LAATSTE BERICHTEN ZEETIJDINGEN i KABOUTER DE MOORDZAAK LANS. WOENSDAG 17 SEPTEMBER VOOR HET HAAGSCHE GERECHTSHOF. Gedagvaard 72 getuigen. EEN BRIEF MET 16.000 ONTVREEMD. DE GEVONDEN SCHAT IN HET VONDELPARK. AUTO ONGELUK TE LIEMPDE. KINDERVERLAMMING. DE MORPHINE-SMOKKELAARS. GEVANGENEN.OPSTAND TE BALTIMORE. UIT KETHEL UIT ROTTERDAM AANBESTEDINGEN. PUBLIEKE VERKOOPINGEN. VISSCHERIJ. SCHIPPERSBEURS. RIJNVAART. BUITENLANDSCHE HAVENS BINNENLANDSCHE HAVENS GEMENGDE BERICHTEN NAGEKOMEN ZEETIJDINGEN 454° STAATSLOTERIJ. STOOMVAARTLIJNEN PRIJZEN VAN ƒ70. Voor het Haagsche Gerechtshof is heden aangevangen de geruchtmakende moordzaak- Lans. Voor deze zaak bestond zeer groote belang stelling van de zijde van de balie, van het publiek en van de pers. Vanwege het O.M. waren 72 getuigen ge dagvaard, waarvan 34 voor den eersten dag. Samenstelling van het Hof. Het Hof is samengesteld als volgt: Jhr. mr. von Weiier, president en mrs. Cost Budde en van Slooten, raadsheeren, Griffier is mr. Seret Opzoomer. Het O.M. wordt waargenomen door mr. de Visser. \erdachte wordt in zijn verdediging bijge staan door mr. Kokosky en mr. v. d. Meer. De feiten. Als verdachte staat terecht de gewezen pro curatiehouder G. J. van O., die door de Rot- terdamsche rechtbank wegens doodslag op zijn patroon, den heer P. C. Lans, directeur der N.V. A. de Haas' Handelmaatschappij aan den Oostzeedijk te Rotterdam, is veroordeeld tot 15 jaar gevangenisstraf. Op 29 November 1928 des avonds om 7 uur werd de heer Lans vermoord in zijn kantoor aan den Oostzeedijk te Rotterdam gevonden. De behandeling der zaak. Om 10.50 uur wordt de verdachte in de zit tingzaal binnengeleid. Verdachte antwoordt op de vraag, waarom hij in hooger beroep is gekomen, dat hij dit gedaan heeft, omdat hem doodslag te laste i3 gelegd. Daaraan is hij onschuldig. De te laste gelegde verduisteringen worden door verdachte erkend. Nadat hij uit Indië was gekomen, is hij in 1923 in dienst bij Lans gekomen. Daar ver diende hij eerst 300 en later 325 in de maand. Verdachte geeft voorts toe, dat hij voort durend in geldnood zat. Door middel van giro overschrijvingen heeft verdachte verschillen de bedragen der N.V. ten eigen bate aange wend. Ook door middel van chèques heeft ver dachte zich gelden toegeëigend. Op 29 November 1928 is verdachte op het kantoor der N.V. geweest. Dit kantoor heeft hij omstreeks half zeven verlaten. De heer Lans zat toen nog aan de schrijfmachine. Verdachte had toen het voornemen naar het station Delftschepoort te gaan, om den trein van 7.02 uur te nemen. Deze heeft hij echter niet kunnen halen. Toen is hij om 7.15 van het Hofplein vertrokken. In den regel verliet verdachte het kantoor tusschen 6 en half zeven. Op vragen van den president antwoordt ver dachte, dat hij altijd op het kantoor eet, en daarbij steeds een mesje met een beenen heft gebruikt. Ook op den bewusten dag is dit ge beurd. Toen verdachte 's avonds in Den Haag thuis was, heeft de politie hem laten weten, dat hij onmiddellijk naar Rotterdam moest komen. Waarvoor dit noodig was, kon men hem niet meedeelen. Verdachte heeft toen bij zijn zuster opgebeld, om te vernemen, wat er eigenlijk aan de hand was. Hij heeft toen vernomen, dat de heer Lans vermoord was en in een zenuwachtigen toe stand heeft hij zich daarna naar Rotterdam begeven. Het getuigenverhoor. Hierna wordt aangevangen met het getuigen verhoor. Als eerste getuige wordt gehoord de magazijn bediende A. C. v. d. Most, die in het Zieken huis aan den Coolsingel een lijk heeft herkend als dat van zijn patroon, den heer Lans. Getuige is op den bewusten dag ongeveer 7 minuten voor zes naar huis gegaan. Hij had toen de deur naar het balenpakhuis gesloten. Om deze deur van binnen te openen heeft men echter geen sleutel noodig. Getuige C. J. Bruinaars, eveneens magazijn bediende heeft op 30 November in het zieken huis het lijk herkend. Getuige zegt voorts, dat verdachte een sleu tel had van het achterhek. Dit hek werd Zater dag door verdachte gesloten. Dan verliet hij de zaak door dit hek, omdat, naar hij zeide, de weg, welke hij dan volgde, rustiger was. In dit verband deelt verdachte nog mede, dat hij op andere dagen en ook op den dag van den moord, het voorhek uitging, omdat de buurt, die hij doorkwam, wanneer hij het ach terhek uitging, nogal onguur was. Verdachte zegt, dat hij wel eën sleutel van het achterhek had. Deze had hij niet in zijn zak maar hij lag steeds in zijn lessenaar. Wanneer getuige zegt, dat verdachte den sleutel wel uit zijn zak haalde, roept verdachte heftig uit Dat is niet