DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. STADSNIEUWS 53ste JAARGANG DINSDAG 23 SEPTEMBER 1930 No. 15830 BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM TELEFOON INTERCOMM. 68085 HET GEMEENTE-ZIEKENHUIS SCHIEDAM WEST DIT NUMMER BESTAAT UIT BLADEN UIT KETHEL UIT ZWIJNDRECHT UIT GORINCHEM NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS UIT WADDINXVEEN OUDERDOMSRENTE De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco bU vooruitbetaling Per drie maanden 3.25; per maand 1.10; per week 25 cents. By bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per drie maanden 3.75, bij vooruitbetaling. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar a, 5 cents per stuk. POSTCHEQUE- en GIRODIENST No. 81440. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt Voor 16 regels 1.55, elke regel meer 25 ets, Bi) contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor Liefdadig- heidsadvert. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertentiën6 regels 0.50; 10 regels 1.15 regels 1.50, bi) vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve men bij te voegen. GraügrOngevallenverzekering 500.— bij overlijden door een ongeval; 500.- bij verlies van beide banden, voeten of oogen; 250.— bij verlies van één h^d, één voet of één oo<" f150- hii r j r -- vinger; 50.- bij verlies van twee voorste ledematen alle vingers van een band; 25.— bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eeimLll^er" maaÜd fn diT blad f "d "J* DE ONTSLAG-AANVRAGE VAN DE ADJUNCT-DIRECTRICE Een schrijven van mej. Bliek aan den Raad Door mej. A. C. Bliek, adjunct-diirecteur van het Gemeente-Ziekenhuis, is aan den Raad volgend schrijven gericht; Edelachtbare Heeren, Tot mijn spijt moet ik u mededeelen, dat ik mij geenszins met den aan u, door «te Com missie van Administratie voor het Gemeente Ziekenhuis^ ingezonden brief kan vereenigen. Met vaagheden als; „Wij achten het niet in bet belang van de Adj. Directrice om in bij zonderheden te. treden wensch ik geeD genoegen te nemen. Niets is mij liever, dan klaarheid en feiten. Een voorstelling van zaken, als zouden er tusschen mij en de Commissie moeilijkheden zijn gerezen naar aanleiding van een salaris kwestie, is volkomen onwaar. Wèl heb ik voor mijn personeel destijds meermalen salaris- verhooging aangevraagd; voor mijzelf noodt. Ook» over de opmerking, dat ik op minder juiste wijze met personeel zou hebben omge gaan, wensch ik toelichting en het noemen van feiten. Met klem moet ik er tegen protesteeren, dat oen Raad slechts voorlichting is verschaft door de Administratie Commissie van het Zie kenhuis. Immers, waar moeilijkheden bestaan tusschen twee partijen, behoort een onpar. tijdig onderzoek te worden gedaan door een neutraal comité, welks leden niet im het con flict betrokken zijn. Doordat alleen voorlich ting is verschaft door deze partijdige Commis sie, die het niet eens noodig heeft gevonden mij naar aanleiding van het uit te brengen rapport te hooren is mij aldus alle gelegen heid ontnomen mij te verdedigen en te wijzen op de onjuiste voorstellingen door deze Com missie gedaan. Bovendien hoorde ik nog van het beistaan van een geheim rapport aan de raadsleden, waartegen ik mij vanzelf ook niet kan verdedigen. Een dergelijke onrechtvaardige wijze van handelen, wensch ik niiet te aan vaarden. Ik herhaal mijn vroeger reeds gedane ver klaringen, n.l. dat de Commissie, door het ge durende den laatsten tijd telkens onbevoegd ingrijpen in interne aangelegenheden, waar bij het gemis aan den noodzakelijken steun van den Directeur-Geneesheer mij genood zaakt heeft mijn ontslag aan te vragen daar ik op deze wijze de verantwoording niet lan ger kan blijven dragen. Toen ik den burgemeester van mijn