GEMEENTERAAD VAN SCHIEDAM. DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. n STADSNIEUWS VERK00P1NGEN BOUWGROND BWEERBli EREEN y 53ste JAARGANG WOENSDAG ft SEPTEMBER 1930 No. 15811 bureau, koemarkt 4, sghiedam OVER TERUGKRABBELEN TELEFOON INTERCOMM. 68085 BENOEMING VASTE RAADSCOMMISSIES DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS UIT KETHEL ROTTERDAMSCHE RECHTBANK I IP' I De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco bü vooruitbetaling Per drie maanden ƒ3.25; per maand ƒ1.10; per week 25 cents. Bj] bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per drie maanden 3.75, bij vooruitbetaling. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar A 5 cents per stuk. POSTCHEQUE- en GIRODIENST No. 81440. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 16 regels 1.55, elke regel meer 25 ets. Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor Liefdadig- heidsadvert. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertentiën5 regels 0.50; 10 regels 1.15 regels 1.50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve men bij te voegen. r t- Onn-ovallcnverzekering 500biï overlijden door een ongeval; 500.bij verlies van beide handen, voeten of oogen; 250.bij verlies van één hand, één voet of één oog; 150. bij verlies van een duim; 75. bij verlies van een wijs- fCerf f 50 - brverbelVfn twee voorste ledematen alle vingers Van een Laid; 25.- bij verlies vLn eiken anderen Vinger. - De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand m dit blad worden afgedrukt. „Voorwaarts" heeft bijna een heele kolom vol geschreven over de Koninginnedagviering. Ze heeft het over de feestvreugde, over de ver lichting, over de gondelvaart, maar in eenigs- zins anderen toon dan wij en anderen met ons het deden. "We gunnen haar het onschuldige genoegen. Wanneer we een president van de Nederlandsche republiek rijk waren in plaats van een Koningin, of indien Voorwaarts" ver scheen in een Engelsche stad, waar haar geest verwanten zich nu eenmaal op een hooger standpunt weten te stellen, tien tegen een dat de toon waarin „Voorwaarts" van een feest viering als Zaterdag en Maandag gewag ge maakt had op den onzen had geleken als twee druppels water op elkander. We laten intusschen, zooals we zeiden, aan „Voorwaarts'' gaarne haar genoegen. Wat we haar echter niet kunnen laten, is het geven van de valsche voorstelling alsof wij zouden zijn „teruggekrabbeld" van hetgeen we vorige week Woensdag over het ,,paaifeest" in het Broersveld meenden te moeten opmerken. „Voorwaarts" schrijft namelijk: De Nieuwe Schiedamsche Courant, welke de vorige week Woensdag ronduit dorst te schrijven, dat het op 't Broersveld met de paalslaanderij een. rommeltje was, eD de vrees uitsprak, dat 't met koninginnedag niet veel beter zou worden, schijnt van boven af, d.w.z. vanuit leidenden gemeentekring, 'n wenk te hebben gekregen zooiets na te laten. In de krant van gisteravond tenminste, wordt zelfs de zwijnenboel van j.l. Zaterdag avond met mooie woorden goedgepraat en met lof over de kermis-achtige versiering geschreven. Jammer, dat genoemde redactie twee aangezichten heeft. We weteu niet wat we aan haar hebben. Heeft „Voorwaarts" wellicht vaak te kam pen met „wenken van hoogerhand", dat het zoo spoedig veronderstelt, dat ook andere bladen ze wel krijgen thuisgestuurd? Laat ze te onzen aanzien gerust zijn. Wij ontvangen ze niet en we zouden, ze ook niet aanvaarden. We zijn gewend uit eigen oogen te kijken en danken voor andermans bril. Een redactie die zich- zelve respecteert, past voor instructies van „bovenaf". En verder terzake. Van wat „Voorwaarts" een „zwijnenboel" gelieft te noemen