waar, Bruinaars, je staat te liegen Getuige handhaaft echter zijn mededeeling. Volgende getuige is de politie-inspeeteur Hermans, die verklaart, dat op 29 November 1928 op den Oostzeedijk een lijk in beslag is ge nomen. Den volgenden dag is dit lijk door hem ge toond aan de getuigen v. d. Most en Bruinaars, die het hebben herkend als dat van hun pa troon. Getuige W. J. Follig, koopman te Rotterdam, zegt, dat hij op 30 November, den dag na den moord, door verdachte is opgebeld. Verdachte heeft toen ook aan getuige ver teld, dat hij Donderdags altijd vroeger weg ging en dat hij het ook gisteren had gedaan. De president merkt verdachte op, dat dit niet klopt met zijn verklaringen. Verdachte Dat ligt er maar aan, hoe men dat opvat. Daarna wordt gehoord A. C. Commij3, re chercheur van politie, die het lijk in ontvangst heeft genomen. Dr. C. van Rijssel, die als deskundige wordt gehoord, heeft op 30 November de lijk schouwing verricht. Sporen van worsteling heeft hij niet kunnen ontdekken. De wond aan het hoofd maakte op hem den indruk, dat de vermoorde zich niet heeft kunnen verweren. De schedelwonden kunnen zijn toegebracht Mt een vijl, niet met een hamer of een beitel. andere wonden zijn veroorzaakt met een Mherp voorwerp, als het mesje, dat aan ge tuige is vertoond. Getuige deskundige dr. H. Mees, huisdokter van de fam. Lans Op den dag van den moord is getuige om 4 minuten voor acht opgebeld, waarna hij zich naar het kantoor van den heer Lans heeft be geven. Daar trof hij het lijk van den heer Lans aan. Getuige Hermans wordt opnieuw naar voren Het grootste gedeelte van het bedrag door de politie opgespoord. EEN BESTELLER TE HAARLEM GEARRESTEERD In den nacht van 10 op 11 September is van Amsterdam uit een postzak met aange- teekende stukken via Haarlem naar Hoofddorp gezonden. Bij aankomst aldaar bleek uit den zak verdwenen te zijn een brief met 1G.000. Het onderzoek der politie wees uit, dat de dief stal te Haarlem gepleegd moest zijn, waar de zak eenige uren in bewaring was gegeven. De verdenking viel op den 38-jarigen besteller J. D., die de zak onder zijn berusting had gehad. Bij fouilleering werd in de binnenzak van zijn jas een bedrag van 2700 gevonden gevonden en by onderzoek in zijn woning werd een be drag van 11.000 teruggevonden verborgen in een luidspreker in den kelder. De verdachte heeft bekend en is in bewaring gesteld. Vier gewonden. Op de grens tusschen Best en Llempde reed een auto, N. 27356, uit de richting Eindhoven den asphaltweg op en kwam tengevolge van de gladheid der baan te slippen. Een auto uit de richting Boxtel, no. 21884, kon niet tijdig meer remmen en reed in volle vaart op den stilstaanden wagen. Beide wagens werden ver splinterd en de vier inzittenden verwond. Van één werd de borstkas ingedrukt, van een tweede werd de polsader doorgesneden, de overigen liepen bloedende verwondingen op van glasscherven. Allen zijn naar het Gast huis te Best gebracht. Binnenkort een beslissing. Men meldt ons uit Amsterdam: Naar we vernemèn zal in de kwestie, betref fende de drie jaar geleden in het Vondelpark gevonden 14.000, welke dan op het oogenblik in bespreking is bij de afd. Algemeene Zaken, ten stadhuize, binnenkort een beslissing geno men worden. De vinder, een concierge, heeft kort geleden, omdat de termijn van drie jaar is verstreken, het geld opgevraagd. Het advies van den stadsadvocaat echter luidde, dat de schat nog dertig jaar onder berusting van de gemeente moest blijven. Of de beslissing, welke Algemeene Zaken zal nemen voor den vinder gunstig zal uitvallen, kon men ons nog niet mededeelen. Weer een nieuw geval te Reeuwijk. Weder is een geval van kinderverlamming waargenomen to Reeuwijk thans hij een 4-jarig jongetje van den broodbakker C. T. d. G. Dit is nu reeds het 11e geval. Het patiëntje ia aar het ziekenhuis te Gouda vervoerd. BOTSING TUSSCHEN AUTO EN FIETSER Op den Udenschen weg te Veghel zijn een auto, bestuurd door den heer G. van H., uit Veghel, en een wielrijder uit Uden, G. S„ met elkaar in botsing gekomen. De 23-jarige S., werd met ernstige verwondingen opgenomen en naar het Gasthuis te Veghel vervoerd. Lading aan boord van de „Europa" in beslag genomen. NEW YORK, 17 September. (V.D.) Améri- kaansche douane-beambten hebben aan boord van het Duitsche stoomschip „Europa" een hoeveelheid morphine, ter waarde van 20.000 dollar in beslag genomen. De commandant van het stoomschip had de Amerikaansche autoriteiten draadloos op de hoogte gesteld van de verdachte lading aan boord. Men neemt aan, dat spoedig arrestaties van