te springen. Gelukkig slaagde men er in de „Glück Auf" naar den wal te sturen. Tal van booten kwamen toen te hulp en brachten de passagiers aan land. Groote hoeveelheid wapens in beslag genomen en drie bandieten geknipt. NEW-YORK, 25 Augustus (V.D.) De politie heeft te Brooklyn een groote hoeveelheid wa pens ontdekt, behoorende aan een beruchte bandietenbende. Het is één der grootste voorraden, waarop de New-Yorlcsche politie in den laatsten tijd beslag heeft kunnen leggen. Eenige detectives waren een groote partij gestolen diamanten op het spoor gekomen, die aan boord van een Baltisch schip werden ver kocht, of overgegeven aan een vrouw, een goede bekende van de politie. De vrouw werd gevangen genomen en in den loop van den avond werd een inval gedaan in het huis te Brooklyn, waarin de vrouw was ver dwenen. Een groote hoeveelheid springstof, bommen, geweren, machinegeweren en revolvers werd ln beslag genomen en drie beruchte bandieten wer den gearresteerd. Rotterdam, 25 Augustus. Alhier is namens de N.V. Abraham van Stolk en Zn aanbesteed liet bouwen van een kantoorgebouw, een schaft lokaal, een garage, een portiersloge, op het ter rein aan den Abr. v. Stolkweg te Overschie. Ingeschreven werd als volgt N.V. Th. Smeu- lers aann. bedr. 122.850; N.V. v. Splunder's Aann. en Handelmu, Ridderkerk, ƒ117.361: A. J. v. Werkhoven, Hillegersberg, 108.950; Gebrs Uyteriinde, 108.950; W: J. v. d. Kaaden 108.500; J. H. Muiier Zn 107.402; N.V. Dura Aann. My 102.400; G. Key 100.650; N.V. Bataafschs Aann. My voor bouw- en betonw. J. v. d. Wal, Den Haag, 99.900; G. Elfferich, Overschie, 97.780; N. V. d. Bos Czn 90.800; D. Klaasser, 95.146; J. v. d. Peppel Jr., Hillegersberg, ƒ95.000; C. Bal Jr. 93 830; Coöp. Ver. Arb. Coöp. v. h. uitv. van bouwwerken „Rotterdam" 93.787; G. Gesman en C. Zoetemeyer, Alien a/d. R., 93.390; Rotterd. Aann. My ƒ92.300; N.V. Ingenieursbur. voor Bouwnüverheid, Den Haag, 92.155; N.V. Bouw- en Aann.-bedr. v/li. Gebrs. Kwaaitaal 91.400; P. A. Heynsbroek en C. Leenderts, Schiedam, 89.800; de overigen aldaar. GORINCHEM, 25 Augustus. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 177 runderen, 5 nuch tere kalveren, 9 varkens, 896 biggen, en 30C overloopers. De prijzen waren als volgt: zware kalfkoeien 350400, melkkoeien 225323, kalfvaarzen 175300, guste vaarzen 140190, pinken 120160, stieren 100250, nuchtere fokkalveren 2022, nuchtere exportkalveren 8 —12, drachtige varkzens 130150, natte zeugen 7085, overloopers 2540, biggen 1525. Eiermarkt. Kipeieren 5.506 per 100 stuks. ROTTERDAM, 25 Augustus. Op de veemarkt aangevoerd: 391 vette runderen, 265 vette en graskalveren, 1022 schapen of lammeren, 876 varkens. De prüzen waren als volgt: vette koeien le kw. 1.03—1.18, 2e kw. 0.92—1.02, 3e kw. 8292 ct, kalveren le kW. 1.41—1.53, 2e kw. 1.21—1.31, 3e kw. 1.10—1.20, schapen le kw. 59—68 ct, 2e kw. 52—58 ct, 3e kW. 45—51 ct, lammeren 7282 ct, zuiglammeren per stuk 22 32, varkens le kw.' 