DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. STADSNIEUWS E E 53sfe JAARGANG WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1930 No. 15825 VERHOOGING VAN DEN GEDISTILLEERDACCIJNS VEREENIGING HOOGSTRAAT- BELANGEN BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM TELEFOON INTERCOMM. 68085 DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN melkoorlog in de gorzen 2 van 53.—; 1 van 46.—; 4 van 45.j 5 yan 38.4 ram 37.2 van 35.—'; 1 van 31.2 van 29.1 van 28.— 2 van 27.—; 4 van 23.—; 1 Tam 22.— 1 van 19,—; 2 van 18.—; 1 van 17.—; 3 van 16.—; 1 van 15.—; 5 van 14.—; 2 van 12. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS i De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco bij vooruitbetaling Per drie maanden 3.25; per maand 1.10; per week 25 cents. Bij bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per drie maanden 3.75, bij vooruitbetaling. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar 5 cents per stuk. POSTCHEQUE- en GIRODIENST No. 81440. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURAN De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 16 regels 1.55, elke regel meer 25 ets. Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames, tusschen den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor Liefdadig- heidsadvert. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertentiën 5 regels 0.50; 10 regels 1.15 regels 1.50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve men bij te voegen. Gratis-Ongevallenverzekering 500.bij overlijden door een ongeval; 500.bij verlies van beide handen, voeten of oogen; 250.bij verlies van één hand, één voet of één oog; ƒ150.bij verlies van een duim; f 75.bij verlies van een wijs vinger; j 50.— bij verlies van twee voorste ledematen alle vingers van een hand; 25.— bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand' 'in dit blad worden afgedrukt, Men wrijft zicih eigenlijk de oogen uit, als men (het leest. Vorig jaar Maant is de accijns oip (het gedistilleerd met 40 percent verlaagd. Die verlaging heeft ten vol le uitgewerkt wat men er van verwachtte. De mini-ster van finan ciën heeft 't meermalen rondborstig bekend. De fraude die op zoo groote schaal werd -bedreven!, is, blijkeinis die opgedane ervaring tot staan gebracht em van de verlaging is g©en vermeer dering van alcoholgebruik het gevolg geweest. De opbrengst van den accijns is door de ver. laging met 40 percent van 45 millioen tot 37 m'illioen gedaald. De verdwijning van de fraude (hoeft dus de opbrengst krachtig beïnvloed. Deze is immers 10 milldoem hooger gebleven, dan zij op grond van de enkele verlaging van d-em accijns met 40% moest uitwijzen. Intusschen, minister de Geer is niet tevre den. De accijns mo-et meer opbrengen. Van 180 wil hij hem thans weer opschroeven tot 200. Eigenlijik van 198 tot 220, want er ligt nog altijd op de hoofdsom 10 percent ten bate van het leeningsfonds 1914. Er is vnedo bereikt in den gedistllleerd- Ihandel. Aan smokkelarij en clandestiene fabri cage is de kop ingedrukt. Eu om een paar mi-Uioenen meer in de schatkist te brengen gaat de -minister dat alles weer in de waag schaal stelten. En dan slaat hij zich bij voor baat zelf nog ieder deugdelijk argument uit de hand. Immers in de memorie van toelichting lezen we: Van een herstel van de oude opbrengst ad 45 -mlillio-en moet worden afgezien. De 180 zou daarvoor tot 220 moeten worden opge voerd, waartoe met het oog op de kans dat aan de tot stand gekomen saneering afbreuk zou worden gedaan, niet moet worden over gegaan. Daarentegen is, aldus de minister, een verhooging tot 200 (aizoo met 1/9 van het vigeerende bedrag) alleszins verant woord. In