h Js m- -- 1 ÉB IftSll OM DEN ZILVEREN VOETBAL Een eindstrijd tusschen Sparta en Feijenoord. DE JONGE FEIJENOORD-PLOEG IN UITSTEKENDEN VORM. De elftallen. Een spelmoment uit den uiedstrijd Willem 11Go Ahead. FeijenoordD. F. C. 41. Sparta—Xerxea 5—2. FeijenoordGo Ahead 8 L H. D. V. S. DE A. R. O. L.-BEKER-WEDSTRIJDEN. Blauw-WitH. B. S. 10. Robur et Velocitas—N. A. 53. Blauw-WitRob. et Velocitas 21. VOETBAL IN ENGELAND. Eerste afdeeling. LANGS DE LIJN. Een trouw bezoeker van de Zilveren Bal-wed strijden: oud-minister mr. J. B. Kan. SAMENSTELLING NEDERLANDSCH ELFTAL. Voor den wedstrijd tegen België. R. K. F. OM EEN PLAATS IN DE EERSTE KLASSE. Chèvremont—Marsana 31. DE MISLUKTE KANAALTOCHT VAN MEVROUW BROUWER. Te lage temperatuur van het water. SPORTVEREEN. HILLEGERSBERG. OM HET DRAVERS-KAMPIOEN- SCHAP VAN NEDERLAND. WATERPOLO-COMPETITIE. Promotie en degradatie le klas. DAMYVEDSTRIJD DEN HAAG-ROTTERDAM WATERPOLO-UITSLAGEN. S. V. II.—H. P. C. 1—2. Daria wint den titel. IN TWEE HEATS. y Willi OM HET KAMPIOENSCHAP. De finish van de tweede heat in de te Groningen gehouden draverijen om het kampioenschap van Nederland. V Bfflwwm ■J1'-1 Onze voorspellingen van Zaterdag zijn tamelijk ■Wel uitgekomen, al hadden wij een 81 overwin ning van de jonge Feijenoord-ploeg op de lands kampioenen zelfs niet kunnen droomen. De volledige uitslagen van dezen tweeden dag luiden als volgt: SpartaFortuna 6 2 XerxesQuick 1 1 GoAheadWillem II 1 FeijenoordD.F.C4 1 Sparta—Xerxes 5—2 FeijenoordGo-Ahead 81 De wedstrijden in de morgenuren moeten weinig aanlokkelijks te zien hebben gegeven. De eerste strijd tusschen Sparta en Fortuna is zelfs een onaangenaam partijtje geworden, als gevolg van unfair spel, waar scheidsrechter Hazeu niet voldoende tegen optrad. Eerst toen het publiek zich begon te roeren, wilde hij zich laten gelden en stuurde van beide partijen een speler het veld uit, Sparta wist tenslotte met 62 te winnen. De wedstrijd XerxesQuick, die in een gelijk spel eindigde, werd beslist door het nemen van een drietal strafschoppen. Daar Xerxes drie treffers had en Quick slechts twee, kwamen de Rotterdammers in den halven eindstrijd. De ontmoeting tusschen de kampioenen 1930 en de Zuidelijke kampioensclub was een zeer prettig en goed gespeelde strijd. De Devente- naren hadden hun handen vol aan Willem II, die na eenigen tijd zelfs de leiding wist te nemen. Toch wist Go-Ahead den achterstand in te halen en toen in de tweede helft Klaasen een fout maakte, profiteerde de Kreek hiervan, het geen tevens de overwinning beteekende. In den wedstrijd FeijenoordD.F.C. stelden de Dordtenaren eenigszins teleur. Mogelijk hebben zij de tegenstanders onderschat, wat hun de overwinning kostte. De Rotterdamsche ploeg zat onmiddellijk uitstekend en vlug op den bal en begon, keurig gesteund door de middenlinie, een serie aanvallen, waar D. F. C. voor moest wijken. Het eindresultaat was dan ook een 41 overwinning, terwijl met rust de stand 10 was. In de eerste helft van den wedstrijd Sparta Xerxes kwam het wederom tot onaangenaam heden en het was maar goed dat hier de leiding bij H. Tetzner in goede handen was. Xerxes leidde met 10, maar toen v. d. Broek zeer unfair een Sparta-speler tegen de vlakte werkte, kostte het haar den voorsprong, daar de toe gestane strafschop door Formenoy in een doelpunt werd omgezet. De rust brak aan met een gelijk spel 22. In de tweede helft bleken de spelers uitgeput. Toch werd het nog E—2 voor Sparta. In den strijd Feijenoord—Go-Ahead