GEMEENTERAAD VAN SCHIEDAM. Zeiss jp| finhtal EINDE VAN DEN ZOMERTIJD mmm DAGBLAD VOOR SCHIEDAM ER „ADRESSEN „Waer dat wie! draast". STADSNIEUWS ST E if3ste JAARGANG ZATERDAG 4 OCTOBER If": No. 158* G^.0X Ui _rli"v™b? t» -..—s - -. ST. JOZEF GEZELLEN VEREENIGING C. v. d, MOST Czn. hoogstraat SI. TeS. 03433. BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM TELEFOON INTERCOMM. 68085 SPECIALE INRICHTING VOOR OOG - ONDERZOEK DENKT AAN DE KLOK DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN jj EtH*®eï*s\?el£S BI, 6 ©3e£« 0S2tr© SCH9ED. Alléén LUSTENHANDEL W. J. VOCGT A. VAN DEK Asn. Da ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco bij vooruitbetaling Per drie maanden ƒ3.25; per maand ƒ1.10; per week 25 cents. Bij bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per drie maanden ƒ3.75, bU vooruitbetaling. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar A 5 cents per stuk. POSTCHEQUE- en GIRODIENST No. 81440. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 16 regels 1.55, elke regel meer 25 ets. Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prüsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief, Liefdadigheidsadv. half tarief. Vbor Liefdadig- heidsadvert. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertentiën 5 regels 0.50; 10 regels 1.15 regels 1.50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve men bij te voegen. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. PROPAGANDADAG OP ZONDAG 12 OCTOBER Een propaganda-dag? Voor de St. Jozef- Gezellenvereeniging Is dat noodig, hier jn Schiedam? Is die mooiste aller vereenigingen voor den jongen werkman nog niet bekend genoeg? Och ja, we gelooven van wei. Maar de grootste zaken blijven immers advèrteeren om voortdurend de aandacht te trekken van het publiek. Aanzien doet immers gedenken Zoo ook de St. Jozefgezeilenvereeniging. bestaan drie afdeelingen der Gezellenvereeni- ging n.l. I op de Lange Haven 70, II in de Ryn. straat, Gorzen, en III in Klein Groenendaal. Toch vormen de gezellen één familie, één huisgezin naar het idee van den grooten stichter Vader Kolping. Evenals nu de leden van een huisgezin in het gewone leven hier en daar zich versprei den en hij gelegenheid weer te zamen komen zoo hebben de Gezellenvereenigingen Zondag 12 October groote bijeenkomst van het Schie dam-sch Kolpingsgezin. Dan komen 150 friasche jonge godsdienstige kerels bijeen met hun ge- zellenvaders en iaden van bestuur. Ze willen eens laten zien hoe groot hun gezin is en ze weten zeker dat iedereen vraagt: zijn er niet meer? Behooren jullie dan niet bij den Bond van groote geziDnen? En ze antwoorden direct volmondig: Ja zeker, en hoe grooter ons Schiedamsch Kolpingsgezin wordt, hoe liever Daarom worden vooral de jonge mannen op geroepen die buiten de Sint Jozefgezeilen vereeniging staan, om Zondag 12 October •e avonds te 8 uur in den R. K. Volksbond aanwezig te zijn. Voor het eerst komt dan in Schiedam de Gezellenvader van het heele Nederlandsclie Kolpingsgezin, de centraal praeses Rector J Th. van Galen. Hij zal dien avond aantoonen wat een Ge. zellenvereeniging is, hoe veel goeds daardoor bereikt wordt. cr,vacht wordt dan ook een groot aantal jonge mannen die het Schiedamsche Kolpings gezin komen vermeerderen, waardoor de ver- eeniging in staat wordt gesteld aan onze goede stad een echte degelijke kern van fiere en door en door Katholieke jonge mannen te geven. De toegang is gratis voor jonge mannen van 17 jaar a£. Kaarten