de jaren die aan de verlaging van 1 Maart 1929 voorafgingen, werd door de pleit- voerders voor een verlaagd tarief steeds het ©titer van 200 genoemd als geheel vol doende om de fraude te overwinnen. Welnu de verhooging van den accijns tot 200 böbeekent practfech, zooals we zeiden, een verhooging tot 220, met de kans, zooals de minister toegeeft, dat daardoor aan do tot- standgekomqn saneering (afbreuk wcï'dlt ge daan. De pteitvceruters voor een verlaagd tarief mogen een accijns van 200 voldoende hebben gevonden om de fraude te ovet-winnen, ze hebben dat niet gedaan met een verlaging tot 220, wat we, als het weinig gelukkige voor stel van minister De Geer wet wordt in wer kelijkheid zouden krijgen. Het komt ons voor, dat deze accijnsverhoo- ging gevaarlijk is, en dat er geen enkele rede lijke grond voor is aan te voeren. De Reclameweek BETERE VERLICHTING DER HOOGSTRAAT In de bovenzaal van Musis Sacrum" hield de vereeniging „Hoog.kraatbellangen" gister avond een druk bezochte vergadering. Na lezing en arrestatie der notulen der vorige vergaderingen deelde de voorzitter, de heer A. v. Duinhoven mede, wat door het be stuur sinds do laatste bijeenkomst is verricht: Een adres werd gericht tot B. en W. in zake het verwijderen van het zware verkeer op de Hoogstraat. Op een vraag aan den burgemeester of een beslissing spoedig kon werden tegemoet ge zien, bad deze geantwoord, dat advies werd ingewacht van de Permanente Commissie, Op 6 Augustus werd de burgemeester door een afvaardiging uit het hestuur gepolst, hoe hij persoonlijk staat tegenover het asfaltee- ringsvraagstuk. Het bleek, dat de -burge meester een ware voorstander van asfaltee ring was; hij meende, -dat nog dit jaar wel een beslissing zou zijn te krijgen. Het geldt hier een stadsbelang en een belang van de Hoogstraatbewoners beide. Voor deze laatsten achtte de burgemeester asfalteering noodzake lijk. Hij drong er op aan, dat men de adhae- sie van de Permanente Commissie zou vra gen. Deze is intusschen verkregen en de voor zitter is daarvoor dankbaar. De Permanente Commissie heeft jarenlang voor asfalteering gearbeid. Als thans „Hoogstraatbelangen'' suc ces heeft, dan is dat succes door de P. C. voorbereid. De P. C. telt een paar raadsle den en als het noodig mocht zijn, zullen zij stellig in de Raadzaal de aangelegenheid zal wellicht hij de begroeting worden behan deld voor de asfalteering pleiten. Veel te genstanders zullen er evenwel niet zijn; als de voorzitter zich niet vergist, hoeft de com missie voor gemeentewerken over het betref fende adres een niet ongunstig advies uitge bracht. Met den burgemeester is voorts gesproken over het snelle rijden van luxe-auto's op de Hoogstraat. De burgemeester deelde mee, dat aan de verordening, welke hier een maximum snelheid van 12 K.M. voorschrijft nog n'iet de hand kon worden gehouden, omdat de betref, fende borden nog niet gereed zijn. De burge. meester zou op spoed bij Gemeentewerken aandringen. Wat het stoepenvraagstuk betreft kon de voorzitter meedeelen, dat van het Kerkbestuur van Smt Jan bericht was ingekomen dat de stoep aan de gemeente zal worden afgestaaD (applaus). Aan den directeur der Technische Bedrijven was diens medewerking verzocht om goedkoo- per licht voor de winkols; de directeur lieel'i intusschen verklaard, dat hij gebonden was aan de Rotterdamsche tarieven; hij raadde het ne men van een abonnement aan, wat voordea- liger moet uitkomen Bij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëeie af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur HINDERWET Ingekomen is een verzoek van de N.V. Jakob's Kwasten- en Borstelfabriek om vergunning tot uitbreiding van de