6567 ct, 2e kw. 6365 ct, 3e kw. 6163 ct, export 6064 ct per kg. Handel: De handel in runderen was iets beter dan verleden week Dinsdag, waardoor ook duur der werd verkocht. Vette kalveren ruim aan- aangevoerd, waardoor handel zeer lui en lager in prys dan verleden week. Schapen ruim aan gevoerd en ongunstige berichten uit het buiten land, waardoor handel zeer slecht en lagere pryzen. By de opening der varkensmarkt liet het zich aanzien, dat de handel minder goed zou afloopen, later kwam daar verandering in, en werd op het laatst zelfs vlot verkocht. Veel 'hoogere pryzen werden alleen bU uitzondering gemaakt. Zouters handel ook redelyk. ROTTERDAM, 25 Augustus. Westlandsche schoolmeesters zand lange en ronde 89 ct en Westlandsche kleir.e ronde 45 ct per kg., eerste lingen 2.80-3, Zeeuwsche blauwe en bonte 3.50 4.20, Zeeuwsche eigenheimers 2.752.90, blau we eigenheimers 2.803.20, Brielsche eigenhei mers 2.803.30 per ILL. Aanvoer en handel redelyk. ZWIJNDRECHT, 23 Augustus. (Groenten- en Fruitveiling) Bloemkool 1 esrt 4—10, 2e srt 0.501.10, witte komkommers le srt 3.40 5.50, 2e srt 0.601.60, groene komkommers la srt 35.80, 2e srt 0.502.80, meloenen le srt 2528 per 100 stuics, tomaten A 4.80 5.40, B 4—4.60, C 3.604.60, CC 1—2.20 per 100 pond, uien le srt 2.502.80 per 100 kg. KRALINGSCHEVEER, 25 Augustus. Aange voerd 5 kleine zalmen 2.403.25 per pond. ROTTERDAM, 25 Augustus. Heden werden ter markt alhier van IJmuiden en elders 220 manden en kisten versche visch aangevoerd. De pryzen waren: middel schol ƒ1520, ki. id. 5 —10, mid. schelv. 1014, ki. id. 3—6, gr. gul 59, kl. id. 36, makreel 10—15 per mand. ROTTERDAM, 25 Augustus. Vlet- en lichterwerk. 100 tot 150 ton 6, 200 ton 6.50, 250 tot 300 ton 7. Alles per dag. Vaarwerk, voor zwaar goed. 100 ton n. Zaan dam 190 per last. Er heerscht een lustelaoze stemming. ROTTERDAM, 25 Augustus 1930. B o v 0 n-R y n. Waterstand vallend. Er was weinig vraag. Ruimte was voldoende. Stemming onveranderd Voo ruwe producten betaalde men ca. 50 ct( per Iaat. B e n e d e n-R y n. Waterstand vallend. Er was weinig vraag. Ruimte voldoende. Stemming onveranderd. Ertsvracht met yt lostyd (4 dagen) 25 ct., met lostijd (8 dagen) 35 ct. per last. Sleeploon volgeng het 27)( ets. tarief. 700 tons graan naar Dusseldorf 75. ROTTERDAM aangekomen. 23 Augustus namiddag: 2.50 OBSIDIAN, Herfurth Co.. King's Lynn. Maashaven Nz., stulcg.3.45 AROLA MENDI, Sota Aznar, B.-Ayres, Maashaven 17, graan; 4.LEANDROS, Montan Trar.sp. Ges., Mor- phoubaai, 2e Katendr. haven Wz„ erts; 6. CABOURG, Les Cor.s. Réunis, Rouaan, Waal haven 18, erts; 8.15 CAPIT. PRIEUR, Les Cons. Réunis, Havre, Waalhaven 16, erts; 8.4-0 HUGO FERDINAND, Transp. My. Vulcaan, Gent, Waalhaven 34, ledig; 9.20 SIGGE, N.A.B.O., Pooie, Waalhaven 36. ledig. NIEUWE WATERWEG aangekomen: 23 Augustus namiddag. NEERLANDIA, m., Londen, voor Beverwyk (ais bij ligger) 10.30 CALANDPLEIN, Wabana: 11.10 VINO- CEAN, Londen, bunkert