leden van een internationale smokkelaars bende zullen plaats vinden. In verband met de ontdekking van den in ternationalen handel in verdoovende middelen, waarvan dezer dagen uitvoering melding is gemaakt, heeft, naar uit Londen wordt gemeld, de politie van Scotland Yard, na verkregen in lichtingen van de politie te Rotterdam, twee mannen en een vrouw gearresteerd, die als on- gewenschte vreemdelingen uit het land zullen wórden gezet. De emigratie-beambten in verschillende ha vens hebben opdracht gekregen, bijzonder toe zicht te houden op de aankomst van verdachte vreemdelingen. Aruba, Bonaire, Curasao, 19 Sept. zeepost mail s. Venezuela via Amsterdam 1.30 gew., 18 Sepb 20.aanget. stukk.; 19 Sept. luchtpost als Suriname. Saba, St. Eustatius, St. Martin: 19 Sept. zee post s. Venezuela via Amsterdam 1.30 gew„ 18 Sept. 20.aanget. stukk.; 16 Sept. mail s. Bre- m'en via Southampton 9.45 gew., 9.15 aanget. stukk.; luchtpost als gewone briefpost voor N.- York, behalve de lichting van 20.45. V. S. Amerika, Canada, Mexico, Cuba, Colum bia: 16 Sept. s. Bremen via Southampton 9.45 gew., 9.15 aanget. stukk.. 16 Sept. s. France via Plymouth 22.gew., 20°.aanget. stukk.; 17 Sept. s. Pres. Harding via Southampton 9.45 gew. 9.15 aanget. stukk.; 17 Sept, s. Pres. Harding via Cherbourg, 20.45 gew., 20.aanget. stukk.; 19 Sept. s. Aquitania via Southampton 9.45 gew., 9.15 aanget. stukk.; 19 Sept. s. Aquitania via Cherbourg 20.45 gew., 20.aagnet. stukken. V. S. Amerika, Canada, Mexicoa; 17 Sept. s. Pres. Harding via Cherbourg 19.30 gew., 19. aanget. stukk.; 19 Sept. s. Aquitania via Cher bourg 19.30 gew., 19.— aanget. stukken. Rio de Janeiro, Santos, Uruguay, Paraguay, Bolivia, Chili, Argentinië: 16 Sept. s. Massilia via Bordeaux 9.— gew., 8.30 aanget. stukk.; 17 Sept. s. Messilia via Lissabon 20.45 gew., 20, aanget. stukk.; IS Sept, s. Cap. Polonio via Lis sabon 20.43 gew., 20.— aanget. stukk.; 21 Sept. s. Conte Verde via Genua 8.30 gew., 20 Sept. 18.aanget. stukk.; 19 Sept, luchtpost via Tou louse, B.-Ayres 19.30, 20.45 gew., 19.20. aanget, stukken. Pernambuco, Bahla: 17 Sept. s. Orania via Amsterdam 1.30 gew., 16 Sept. 20.— aanget. stukk.; 19 Sept. s. Orania via Lissabon 20.45 gew., '20.— aanget. stukk.; 20 Sept. s. Belle Isle via Lissabon 19.30 gew., 18.aanget. stukk.; 21 Sept. s. Conte Verde via Genua 8.30 gew., 20 Sept. IS.— aanget. stukk.; luchtpost ais Rio de Janeiro. Barbados, Trinidad en Venezuela: ,19 Sept. s. Venezuela via Amsterdam 1.30 gew., 18 Sept. 20.aanget. stukken. China, Hongkong, Japan, Philippünsche eilan den: 15, 18, 20 Sept. via Siberië 18.gew., 17.30 aanget. stukken. Cyprus: 18 Sept. s. P. C. Hoofd via Genua 7.— gew., 17 Sept. 20.aanget .stukken. DOOR HET DAK GEVALLEN Dinsdagmiddag had op het Z. V. T.-terrein te Enkhuizen tijdens het Bloopen van een der gebouwen eén ernstig ongeval plaats. Een tweetal arbeiders warén op het dak van Hal B. werkzaam de asbestbedekking los te maken. Plotseling zakten heiden door het dak en storttén naar beneden. De arbeider F. de K. kwam er met eenige lichte verwondingen af. Erger was het met den 21-jarigen J. B. die bij zijn val op een balk viel. Zeer ernstig gewond is hy naar het ziekenhuis overgebracht. HET AUTO-ONGEVAL OP DEN MEERSSENERWEG De heer Steunenbrinck uit Rotterdam, die tijdens de reünie der oud-leerlingen bij het 100-jarig bestaan der Rijkskweekschool te Maas tricht, mede-slachtoffer werd van het in zijn gevolgen zoo droevige auto-ongeluk op den Meerssenerweg aldaar, heeft gisteren het zie kenhuis Calvariënberg verlaten. De gevangenis door 200 politieagenten omsingeld. NEW-YORK, 17 September. (V.D.) In een gevangenis te Baltimore zijn de gevangenen tot opstand gekomen. De bewakers werden overvallen. Tweehonderd politieagenten hebben de ge vangenis omsingeld en verhinderd, dat de ge- I vangenen vluchtten. Verschillende personen werden gewond. VAN DE TRAP GEVALLEN Op Hoogfrankrijk te Maastricht viel het 2 jarig kindje A. D. van de trap in dè ouderlijke woning. De kleine kreeg een zeer ernstige blessure achter het oor en moest worden opgenomen in het ziekenhuis Calvariënberg. BURGERWACHT. Bij de Zaterdag j.l. te Waalsdorp gehouden sohiietwedstrijden vanwege de Gewestelijke Federatie voor iburgeinwaohten in Zuid-Holland, bleeik dat de beste schutters verhinderd waren en door reserve schutters waren vervangen. In 'klasse B werden 236 punten, behaald. Op de personeele baan, klas® B behaalde M. de Bruin don 2en prijs; F. v. d. Willdt den 4en prijis. In Klasse C werden prijzen behaald door Koos Venspeek, B. Nooteboom