kwasten- en borstelfabriek in het pand Overschieschestraat 43—51, kad. Sectie I, no. 2528, door bijplaatsing en ver plaatsing van diverse electromotoren en ar- beidswerktuigen in dier voege, dat iu de in richting thans aanwezig zijn 8 electromotoren van totaal 13% P.K. (t.w. 1 x 4, 3 x 2, 1 x 1%, 2 x 1 en 1 x P.K.), drijven diverse meng-, richt-, wasch-, hekel-, doorslag-, afwerk-, hoor-, knip- en houtbewerkingsmachines, alsmede diverse droogkasten en kookketels. Dit verzoek is met de bijlagen op de secre tarie der gemeente ter visie gelegd. Op Woens dag 1 October des namiddags ten 2 ure zal ten Raadhuize gelegenheid worden gegeven om bezwaren tegen het toestaan van dit verzoek in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten. Gedurende drie dagen vóór het tijdstip hier boven genoemd kan op de secretarie der ge meente van de Schrifturen, die ter zake moch ten zijn ingekomen, kennis worden genomen. Volgens de bestaande jurisprudentie zijn niet tot beroep op eene beslissing ingevolge de Hinderwet gerechtigd zij, die niet overeen komstig art 7 dier Wet voor het gemeente bestuur of een of meer zijner leden zijn ver schenen, teneinde hun bezwaren mondeling toe te lichten SCHIEDAM, 17 September 1930 SCHOUW Ter algemeene kennis wordt gebracht dat op 1 October a.s. een schouw zal worden ge dreven over de slooten in Oud-Mathenesse tus schen den Rotterdamschen dijk, den Polder Oud-Mathenesse en de bebouwde kom der ge meente Schiedam. SCHIEDAM, 17 October 1930 GEMEENTERAAD Agenda Voor de openbare vergadering van den Ge meenteraad op Dinsdag 23 September 1930, ten 2 ure, luidt de agenda als volgt; IA. Benoeming van een lid van het Burger lijk Armbestuur ter voorziening in de vacature, ontstaan door de periodieke aftreding als zoo danig van den heer J. G. H. Brounts lid door den Gemeenteraad uit zijn midden gekozen IB. Aanbeveling van het Burgerlijk Armbe stuur ter benoeming van een lid dier instelling ter vervuling der vacature, ontstaan door liet aan den heer J. A. M. Meijer verleende eervol ontelag ingezetene der Gemeente, geen lid van den Raad Aanbevolen worden; 1. de heer L. L. J. M. Melchers, 2. de heer Mr. J. G. Wittkampf. IC. Voorstel van B. en W. tot herbenoeming voor den cursus 1930/1931 van het personeel aan den gemeentelijken cursus tot opleiding fan Bewaarschooloudevwijzeressen, t.w. Mej. M. Moerman en de hoeren A. Baan, J. A. Boer, K. Lub, J. van Meur», C. Scherpenisse en J. G. van Vlaardingen. 2. Voorstel van B. en W. om hun College te machtigen in het 4e kwartaal van 1930 kas geld op te nemen tot een bedrag van l.OOO.OCO 3. Voorstel van B, en W. om te besluiten tot afbraak van het voormalig kommiezenhuisjo aan de Vlaardingerpoort ter verbetering van het uitzicht bij dsn afrit van den Vlaarding©:- dijk 4. Voorstel van B. en W. tot overdracht door liet grondbedrijf aan de Gemeente van den grond aan het Frans Halsplein, welke thans bebouwd wordt met .een school voor O.L.O., een transfarinatorenhuisje voor het Gemeentelijk Electriciteitsbedrijf en een brandweerbergplaats tegen een prijs van 20.per M2. 5. Voorstel van B. en W. om gunstig te be schikken op do verzoeken van de St. Willlbror- dusstichting, gedaan overeenkomstig artikel 'i2 ROTTERDAMSCHE RECHTBANK Om een fuifje De 21-jairge losse werkman E. v. H. te Sóhie dam had op een avond in Maart, te zamen met den 20 jarigen fabrieksarbeider D. M. v. M., het plan geopperd om een feestje aan te leggen. Daarvoor moesten zij natuurlijk drank hebben en van M. zou op het idee gekomen zijn u'7 het pakhuis van P. v. Gent eénige flesschcn wijn te halen. Zij hadden zich daartoe op 2? Maart des avonds omstreeks 9 uur naar ïiez aan de Noord vest gelegen