zijn verkrijgbaar aan alle drie de Gezellenvereenigingen van 7-ondag K October af. Moge God het werk zegenen! Hiervoor bid. den ook de gezellen die hedenavond in Noord- wijkexhout hun retraite beginnen. BÜ krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur KOSTELOOZE INENTING Burgemeester en Wethouders van Schiedam, maken bekend', dat op Woensdag, dien 8 Octo ber a.s., des namiddags te half 2, de gelegen heid zal zijn opengesteld tot kostelooze inen ting en herinenliug van de ingezetenen, die zich daartoe in den St Joris Doele, Doele. Plein no. 1, bij den Gemeente-geneesheer 4. D. de Leeu;w aanmelden. Voor een juiste vermelding in de vaccine, bewijzen van de nam«n en geboortedatums der kinderen, is het gewenscht, dat bij de aan melding worden medegebracht trouwboekjes üer 0U(l«rs of geboortebewijzen der kinderen. Schiedam, 4 October 1930. ARBEIDSBEURS In verband met art. 9 der Verordening op Arbeidsbeurs, hetwelk bepaalt dat d-e Ie. **eh van de Commissie van Toezicht op die Beurg door den Gemeenteraad worden benoemd °P aanbeveling van patroons- en werklieden- Ptganisaties, wordit hiermede ter kennis ge bracht van de organisaties die van de bevoegd heid tot het doen van aanbevelingen gebruik willen maken dat zij tot den 4en Nov. a.s. 'h de gelegenheid worden gesteld om voor do op 1 Januari 1931, ontstaande vacatures aanbevelingen in te zenden voor de benoeming van: I. lid-patroon (vacature B. G. Hoogendam). 1. lid-werkman (vacature H. Oombrink). Schiedam, 4 October 1930. Het ontslag van Mej. Bliek Uit breiding der Steunregeling Verbreeding van den Rotter- damsche Dijk VLAARDINGEN SCHIEDAM Haven Hoogstr. 80 7855S 15 In de gistermiddag gehouden raadsvergade ring was afwezig wethouder C. Houtman. Mededeeling werd gedaan van onder meer de volgende ingekomen stukken: van den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw een schrijven omtrent uitbreiding van de steunre geling. In dit schrijven wordt aan liet desbe treffende verzoek van B. en W. tot 1 November aanstaande voldaan. Het betreft uitbreiding van de steunregeling voor uitgetrokken werk- loozen in scheepsbouw, alcohelindustrie, glas industrie en de metaalindustrie en den scheeps. bouw. De uitbreiding geldt tot 1 November, er zal dus telkens, als de toestand zich niet wijzigt, een verlenging worden gevraagd. Wat ook tel kens gebeurt. Op een vraag van den heer C 0 11 antwoordt wethouder de Bruin, dat de minister geen algemeene steunregeling wil; hij wil ze bepa len tot de zoogenaamde niet name genoemde crisisbedrijven. Het schrijven wordt voor kennisgeving aan genomen. Van de Commissie voor liet Stedelijk Museum dankbetuiging voor de verrijking van liet Mu seum met de serie van 24 historische pennin gen in luxe uitvoering welke ter gelegenheid van den 50en verjaardag van H. M. de Ko ningin is uitgegeven door de N.V. Ateliers voor Edelsmeed- en Penningkunst voorheen Kon- Begeer. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Van mej. Wed. W. H. Put, adres, om de haar tot wederopzegging verleende wekelijksche ult- keering te willen verhoogen. Wordt gesteld in handen van B. en W. om advies. Verbreeding Rotterdnmsche Dijk Aan de orde is dan een spoedvoorstcl om een crediet te verleenen van 70.000 voor riolee- ring en bestrating van den Rotterdamschen Dijk tusschen de grens van Rotterdam en den Groenendijk. Het wegdek van den liestaanden dijk is in .buitengewoon slechten toestand. Het voorstel is in de commissie voor de gemeente werken geweest. Er