voor nemen in kennis stelde, drong hij er hij mij op aan wegens gezondheidsredenen ontslag aan te vragen. Daar ik meende, dat een dergelijke handelwijze mij niet. paste, en het belang van het ziekenhuis meebracht bedoelde wantoe standen openbaar te maken, richtte ik destijds mijn schrijven aan uw raad. Ik richt thans tot u het dringend verzoek u niet eenzijdig voor te laten lichten door deze partijdige commissie, wier rapport ik geens zins kan onderschrijven. Bestuursverkiezing ALGEMEENE VERGADERING Onder voorzitterschap van den heer L Berkels, vice-president, hield gisteravond in Comer-House de. vereeniging Schiedam-West een algemeeoe vergadering In zijn openingswoord- deelde de voorzitter mede dat notaris Hoek als president en be stuurslid van de vereeniging wegens drukke werkzaamheden ontslag had genomen. Aan de orde werd daarna gesteld de be handeling van de statuten der vereeniging. Deze werden na een korte discussie, waarbij enkele kleine wijzigingen werden aangebracht, met algemeene stemmen aangenomen. In deze statuten vinden we do-el en middelen aldus omschreven: VAN HET KANTONGERECHT Zitting van 22 September De hors d'oeuvre TENTOONSTELLING NIEUW LEVEN Door Burgemeester en WethoudeTs is aan de Pluimvee- en Konijnen vereeniging „Nieuw Leven" een bronzen medaille geschonken voor de ter gelegenheid van het één jarig bestaan dier vereeniging te houden tentoonstelling van Pluimvee en Konijnen op 27—30 November a.s. Zooals men weet werd aan de Schiedamsche Pluimvee- en Konijnenvereeniging „Onderling Belang" een zilveren medaille geschonken voor haar bij gelegenheid van liet 12 Vt jarig bestaan der vereeniging te houden tentoonstelling van Pluimvee en Konijnen op 20 en 21 December a.s ONTSLAGEN BIJ WILTON Een gevolg van de malaise Tengevolge van de malaise, welke zich in de metaalindustrie en vooral in de sche-epsbe drijven openbaart, zijn weer een groot aanbal arbeiders zonder werk gekomen. Bij de werf Wilton zijn dezer dagen niet minder dan 75 man ohtslage-n, onder wie meer dan 200 Sehie- dammers. Aan 300 andere arbeiders is te kennen ge- geven, dat ze nog slechts om de andere week kunnen werken. Het aantal werkzoekenden bij de Arbeids- 18 thans gestegen tot over de 1300. CONCOURS-SUCCES Bij de in Den Haag gehouden kwarte-twed- strijd, uitgeschreven door het dubbelmannen- kwartet „Semper FlorensT, ter gelegenheid van zijn 5-jarig bestaan haalde mej. Paula van Alphen met haar dubbel gemengd kwartet A. R. A de tweede prijs. JUBILEUMCONCOURS R. K. BILLARDVER. „VRIENDENKRING" Onderafd. St. Jos. Gez.ver. Schiedam II De uitslagen van de in de afgeloopen week gespeelde wedstrijden luiden: alle 1ste afu 8 spelers 40 beurten per partij. „A.B.C. (Rotterdam)Vriendenkring 540 car. •-778 car. O-D.O, (Rotterdam)Vriendenkring 66.2 car. —775 car. „Excelsior" (Gouda)Vriendenkring 645 car. 864 car. VERBODEN VRIJHEID Gistermiddag is uit een weiland achter de Singel een paard losgebroken. Het beest wan- del de de stad in en werd op de Singel door een voorbijganger gegrepen en naar de wei teruggebracht. Zij (de verecuiging Schiedam-West) stelt zich ten doel de behartiging van de 'belangen der bewoners van het Westelijke stadsgedeelte van Schiedam. Zij ti acht het in vovisj avtikel omschreven doel te bereiken langs wettigen weg en wel door: a- te onderzoeken, welke toestanden ver- betering eischen en, zoo mogelijk, middelen aan te geven of aan te wend-en, waardoor de noodiga verbeteringen kunnen worden aangebracht; h het zenden van adressen aan betrokken autoriteiten, besturen enz.; c- voorlichting docr de pers; d. het beleggen van vergaderingen tot bet bespreken van genoemde belangen en lot voor lichting van de openbare meening. „Ter bereiking van het voorgestelde doei