pakhuis begeven en na met een beitel, die v. M. bij zioh hact, d' deur te hebben opengemaakt, hadden zij teza men ongeveer 12 flesschen wijn weggenomen. Die flesschen verstopten zij in aan de Noorcve»- liggende stoomketels, met de bedoeling ze later te halen. Daarop waren ze eenige jongens en meisjes tot een drinkgelag gaan uitnoodigen. dat plaats had in het Sterrebosch. Daarheen waren later de flesschen gebracht. De wiln smaakte niet zoo lekker; bij het weghalen Cai flesschen hadden de jongens zich in het soort vergist en kina-wijn meegenomen. Evenwei was alles toch opgedronken. Van H. legde een volledige bekentenis af Volgens hem was 't plan uitgegaan van van AT. Het O. M., waargenomen door mr. J. F Hoeffelman, nam in aanmerking, dat van li. berouw over zij.n daad toont. Hij is er de auoe van geworden dat hij met verkeerde menschen is omgegaan. Zich aansluitende bij het over hem uitgebrachte reclasseeringsrapport, eischte lm' O. M. 5 maanden gevangenisstraf voorwaar de- iijk, met een proeftijd va,n 3 jaar. Van M. ontkende, dat het plan van hem zou zijn uitgegaan. Hij had zelfs aan de inbraak niet meegedaan. Wel had hij meegeholpen de flea- schen uit de schuilplaats, onder den stoomketel naar het Sterrenbosch te hrengen. Hij had ook wel van den wijn geproefd, maar aangezien hij hem niet lekker vond had hij er niet van ge. dronken. Eenige jongelui, die aan het fuifje hadden Verwacht wordt: Zwakke wind uit Zuidelijke richtingen, neve lig tot betrokken of zwaar bewolkt, waarschijn lijk regen, iets warmer vooral in het Noorden. Fietsers en motorrijders lichten 's avonds 7.42 tot 's morgens 6.08. op van der Lager Onderwijswet 1920, om gelden be- i hioegedaan, werden als getuige gehoord. Hier- bij bleek, dat twee hunner hun voor den rechter commissaris afgelegde verklaringen in voor van M. gunstigen zin, wat zoowel de president als hot O. M. aanleiding gaf tot de opmerking dat deze ge-tuigen door van M. bewerkt waren. Het O. M. meende intusschen toch wel tot het bewijs te kunnen komen. Gezien de houding van waren aangezocht, om bij de reclameweek mu ziek ten géhoord te brengen. De heer Brounts verwonderde er zich over, dat er een datum voor de winkelweek was vastgesteld. Hij meende dat daaromtrent niets beslaten was. Voorts was hij van meening, dat er een ingekomen schrijven van de P. C. ter tafel moest liggen en vroeg hij waarom daarvan geen melding was gemaakt.' En ten slotte vroeg hij of uie't het bestuur van Hoog straatbelangen aan de P. C. had geschreven, dat het geen medewerking aan e«n algemeens winkelweek zou verleenen. De heer Noordijk wilde weten hoe laat de winkels '«avonds open zonden mogen zijn en of er pogingen waren aangewend om door ge- De heer Brounts merkte even op, dat eind I ïarnen'Ü^ t® adverteeren een goedkooper con- m tract te krijgen. MGR. W. BOUTER in ONZE STAD Z. D. H. Mgr. W. Bouter van de Congregatie vanMill-HIll, bisschop van Neliore in Britsch. Indië, vertoefde heden in onze stad, waar hij onder meer de beschildering jn kerk van het H. Hart bezichtigde. R. K. KINDERVACANTIESPELEN De subsidie-aanvrage Op de agenda voor de gemeenteraadsvergade ring van Dinsdag 23 September a.s. komt o a voor, een voorstel van B. en W. om gunstig te beschikken op het verzoek van den Deke nalen Jeugdraad, om voor de R. K. Kinder vacantiespeien een subsidie te verleenen van 40 cents voor elk kind, dat aan de speien heeft deelgenomen. In de Visscherstraat en omgeving is thans ook een melkoorlog uitgebroken. De melk kost daar 12 cents per liter. RIJKSWERKVERSCHAFFING TE EENERVELD Overzicht van het verdiende loon over het tijdvak van 30 Augustus12 September 1930,- der vorige week bij de