feuilleton CAPITOLA. ROTTERDAMSCHEDIJK 233 - 235 Morgen, Woensdag n.m. 5 uur hun zaak in Op DEN TOP DER TECHNIEK im Onze Kabouters. TE KOOP OUDE COURANTEN Leert de moderne talen in Schiedam TELEFUNKEN 90 W. m TELEFUNKEN ARCOFAR. DINSDAG 14 OCTOBER 1930 NEDERL. JOURNALISTEN. KRING SPEELHUIS GESLOTEN Beschikt U over één uur per week en....70 cent Ja, natuurlijk Firma Rljnbencie en Van Hoek NET DAGMEISJE TE HUUR Materiaal, constructie en afwerking maken dit luxueuse vijflampstoestel tot 'n groot succes van Telefunken. De electro-dynamische luidspreker WELDYNE laat de unieke eigenschappen van den T.90 volkomen tot haar recht komen. Prijs toestel inch lampen i 465.- Prijs Weidyne f 195.- TELEFUNKEN 40 W. Een vierlampstoestel, dat alle goede eigenschappen in zich vereenigt. Gecombineerd met den SIHAPHON 52 den bekenden vouwluidspreker, een schitterend geheel. Prijs toestel inch lampen f 300.- Prijs Sihaphon 52 f 70.- - (ONGEBRUIKTE EXEMPLAREN) Tot 1000 Ko. .;..5 ct. p. Ko. Van 1000-2500 Ko. 41/, ct p Ko. Van 2500-5000 Ko. 4 ct.p. Ko. Al te halen een het bureau ven DE MAASBODE, Br. Markt 30, R'dam CHANDLER SEDAN WERKMEISJE BEL 68435 ETERNITPLAAT TE KOOP KACHEL NETTE WERKSTER GEVRAAGD Door dit apparaat wordt muziek in tot nu toe ongekende schoonheid en volmaaktheid weergegeven. Als men den Arcofar gehoord heeft, weet men pas, wat men aan weergave kan eischen. Gecomb.gramofoonen radio. Prijs inch lampen en Iuidspr. f 510.- VARKENSVLEESCH im De oudste ervaring de modernste constructie VERTEGENWOORDIGD DOOR SIEMENS HALSKE, DEN RAAG Universiteitsonderwijs VOORZIENING IN FINANCIEELE MOEILIJKHEDEN In de Zaterdag gehouden bestuursvergadering van den Nederlandscüen Journalistenkring heett de voorzitter mededeelingen gedaan omtrent «en conferentie welke het dagelijksch bestuur van den kring de vorige week heeft gehad met afgevaardigden van den Raad van Beheer van •den Senaat en de hoogleerareu der Nederland- sche Handels-Hcogeschool te Rotterdam, in zake de mogelijkheid van het openen van on derwijs, de journalistiek betreffend, aan die Hoogescbool. De besprekingen hadden een zeer aangenaam verloop en de zaak is thans rerder •bij de bevoegde colleges der Hoogeschool in onderzoek. Voorts werd medegedeeld, dat de Raad van Bestuur van het Leidscbe Universiteitsfonds mede ernstig de mogelijkheid overweeg: om ook te Leiden dergelijk onderwijs in eenigerlei vorm te doen geven. Besloten werd, d.it het Kringbestuur zich tot het bestuur vau het Universiteitsfonds zal wenden met verzoek om trent een en ander samenwerking met den swing te zoeken. Een bekend ingezetene van 's Gravsnhage heeft toezegging van een zeker bedrag gedu rende 5 jaar gedaan, teneinde de invoering van onderwijs inzake journalistieke onderwerpen te vergemakkelijken en het kringbestuur zal nader onderzoeken of het overeenkomstig den wensch van den schenker is, dat een subsidie eventueel over verschillende hoogescholen wordt verdeeld. Aangezien bij de voorbehandeling in de aan gesloten vereenigingen gebleken is, dat zeer vele leden prijs stellen op de handhaving der bestaande weerstandskas in den huidigen vorm, werd besloten alle aanhangige voor stellen tot reorganisatie van die kas in te trekken en de vergadering van den kringraad daarvoor niet te doen plaats hebben. Het da gelijksch bestuur heeft opdracht, te overwegen op welke wijze, met behoud der weerstandskas, niettemin eenigszins aan de financieele moei lijkheden van weduwen van journalisten tege moet lean worden gekomen, en daaromtrent een nader voorstel te doen. Het kringbestuur keurde eenstemmig de stappen goed, die het dagelijksch bestuur had gedaan, met betrekking tot het plotselinge en ongemotiveerde ontslag van den heer W. C. van Meurs, als hoofdredacteur van De Java- bode, en vereenigde zich met het telegrafische