mag de vereeniging zich niet bewegen op poli- tiek of kerkelijk gebied." Vervolgens werd door den secretaris, den heer P. Van 't Hoff verslag uitgebracht over de sinds de oprichting verrichte werkzaam heden. We ontleenen er het volgende aan: De heeren Hoek, Korsten en dé Haay hebben een onderhoud gehad met den directeur van de tram over de verkeersbelangen in het Wes ten. Resultaat hebben die besprekingen niet gehad. In een bestuursvergadering werden opmer kingen gemaakt door den heer Dominicus over de ïioleering in het West-en en over de vesti ging aldaar van een abattoir, waartegen do vereeniging behoorde te waken. Een verzoek aan de tram-directie om d-e R. E. T.-bussen te laten doorloopen tot lie-f Marconiplein had geen resultaat. Een schrijven werd gericht aan het ge meentebestuur van Schiedam omtrent de ver betering van de Oranjebrug, welke een door trekken van de tram in den weg staat. Het antwoord van B. en W. luidde, dat de vraag of de tram zou moeten worden doorgetrokken, voorloopig ter zijde dient te worden gesteld en de ervaring met de bussen zou moeiten lee-ren of en zoo ja welke nadere verkeersvoorzien-in- gen in de toekomst zouden moeten woirden getroffen. Aan den directeur der P. T. T. werd een schrijven gericht terzake de vestiging van een bijkantoor in het Westen van Schiedam. Het antwoord luidde, dat voor vestiging van e-ein dergelijk bijkantoor geen reden aanwezig was, doch da-t in onderzoek was genomen of er aan leiding kon bestaan voor de vestiging van een postagentschap. Door den tweeden penningmeester dén heer Th. v. d. Berg, word meegedeeld, dat de zware oprichtingskosten geheel door het voorloopige comité zijn gedragen. Het batig saldo bedraagt op het oogenblik 97.85. Beide verslagen wer den onder dank goedgekeurd. Aan de orde was vervolgens de bestuurs verkiezing. Iq het bestuur waren vier vaca tures door het bedanken van de heeren Hoek, Dominicus, Landsbergen en Wuyster. Waar thans bet bestuur van elf tot negen leden is teruggebracht, mo-esten twee nieuwe bestuurs leden worden aangewezen. Als zoodanig werden gekozen de heeren A. de B-ruin en W. Moerman. RONDVRAAG Bij de rondvraag bracht de heer de Bruin tor sprake een doorbraak van het middenpad in de Aleidastraat tegenover de Graaf Floris- straat. Daardoor zou een mooie verkeersver- betering tot stand komen. Besloten werd hierover te bevoegder plaatse te adresseer en. De hear de Haaj pleitte voor de totstand koming van een Wester Volkshuis met biblio theek en een Wester badhuis. Deze aangelegen heid zal in het bestuur onder oogen worden gezien. De heer van Hattum bepleitte een vroegere eerste postbestelling; d"e heer van Pelt op ruiming van het moeras op het Potgietersplein. De heer Pistoor wiide enkele kaartjes R'dain (bus en tram) voor 17% of 20 cents. De heel de Haay antwoordde hierop, dat tot dusver de directeur v.ln de tram hiervoor nog niet is te vinden. De heer Bosman wenschte nauwer verband tusschen bestuur en leden door de uitgifte van een maandblad. Ook deze zaak zal in het. bestuur in behandeling worden gebracht. De heer Winter sprak over de wenschelijk- heid van een ondergrondsch urinoir en een tijd- aanwijzer; de heer Hensen wees op de wensche- iijkheid van een huishoudelijk reglement, waar tegenover de heer de Haay opmerkte, dat daar voor geen aanleiding bestaat. De heer Bosman voelde veel voor koninklijke goedkeuring op de statuten, omdat de vereeni ging herhaaldelijk met autoriteiten in aan raking komt en koninklijke goedkeuring noo dig is voor de rechtspositie der vereeniging (applaus). Heel het verlanglijstje zal in het bestuur nauwkeurig worden bekeken. Te kwart over tien werd de druk bezochte, geanimeerde en in prettige stemming ver- loopen vergadering gesloten. Door