Permanente Commissie no ggeen adres omtrent het zware verkeer op de Hoogstraat was ingekomen. De voorzitter zou dan onderzoeken of er een vergissing in het spel kon zijn. De heer van Duinhoven deelde verder mee, dat een betere verlichting van dé Hoogstraat is toegezegd. Er zullen grootere ballons worden aangebracht Dc reclameweek De voorzitter gaf dan een uiteenzetting van de plannen der betreffende commissie om trent de in uitzicht gestlede reclameweek voor Hoogstraat en Korte Dam, deze week zou worden gehouden van 1118 October De ope ning is gedacht op het stadhuis. De burge- meester heeft er persoonlijk geen bezwaar te gen, dat daarvoor toegang tot het hordes van het Stadhuis zal worden verleend. Na de opening muzikale wandeling over de Hoog straat. Er zal een prijsvraag worden gehouden voor het publiek. Deze prijsvraag staat 111 het teeken der asfalteering. In de etalage namelijk van eiken deelnemenden winkelier zal een stuk asfalt worden gedeponeerd. Het publiek kan raden hoeveel die stukken hij elkaar wegen. Voor de beste raders zijn prijzen beschikbaar gesteld van ƒ25, ƒ15, ƒ10 en ƒ5. De Hoogstraat zal extra worden verlicht, hetzij door gekleurde lichtballons langs de gevels, hetzij door lichtguirlandes over de volle straatbreedte. Een definitieve keuze daaromtrent is nog niet gedaan. lederen avond zal een auto met muziek (Telefunken) over do Hoogstraat rijden. Den laatsten avond is er weer een muzikale wandeling over de Hoogstraat^ waarna sluiting vanaf hst bordes van het Stadhuis. De heer Venter achtte een winkelweek 11a die van „Hoogstraatbelangen" van het goede te veel. De Voorzitter antwoordde den heer Bergtjk dat hij met den door hem gegeven stillen wenk rekening zou houden. Den heer Braunts merkte hij op, dat hier inderdaad slechts een voorstel ligt om de reclameweek van 1118 October te houden. Het staat de vergadering vrij anders te beslissen. Het schrijven van do P. C., door den heer Brounts bedoeld, en be. helzende de uitnoodiging om- aan een winkel week voor de geheeie stad deel te nemen, wordt dan door den voorzitter voorgelezen. De heer van Duinhoven merkte op, dat het beginsel van „Hoogstraatbelangen" is; zelfstandige actie m het belang der bewoners van de Hoogstraat. De vereeniging wil die actie voeren los van den middenstand in de andere deelen der stad, omdat juist de Hoogstraat het meest wordt gedrukt door de ontvolking van de bin nenstad en den trek naar" de nieuwe wijken. Do Vereeniging zal echter gaarne met de P. C. samenwerken ais deze een algemeene winkel week wil, mits eerst maar de volle aandacht is gevestigd op Hoogstraat en Korte Dam al léén. De omstandigheden dwingen daartoe. Ook aan rijkswiinkelweken^ waartoe in de Al gemeene Mkldenstandsvereeniging Schiedam'' schijnt besloten te zijn, zal „Hoogstraathplan gen" stellig meewerken. Het is de bedoeling tijdens dé reclameweek 's avonds om tien uur te sluiten. De idee van gezamenlijk adverteeren is bij de kranten naar Voren gébracht. De heer W. Janse vraagt dan nog of het geen aanbeveling zou verdienen grooter tusschen- ruimte te brengen tusschen de win de winkelweek van de P. C. en die van Hoog. straatbelangen, en deze laatste bijvoorbeeld in In de pers zal bijzondere reclame worden I Januari t0 houden. Dan zou tegelijk de asfalteo- schikbaar te stellen voor het aanschaffen van nieuwe kachels voor haar school aan de Korte Haven 27 en van 2 nieuw© kachels voor haar school aan de Lango Haven 105 6. Voorstel van B. en W. om gun stig te beschikken op het verzoek van de vereeniging voor Gereformeerd School onderwijs, gedaan overeenkomstig artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920, om gelden be schikbaar te stellen voor de electriricatie van haar school voor U.L.O. aan den Singel. I 7. Advies van B. en W. naar aanleiding van het adres van de Vereeniging „Volksonderwijs" houdende verzoek ook hie-r ter stede oven te gaan tot het instellen van een gemeentelijke School tandverzorging. 