JUubd-'Uitwïhooj} mmmmER DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. mmm STADSNIEUWS OMZE WINKELWEEK Hè Jfoember1, begin iïio&fyïfoad 99. èfchicdatn. 53ste JAARGANG DINSDAG 25 NOVEMBER 1930 No. 15884 BUREAU; KOEMARKT 4, SCHIEDAM TELEFOON INTERCOMM. 68085 zilveren jubile LUSTRUMVIERING K. R. O. Rede jubileumgave Dankwoord van Pastoor Perquin Recl.8206S 5o«g«ft^Wj UIT WADDINXVEEN UIT HAASTRECHT 455e STAATSLOTERIJ. PRIJZEN VAN ƒ20. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS Spoeling feta j De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco bt) vooruitbetaling Per drie maanden 3.25; per maand 1.10; per week 25 cents. By bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per drie maanden 3.75, by. vooruitbetaling. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar a 6 cents per stuk. POSTCHEQUE- en GIRODIENST No. 81440. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt Voor 16 regels 1.55, elke regel meer 25 ets, Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusscben den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadigheidsadv. balf tarief. Voor Liefdadig- heidsadvert. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertentiën 5 regels 0.50; 10 regels 1.15 regels 1.50, by vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve men by te voegen. Gratis-C tis ^Jnge vallen verzekering j 500. bij overlijden door een ongeval; oOO. bij verlies van beide handen, voeten of oogen; 250.bij verlies van één hand, één voet of één oog; 150.bij verlies van een duim; 75.bij verlies van een wijs» vinder, J ij ver ïes van wee voorste e ematen alle vingers van een band; 25. bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. Het Is nog slechts een goede week geleden, dat onze Bisschop, Z. D. H. Mgr. Aengen-ent te Rotterdam het duizendste lid installeerde van de plaatselijke R. K. Middenstandsvereendging En nu moge het waar zijn, dat Monseigneur meer zich verheugt over de geestelijke vruch ten vi elke hij van een dergelijke krachtige Ka tholieke middenstandsorganisatie verwacht, de maatschappelijke waarde van de organisatie van den middenstand ontgaat hem niet. Dat hooren we uit zijn woorden: „Ik ben er nog altijd van overtuigd, dat een krachtige en gezonde middenstand is en blijft de ruggegraat van de maatschappij." Een krachtige en gezonde middenstand! Be zitten wij dien ook in onze stad? We gelooven hem liet best te kunnen vergelijken met een patiënt aan de beterende hand. En we hebben daarom vollen moed, dat hij het er bovenop zal halen, dat hij weer krachtig en gezond worden eal, omdat hij teekenen geeft, dat hij krachtig en gezond worden icil. Er zit leven, actie in onzen middenstand. Hij toont meer pit, rugge graat. En daarvan is de winkelweek, welko mor. ,gen door den burgemeester wordt geopend, een der uitingen. Die winkelweek zal staan in het teeken: Schiedammers, koopt in Schiedam! En nu is juist de meest ernstige ziekte waaraan onze Schiedamsche middenstand lijdt: de bloed armoede, doordait Schiedam maar al te veel door het eigen Schiedamsche publiek voor Rotterdam wordt gepasseerd. Wil de Schie damsche middenstand weer krachtig en ge zond worden, dan moet op de allereerste plaats deze kwaal worden overwonnen; dan mag niet meer het eigen koopend publiek den eigen middenstand links laten liggen. De Schiedam sche winkelstand is tegenover dien in de andere steden toch al