bestaat op het met zand verhoogde gedeelte reeds een voorloopige rij- straat. Het voorstel wordt na eenige toelichting door den voorzitter en wethouder de Bruin zonder stemming goedgekeurd. Ontslagaanvrage mej. Bliek Aan de orde is het advies van B. eD W. naar aanleiding van het verzoek van mej. A. C. Bliek, adjunct-directrice van het Gemeente ziekenhuis, om haar met ingang van 1 Novem ber a.s. eervol ontslag uit genoemde functie te willen verleenen. De voorzitter deelt mee, dat hij van plan was een historisch overzichtje over deze kwestie te geven. Tevoren geeft hij echter het woord aan den heer Broek om te motiveeren zijn aanvrage om een raadsvergadering uit te schrijven. Dat motief is niet anders, dan dat bevredigend worde gegeven. De voorzitter meent dat deze aangele genheid is aangegrepen om sommige personen te lijf te gaan. B. en W. hebben zich opnieuw beraden over het karakter van het rapport. De meerderheid was voor handhaving van het ver trouwelijk karakter van dat rapport. De Raad kan anders beslissen en draagt daarvoor ver antwoordelijkheid. Alvorens de Raad daarover beslist acht de voorzitter 'het wenschelijk, dat de Raad alles wat zich bij de ontslagaanvrage heeft afgespeeld, wete. Die aanvrage is van 4 Juli. Voor de commis sie van de ziekenhuizen speelt deze zaak al van 1 Mei. Op 2 Mei had de commissie vergadering. Het ontslag werd aangevraagd aande com missie, maar dat ontslag is aan den Raad. In die vergadering werd zulks aan de ad junct-directrice gezegd, terwijl nog een kwestie welke zij ter sprake had gebracht, besproken werd. Toen zij de commissie verlaten had, wer l betreurd, dat zij, gezien haar leeftijd, slechts aanspraak had op een pensioen van 800.en dat nog slechts als zij ongeschikt werd ver klaard voor den dienst, anders zou het slechts 500 zijn. De voorzitter heeft haar dan nog gewezen, hoe zij aan een pensioen van f 800 kan komen. Op 20 Juni vroeg zij den burge meester aanwijzing van twee geneesheéren om haar gezondheidstoestand te keuren en zelf wees zij als derden aan dr. de Bruyn. Op 30 Juni werd door den burgemeester daaraan vol daan. Op 3 Juli trok zij haar aan den burge meester gedaan verzoek in; op 4 Juli schreef zij een brief aan den Raad met verzoek om eervol ontslag, vergezeld van eenige beschul digingen aan de commissie van de ziekenhui zen. Dat verzoek werd naar de commissie ver zonden. Deze gaf een advies; de Raad vroeg een nog ander advies. Dat is ingekomen en B. en W. hebben gemeend aan dat nader advies voorloopig een vertrouwelijk karakter te moe ten geven. De voorzitter merkt op, dat het hem heeft verwonderd dat de Schiedamsche Courant is opgetreden op een wijze, zóó dat de Commissie voor de Ziekenhuizen zich daardoor beleedigd moest gevoelen. De commissie voor de zieken huizen wist niet, dat de adjunct-directrice met 15 October naar het buitenland ging en een andere betrekking had. De verdachtmaking dat de commissie deze vrouw wilde benadeelen, wijst de voorzitter voor zich en alle leden van de commissie af. In bespreking wordt dan gebracht het al dan niet opheffen van de vertrouwelijkheid van het rapport. De heer Broek apprecieert de goede bedoe lingen van het college om de vertrouwelijkheid van het rapport te bewaren. De adjunct-direc trice roept de tusschenkomst van den Raad in om een onpartijdig onderzoek. Nu is zijn rechtsgevoel niet bevredigd. Hij zou willen dat het hoor en wederhoor werde toegepast. Verzetten zich daartegen gemeentebelangen, dan legt hij zich