wa3 Zatei dagavond geen sprake. Er was feest en de feestgangers uitten hun vroolijkheid. Tevoren was de taptoe ge blazen, die de gezelligheid inleidde. Van de toon-eeltje" die ons vorige week onze opmer kingen in do pen gaven, viel Zaterdagavond niets te bespeuren. Toen wij na elven voor den zooveelsten keer nog eens door het Broers veld liepen, was alles rustig. Wat de versiering betreft, daarover zijn we nog ondanks het feit, dat „Voorwaarts" het eein „kermisvlering" noemt vol lof. De buurtvereeniging deed haar best, om met de bescheiden middelen, waarover zij te beschik ken had, zoo goed mogelijk voor den dag te komen. Wat wij Woensdag j.l. schreven was helaas waar en koren op den Oranjefeest-molen van „Voorwaarts", die al te lustig aan het draaien geslagen is. Nu de feestviering in het Broers veld een uitstekend verloop heeft gehad, onze indruk van die viering onverdeeld gunstig is geweest, kunnen wij moeilijk om „Voorwaarts" een genoegen te doen, iets anders zeggen dan... de waarheid. Laten we hopen, dat „Voorwaarts thans weet, wat ze aan ons heeft. In de gistermiddag gehouden raadsvergade ring waren afwezig de heeren Fetter en Wieken kamp. Mededeeling wordt gedaan van de volgende ingekomen stutoken: Van B. en W. schrijven, waarbij ter voorloo. pige vaststelling wordt overgelegd de door den Gemeente-Ontvanger aangeboden gemeente- rekening over het dienstjaar 1929, bedragende gewone diienst, ontvangsten 5.281.537.07^, uitgaven 4.880.855.65%. Batig saldo ƒ400.681.41 Kapitaaldienst uitgaven 6.058.445.17, ont vangsten 4.171.592.45%, nadeolig saldo wordt gesteld 1.886.852.71i/2. In de handen van de Commissie voor het onderzoek der rekeningen. Van den Dekenalen Jeugdraad in bet Deke naat Schiedam, schrijven, waarbij hij zijn ver zoek d.d. 27 Mei 1930, om ten behoeve van het werk der kiindervacantiespelen, dat onder lei ding en toezicht van genoemden jeugdraad geschiedt, een jaarlijiksche subsidie toe te ken nen, in dier voege wijzigt, dat voor elk der kinderen, die aan de spelen 'hebben deelgenomen een subsidie van 40 cents in plaats van 50 cents wordt toegekend. Wordt gevoegd bij de oorspronkelijke sub sidieaanvrage. Eervol ontslag onder dankbetuiging voor in die functie aan de gemeente bewezen dién sten wordt verleend aan den heer W. J. Gos. linga, als lid der commissie van toezicht op het bewaarschooïonderwijs. Aan de orde zijn de benoemingen voor de DE ItADIO-HINDER Door den gemeenteraad is gisteren een nieuw artikel (3gbis) in de verordening ter hand having van de openbare orde enz. vastgesteld en aangenomen, aldus luidende- Het is verboden, door middel van een elec- trisch of een op andere wijze mechanisch wer kend instrument, waarmede muziek of de menschelijke stem kan worden hoorbaar ge maakt, geluid te maken, hetzij in de buiten lucht, hetzij in een geheel of gedeeltelijk afge sloten ruimte, wanneer het geluid door open staande deuren of vensters of andere openin gen de buitenlucht kan bereiken. Het Is den gebruiker van een open terrein of van een geheel of gedeeltelijk afgesloten ruimte verboden, toe te laten, dat daarop of daarin eenig geluid op de wijze als in het eerste lid van dit artikel is omschreven, wordt gemaakt. De burgemeester kan van de verbodsbepalin- gen van dit artikel ontheffing jerl^nen De verbodsbepalingen, vervat in dit artikel zijn niet van toepassing, wanneer het verwekte geluid alleen in de onmiddellijke nabijheid van het Instrument hoorbaar is. AVONDCURSUS SCHEEPSTEEKENEN Op 15 September begint aan de Ambachts chool een avondcursus voor eerstbeginnenden en meergevorderden. Men zie de advertentio in dit nummer. STREEKNET In de afgeloopen maand werden