zijn de Deventenaren leelijk tegengevallen, maar boven dien heeft Feijenoord zoo'n overrompelend spel gespeeld, dat de kampioenen geheel in den put geraakten en er niet meer uitkwamen. Baren drecht, die op de mid-voor plaats een uitsteken de beurt gaf, nam vijf goals voor zijn rekening, terwijl de Greef en Burg voor de resteerende zorgden. Halle in doel wist met de lage ballen geen raad en zag alles over den grond langs zich heen vliegen. In de laatste minuut kon de Vries nog de eer redden door v. d. Male te passeeren. Er was wederom enorm veel publiek, vooral na den middag. De verschillende ploegen brachten de volgen de elftallen in het veld: Sparta: Cohen (d.), van Zwieteren, v. d. Geest (a.), "Wilson, v. d. Berg, v. d. Eerde (m.), Voor molen, Viergever, Bloemendaal, Formenoy, de Jong (v.) Fortuna: v. d. Windt (d.), Beekhuizen, v. d. Windt (a.), v. d. Mark, van Kalken, v. d. Lee (m.), Berger, v. d. Hoek, Hofman, v. Everdin- gen, Voorburg (v.) ^rin Hartogh, Meyer (a.), v. Wolf- BUek (m.), Oele, v. Vliet, v. d. Veen, Sohoemaker, van Bek (v Xerxes: de Jong (d.), Frenk, de Goede (a.), Kaufman, J. v. d. Broek, H. v. d. Broek (m Westdijk, Lagendaal, Wasservall,Oversier, dé Jong (V.) Willem II: v. Beurden (d.), v. Loon, Klaasen (a.), Teurlings, v. Ierland, Wennig (m.), Spij kers, v. d. Wou, Muller, Maas, de Kanter (v.) Go Ahead: Halle (d.), Brookman, Udink (a.), Schemmekes, J. Halle, Reemeier (m.), Stenfert, Smit, de Kreek, Brilleman, de Vries (v.) Feijenoord: v. d. Malen (d.), Bul, v. Heel (a.), J. Pauwe, B. Pauwe, van Oyen (m.), Hendriks, de Greef, Barendrecht, Duinhouwer, Burg (v.) D. F. C.; Jas (d.), Litz, Lebret (a.), Zwijzen, van Dordt, Piantonie (m.), Dubbelman, Dragt, de Smit, Ruysch, Webster (v.) DE WEDSTRIJDEN. Willem IIGo Ahead 12. De Zuidelijke kampioenen trappen af en on dernemen het eerst een aanval, dien Udink onder breekt, om daarna de eigen voorhoede aan het werk te stellen. Verschillende malen brengen zij het "WAlem II-doel in gevaar, maar van Beurden levert onder de lat keurig werk en zendt onophoudelijk het leer het veld in. Als even het spel verslapt leeft dit direct weer op en gaan de aanvallen snel van doel tot doel, waarbij de ploegen elkaar niets toegeven. Als nauwelijks vijftien minuten zijn gespeeld, bren gen de Kanter en Maas samen snel open weten Brookman te passeeren, waarna Maas handig den bal in het net loopt (1—0). Direct na den aftrap zit Willem II weer voor het doel van Halle en weet door goed open spel hier steeds ge vaar te brengen, waar de Deventer achterhoede slechts met groote moeite het hoofd aan kan bieden. Nadat de Tilburgenaren enkele resultaat- iooze hoekschoppen hebben genomen, ziet Go Ahead kans het spel wat naar de middenhelft te verplaatsen, waar ze door onzuiver plaatsen en het tactisch ingrijpen van v. Loon het onder spit moeten delven. A1S een minuut voor het einde Go Ahead een piotselingen uitval doet en Smit daarbij listig den bal naast den verbluften van Beurden zendt, staan de partijen gelijk, met welken stand wordt gedraaid. Bij de hervatting dwingt Go Ahead al direct een hoekschop af, welke hoog over geplaatst wordt. Spoedig keert zij terug en als dan Klaasen een grooten blun der maakt, heeft de Kreek weinig moeite (12). Dit ontmoedigt de Tiiburgers niet en fanatiek vallen zij aan, waarbij Halle veel werk krijgt. Passeeren laat hij zich echter niet. Enkele hoek schoppen leveren evenmin het gewenschte resul taat ook niet een tweetal prachtschoten van Muller, welke