daarbij neer. Maar hij ziet zulke belangen niet. Den heer Hoogendam is het enkel om het belang van het ziekenhuis te dc^n; niet om politieke heibeltjes. Hij vraagt of de ad junct-directrice de gelegenheid heeft gehad om zich in B. en W. te verantwoorden. D.e heer C 0 11 meent, dat we in dit stadium van de zaak niet meer buiten openbaarmaking van het rapport kunnen waar deze dame elf jaar aan het hoofd van een groot bedrijf heeft gestaan. Haar hoofdgrieven worden in het schrijven van de commissie van de ziekenhui zen erkend. De Raad heeft er recht op te weten op welke wijze het ziekenhuis wordt beheerd. Men hoeft dat niet te vatten als wantrouwen in de commissie van administratie. Er worden zoo vaak adviezen van commissies ter zij ge steld. Als het gaat over verdachtmakingen en beschuldigingen, dan is het toch zeker even erg, dat de commissie van administratie be schuldigingen lanceert, welke niets zeggen. De voorzitter vraagt de heer Collé zich bij de kwestie welke thans aan de orde is te bepalen. De heer Collé betoogt, dat als de commis sie insinueert, dat er toch wel heel wat is ge beurd in het ziekenhuis, mej. Bliek daarmee geen genoegen kan nemen. We kunnen nu niet anders doen, dan in het belang van de instel ling, de zaak in het volle licht te stellen. De heer Kavelaars vraagt of mej. Bliek en de commissie volle openbaarheid wenschen. De heer Koopmans wenscht openbaar heid, de heer Weergang idem. De voorzitter antwoordt dat de adjunct directrice, voor zoover hem- hekend, alleen in stelling van een onpartijdige commissie ver zoekt, De commissie voor de ziekenhuizen heeft eenstemmig geen bezwaar tegen opheffing Maar B. en W. hebben eigen verantwoordelijk heid ten opzichte van het ziekenhuis. B. en W. hebben toe te zien op de gestie van de commis sie voor het ziekenhuis. Zij hebben een zelf standig oordeel en zij meenen dat het niet is in liet belang van de adjunct-directrice dat een dergelijk rapport in het openbaar wordt be handeld. De heer Hoogendam heeft gevraagd of bet wederhoor in B. en W. is toegepast. Het spijt hem voor de directrice dat die vraag is gesteld. B. en W. hebben zich afgevraagd of ze wel voldoende van hun recht van toezicht op de commissie van het ziekenhuis hebben gebruik gemaakt. Aan de commissies van hijstand is niet het beheer van een bedrijfstak opgedragen. Aan de commissie van het ziekenhuis wel. Nu heb ben B. en W. zich bereid verklaard de direc trice te hooren in tegenwoordigheid van de commissie van de ziekenhuizen. B. en W. heb ben de directrice gevraagd of zij het op prijs stelde aldus te worden gehoord. De voorzitter is daarvoor gegaan naar het gemeentezieken huis. Hij kon wel krijgen allerlei insinuaties en verdachtmakingen aan de wethouders en met name aan één. De voorzitter antwoordde dat hij niet kan dulden dat tegenover hem, burge meester, door een ambtenaar de integriteit van een wethouder in twijfel werd getrokken. Ze vroeg tenslotte uitstel van beslissing tot drie uur en om vier uur was er dan van haar een brief. Wordt het rapport openbaar gemaakt, dan zal de voorzitter ook dien brief openbaar maken. De heer C 01 ié begrijpt niet waarover nog gesproken wordt. Een beschuldigde heeft recht op wederhoor. De voorzitter antwoordt, dat hij niet wenscht te hooren, als hij van te voren reeds wordt verdacht gemaakt. Uit den brief zal blij ken, dat zij gelegenheid heeft gehad te worden gehoord. De heer Hoogendam meent, dat als de brief van mevrouw Bliek wordt voorgelezen, het rapport