in de rich ting SchiedamRotterdam 123718, in de rich ting Rotterdam—Schiedam 131136 telefoonge sprekken gevoerd. Xa totaal dus 254854 gesprekken. Vaste Raadscommissiën In de commissie voor de Technische Bedrij ven werden herbenoemd de heeren W. Broeik, J. Dinikelaar, B. G. Hoogendam, N. Scheur kogel, H. J. Steens en A. P. Swartjes; in de commissie voor de gam een tew erken de heeren J. v. d. Most, J. M. van Pelt, N. Scheur, kogel en A. P. Swartjes; in de commissie voor den gemeentelijken wo- ningdienst de heeren J. v. d. Most, H. J. Steens, J. v. d. Tempel en E. H. v. Waanitentoers; in de commissie voor hot grondbedrijf de heieren J. Dinkelaar, J. G. van Dorp, B. G. Hoogendam en J. van der Tempel; in de commissie voor de gemeen torelnigiing de heeren J. H. G. Brounts, W. Colilé, C. H. Etman en H. Wiekenkamp; in de financieels comimissie de heeren W. v. d. Hoek, E. Koopmans, J. H. C. Scbennijnf n H. Wiekenkamp; in de commissie voor onderwijszaken de hee ren W. Breek, J. G. van Dorp, B. G. Hoogen dam en J. v. d. Tempel; in de commissie voor den havendienst de heeren Dinkelaar, C. H. Etiman, L. Fetter en H. v. d. Kraan; in de commissie voor de algemeen» perso neelsaangelegenheden de heeren J. Dinkelaar, J. G van Dorp, H. J. Steens en J. v. d. Tempel in de commissie voor de strafverordeningen mevr. H. Benfchem de Wilde, en de heeren B. G. Hoogendam, mr. M. J. C. M. Kavelaars en J. M. v. Pelt; in de commissie voor het onderzoek der reke ningen als voorzitter de heer W. v. d. Hoek en als leden de toeeren E. Koopmans, II. v. d. Kraam, J. H. C. Sctoermdjn en W. Weergang; in die commissie bedoeld bij artikel 120 der bouwverordening tot lid: voorzitter mr. M. J. C. M. Kavelaars; tot leden de toeeren W. Broek en J. H. G. Brounts; tot plaatsvervangende leden de heeren J. Dinkelaar en H. v. d. Kraan. De heer J. v. d. Kraan, tijdelijk opzichter ie klasse bij den gemeentelijken woningdienst, wordt definitief ais zoodanig aangesteld. De heer ETMAN vraagt waarom de Com missie voor de Werlkloozenzorg is opgeheven. Hij heeft drie jaar in bedoelde commissie ge zeten en thans komt ze op de lijst niet meer voor. Da VOORZITTER antwoordt dat de cour# missie voor de Werkloozenzorg niet tot de com- iri'ssies van bijstand behoort. Hij zal den Raad meedeelen in hoeverre ze opgeheven is. Onderzoek der Gemeentebegrooting Tot voorzitters dier afdeelingen voor het onderzoek der gemeentebegrooting voor toet jaar 1931 werden aangewezen voor afdeeling 1 wet houder v. Velzen; voor afd. 2 wethouder Hout man; voor afd. 3 wethouder Slavenburg; tot lid als lid van de commissie van openbare wer ken in de eerste afd. die heer Scheurkogel; in do 2e sectie de toeor v. d. Most; in de 3e sectie de toeer Swartjes. Voorts in de le sectie de hoeren van Waardenberg, van Peilt, Schermijn, Broek, Coilé, Hoogendam en Weergang; in de 2e sectie de heeren Koopmans, Wiekenkamp, Brounts, v. d. Kraan, Fetter, Steens en Etman; in de 3e sectie mevrouw Bentham, en de heeren v. d. Hoek, v. Dorp, v. d. Tempel, Kavelaars en Dinkelaar. Overeenkomstig het advies van B. en W. wordt besloten naar aanleiding van ingediende bezwaarschriften tegen den aanslag in het ver gunningsrecht, dien aanslag voor een reclamant te verlagen en de overige aanslagen te hand haven. Verkoop perceelen bouwgrond Besloten wordt tot verkoop van diverse per- perccelcn bouwgrond te weten 4a. Voorstel van B. en W. tot verkoop aan den heer D. Durrer te Rotterdam of anderen van: 1. een perceel bouwgrond, gelegen aan de Jan Steenstraat Z.Z., ter breedte van pl.m. 67.35 M. en ter diepte van 20 M., tegen een prijs van 19-.Pe:r M2-> ter bebouwing met kleino heerenbuizen; 2, een perceel bouwgrond, gelegen aan de Van Ostadelaan O.Z., hoek Jan Steenstraat Z.Z., ter breedte van 20 M. en ter diepte van 25 M., tegen een prijs van 22.per M2., ter bebouwing met 3 vrije huizen en een garage met bovenwoning. 