8. Voorstel van B. en W. om gunstig ie beschikken op heit verzoek van den Dekenalen Jeugdraad om, ten behoeve van het werk der kindervacantiespelen, dat o-nder leiding van g-o noemden jeugdraad plaats vindt, e©n subslüin van 40 cents' te verleenen voor elk kind, aa7 aan deze spelen deelneemt. 9. Voorstel van B. en W. inzake herziening van liet beperkte maximum-aantal Dranxwet- vergunningen, krachtens artikel 4, 2e lid 1.» cn 2o., tn de Gemeente Schiedam. 10. Advies van B. en W. naar aanleiding van de adressen van den heer J. Lechner e.a. en Mej. A. C. E. Dijkmans e.a., waarin worat verzocht het raadsbesluit van 30 Mei 1930, hetzij in te trekken, hetzij bij nieuw besluit zoo verduidelijken, dat het recht om van de open plaatsen in de eigen graven, ook buiten net gedeelte voor de Israëlieten bestemd, tot bij zetting gebruik te maken, nog een geruim aan tal jaren verzekerd is. lederen Woensdag om half negen bestuurs vergadering van bet afdeelingsbestuur van den N. R. IC. Volksbond. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedams- Mannenkoor" (dirigent Paul v. d Putten). Groot© zaal van den R. K. Volks bond. lederen Woensdagavond van 8 tot 10 uur In den R. K. Volksbond gelegenheid tot het af halen van naaiwerk voor de Theresia-vereeni- ging. lederen Woensdagmiddag van 33% uur gelegenheid tot afhalen van Naaiwerk voor de Missienaaivereenigicg, Korte Kerkstraat 6. lederen Vrijdagavond van half 9 tot half 11 repetitie Koninkl. Zangvereeniging Schiedam's Mannenkoor „Orpheus" onder leiding van Ed. Flipse. Gebouw R. K. Volksbond. lederen Zaterdagmiddag van 35 uur zitting bestuur Spaarfonds R. K. S. V. „Excelsior". Gebouw R. K. Volksbond. Dinsdag bestuursvergadering R. R. Metaal, bewerkersbond ,,St. Eloy", Gebouw R. K. Volks bond. Woensdag 17 September. Opening Winterprogramma R. K. Vrouwen- verdachte van M. luidde tegen hem den eisch j borM^- Dazing door pastoor Möller over het RADIO-HINDER MUZIEKUITVOERING Het programma, uit te voeren door het Har moniegezelschap Oefening Baart Kunst, dir. de heer J. C. M. Feltzer, op Donderdag 18 Sept., 's avonds van 8 tot half 10 uur in de muziektent op het Rozenburgerpiein luidt als volgt: 1 The stars and stripes for ever, Marsch J. Pb. Sousa 2 Festouverture A. Leutner 3 An der schonen blauen Donau, Wals. Joh. Strauss 4 Fantasie uit do operette La Mascotte F. Audran 5 Parade der Zinnsoldaten Leon Jessel 6 Op een Perzische Markt A. W. Kétèlby 7 Musicalische Wettrenne'n, Potpourri P. Lincke 8 Abschied der Gladiatoren. H. L. Blankenburg gemaakt. De kosten ter verwezenlijking van dit pro gramma zijn voor eiken deelnemer ƒ10; hui. tendie-n moet echter, om de zaak te kunnen financieren nog een garantiefonds worden ge vormd. Verschillende Hoogstraatbewoners heb. ben hun medewerking reeds getoond, door voor ©en bedrag van ƒ25 aan dat garantie fonds deel te nemen. Tegenover de Permanente Commissie neemt Hoogstraatbelangen d'it standupnt in. dat de Hoogstraat van 1118 October baar eigen winkelweek houdt. Komt de P. C. met een plan om later een algemeene winkelweek te houden, dan staat bet bestuur daar vol strekt niet onsympathiek tegenover. Er zullen meer Hoogstraatwinkelweken moeten komen. Deze eerste most echter succes hebben; de eerste klap is een daalder waard. De autoriteiten zien met belangstelling en niet zonder sympathie de actie der Hoogstraatbe woners aan. Laten wij al onz© energie en