protest daartegen. Men zal inzake d-ze aange legenheid diligent blijven. R. K. VEREENIGING VAN MIJNTECHNICI. Te Heerlen vierde de R. K. Vereeniging van Mijntechnici Zondag haar eerste lustrum. Nadat 's morgens in de kapel der R. K. I-I.B.S. een plechtige Hoogmis was opgedragen door Pater Briels, geestelijk adviseur der ver- eeutgiug, werd het jubileum 's avonds in een feestelijke bijeenkomst herdacht. Daarbij verleende de Beambtenzangvereeni- ging der Staatsmijnen haar medewerking, ter wijl Pater Briels een feestrede uitsprak. Door verschillende organisaties werd de jubiieerende vereeniging voorts gecomplimenteerd. r EREENIGING VOOR SOCIALE GENEESKUNDE. „De moderne arts" DE OPLEIDING TOT SOCIAAL. GENEESKUNDIGE Zaterdagavond hield de Aïgemeene Neder- landsche Vereeniging voor Sociale Geneeskunde een bijeenkomst te Amsterdam Des namiddags werd 'n excursie ondernomen naar de nieuwe Opanluchtsehool in plan Zuid, welke inrichting door de loden werd bezichtgid. De avonds werd een vergadering belegd in gebouw „Industria", waar prof. dr. J. M. Baart de la Faille en prof. dr. J. J. van Logbem spra ken over sociale geneeskunde. In zijn rede over het onderricht in de sociale geneeskunde aan aanstaande artsen en artsen sprak dr. Baart de la Faille allereerst over de taak van den modernen arts. De moderne arts moet de ziekte ook zien als sociaal verschijnsel. De grens tusschen de socia le en de klinische pathologie is niet te trek ken. De preventieve geneeskunde wordt in onze sociale wetgeving geregeld en door de verschillende groepen van menschen spelen de maatschappelijke factoren in den arbeid van den geneesheer een fcroote rol. De maatschappelijk-geneeskundige plichten van den arts moeten worden aangekweekt. De universiteit is niet in staat hierin te voorzien. De geneesheer kan echter in de klinieken reeds met sociale geneeskunde in aanraking komen. In de organisatie van ons medisch hooger on derwijs kunnen wij geen veranderingen bren gen. Er bestaat echter een verlangen de oude dictaten zooveel mogelijk te beperken en de practische ketfnis uit te breiden. Zoo moet de belangstelling van den student voor onze aïge meene geneeskundige wetgeving geprikkeld worden. Ook om de statische gegevens van de bedrijfs- hygiëne goed te kunnen begrijpen is maatschap pelijk inzicht noodzakelijk. Zoo is het een goe de gewoonte van onze studenten eens per jaar het Veiligheidsmuseum te Amsterdam te be zoeken en het zou aan te bevelen zijn tijdens de vacanties ook fabrieken en bedrijven te be zoeken. Ook dit ligt op het terrein'der sociale geneeskunde. Zoo riioet de student gevormd worden tot so ciaal voelend arts, hetgeen uiteraard zich zal ontwikkelen met het vorderen der jaren. Hierna sprak prof. J. J. van Loghem over de opleiding van den arts tot sociaal-genees kundige. De noodzakelijkheid van zulk een bijzondere opleiding wordt niet zelden bestreden; alle bijzonderheden van den geneeskundig-hyglët nischen (sociaai-hygiënischen en sociaal-genees- kundigenl werkkring kunnen volgens sommi gen spoedig in de dagelijksche praktij a worden geleerd. Anderen meenen dat de opleiding moet bestaan in het bijbrengen van routine-er varing (stages bij consultatiebureaus e.d.) Spre ker is het hier niet mee eens. Volgens hem moet de opleiding vóór alles fundamenteels kennis geven op het gebied van preventieve geneeskunde, hygiënische techniek, epidemie- bestrijding en sanitaire organisatie, daarbij in begrepen de kennis der sociaal-hygiënische en sociaal-medische wetten en der bestaande orga nisaties. Professor van Loghem zet dan uiteen, hoe die opleiding in ons land moet zijn ingericht. Het oorspronkelijk ideaal: een Nederlandsc'h Instituut in het centrum des lands, le'stemd de geneeskundige ambtenaren, wellicht ook het hulppersoneel, op te le'den voor de in de