moeilijk kan worden geheim ge houden. Wethouder Slavenburg betoogt dat als uit den brief blijkt, dat mej. Bliek toch meent, dat B. en W. partijdig zijn, dit een weigering beteekent voor B. en W. te verschijnen. Do voorzitter merkt dan op, dat in het schrijven wordt gevraagd: dat het hoor van B. en W. niet te haren nadeele wordt gebruikt en dat toch nog een onpartijdig onderzoek dat van B. en W. is dus niet onpartijdig! zal worden ingesteld. De heer Broek doet het voorstel dat de vertrouwelijkheid van het rapport zal worden opgeheven. Wethouder de Bruin vraagt of openbaar making van het rapport insluit de instelling van een commissie van onderzoek. De voorzitter zegt dat dan verder nog niets is beslist. Vóór een commissie van onder zoek wordt ingesteld zou eerst nog wel het een en ander dienen' vast te staan, namelijk haar taak en de soort van personen die er in zitting nemen. Wethouder Slavenburg meent, dat er zeker na openbaarmaking nog iets moet ge beuren, omdat anders de directrice geen mid del tot redres heeft. De heer v. d. Tempel meent, dat op het oogenblik de zaak zoo staat, dat toestaan van openbaarmaking van het rapport beteekent, goedkeuring van wantrouwen in B. en W. De heer C 0 llè kan zich voorstellen, dat de adjunct-directrice er op dit oogenblik weinig voor voelde om voor het college van B. en W. te verschijnen. De heer Kavelaars zou de adjunct-direc trice willen vragen of zij zelf voor openbaar making is. Er wordt aan herinnerd, dat de zomertijd dit jaar eindigt cp den vijfden October ten drie uur in den voormiddag, zoodat in den nacht van Zaterdag 4 op Zondag 5 October e.k. de klokken één uur moeten worden achteruit gezet. De heer Steens merkt op, dat volgens de verordening een commissie en B. en W. toe zicht hebben op het ziekenhuis. Die instanties zijn in het werk geweest en hij lieeft volstrekt geen reden wantrouwen te koesteren in B. en W. De heer Fetter meent, dat als B. en W. het toezicht op het ziekenhuis hebben, zij hun plicht wel heel slecht hebben vervuld dat, zij het zoo'n rotzooi hebben laten worden! De heer E t m a n merkt op, dat de adjunct directrice niet is ontslagen, maar ontslag heeft aangevraagd. Wethouder deBruin vraagt nog eens of de zaak uit is, wanneer het rapport wordt pu bliek gemaakt. Wordt dat rapport in bespre king gebracht, dan is daar een rechtskrenking, omdat de directrice zich niet heeft kunnen ver weren. W ethouder van V e 1 z e n merkt op, dat het verzoek om eervol ontslag zonder meer zou zijn gepasseerd, als mej. Bliek daaraan geen be schuldiging had vastgeknoopt. Het college van B. en W. heeft de juistheid daarvan, te weten of politieke invloeden door een lid van de commissie waren uitgeoefend, onderzocht. Toen bleek dat die beschuldiging was teruggenomen, heeft hij voor zich de zaak als volkomen afgedaan beschouwd voor wat betreft het eervol ontslag dat mej. Bliek heeft gevraagd. In dit stadium acht hij publicatie van stukken welke met het eervol ontslag geen verband houden, ongewenscht. Het heeft geen zin. Het voorstel om tot openbaarmaking van het vertrouwelijk rapport over te gaan wordt vcr- ioorj>en met 17 tegen 7 stemmen. In bespreking wordt dan gebracht do ontslag aanvrage zelf en het advies van B. en W. De heer Collé meent, dat als men als lid van een commissie een bepaald gedeelte van het toezicht heeft, dan dat lid zich haar taak bewust dient te zijn. Mevr. Koeten-Ooms heeft nooit bezwaren gehad tegen de leiding van het ziekenhuis. Was dan de