m mst IJgffe Mm t weer me; DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. A STADSNIEUWS 5?s'fe JA AïfCTANG WOENSDAG 22 OCTOBER 1930 sr-ü 'v; BUREAU; KOEMARKT4, SCHIEDAM j&KKï TELEFOON INTERCOMM. 68085 DE NIEUWE ST. ALOYSIUS- EN SINT JANSSCHOOL WIT-GELE KRUIS VAN HET KANTONGERECHT. DIT NUMMER BESTAAT UIT ryRIE BLADEN NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS isjiwn riTi i y De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco by vooruitbetaling Per drie maanden 3.25; per maand 1.10; per week 25 cents. Bil bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per drie traanden 3.75, bi) vooruitbetaling. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar A 6 cents per stuk. POSTCHEQUE- en GIRODIENST No. 81440. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 16 regels 1.55, elke regel meer 25 cta. Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prü'sverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor Liefdadig- heidsadvert. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertentiën5 regels 0.50; 10 regels 1.—; 15 regels 1.50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve men bij te voegen. Gratis-Ongevallenverzekering 500.— bij overlijden door een ongeval; 500.— bij verlies van beide handen, voeten of oogen; 250.bij verlies van één hand, één voet of één oog; 150.bij verlies van een duim; 75.— bij verlies van een wijs. vinger; 50.bij verlies van twee voorste ledematen alle vingers van een hand; 25.bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. Een bezoek aan het gebouwen complex Het is morgen voor onze Sint Willibrordus- stichting weer een heuglijke dag. Dan name lijk zal de HoogEerw. Deken A. J. C. Schraag de beide nieuwe scholen inwijden welke in Let Singelkwartier naast de bewaarschool ver rezen zijn, de St. Aloysiusschool voor de jon. gens, de Sint dansschool voor de meisjes. Bij den ingang van het nieuwe schooljaar zijn beide scholen reeds in gebruik genomen; do inwijding werd intusschen, ook omdat de af werking nog niet geheel gereed was. eenige weken veitraagd. Hoe dringend noodig beide scholen voor warm aandoet. Daartoe dragen ook de over. wel hieruit blijken, dat de meisjesschool ziet reeds een lokaal vam de jongensschool heeft moeten toeëigenen en dat ook de jongensschool volgend jaar geheel zal zijn bezet. Mocht hei te eeniger tijd wenschelijk blijken van het complex een dubbele meisjesschool te maken en elders een jongensschool te vestigen, dan kan zulks met heel weinig moeite en weinig kosten door het wegbreken van een muur geschieden. Zooals men weet, bezit het complex geen ©igen gymnastieklokaal. Wel is de fundeering daarvoor gelegd. Onder leiding van den bekwamen architect van de St. Willibrordusstichting, den hear A P. P. Roovers, hebben we vanmorgen ln de nieuwe scholen een kijkje genomen. Het trof ons, hoe bij wering van alie luxe een geheel werd gekregen, dat gedistingeerd en warm aandoet. Daartoe drage nook de over heerschende kleuren, oranjetinten en groen, met een crème-verfje op de muren het hare bij. Er is getracht zooveel mogelijk duur onder houd te voorkomen. In de jongensschool zijn ruime kapstok- nissen in de gang aangebracht; voor de meis jesschool ontbrak daarvoor de ruimte. In beide scholen is met de ruimte gewoekerd"de eigen aardige vorm van het terrein is op weldoor dachte wijze uitgebuit. Zoo heeft het hoofd der Sint AloysiusacSboi een kamer, van