4B. Voorstel van B. en W. tot verkoop aan den beer P. Dupont q.q., alh.er, van: 1. eein perceel bouwgrond, gelegen aan het verlengde van de Vondellaan O.Z. (Jacob Cats- laan), ter breedte van 32 M. en ter diepte van 25 M. tegen den prijs van 18— per M2., ter bebouwing met drie aaneengebouwde villa's; 2. Een perceel bouwgrond, gelegen aan toet verlengde van de Vondellaan O.Z. (Jacob Cats- laan) ten Zuiden van het ondier 1 bedoelde perceel, ter breedte van 26 M. en ter diepte van 25 M., tegen een prijs van 18.per M2., ter bebouwing met 2 aaneengebouwde villa's. 4C. Voorstel van B. en W. tot verkoop aan de N.V. „De Stootvoeg", Maatschappij tot exploi tatle van onroerende goederen te Vlaard'ingen van een sirook grond, gelegen aan de verlengde Vondellaan W.Z. (Jacob Catslaan), ter breedte van 2% M. en ter diepte van 26 M., tegen een prijs van 18.per M2., ter bebouwing met een autogarage op toet achterste gedeelte. 4D. Voorstel van B. en W. tot verkoop aan den heer H. Gabel q.q. alhier, van: 1. een perceel bouwgrond, gelegen aan het verlengde va,n de Rembranditlaan O.Z. (Rubens- laan) hoek Francois Haverschmidtstraat Z.2., van 18.per M2., ter bebouwing met 2 aan eengebouwde villa's; 2. een perceel bouwgrond gelegen aan bec verlengde van de Reipbrandtlaan O.Z. (Rubens, laan) ten Zuiden van toet hiervoor onder 1 aan geduide perceel bouwgrond ter breedte van 20 M. en ter diepte van 30 M., tegen een prijs van 18.per M2.. ter bebouwing met 2 aan eengebouwde villa's. 4E. Voorstel van B. en W. tot verkoop aan den heer P. Dupont q.q., alhier, van een perceel bouwgrond, gelegen aan de N.Z. van de straat ten Zuiden van de Burgemeester Knappertlaar (Francois Haverschmidtstraat N.Z.) ter hreedto van pl.m. 30.50 M. en ter diepte van pl.m. 25 M tegen een prijs van 19.— per 92.. ter bebou wing met 4 heerenbuizen in één blok. 4F. Voorstel van B. en W. tot verkoop aan de heeren J. A. Brinkman en L. C. v. d. Vlugt te Rotterdam of anderen van een perceel bouw grond, gelegen aan de Arij Prinslaan W.Z. (hoek Julianalaan N.Z.), ter grootte van pl.m. 2000 M2„ tegen een prijs van 16.per M2., ter bebouwing met. een enkele villa. 4G. den heer H. Gabel q.q. alhier, van; 1. eein perceel bouwgrond, gelegen aan het verlengde van de Vondellaan W.Z. (Jacob Cats- iaan) ter breedte van pl.m. 3010 M. en l.er diepte van pl.m. 26 M. tegen een prijs van IS.per M2., ter bebouwing met 3 aaneen, gebouwde villa's; 2. een perceel bouwgrond, gelegen aan toet verlengde van de Vondellaan W.Z. (Jacob Cats laan) ten Zuiden van het onder 1 bedoelde perceel, ter breedte van pl.m. 22.90 M. en ter diepte van pl.m. 26 M., tegen een prijs van 18.per M2„ ter bebouwing met 2 aaneen- ebouwde villa's. BERLIJN'S BISSCHOP GEINTRONISEE RD. Mgr. dr. Sctoreiber op weg naar de Hedwigkerk, waar hij Zondag j.l. plechtig werd geïntroniseerd Verwacht wordt: Meest zwakke wind, later uit Oostelijke rich tingen, licht tot half bewolkt, droog weer, wei nig verandering in temperatuur, mogelijk nacht vorst in het Oosten. Fietsers en motorrijders lichten 's avonds 8.13 tot 's morgens 5.48. op van Bü of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur HINDERWET Ingekomen Is een verzoek van: Dirven Jr. Hillege om ontslagen te werden van de voor waarde, verbonden onder e. aan de hun d.d. 15 November 1928 verleende vergunning tot oprichting van een fjurriek van koper- en lei- diugwerkeu in het pand Westvest 40, kadaster Sectie C. no. 