gehadicapt, doordat Schiedam vrijwel geen achterland heeft; onze stad geen centrum is van een bepaald rayon, waarvoor het de plaats beteekent van inkoop en ver koop; onze stad geen markten bezii, diie duizenden koopers van den buiten hier zouden brengen. Wanneer ook nog het eigen koopend publiek zich naar elders keert, schiet er niets meer over! Voor een gezonden middenstand is dus noo- diig, dat Schiedam koopt in Schiedam zelf. Daartoe moet het publiek als het ware worden gedwongen. Maar om het zoover te brengen, daarvoor is de eenling ontoereikend. Daartoe ook deze winkelweek bewijst het weer moet de middenstand georganiseerd zijn en zoo stevig zijn georganiseerd, dat een perma nente krachtige actie kan worden ontplooid. En nu hopen we dit van deze middenstands week, dat het Schiedamsche publiek den cry van deze week; Schiedammers, koopt in Schie dam! zal verstaan; maar méér nog hopen we, dat de Schiedamsche middenstanders in en door deze week nog meer zullen beseffen, dat om lets in Schiedam te bereiken ze allen vast aaneengesloten moeten staan; dat allen zon der uitzondering plaats zullen nemen in de middenstandsorganisatie waar ze thuis hooren, opdat die instantie welke waakt en zorgt voor hun aller gemeenschappelijke bel.augen sterk zij in die wetenschap, dat achteT haar staat de geheele Schiedamsche middenstand. Dan zal deze winkelweek voor den handel- drijvenden middenstand een blijvend succes betee kenen. R. K. JONGENSVAKCENTRALE Woensdagavond 26 November houden de jeugdleden aangesloten bij de verschillende R. K. Vakbonden te Schiedam hun tweeden ontwikkelingsavond in de bovenzaal van den R. K. Volksbond. Aanvang te 8 uur precies De weleerw. voorzitter van de contactcommis sie houdt een interessante inleiding over het Communisme in Rusland, getiteld: „Van den dubbelen adelaar naar het roode vaandel". Een keurige serie filmen, speciaal voor dezen avoiid afgestaan en pianomuziek zal deze bij enkomst opluisteren. Dus, rekenen wij op een sroote opkomst van onze jonge arbeiders' Ouders, stuurt uw zonen, diie jeugdlid zijn van de vakgroepen. Jongens, brengt uw vrien den mee! Niem.Vid blijve dezen keer weg. Voor de Contactcommissie: A. P. J. GOOSSENS Jr., vporz. H. VOORWALD, secretaris. Op 1 December a.s. is het 25 jaar geleden, dat de heer J. J- d® Ruiter hij het Schiedam sche politiecorps in dienst trad. In Mei 1904 was hij als agent van politie te Vlaardlngen aangesteld en op genoemden datum ging hij naar het Schiedamsche corps over in Mei 1913 ging hij over naar de recherche om op 1 Januari 1915 tot hoofdagent te worden be vorderd. IN HET RUIM GEVALLEN Hedenmorgen om 8 uur is die 2e stuurman A. Kankei, uit Hamburg aan boord van het Dultsche s.s. Hanau, liggende in de Wilhelmi- nahaven van het tweede dek van een hoogte van vijf meter in het ruim gevallen. Dr. Geer- des constateerde een vermoedelijke bekken fractuur. De man ia naar de idr. Noletsticbting overgebracht. Bg of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur HINDERWET Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben hij hun besluit van 20 November 1930 vergunning verleend aan: 1. de N.V. Bataafsche Import Maatschappij te 's-Gravenhage tot oprichting van een ben zinebewaarplaats rne-t een ondergrondsch re servoir inhoudende 6.000 L. en een bo- vengrondsche aftapinrichting in het pand Nieuwe Haven 233, kadaster Sectie M. nos. 250 en 3368, met