Halle er meesterlijk uithoudt. Dan enkele hachelijke momenten aan den over kant, waar van Beurden zich eveneens volko men safe toont, waarna wederom een tweetal hoekschoppen voor Willem II, welke niets op leveren. Hierna maken de Lands-kampioenen een doelpunt, dat echter wegens hands niet wordt toegekend. De laatste tien minuten van den strijd zakt het spel danig af en Willem II moet de vlag strijken voor Nederland's kam pioenen. Er wordt van beide kanten enthousiast aan gepakt en alle spelers zitten kranig op den bal. Het duurt echter lang, aleer het *tot een aanval komt. Feijenoord onderneemt den eersten, doch Barendrecht maait voor doel finaal over den bal heen en laat een kans voorbij gaan. De Feijenoord-middenlinie speelt weer een3 haar hoog geroemd spel en laat hierdoor D.F.C. geen oogenblik kans ook maar een aanval te onder nemen. Met het schieten wil het nog niet erg vlotten, doch als na een kwartier Barendrecht het leer mooi vrij voor zijn voeten krijgt gespeeld door Burg, geeft hij Jas geen kans en vliegt de bal onder de lat in liet net (1—0). Na eenigen tijd van overwicht dringen de Dordwnaren enkele hoekschoppen af, welke v. d. Male alle den weg naar het net ontneemt. Tegen rust wordt v. d. Male nog enkele keeren aan het werk ge zet. Nadat is gedraaid is Feijenoord direct in den aanval en als Burg een ren onderneemt schiet hij met een forminabel schot onder den vallenden Jas in het net (20). De Rotterdam mers domineeren over alle linies en spelen een zeer aantrekkelijk spel, waar Dordt eigenlijk weinig tegenover stelt en ver beneden haar spel van Zondag blijft. Als D.F.C. even in den aan val is geweest, gaat plots de Rotterdamsche voorhoede er weer vandoor, de Greef brengt keurig voor doel, waar Barendrecht de rest doet (30). Even daarna loopt de Greef door alles heen en zorgt op zijn eentje voor nummer vier (40). Van Heel heeft intusschen van plaats verwisseld met van Oijen. De resteerenden tijd is geheel voor Feijenoord en haast onbegrijpelijk is het dat er niet meer doelpunten worden ge maakt. In de allerlaatste minuut schiet van Dordt hoog op doel, Bul springt naar den bal en verandert met zijn hoofd even de richting, zoo dat v. d. Male misgrijpt (41.) Sparta heeft dezelfde opstelling van voor den middag, terwijl de Xerxes voorhoede er als volgt uitziet: Westdijk, Lagendaal, Versier, A. de Jong en Verploege. Scheidsrechter is H. Tetzner. De eerste aanval komt van Xerxes, waarbij v. d. Geest den bal slechts tot hoekschop kar ver werken; deze levert niets op. Xerxes keert aan stonds snel terug en Lagendaal plaats naar de Jong, die met een hard schot het eerste doelpunt scoort (01). Er is dan nog geen vijf minuten gespeeld. Dit geeft den tweede ltlassers heel wat zelfvertrouwen en enthousiast spelen zij verder, waarbij Sparta teleurstelt. Lagendaal krijgt de kans van den dag, doch kanjert met Cohen alleen voor zich, hoog over. Van den Broek begaat dan de fout om zonder eenige aanleiding Formenoy in het beruchte gebied te „nemen", wat Xerxes een doelpunt kost, daar Foi menoy den strafschop benut (1l). Direct daarop is er m de Xerxes- verdediging een misverstand, waar Sparta van profiteert (21). Deze twee feiten zijn voldoende om het publiek weer danig in beweging te bren gen. De atmosfeer wordt geladen, hetgeen, na tuurlijk ten slotte op de spelers over slaat. Eenige vrije trappen helpen niet veel om de ongeoor loofde trukjes tegen te gaan. Even voor rust dwingt Xerxes een hoekschop af, welke Lagen