adjunct-directrice niet bekwaam voor haar taak? De directeur is ver antwoordelijk voor den gang van zaken, doch we hebben van hem niets vernomen. Is het goed gezien, dat de commissie van administratie een deel van haar taak opdroeg aan een commissielid-raadslid? Kan het moge lijk zijn, dat fouten, door anderen begaan, worden afgeschoven op den rug van de ver trekkende adjunct-directrice? Het lijkt hem al heel verkeerd, dat men op zoek gaat naar klachten in een ziekenhuis, want zieken heb ben natuurlijk altijd klachten. Had het perso neel klachten, dan had dit den weg toch wel geweten waar die klachten te berde te brengen. Is hét juist dat aan het ziekenhuis een soort van spionnage bestaat, zoodat verpleegsters, als er iets niet in orde is, een telefoontje geven aan mevr. Benthem de Wilde? Het lijkt hem verkeerd, dat een ondeskundige de leiding in dergelijke instelling aan zich grijpt. Achten B. en W. het niet noodig, over een en ander nadere mededeehngen te doen? Hoe zijn de toestanden over het algemeen in het gemeente-ziekenhuis? Dat mevr. Bliek als derden geneeskundige aanwees dr. de Bruin, bewijst dat zij tot op dat moment volle vertrouwen stelde in haar directeur. Hij meent, dat de Raad recht lieert op een antwoord op bepaalde beschuldigingen. Het is hem bekend, dat de commissie van administratie beslissingen nam zender dat de meest bevoegde, de adjunctdirectrice, werd gehoord. Den heer H 0 0 g e 11 d a m is het opgevallen, dat de adjunctdirectrice zegt door het ingrijpen van onbevoegden in de leiding, de verantwoor delijkheid niet langer te kunnen dragen. Wanneer we deze zaak zoo handhaven, dan staan we straks voor nieuwe conflicten. Hij vraagt dan ook of geen reorganisatie ten aan zien van deze aangelegenheid noodig is, en of de delegatie van macht op een commissielid niet een einde moet nemen. Ook hem is opgevallen dat da directeur in deze niet op den voorgrond is getreden. De voorzitter vindt het hoogst onaan genaam, als in het openbaar in beoordeeling moet worden getreden over een ambtenaar. Iedere ambtenaar heeft zijn kwaliteiten. Maar een ambtenaar heeft vaak ook de gebreken van zijn kwaliteiten, en dat kan in een insti tuut als ons ziekenhuis leiden tot ongewenschte toestanden. Verkeerd is de indruk dat de lei-ding zou zijn gegeven aan een lid van de commissie. De commissie van het ziekenhuis is unaniem van meening, dat het lid van de commissie, dat bijzonder toezicht bad te komen op bepaalde gedeelten der huishouding, nimmer zelfstandig heeft ingegrepen, doch dat slechts ingegrepen werd door de heele commissie, nadat de genees heer-directeur was gehoord, en met diens toe stemming. Do voorzitter wijst af de beschuldi ging in de „Schied. Ct.", -dat één lid der com missie zelfstandig in de leiding zou hebben ingegrepen. Er waren klachten over den goeden gang van zaken. Daarom werd, nog vóór spreker voorzitter van bedoelde commissie was, aan één lid der commissie een deel van het toezicht opgedragen en wat zij constateerde, bracht zij in de commissie. Werden tegen de wenschen der commissie bezwaren ingebracht, dan werd de directrice gevraagd, het te probeeren, en ging het dan niet zoo vlug als de commissie wilde, dan werd haar, zelfs wel door den voor zitter alleen, toegestaan, het wat geleidelijker te doen. SIGARENKOKER METAAL MET LEDER OVERTROKKEN BESCHERMEN OE SIGAREN AFDOEND TEGEN BESCHADIGEN EN VOCHT RUIMTE VOOR 7 GROOTEen!2 KLEINE SIGAREN Alia veranderingen, de laatste jaren inge voerd, zijn gebeurd of