den heer Cor Martens werd de bijeen komst me-t enkele stukjes pianomuziek op geluisterd. Na de algemeene vergadering werd nog' een bestuursvergadering gehouden, waarin de be stuursfuncties als volgt werden verdeeld: L. Heukeis, voorzitter; P. van 't Hoff, secretaris; Th. J. L. v. d. Berg, penningmeester; A. de Bruin, 2e voorz.; W. Moerman, 2e secr.; Th. Mouwens 2e penn.; J. B. de Haay, A. Jonkers en C. Korsten secretarissen. Een heerlijke hors d'oeuvre werd gisteren 'wéér op de groene tafel opgediend. De ver schuilende gereabten waren zorgvuldig gerang schikt en in bonte verscheidenheid op tafel gebracht. Er was van allies wat en 't was heel interessant. Want als men alleen zoon achttal verhaten krijgt te ho-oren van evoluties van chauffeurs, die niet sturen 'kunnen, dan gaat men wel eens „des Guiten zuiviel" krijgen. Daar waren natuurlijk seizoen-misdrijven. Want ook hier bij het kantongerecht kdLben we rekening te houden met de jaargetijden. We hebben 'n jachtseizoen, dan gaan de -hoeren juist eenden schieten ais er niet veel zijn; als er 'n paar dronkemanszaakjes voor het groene hekje komen, dan is dat 'n bewijs dat or weer ergens 'n nationale feestdag of een muziekconcours is gevierd, dan zijn er altijd n-og viasdhers, dis ga-an hengelen als de viscth- tijid gesloten is en ze dius heelemaal niets vangen. En tenslotte krijgen de koei-en van bijna lederen boer in den zo-mer imond- en klauwzeer, en dan zijn er nog maar steeds vee houders dip net doen of ze niet zien dat hun koebeest ziek is, en die de beesten gewoon aan 'n touw achter zich aan oiver den weg te trekken, alsof er niets aan de hand is. Maar de keurmeester is er nog en die heeft al heel wat veeboeren, die „van niets wisten" voor het hekje gebracht. Zco was er gisteren weer oen, die ziöh aan 'n m-ond- en klauwzeer-vergrijp had schuldig gemaakt. P. v. d. W. had 'n goeden kennis, die hij au en dan we-1 'ns hiel® met de werkzaamheden. Dat was de veehouder D. te Vlaardimger- Ambacht. Nu had «leze laatste een koe die mond- en klauwzeer had en 't arme beest was de ge volgen van die ziekte niet te boven gekomen en de veehouder (bad hot dier op 'n morgen meit dé pooten omhoog gevonden. Dood. Nu ging de bosr naar z'n vriend v. d. W. met het vriendelijk verzoek de overleden koe haar jaisje uit te trekken. De huid kon hij dan voor 'n zacht prijsje koopen. Maar ook hier gold weer liet wijze woord, dat je de huid van den heer niet moet ver- koopen voor dat je het beest geschoten hebt. Want D. peddelde naar Waardin-gen, om van het overlijden van de koe bij den burgeon easte-r kennis te geven. Inmiddels was v. d. W. naar de (boerderij van D. gestapt en had de koe gerild, waarna het dier in alle stilte zou worden ter aarde besteld. Daar was echter nog 'n v. d. W., uit Schip luiden, diie de huid ook wel wilde hebben en die was dus ook naar de bewuste plaats ge komen en het zaakje tusschen de beide v. d. W.'s was spoedig (beklonken. Daarna klom de tweede v. d. W., die uit Schipluiden, op zijn stalen ros en legde de huid van den beer, die echter nog niet ge schoten was voorep. Want toen hij wilde weg- ped del-en, kwam de inspecteur en ongelukkig kreeg v. d. W. no. 1 een verbaal. N u kwam hij voor het keperen hekje. Hij zag er eerbiedwaardig uit, 'n lange pandjesjas,, ietwat uit het lood gezakt en met 'n stem als 'n voorganger. Hij beweerde, dat hij de koe alleen maar had gevild, doch de huid niet had vervoerd. De veehouder D. werd ook nog gehoord, maar die had van het spel slechts het laatste bedrijf gezien. Hij kiwa.m juist terug toen v. d. W. 2 wilde wegrijden. Verd. kreeg van den Ambtenaar 'n stevige reprimande, doch deze vroeg niettemin vrij spraak. De uitspraak luidde conform. J. A. P., eeuiig firmant