DE MISSIE-FINALE R. K. F. TE HOORN. Haarlem wint voor de eerste maal den wisselbeker. R. K. FEDERATIE. DE N. V. B.-COMPETITIE BEGONNEN. OM DEN ZILVEREN VOETBAL. MAANDAG 22 SEPTEMBER 1930 HET BOSSCHE ELFTAL MET GROOTE CIJFERS GESLAGEN. De wedstrijd zelf. DE UITSLAGEN. Officieele ontvangst ten stadhuize. ■iy Het défilé voor Mgr. van Straelen op den Nationalen Missie-Sportdag te Hoorn. EEN NORMALE ZEGE VAN D.F.C. Blauw Wit slaat V. S. V. EEN VERRASSING TE HAARLEM. DE WEDSTRIJDEN. D. F. C.—H. B. S. 3—2. V. S. V.Blauw Wit 14. A. D. O.Hilversum 02. R. C. H.—K. F. C. 1—3. H. V. V.-E. D. O. 2—1. \<p Vit den Eindwedstrijd om den Zilveren Bal. Een goed gericht schot wordt reeds hoog in de lucht onschadelijk gemaakt door den Feijenoord-doelman. FEIJENOORD WINT MET 2—0 DEN EINDSTRIJD. DE UITSLAGEN. 't Gooi—Z. F. C. 1—1. De wedstrijd. Van der Male springt naar een onbereiKr baren bal. De jaarlüksche nationale Missie-Sportdag van do R. IC. F. had dit jaar onder groote belang stelling, ondanks het minder gunstige weer, te Hoorn plaats. Zeer velen uit Noord-Holland, vooral uit West-Friesland woonden dezen wed strijd bij, ditmaal tusschen de elftallen van het Bisdom den Bosch en van Haarlem. Reeds Zaterdagavond kwamen de Bossche spe lers en officials, alsmede de Voorzitter van den B. H. V. B. te Hoorn aan. Na een wandeling door de stad en bezichtiging van de beziens waardigheden, had tegen 8 uur een reünie plaats in het Gezellehuis. De Zondag werd begonnen met een H. Mis in de parochiekerk. Later had een autotocht plaats door West Friesland en werd een bezoek gebracht aan de drooggelegde Wieringermeer. O.a. werd onder deskundige leiding het stoom gemaal te Medemblik bezichtigd. Vooral de Bra banders waren zeer voldaan over deze gelegen heid om eens nader kennis te maken met het werk der Zuiderzeedrooglegging. Te kwart voor één had de ontvangst plaats van de Haariemsch© spelers en officials. Des middags werd In de parochiekerk een kort lof gecelebreerd door den Weleerw. M. v. d. Eem, waarbij de geheele kerk was gevuld met leden der katholieke sportvereenigin-gen uit Noord Hol land en vele geloovigen. Kapelaan v. d. Eem hield een korte, gloedvolle toespraak, waarin hij dezen dag noemde een demonstratie van Room- sohe Jeugdkracht en er zijn spijt over uitdrukte, dat de Katholieke sportbeweging dikwijls van de katholieken zelf nog zoo weinig sympathie, doch eerder tegenwerking ondervindt. Doch spr. spoorde de katholieke sportorganisaties aan on vermoeid door te gaan. Spr. waardeerde het, dat de katholieke sport zich bij een gelegenheid als deze in dienst stelde van het grootsche werk der Missie. Na het Lof stelde de stoet van voetbal- en athletiekvereeaiigingen uit verschillende plaatsen van Noord-Holland zich op om in optocht door de stad te trekken. Allen marcheerden in sport tenue, terwijl de stoet werd geopend door de Harmonie Apollo. Aanwezig waren de. afdeelingen Hoorn, Venhuizen, Wervershoof, Anna Bauwlona 't Zand, Zwaagdijk, Nibbixwoud, Lutjebroek, Helder, Schagem, Obdam, Warmenhuizen, terwijl als laatsten de Volendammers de aandacht trok ken. Aan den stoet, waarin nog een viertal mu ziekkorpsen kleur en luister bijzetten ondanks den zoo nu en dan stroomenden regen, namen ook deel de studenten van het te Hoorn geves tigde St. T-onifaoius Missiehuis van de Congre gatie van Mïll-Hall. tuur-stuwing is uitgegaan, hetgeen nog blijkt uit de vele oude architectonische gebouwen en gevels. Spreker uit tenslotte de beste wenschen voor Hoorn als hoofdstad van West-Friesland. Rond het terrein hadden zich intusschen een 3000 bezoekers opgesteld. Op de publieke tribune merkten wij vele vooraanstaande persoonlijk heden uit West-Friesland op, terwijl ook vele geestelijken den wedstrijd wilden bijwonen. Tegen drie uur betrad Mgr. Verstraelen, die als. Missie- Bisschcp dezen wedstrijd wilde bijwonen