Vlaardingen. vertrokken: 23 Augustus namiddag: 2.10 CHR. MATTIilESSEN. Stockholm; AL- HENA, Hamburg; 2.20 NIEUWLAND, Gran gemouth; LEOVILLE, Havre; 2.45 ENERGIE, Kopenhagen; TOM. Immingham; 3.10 SEETEU- FEL, sibt., Cuxhaven; 3.23 ALFONSO PEREZ, Hartiepool; NIJVERDAL, Struer; IJSELKERK, Hamburg- 3.45 ALNWICK, Newcastle. LAN- RICK. Leith; MEREL, Londer; LEILA Karl stad; HEIDELBERG. AbB; 3.50 EFFNA, N. Orleans; 4.10 CONTINENTAL. Burgstaken; ERNST BROCKELMANX, Las Palmas; 4.35 SIRIUS (Fin.), Helsingfors; BURMA, Reggio Calabria; FRIESLAND, Newcastle; 5.— PILOT, Newcastle; ESPERANZA, Z.-Georgia; 5.15 DUNLUCE CASTLE, Hamburg; 5.30 HEBE, Vigo. JONGE ANTHONY, Palermo; 6.10 SYG- NA, Lulea; KONSUL CARL FISSER, Narvik; ARY SCHEFFER, Havre; 7.— TAUBE, Libau; SPECHT, Danzig; GRIJPSKERK, Hamburg; EXPORT, Londen; YARMOUTH TRADER, Yarmouth; 7.40 NORDHILD, Greenwich; FOR- TUNA, MiddiesbroORANJEPOLDER, Lon den; TYNEHOME. Sunderland; 8.10 TYNE, Hamburg; 8.10 BATAVIER I, Hamburg; BATA VIER V, Londen. 8.40 ARCLIGHT, Londen; MANNHEIM. Hamburg; HARELDA, South ampton; RAPID, King's Lynn; 8.50 LOKE. Stockholm; GOLDONI, Venetië; BATAVIER VII, Middlesbro; POELDIEP, Lynn; SIN'T PHI LIPS LAND, Londen. 10 NEREUS, Pasajes; NOTTINGHAM, Grims by; 10.30 JERVAULX ABBEY, Hull; LAMPAS, Amsterdam; 10.50 LIBERTY, Goole; 11.10 JOLLY' GUY, Londen; CROMER, Harwich. VLISSINGEN 23 Aug. aang.: PRINSES JU LIANA, Harwich; KATRIENA, Londen, voor Amsterdam; VALK, Londen, voor Duisburg; vertr.: MECKLENBURG, Harwich; gep. naar Antwerpen: RONALD, Port Arthur; KOMET. Londen; PALOS, Hamburg; CITY OF WINNPIEG, Brisbane; ZUID-BEI JERLAND, Londen; HENDRIKA, id.; MONTROSE, Mon treal; COLYTTO, id.; ELEVEEN, Newcastle; TOURCOING, Hamburg; CASTOR, Havre; gep. naar Gent: BUSTOW, Goole; gep. van Antwerpen: WESTMORELAND, Mo bile: EEMD1JK, Rotterdam: ERMLAND, id.; KENTUCKY, Duinkerken; MAMBIKA. Congo; ATTIK A, PernambucoPEMBROKESHIRE, Londen; SP1DOLEINE. id.; BENMACDHUI, id.; SAALE. Australië; TRIPP, Galveston; OTTO, Hull; CITY" OF BRADFORD, Grimsby; gep. van Gent: HUGO FERDINAND, Rotter dam; HEBBURN, Newcastle; CRICHTOUN, Leith; gep. van Ssfls van Gent: HARALD, Aarhuus. IJMUIDEN aang. 23 Aug.: SYON PARK, Rot terdam (ledig; STELLA, Hamburg (stukg.); PERSEUS, Fiume (stukg.); ARES, Hamburg (stukg.) vertr. 23 Aug.: WILLY, Newcastle; MERCU- RIUS. FoweyENSEIGNE MARIE ST GER MAIN, Sunderland; NORDMARK, Hambdrg; THEMIS, Bremen: MAASSTROOM, Leith; RAU- NA, Windau: IRIS, Gothenburg; PROTEUS, Hamburg; GUDUR, Malmo; GATESHEAD, New castle; KLIPFONTEIN, Rotterdam; DERWENT, Goole; HERON, Londen: HONTESTROOM, id.; PHRONTIS, Batavia: VECHTSTROOM, Huil; uitg. vastgemaakt: NIEUYVENDAM. AVlnd Z.W., harde wind, woelige zee, helder. VONDELINGENPLAAT aangek. 23 Aug.; LOVAAS, Londen (bunkert). HOLLAND—ENGELSCPI-INDIë LIJN. IJSELKERK, 23 van Rotterdam naar Hamburg. HOLLAND—AMERIKA LIJN. SPAARNDAM, Rott. n. N.-Orleans 22 (n.m.) v. Tampico. NIEUW-AMSTERDAM, Rott. n. N.