van ©en haring- handel te Maassluis had zich schuldig gemaakt aan maar ©ven drie feiten: hij had hartng opgeslagen in de straat na zonsondergang, dat was één. Ten tweede: hij had op 'n wagen een aantal manden opgestapeld, dlïe 03<yuld waren met haring, die voor de consumptie was afgekeurd. Door de manden heen lekte de pekel op de straat, die daardoor verontreinigd werd. En ten derdie 'had de bewuste wagen ge-en licht op. Op de vraag van den kantonrechter of verd. het eerste feit (bekende, antwoordde hij: „Ja en nee!" De kantonrechter maakte ham echter opmerkzaam, dat dit 'n contradictio is. Ja of neon, maar niet allebei tegelijk. „Nu, ja dan!" De twee andere feiten ont kende verd. Nadat de verbalisant was gehoord, tracihte P. met een stortvloed van woorden hij had zijn pleidooi netjes getypt voor zich liggen den kantonrechter van zijn onschuld te overtuigen. Tenslotte kwam echter zijn verweer hierop neer, dat het feit was gepleegd in de Maasstraat, die volgens vend, niet bestaat, en dat. hij niet, zooals in de dagvaarding stond, het beroep van rocder uitoefent. De behandeling van deze zaaik is uitgesteld tot 17 November; dan worden nog twee ge tuigen gehoord. J. J. P. van hier, is aangehouden, omdat men meende, dat hij ©en verboden wapen bij zjoh droeg. Bij fouilteering kwam uit zijn bin nenzak werkelijk ©en dolkmes te voorschijn. De scheede er van stak tussdhen zijn broeks band. Hij beweerde 'het mes noodig te hebben om brood te snijden. De kantonrechter gaf hem den raad, ©en goedkoop mesje te koopen, dat je dioht kunt kn/iippen ©n vond het verstandiger, om het mes niet meer aan P. terug te geven. Hij werd veroordeeld tot 5.of 2 dagen mot verbeurdverklaring van lh©t mes. Daarna kwam er weer 'n visctrvengrijp. P. D. uit Ove-rsichie had in de Zestien,hovensclhe. vaart een not uitgezet, met het kennelijke doei o.m daarin viecihjes t-e verschalken. Verd. gaf eerst 'n leerzame uiteenzetting over het verschil tusschen een schakel-, 'n bliek en 'n zinknet; daarna oordeelde de kanton rechter het betier, de zaak aan te houden tot 6 October a.s. G. K. S. van hier liep zonder vergunning van den betreiffendem boer, over diens land te dwalen. Nu was daar volgens hemzelf wel reden voor: hij was tuinder en werkte in de kassen. Den heelen morgen bad hij in de benauwde kas gestaan en toen het schaftuur daar was, ging hij dus wat wandelen, zonder echter iets kwaads in biet schild te voeren. Nu was het echter wel 'n veeg teeiken, dat uit datzelfde land nog al 'ns eendjes verdwenen op 'n onna. Sipcurlijike manier. Maar verd. beweerde pertinent, dat hij zich daaraan niet had vergrepen. Nu, dat was ham ook niet ten laste gelegd. Voor het loopen op verboden terrein is hij veroordeeld tot 3. of 2 dagen. In 'n vroolij'ke etermmiing kwamen C. C. W. F. van hier en zijn vriend door de Tuinlaan gewandeld. Be nachtelijke hemel tintelde vol sterren. Ergens ver weg sloeg 'n torenklok be scheiden half een. Plots hief een der vrienden een lied aan en de ander viel onmiddellijk bij. 't Klonk schoon in den hélderen nacht. Maar de menschen, die om diien tijd gewoonlijk te bed liggen, houden niet van die serenades en de politie had onzen vriend F. weldra hij die kraag. Hij kreeg v:.n den kantonrechter 'n stevig© afstraffing en 10.boete. De marktkoopman A. J. had zich op de markt op de Wesbkavenplaats te Vlaardingen een goed plaatsje uitgekozen om z'n waar t© venkooipen. Maar hij mocht daar niet staan, het was liet plaatsje van eenijsco-man. De marktmeester wilde hom dan ook van zijn stealing verdrijven, maar J. had daar heelemaal geen Bin in. Eerst toen die politie er hij krwam, Iiuikfte het, he,m drie meter verder te krijgen, waarop d'e ijsco-man zijn plaats weer innam. Er (was daardoor 'n groot© volkisopteop ontstaan. J. is veroordeeld tot 4.subs. 2 dagen hechtenis. -Wegens het doen verrichten van zwaren arbeid door 'n jongen van 16 jaar werken aan een cirkelzaag is G. S. uit Vlaardiingen veroordeeld tot 30.boete of 10 dagen hech tenis. De chauffeur Th. de B„ die met zijn R.E.T.