daal in een doelpunt verandert (2 2). Na de rust treedt Xerxes het meest op den voorgrond en brengt het al vrij spoedig tot een tweetal hoekschoppen, welke niet het gewenschte resul taat opleveren. Van den Berg lost dan een hard schot van verren afstand, dat juist onder de lat in doel verdwijnt (3—2.) De spelers blijken danig vermoeid, zoodat er totaal geen tempo in den strijd meer zit en het publiek haar aanmoedigin gen ook maar opgeeft, zoodat de rust volkomen is weergekeerd. Lang is de strijd het aanzien niet waard en als Formenoy een goed aangegeven bal van de Jong in het net kopt is het pleit vol komen heslist (4—2.) De Jong zorgt dan met een schuin schot, waar de keeper vergeefs naar grijpt, voor het vijfde doelpunt (52). Beide elftallen hebben dezelfde opstelling als in de kwart-finale. Scheidsrechter is de heer Mutters. Na eenige verkenning gaat Go Ahead aan den haal en v. d. Male moet ingrijpen. Direct daarop zit Feijenoord voor Halle, Hendriks zi er goed op en plaatst naar Barendrecht, die met een kalm schot de score opent (10). Er zijn dan nog geen twee minuten gespeeld. Uiterst snel Is het tempo, waarin verder wordt gespeeld en vooral Feijenoord geeft goed voetbal te zien. Een langen ren van Hendriks wordt besloten met een keurigen voorzet, die door Barendrecht snel wordt ingezet doch onvoldoende, zooda'. Halle kan wegwerken. Na ongeveer 15 minuten weder om een mooie doorbraak van de Rotterdammers, waarbij Barendrecht Halle geen kans geeft (20). Enkele minuten laten zorgt Barendrecht voor een schitterenden goal, als hij handig oin Udink heendraait om daarna keihard in te p'aat- sen (30). Direct daarop komt Feijenoord op gelukkige wijze aan het vierde doelpunt als Halle komt te vallen en de Greef maar voor het in- plaatsen heeft (40). No-s geen, minuut later maakt Udink een blunder, waar de Greef zijn nut mee doet om er 50 van te maken. Het gaat goed want Barendrecht laat enkele spelers zijn hielen zien en alvorens Halle weet wat er gaande is ligt nummer zes achter hem (60). Na verwisseling van doel valt Go Ahead direct goed aan en zit keurig voor doel. Halle lost een kei van een schot, doch v. d. Male geeft niet thuis. Nog een resultaatlooze hoekschop en dan is Feijenoord wederom in den aanval. Halle moet heel wat ballen onderscheppen om erger te voor komen. Hoewel de Rotterdammers hun zelfde goed sluitend combinatie-spel leveren, zijn zij lang niet zoo productief als voor de rust. De Deventenaren daarentegen spelen wel wat beter, doch ontwikkelen lang niet hun gewone spel. Dan wordt een keele periode futloos verder ge speeld, totdat Barendrecht vijf minuten voor het einde het toch wel wat erg vindt dat er niet gedoelpunt wordt, op zijn eentje door alles heen loopt en Halle laat visschen (70). De Greef vindt dit blijkbaar aardig en doet hetzelfde (80). De kampioenen spannen zich dan nog eens enorm in en werkelijk in de allerlaatste minuten weet de Vries nog de eer te redden (81.) Kort daarop fluit scheidsrechter Mutters het einde. De eindstrijd zal dus gaan tuischen SpartaFeijenoord. Een motie van wantrouwen fegen het hestuur. Naar wij vernemen is op de Zaterdagavond te Schiedam gehouden seizoenvergadering van H.D.V.S. tegen het bestuur een motie van wan trouwen ingesteld, die met groote meerderheid van stemmen is aangenomen. Daarna is een nieuw hestuur gekozen, dat als volgt is samengesteld: J. Nordlohne. voorzitter; J. v. d. Griend, secretaris; H. J. Scheffers, J. Jacobs, mr. P. van Bochove en P. Kappelhof