al onze geestdrift inzetten, dan is het succes ook voor wat we van deze week verwachten ver zekerd. Op deze uiteenzetting volgde een korte dis cussie. De heer Bergijk vroeg of nog andere firma's ring „gevierd" kunnen worden. De voorzitter merkte op -dat we juist door van de Hoogstraat te laten spreken, moeten trachten die asfalteerfng te verkrijgen Dat Wordt dn November heslist. Het is dus niet mo- géhjk later dan in October de reclameweek te stellen. Wanneer eenmaal de asfalteering er is, dan zullen er nog wel andere plannen voor den dag komen. Nadat besloten was de commissie inzake de verlichting tijdens de winkelweek de vrije hand te laten, werd gelegenheid gegeven in ta teekenen voor het garantiefonds. Deze Id- teekening had een verloop dat het hestuur tot volle tevredenheid stemde Het fonds van ƒ1000 werd ruim volieekend. Degene ndi-e zich nog niet voor deelname aan de winkelweek hebben opgegeven, kunnen zulks alsnog doen tot Maandagavond bij den heer P. J, J. Engering, Hoogstraat 161, Op 19 September treedt de verordening in werking Op 19 September a.s. zal de nieuwe veror dening op den radio-hinder in werking treden. In dcco v©ordening is verboden het in de buitenlucht 'hoorhaar maken van eleotrfech of mechanisch voortgebrachte muziek of manscü©- l'ijke stem, of deze hoorbaar to maken In oen geheel of gedeeltelijk afgeoloten ruimte, waar het geluid door openstaande deuren of ramen de buitenlucht kan bereiken. Ontheffing van dit verbod kan slechts dooi den burgemeester verleend worden. AANRIJDINGEN Gistermiddag heeft een aanrijding plaaits gehad op den hoek van de Burgemeester Knappertlaan en de' Warande tusschen twee jeugdige wielrijdei&nlTenigevolge hiervan werd eveneens de heer R. aangereden. De rijwielen werden beschadigd. Op den hoelk van de Westvest en den Vlaar dinigerdijik heeft gistermiddag een aanrijding plaats gehad tusschen twee auto's. Beide wa gens werden beschadigd. ZWERVERS Door de politie uit Maassluis zijn drie jon gens naar hier teruggebracht, die daar zwer vende waren aangetroffen. DE MUZIEKUITVOERING VAN HEDEN UITGESTELD Het voor heden aangekondigde concert te geven door het Stedelijk Muziekkorps in de Plantage, Is tot nader uitgesteld. BURGERLIJKE STAND Aangifte van 13—15 Sept. GEBOREN: Cornelis, zoon van J. Verloop en A. de Vries, Boerhavelaan 115 Christiana W. T„ dochter van P. van Giessen en E. Kloos, Spoorstraat 32 een als levenloos aangegeven kind van J. va,n Onlangs en P. van Tricht Bakkershaven 47. OVERLEDEN: M. M. Elderkamp, 57 j., echtgenoot© van C. P. Hamerslag, Nieuwe Haven. 3 maanden gevangenisstraf. De verdediger van V. M. mr. J. W. Bos, meende dat het bewijs niet geleverd is. Verdachte heeft zich schuldig gemaakt aan haling, en dat is niet ten laste gelegd. Pleiter concludeerde tot vrij spraak subs, oplegging van een lichte straf. ATHLETIEK gesp, gew. verl. pnt 6 5 1 441—368 6 4 2 457—353 6 2 4 416%—392% 6 1 5 304%—505% 6 6 0 412%—359% 6 2 4 428—364% 6 2 4 393%—40134 6 2 4 337—445 De R. A. K.-compctitic De eindstand van de R. A. K.-competitie is als volgt: 2e klas B O. F. C. 1 S. V. V. 1 Het Noorden 2 Hermandad 1 3e klas B V. F. C. 2 Holandia 1 S. V. V. 2 T. A. G. 2 Waar dit het eerste jaar is, dat S.V.V. de lichte athletiek beoefent is het resultaat niet slecht te noemen. Op den onderlingen wedstrijd van 31 Aug. j.l zijn voor het eerst bij S.V.V. clubrecords ge vestigd. Hoewel do gemaakte tijden niet zoo bijzonder zijn, moet men in aanmerking nemen, dat de meeste loopers op gymn. schoenen in plaats van op spijkers liepen. Opmerkelijk is dat de tijd op de 100 M.