een vulputje in het trottoir vóór genoemd pand: 2. de N.V. Bataafsche Import Maatschappij to 's-Gravenhage tot oprichting van een ben zinebewaarplaats met een ondergrondsch re servoir inhoudende 6.000 L. en een bo- vengrondsche aftapinrichting in en op de werf van H. H. v. d. Hurk aan de Havenstraat na bij liet Spuika.naal, kadaster Sectie N. no. 375 (ged.). Schiedam, 25 November 1930.. „OP HOOP VAN ZEGEN" De loterijvereeniging „Op hoop van zegen" gaf gisteravond in de groote zaal van Musis Sacrum ter gelegenheid van haar 25-jarig be staan een goed geslaagden feestavond. Hulde werd gebracht aan een drietal leden, dat reeds 25 jaar aan de vereendging is ver bonden, waaronder de penningmeester en aan den voorzitter, den beer Tb. Romijn, die 12>/2 jaar het voorzitterschap van de jubileerende vereeniging bekleedde. Op 3 December zal voor de kinderen der leden en voor de kinderen van de Oranjever- eeniging .Broersveld" gezanienllijk een feest avond worden gehouden in den Pandora- bioscoop. DE WINKELWEEK De route, die het Stedelijk Muziekkorps mor gen zal maken in verband met de winkelweek is als volgt: Vertrek om 8 uur van de Groote Markt en dan laugs Lange Kerkstraat, Emmaplein, Sin- gek Kam-cirllugh Omneslaan, Franklinstraat, Edisonplein, Suelllusstraat, Zwammerdamstr., Boerhavelaan, Ro't-tendams-chedijk, Broensvest, Lange Kerkstraat, Broersveld, Hoogstraat, Dam Vlaardingerstraat, Vlaardingerdijk, Aleidastr. tot bij de Liduinastraat. Daar volgt de ontbinding van den stoet. AANRIJDING Hedenmorgen te 8 uur is d'e koopman A. den B. uit de van Swindenstraat op den Vlaardin gerdijk met zijn handwagen, beladen met aard appelen, aangereden door een Vlaardingsche autobus. Door de botsing werden een wiel en de vee- ren van den handwagen ontzet. MISHANDELING De stucadoor J. P. M. uit Rotterdam heeft bij de politie aangifte gedaan, dat hij toen hij gistermiddag een glas bier ging drinken in het café van R. aan de Stadhouderslaan, door de zen is mishandeld door een slag in het gelaat, waarbij z'n oog bloedend werd verwond. De politie stelt een onderzoek in ERNSTIG ONGEVAL Hedenmorgen omstreeks half negen waren de 42-jarige A. v. d. P., uit Hoogezand en zijn maat W. M., 34 jaar, wonende te Gouderak be zig met het sloopen van een muur van bet voormalige pand van den heer Vies aan de Nieuwe Haven. Plotseling viel de muur om en de beide mannen kwamen er onder terecht. Eerstgenoemde klaagde over pijn aan been en bekken. Op last van dr. -die Leeuw werd hij overgebracht naar de dr. Noletstichtlng De laatste kon zich te voet naar de dr. Nolet- sticMing begeven om zich hij had een hoofd wonde opgeioopen te laten verbinden. VERPLAATSING BRIEVENBUS Wegens het verwijderen van den telefoon paal op den hoek van de Nassau-Dillenburg- straat en de Louise de Collignystraat is de brievenbus, die aan dezen paal was bevestigd overgebracht naar bot perceel Nassau Dillen- burgstraat 3, bewoond door den heer H. L. W. Groen endaai. SCHEEPVAART SCHIEDAM, 25 November. Vertrokken: Noorsch s.s. Knut Jarl naar Langesund. SCHIEDAM, 24 November. Aangekomen: Duitsch s.s. Hanau met stukgoederen van Ham burg in de Wilhelminahaven; s.s. Havmoy van Archangel om kolen te bunkeren aan din be tonstciger Oosterbaven, BURGERLIJKE STAND Aangifte van 21—23 November. GEBOREN: Arie, zoon van J. de Jong en M. N. den Hartog, Prins Frederik Hendrik straat 9. Jobjannes Petrus, zoon van