commissarissen. In de vacature van penningmeester zal nog nader worden voorzien. Glauw-Wit wint. Voor een ongekend groot aantal toeschouwers is gisteren voor de achtste maal om den AROL- beker gestreden en voor de vierde maal is Blauw "Wit er, ZÜ het ook na feilen strijd, in geslaagd den beker voor een jaar in bezit te krijgen. De eerste wedstrijd van den dag vond om 12 uur plaats. Toen hebben Blauw Wit en H.B.S. een uur lang fel om de overwinning gekampt. Met rust was de stand nog 00 en daarna be sliste een fraai doelpunt van Homborg den strijd. Wel kwam H.B.S. tegen het einde nog geducht opzetten, doch de Amsterdamsche ver dediging wist den wedstrijd uit het vuur te sleepen en met 10 te winnen. De heer Katoen leidde den wedstrijd verdienstelijk. Daarna vond een uurwedstrijd plaats tusschen Robur en N.A.C. Met den wind mee waren de Bredanaars eerst veel sterker en binnen 10 minuten stonden zij met 20 voor. Toen kwamen de Apeldoorners los. Een der vier medespelende gebroeders Kres bracht nog voor de rust een tegenpunt ter wereld en onmiddellijk na de her vatting maakte Kamminga voor Robur gelijk. Doordat de links-back van Apeldoorn in eigen doel trapte, kreeg N.A.C. opnieuw de leiding, doch daarna was Robur overwegend sterker en door nog drie fraaie doelpunten te maken won nen de Apeldoorners welverdiend met 5—3. Bij N.A.C. speelde Kools als links-binnen bijzonder goed. De leiding van scheidsrechter Aerts viel zeer te roemen. Na een veteranen-intermezzo waarbij de oudjes van A.F.C. en H.B.S. in den ring verschenen onder leiding van den oud-scheidsrechter Geert Nijland, verschenen om 3 uur de ploegen voor den eindstrijd. Het is een volkomen gelijke strijd geworden, waarin Blauw Wit Ietwat fortuinlijk door een fout van den Apeldoornschen doelman na 2 minuten spelen d6 leiding kreeg en die leiding behield tot 2 minuten voor het einde, toen de oud-internationaal Elfring (nog steeds een uitstekend vleugelspeler en ongetwijfeld heel wat beter dan zijn stadgenoot Landaal) doel man Barend met een boogschot passeerde. Toen het 1—1 was bij het eindsignaal van scheidsrechter van Gessel, moest verlengd wor den totdat één partij doelpuntte. Blauw Wit trad in die verlenging overdonderend op en onder groot enthousiasme slaagde Dorenbosch er al na enkele minuten in zijn party de overwinning te bezorgen. Robur had kranig partij gegeven en zal zich met dit stevige en doortastende team in dit sei zoen in het Oosten ongetwijfeld doen gelden. Vooral Elfring, Kamminga en Jo Kres speelden uitstekend. Blauw Wit was technisch iets su perieur. De AROL-beker Is tot dusverre gewonnen: in 1923 door V.V.A., in 1924 door R.C.H., in 1925 door Blauw Wit, in 1926 door Blauw Wit, in 1927 door Z.A.C., in 1928 door H.F.C., in 1929 door Blauw Wit en in 1930 door Blauw Wit. De uitslagen der gisteren gespeelde wedstrij den luiden als volgt; 3—1 6—1 5—0 6—2 0—0 3—2 0—2 3—3 1—2 1—1 1—1 ArsenalLeeds United Aston VillaWest Ham United Blackburn RoversBlackpool ChelseaManchester United Derby CountyBirmingham Huddersfield TownBolton Wanderers Manchester CityLeicester City MiddlesbroughLiverpool Newcastle UnitedGrimsby Town PortsmouthSunderland Sheffield UnitedSheffield Wednesday Tweede afdeeling. BarnsleyBradford City 21 BradfordNottingham Forest 41 Bristol CityPort Vale 11 BuryPlymouth Argygle 20 Cardiff CityWest Bromwich Albion 3—6 Charlton AthleticMillwall 2—0 EvertonSwansea Town 5—1 ReadingPreston North End 14 SouthamptonBurnley 11 Stoke CityOldham Athletic 