-York 23 (2.30 n.m.) v. Boulogne. STATENDAM. N.-York n. Rott. 23 (8.30 n.m.) v. Boulogne wordt 24 (3 G. T.) voor Waterweg verwacht. EEMDIJK, Vancouver n. Rott. 23 (n.m.) v. Antw. en pass. Ylissingen. EEMDIJK 24 (v.m.) v. Vancouver te R'dam HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. OUDERKERK (thuisreis), 22 te Marseille. HOLLAND—AFRIKA LIJN. KLIPFONTEIN 23 van Amsterdam n. Rotterdar. JAGERSFONTEIN (uitreis), pass. 21 Dakar. GRIJPSKERK, 23 van Rotterdam n. Hamburg. RIJPERKERK (thuisreis), 22 van Mombassa. HOLLAND—AUSTRALI LIJN. AMELAND (uitreis) 23 Augustus van Genua. JAVA—NEW-YORK LIJN. PROMETHEUS, 23 van New-York naar Java. TY'DEUiS, New-York n. Java p. 22 Perim. KON. HOLLANDSCHE LLOY'D. FLANDRIA (uitreis) 23 Aug. van Montevideo. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. PERSEUS 23 Aug. van Fiume te Amsterdam. ARES 23 Aug. van Hamburg te Amsterdam. IRIS 23 Aug. van Amsterdam naar Gothenburg. PROTEUS 23 Aug. van Amsterdam n. Hamburg. HEBE, 23 van Rotterdam naar Vigo. BAR-ALT. 21 te Colon. RHEA, Sar.chez 11. Amsterdam 22 te Havre. NEREUS 23 v. R'dam naar Pasajes. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. ALHENA, 23 van Rotterdam naar Hamburg. ROTTERDAMSCHE LLOYD. SIBAJAK (thuisreis) 23 (4 n.m.) van Tanger. BUITENZORG 23 (11 n.m.) v. Londen n. Rott. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. SALABANGKA (uitreis), pass. 21 Gibraltar. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. TROJAN STAR, Rott. n. Japan 22 van Suez. TELEMACHUS, Rott. n. Japan p. 22 Beachy Hd. SARPEDON, 23 van Tsingtao naar Londen. MENELAUS, Japan n. Rott. 21 te Vladivostock. PHRONTIS 23 van Amsterdam naar Batavia. CHARALAMBOS, Rott .n. Piraeus pass. 22 Beachy Head. CITY OF KARACHI, 22 v. Rott. te E.-London. COBLENZ, 22 van Rotterdam te Bremen. CAJPT. AUGUSTIN 22 v. Rotterdam te Rouaan. DE RUYTER, m., 19 van Rostock naar Neuss. RIK B 20 v. Amst. te Kopenhagen. EMSHORN, Rott. n. Lulea pass. 22 Holtenau. ENS. MAURICE PRECHAC, Rott. n. Sete p. 21 Gibraltar. FOPlAFRIC, Rotterdam n. Lome 21 van Accra. FORT BINGER Rott. n. Pt. Bouet 18 v. Gr. Bassam. F OS COLO 18 v. Rott. te Fiume. GOUWESTROOM 22 v. Plymouth n .Fowey. GARTH CASTLE Rott. n. Z.-Afrilca 22 op 120 myl Z.O. v Land's End. GIORGIO OHLSEN Rott. n. Triest 21 op 40 myl Z.O. van Niton. GORECHT, 22 van Londen naar Duinkerken. GRAZIELLA, Amst. n. Hernösand p. 19 Holt. GAMBIA, Rott. n. W.-Afrika 22 van Teneriffe. HOPEDEXE 21 v. Rott. te Shields. HASTINGS Rott. n. Mobile p. 22 Prawle Pt. HECTOR Rott. n. Glasgow p. 22 Lizard. HILLEGOM Kirkenes n. Londen 21 op 400 mijl N.O. v. Cullercoats. JANTJE E„ 22 vail Dartmouth naar Fowey, JANTINA, Schuitema, 22 te Ldn. uitgekl. 