C. Strookman en J. J- van Rest, Anthonie Muijs- straat 8. Maria, dochter van A. Bots en H. Groot. Halleijstraat 39. Jacoba, dohter van W. Maarbus en J. Broer, Havendijk 144. Clasina Cornelia, dochter van A. Amoureus en E. Schilder, Voorn-schestraat 43. Elisa beth, dochter van A. van der Ende en E. Poort, van Beverenstraat 23. OVERLEDEN: C. Dirkzwager 70 j., Lange Nieuwstraat 135. Welke voordeelen biedt een Mercedes-wagen? Hy is snel, absoluut veilig en onversiytbaar, behoeft weinig reparatie, verbruikt weinig ben zine en olie. Daarbij komt, dat een oude Mercedes nog goed -verkoopbaar is. Derhalve is een Mer cedes relatief de biliykste wagen. Ook van Conti- banden kari men hetzelfde zeggen. De meeste menschen koopen een zoogenaamd goedkoopen wagen, die door eeuwige reparaties en groot benzineverbruik op den duur echter zeer duur wordt. En na weinige jaren is de goedkoope wagen nog slechts oudroest. Wie dus een wagen koopt, late zich niet door den schijnbaar lagen prbs verblinden. (Adv.). Feestavond „St. Liduina' Pater Borromaeus de Greeve De actieve plaatselijke R. K. Radiovereeni- ging „St. Liduina" heeft het eerste lustrum van den K. R. O. op eclatante wijze gevierd. De groote zaal van den R. K. Volksbond we zijn dat bij de avonden van Sint Lldudna gewend was weder tot in de uiterste hoeken gevuld, toen de voorzitter, de heer F. J. Vlug, den avond opende. In zijn begroetingswoord heette de heer Vlug bijzonder welkom den voorzitter en leider van den K. R. O., pastoor Perquin, den sprekei van den avond, pater Borromaeus de Greeve, de zangers, die den avoncl hebben willen opluis teren on de pers. Vervolgens werd door allen het strijdlied van den K.R.O. gezongen, waarna de aan bieding plaats bad van de voor den K. U. O., bijeengebracht door de leden van Sint Liduina. De heer Vlug merkte op, dat het een bijzon der aangenaam moment voor hem als voor zitter van Sint Liduina was, deze jubleuingave aan den voorzitter van den K. R. u., Pastoor Perquin persoonlijk te mogen ter band stellen. Hij herinnerde er aan, hoeveel werk pastoor Perquin heeft verzet, hoeveel tegenwerking hij heeft ondervonden, hoeveel succes hij heeft be. reikt. Hij bracht hem daarvoor hulde en wenschte hem toe, dat hij eens alle Katholieke radioluisteraars in den K. R. O. georganiseerd mocht zien. Hij overhandigde daarop pastoor Perquin een bedrag van ruim 400, als juoi- leumgave van de Katholieke Schiedamsche radiobezitteTS. Tevens deelde hij mede, dat in deze propagandamaand reeds 40 nieuwe leden voor den K. R. O. waren ingeschreven. Onder daverend applaus besteeg pastoor Perquin daarop hef podium om ln een harte lijk woord dank te betuigen voor deze mooie gave, te mooier nu we in een tijd van malaise leven. Het bestuur van de Schiedamsche af- deelimg van den K. R. O. is wel een der pret tigste en actiefste van heel het land. Pastoor Perquin merkt dan op dat onze K. R. O. een eigen zender heeft, een zendtijd die tevreden stelt, mooie kantoren, program ma's die de bewondering opwekken ook van niet-katkolieken. Onze naam word.t meer en meer gevestigd ook in het buitenlaod. Er zal nog te vechten zijn, op de eerste plaats tegen de mogelijkheid dat men ons een algemeenen omroep opdringt; dan tegen den kans dat men ons langzamerhand zendtijd zou gaan afnemen, wat reeds gebeurt, o.a. met de politieberichten. Spreker rekent op alle Katholieken, vooral ook op die