welks balkonnetje hij zijn ?e- heele school kan overzien! Ruimten, beschei den maar voldoende, zijn aanwezig voor school, arts, personeel, berging van leermiddelen en materiaal. De betontrappen in dé beide trappenhuizen waarover eenvoudige glas-in-loodramen een warm licht verspreiden, zijn met tegels be kleed. Het spreekt vanzelf, dat de allereerste zorg uitging naar de klaslokalen. Deze zijn royaal en liggen alle zonder uitzondering op het Zuiden. Bijna de geheele Zuidkant wordt door glas ingenomen, zoodat een overvloed van licht in de lokalen valt. De vloeren zijn van ahorn- hout. In elk der leslokalen bevindt zicli, inge bouwd in een nis, een lavabo. De zolder- en kelderruimten doet dienst als bergplaats en gok de torenkamer is reeds in gebruik. In de kelder is de stookplaats voor de centrale verwarming ondergebracht. Niet minder dan 1300 ruiten zijn voor de school noodig geweest. De toegang het zijn royale toegangen tot de Sint Jansschoo-1 is op het Zuiden; die tot de Sint Aloysiusschool op het Noorden. De speelplaatsen zijn van gewapend beton; geen ideale bedekking, maar onvermijdelijk waar de bodem nog voortdurend aan verzak. Elng onderhevig is en het onderHuul bij an- diere bedekking dus onbetaalbaar zou zijn. Het werk werd tot groote tevredenheid van haar lastgevers uitgevoerd door de Arbeiders coöperatie te Rotterdam, bedrijfsleider de lieer Wanders, met wien de architect op de pret tigste wijze heeft samengewerkt. De centrale verwarming is aangelegd door de Gebr. Vincent, die ook ds ijzeren hekken hebben geplaatst. Water- en gasleiding zijn aangebracht door de firma De Groot en Besooyen te Rotterdam; de eleotnisch-licht- installatie is van de firma P- N. Schetter alhier. Bü of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëeie aF- en aankondigingen van het Gemeentebestuur HINDERWET Ingekomen Is een verzoek van M. van Apel doorn om vergunning tot oprichting van een brood- en banketbakkerij in het pand Teijler- straat 8, kadaster Sectie I no. 2660, met een heeteluchtovem en met een electromotor van iy2 P.K., drijvende een deegkneedmachine. Dit verzoek is met de bijlagen op de secre tarie der gemeente ter visie gelegd. Op Woensdag den 5 November 1930, des namiddags ten 2 ure, zal ten Raadhuize ge legenheid worden gegeven om bezwaren tegen liet toestaan van dit verzoek in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten. Gedurende drie dagen voor het tijdstip hier boven genoemd kan op de secretarie der ge meente van de schrifturen die ter zake moch ten zijn ingekomen, kennis worden genomen. Volgens de bestaande jurisprudentie zijn niet tot beroep op eene beslissing ingevolge de Hinderwet gerechtigd zij, die niet overeen komstig art. 7 dier Wet voor het Gemeente bestuur of een of meer zijner leden zijn ver schenen, teneinde hun bezwaren mondeling toe te lichten. SCHIEDAM, 22 October 1930. RADIO-DISTRIBUTIE ""-en gemeentelijke rat distributie R. K. VEREENIGING E- H. B. O. „3T. CHRISTOPHORUS" In het blad van gisteravond stond te lezen, dat namens Z. D. H. den Bisschop van Haar- ern aan het bestuur der vereeniging Eerste Hiüp ongelukken St. Christophorus te Rotterdam is medegedeeld, dat ze niet meer *en naam van „Katholieke" vereeniging mag jagen en dus voortaan zal staan geheel buiten gelijk verband. ->edoeld' is hier uitsluitend de Rotterdamsche 3 im z°oda.t de Schiedamsche van dien- zeiraen naam in deze hoegenaamd geen