-bus op de Broersvest een aanrijding had veroorzaakt werd veroordeeld tot 4. of 2 dagen. VEREENIGING SCHIEDAMSCH VOLKSBADHUIS Op 12 en 13 September 1930 werden 485 baden verstrekt te weten in de le klasse; kuipbaden 22, Regenbaden 56 en in de 2e klasse; 34 kuip baden 37 lregenbaden en 2 kinderbaden. Op 19 en 20 September 1930 waren ueze aantallen le klasse: Kulpbadaan 22, regen- baden 54; kinderbaden 2 en in de 2e klasse; 35 kuipbaden, 373 regenbaden en 10 kinder baden. Totaal 496 baden. SCHEEPVAART SCHIEDAM, 22 September. Aangekomen: Noorsch s.s. Indra van Rotterdam om te dok ken in de Wiltonhaven; Duitsch s.s. Hamburg; s.s. Falstria met stukgoederen van Hamburg; s.s. Knut Jarl met papierhout van Makslahti in de Wilbelminahaven. SCHIEDAM, 22 September. Vertrokken: Eng. s.s. Bhutan naar Antwerpen; s.s. Costarica, ex Prinses Juliana, naar Amsterdam SCHADEVARING RIJNSCHIP „CAMA" B. en W. schrijven aan den raad: In uw vergadering van 28 Juli j.l. werd ons voorstel tot betaling van de vordering ter*ak.e van nevenvermelde schadevari-ng aangehouden, daar uit uw midden de opmerking werd ge maakt. dat het gewenscht moest worden ge oordeeld, de aandacht van onzen rechtsgeleer den raadsman te vestigen op art. 9 van het Havenreglement terwijl bovendien de wensch vve.rd uitgesproken, dat deze aangelegenheid in haar geheel in de Commissie voor den Haven dienst werd behandeld. Aan beide opmerkingen is voldaan. Op grond van het nader advies van onzen advocaat moeten wij Uw raad, in overeenstem ming met ons oorspronkelijk voorstel, advisee- ren, ons te machtigen tot betaling van de vorde ring ad 5244. 09 welk bedrag door den Haven meester gecontroleerd en juist bevonden is. Hierbij komen dan nog de renten tot den dag van d-e betaling. AANRIJDINGEN Op de Hoogstraat heeft gisterenmiddag een aanrijding plaats gehadi tusschen een drie- w-ielige carrier en den wielrijder E. K., alhier. De carrier evenals de fiets werden beschadigd. Hedenmiddag om twaalf uur heeft op de hoek van de Broersvest en de Lange Kerk straat een aanrijding plaats gehad tusschen twee vrachtauto's, bestuurd door A. v. P, uit Vlaardingen en M. A. W. uit Rotterdam. Van de auto van v. P. werd de reckterlantaarn ver. nield, het rechterspatbord en de motorkap ont zet, terwijl ook de bumper werd verbogen. De andere wagen werd niet beschadigd. De politi» stelt een onderzoek in. BURGERLIJKE STAND Aangifte van 2021 September 1930 GEBOREN: Anthonia, d. van J. C. van Zan ten en L. Krohne, Lonuronstraat 12 Hendrik z. van W. de Groot en W. Bijl Fabristraat 91 Else Olga. d. van N. Went en E. M. M. O. Kirch hoff, Stadhouderslaan 78 Agnes, d. van G. vaou Tricht en J. van Put, Bagijnhof 16 Neeltje, d. van S. Houtman ©n M. Menze, Voorn schestraat 2 OVERLEDEN C. B. Vrauwdeunt, oud 55 jr. wed. van W. C. Schaap, Da*. Noletstraat A. Verhoeckx oud 56 jr. eclhtg, van N. van der Pias, Steenstraat 8 J. Bonte, oud S jr. Oude Kerkhof 8 K. Prinsenberg, oud 81 jr. echtgenoote van J. Vergoessen, Warande 10. Verwacht wordt: Zwakke tot matigen, later wellicht toenemende Zuid-Westelijke tot Zuidelijken wind, nevelig tot zwaar bewolkt, later tijdelijk opklarend, weinig of geen regen, aanvankelijk zachter. Fietsers en motorrijders lichten 's avonds 7.26 tot 's morgens 6.19. op van AANVARING Door den dagelijkschen motorbootdienst AmsterdamRotterdam van den heer P. E. van de Meer, werd met het motorschip 7 de aanlegsteiger van het overzetveer 's Graveu