op initiatief of met in stemming van den directeur. Hij bemoeit zich wel degelijk met de leiding van net ziekenhuis, zoover deze hem regardeert. De beschuldiging van de adjunct-directrice dat de commissie toeliet dat politieke invloeden zich in het ziekenhuis lieten gelden, is dooi de adjunct-directrice niet kunnen worden ge handhaafd. Wanneer in de toekomst klachten aan de commissie ter oore komen, dan zal de commissie die klachten onderzoeken en toezien dat de toestanden die er aanleiding toe geven, zich niet meer voordoen. Moet tot uitbreiding van liet ziekenhuis worden overgegaan, waarover reeds bespre kingen gaande zijn, dan zal de leiding wellicht een verandering moeten ondergaan. De adjunct directrice heeft in haar grooten ijver alles aan zich willen houden dat is echter reeds nu niet mogelijk gebleken, zoodat de commissie moest ingrijpen. De heer Collé merkt nog'op, dat als hem bij onderzoek de wenschelijkheid blijkt om op bepaalde toestanden in het ziekenhuis terug te komen, hij daarvoor niet zal terugdeinzen. De heer Hoogendam houdt zich het recht voor de tijd is er thans niet rijp vóór te gelegener tijd op artikel 29 van de verorde ning voor de commissie terug te komen. Twee kapiteins op één schip kan niet in het belang van het schip zijn. De voorzitter antwoordf slechts, dat er geen twee kapiteins zijn geweest. Met algemeene stemmen wordt dan aan de directrice eervol ontslag verleend. Tot lid van de commissie voor het Stedelijk Muziekkorps wordt herbenoemd de heer C. Houtman. Na goedkeuring van eenige grondverkoopen en verhuring van een perceel grond ten behoeve van de oprichting van een ondergrondseh ben zinereservoir, wordt besloten tot het instellen van een eiseli in rechten tegen mej. E. Soesa n tot betaling der schade ad 70.52, wegens het stukrijden van een lantaarnpaal op den Vlaar- dingerdijk. B. en W. werden wederom gemachtigd ge durende de maanden December, Januari en Februari aan gezinshoofden en kostwinners, dia als werkloozen een uitkeering ontvangen, 1 H.L. cokes per week te verstrekken, terwijl ook aan de ondersteunden van het Burgerlijk Armbestuur op gelijke wijze brandstof zal wor den verstrekt. De overige punten van de agenda, welke door een kortstondig comité-generaal was onderbro ken, werd aangehouden. Verwacht wordt: Matige, wellicht tijdelijk krachtige, Zuide lijke tot Westelijken wind, zwaar bewolkt tot betrokken met tijdelijke opklaring, waar- schijnlijk enkele regenbuien, zelfde tempera tuur. Fietsers en motorrijders lichten op van 's avonds 6.57 tot 's morgens 6.42. llllilll! ELECTRO TECJIWISCH BUREAU 6-3 PLcu-YEfl Klokken en Brillen HOOGSTRAAT 153 HOOGSTRAAT 89 Levert IJ pr in,a BLAUWE KAMGAREN CGSTUUMS vznaf 40.- Uitstu tend maatwerk - LANGE KERKSTRAAT 17 De GOEDKOOPSTE WINKEL in Ijzerwaren, Electrisch Materiaal en Philipslampen DISTRI CTS-ARBEÏDSBEURS Gevraagde arbeidskrachten: nette meisjes voor fabriekswerk te VI aardingen en Over- sehie; nette dienstbode en nette gevorderde meisjes voor mode-atelier. Bufcen de stad: Bouwbedrijven: bekwame stukadoors: schilders; bekwame graniictb» workers en bekwame straatmiakers. Metaalbedrijvenbekwaam schrijfmachine monteur; conti'. bankwerkers; bekwame ele?. tro-monteurs; bekwaam opzichter-teekenaar, bekend met ijzerconstructie; 3 bekwame gasfit, ters voor tijdelijk. Algemene bedrijven: d-e,gel-snelpersdrukker, bekwaam m-onteur, leiding kunnende geven aan onder hem staand personeelopzichter voor gasfabriek; technisch opzichther voor gemeen tetram; sigarenmakersdienstboden; werk meisjes en keukenmeisje# Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaal, bewerkersbond ,,St. Eloy", Gebouw R. K. Volks hond. lederen Woensdag om half negen bestuurs vergadering van het afdelingsbestuur van den N. R. K.. Volksbond. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedams- Mannenkoor" (dirigent Paul v. d. Putten). Groote zaal van den R. K. Volk* bond. lederen Woensdagavond van 8 tot 10 uur in den It. K. Volksbond gelegenheid tot het af halen van naaiwerk voor de Tberesia-vereenl- ging. lederen Woensdagmiddag van 3—3% uur gelegenheid tot afhalen van Naaiwerk voor de Missienaaivereeniging, Korte Kerkstraat 6. lederen Vrijdagavond van half 9 tot half II repetitie lyoninkl. Zangvereeniging Schiedam'» Mannenkoor „Urpheus" onder leiding van Ed. Flipse. Gebouw R. K. Volksbond. lederen Vrijdagavond Cursus R. K. E.H.B.O. Gymnastiekzaal van de R. K. School aan Ce Nieuwe Haven. Aanvang 8 uur. lederen Zaterdagmiddag van 35 uur zitting bestuur Spaarfonds R. K. S. V. „Excelsior" Gebouw R. K. Volksbond. Woensdag 8 October Uitvoering Mandoline-Gezelschap O. N. I. Musis Sacrum. Aanvang 8 uur. Diocesaanvereeniging van R. K. Onderwijzers in het Bisdom Haarlem, afd. Schiedam en Om streken. Spreker de heer Jan Berends over „Pelgrimmage". Gebouw R. K. Volksbond. Aan vang half acht. Donderdag 9 October Ke-gelconioours Schüeda-msoU Kegieloomf'|tê. Corner-House. Aanvang 8 uur. Zaterdag 11 October Feestavond T.E.G.E.N.O. Gebouw „Een dracht", Aanvang 8 uur. Uitvoering .Mondharmonica-vereen. „Sym phonic". Gebouw „MusSs Sacra/m". Aanvang S uur. Zondag 12 October Propaiganda-avond der Schied. St. Joizefsge- zeülen Vereenigingien. Spreker, de zeereerw heer rector J. Th. v. Galen, Cemtir. Pres. Ge bouw R. K. Volksbond. Aanvang 8 uur. Woensdag 15 October Jaarvergadering Kon. Zangvereeniging Schiedam's Mannenkoor „Orpheus", Musis Sacrum. Aanvang acht uur. Zaterdag 18 October Feestavond Zangvereeniging „Gemengd Koor" Gebouw „Musis Sacrum". Aanvang S uur. Maandag 20 October Concert „Toonkunst". Gebouw R. K. Volks, bond. Aanvang 8 uur. 5 Oct.: Groote Schouwburg, Elias weet het beter (Schouwtooneel) 8 uur. 8 Oct.: Groote Schouwburg, Augustijn (Rott. Operette Gez.) 8.15 uur (voor volw.) Dagelijks: Tivoli-schouwburg, Augustijn (Rott. Operette-Gez.) 8.15 uur (voor volw.) (behalve Woensdag) Arena-variété, 2.15 en 8.15 uur, 's Zondags ook 5 uur (voor vol wassenen). Bioscopen: goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 9 dezer in: Corso (voor volw.)Olympia (voor volw)W. B.-theater (voor volw.); Grand théatre (voor volw.); Luxor (voor volw.); Ooster-theater (voor volwassenen). „KATHOLIEK LEVEN" In de gisteravond gehouden vergadering van „Katholiek Leven" heeft de heer A. v. Gemert, med. cand. 'n lezing gehouden over het onderwerp; Wat is leven? Of eigenlijk, het leven en zijn ontstaan". Op medisch-wetenschappelijke manier be- handeilde de heer v. Gemert dfit vraagstuk, dat begrijpelijkerwijze door alle eeuwen heen de belangstelling heeft gehad van biologen ea medici. De heer v. Gemert beeft zijn gehoor aan genaam bezig gehouden door het vrij „zware" onderwerp zoc populair mogelijk te behande len. Het was 'n goede opening van de lezin genreeks in het ingezette seizoen. KOSTELOOZE INENTING Woensdagmiddag om half twee bestaat ïn den St. Joris Doele, Doelepiedn, gelegenheid tot kostelooze inenting en herinenting;

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1930 | | pagina 1