447, luidende: o. Voor lascliwerk mogen geen acetyleen ontwikkelaars gebezigd worden, doch moet uit sluitend acetyleen-dissous toegepast worden". Dit verzoek is met de bijlagen op de Secre tarie der gemeente ter visie gelegd. Op Woensdag den 17 September 1930, des namiddags ten 2 ure, zal ten Raadhuize ge legenheid worden gegeven om bezwaren tegen het toestaan van dit verzoek, in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten. Gedurende drie dagen vóór het tijdstip hier boven genoemd kan op de secretarie der ge meente van de schrifturen, die ter zake moch ten zijn ingekomen, kennis worden genomen. Volgens do bestaande jurisprudentie zijn niet tot beroep op eene beslissing ingevolge de Hinderwet gerechtigd zij, die niet overeen- Vooratel van B. en W. tot verkoop aan ^omstig art. 7 dier Wet voor het Gemeente bestuur of een of meer zijner leden zijn vor- Iederen Woensdag om half negen bestuurs vergadering van het afdeelingsbestuur van den N. R. K. Volksbond, lederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedamsi Mannenkoor" (dirigent Paul v, I d. Putten). Groote zaal van den R. K. Volk» RIJKSWERKVERSCHAFFING WITTEVEEN j bond. Staat van verdiend loon over bet tijdvak! teder en Woensdagavond vanStotlO uur in vnn 17—22 Au- 1930 den R- K' Volksbond gelegenheid tot het af- 11 van 36;°8 van 353; 3 van 33; 1 van j Halen van naaiwerk voor de Theresia-vereenl- 32; 1 van 31; 1 van 30; 7 van 29; 4 I Sing. van 28; 7 van 26; 1 van 25; 1 van 24; 2 van 23; 1 van 21; 4 van 20; 4 van 19; 2 van 18; 2 van 17; 5 -van 16. RIJKSWERKVERSCHAFFING Het aantal personen dat Maandag van hier weer naar de Rijkswerkverschaffingen vertrok, bedroeg voor Eenerveld 23 en voor Witteveen 61 Goedgekeurd werden een tiweetal voorstellen tot verhuring van enikele panden in het Singel kwartier. Besloten werd tot onderhandische verhuring aan de N.V. Sinclair Petroleum Company te 's.Gravenhaige of anderen van een perceel grond op den hoek van die Kamemlingh Omneslaan, ge legen vóór het pand, plaatselijk gemerkt Singel 234, tegen een huurprijs van 100 per jaar-, ten behoeve van de oprichting van een onder- grondscih benzine-reservoir met aftappomp. Aan de gewezen girafknechts op de oude Algemeene Begraafplaats, G. Ro'bbsregt en H. Oudishoorn, wordt tot wederopzegging een jaarlijiksche toelage verleend van 50. Aan de orde is het voorstel tot het verleenen van een aanvuillingscrediet van 13.700 ten be hoeve van de vernieuwing van den kademuur aan de Hoofdstraat. De heer DINKELAAR vraagt of in dit bedrag ook het „Sciiireihuisje" is opgenomen. Wethouder HOUTMAN antwoordt ontken nend, maar de zaak houdt zijn aandacht Het voorstel wordt zonder stemming goed gekeurd. Bij 't voorst, van B. en W. om strooken grond langs de heide zijden van '-t Heerenpad voor straat te toestemmen, zul-ks in verband met het voornemen om op deze strooken een bouw- verbod te leggen, vraagt de heer KAVELAARS of B. en W. er zich al rekenschap van hebben gegeven, dat hier onteigening of aankoop zal moeten plaats hebben. De straat zou dan wel licht voordeeliger anders getraceerd kunnen worden. De heer VAN DORP merkt op, dat het Heeren pad geen groote verkeersweg wordt; als er drie meter bij komt, zal hij een behoorlijke breedte hebben en is het onnoodiig den eigenaars nieuwe moeilijkheden te bezorgen. Wethouder HOUTMAN antwoordt, dat dte door dte heeren Kavelaars en van Dorp in be spreking gebrachte kwestie eerst aan de orde komt, als werkelijk het bouwverbod ter sprake komt. Tevoren zal de zaak ernstig tvorden over wogen. Het voorstel wordt goedgekeurd, evenals de voorstellen van B. en W. tot onderhandschen aankoop van de Erven A. van der Most