huize aangevaren en gedeeltelijk vernield. De schade wordt door verzekering gedékt. BURGERLIJKE STAND Aangifte van 10—20 September GEHUWD: Corn-elis van Rijsewijk 25 jaar en Elisabeth Rink 22 jaar. RIJKSWERKVERSCHAFFING WITTEVEEN Van het betrokken Departement is bij het Gemeentebestuur bericht ontvangen dat bij de rijkswerkverschaffing te Witteveen wede, om een belangrijk aantal werkloozen uit Schiedam kan worden geplaatst, zulks boven het aai,tal, dat aldaar reeds te werk was gesteld. Zooals beken dis, kunnen werklooze arbeiders zich bij de gemeentelijke Arbeidsbeurs hier- voor aanmelden. GEVONDEN VOORWERPEN Bij de politie aangegeven in het tijdvak van 14 tot en met 19 September 1930. Te bsvragan aa.n het Hoofdbureau van Poiitio op alle werkdagen van 1 tot 2 uur 's middags: paar handschoenenbos sleutels; 2 sleu els; matrozenmuts; spiegel van motorrijtuig; tram kaart H.T.M.; rijwiel. Bij vinders: Paraplui© C. de Bree, Emma- straat 10; Benzineslang, J. KIoos, Westersade 28; blauwe jekker, N. van Eijk, Lekstraat 67; kerkboekje, J. Kiela, Puttershoeksche3traat 16; Rijwil, C. Alblas, Baterstraat cafe de Provin cie; paar kinderschoentjes en 3 kousen, F. v. d. Bos, Woonschip B.D.V. 3 Wilhelminahaven; koperen penning, L. van Eijk, Rijnstraat 9 B; fcindertaschje met inhoud, B. Koogje, Gas. straat 6; Poirtemonnaie met inhoud, C. Ruigrok Fabristraat 56; K. schortje, C, Stol, Vondehaan 65 kinder portemoimaie inhoud medaille, J. Wanne©, Westfrankelaadschestraat 57b; zuve- ren rozenkrans, J. Hendriks, van Swindenstraat 65; vulpotlood, W. Nesse, Van Beverenstiaat 14b; Sleutel, T. Bronsgeest, Oosterstraat S0; heeren portemonnaie me-t inhoud, A. Vet, Jan Vermeerstraat 4b; zwarte alpenmuts, D. Lijs- berg, Lauge Kerkstraat 86; Heipaal, Sluiswach ter, Binnensluls; beursje met inhoud, C. Ber nard, Antb. Muijsstraat 65; rijwielpiaatje, A. Verhoef, Zuidlandsclhestraat 4; nikkelen hor loge, A. van Pelt, Nic. Beetastraat 38; Rijwiel (5 maanden geleden achtergelaten, Sllavenourg Tielman Oemstr. 11, DISPENSATIE WINKELSLUITING Naar wij vernemen is in verband met de te houden Lichtweek in de gemeente Dordrecht aan de winkeliers in onze gemeente dispensatie verleend, van de alhier geldende verordening op de winkelsluiting, zoodat de winkels godu rende bedoeld tijdvaka na acht uur geopend mogen zijn. MOTORRIJDER GEVALLEN Gister kwam K. A. alhier op den On Jen, Ijk. schen Rijweg met zijn motor, waarop een duo rijder was gezeten te vallen. Door de zo vul bekwam hij wonden aan zijn beenen, handen en hoofd. Hij werd op het bureau van politie alhier verbonden. De duorijder kwam er goed af. Toen hij de vsl met zijn motor maakte, passeerden juist op dat moment een paar personen, die bierdoor tevens min of meer kleine verwon dingen opliepen. AANRIJDING Gister werd op !sn Onderdijkschen Rij*eg alhier H. wonende alhier, die op een rijwiel was gezeten, aangereden door ©en vrachtauto. j'I. was in de veronderstelling, dat de auto een andere richting zou nemen, hetwelk niet het geval was. Het voorwiel van zijn rijwiel w-jrd gegrepen en geheel in ell:aa.r gedrukt. Zelf kwam hij er zonder eenig letsel af. PROCES-VERBAAL Terzake het laten trekken van een bon' dio kreupel was werd proces-verbaal opgemaakt tegen L. alhier. Zulk een proces-verbaal is wel verdiend LICHTWEEK TE DORDRECHT Naar men ons mededeelt zal in verband met de Lichtweek te Dordrecht door de Directie van de N.V. Maatschappij tot Exploitatie der Vereenigde Olief abrieken,alhier, maatregelen worden getroffen, om de nieuw gebouwde Zoa.d- silo, welke geheel uit beton is opget.roRken en een hoogte heeft van pl.m. 32 Meter met schijnwerpers te belichten. Zooals bekend is do fabri-ekschoorsteen reeds op voornoemde wijze belicht. Zijn wij goed