blaam treft. Aanvankelijk opgericht als omderafd-eeling van de RotUrdamsche, heeft de Schiedamscb" afdeeling sedert ettelijke maanden zich van de Rotterdamsche afgescheiden en leidt ze thans een geheel zelfstandig bestaan en heeft als zoodanig part noch d-eel aan de bedoelingen van haar Rotterdamsche zr.sterafdeeling Dat bovenvermelde disqualifieatie de Schie damsche afdeeling in geenen deele raakt, blijkt ten overvloede al hec-1 sterk uit hst feit, dat ondergeteekend-o sedert einde September aan deze afdeeling ah gessteliiV adviseur is toe gevoegd. •St. Christophorus" van Schiedam Is der halve nog steeds een Katholieke vereeniging d.w.z. een vereeniging door Z. D. H. den Bisschop erkend en staande onder Kerkelijk verband. 1>E DRANK Gisteravond is proces-verbaal opgemaakt te gen den makelaar F. \y N. uit Deu Haag, die in beschonken toestand in de Botorstraat een auto bestuurde en tegen een aldaar staan, den auto waa opgereden van de firma Bijioo. Van den laatsten auto werd de stuurinrichting en vooras vernield. EEN OVERZICHT VAN HET ZIEKENHUIS TE ROERMOND; dit massale gebouw, de jongste en grootste stichting van den overleden Limburgschen pionier, Mgr. P. L. Driessen, nadert thans zijn voltooiing. De distributie in hande - van een groet lichaam B. en W. stellen aan den Raad voor te be sluiten dat niet van gemeentewege tot radio- distributie zal worden overgegaan, doch dat zij zullen worden gemachtigd contact te zoeken met firma's van naam op dit gebied' en het verleenen van één concessie voor radiodlstri- butie in de gemeente voor te bereiden. Aan de uitvoerige toelichting op dit voorstel ontleenen we het volgende: Ds meerderheid van ons College acht ge meentelijke exploitatie niet gewenscht. Naast het bezwaar van de risico's daaraan verbonden, dat op zichzelf reeds doorslaggevend is, staat nog het bezwaar, dat de gemeente zich zou begeven op een terrein, waarop met he't oc<; op de politieke en godsdienstige zijde van de zaak, vele voetangels en klemmen liggen. Evenwel zijn toch verschillende gemeenten daartea overgegaan, 's Hertogenbosch is voor gegaan.. Doch deze gemeente verkeerde in een bijzonder geval, omdat aldaar kabels, welke voor een ander doel waren aangelegd, voor dat doel niet gebruikt werden en onbenut lagen. O.a. heeft ook Arnhem dit voorbeeld gevolgd, doch, nog afgezien va.n andere bezwaren ten aanzien van den opzet aldaar, is daar niet uit gegaan van ondergrondsche kabels, zooals in Rotterdam woedt voorgesteld. Inderdaad schijnt alleen gebruikmaking van ondergrondsche kabels aan de eischen ts vol doen, die aan een exploitatie van gemeente wege moeten worden gesteld. Gaat men daartoe echter over, dan wordt het risico te groot. Over vveika groote sommen hét hier gaat, daarvan kan men zich een denkbeeld vormen als men weet, dat Ir. Aikema voor den aanleg van een'.rale en net een b= drag van 300.000 noemt. En dit moet in zeer ltorlsn tijd worden af geschreven. Immers de ontwikkeling bij de radio gaal steeds door. Als belangrijk purr, liouds men in het oog dat radio-centrales eigenlijk alleen in ons land voorkomen. Dit schijnt hiermede in verband te staan, dat men in het buitenland krachtiger zenders heeft, wier uiI .dingen men in groot-eren omtrek met eenvormige toe- stellen kan opvangen.. In navolging daarvan bestaat ook hier te lande de drang om do zenders krachtiger te maken. Wanneer dit op voldoende wijze geschiedt, zal men