en die vergezeld was van den Hoogeerw. Deken van Hoorn, P. J. Huibers en den Zeereerw. pater van Esch, Overste te Uden, onder luide welkom betuigingen het terrein. Toen Mgr. op de eere tribune had plaats genomen, trokken de sport- vereenigingen, die in den optocht hadden mee- geloopen, met muziek in défilé voorbij den hoogen geestelijken gezagsdrager onder het brengen van den Romeinschen groet. bracht. Spoedig daarna fluit scheidsrechter Via- nen het einde. Na het spel vereenigden spelers, bestuur en genoodigden zich aan een gemeenschappelijken maaltijd in het St. Bonifacius Missiehuis, waar Mgr. Verstraelen mede aanzat. Tijdens dit diner, dat zeer geanimeerd verliep, werden verschillende speeches gehouden en reikte Mgr. Verstraelen met enkele toepasselijke woorden den wisselbeker uit aan het winnende elftal. Terwijl de optocht onder flinke belangstelling door de stad trok, werden de spelers, bondsbe- stuurders en genoodigden in de historische zaal van het oude Hoornsch© Raadhuis officieel door het gemeentebestuur ontvangen. Met B. en W. was de gemeenteraad bijna voltallig aanwezig. De burgemeester mr. G. J. Bisschop sprak er zijn groote vreugde over uit, dat deze voor ge heel Katholiek Nederland zoo belangrijke wed strijd te Hoorn werd gehouden. Het gemeente bestuur had dan ook gemeend het bestuur en do spelers van de R. K. F. een officieele ont vangst te moeten bereiden, waar het de ge woonte Is dit hij gelegenheid als deze steeds te doen. Niet alleen uit sympathie voor de sport, maair ook omdat deze sport dienstbaar wordt gemaakt aan het grootsche en goede werk der Katholieke Missie. Nu het Bossche elftal den wisselbeker reeds viermaal heeft gewonnen, daar hoopt Z.Edelachtbare, dat het hejn niet ikwaJlijk zal worden genomen, als hü de hoop durft uitspreken, dat het dit keer nu eens niet zal zijn: Dat gaat naar den Bosch toe, doch dat het IHaarlemsohe elftal nu eens de overwinning moge behalen. Hoe de overwinning ook moge uitvallen, spr. hoopt, dat het een eerlijke strijd moge zijn, en dat de ploeg, die de overwinning behaalt, deze ten voile verdient. Aan het slot heet spr. allen nogmaals hartelijk welkom en hoopt, dat allen de beste herinneringen aan Hoorn mogen be houden. Met den wensch, dat de R.K.F. moge groeien en bloeien, besluit spr. zijn begroetings toespraak. Namens de R.K.F. spreekt pater F. L. Esser O.E.S.A. woorden van dank voor de buiten gewoon hartelijke ontvangst, waardoor allen ten zeerste zijn getroffen. Spr. uit zijn bewondering voor Hoorn, waarvan eens zulk een groote cul- Precies half 4 betraden de spelers onder het spelen der muziek het veld. De Bosschenaren in zeegroen shirt, de Haarlemmers rood. Het ge bruikelijke poseeren voor de fotografen en den toss, die door den Bosch wordt gewonnen, trapt Mgr. Verstraelen het leder het veld in. De elftallen hadden zich als volgt opgesteld: Den Bosch Doel: Ceelen (Mulo); Achter: Janssen (Union) en v. Laanhoven (Mulo) Midden: Filippini (Kolping), Jos. v. Eekeren (Mulo) en Somers (R.K.T.V.V.) Voor: van Lieshout (Kolping), Maurits (R. K. T. V. V.), Fr. v. Eekeren (Mulo), Jongbloets (R.K.T.V.V.) en de Cock (R.K.T.V.V.). Haarlem Doel: W. Alsemgeest (D.H.L.); Achter: v. d. Kley (L. en S.) en Steyn (G.D.A.) Midden: Vervloet (D.H.L.), v. Lingen (Excel sior) en Drayer (T.Y.B.B.); Voor: Kortman (Leonidas), C. Alsengeest (D.H.L.), de Jong ((de Meer), Oostermeyer V.I.C.) en Nederpelt (G.D.A.). Scheidsrechter was Vianen, Utrecht. Grensrechters waren H. C. Hoen van Den Bosch en C. Limburg, Purmerend. Over den wedstrijd het volgende: Waaraan het te wijten is, dat de Bosschenaren zulk een neder laag (61) leden, is moeilijk te verklaren. Vast staat, dat Haarlem, dat blijk gaf van een vlot en keurig combinatiespel, eerlijk en verdiend ge wonnen heeft. De overwinning moge dan ook al eenigszins geflatteerd zijn, dat neemt niet weg, dat Haarlem In dezen wedstrijd verre de meer dere was van den Bosch. Zeker heeft ook het veld, dat ondanks den hoogen regenval door de bijzonder goede drainage voor de Noorderlingen, die aan deze velden gewoon zijn, goed bespeel baar was, doch voor de Zuiderlingen door zijn glibberigheid nogal wat moeilijker was, er mede schuld aan, dat de strijd zoo in het nadeel der groenen is verloopen. 