40 Wolverhampton Wanderers Tottenham Hotspur 31 Het Nederlandsch elftal, dat 14 September a.s. tegen België zal uitkomen, is gisteren als volgt samengesteld: Doel; van der Meulen (II.F.C.) ,- rechtsachter Vermetten (H.B.S.) en linksachter van Kol (Ajax) rechtsmidden Kools (N.A.C.), spil V. d. Wildt (V.U.C.) en linksmidden van Heel (Feijenoord); rechtsbuiten Landaal (A.G.O.V.V.), rechts binnen Tap (A.D.O.), middenvoor van Reene (Ajax), linksbinnen Strijbosch (Ajax) en links buiten v. d. Heijden (Wageningen). Als captain zal Vermetten optreden. Reserves züri: de Boer (Ajax), de Bruin (H.D.V.S.) en v. Kesteren (H.B.S.) Voor een plaats in de eerste klas R. K. F. speelden Chèvremont en Marsana den eersten wedstrijd. Van meet af wordt door Marsana flink aangepakt en zij is het eerst in de meerder heid. De achterhoede der thuisclub is echter safe. Toch weet Marsana het eerst de leiding te nemen (01). Dan komt Chèvremont flink op zetten en de Marsana-lceeper krijgt het hard te verantwoorden. Eindelijk heeft Chèvremont suc ces en de stand is geiyk. Voor de rust weet Chèvremont de leiding te nemen rust 21. Na de rust is Marsana weer in de meerderheid, doch Chèvremont houdt kranig stand. Hoe Marsana ook zwoegt, het wil niet gelukken. Wanneer Chèvremont den stand op 31 brengt is Mar sana geslagen. Einde komt een 31-zege voor Chèvremont. Mevrouw Brouwer, die, zooals gemeld, een po ging heeft gedaan om over het Engelsche Ka naal te zwemmen, en daarin niet slaagde, moest een eind aan den tocht maken wegens de zeer lage temperatuur van het water en de afwezig heid van zonneschijn, zoodat bij de zwemster een verkleuming intrad. Eenmaal aan boord van de begeleidende boot was mevrouw Brouwer weer spoedig opgeknapt, waarna men naar Calais te rugkeerde. Het staat nog niet vast, of mevrouw Brouwer haar poging, om de Engelsche kust zwemmende te bereiken, zal herhalen. Wedstrijden in het Zwarte Plasje. Er waren een groot aantal belangstellenden naar het Zwarte Plasje gekomen en wel in de eerste plaats om den waterpolo-wedstrijd S.V.H. H.P.C. by te wonen, die even na twee uur plaats had, maar wü hebtjen maar weinigen zien vertrekken, toen de wedstrüdan, die S.V.H. had uitgeschreven, even voor drie uur aanvingen. v De uitslagen luiden; 25 M. vrüe slag voor meisjes beneden 16 jaar: 1 R. Muniniik in 23,4 sec.; 2 C. Münders 25 sec. 25 M. vrüe slag voor jongens beneden 16 jaar: 1 H. Uylenbroek 15,3 sec.; 2 J. A. C. Molenaar 17,4 sec.; 3 Oh. Tordoir 17,4 sec. 50 M. vrüe slag voor meisjes van 16 tot 19 jaar: 1 M. van Utrecht 43 sec.; 2 I. Wolffers. 50 M. vrüe sla.g voor jongens van 16 tot 19 jaar: 1 G. Seelt 32 sec.; 2 H. Uylenibroek 34,3 sec.; 3 J. Kok 36,3 sec. 100 M. schoolslag voor dames om den Korimk- wisselbeker, welke tweemaal achtereen of vüf- maal in het geheel moet worden gewonnen om in definitief eigendom over te gaan: 1 mevr. Beyers 1 min. 43,6 sec. Daar mevr. Beyers den beker het vorige jaar ook heeft gewonnen, is hü in het bezit van mevr. Beyers overgegaan2 mej. M. Kersenboom 1 min. 46 sec. 100 M. schoolslag voor heeren om het Dorth- beeld. De heer J. Zelsmanm, winnaar van het vorige jaar, kwam ook gisteren ais eerste aan in den tyd van 1 min. 31,2 sec, zoodat de heer Zelsmann in het bezit van het beeld kwam. 2 J. L. H. Molenaar 1 min. 34,2 sec. 50 M. vrüe slag voor dames: 1 M. Kersen boom 40,1 sec.; 2 mevr. L. Verhoeven 43,1 sec. 50 M. vrüe slag voor heeren: 1 G. Seelt 32,1 sec.; 2 Fr. Tordoir 32,2 sec.; 3 H. Langguth 35.1 sec. Doelwerpee voor dames: 1 M. Kersenboom. Doelwerpen voor heeren: 1 Fr. Tordoir; 2 M. Kersenboom. Hinderniszwemmen voor heeren en dames: 1 H. Uylenbroek 51,3 sec.; 2 G. Seelt 56,3 sec,;. 