van Schiedam. De K. R. O. daar tegenover zal steeds zijn uiterste best doen, om aan alle redelijke eischen te voldoen. (Applaus). Het zangkoor der Schiedamsche Vereenigde Kerkzangei's zong vervolgens pastoor Perquin een „hij leve lang" toe, waarop het woord was aan Pater Borromaeus de Greeve Pater de Greeve herinnerde er aan, dat er heel wat gebeurd is, sinds in 1925 pater Perquin dat artikeltje in de Katholieke bladen schreef om eigen uitzending mogelijk te maken. We zijn gegroeid, aldoor, tegen de verdruKking in. Met een paragraaf in het program der Katholieke Staatspartij werd de Katholieke radio-beweging een beweging van het heele Katholieke volk. Naast pastoor Perquin, den Godfried van Bouillon van onze radiobeweging, dient een eeresaluut gebracht aan Minister Reijmer, die den moed had, ondanks verguizing en boon, te doen wat de wet hem gebood, recht, ook aan ons (donderend applaus). Maar er valt nog veel te doen en daarvoor is een propaganda-avond zoo bijzonder geschikt. Propaganda voor den K. R. O. Die propa ganda heeft ook de priester te voeren, de pniiesltier die strijd tegen onzedelijkheid en drankmisbruik, die het kruis plantte aan den Noordpool, die de leuze aanheft: Roomsch in de politiek, Roomsch in de sociale beweging; diezelfde priester heft ook de leuze aan: Roomsch richt u in den aether. Die propaganda is niet zoo gemakkelijk. Im mers er zijn de malcontenten, die in protest- vergaderingen onder de heftigste woorden den K. R. O. als den grooten vijand hebben uitge kreten. En er zijn de lauwen onder de onzen, die niets van den K. R. O. begrijpen. De gevierde spreker ontwikkelde dan bet thema hoe de radio is een eultuurmiddel, dat wij voor ons hebben te veroveren, en eien cul tuurmiddel dat kan worden misbruik;, zoo dat wij het moeten verdedigen voor wat goed en edel, voor wat van God is. Nog nooit heeft de wereld een middel ge kend om zoovelen op zoo velerlei manieren, 'zoo gemakkelijk te bereiken, te beïnvloeden. Dat provldentieele middel mogen wij, die het apostolaat beschouwen ais een plicht, niet onbenut laten. Spreker denkt aan wat goeds bereikt werd door onze liturgische gezangen, onze pfeelcen, het avondgebed van den K.R.O., het ziekenuurtje! Het verwaarloozen van dit cultuurmiddel ware een verlies van Roomsch e kracht, een verlies van Godsvereering, een ver lies van Roomsch apostolaat De ideeën beheer- schen de wereld en we hebben een gehoorzaal vanwaar we onze ideeën de wereld inslingereu. We hebben den radio te verdedigen, ie be schermen, zooveel in ons is, tegen de siecbto invloeden. De radio kan geven het goede, maar ook het kwaad. Door onze uitzendingen geven we minstens een tegengif en door onze uitzen dingen hebben we een gelegenheid om onze mensclien, 2(4 millioen, bet goede te laten beluisteren. Men wil onzen radio kleineeren door hem sectarisch te noemen, maar niet wij zijn sectarisch, niet wij hebben hekjes gezet, want wij Katholieken waren de eersten; zij, liberalen, protestanten hebben zich afgeschei den, grenspalen gezet op ons terrein. We kun nen God niet uit den radio houden; we kunnen niet neutraal zijn omdat neutraliteit niet be staat, omdat zooals Kuyper 30 jaar geleden reeds zei er maar twee richtingen zijn: vóór of tegen den Christus. Daar tusschen bestaat niets. We zien het dagelijks, hoe de Avro, die zich neutraal noemt, niet neutraal kan zijn. De Avro kan het niet. Ook wij