11. Brussel. JERVAULX ABBEY 21 v. Rott. te Hull. JANTIENA m., 18 v. Lemvig n. Grangemouth JOI-JAN SANNE 22 v. Rotterdam te Gothenburg KOMET 22 V. Rott. te Plymouth. KNIGHT OF ST. GEORGE, Rott. n. Barry p. 22 Dover. LAHN, Rotterdam n. Kobe 22 van Nagoya. LEEUWARDEN, 23 v. Londen n. Harlingen. LARACHE, Rott. n. Bilbao 21 van Pasajes. LOLIN 21 v. Zaandam te Portland. LISBOA Rott. n. Madeira p. 21 Ouessant. MARTHA. Beck, 21 v. Duinkerken naar Londen. MURLA Rott. n. Valparaiso 21 v. Caldera. MATINA Rott. n. Santa Marta 22 op 80 myl O v. Niton. MARIA m„ 20 v. Pooie te Portland. MERCATOR, Havinga, 21 v. Groningen te Ko penhagen. NOORD-FRIESLAND m., 22 te Londen uitgekl. n. Duinkerken. OISE Amst. n. Parys p. 21 Dover. OLGA 22 v. Calais te Londen. ORANGEMOOR, 23 V. Amsterdam te Pt. Natal OSTPREUSSEN, 20 v. Rotterdam te Pillau. ORIA, 18 van Rotterdam te Makslahti. ORION 21 Aug. van Rotterdam te Bordeaux. PERSEUS, Rott. n. Danzig pass. 21 Holtenau. PEKING, z., 22 van Terneuzen te Hamburg. ROTTERDAM t., Amst. n. Paulsboro 22 op 30 myl O. v. Niton. RHEINHAUSEN, 21 van Rotterdam te Narvik. REMI, Kunst, 22 te Ldn, uitgekl. n. Antwerp. SPREEWALD, Rott .n. Chili 21 v. San Antonio SCOTTISH STANDARD Rott. n. Fayal 22 op 75 myl O. v. Niton. SULACO Rott. n. Castilla 21 op 50 mijl ZZO. v. Hand's End. SUMATRA 22 v. Batavia te Bombay. SPINANGER Rott. n. Las Palmas p. 22 Ouessant TELENA 22 Aug. van Curaqao te Duinkerken. TOLOSA, Rotterdam n. Gdynia p. 20 Holtenau. TUGELA, 21 van Rotterdam te Oslo. TROMP, Schuitema, 22 te Ldn. uitgekl. n. Antwerpen. TEUTON1A, 23 van Amsterdam te Hamburg. TRAFFORD HALL Rott. n. Z.-Afrika 22 van Madeira. VALLESCURA 19 v. Rott. te Napels. VALK, 22 te Londen uitgekl. n. Neuss. VENUS, 22 van Rotterdam te Danzig. WANGONI, 22 van Rotterdam te Hamburg. WACHTEL, 21 van Rotterdam te Reval. WAKAMA Rott. n. W.-Afrika p. 22 Dunger.ess WINSUM Zaandam n. Cardiff 21 op 80 myl O. v. Niton. WALTER REICHEL 2o v. Rott. te Randers. APOLLINARIS II m„ 20 v. Remagen te Pooie. ANTJE m., 22 v. Nieuwpcort te Londen. AMUR MARU Rott. n. Japan p. 21 Perim. AIKLEAF Rott. n. Newport 22 op 40 myi O. v. Nito®. ARITZ MENDI Rott. n. Genua p. 21 Gibraltar, ANTJE m. 22 te Londen uitgekl. n. Duinkerken, ALTONA, Rott .n. Pt. Natal 23 v. East-London ANHALT, 22 van Rotterdam te Kobe. ADOLPH WOERMANN, Rott. n. Beira 22 v East-London. AGILITY, 22 te Ldn. uitgekl. n. Zwyndrecht, BALTIQUE, 20 van Rotterdam te Drammen. BORTHWICK, 21 van Rotterdam te Leith. BOMA, 22 van Rotterdam te Hamburg. BIRTLEiY 21 v. Amst. te Shields. CITY" OF EASTBOURNE Amst. n. Busreh 2 v. Suez. CISCATO, Vlaardingen n, Bari jk 22 Wight. ALKMAAR EN BREDA. Amsterdam, 23 Augustus. De eenigen ty'd in de haven van Hamburg opgelegde stoomschepen „Alkmaar" en „Breda" der Kon. Ned. Stoomboot My. zul len wederom in de vaart komen en vertrekken resp. 29 Aug. en 9. Sept. van Hamburg naar hier om te iaden. TASSO. Londen, 22 Augustus. Het Italinan- sche s. Tasso is in aanvaring geweest met de Tower Bridge. Van schade is niets bekend. ARGUS. AMISIA. Hamburg, 23 Augustus. Op 14 Juni vond by Norderney een aanvaring plaats tusschen het Duitsche s. „Amisia" en het Nederlandschei motorschip „Argus'*, laatstge noemd schip bekwam