3 Ch. Tordoir 60,1 sec.; 4 M. Pieters 1 min. 5 sec. Het Haagsche tiental, dat Zondag 21 Sept. te gen Rotterdam zal uitkomen, is als volgt samen gesteld: 1. J. Kuyer, kampioen van het district Den Haag; 2. A. Jacobs, 3. E. v. d. Geest, 4. W. C. J. Polman, 5. P. Kleute Jr., 6. J. H. de Hoogh, 7. J. L. Jacobs, 8. L. Boas, 9. L. de Haan en 10. J. "Winkelman. Reserves zün: G. J. Bü'lsma, J. Kalden, W. Storm, J. Vons, O. G. v. Veen en P. Schaaf. Promotie eerste klas dames: U.Z.C. 1Thetis 5—0; S.V.H.H.P.C. 1—2; G.Z.C.—A.Z. 1—1. Promotie res. le klas heeren: U.Z.C. 2A.Z. en P.C. 2 11—0. Derde klas heeren: U.Z.C.A.Z. 3 24. Toen scheidsrechter Plantenga liet beginnen, stond er een sterke wind schuin over het water, waarvan Heemstede het voordeel had. Nadat de bal een keer over de doellat van S.V.H. was ge gaan, bleef hij een tyd lang op de helft van H.P.C. A. Verhoef zwemt dan plotseling op en met een mooi schot geeft hij Hillegersberg de leiding. Korlnk en van Beurden missen beide goede kansen. Na de rust wordt er in een minder snel tempo gespeeld. Uittendaal van H.P.C. Is de man, die voor den gelijkmaker zorgt, wanneer by het S.V.H.-doel de bal wat heen en weer gegooid wordt. Langguth doet in zijn eentje nog een aanval, echter zonder succes. Dan is het Barends, die alleen den bal opbrengt en een schot lost, dat inhoudbaar zou zün geweest, maar hü mist op het nippertje. Zeisman ontkomt een paar keer aan passeering. Verhoeven brengt verademing, zwemt alleen met den bal op, maar mist ook zün kans. Kooiman bezorgt tenslotte aan Heemstede de overwinning, maar hü schiet zoo op het laatste oogenblik. dat er nog een poosje gepraat wordt of de speeltüd bü het maken van het doelpunt al om was of niet. De kansen van S. V. H. op overgang naar de eerste klasse zün nu wel zeer klein geworden. De Groningsche haan, gerold en geschoren, zag eruit als een biljartlaken, en geknipt voor het maken van snelle tijden, doch de sterke wind, die recht over de baan stond, vormde weer een handicap, terwül de bodem ook, door de regens, vrü zwaar was geworden. Er wordt op de vlag gestart, hetgeen, hoewel de paarden in 2 gelederen zün opgesteld met Begonia in de eerste en Daria en Judge Scott in de tweede rü met veel gedraal en tijdver lies gepaard gaat. Eindeiyk valt het sein I Het eerst ziet men Jan de Boer met Quicksilver uit het groote veld te voorschijn komen en de beste positie kiezen^ spoedig gevolgd door Daria. die middenin ver» trok, doch aanstonds op de tweede plaats ligt* dank zij een enorm snel vertrek. Begonia heeft er de beenen niet onder, en ook Judge Scott zit er teveel tusschen om zijn snelheid te kun» nen benutten. Als de paarden voor de tribunes verschünen, gaan Quicklooper en Daria, met eenigen voorsprong, aan den kop, gevolgd doof Rosel, die eveneens een goede course looptv Remulus, Quicksilver, Judge Scott en de anderen. Aan de overzijde wordt de beslissende strijd gestreden. Mensinga laat, zeer tactisch, Quick looper tegen den wind In nog voorgaan, maaf juist voor de bocht neemt hij het commands over. Nu met Quicklooper afgerekend is, komt evenwel Judge Scott razend snel naar voren;1 successievelijk passeert de hengst de voor hem liggende paarden, maar tenslotte ls hem de af stand op Daria te groot. Mensinga brengt zijd paard ingehouden het eerst door de finish. Quicksilver is derde. Nobiüssimus zeer goeda vierde. De K.M.