't Kan echter ook niemand ontgaan zijn, dat de Bossche voorhoede eenigs zins rammelde, doordat F. v. Laarhoven en Jongbloets het blijkbaar over hun plaats in het elftal niet goed eens konden worden, waardoor we het minder verkwikkelijke feit zagen, dat voor de rust v. Laarhoven en na de rust Jong bloets midvoor speelde. Het was duidelijk merk baar, dat het spel der Zuidelijken daardoor ont wricht werd. Toch was het over het algemeen een fraaie geanimeerde wedstrijd. Reeds in het begin van den wedstrijd zitten de rooden geregeld op de B-helft. Oostermeyer loopt al dadelijk op doel af, doch v. Laarhoven weet te redden. Eenigen tijd daarna verplaatsen de gasten het spel naar de H-helft. Een mooie voorzet van van Eekeren naar Lieshout mislukt, evenals een schot van Maurits. Het publiek is even in spanning, als Kortman mooi doorgeeft aan Alsemgeest en deze het B-doel beschiet, doch Coolen is actief. Even later verknoeide Maurits een prachtige kans om het H-doel te doorhoren. Na een keurig samenspel van Oostermeyer naar de Jong, weet deze met een pracht schot aan Haarlem de leiding te geven (10). Na een talmend spel op de B-helft, kopt Oostermeyer goed in, doelt Coolen weet als het publiek reeds juicht, den bal er uit te houden. Nog eenigen tijd speelt Haarlem op de helft der gatsen, doch door lang talmen vei loopt het spel. Uit een corner van de Cock denken wij aen gelijkmaker te zien komen, doch de bal rolt langzaam over de lat. Even daarna verhoogt C. Alsemgeest den voorsprong met 20. Jongbloets weet echter met een fraai schot het eerste tegenpunt te maken, dat tevens het laatste zou zijn van dezen middag. Als eenigen tijd daarna Alsemgeest en de Jong weer den bal voor doel brengen, weet Ooster meyer het voordeel van H. op te voeren tot 31 met een kort laag schot. Een mooi schot van Jongbloeds op het H. doel gaat naast. Even zien wij zeer fraai spel van de Bossche naren als de bal via Lieshout en Maurits bij Jongbloets belandt. Doch deze mist. Het spel vertoont nu een duidelijk merkbare inzinking vooral bij de rooden, en verdere doelpunten blijven voor de rust uit. Na de rust stond het spel niet meer op het hooge peil als voor de rust te bewonderen viel. In het begin vooral is er weinig animo. De rooden zitten al weer dadelijk op het B. doel, doch het wil nog niet erg vlotten. Snel vliegt de bal van het éëne naar het andere doel. Een prachtige voorzet van Nederpelt mislukt. W. Alsemgeest heeft het eenigen tijd zwaar te verantwoorden, als eerst v. Eekeren en daarna Maurits zijn doel bestormen, doch rustig en kalm wacht hü het gevaar af en werkt het leder weg. Even daarna lost C. Alsemgeest een fraai schot, doch de keeper laat zich op den bal vallen. Even later heeft Haarlem meer succes, als de bal via Alsemgeest door Kortman met een on houdbaar vliegend schot wordt ingetrapt (41). ut Boscl1 heeft echter niet veel geluk ook. ®e.F?ere mo°ie zetten loopen op niets nit. Tijdens het spel raakt de Jong geblesseerd en valt Hoogelander in zijn plaats in. Nog weet Haarlem den voorsprong te vergrooten. Uit een hoekschop van Nederpelt kopt Oostermeyer prachtig in (51). Om 5 uur komt een fiksche regenbui opzetten en wordt het spel eenige oogenblikken gestaakt. De laatste tien minuten spelen kenmerkten zich daarna als een gedrukt, down spel, deels door de vermoeidheid, deels door het verlies der Bra banders, nog vergroot, toen Alsemgeest door een aeer ver keihard schot den eindstand op 6—1 le Klasse. A: HeliosValkenburg 22; II.M.S. 1—3. 