troonrede 1920 beloofde districtsgezondheids diensten heeft men voorloopig opgegeven. Thans werkt men met ht programma van den Gezondheidsraad, dat door de Faculteiten der Geneeskunde kan worden uitgevoerd Professor van Loghem, die namens de Am- sterdamsche Faculteit der Geneeskunde als voorzitter van het Anist. Comité tot opleiding van hygiënisten (waarin hoogleeraren, lecto ren, privaatdocenten der Universiteit vereenigd zijn met hygiënisten van den Gemeentelijken Geneeskundigen en Gezondheidsdienstl, thans reeds den derden Amsterdamschen leergang leidt, acht het 360 uren-programma in minstens zes maanden uit te voeren zeer bruikbaar, al zal het zich aan ontwikkeling van wetenschap en sociale ontwikkeling moeten blijven aan passen. Daarom beschouwt spr. de bestaande oplei ding nog als voorloopig: maar zij is belang rijk genoeg om vol te houden: en met ver langen ziet hij uit naar het tijdstip waarop de Faculteiten der andere Universiteiten zich ook op dit onderwijs zullen hebben ingericht. Ten behoeve hiervan is reeds nauwe interacademi- alle samenwerking tot stand gekomen. Van de gelegenheid tot het stellen ven vra gen werd druk gebruik gemaakt. AMBTSAANVAARDING Pr. M. W„ Marsman, arts, toegelaten ais pri vaat-docent in de leer. der tuberculose aan de universiteit te Amsterdam, zal zijn ouderwijs aanvangen met een openbare les over „De prognose van de longtubereulose bij volwas senen" op Donderdag 16 October des namiddags te 4 uur in de collegekamer van prof, Ruiiinga in het Biunen-Gasthuis. EEN INVAL DOOR DE POLITIE Een viertal Rotterdammers, wien hun be drijf in de Maasstad te moéilijk werd gemaakt, had een week of zes geleden een bovenwoning aan het Spui te 's Hage betrokken om hun Monte Cario-neigingen voort te zetten. 'Het gokhuis had van den beginne af de aandacht van de politie, doch deze had ook de aandacht van een man, die z.g. op het Spui auto's bewaakte, maar feitelijk uitkeek of er voor de hazardspslers geen „onraad" dreigde, zoodat de taak der poiitie moeilijk was. Dat de „zaak", welke van 4 tot 7.en van 9 tot den volgenden ochtend geopend was, voed ging, blijkt uit de winst, die tusschen 1000 en 1500 gulden per week bedroeg. Zaterdagmiddag omstreeks half zes kwam in het drukke verkeer een tiental politie mannen uit een paar auto's opduiken en bij de deur van het verdachte perceel belde men aan, vóór de wachtpost alarm had kunnen siaau. Toen men na eenige oogenblikken werd bin nengelaten, bleek het gezelschap juist den tijd t.e hebben gehad om alles op te ruimen. Men zat over koetjes en kalfjes te praten. Na eenig zoeken nam de politie eenige spelen kaarten, dominosteenen en een dam spel in beslag. Ondanks het feit, dat men nog geen bewijs had, dat hier gelegenheid werd gegeven tot hazardspel, vond de politie in de gevonden voorwerpen aanleiding genoeg om het perceel te sluiten en een dubbelpost voor de deur te plaatsen. Naar het Engelsch van GRAY NICK Vertaling van JAC. J. SCHOON 83), Maar als ik je nu vendel, dat or midde lerwijl buitengewone dingen hebben plaats ge had, dat Clara inderdaad gedwongen werd, de vrouw van Craven Lenoir te worden, doch dat zij nog juist op het nippertje gered werd en tlhians met uw moeder weder ep Willow Heigths wont, dan zult ge toch eindelijk wel Willie® gelooven nietwaar, dój; je bedrogen tverd en dat jij bet slachtoffer van een ge- tneene samenspanning zijt, welke trouwens zoo lomp is in elkaar gezet, dat ik nog maar niet begrijpen kan, hoe het van jouw kant mo gelijk was, je zóó te laten bedotten. Waarach tig, daarvoor staat mijn verstand stii! O, Herbert spreek! Wat je daar zeide, was niet alleen, om mij nieuwen moed in te boezemen, nietwaar? Je misleidt mij niet, en kel oim mij maar wat op te beuren? Is het werkelijk waar, dat Clara vrij is, dat zij weer met mijn moeder woont en dat zij mij nog altijd bemint? 