ook hier ter stede met ecnvot vige toestellen kunnen ontvangen. Waar deze toaetelh dan ongetwij feld ook op afbetaling zullen zijn te verkrijgen, zal dit den radiocentralefl groote afbreuk doen, misschien deze het bestaan onmogelijk maken, De vooruitgang op radiogebic-d vergroot nog dit gevaar. Om de vergelijking met Rotterdam nog even vast te houden, bedenke men, dat in onze gemeente niet of veel minder geiden twee belangrijke voordeden van radiocentrales, n.l het uitschakelen van de tramstoringen en do mindere hinder van da buren; welke laatste in Rotterdam, waar aldaar over het algemeen meer gezinnen in één perceel huizen, veel gro-ot-sr Is. De grootst mogelijke meerderheid van ons Collega moet derhalve gemeentelijke exploitatie ten sterkste afraden. Overigens' zijn wij van mecning, dat particu liere exploitatie niet moet werden tegengegaan. Wij achten het echter wel gew-enscht, dat de exploitatie in de geheele gemeente in handen komt van één krachtige maatschappij, die op dit gebied een ream heeft. Wij meenen, dal er wel zoodanige lichamen zijn, die daarnaai gading zullen maken. Op die wijze is men o.i. beter verzekerd van een go-eds exp-lofitatie dan wanneer men deze aan verschillende kleine ondernemers over laat. Wij mogen daarbij echter niet verzwijgen, dat. dit laatste stelsel in Amsterdam is aan genomen, alwaar een commissie is ingesteld, benoemd door den directeur.generaal der Poste rijen en Telegrafie, welke de toewijzing voor bereidt. Reeds thans moeten een 150 conces sionarissen werkzaam zijn, die hun taak over het algemeen naar behooren schijnen te ver- i vullen. Jaarvergadering Onder voorzitterschap van dr. R. Geerdes hield gisteravond het Wit-Gele Kruis zijn jaar vergadering. In zijn inleidingswoord memo reerde de voorzitter de benoeming van kapelaan Bekkers tot adviseur en bracht een woord van dank aan den vrijwilligen adviseur tot heden, dén hoogeerw. heer Deken, diie met wijlen d.r. Koenen en met dr. Geerdes de op richter van het Wit-Gele Kruis hier ter stede is geweest en met hart en ziel met de ver eeniging heeft meegeleefd. Aan het jaarverslag van den secretaris, dén heer E. van Heusden, .ontleenen we dat op 1 Juli 1929: 1194 ge-zinnen waren ingeschreven, op 1 Juli 1930: 1465. Thans zal het aantal gezinnen de 1700 bereikt hebben De vereeniging heeft thans de beschikking over twee eerw. zusters wijkverpleegsters voor onze stad en één voor Kethel. Het aantal door haar gebrachte bezoeken beliep ln het afge- lo-open vereenigingsjaar bijna 7000. Het aantal kraamverpleglngen bedroeg 144. Dank wordt gebracht aan de eerw. Zusters en mej. van den Burg, kraamverpleegster, vooi- haar toewijding, alsmed-e aan den propagandist, den heer van Rutten, voor zijn activiteit. Herinnerd wordt voorts aan de expansie van het werk van het Wit-Gele Kruis, door de over name met 1 November van „Hulp in de Huis houding". Het jaarverslag van den penningmeester maakt melding van een batig saldo over het afgeloopen boekjaar. De secretaris-penningmeester werd onder applaus dank voor zijn activiteit en beheer gebracht De periodiek aftredende bestuursleden mevr. C. Beukers—v. Gent, mevr. J. van Adrichem, en de heeren E. van Heusden, J. G. Brounts en A. A. v. d. Drift werden bij acclamatie her kozen. De voorzitter deed dan eenige mededeelingen omtrent de nieuwe afdeeling van het Wit-Gele Kruis, de Hulp in de Huishouding. De actie voor deze afd-eeling