2e Klasse. E: R.K.H.B.S.—Laura 0—3; D.W.S. 1—1, Achilles 2—H.A.C. M.S.V. 2—1 (gest.), P.S.C. 2—V.I.O.S. Vriendschappelijk. P.V.C.—Leonidas 6—1. D: E.M.M. L: Union 2 2—5, V.V.Y 1. Dat begon gisteren al goed met het weer. Op sommige plaatsen viel de regen met bakken van den hemel en nu sommige veiden toch reeds van de laatste buitjes knap doorweekt waren, kon dit er juist niet meer bü- In afd. I kon juist de helft van het program slechts doorgang vin den. D.F.C. bevocht een vrü normale, maar toch niet geheel verwachte, overwinning op het Haag- sche dat met een 32 nederlaag naar huis gestuurd werd. 't Gooi ontving Z.F.C. De thuisclub speelde met twee invaller en wist zich staande te houden. Het resultaat was dan ook een gelük spel 11. Een van de voetbalverrassingen van den eer sten dag is zeker de overwinning der jongste eerste klassers, K.F.C., op R.C.H. De bezoekers kregen met 13 meer dan hun toekwam, maar dat de tegenstanders het tegen hen niet gemak kelijk zullen hebben, staat als een paal boven water. A.D.O. heeft haar eersten thuiswedstrüd niet kunnen winnen; met 2—0 bleef Hilversum den Hagenaars de baas. De uitslag 2—1 in den wedstrü'd H.V.V.— E.D.O. blükt eenigszins geflatteerd te zü'n, hoewel toegegeven moet worden, dat H.V.V., toen La- vieter na tien minuten spelen onder de lat van daan moest en er voor hem geen invaller kwam, met 10 man toch een zwaren dobber had. De Amsterdamsche Zebra's hebben hun succes in de A.R.O.L.-bekerwedsrijden door een over winning op den eersten competitiedag laten vol gen. Na blanken stand met de rust, zag V.S.V. kort op elkaar vier goals tegen zich scoren. Toch wisten de Velsenaren nog de eer te redden. H. B. S. profiteert het eerst van den straffen wind, die van doel tot doel staat, maar die ook tevens een groote belemmering is om een goede combinatie op te zetten. Dat lukt juist D F C tegen wind spelend veel beter, doch hoewel dik wijls een aardige aanval wordt opgezet, toch weet de voorhoede het juiste gat voorloopig niet te vinden. Eenmaal kruipt D. F. C. door het oog van een naald, wanneer een schot op het verlaten doel- van den zü-paal in het veld terug springt en verder ge-expedieerd wordt. In de Dordtsche middenlinie spelen „v. Dordt" en Piantonie een keurige party en zetten telkens de voorhoede aan het werk. De hal komt in bezit van Sledcher, die langs het lijntje huppelt, en mooi voorzet. Ruisch stuwt zün hoofd er onder en het is 10. Kort daarop herhaalt zich het zelfde spelletje. Weer zet Sleicher voor en Ruisch geeft een zuiveren treffer 2O. Met dezen stand komt de rust. Daarna heeft D. F. C. het voordeel van dein wind, doch na eenigen tüd heeft H. B. S. verreweg het beste van het spel om dit vrijwel tot het eind te behouden. Eenmaal heeft D. F. C. geweldig veine wanneer de bal net naast het verlaten doel rolt en v. Romondt in het zü'net schiet. Een vrije schop tegein Litz wordt gehouden doch daarna opnieuw ingescho ten. Wegens buitenspel wordt dit doelpunt ge annuleerd. Toch zit er een doelpunt in de lucht en na mooi opbrengen van d'Fonseca benut v. Kesteren de kans 21. Even later onderneemt de Haagsche linksbuiten een ren langs het lijntje, werkt zich naar binnen en brengt met een verbazend mooi doelpunt de partijen op ge- lü'ken voet. Er is dan nog' een kwartier te spe len, waarin D. F. S. de zaken nog eens ernstig aanpakt. Een voorzet van Wepster kopt de Smit tegen den binnenkant van den paal, waar de keeper vergeefs naar grü'pt 32. Het D. F. C.