en C. van Noord. Naar men ons meedeelt zal binnenkort weder een onderlinge schietoefening Sahiedaim-Kethel worden gehouden. geroepen om verklaringen te geven over den toestand in het kantoor, toen de moord was ontdekt. Op verschillende plaatsen heeft ge tuige bloedvlekken aangetroffen. De deur van de brandkast in het privé-kantoor stond open, terwijl op den grond een portefeuille lag, waar in nog geld zat. Ook in de brandkast bevond zich nog geld. Verdachte heeft aan getuige ge zegd, dat hij nooit een sleutel van het achter hek heeft gehad. Ook heeft hij gezegd, dat hij nooit het achterhek uitging. President: VeTdachte, hoe zit dat? VeTdachte: Ik zal daarbij bedoeld hebben geen privé-sleutel. De sleutel lag altijd in de lessenaar. Alleen Zaterdags ging ik door het achterhek. President: En vroeger heeft u verklaard dat u er nooit doorging. Mr. Kokosky; Die kwestie had alleen belang in verband met een pakje dat door verdachte weggeworpen zou zijn en is ter sprake gekomen nadat de politiehond had aangewezen, dat iemand het achterhek had verlaten. Hierna ontspint zich een vrij heftige woor denwisseling tusschen Mr. Kokosky en den ge tuige, waarbij mr. Kokosky den inspecteur o.a. verwijt dat hij de mat in het voorportaal niet in beslag genomen heeft. Voorts merkt de verdediger op, dat bij het onderzoek tal van fouten zijn gemaakt. Mr. de Visser: Heeft u aan vredachte nog schoenen vertoond. Getuige: Ja, ik heb hem de schoenen getoond die in Den Haag in beslag genomen zijn. Deze schoenen had verdachte op den avond van den moord gedragen en er zaten bloedsporen aan. Op een andere vraag zegt getuige dat ver dachte bij zijn eerste verhoor geheel kalm was. hierna wordt de zitting geschorst tot 2 uur. BUSLICHTING MAILDIENST. Laatste buslichting aan het hoofdpostkantoor alhier, voor Noord-Amerika per s. Statendam, gewone stukken 28 Sept. 24.aanget. stukken 26 Sept. 20.postpakketten (geen Canada) 26 Sept. 10. De verzending der briefpost geschiedt uitslui tend op verzoek der afzenders, biykende uit eene aanwijzing op het adres. Laatste buslichting aan het hoofdpostkantoor alhier voor Zuid-Afrika per s. Grijpskerk, ge wone en aanget. stukken 22 Sept. 13.resp. 12.30, postpakketten 22 Sept. 10. De verzending der briefpost geschiedt uitslui. tend op verzoek der afzenders, blijkende uit eene aanwijzing op het adres. aanbieding aanget. stukken 26 Sept. 12.30, poet-, pakketten 26 Sept. 10.—. De verzending der briefpost geschiedt uitslui tend op verzoek der afzenders, blykende uit eene aanwijzing op het adres. Laatste buslichting aan het hoofdpostkantoor alhier voor Noorwegen per s. Iris, gewone stuk ken 24 Sept. 16.30, laatste aanbieding aanget. stukken 24 Sept. 16.—, pakketpost 25 Sept. 10 De verzending der briefpost geschiedt uitslui tend op verzoek der afzenders, blykende uit eene aanwijzing op het adres. Op de per zeepost te verzenden correspondentie te vermelden „zeepost." Tijdstip van laatste buslichting aan het hoofd postkantoor alhier, van postpakketten 17 Sept. 10 uur, voor Mexico per s. Maasdam van uit Rotterdam. Laatste buslichting aan het hoofdpostkantoor alhier voor Las Palmas, Pernambuco, Bahia, Rio de Janeiro, Santos, Montevideo, B.-Ayres per st. Orania, gewone stukken 17 Sept. 1.30, laatste aanbieding aanget. stukken 16-Sept. 20.pak- kepost met bestemming voor Spanje, Portugal, Z.-Amerika 16 Sept. 20. De verzending der briefpost voor Rio de Janeiro, Santos, Montevideo en B.-Ayres ge schiedt uitsluitend op verzoek der afzenders, blü- kende uit eene aanwijzing op het adres. Laatste buslichting aanghet hoofdpostkantoor alhier voor Barbados, Trinidad, Suriname, mail Venezuela, Curagao, mail-zeepost en de Repu bliek Columbia per s. Venezuela, gewone stuk ken 19 Sept. 1.30, aanget. stukken en postpak ketten de laatste alleen met bestemming voor Curagao, Venezuela, Columbia, Panama en Costa Rica IS Sept. 20. Op do per zeepost te verzenden stukken, die alleen voor Curasao zbn toegelaten, te vermelden „zeepost."' De verzending naar de Republiek Columbia geschiedt uitsluitend op verzoek der afzenders blijkende uit eene aanduiding op het adres. Laatste buslichting aan heit hoofdpostkantoor alhier voor de Canarische eilanden, de Goudkust Liberia per st. IJstroom, gewone stukken 17 Sept. 9—, aanget. stukken 17 Sept. 8.30. De verzending der briefpost geschiedt uitslui ten op verzoek der afzenders, blükende uit eene aanwyzing op het adres. Eerstvolgende verzendingen en laatste bus- lichtingen resp. laatste aanbieding van aange- teekende stukken aan het hoofdpostkantoor te Rotterdam. Ned. Indië: 17 Sept. zeepost s. Sibajak via Rotterdam 11.00 gew., 16 Sept. 20.00 aanget. stukken; 18 Sept. mall s. P. C. Hoofd via Genua 7.gew., 17 Sept. 20.aanget. stuy.; 18 Sept. mail s. Kalsar 1 Hind via Marseille 13.30 gew., 13.aanget. stukk.; 19 Sept. luchtpost via Lon- den-Karachi 1) 20.gew., 19.30 aanget. stukken. Suriname: 18 Sept. mail s. Venezuela via Am sterdam 1.3o gew., 18 Sept. 20.aanget. stukk.; 19 Sept. luchtpost via New-York-Miami 9.45, 19.30, 20.45 gew., 9,15, 19.en 20.