heeft een flink aantal nieuwe leden voor het Wit-Gele Kruis opge leverd alsmede een bevredigend bedrag aam donaties, zoodat de vereengiing met een gerust hart haar nieuwe afdeeling in werking ziet treden. Bedoeling Is enkele vaste krachten in dienst te stellen, die voortdurend ter beschik king staan en dus een salaris verdienen, ter. wijl overigens losse krachten haar werk zullen aanvullen. Ieder die geholpen wordt door Hulp in de Huishouding zal lid' moeten zijn van het Wit- Gele Krui» of altlians lid moeten worden. Er zal zooveel mogelijk een zij het bescheiden bijdrage, van de geholpen gezinnen worden gevraagd. Wanneer eventueel circulaires niet mochten zijn opgehaald, gelieve men zich te wenden tot den bode van het Wit-Gele Kruis, den heer W. N. X. van Rutten, AVestfrankeland'scbo- straat 61. Na een aansporing aan de aanwezigen om mede te werken aan de uitbreiding van het ledental van het Wit-Gele Kruis, opdat binnen afzi-enbaren tijd de geheele ziekenzorg onder de Katholieken door bet Wit-Gele Kruis ter harte kunne worden genomen, sloot dr. Geerdes de bijeenkomst. Aanr dingen-kroniek. Zitting van 20 October. 't Heeft gistermiddag geduurd tot vijf uur. En toen we begonnen stonden er maar enkele verdachten. Maar er waren aanrijdingen te be handelen en d'ie zaakjes vragen altijd 'n zee van tijd. Ze dienen ook goed overwogen te worden; wamt als er gestraft is, zijn de verzekering- maaitschappijen erbij, om den schuldige aan te spreken voor d'e schade. Op zekeren macht heeft H. L. B., van hiér eem aanrijding gehad met een R. E. T.-bus op den hoek vam de Warande en de Burgemeester Knappertlaan. Gevieren waren de heeren in den wagen gezeten; ze waren bij B. on bezo-ek geweest en hadden daar eenige malen 'n of fer geplengd aan Bacchus. Nu gingen ze met den wagen elkaar thuis brengen. Op den bewusten hoek kwam de autobus aam. Dat kon mem zaén aan de stralen "bun dels van de schijnwerpers. Verd. kwam met zijn auto echter van rechts en reed dus door. De bus reed eveneens door en hoewel B. nog naar rechts uithaalde, werd hij opzij gegre pen. De vier heeren kwamen te voorschijn om zich hij den chauffeur van hét ,,gele gevaar", zooals ze het noemden, te gaan beklagen. Deze rook alcohol en haalde de politie. En nu kreeg B. 'n verbaal. Dit was 'n duistere zaak. Verd. wilde het geval reeonstueeren en had twee speelgoed- autotjes meegebracht en daar begonnen de twee chauffeurs nu gezellig meie te spelen Ze lieten de auitotjes rollen over het, groene laken dat het een lieve lust was. De kanton rechter keek het aardige spelletje met de leu ke autotaje *ns af em zei, dat „Bacchus ach ter het stuur altijd uit den booze Is. Do verbalisant, agent P. W. van Dijk werd nog gehoord, benevens een passagier vam de bus, L. Leendiarts. De kantonrechter zal acht dagen over de za.ak nadenken en dan schriftelijk vonnis wij ze» Niet verschenen was J. S., die met 'n bakkerswagen plotseling de Dorpstraat te Oversehie was overgestoken. Een naderende auto moest daardoor plotseling remmen en 'n andere wagen reed tegen den eersten op. S. is veroordeeld tot ƒ8 of 4 dagen hechtenis. De schillenboer D. R. is op den Delftweg met zijn wagen eveneens plotseling naai' links uitgeweken, waardoor 'n auto tegen hem op reed. Hij was daarna gaan razen en tieren cm Is nu veroordeeld tot 10 boete of 5 dagen. Op den Delftweg heeft nog een aanrij ding plaats gehad, doordat een R. E. T.