niet. We hebben geen Hollanidsc.hen radio; we hebben Hollandsche kaas, Hollandsche haring, 'n Hollandsche vlag, maar we zijn geen libe raal volk. geen protesta-n/tsch volk, ook geen Katholiek volk, doch gemengd. En die ver schillende groepen vormen de Nederlandische natie. En dan mogen we gerust zeggen, dat wij Katholieken voor het behoud van de natie meer gedaan hebben dan bijvoorbeeld de libe ralen. Denk slechts aan 1918, en wat zou zijn gebeurd in den revolutiestroom, als wij Katho lieken er niet waren geweest. Men zegt wel: Ik zie in den radio alleen amusement, maar zoo denkt niet iedereen er over, en ook dan dient men rekening te houden met de Katholieke norma. We kunnen ruimschoots concurreeren met de A.V.R.O., en als we dal niet zouden kunnen, dan was dat onze eigen schuld. Als Katholieken zijn we verplicht buiten ons huis te houden, wat aan ons Katholicisme wiet past. Het gaat bij ons om het princiep, om ons Katholieke deel in het luchtruim. We zullen nog altijd het beste deel verkiezen door naar den Heiland te luisteren: door Zijn woui'd te spreken. Dan zullen we ook niets hebben te vreezen, als de Heiland op de wolken ver schijnt en de woorden spreken zal: „die Mij beleden zal hebben voor de menschen, hem zal Ik belijden voer mijn Vader die m de Hemelen is (daverend applaus). Na een dankwoord van den heer Vlug was weer het woord aan de Schiedamsche Ver eenigde Kerkzangers, diie onder de leiding van den heer W. Boer ditmaal voor ons ver schenen als een mannenkoor met zeer bijzon dere kwaliteiten. Vóór de pauze zong 't het Caecllialied van H. Veugelers, het Ave Maria van Frans Witt en het O Salutaris van Gounod. Na de pauze werd het machtige Te Deum van Verhuist ten gehoore gebracht, waarbij als solisten optraden de heeren Corn. J. v. Munster, tenor en Leo Frederiks, bariton, beiden te Rotterdam, en tenslotte het Domine salvam fac van A. Giesen De begeleiding aan den vleugel werd op zeer verdienstelijke wijze verzorgd door den heer A H. de Leur. Na het Te Deum werd door den heer Frederiks een ,,0 sacrum Convivium" van van Leur ge zongen. De vereenigde Kerkzangers hebben wel een zeer beteekenend aandeel in den uitstekend ge slaagden avond op zich lyillen nemen, een aandeel dat bet werd door den voorzitter in zijn slotwoord terecht gememoreerd tot het succes grootelijks heeft bijgedragen. VEREENIGING SCHIEDAMSCH VOLKSBADHUIS Op 21 en 22 November- 1930 werden 529 baden verstrekt, te weten kuipbaden le klasse 20, 2e klasse 43, ïegenbaden le klasse 53, 2e klasse 401; kinderbaden le klasse 2, 2e klasse 10 (êfll'K „MUSKETE". „Kyk ik eris gedaan hebben gewoon met ffi'n voet!" „Hoezoo?" „Wel, ik gaf per ongeluk gas, in plaats van te remmen!" R. K. OPERATIEFONDS. In de j.l. Zondag gehouden vergadering van liet R. K. Operatiefonds, is in plaats van den heer Schutte, als secretaris gekozen de beer J. Janmaat. In warme bewoordingen bracht de voorzitter de heer Nieuwenhuize dank aan den scheidenden secretaris voor diens arbeid voor het fonds verricht. Verder deed de vooraftter de mededeeling dat het bestuur een bezoek heeft gebracht aan het St. Jozef paviljoen in Gouda, waar het zeer welwillend en hartelijk is ontvangen en verschillende zaken omtrent het fonds kon hespreken. Wat de inrichting be treft, deze ging ver uit boven de verwachtin gen van het bestuur. Mededeeling werd gedaan, dat voor de leden van het fonds het liggeld