— aanget. Papendrecht, 17 September. Alhier is door B. en W. ten raadhuize aanbesteed: Perceel 1. Het rioleeren en bestraten van hét stratenplan op „het Eiland" ten "Westen van den Veerdam. Perceel 2. Het leggen van en buizennet der Waterleiding in dit stratenplan. Perceel 3. liet dempen van een gedeelte Gantel ten Oosten van het Oude Veerhoofd. Ingeschreven werd als volgt: Firma Gebr. Woudenberg, Ameiden perc 1 35.555, met foetonbanden 34.155; L. Timmer man, Dubbeldam perc. 3 f 7.843; P. Visser, Pa pendrecht perc. 1 41.800, perc. 3 7200; C. Verwater en Co., Made, perc. 1 40,000 (met granieten banden), 38.400 (met basaltine ban den), perc, 2 5300, perc. 3 8600, massa 52.700, 51.100 basaltinebanden)H. Bakker. Giessen- dam, perc. l 36.429 (granieten banden) f 32.949 (basaltine banden), perc. 3 f 6792; D. Dwars- waard, Zwijndrecht, perc. 1 39.000 (granieten banden) 35.800 (basal-tine banden); D. Buiten- dyk, Zwijndrecht, perc. 1 f 89.SIX) (granieten banden) 36.800 (basaltine banden); A. Bras en Zn., Dubbeldam, perc. 1 34.882, 31.282 (basal tine banden); L. Stam en J. in 't Veld, Dubbel dam, perc. 3 12.377; P. C. Langeveld, Hardinx- veld, perc. 3 10.200; J. in 't Veld, Dordrecht perc. 2 3245; L. Molendijk, Dordrecht, perc. 1 f 42.000 en 39.000; J. Th. de Waard, Sliedrecht perc. 1 34.890 en 31.300, perc. 2 6666; P. v. Zon en D. v. Valen, Sliedrecht, perc. 3 9573, perc. 1 35.773 en 32.297; W. Ooms, Ammerstol perc. 1 41.200 en 38.500, perc. 3 10.250; P. Stichter, Ammerstol, perc,. 1 39.587 en 33.787, perc. 3 9700; D. in 't Veld, Dordrecht, perc. 1 35.990 en 34.0(H), perc. 3 11.300; P. M. van Nordenne, Gieasendam, perc. 1 37.839, perc. 3 9250; Geirs. Boere, Sliedrecht, perc. 1 34.409 én 31.400, perc. 2 3097- J. Boere, Sliedrecht perc. 2 4320, perc. 3 7814, perc. 1 33.880 en f 31.478; P. C. Langeveld, Hardinxveld perc. 1 35.960 en 32.460; PI. Visser, Papendrecht perc. 1 31.240; A. Timmerman, Dordrecht perc. 1 37.515, perc. 2 f 5555, perc. 3 f 7913; Ge-brs. Brand, Dubbeldam perc. 1 32.200 en 29 156, perc. 3 f 5800. Gunning aangehouden. Rotterdam, 17 September. Door het gemeentebestuur is heden aanbesteed het bou wen van twee houten barakken op reeds be staande fundeeringen op het terrein van het hulpziekenhuis aan den Boezem, tegenover de Alg. Begraafplaats. Ingeschreven werd als volgt: N.V. Houtbe werking en Houthandel Mij. Padox Warmond 77.500; M. J. Stapel Schiebroek 75.466; P. Pilkes Zeist 73.700; H. Nederlof Zoon 66 875; P. Visser Wz. Barendrecht 66.810; J. v. Dorp 66.400; H. Roodzand, C. v. d. Vlist en G. Struyk 65.990; N.V. Aann. Mij. v/h H. P. Voormo len 65.680; M. v. d. Woude Jr. 64.025; B. D. den Hollander en W. J. v. Duin 03.146; D. Klaassen 62.146; Arbeiders Coöp. v/h Uitv. van Bouww. „Rotterdam" f 61.975; C. Bal Jr. 61.759; H. Groeneweg f 61.361; A. Swets, Dub beldam 59.990 en 58.990; J. J. Kanters 59.200; G. Gesman en C. Zoetemeyer Alfen a/d Rijn 5S.790; Tech. Bur. v. Bouwkunde J. H. de Wilde Gouda 58.315; P. A. Visser 65.798; A. den Ouden Gouda 56.472. De overigen alhief. Rotterdam, 17 September. Door het gemeentebestuur is heden aanbesteed het make» van de gewapend 'betonwerken op de bestaande paalfundeering voor de te bouwen Ryksserum- inrichting in Oud-Mafchenesse op een terrein na- by de Barkasstraat. Ingeschreven werd als volgt: N.V. Aann. v. Werken v/h H. J. Nederhorst Gouda 108.943; N.V. Aann. Bedr. C. v. Leeuwen Hillegersiberg f 106.200; fa. G. Key 160.200; N.V. H. Butzer's Beton en Waterbouw den Haag 103.380; NV. Alg. Beton Cie. den Haag 102.800- J. v. Dorp 102.400; P. M. Blanken 99.800;' J. C. v. d. Vorm 99.500; J Z. T. Omme en A. de Groot 99.470; N.V. S-liedrechtsche Betonyzerbouw Sliedrecht 99.20-0; L. Raaymakers Wouw 90.20-0; N.V. My. t. h. Aann. van werken D. T. Blanken 99.00-0; A. J. C. V. d. Have 98.956; N.V. Meesters Gew. Betonbouw Amsterdam 98.890; N.V. Hollandsche Beton My. den Haag 98.750; Bredasche Beton My. v/h Vriens Breda 98.700; Eerste Rott. Betonyzerbouw H. F. Passage v/h F. Stevens Co. den Haag 97.900; N.V. Gew. Betonbouw „De