- doel be.eeft nog wel enkele benauwde oogen blikken, doch de stand ondergaat geen veran dering meer. Een gelük spel had de verhouding juister weergegeven. Toen Koning van V.S.V. na li) minuten spe len moest uitvallen had het voorhoedespel der thuisclub maar weinig meer te bet-eekenen. Aan den anderen kant wisten ook v. d. Wint en zün mannen stand te houden, zoodat met een blanco score gedraaid werd. Na de hervatting was het Dorenbos die voor Blauw Wit de score opende. (01.) Toen kregen de Zebra's er eerst recht zin in. Binnen niet al te langen tüd was de stand 40 in Amsterdamsch voordeel. Smit en Ferwerda waren de fabrikanten van deze goals (04.) De gasten speelden verder een gewonnen spel, iets waaraan een tegenpunt van Leyendam tegen het einde gemaakt, maar weinig vermocht te veranderen. Zoo wonnen de Stadionbewoners hun eersten competitiewedstrüd volkomen ver diend en met flink verschil. Het spel begon met enkele krachtige aan vallen der gasten, welke echter door van Es c.s. onschadelük werden gemaakt. BÜ een aanval van Hilversum meende de A.D.O.-verdediging dat het buitenspel was en bleef staan. Scheids rechter Grootmeyer was van een andere mee ning, omdat volgens liem een der A.D.O.-ers het leder het laatst had aangeraakt en van Eek scoorde uit deze situatie onhoudbaar (01). Van eenig samenspel in de Haagsche voorhoede was geen sprake, terwül de gebroeders Huizinga er een speciaal werk van maakten om W. Tap te bewaken. In de tweede helft was het spel net vüf minuten aan den gang, toen Quax een hoog schot van v. Heekeren onvoldoende weg werkte, waarvan de toeloopende Polen handig gebruik maakte om er 02 van te maken. Het laatste kwartier was A.D.O. büzonder actief, doch de middenlinie der gasten trok zich in de verdediging terug, zoodat de rood-groene aan vallen reeds in den kiem werden gesmoord en enkele corners het magere resultaat waren van het Haagsche overwicht. Vlak voor het einde wandelde de Hilversum-keeper meer dan drie pas met den bal, doch de vrü'e schop leverde niet op. De R.C.H.-ers kregen het eerst 't voordeel van den sterken wind. Het begin deed inder daad veel goeds vcor de thuisclub verwachten, doch de aanvallen van Haarlemsche züde wer den zonder uitzondering afgeslagen. Tien min. na het begin kwam succes juist aan den kant waar dit het minst werd verwacht. De midhalf van K.F.C. loste toen van grooten afstand een goed schot, dat tot groote verbazing van keeper Kos het R.C.H.-doel trof (0—1). R.C.H. bleef meester van het terrein, maar het duurde toch nog geruimen tijd voor Ruis (ook al de midhalf) zün club aan den gelükmaker hielp. Met 1I werd gedraaid. Na de hervatting zakte het spel peil, vooral aan Haarlemsche züde, geducht. Dit was echter geenszins het geval met het enthou siasme der K.F.C.-ers, van wie Visser na ruim 10.minuten spelen het R.C.H.-doel andermaal vond (12). K.F.C. bleef ook hierna geducht aanpakken. Toen doelman Kos een kwartier voor het eindo den bal tegen een tegenstander sloeg, verdween het leder voor de 3e maal in de Haarlemsche touwen en was K.F.C.'s eerste overwinning in de eerste klasse een voldongen feit. E.D.O. trapte af en direct ondernamen de Haarlemmers eenige goede aanvallen. Abendanon bleek weinig trapvast. Bü een algemeen opdrin gen der gasten ontstond een doelworsteling voor de Haagsche veste en toen Oomen een gaatje zag, joeg hü den bal langs de Lavieter (01). H.V.V. liet het er niet bü zitten en telkens kwamen de geel-zwarten terug. Bü een dezer aanvallen treuzelde de ED.O.-verdediging, wat voor Pasteur een welkome gelegenheid was den stand op gelük en voet te brengen (1—1). In de tweede helft domineerde H.V.V. sterk en de E.D.O.-keeper kreeg legio schoten te verwer ken. Onverwachts kwam er een Haagsch doel punt, toen Pasteur het leder, uit een kluwen beenen weggrabbelde en ineens inschoot (21), De Lavieter kreeg, toen hü op den grond lag, een schop tegen het rechteroog en moest van verdere deelname afzien. Van den Bosch werd onder de lat gezet. Na een stortbui werd weder begonnen, doch van voetbal was geen sprake meer. H.V.V., dat met 10 man speelde, was in de minderheid, doch Neürenburg speelde een keurige partü en redde verschillende malen heel verdienstelük. E.D.O. was bovendien niet ge lukkig en had zeker wel een gelük spel ver diend. Ie klasse: D.F.C.H.B.S. 32; 't Gooi- Z.F.C. 11; 2e klasse A: Z.V.V.Alcmaria Victr. 