ingelicht dan zal deze ver lichting een blijvend karakter dragen en nog uitgebreid worden. GESLOTEN In verband met de komst van H.M. de Ko ningin in de gemeente Dordrêcht op Donderdag 25 September a.s. zullen de scholen in onze ge meente gesloten zijn. Ook het Raadhuis za'. op dien dag voor liet publiek gesloten zijn, terwijl voorts verschillend© fabrieken, zaken winkels en andere inrichtingen eveneens gesloten zullen worden. ZATERDAGVLIEGERS De pestduivenvereeniging „Van Arkels oude Veste (Zaterdagvliegers) hield Zaterdag haar laatste vlucht in dit seizoen van dit Ciiimay afstand 203 K.M.. De duiven werden gelost te 1.45 uur wind Z.W. en bereikten hare hokken als volgt; M. A. van Amerongen 1—2 ©n 3; M. H. Ver- nooy-Togni 4—5—6—7—8—9 en 10. Aankomst le duif 3.40,30; 10de S.45.1S uur. Het concours had een vlot verloop. lederen Woensdag om half negen bestuurs vergadering van het afdeelingsbestuur van den N. R. IC. Volksbond. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedamsi Mannenkoor" (dirigent Paul v, d. Putten). Groot© zaal van den R. K. Volks bond. lederen Woensdagavond van 8 tot 10 uur in den R. IC. Volksbond gelegenheid tot het af halen van naaiwerk voor de Theresia-vereenl- ging. lederen Woensdagmiddag van 3—3ya uur gelegenheid tot afhalen van Naaiwerk voor de Missienaaivereeniging, Korte Kerkstraat 6. lederen Vrijdagavond van half 9 tot half 11 repetitie Koninkl. Zangvereeniging Schiedam'» Mannenkoor „Orpheus" onder leiding van E<L Flipse. Gebouw R. K. Volksbond. lederen Zaterdagmiddag van 35 uur zitting bestuur Spaarfonds R. K- S. V. „Excelsior". Gebouw R. IC. Volksbond. Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaal, bewerkersbond ,,St Eloy", Gebouw R. K. Volk» bond. Dinsdag 23 September R.K. Vrouwenbond. Maggifilm. Gebouw R.K. Volksbond. Aanvang 8 uur. Vrijdag 26 September R.K. E.H.B.O.. Lezing van dr. J. J. v d. Velde te Rotterdam, over het nut der E.H.B.O. Toe gankelijk boven 18 jaar. Gebouw R.K. Volks bond. Aanvang 8 uur. Zaterdag 27 September Feestavond tooneelver. „Eigen Studie". Ver kooplokaal, Lange Haven. Aanvang 8 uur. Zondag 28 September. Nationaal concours van de mondharmonica- vereeniging Excelsior". Gebouw Musis Sa» crum". Aanvang 12 uur. Vrijdag 3 October Vergadering „Katholiek Leven". Spreker de heer F. Bernard. Onderwerp: „Het Zuiden in". Hotel Beijersbergen. Half negen. 23 S e p t.; Groote Schouwburg, De Wonder- doktoor, (Rott. Hofstad toon-eel) 8.15 uur. 24 Sept.; Groote Schouwburg, Malle Patsy (Ver. Sch'ouwspelers) 8 uur. 25 Sept.; Groote Schouwburg, De Rozen krans, (Ver. Schouwspelers) 8 uur. 26 Sept.: Groote Kerk, 3e en laatste concert Comité voor gewijde muziek, Kral. Vrouwen koor en Utr S. O. beide onder leiding van Evert Cornells, 8 uur. D a g e 1 ij k s: Tivoli-schouwburg, Stapper revue, 8 uur. Zondag ook 2 uur. Bioscopen; Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 25 dezer in Luxor, Scala, Corso (voor volwassenen)Thalia (voor vol wassenen); Grand Théatre (voor volwassenen). SCHIEDAM, 23 Sept. Officieele noleering vau de commissie uit de Kamer van Koophandel» Moutwijn Moutwijn per H.L. ad 46 pCt. 12.50. j HERMAN JANSEN Spoeling Spoeling 0.90. Wij vernemen dat deze week ten postkantore alhier weder ouderdomsrente zal worden uitbe taald. AFGESLOTEN WEGEN Door wei kzaamheden aan de bruggen in den Zuidelijken dwarsweg en den B reeden weg, al hier, zal bPt verkeer circa 1 maand zijn afge sloten op die wegen. EERSTE PRIJS Op het nationaal zangconcours, dezer dagen gehouden te Hazerswoude behaalde de zangver. ,,Excelsior" alhier den len prijs in de 1© afd, met 324 punten en tevens den directeursprij» voor het hoogste aantal punten.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1930 | | pagina 1