Condor" Amsterdam 97.400; My. tot Voortzetting der zaken van de Amsterdamsche Fabriek van Cementyzerwerken Wi-ttenburg Amsterdam 97.300; N.V. Aann. My. v/h H. P. Voormo-len 97.300; Kon. Rott. Beitonyzer My. v/h van Waning Co. 96.900; N.V. Th. Smeulers Aann. bedryf f 96.84-0Pier Ehbinge Enschede 96.800; N.V. Christiana Nielsen's Gew. Beton MU. den Haag f 96.700; N.V. Bouw- en Aann. bedr. v/h Gebr. Kwaaitaal 96.500; Intern. Gew. Betonbouw Breda 95.90-0; J. Hoogerbrug Co. 95.550; N.V. Bataafsche Aann. My. van bouw- en betonw. v/h fa. J .v. d. Wal Zn. den Haag 94.900; N.V. Beton en Aann. Mij. Monoliet v/h fa. Béroovich Amster dam 94.900; G. Gesman en C. Zoetemeyer Alfen a/d Ryn f 93.890; N.V. Rijnlandsc-he Be- tonmy. Leiden 92.800; S. v. Bakel f 92.000; N.V. Aann. Bedr. v/h M. M. Bol Ion Hilversum 91.900Rott. Aann. My. 91.800; H. Nederlof Zn. 91.700; Arbeiders Coöp. v h. Uitv. van Bouww. „Rotterdam" 91.000; Gebr. Uyterlindo 89.900; N.V. My. t. h. Uitv. van bouww. en werken in gew. beton v/ll Wolterbeek en v. Dorp f 89.450; N.V. Dura's Aann. My. f 88.200; G .P. Wijker's Bouw- en Aann. My. Amsterdam f 81.CÖ0. De overigen alhier. TE ROTTERDAM. In het Notarishuis aan de Geld. Kade. Op Woensdag 17 Sept., des namiddags ten 2 uur. EINDAFSLAG. Pand en erf, Hoogstraat 297. In bod op f 41.000. Voor 41,01-0 verkocht. Pand en erf, Nieuwstraat 28. In bod op 23.000 ;och.t. «EK GOEDE HOND STAAT VOOR GEEN SLOOT. MAAR EEN KOMT ER OOK WEL OVERHEEN KRALINGSCHE VEER, 17 September Aan gevoerd 1 groote zalm, Prys 2.75 per pond. ROTTERDAM, 17 September. Heden kwamen aan de vischmarkt alhier 1 motorbotter en wer den van IJmuiden en elders 260 manden en kisten versche visch aangevoerd. De pi-yzen waren voor: kleine tong 50—60, middel tarbot 26—44, kleine ƒ14—22, middel schol 15—20, kleine 6—10, makreel 8—15, middel schel-visch ƒ10—16, kleine 4—7, groote gul 7—9, kleine 30, garnalen 34 per mand, versche aal 5 6 per kistje. ROTTERDAM, 17 September 1930. Vlet- en lichterwerk: 100 ton 6, 200—260 ton 7, 3-0-0 ton ƒ28.50, 300 ton liggen en/of varen 7.5-08 alles per dag. Vaatwerk voor zwaar goed: 50 ton n. Nijmegen 2.75, 117 ton n. Deventer ƒ2.25, 45 ton n. Hel mond ƒ.2.40, 80 .ton n. Wageningen ƒ2.65 alles per last. 5a ton hennep en garens n. Homane (België) 135 en bloc. ^ROTTERDAM, 17 September 1930. B o v e n-R y n. Waterstand vallend. Er was weinig vraag. Ruimte was voldoende. Stemming onveran derd. Voor ruwe producten betaalde men ca. 50 ct. per last. Bensde n-R y n. Waterstand onveranderd. Er was weinig vraag. Ruimte voldoende. Stemming onveranderd. Ertsvracht met Vt lostya (4 dagen) 25 ets., met lostyd (8 dagen) 35 ets. per last. Sleeploon volgens het 27% ets. tarief. Ertsvracht naar Grimberg 32 Y, en 42% cent me-t 3 en 6 losdagen. AMUR MARU, Rott. n. Takao 13 van HongkonjJ ARY SCHEFFER, 15 van Rotterdam te Havre. ARDENNIA 14 van Rotterdam te Gothe-nburJ AFIENA, Dekker, 13 yon Lubeck naar Kalmar. BEURSPLEIN, 13 (3'n.m.) v. Rott. to Lulea. BORGHILD, 9 Sept. van Rotterdam te Gdynia. BARON FAIRLIE, Rott. n. Barry p. 15 Lizard. CARL LEGIEN, Rott. n. Iquique 15 van Arica. CAP. LE DIABAT, 15 v. Vlaarelingen te Rouaan. ES-CAUT, 13 Sept. van Rotterdam te Rouaan. ERNST, 4 Sept. van Rotterdam te Stettin. ELBE, 4 Sept, van Amsterdam te Leningrad. EDITH, Rott. n. Stubb kjöbing 16 v. Holtenau. EUSEBIA DE LVALLE 10 v. Rott. te C. Vecchia FRIESLAND .16 Sept. van Sluiskil nam* Tyne. FARMSUM, Rott. n. Archangel p. 15 Noordkaap FERM IA 15 van Rotterdam te Gothenburg. GARTH CASTLE, Rott. n. Belra 15 v. Kaapstad. GONNEVILLE, Rott. n. Marseille p. 16 Gibraltar HAVEL 15 Sept. van Rotterdam te Brisbane. HOLSTEIX, Rott. n. Stockh. 16 v. Holtenau IMMANUEL, m., Boll, Odense n. Hbg. 15 van Holtenau, KOUXBYSHEFF, 4 v. Rotterdam te Leningrad. KULMERLAND, Rott. n. Japan 16 van Suez. KULLEN 13 van Lysekil naar Delfzijl. LE\ ERKUSEN, Rott. n. Japan 15 te Hongkong' LEUNA, 16 Sept. van Rotterdam te Fromantla LEO"VILLE, 14 Sept, van Rotterdam te Havre, MAJESTIC, Rotterdam n. Stamboul p. 15 Zoa. NANKING, Rott. n. Japan 14 van Hongkong NORMANDIA 13 van Rotterdam te Gothenburg OOSTERLAND 15 van Antwerpen te Kopenli. ORTLÏNDE, 11 Sept. van Rotterdam te Gdynia. ONDERNEMING, m„ Vellinga, Kóreör n. Hbg. 15 van Efoltenau. PINNAU, 4 Sept. van Amsterdam te Leningrad. PORTHliBOR, Rott ,-n. Cork pass. 14 Lizard. PATRIA (Zw.) 14 v. Amsterdam te Gothenburg QUINTA, 12 Sept. van Rotterdam te Matm-5. ROSSUM, Nigeria n. Londen pass. 16 Wi°-ht. SCHIELAND 15 Sept. van Blyth naar Hamburg. SCHOKLAND 15 Sept. van Tyne naar Delfzijl. ST ANNALAND 15 van Blyth naar Boulogne. SAARBRUCKEN, Rott. n. Japan 14 v. Belawan. TRITO 16 September van Rotterdam te Dublin. TRIO, m., Visser, Odense n. Hbg. 15 v. Holtenau THERESIA L. M. RUSS, 4 v. Rott. te Leningrad TRAFFORD HALL 14 v. Rott. te Algoabaai. TUBINGEN, Rott. n. Algoabaai 15 v. Kaapstad. VILLARPERO-SA, Rott. n. Livorno p. 16 Gibr. VIKING, 9 Sept. van Rotterdam te Gefle. WESTBRNLAND, 12 van N.