3a, ZÜ bemint je, hoe onwaardig jij die liefde ook bent, daar je aan de deugd, aan de eer, aan het karakter van Clara getwijfeld hebt. O mijn God, jammerde Traverse thans, wat heb ik gedaan? Hoe kon ik zoo verblind handelen? O, die vreeselijke onbezonnenheid, die onzalige voortvarendheid in mijn beslui ten. Mijn weldoener heeft mij dit ook al ver. weten, mij meer dan eens op dat gebrek ge wezen. Je bent te driftig, zeide hij mij vaak, en ongeduld is een der voornaamste bronnen van alle menschelijke dwalingen. O, thans zie ik maar ai te duidelijk in, dat hij groot gelijk had! In welk een toestand heb 11c mij ge bracht door terstond alle® moed te verliezen e® mij aan wanhoop over te geven, waardoor alléén de krankzinnigheid van mijn beslui ten is te verklaren! Clara zon het je nooit vergeven, als ze wist, hoe verkeerd je haar beoordeeld hebt, antwoordde Herbert. Terwijl jij aan haar twij felde, was haar eerste werk, zoodra zij uit de macht van haar voogd verlost was^ aan jou te schrijven. Ook je moeder voegde er eenige re gels bij, zooals zem ij verzekerde. Natuurlijk vonde® haar brieven je niet meer in Saint- Louis, want je bent nu hier Je ziet dus we' dat je niemand te beschuldigen hebt, dan je zelf I Doe ik dat dan niet? Beu ik da® niet meer verstoord op mij zelf, dan op die Lenoirs, die schandelijke, nietswaardige bedriegers, welke nu toch mijn directe superieurs zijn? O, Herbert, Herbert!, ik zal mij wreken' Deze kolonel e® zijn zoon zullen mij bloedige reken schap geven. Ik zal beiden tot een tweege vecht uitdagen! Opdat ze jou voor den krijgsraad kunnen brengen, en je laten fusilleeren? zeide Herbert doodbedaard. Neen, neen, Traverse' Voeg nu geen nieuwe dwaasheid bij die je alreeds be gaan hebt. Denk aan de strenge krijgswetten en laat het althans voorloopig, aan de God delijke Voorzienigheid over, om hen voor hun euveldaden te straffen. Al wat je 111 je alles zins rechtvaardigen toorn tegen hen zoudt ondernemen, zou slechts jezelf schade berok kenen. Wees dus tenminste nu verstandig, al was je hot voorheen niet. Ik verwacht van ie liefde voor Clara en voor je moeder, dat jij je zult weten te behee-rschen, hoe zwaar je dit ook moge vallen! Ja, dat wil ik beloofde Traverse. Rlijn huidig leven vol van zware beproevingen, zal een zoenoffer zijn voor de misdaad, welke ik tegen die lieve Clara beging; misschien gelukt het mij om op die wijze ook jouw ach ting weder te verdienen. Mijn achting, Traverse, hebt ge niet ver beurd, ofschoon ik wellicht wat kras tegen je ben uitgevaren antwoordde de jonge offi cier. Maar je spraakt ook van nood en ellende, waarin je geraakt waart; dit is een verzaak, tende omstandigheid temeer voor je gedrag. Vertol me dus eens, vond je te Saint-Louis niet de verwezenlijking van je hoop, waarmede je. daar heenging? Ach Herbert, ook in dat opzicht zag ik mij bitter teleurgesteld Je weet, dat ik aan de goedheid van mijn weldoener een aanzienlijke som gelds te danken had, welke hij mij schonk, om de reis naar Saint Louis te bekostigen en daar fatsoenlijk te kunnen leven. Alvorens te vertrekken, deelde ik dat geld met mijn moe der die, na van Clara gescheiden te zijn, we- dei-' in haar vroegeren, alles behalve benijdens- I waardlgen (toestand vervallen was. Er ble- ven mij dus 500 dollars over; na mijn aan- komst te Saint-Louis had ik er nog ruim 300 en eenige weken later bezat ik niets meer, daar ik, om eemgsizins in de stad bekend te worden, onkosten moest malcen, waardoor ik al heel spoedig door mijn contanten wa3, Wel dra kon ik dan ook mijn huur niet meer be talen. Ten overvloede was ik bij een arme i weduwe in de kosit; zij maande wel is waar niet, dooh ik zag, welke ontberingen zij zich 1 moest getroosten toen zij geen geld van mij ontving, ik paaide haar