2—0; W.F.C.—Zeeburgia 0—6; Hollandia T.O.G. 41; 2e klasse B: ZandvoortBloemen- daal 34; HerculesVelox 32; D.W.S.V.V.A. 1—0 (gest.); 3e klasse A: De MeteorK.V.V. 04; KinheimOranje Zwart 42; Water graafsmeer—Oosterpark ,3—3; Amstel—Hortus 293e klasse BAllen, Weerb.—Holland 22 CulemborgAmsvorde 3—1; Z.N.C.Donar 5—2; 3e klasse D.: AlphiaVriendenschaar 11; H.V.C.Zeist 31; VoorwaartsOlmpia 36; 4e klasse A: Swift—Ahrends V.C. 2—3; 4e klasse B.: E.V.C.—A.D.W. 2—3; 4e klasse C.: W.M.S. Halfweg 13; 4e klasse D.Wilh. Vooruit A.PW.C. 3—3; res. le klasse: Z.F.C. 2—H.F.C. 2 2—1; BI. Wit 2—Haarlem 2 1—4; E.D.O. 2 Ajax 2 14; Stormvogels 2A.F.C. 3 41; Hilversum 2R.C.H. 2 1—0; res. 2e klasse A: Blauw-Wit 3V.S.V. 2 52; V.V.A. 2W.F.C. 2 03; D.E.C. 2H.R.C. 2 51; Alsmaria 2- Spartaan 2 22; res. 2e klasse B.Hilversum 3Rapid! tas 2 13; Velox 2—U.V.V. 2 5—0; Vriendensch.—H.V.C. 2 10—3; Volew. 2—Baarn 2 6—2; res. 3e klasse A: Oostenpark 2—Spar taan 3 2—2; Ajax 4—Z.V.V. 2 2—2; res. 3e klasse B.ED.W. 2Watergraafsmeer 2 11; V.V.A. 3Hollandia 2 06; Z.F.C. 3D.S.V. 2 40; res. 3e klasse C.: J.O.S. 2Swift 2 31; Ahrends V.C. 2Wilh. Vooruit, sch. n. o.; res. 3e klasse D.B.F.C.Voorwaarts 2 21 U.V.V. 3Rapiditas 3 31; Zeist 2All.' Weerb. 2 32. Van meet af is 't Gooi in den aanval, het spel_ geestdriftig, doch onbesuisd met verwaar- loozing van techniek. Niettemin moet de Zaan- stibe achterhoede alle zeilen bü'zetten om onheil to voorkom-en. Keeper Kuiper in het doel der gasten gelukt het alle pogingen om te scoren te verüdelen. Z.F.C. raakt zelfs geheel ingeslo ten, maar de Gooische ploeg begaat hierbü fout op fout en laat aldus eenige goede kansen ver loren gaan. Langzamerhand geven de gasten dan beter partü en kunnen zij den strüd meer op het middenveld houden. Vlak voor rust gaat Van der Kolf er met den bal van door, zet dezen goed voor, waarna ze door Steens wordt Ingezet (0—I). Terstond hierop is het rusten De tweede helft vangt onder hevigen regen kIasse B-Gouda—O.D.S. aan. De Zaankanters toonen zich beter op het 62' V-D.L.—S.V.V. 2—2 gladde veld te kunnen bewegen dan do gast- c,-u~ heeren, waardoor zü van nu af ook meer aan vallend optreden. In de Gooische verdediging trekt zich de halfback Sterk meermalen terug en na een 25 minuten spelen slaat hü den bal uit het Gooische doel. De strafschop, hiervoor genomen, schiet Hoogmoed naast. Hierna her neemt 't Gooi het initiatief, niet zonder succes. Kuiper in het Zaansche doel moet visschen ten gevolge van een schot van Meilof, hierdoor in staat gesteld na goed individueel spel van Wen- tink (11). De gasten beproeven nog het spel te forceeren. Het Gooische doel beleeft hierdoor eenige benauwde oogenblikken, doch de verdedi ging weet tot het einde stand te houden, zoodat De derde dag van het Zilveren Voetbal festün heeft wederom een goed verloop gehad, al liet het zich in de morgenuren aanzien, dat de regen een leelüke spelbreker zou kunnen worden. Allengs klaarde de lucht op, zelfs begon op het middaguur 't zonnetje schuchter te schünen. De belangstelling was vrü groot, doch bü een andere weersgesteldheid was deze zeker veel grooter geweest. Ongeveer 15.000 menschen woonden den wed- sti'üd bij, die in de eerste helft een zeer goeden strüd te aanschouwen kregen. Na de pauze zakte het spelpeil af, vooral toen een kwartier voor het einde de regen bli stroomen neerviel. De Zuidelü'ke ploeg zette den strüd op behoor- lü'ke wü'ze in, maar vond tegenover zich een Sparta, dat zich zoomaar niet liet inmaken en dat de jeugtlploeg beantwoordde mot een spel, hetwelk voor rust zeker even hoog stond als dat der tegenstanders. De Spartanen speelden over alle linies