-York n. Antwerpen ZUID-HOLLAND 16 v. Antwerpen op Tyne. ROTTERDAM aangekomen 16 September namiddag: 2.3» KNUT) VILLEMOES, N.A.B.O., Gent, Waal-haven 26, ledig. 8. E HE INLAND, De- rutra, Leningrad, Waalhaven 83, hout; 9.15 INDRA, Montan Transp. Ges., Braila, Maas haven 16, graan. NIEUWE WATERWEG vertrokken: 16 September namiddag: 3.10 ANTARES, Southampton; 4.15 KUSTAS, Gdynia; 4.45 TELA, Oran; 5.30 MINERAL, Danzig; 6.— DRINA, Genua; WAGANDA, Z. Afrika; 6.2-0 BORéE, Rouaan; 6.25 KURBADS, Danzig; MARJORIE MELLONIE, Dieppe; 7.45 ROEK, Londen; 7.50 TEXEL, Hamburg; FORT ARCHAMBAULT, Duinkerken; 8.10 BERNIS- SE, Hamburg; GRANGEMOUTH, Grangemouth DAPHNE, Caen; 8.40 TIDEWAY, Hamburg; BATAVIER V, Londen; MEXES, Macassar;' 8.50 SNOFR.ID, Landskrona; 9.10 FELIXSTO WE, Harwich; 9.15 TEMPLE BAR, Liverpool; IRENE, Londen J" 9.30 DIANA, Danzig; LUT TERWORTH, Grimsby. 9.35 1RWELL, Goole. LYNN REGIS, King's Lynn; 9.45 NORD, Blyth; WHITBY ABBEY, Hull; 10.20 ELLIN, Odessa; NEWMINSTER, Newcastle; 10.35 STERN, Stettin; OLDEN BURG, Japan; 11.— WESTLAND, Leith; HEN RY TEGNER, Boston (L.); 11.3-0 RHENANIA, Stettin; 17 September voormiddag: 12.05 BADENIA, Londen; WALTER L. M RUSS, Hamburg; EXPRESS, King's Lynn; 12.30 PRAGUE, Harwich. IJMUIDEN aang. 16 Sept.: STRALSUND, Shoreham (ledig); DEN HAAG, Baton Rouge (olie); TRAJANUS, Alexandrië (stukg.); AFON GWILI, Llanelly (kolen); TRITON, Bremen (stukg.); KOTKA, Christinestad 'hout); vertr. 16 Sept.: HOLME FORCE, Antwerpen; KALIMBA, Newcastle; BRI.NKBURN, Sunder land: SPEN, Goole; M1RTA, Boston (Line.); RIJNSTROOM, Hull; ASTARTE, Bremen; AM- STELLAND, Hamburg; REDSTART, Londen; RONAN, Leith; LINGESTROOM, Londen; MER- CURIU3 (Zw.), Christinehamn. Wind N.O., flauwe koelte, kalme zee, bewolkt. VLISSINGEN 16 Sept. aang.: PRINSES JU LIANA, Harwioh; JANTJE, Rye, voor De Steeg; vertr.: ORANJE NASSAU, Harwich; gep. naar Antwerpen: SURREY, Sydney; CITY OF LEICESTER, Hull; NEWBROUGH, Galveston; LEOPOLD DE WAEL, Havre; VAN QUISHER, slbt, Londen, met SIDO I (l.); NORTHDALE, Gravesend; PENTWYN, Hull; ANNA, Londen; OUDEWATER, Braile; gep. naar Terneuzen: SIDO V, Londen; gep. naar Gent: HÜBBASTONE, Tyne; gep. van Antwerpen: SECURITY, slbt, Londen, met THAMES VI (1.) en SIDO VII (1.)NJASSA, Hamburg; LION, Harburg; RIVELIN, Londen; WOOLER, Sunderland; WODYS, Esbjerg; ZA- PALA, Newport (Mon)AMRUM, Gothenburg; OSTROBOTNIA, Rotterdam; ACHILLES, Bre men; IMBROS, Oran; FRODE, Middlesbro; YORK, Duinkerken; ERMLAND, Rotterdam; CITY OF LEEDS, Grimsby; SCHONFELS, Bom bay; ARUCAS, Las Palmas; gep. van Gent: DASHWOOD, Newcastle; WHAEFE, Goole; DEERHOUND, Boness. SCHIEDAM - aangekomen 16 Sept.: CANTU- ARIA GUIMARAES, Hamburg; GREENBRIER, Hamburg. ZWIJNDRECHT aangekomen 16 Sept.: AGI LITY, Harburg. VONDELINGENPLAAT aangekomen 16 Sept. ACACIA, Christinestad (bunkert). HELLEVOETSLUIS vertrokkeoi 16 Sept.: GORDEJUELA, Methil. TRIO. IJmuiden, 16 September. De plaatse- lyke stoomtrawler „Trio" is met machineschade alhier binnengekomen. Het vaartuig kon even- wal op eigen kracht deze haven nog bereiken. STOOMVAARTLIJNEN. CITY OF JOHANNESBURG Rott. n. Japan 17 v. Suez. TE ROTTERDAM VERWACHTE SCHEPEN. FINLAND1A 11 v. Mantyluoto via Londen. NIEUWLAND 16 September van Goole. TE AMSTERDAM VERWACHTE SCHEPEN. PRINS FRED. HENDRIK v. W.-Indië 17 (5 n.m.) van Havre. ORESTES 16 September van Smyrna- GEMENGDE BERICHTEN. JEDMOOR. Suva, 16 September. Het meergemelde Eng. motorschip Jedmoor is zon der hulp vlotgekomen. De lading suiker is prac tise h onbeschadigd. rm .Vijfde Klasse. Derde Lijst. Trekking van 17 September, 1000 No. 17936. f 400 No. 3387, 8020, 8101, 9745, 15000, 19675. i 200 No. 4496, 4900, 18004. f 100 No. 6160, 10017, 15513. HOLLAND—AMERIKA LIJN. DRECHTDIJK, Vancr. n. Rott. 14 te Seattle. HOLLAND—AFRIKA LIJN. SPRINGFONTEIN (thuisreis), 16 Sept. te Suez. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. OLDEKERK (thuisreis), 16 Sept. van Singapore. HOLLAND—ENGELSCH-INDIë LIJN. TEXEL, 16 Sept. van Rotterdam naar Hamburg BOVENKERK (thuisreis), 16 (6.30 n.m.) v. Antwerpen. JAVA—NEW-YORK LIJN. KOTA RADJA, 16 van Batavia n. New-York. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. AMSTELLAND 16 van Amsterdam n. Hamburg. GELRIA (thuisreis) 16 Sept. van Montevideo. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. AJAX, 15 September van Malaga naar Faro. TRAJANUS, 16 van Alexandrië te Amsterdam. IRENE, 16 Sept. van Barcelona to Tarragona. NERO, 16 Sept. van Kopenhagen te Odense. COMMEWIJNE, Amst. n. W.-Indië p. 14 Ouess. TRITON 16 Sept. van Bremen te Amsterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. KOTA 1NTEN, 16 van Batavia te Soerabaja. KOTA PINANG (thuisreis), pass. 16 Ouessant. PATRIA (uitreis) 16 (9 n.m.) van Port Said., MADIOEN (uitreis) p. 16 Sept. (5 n.m.) Sagres. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Japan n. Rott. p. 16 Dmigeness 20 4-3 67 101 151 20-4 240 501 593 1004 1053 1181 11.85 1297 1303 1385 1561 1590 1613 1668 1811 1855 1935 2001 2186 2253 2344 2358 2484 2512 2631 2768 2853 2987 3126 3339 3431 3451 3524 3633 3716 3886 3S93 3927 3995 413S 4523 4610 4620 789S 10303 5019 8378 10346 5069 8455 10486 5119 8596 108S8 5472 8749 11348 5743 8771 11360 5797 8799 11394 5860 8830 11450 6322 SS37 11590 6413 8927 11603 6598 9062 11096 6668 9192 11956 6710 9240 U992 6792 9418 12009 6888 9539 12184 CS91 9590 12.356 7046 9747 12473 7072 9751 12-683 7093 9778 12928 7266 99-81 12972 7339 1 01841.-3190 7444 10206 133S1 772510271 13433 787o 10298 134-58 NIETEN. 13491 13537 13548 13589 13720 13785 13908 14078 14205 14213 14249 14525 14651 14690 14722 14S11 14827 14942 14044 15028 15078 15087 15107 15220- 15474 15566 15607 15-831 15846 15934 16365 16404 16482 16517 16768 17039 17090 17095 17583 17670 176S1 17812 17868 17891 18017 18137 18218 18349 18498 18567 18706 18962 19135 19172 19175 19189 19521 19536 19712 19748 19778 19879 20408 20494' 20498 20534 20618 20799 20S23 192 124 128 129 195 208 215 238 316 339 405 508 517 571 607 635 691. 728 742 7S4 790 881 930 961 1040 1100 1211 1237 1279 1291 1416 1439 1477 1662 168-5 1731 1777 2004 2012 21 1.0 2)84 2196 2256 2343 2433 2488 2503 2513 2525 2553 2570 2600 2G08 2626 2703 2729 2762 2777 2343 2989 2991 2993 3-091 3101 3121 3160 3-200 3224 3316 3448 3504 3513 3522 3544 3600 3662 3672 3688 3717 3723 3772 3778 3828 3833 3915 39PO 4006 4043 4125 4174 4246 4349 4361 4503 4503 4703 4714 4722 4733 4758 4370 4881 4909 5037 5015 5063 5070 5102 5172 5177 5377 5J 08 5408 5458 5510 552(3 6545 5602 5635 5695 5704 5736 577.1 5772 5836 5882 5024 5933 59-60 6051 60S5 6103 6105 6310 6338 6523 6530 6619 6732 6784 6S25 6826 6875 6957 6966 7028 7052 7054 7069 7090 7127 71.36 7179 7201 720S 7226 7229 7365 7397 7592 7595 76 17 7695 7750 776-1 7; 85 7861 7913 7988 8059 8136 816-3 8200 8203 8:! '3 8292 8294 8330 8410 8424 8457 8486 8492 8527 8660 8740 8798 10913 8862 1 0916 8920 10965 8981) 10089 9034 11034 9072 11110 9114 HUI 9178 11188 92120 11199 9270 11203 9323 11274 9351 11308 fiJCO 11319 9421 11388 9429 11898 9457 11437 9504 11477 9627 11549 0651 11559 9675 115-62 9677 11674 9697 11770 9733 11786 9764 11871 9769 11876 0832 11924 9S5Q 11941 9889 11987 9899 12016 9022 12018 9926 12050 9972 12113 10113 12140 111121 12146 10123 12240 10164 12205 10170 12326 10183 12349 10220 1 2426 10225 12-503 10285 12518 10311 12622 10316 127S7 10326 12S02 10330 12322 10340 12347 10387 12870 10407 12955 10107 12964 10505 12998 10610 13060 10628 130C5 10650 13094 10660 J 3101 10675 13142 10703 13156 10714 13158' 10787 '13179 10796 132 10813 132 10342 132 10349 132 13280 13476 13489 13492 13547 13574 13632 13669 13747 13774 13784 13971 13995 14029 14031 14093 14135 14216 14244 14245 14282 14348 14358 14441 14449 14512 14530 14606 14622 14033 14672 11673 14776 14902 14918 14960 14962 14973 15003 15017 15018 15-030 15054 15083 15114 15153 15214 16263 15426 15436 15440 15449 15461 15576 15583 ,15601 15608 15639 1681 15799 18268 10805 18287 15864 18321 15973'18340 15974 18446 15996 18507 16040 18523 16053 18534 16065 18533 16107 18577 16121 18662. 1G173 18674 16182 18737 16205 18777 16207 18898 16211 18934 16321 18949. 16493 18998 16601 19056 16619 19116 16672 19162 16712 1S197 1G727 192-94 16759 1935S 16767 19S64 16774 19415 16781 19484 16824 19534 16836 19601 16914 19660 169S5 18666 16944 19877 17012 19789 17062 19821 17211 19834 17240 1S918 17433 19-990 1749-3 20001' 17496 20046 17505 20001' 1750.9 20133 17526 20165 17587 20178 17662 20188 17097 20191 17:35 20242 17831 20248 17833 20249 1785-5 20320 17916 20378 17',160 20401 18041 20410 18062 20510 18069 20618 18121 20538 38130 20397 1S142 20657 18144 20678 1 r.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1930 | | pagina 2