-bus plotseling naar links moest uitwijken en daar door in botsing kwam meant 'n Ford. Over 8 dagen vofgt schriftelijk vonnis. Hors d'oeuvre. De fotograaf O. B. M. te Vlaardingen, die vorige week terecht stond omdat hij zijn ren- tekaart met wiilde toornen aan een ambtenaar van den Raad. van Ai beid, zag zich veroor deeld tot 2 x 5 subs. 2x5 dagen. J. B. uit Vlaardingen had aam een klant bokkingen verkocht yam 3 voor 'n kwartje. Maar torn de klamt des avonds aan zijn boterham zat en zich op 'n heerlijke bokking wilde ver gasten, bleek het, dat de bokking in verre- gaanden staat van verrotting verkeerde; er kropen zelfs maden, uit van 2 c.M.! „Ja" vertelde de winkelier, „Ik zit er niet in". Daarmee wilde hij zeggen, dat-ie aan den buitenkant niet kom zien of de bokking goed was. De klant zal wel nooit meer bokking bij zijn boterham eten en zeker niet zé bij B. balen! De laatste is veroordeeld tot 10 of 5 dagen. M. B„ uit Vlaardingen, d'ie op eigen ge legenheid in een roeiboot was gaan varen kreeg 1 boete of I dag. Wegens overtreding der maximum-snel heid is J. v. R. uit Maassluis veroordeeld tot 3 of 1 dag. J. de J. uit Vlaardingen wegen? per fiets berijden van een verboden weg tot 3 of 3 dagen. UITSLAG ASPHALT-PRIJSVRAAG HOOGSTRAAT-WEEK Het juiste gewicht bedroeg 98.7 K.G. De eerste prijs a 25 is toegekend voor op gave 98.8 K.G., door den heer J. C. P. Janse, NoordVeisteimeel 61; de tweede prijs a ƒ15 voor opgave 98.5 K.G. door den heer G. F. Uitdenwilligem, Anthonie Muijsstraat 53; de derde en vierde prijs zijn samomngevoegd en wegens gelijke opgave toegekend aan mej. de wed'. Unk, Nieuwsticht Z.Z. en den heer B. van der Spoel, Noordvestsingel 25-17, welke dus ieder 7.50 ontvangen. ST. BARBARAVEREENIGING Morgenavond om half negen houdt de St. Barbaravereeniging in den R. IC. Volksbond een ledenvergadering. Wegens de belangrijke agenda rekent het bestuur op een trouwe op komst. SINGER-VRAAGTEEKEN-RAADSEL In de étalage van de Singer Mij. heeft tijdens de Hoogstraatweek een vraagteeken gestaan waaraan lampen bevestigd waren. Aan één daar van was een verguldem stekker gemonteerd. Van de 205 ingekomen biljetten, was er slechts één die liet nummer van de lamp met vergulden stekker raadde n.l. M. J. Schoen makers, ZwaanSteeg 2, die daardoor in het bezit komt van de Simgernaaimachine-lamp. BURGERLIJKE STAND Aangifte van 21 October GEBOREN: Pieter, zoon van L. van Santen en E. E. Bezemer, Vooraschestraat 5, AANRIJDINGEN Hedenmorgen is de 14-jarige kantoorbedien de B. R. van de Broensivest, in de Lamge Nieuw- straat aangereden door een autobus van de R. T. M. doordat hij met zijn fiets slipte toen de bus ihem passeerde. De jongen werd door een agent in het naastbij gelegen hoofdbu reau van politie binnengedragen, alwaar bleek dat hij door den val het rechterbeen had ge kwetst Hét achterwiel van zijn fiets was ver nield. De jongen kom zicth later te voet huis waarts bögeven. De 14-jamge bankettoakkersileer 1 ing R. v. d. K. van den Singel, reed gistermiddag, toen hij d:e Brandersteeg^ op zijn fiets kwam uit gereden, tegen een óp de Wes'twest passeeren- den auito van de politie te Rotterdam en be stuurd door C. K. De jongen tuimelde van zijn fiets, doch kwam met den schrik vrij. Het stuur van zijn fiets werd verbogen. DIEFSTAL Uit een pand aan de Heerenstraat, toebe- booremde aan den bouwer B„ is een looden buis gestolen tor waarde van 9. 