hun beste spel en het bleek direct dat de roodwitte verdediging een rots vormde, waarop de Feüenoord-stormlinie zich vaak te pletter zou loopen. Van der Geest en ook van Zwieteren hebben dan ook een sublieme back- partü gegeven. Barendrecht had in den eerste wel zün mannetje gevonden en kan slechts zeer sporadisch iets goeds uitrichten tegenover dit geestdriftige spel. Ook de middenlinie van Sparta was niet kwaad. Vooral van den Berg blonk ver boven de anderen uit. De voorhoede van Sparta speelde vooral voor rust een fanatiek en uiterst snel overrompelend spel. Voormolen deed telkens van die snelle uitvallen waar de Feüenoord-verdediging vaak te laat bü ingreep en zü dus meermalen op gelukkige vvüze aan doelpunten tegen zich ontkwam. Bul speelde stukken beter dan den vorigen Zondag en weerde zich kranig, maar ondervond van v. Heel als partner weinig steun, daar deze steeds te ver naar voren was opgeloopen. Deze speler voelt zich blükbaar weinig op de achterplaats thuis en het was dan ook niet kwaad, dat hü spoedig met van Oyen van plaats verwisselde. De Feüenoord-voorhoeae van den wedstrijd tegen Go Ah^ad was niet terug te vinden. Zü speelde niet minder dan die van Sparta doch het vlugge, overrompelende element, het elkaar in alles begrüpen was lang niet aanwezig. Moge- lük werd het spel te lang gehouden, wat men van de overkantei's niet gewoon is. Het midden trio trok steeds naast elkaar op, maar het plaatsen geschiedde alsof er een veld tusschen lag en zoodoende kwam de bal vaak buiten be reik van de voorhoede, terwül Sparta kon in- grüpen. Scheidsrechter Tromp leidde, bijgestaan door de scheidsrechters Casteleyn en Vuylsteke als grensrechters, naar behooren en had geen moeilüke taak. Voor den aanvang gaf hü beiden ploegen een vaderlü'ke vermaning en de strüd is dan ook van het begin tot het einde in de beste verstandhouding gespeeld. Te ongeveer half drie verschü'nen de volgende ploegen in het veld: Sparta: Cohen (d.)v. Zwieteren en v. d. Geest (a.)Wilson, v. d. Berg, v. d. Eerden (m.) Voormolen, Viergever, Wendt, Formenoy en Soboonheim (v.) Feüenoord: v. d. Male (d.); v. Heel en Bul (a.); Pauwe Sr., Pauwe Jr. en v. Oyen (m.); Hendriks, de Greef, Barendregt, Duinhouwer en Burg (v.) Acht minuten over half drie brengt Sparta den bal aan het rollen, doch zü is het leer spoedig kwijt en de Feüenoord-voorhoede trekt snel ten aanval, waarbij zü stuit op van Zwie teren, die met resolute verre trappen zün terrein zuivert. Ais Feüenoord ver is opgedrongen, lost Pauwe Sr. een goed en zuiver schot doch aleer dit .bp Cohen belandt zet Wilson zün hoofd er onder en redt de situatie. Dan gaan de Spartanen er van door en leveren enkele snelle uitvallen waardoor de strüd een snel op en neer gaand karakter krügt. Het lukt de thuisclub het Feüenoorddoe] onder schot te nemen, waarbij v. d. Male keer op keer moet ingrüpen, wat naar behooren gebeurt, 't Is büna niet bü te houden, zeker niet voor scheidsrechter Tromp, zoo snel wisselen de aanvallen, waarbü aan beide kanten goede schoten vallen te noteeren, welke vooralsnog geen resultaat opleveren. Langzaam komt Feüenoord iets in de meerderheid en Cohon krügt het nu hard te verantwoorden, maar de voorhoede weet niet voldoende van de kansen, welke er ontstaan, te profiteeren. Zoo verhuist de aanval langzaam weer naar de overzüde, waar Viergever de kans van den dag krügt als v. d. Male is uitgeloopen en hü voor open doel komt te staan. Maar in al te groot enthousiasme schiet hü tegen de deklat, zoodat het leer weer het veld invliegt. V. d. Berg lost dan vanaf het middenveld een kanjer, die juist over gaat. Ook Feüenoord heeft kort hierop pech, want als het leer aardig is opgebracht schiet Barendrecht effectvol tegen den onderkant van de deklat, zoodat ook hier de bal in het veld terugkaatst. De aanvallen blüven al maar op en neer golven