van: a. drie woonhuizen met erven en open grond gelegen aan die Fabriekstraat nos. 2 en 4, Pla- teelstraat no. 2, te zamen groot 144 M2.; en b. de bouwimanswoning met stallen, schuren, eTven en werf, gelegen aan de Fabriekstraat,, jte zamen groot 1059 M2.;_ DISTRICTS-ARBEIDSBEURS Op 31 Juli stonden ingeschreven 831 werk zoekenden. Het aantal inschrijvingen gedurende de maand Augustus bedroeg 589; afgevoerd werden in dezelfde maand 356 inschrijvingen. Het aantal plaatsingen bedroeg 173, zoodat op 31 Augustus 1930 nog ingeschreven stomden 891 werkzoekenden (waarvan 104 werkzaam bij de werkverschaffingen). HENGELEN lederen Woensdagmiddag van 33% uur gelegenheid tot afhalen van Naaiwerk voor de Missienaaivereeniging, Korte Kerkstraat 6. lederen Vrijdagavond van half 9 tot half 11 repetitie Koninkl. Zangvereeniging Schiedam's Mannenkoor „Orpheus" onder leiding van Ed. Flipse. Gebouw R. K. Volksbond. lederen Zaterdagmiddag van 35 uur zitting bestuur Spaarfonds R. K. S. V. „Excelsior" Gebouw R. K. Volksbond. Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaal- bewerkersbond ,,St. Eloy", Gebouw R. K. Volks bond. Zondag 7 September houdt de S. H. V. ,,De Zilvervoorn" haar kasconcours in de Ringvaart te Oude Wetering. Het vertrek is bepaald op 4 uur v.m. van de Koemarkt. ONGEVAL Gistermorgen is per politie-brancard naar haar woning overgebracht mej. M. uit het Broersveld, die zich in Rotterdam ernstig aan schenen, teneinde hun bezwaren mondeling toe j het j-ieen verwond had. te lichten. SCHIEDAM, 3 September 1930. een en ander voor den prijs van 13.000 in totaal, omgerekend de overdrachtskosten, welke vcor rekening van de gemeente .komen; en van de Comimissie" voor de Strafverordeningen tct wijziging van de „Verordening ter handhaving van de openbare orde en op de openibare rein. beid en gezondheid", teneinde den hinder, welke door radi-otooiteliienenz. wordt veroorzaakt tegen te gaan. Goedgekeurd wordt tenslotte een voorstel tot machtiging van B. en W. om een twee- of drietal boomien te doen rooien hij het tram huisje. WERKVERSCHAFFING EN KONINGINNEDAG Op Koninginnedag zijn een 12-tal tewerk- gestelden bij de werkverschaffing te Witteveen, en 19 die te Eenerveld werkzaam zijn, thuis gebleven om feest te vieren. Ze hebben thans tot B. en W. het verzoek gericht hun bemidde ling te willen verleenen, om weder naar de werkverschaffing te mogen Cerugkeeren. RIJKSWERKVERSCHAFFING EENERVELD Overzicht van het ontvangen loom bij de Rijkswerkverschaffing te Eenerveld over het tijdvak van 15—23 Augustus Aug. 11930 3 van 47; 7 van 44; 5 van 43; 1 van 40; 3 van ƒ36; 8 van 35; 1 van 34; 3 van 32; 4 van 30; 1 ran 28; 3 van 27; 3 van 26. DIEFSTALLEN W. den B. van den Vlaardingerdijk deed bij de politic aangifte van diefstal van een rieten mand, gepleegd van een handwagen, die hij eenigen tijd onbeheerd op d-s Willemskade had laten staan. J. H. v. d. K. van de Lange Haven heeft, gisteren bij de politie aangifte gedaan van ver missing van zijn port-emonnaie inhoudende 60, welke ontvreemd is uit een lade van het buffet in zijn café. BURGERLIJKE STAND Aangifte van 331 Aug1 Sept. GEBOREN: Petronella, dochter van D Kou- wenlioven en P. van Galen, J. A. Alb. Thijm- straat 72 Lijntje M., dochter van C. Kerk- hoff en J. P. van Mourik, Potgieterstraat 16 Wilhelmina, dochter van W. Trapman en A. Druijve, Nassaulaan 75 Johannes F., zoon van P. Mol en M. C. Suijkerbuijk, Westfranke- landschestraat 50 Jacob D., zoon van B. F. J. van den Hoek en A. J. Weergang, Fabf-i straat 50 Jannetje, dochter van B. A. Kui ters en D. Jamse, Spinhuispad 16. OVERLEDEN: H. de Ruiter, 19 jaar, Nassau laan Bioscopen: goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 4 September in: Royal; Ooster-theater; W. B.