is bepaald op 2,50 per dag. Wat de bezoekuren betreft: het is van belang te weten dat behalve in den na middag ook des avonds tusschen half 7 on half 8 uur, uitgenomen Zaterdag, bezoek !s toegestaan. Voorts deelde de voorzitter mede dat de ge wijzigde tarieven voor de leden in het portaal van de Kerk zullen worden bekend gemaakt BALDADIGHEID Voor eendige jaren besloot de Raad aan de Oranjelaan alhier een wachthuisje te doen bouwen te-r bescherming van autobusreizigers voor weer en wind. Helaas kon de jeugd het gebouwtje niet met rust laten en dit werd tel kens dusdanig vernield en verontreinigd dat men thans beeft besloten bet maar weer op te ruimen, tot schade van het reizend publiek. RIJDEN OP DE JAN DORREKENSKADE De gemeenteraad heeft besloten dat het voor taan verboden zal zgn om met alle rij- en voer tuigen (behalve krui- en kinderwagens) de J. D. Kade vanaf de Zuidzijde in te rijden. BESMETTELIJKE ZIEKTE In de buurtschap Stedn onder de gemeente Reeuwijk doet zich thans een tweede geval van typhus voor. Het laat zich denken dat het verlangen naar goed drinkwater zich nu ster ker doet gevoelen, te meer, daar dit in het naJbij gelegen Haastrecht en Hekendorp reeds enkele jaren gel-eden is aangelegd. Eerste Klasse. Tweede Lijst. Trekking van 25 November. 20.000 No. 12931. 1500 No. 9634. f 1000 No. 5465, 11615. 100 No. 3128 3815, 18427, 20355. 12 82 210 300 329 358 404 420 442 449 517 529 549 610 61S 653 674 677 697 771 823 934 952 980 1021 1030 1156 1160 1217 1228 1255 1257 1331 1380 1381 1387 1392 1406 1427 1428 1461 1527 1554 1556 1575 1646 1656 1660 1719 1725 1726 1778 1830 1844 1868 1936 2-011 2021 2060 2067 2125 2176 2271 4704 2342 4729 2404 4735 2445 4763 2473 4767 2483 4785 2492 47SP 2518 4814 2618 4839 2628 4848 2656 4854 2798 4865 2841 4941 2883 497S 2898 4994 2930 5042 29.38 5046 7451 10147 7454 10172 7466 10266 7473 10287 7513 10327 7570 10352 7636 10422 7671 10464 7696 10540 7702 10599 7709 10609 7721 10652 7801 10714 7871 10729 7930 10827 7940 10S62 8280 10925 2941 5122 8309 10952 2970 5187 8308 10977 3090 5232 3115 5383 3120 5389 3176 5479 3203 5777 3255 5780 3268 5781 3377 5803 3409 5868 3471 588-5 3498 5904 8408 11050 84-22 11083 8443 11109 8460 11163 8506 11179 8-526 11266 8530 11279 8605 11281 8696 11434 8697 114-52 8731 11478 3535 5913 8771 11542 3543 5957 8841 11585 3582 6108 8864 11622 3584 6139 8895 11625 3670 6170 8963 11647 3742 6175 8971 11765 3755 6187 8982 11824 3763 6242 90-35 11877 3833 6261 9064 11883 3S67 6303 9095 11929 392-3 6311 9138 11951 3929 6334 9187 11965 3964 6365 92-02 12012 3981 641-5 9227 12034 4026 6496 9248 12064 4046 6509 9330 12300 4089 6515 4092 6562 4100 6555 4126 6642 4207 6683 4280 6789 4352 6791 4413 6855 4433 6879 4456 6969 4478 7038 4504 7089 4584 7152 9334 12313 9336 12374 9420 12375 9468 12449 9617 12320 9655 12586 9760 12632 9773 12646 9801 12681 9887 12697 9807 12698 9945 12797 9974 12595 4508 7199 10035 12914 4628 7256 10044 12903 4688 7295 10103 13015 13071 13102 13116 13134 13163 13194 13196 13266 13300 13342 13368 13404 13465 13470 13534 13577 1-3609 13626 13701 13718 13720 13878 13886 13985 14024 14035 14180 14273 14274 14-300 14311 14350 14403 14425 14431 14-546 14-584 14613 14698 14719 14788 14799 14817 14S45 14848 14099 15040 15043 15131 15195 15197 15204 15248 15269 15332 15400 15430 15527 15554 15611 15620 15699 18701 15705 18703 15724 18739 15740 