schade. Het Seeamt, dat deze aanvaring heden behandelde, schreef de aanva ring toe aan het te laat hooren der mistsignalen ais gevolg van den dikken mist, bovendien werd op beide schepen een te snelle vaart gehouden. Het doorvaren van het s. „Amisia" zonder hulp te verleenen werd door het Seeamt afgekeurd. In verband met de voltooiing der werken van de Noordersluis te IJmuiden heeft men ter aan duiding van d@ verschillende vaarwaters aan het nieuwe buitenkanaal en het buitentoelei- dingskanaal de namen gegeven van resp. Noor der-Buitenkanaal en Noorder-Buitentoeleidings- kanaai. Teneinde aan de scheepvaart kenbaar te ma ken langs welken vaarweg men de Noordersluis moet bereiken is op de semphore een seinarm aangebracht. Voorloopig kunnen zeeschepen elkander in het Noorderbuitenkanaal nog niet veilig passee- ren, daarom wordt de invaart in dat kanaal van uit zee slechts met byzondere toestemming van den havenmeester toegestaan. VLISSINGEN 25 Aug. aang.: NYSSINA, Lon den, voor Leerdam; RUDMORE v. Brussel (voor drinkwater) vertr. APOLLINARIS, Londen; RUDMORE, Newcastle; gep. naar Antwerpen: WESTERNLAND, N.- York; WOOLER, Sunderland; VIGRA, Bergen; BIARRITZ, Oslo: TREVIDER, La Plata: NAN KIN, Calcutta: HELGOLAND, Kolding: WEST VLAANDEREN, Londen: PORTUGAL, Cagliari: BARBARA, Kemi; HECHT, Koningsbergen; DURLSTONE, Fowey: LATVIS, Kotka; DELIA, Bremen; ALCYONE, Hamburg; RUGIA, id.; NEUENFELS, id.: RENMIS, Teignmouth; gep. naar Gent: TAKIS, Archangel; IJÏATRA, Yxpila; RENE, Newcastle: BRUNLA, Arendal: gep. naar Terneuzen: FARFIELD, Fowey; gep. van Antwerpen: VADDER GERRIT, Queensborough: CONTINENTAL FREIGHTER, Londen; BRABANT, id.; LIMBURG, id.; WEG A. idem gep. van Gent: LAURA MAERSK .Kopenha gen; TOVELIL, Leningrad. DELFZIJL aangekomen 22 Augustus: GI DEON, Hamburg, haver, kapt. D. Pot; WIE- GERTJE JOHANNA, Holtenau, beukenstammen, kapt H. Dokter; vertrokken 22 Augustus: ANITA, Emden, le dig, E. Wagenborg. BUITENLANDSCHE HAVENS. ARCLIGHT, 24 van Maassluis te Londen. AMSEL, Rotterdam n. Helsingfors 22 v. Abo. ANNELIESE 22 van Rotterdam te Kopenhagen ANNA, m„ 24 v. Rumpst te Londen. ADELAAR, m„ 23 van Cuxhaven n. ALSTER, 23 van Rotterdam te Hamburg. AFRIKA, Rotterdam n. Moji 22 van Singapore. CAVALLE, 22 van Rotterdam te Hamburg. DBRFFLINGER Rott. n. Japan 22 v. Manilla. DREXTE m, 23 te Londen uitgekL n. Beverwijk DALEGARTH FORTH 24 v. Delfzyi te Londen. EXPORT 24 van Rotterdam te Londen. EMSSTROM, 22 van Rotterdam te Harnas. FORMIGNY R'dam n. Marseille p. 24 Gibraltar GOOTE Rotterdam r.aar Cardiff p. 24 Lizard. GRONINGEN 24 v. Harlingen te Londen. GAMBIA, Rott. n. Duala 23 van Las Palmas. HECTOR 24 Aug. van Rotterdam te Glasgow. VOLLRATH THAM, 21 van Rott. te Narvik. VULCAN 23 van Rotterdam te Kopenhagen. W. A. RIEDERMANN, 22 v. Amst. te Baytown. WEST ZED A, 22 van Rotterdam te Mobile. ZEEHOND 23 Aug. van Antwerpen te Dondeg.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1930 | | pagina 7