met mijn praktijk, welke weldra komen zou, maar de praktijk bleef uit. Daarentegen kwam Clara's brief Nu was mijn wanhopig besluit snel gemaakt. Om mijn schulden te kunmen betalen, verkocht ik alles wat lik bezat: boeken, kleederen, linnen goed, tot aan het laatste hemd, dat ik aam j mijn lichaam had en toen werd ik soldaat, j aldus eindigde Traverse zijn verslag met een akelige poging om grappig te wezen, teneinde in 't eerste het beste gevecht den dood te zoeken. Dat je soldaat werd, zeide Herbert, daar valt niets meer aan te veranderen; wat ech ter het zoeken naar den dood betreft, dat moet je maar aan anderen overtaken. Jij zult als man van eer steeds je plicht vervullen, en als wij met den vijand handgemeen mochten worde®, dan zul je je mannetje zoo goed staan als ilk zelf. Maar je zelve moedwillig eu'noode- loos, doch alleen uit wanhoop op te offeren, dat zult ge wel achterwege laten, ter-wille van «en persoon, van wie je nu weet, hoezeer ze om je zou treuren. Langzamerhand gelukte het Herbert, door 1 zijn kalme, verstandige taal, den ongelukkiger) j Traverse bijna weder vroolijk te stemmen al- i thans begon hij zich in zijn lot te schikken met meer berusting, dan hij tot dusver aan den dag had gelegd. Glimlachehnd beloofde hij, dat hij zich in elk opzicht zóó zou gedragen, dat Herbert zijn strenge overheid dubbel tevreden over hem zou zijn, waarop de beide vrienden moesten scheiden, daar een trompet, j signaal de recruten naai' het appèl riep. i Doo-r innig medelijden met den ongelukkigen toestand van den vriend zijner jeugd bewogen, beijverde Herbert zich ernstig en naar best ver. mogen, om hem dien dragelijk1 te helpen, ma- I ken. Het gelukte hem den officieren va® bet regiment belangstelling voor Traverse in te boezemen» ea allen beloofden (gaarne, hem Overeenkomstig zjjn kennis en ontwikkeling te «Uilen behandelen. Daarmede stelde Herbert zich nog met te vreden. Aangezien het maar al te duidelijk jfcek, dat Ti;av:rse niet- de minste neiging pjor den militairen stand bezat, diende hij zelf een verzoekschrift in aan den. minister j fan oorlog, waarin hij voor zijn vriend' vroeg' om eervol ontslag. Hij schetste den Jongen, ge- i ueesheer naar waarheid als een ongelukkige, I die slechts uit wanhoop in den krijgsmans stand was getreden, terwijl zijn eigenlijke roe ping de wetenschap was_ die in hem een groot verlies leed, als hij aan haar onttrokken bleef. Men ziet, dat Herbert Greyson mets onbe proefd liet, om het treurig lot, dat zijn vriend zich op den hals had gehaald, te verzachten, ja, er hem zoo mogelijk, geheel aan te ont rukken. Hij' deed bovendien nog een anderen «■lap, van niet mander aanbelang dan de twee eersten en waarvan hij zich de beste resulta ten voorstelde. Hij haalde namelijk Traver se over, om zich te laten photografeeren, ten einde zijn bruid en móéder met een portret te verrassen. Een derden afdruk van de photo verzocht hij voor ziclizglf en dezen zond hij, zonder dat Traverse er iets van wist, aan ma- j joor WarfieM, wie® hij ei-hij schreef of deze wel in staat zou zijn, de in het oog vallende i gelijkenis van Traverse's trekken met zijn eigene te loochenen en nog langer in stijf- j hoofdige verblinding aan Bij trouwe eöht- i genoote en aa® zijn bloedeigen zoon,, die positie in zijn huis te blijven weigeren, welke hun i rechtmatig toekwam. Wij. zulleri later zien, welk uitwerksel Her- berts brief met het bijgevoegde portret, op zijn j oom (had; voor hat oogenbUk Wijven wij in het leger, om niet weder onzen vriend Traverse uit het oog te verliezen, wiens militaire loop baan zich, gelijk gemakkelijk te voorzien is, tot een keten van zware beproevingen moest vormen, als men bedenkt hoe zwaar hij den- gene beleediigd had, die thans zijn oppermach tige overheid, zijn regimentscommandant, was. XXXVII. LAGE STREKEN. De legerafdeeling; yan. generaal Scott had ibèm ingeöijfest. In' '4egedenkwaardige dagen van 22 fot 2é'Maai't, jiad de dappere Noord- .Amerikaanseihe generaal.