-series (11 9/10 sec.) beter is dan in de finale: 12 9/10. Ook de tijd van de 80 M. juniors 10 sec., gemaakt door J. Seij, is niet slecht, als men in aanmerking neemt dat Seij geheel ongetraind was. Hieronder de gemaakte clubrecords: Seniors: 100 M.: A. v. Diggelen li 9/10 sec.; 200 M. J. J. v. Diggelen 24 9/10 sec.; 400 M.: J. J. v. Diggelen 54 9/10 sec.; 800 M.:^J. Baris 2 m. 13 sec.; 1500 M.: J. Baris 5 m. 56 2/5 s 3500 M.J. Baris 112 m. 19 1/5 sec. Kogel- stooten 5 K. L.: L. Pronk 11 M. 85 Hoog. springen: A. v. Diggelen 1 M. 50. Verspringen L. Pronk 6 M. 04. Bal ingooien J. v. d Gaag 19 M. 18. Juniores: 80 M.: J. Seij 10 sec.; 500 M.: T. v. Gent 1 m. 22 sec.. Hoogspringen: T. v. Gent, 4 M. 91. Verspringen: T. v. Gent 1 M. 40. Hooglied. Gebouw Musis kwart over acht. Sacrum. Aanvang HOOGSTRAATWINKELWEEK Reclame per vliegmachine Door den heer C. in ,'t Veen is toegezegd, dat hij tijdens de Hoogstraatwinkelweek reclame- biljetten ten gunste van de winkelweek boven Schiedam uit zijn vliegmachine zal uitstrooien. een NIEUWE ORGANIST IN DE FRANKELANDSCHE KERK Tot directeur-organist van de kerk van O L Vr. Visitatie (Frankeland), is benoemd de hoer W. M. A. Smits, tot vóór korten tijd organist van de St. Antcnius-Abtkerk aan de Jan Kruyffstraat te Rotterdam. DEMONSTRATIE MAGGI Op Dinsdag 23 September des avonds acht uur zal de fabriek van Maggi's producten in den R. K. Volkshond demonstraties houden en een bedrijfsfilm vertoonen. De toegang is voor ieder opengesteld. DE SCHOOLWERKTUIN Op Zaterdag 20 September a.s. des middags van half drie tot half vijf zal de schoolwerk- tuin wederom voor de ouders der jonge tuiniers en andere belangstellenden te bezichtigen zijn. Donderdag 18 September Ledenvergadering R. K. Midden,standsver- eeniging De Hanze. Bovenzaal R. K. Volks bond. Aanvang half negen. Vrijdag 19 September. Jaarvergadering R. K. Propagandaclub „St. Clemens", Parochiehuis. Aanvang na het Lof. Algemeene vergadering „Katholiek Leven". Bestuursverkiezing Hotel Beyershergen. Aan vang half negen. Zaterdag 20 September. Bazar O. B. K. Gebouw „Musis Sacrum". Zondag 21 September. Bazar O. B. K. Geopend van 2 tot 11 uur. Maandag 22 September. Algemeene vergadering ,,Schiedam-West", Cor nerhouse, Rubensplein. Aanvang acht uur. Bazar O. B. K. Geopend van 2 tot 11 uur. Vrijdag 26 September Vergadering R. K. Vereeniging E.H.B.O. St. Christophorus. Lezing door dr. J. J. van de Velde. Gebouw R. K. Volksbond. Zondag 28 September. Nationaal concours van de mondbarmonica- vereeniging „Excelsior". Gebouw Musis Sa crum". Aanvang 12 uur. 19 Sept.: Groote Schouwburg, Het geheim zinnige pension (Schouwtooneel) 8 uur (voor volwassenen) Groote Kerk, Orgelvoordracht, J. II. Eesselaar Jr., 8 uur. 20 Sept.: Groote Schouwburg, De wonder- doktoor (Rott. Hofstadtooneel) 8.15 uur. Groote Nutszaal, viool-récital Bronislaw -Huber- man, 8 uur. Dagelijks: Tivoli-schouwburg, Stapper revue, 8 uur. Bioscopen; Goedgekeurde program ma's tot en met Donderdag 18 dezer in: Roxy; Royal; Corso (voor volwassenen); Grand Théatre (voor volwassenen); Olympia (voor volwassenen); Luxor (voor volwassenen! Oostertheater. SCIHEDAM, 16 Sept. Officieele noteerfng van de commissie uit de Kamer van Koophandel, Moutwijn Moutwijn per H.L. ad 46 pet. 13.—. HERMAN JANSEN Spoeling Spoeling 0.90. EEN BELANGRIJKE OPDRACHT Na een uitgebreid onderzoek beeft het Kerk bestuur der R. K. Kerk te Naaldwijk aan de firma Blaisse en Strunk <k.:i bouw opgedragen, van een kerkorgel voor ds nieuwe kerk, aldaar. Het instrument zal 33 sprekende registers bevatten en worden gebouwd volgens het moderne electrisch-pneumatische systeem. Nog meerdere nieuwe vindingen zullen er in wor den aangebracht.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1930 | | pagina 1