-tyd van Raria blijkt 1.29 3/10, een tempo, dat alle paarden hebben weten bil te houden, zoodat ook voor de tweede heat, waar voor een uur later gestart wordt, alle twaalf paarden uitkomen. Weer ls de Noordelüke favoriete uitstekend weg, maar deze winst, bij de start geboekt, gaat aanstonds weer verloren door mispassen, die zeer veel terrein kosten en de merrie op de derde plaats brengt. Opnieuw is het J. F. de Boer, die van de aanvangssnelheld van Quick looper profiteert en het veld gaat aanvoeren. Begonia, midden tusschen de concurrenten^ maakt rechtsomgaand fout op fout, en speelt evenmin een rol als Judge Scott, die heelemaal in de achterste gelederen zit. Als de eerste ronde ls afgelegd, heeft Quicklooper nog steeds den kop, gevolgd door Rosel, Flambeau, Daria, Queen G. en de anderen. De tweede bocht levert Quicklooper, die de eerste baanronde weer uiterst snel is gegaan, een kleinen voorsprong op, maar de op het vol gende rechte einde verwachtte strüd bbjft aller minst uit. Rosel houdt zich thans kranig, ook Flambeau zit er flink achter, en als dan einde- lük Daria op volle snelheid komt, heeft Mensinga de grootste moeite zün positie te verbeteren. Als de bocht is bereikt, ligt Daria derde, en als het laatste rechte eind is bereikt, ligt de merrie met Rosel en Quicklooper op één lün. Buitengewone spanning heerschte onder de toeschouwers, maar als Mensinga een minimalen voorsprong weet te veroveren, gaat de roep „Dariadonderend langs de rüen. Inderdaad wint Hensinga dezen zelfs voor Groningen ongewoon sensationeelen eindstrüd met zeer geringen voorsprong op Rosel en Quicklooper, terwül ook Quicksilver en Queen G. nog in de prüzen vallen. Omhangen met den kampioenskrans rüdt Mensinga met Daria zün eereronde. Voor de eerste klasse heerrüderscours© bleven nog al eenige deelnemers van de start weg, maar er bleef toch nog een flink aantal paarden over, toen het schot viel. Sir Kerrigan, ongehinderd van den kop af gaand, maakt geen fout en neemt, zuiver gaan de in handen van zün eigenaar, weldra een fraaie positie in. Fiametta, die direct ook goed aanpakt, ligt op de tweede plaats en onder neemt weldra de eerste van een reeks van aan vallen op het koppaard, dat echter geen fout maakt en zich schitterend handhaafd. Hoe meer de afstand mindert, hoe feller dit duel wordt, maar ondanks alle pogingen van Meyer is Sir Kerrigan niet te passeeren. In de laatste bocht liggen de paarden even gelük, doch dan springt Fiametta opnieuw weg en is de kans weer ver keken. Tenslotte is de merrie er geheel uit, en kan Infanterist nog de tweede plaats bezetten. Van de beide vlakkebaanrennen gaf die om. den September-prüs een zeer snelle en span nende eindspurt te zien. Aanvankeiyk had Ge rard op Lo Becquée den kop, echter zonder noe- menswaardigen voorsprong op het goed gesloten veld. Als de eindspurt wordt ingezet liggen Ge rard en Bishop op Croquette op één lijn, terwül de laatste zelfs iets voor komt, als de laatste bocht wordt genomen. Noig komt Riem zich bü de leiders voegen, zoodat Avelui, Croquette en La Becquée het eerste gelid vormen. Op het laatste rechte einde komit Pen echter nog naar voren, en terwül hü erin slaagt Bishop buiten de prüzen te houden, klopt La Becquée Avelin met 1 lengte. De tweede ren bracht aanzienlijk minder span ning. In de eindspurt ontstond, een duel tus» <c^: Y

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1930 | | pagina 9