- het verdrag van Ru-ente do, Hornos weten af te dwingen, waarbij Vera Cruz zich overgaf en waarna Scott noord waarts tegen Xaiapa oprukte, dat hij dea 22en April innam en toen zijn hoofdkwartier naar de stad Puebla verlegde, waar hij ettelijke maanden op versterking moest wachten. Nadat hij deze ontvangen had, zette Scott met ongeveer twaalf duizend man zijn zegetocht voort en leverde op 19 en 20 Augustus de be slissende slagen bij Contreras en Churubusco, tengevolge waarvan generaal Santé Ana een wapenstilstand vroeg, welke Scott wel aan nam, dooh die reeds in de eerste dagen va® Se.ptemiher door de Mexicanen verbroken werd. Van dit korte oponthoud willen wij gebruik maken om onze beide vrienden Her-bert Grey son en Traverse Rocke weer op te zoeken. We vinden den eerste, die zich als de dap perste onder de dapperen had onderscheiden met de majoorsepanletten op den schouder; de laatste daarentegen, was, helaas, nog altijd gewoon soldaat, ofschoon Traverse, hij ver schillende gelegenheden een moed betoond en oen onverschrokkenheid had aa® den dag ge legd, Welke een betere houding waardig zou zijn geweest. Wat zijn bevordering in den weg stond, was de wraakzucht van den kolonel, van wien niet was te verwachten, dat hij de dapperheid van zijn persoonlijken vijand zou erkennen, maar die integendeel alles in het werk stelde, om den ongelukkigen jongeling te® gronde te richten. Me® weet, welk een reusachtig onderscheid er, volgens de. wetten der krijgstucht, bestaat tusschen een kolonel en een gemeen soldaat. Desniettemin verlaagde kolonel Lenoir zich in zijn verregaande haat jegens Traverse Rocke, bijna dagelijiks zoo diep, dat hij den jongen vrijwilliger telkens weer op de grofste manier uitschold en tergde, waarbij hij Klaar blijkelijk niets andei's beoogde, dan den onge lukkige eindelijk tot insubordinatie te prik- kelen. (Wordt vervolgd). WILLEMS ERNSTING OPENEN BEDDEN, TAPIJTEN, enz., enz. 7968S 200 Laat U dan inschrijven in een van de Fransche, Luitsche pf Engelsche klassen, die wij vanaf 15 October openen. Brochure gratis op aanvraag. BERLITZ, HOOGSTR. 18?, SCHIEDAM, Tel. 69675 Het kantoor is geopend voor inlichtingen en in schrijvingen op Woensdag en Donderdag van 5,30 uur en 8.30 uur. Hoofdkantoor: Berlitz, Stationsweg R'dam, Tel. 52460. lederen dag geopend van 9 u. 's morgens tot 10 u. 's avonds. Proefles gratis. Sluit TT nu aan. t 7964S 40 HOOGSTRAAT 23 - SCHIEDAM Ruime keuze aigepasie kachelzeilen, Tochtdekens, Plucbette Gordijnen, diverse Taielkleeden enz. enz. Goncnrreerende prijzen. 546S 10 Gevraagd een v.g.g.v. Lammers, Gerard Scholten- straat 123, Rotterdam. 90210 Aleidastraat met uitzicht Vlaardin- gerdijk, benedenhuizen met grooten tuin. Vrije bovenhuizen met logeer kamer en waterleiding boven, 7.50 per week. Sleutel Krommenhout, Aleidastraat 121, behangerij, A.B.C. 778S kl. blauw, van laatst 192S. Vakk. bereden en onderh., in staat van nieuw. Te bevr, J. Smit. Ie Midde- Iandstr.98. R'dam,Tel.31600 en 43339 Gevraagd aan een pastorie, tegen 1 November, een net V.g.g.v. Br. onder no. 90271 Bureau Maasbode, Rotterdam. voor een op de aanrecht. Makkerstraat 8. T718 Groen geëm. met btjbeh. plaat, waterketel, pijp en kolenbak 12.Mooi over gordijn met gamit. 12.Te zien tusschen 6 en 8 uur, Charl. de Bourbonstr. 13. 779S Uitsluitend verkrijgbaar bij de Telefunken Service Stations, waarvan een lijst op aanvrage wordt toegezonden. voor den Vrijdag, veld 8. Adres Broera- 777S Versch verkrijgbaar morgenochtend 9 uur a 40 ets. per pond. Keurlokaal St. Anna Zusterstraat. TELEFUNKIN

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1930 | | pagina 7