met werkelük goed spel van beide kanten. Van Heel verwisselt van plaats met van Oyen en dit blükt een sterke verbetering. Zeven minuten voor rust komt wederom een goede Feüenoord aanval, waarna Burg het leer uitstekend voor doel plaatst, Barendrecht zijn hoofd er onder zet en den bal keurig naast Cohen deponeert (01). Feüenoord speelt met elan verder, maag brengt het niet verder dan enkele resulitaatlooze hoek schoppen. De tweede helft begint met eenige zwakke Fejjenoord.aanvallen, waarmee v. d. Geest wel raad weet, evenals Cohen met een niet moeilüken bal van de Greef. Na vüf minuten spelens zet Hendriks scherp voor doel, Cohen grü'pt te vergeefs en de toestormende Burg heeft gemak- kelük spel en loopt den hal in het net (0—2.) Nu speelt Feijenoord een tüdje haar beste spel en vindt de ploeg zichzelf weer terug. Doch dit is ook het sein voor de Spartanen om er nog een schepje op te doen. Bü een der gevaarlüke aanvallen kan v. d. Male het leer niet voldoende vast krügen. Hü laat het vallen voor de voeten van Wendt, deze geeft in plaats van zelf te schieten door aan Formenoy, die nu buitenspel staat, zoodat het doelpunt terecht wordt ge annuleerd. Sparta krügt een vrüen schop, waar uit Viergever scherp naar doel plaatst, doch v, Oyen trapt het leer tot hoekschop, welke even min iets oplevert. Sparta handhaaft zich dan een heelen tüd en is voortdurend in den aanval, Tot doelpunten komt het echter niet, wat voor een groot gedeelte is toe te schrüven aan het harde werken van v. Heel. Het begint nu to regenen en vele bezoekers verlaten ülings het veld. De spelers schünen hun krachten te hebben uitgeput en daar bal en veld uiterst glad worden en het dubbel moeilük wordt om zich goed staande te houden, zakt het spel met sprongen af. Er worden aan beide kanten wel goede uit vallen gedaan, doch de geestdrift is er uit. Sparta voelt zich overwonnen en Feüenoord overwin naar. Toch probeeren de Spartanen ten slotte nog om minstens een goal te maken, maar ook dit mag hun niet gelukken, zoodat Feüenoord de overwinning heeft behaald met 2—0, wat haar weer voor een jaar in het bezit doet bren gen van den zilveren voethal. Voor den huidigen wisselbal is de stand nu: 1925 Sparta—D.H.C2—0 1920 FeüenoordWillem II 32 1927 ExcelsiorFeüenoord 50 1928 FeüenoordHB.S. 41 1929 SpartaExcelsior 54 1930 FeüenoordSparta 20 R.C.H.K.F.C. 13; A.D.O.Hilversum 02* H.V.V.—E.D.O. 2—1; V.S.V.—Blauw-Wit 1—4; 2e klasse' AQuick—Neptunus 3—2 (gest); 2e f -3; Fortuna—S.V.W. 3e klasse A.: T.H.B. Schoten 1—3; L.F.C.—U.V.S. 5—1; 3e klasse B.: LaakkwartierD.O.S.B. 22; Moordrecht— Coal 1—1; 3e klasse C.: NaaldwükB.V.C. 3—1; V.F.C.—Maas 0—4; Concordia—Delft 1—7 Scheveningen—Rüswük 6—1; 3e klasse D.: Leer damJ.O.Z. 50; The Rising HopeEmma 4—6; St. Volharden—Merwede 2—2; 4e klasse A.: D.V.S.—Archipel 1—0; 4e klasse B.: V. C. S. T.—De Jagers 2—2 (gest.); 4e klasse C.: 's-Gra- venzande—U.S.C. 5—1; 4e klasse D.: Lekker- kerk—Fluks 6—2; E.D.S.—'s-Gravendeel 3—5; res. le klasse: Feüenoord 2D.H.C. 2 73; Xerxes 2—Sparta 2 2—3; H.B.S. 2—Gouda 2 15; V.O.C. 2Unltas 2 12; Excelsior 2 C.V.V, 2 S—0; res. 2e klasse A.: S.V.V. 2— Fortuna 2 2—0; U.V.S. 2—Quick 2 2—3; H.V.V. 3—A.D.O. 2 2—6; R.F.C. 2—H.B.S. 3 1—1; Excelsior 3Sparta 3 54; res. 3e klasse A.: Alphen 2—H.V.V. 4 7—1; Delft 2—Concordia 2 42; A.D.O. 3B.E.C. 2 51; res. 3e klasse B.: Hoek van Holland 2—D.H.S. 2 21; S.V.V. 3 Siod 2 70; Feüenoord 4V.F.C. 2 100; Xerxes 3Hollandiaan 2 41; res. 3e klasse D.: Vriendensch. 3Leerd. 2 35. le klasse: EnschedéRobur et Vel. 41; Go- Ahead—P.E.C. 1—4; Z.A.C.—Vitesse 0—3; A. G. O. V. V.Heracles 32 (gest.); le klasse: P.S.V.Longa 8—2; Noad—Eind hoven 2—2; De Valk—Wilhelmina 4—3; le klasse: Be-QuickLeeuwarden 21; G. V. A. V.M.S.C. 1—4; AlcidesFrisia 70; yeen- damFriesland 7

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1930 | | pagina 9