-theater (voor volw.). SCHIEDAM, 3 Sept. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koophandel. Moutwijn Moutwijn per H.L. ad 46 pet. 13. HERMAN JANSEN Spoeling 0.90. Spoeling KANTOOR MRS. VAN VELZEN EN BORDEWIJK Het kantoor van mrs. van Velzen en Borde- wijk zal binnenkort van Tuimlaan 46 naa'- Tuinlaan 118 worden overgeplaatst. GEM. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK ln de maand Augustus werd de openbare leeszaal bezocht door 1750 personen onder wie een 250-tal vrouwelijke. Uitgeleend werden 1446 kinderboeken, 2393 studiewerken en 5600 ro mans; totaal 9139 boekwerken. Het boeken bezit stetfe tot op 22.089, dat van houders van leeskaarten tot 2292. SCHEEPVAART SCHIEDAM, 2 September, Aangekomen; Letlandsch s.s. Everest met papierhout van Leningrad; Grieksch s.s. Irene s. Embiricos ledig van Rotterdam; Engelsch s.s. Hallmoor ledig van Rotterdam, beide om te dokken in de Wilbelminahaven; s.s. Kertosono, Rotterd. Lloyd van Rotterdam om te dokken in de Wil tonhaven.. NAAI- EN KNIPLES Binnenkort zal alhier gelegenheid worden ge geven om een naai- en knipcursus te volgen. De lessen zullen worden gegeven in het R. K. Vereenigingslokaal en staan onder leiding van mej. M. Baartmans. „PASSING SHOW". De oppasser: „M'n hemel, wat moet die arme dame bijziende zijn." (Strafzitting van 2 September). Oplichting Den niet verschenen 55-jarigen lossen wei k- man A. de G. was ten laste gelegd, dat hij op 27 Februari de firma de Erven wed. C. de Ligt en Zonen zou hebben opgelicht voor 6 dek- kleeden, die hij telefonisch zou hebben besteld namens de N.V. Plouvrer's Transsportmaat- schappij. De kleeden moesten bezorgd worden aan de Maashaven alwaar het s.s. Rosma zou liggen. Toen de dekkleeden aldaar werden ge bracht kwam er een man naar de knecht, die zeide, dat het schip nog niet was aangekomen en opdracht gaf de kleeden op den wal te leg gen. De man had een bonnetje afgeteekend namens de N.V. Plovier's Handelmaatschappij met den naam A. de G. Verdachte bad in het vooronderzoek ontkent iets met deze zaak te maken te hebben. Hij werkte wel eens bij Plouvier en had ook wel eens dekkleeden besteld en daarvoor een brief je afgeteekend, doch dit feit liad hij niet ge pleegd. Getuigen J. Jansen had in opdracht van de pakbuisbaas de kleeden naar de Maashaven gebracht, waar zij door een werkman namens Plouvier's Transportmaatschappij werden ont vangen. Die man had een bon geteekend. Getuige bad in het vooronderzoek verdachte niet pertinent kunnen herkennen, al vertoon de hij veel overeenkomst met den man. De chauffeur J. H. G. Suich, die mede de kleeden naar de Maashaven had gebracht had evenmin in verdachte den persoon kunnen her wennen, al was er in postuur groote overeen- komts. De politiecommissaris H. M. Alberter uit Maassluis werd als deskundige gehoord. Hij had een onderzoek ingesteld naar dé handtee- kening van A. de G. zooals dit voorkwam op de bon van de firma Dehijt, die hij zeide ge- teek-ind te hebben en op deze bon. Er waren zooveel punten in overeenkomst, dat getuige zonder aarzeling durfde zeggen dat beide hand- teekeningen door denzelfden persoon waren geplaatst. Het O.M. waargenomen door mr. N. S. Hoekstra achtte bewezen dat getuige Jansen is bewogen tot de afgifte van de dekkleeden en in de verklaringen van den deskundige is wel komen vaststaan, dat verdachte het bon netje heeft afgeteekend en dan ook de persoon is geweest die Jansen heeft bewogen tot af gif te. Eisch 8 maanden gevangenistraf. Uitspraak 16 September,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1930 | | pagina 1