'AV, DE EERSTE STEEN VOOR DE R. K. MEIS. JESSCHOOL in de parochie van pastoor G. Kuys te Hillegersberg, werd gelegd door ds i Jongste leerlinge Verwacht wordt: Matige, tijdelijk afnemende Zuid-Westelijke tot Zuidelijken wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, kans op nachtvorst, zachter overdag. Fietsers en motorrijders lichten op van 's avonds 5.21 tot 's morgens 6.10. Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaal, bewerkersbond ,.St. Eloy", Gebouw R. K. Volks bond. lederen Woensdag om half negen bestuur» vergadering van het afdeelingsbestuur van den N. R. IC. Volksbond, lederen Woensdagavond om hall 9 repetitie Schiedams- Mannenkoor" (dirigent Paul v. d. Putten). Groote zaal van den R. K. Volks bond. lederen Woensdagavond van 8 tot 10 uur in den R. IC. Volksbond gelegenheid tot het af halen van naaiwerk voor de Theresia-vereeni- ging. lederen Woensdagmiddag van 33Vfe uur gelegenheid tot afhalen van Naaiwerk voor de Missienaaivereeniging, Korte Kerkstraat 6. lederen Vrijdagavond van half 9 tot halt 11 repetitie Koninkl. Zangvereeniging Schiedam'» Mannenkoor „Orpheus" onder leiding van Ed. Fiipsa. Gebouw R. K. Voiksbond. lederen Vrijdagavond Cursus R. K. E.H.B.O. Gymnastiekzaal van de R. K. School aan de Nieuwe Haven. Aanvang 8 uur. lederen Zaterdagmiddag van 35 uur zitting bestuur Spaarfonds R. IC S. V. „Excelsior". Gebouw R. K. Volksbond. Woensdag 22 October Ledenvergadering Ned. R. IC. Bouwvak arbeidersbond „St. Joseph". Gebouw R. K. Volksbond. Aanvang half acht. Ledenvergadering Prepagandaclub „St. Cle mens". Gebouw Parochiebuis H. Hartkerk. Aanvang 8 uur. Vereeniging E.H.B.O. Spreker dr. D. Buyze over: „Een en ander over electriciteitsongeval- len". Gebouw Musiis Sacrum. Aanvang 8 uur. Woensdag 29 October Ledenvergadering St. Barfbara-vereeniging R. IC. Volksbond. Aanvang half negen. Zondag 26 October Feestavond S. V. V.-supportersvereeniging „Door AVeer en Wind". Gebouw Musis Sacrum. Aanvang half acht. 22 O c t.: Groote Schouwburg, Bohème (Ital. Opera) '8 uur (voor volwassenen) Tivoli- schouwburg, 'n Partijtje Poker (Rott. Operette- Gez.) 8.15 uur (voor volwassenen). 24 Oct.: Groote Schouwburg, Ik heb een menech gedood (Rotterd. Hofstadtooneel) 8.15 uur (voor volwassenen). 25 Oct.: Groote Schouwburg. Guglielmo Teil (Ital. Opera) 8 uur Groote Doelezaal, 2e pop. Zaterdagmiddagconcert Rott. Philh. Orkest, half 4. 26 Oct.: Groote Doelezaal, 2e middag-con cert Residentie-orkest half 3. D a g e 1 ij k s: Arena-vaxiété, 2.15 en 8.30 uur, Zondag ook 5 uur (voor volwassenen). Bioscopen: goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 23 dezer In: Royal; Corso (voor volwassenen)Scala (voor vol waasenen); Olympia (voor volwassenen); Tha lia (voor volwassenen)Colosseum-theater voor volwassenen)Roxy (voor volwassenen) Grand Thé&tre (voor volwassenen). SCHIEDAM, 22 Oct. Officieele noteering van do commissie uit de Kamer van Koophandel. Moutwijn Moutwijn per H.L. ad 46 pCt. 12.50. HERMAN JANSEN Spoeling Spoeling 1.40. SCHEEPVAART LONDEN, 20 October. Vertrokken motor schip Apollroaris, met .cement naar Schie dam. SCHIEDAM, 21 October. Aangekomen; s.s. Vaixl, van Calvis om kolen te bunkeren aan de Maaskade, vertrokken. SCHIEDAM, 21 October. Vertrokken motor- zeetjalk Stella kapt. R. Klein, met löidigs fleasöhen naar Londen via Vüssingen; sa Magneet, naar Riga. ,A_j

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1930 | | pagina 1