18900 15788 18947 15844 18965 15915 19003 16009 19011 16072 19014 16129 19025 16154 19104 16193 19115 16219 19127 16247 19176 16295 19215 16449 19220 16530 19512 16580 19568 16-592 19618 16687 19625 16688 196-59 16745 19688 16749 19719 16761 19768 16795 19830 16799 19860 16865 19865 17036 19875 17041 19879 17063 19894 17068 19904 17079 10914 17144 19964 17234 19968 17267 19971 17327 19981 17399 20003 17494 20017 17526 20030 17528 20050 17681 20051 17684 20055 17719 20075 17727 20078 17792 20171 17816 20174 17819 20350 17841 20440 17917 20484 17988 20502 18071 20522 18198 20572 18265 20622 18319 20654 18337 20662 18348 20684 18421 20754 18604 20776 18G29 20901 18650 20923 18682 20996 Verwacht wordt: Matige to-t krachtigen, tijdelijk stormachti ger! Zuid-Westelijken wind, betrokken tot zwaar bewolkt, regenbuien, weinig verandering in temperatuur. Fiestsers en motorrijders lichten op van 's avonds 4.26 tot 's morgens 7.12. Dinsdag bestuursvergadering R. K. MetaaL bewerkersborad ,,St. Eloy", Gebouw R. K- Volks bond. lederen Woensdag om half negen bestuurs vergadering vsin het afdeelingsbestuur van den N. R. IC. Volksbond. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedams- Mannenkoor" (dirigent Paul v, d. Putten). Groote zaal van den R. K. Volks bond. lederen Woensdagavond van 8 tot 10 uur ln den R. K. Volknbond gelegenheid tot het af halen van naaiwerk voor de Theresia-vereeni- ging. lederen Woensdagmiddag van 33% uur gelegenheid tot afhalen van Naaiwerk voor de Missienaaivereeniging, Korte Kerkstraat 6. lederen Woensdagavond half 9 verplichte bijeenkomst St. Jos. Gezellen, Schiedam I, Ver- eenigingsgebouw Lange Haven 70. Conferentie over: Populair Godsdienstige Onderwerpen, door den praeses. lederen Vrijdagavond van half 9 tot half 11 repetitie Koninkl. !3angvereeniging Schiedam's Mannenkoor „Orpheus" onder leiding van Ed. Flipse. Gebouw R. K. Volksbond. lederen Vrijdagavond Cursus R. K. E.H.B.O, Gymnastiekzaal van de R. K School aan cte Warande. Aanvang S uur. lederen Zaterdagmiddag van 36 uur zitting bestuur Spaarfonds R. K. S. V. „Excelsior". Gebouw R. K. Volksbond. Woensdag 26 November Feestavond K. M. J. V. „Katholiek Leven", Gebouw Musis Sacrum. Aanvang 8 uur. R. K. Jangensvakcenfcrale. Lezing kapelaan Goossens: over „Vam den dubbelen adolaar naar het roode vaandel". Lichtbeelden. Ge bouw R. K. Volksbond. Acht uur. Donderdag 27 November Concert „Schiedams Mannenkoor". Gebouw R. K. Volksbond. Zondag 30 November Concert O. B. K. Gebotrw R. K. Volksbond, S uur. Woensdag 3 December Ledenvergadering Ned. R. K. VoJksbondi. Boindsgebouw. Acht uur. 25 Nov.: Groote Nutszaal, 2e ultv. Kamer- muziekver. (Weener Kwartet) 8 uur Tivoll- Schouwburg, Wiemn Du einmal Dein Herz ver- sehenksit (Fritz Hirsehoperette) 8 uur (voor volwa.) 26 Nov.: Tivold-Schouwburg (Fritz Hirseh operette) 8 uur (voor volw.). 27 Nov.: Groote Schouwburg, De bedel- student (Rott. Opera- en Operette Ver.) 8 uur Sociëteit Diergaarde 1ste concert „Eruditio Musica", 8 uur. 28 Nov.: Tivoli-Schouwburg, Das Drei- maderlhaus (Fritz Hirsch operette) 8 uur St. Jos. Gez, Ver., concert Ned. Kamerorkest, 8 uur. 29 Nov.: Groote Schouwburg, Fauet (Ita. opera) 8 uur (voor volwassenen) Gebouw v. K. en W., 3e populair Zaterdagmaddagcon. eert Ro-tt. Philh. Orkest, half 4 uur. Dagelijks: Tivoli-schouwburg, Das Drei- maderlhaus (Frïtsch Hirsch operette) 8 uur Arena-vairiétê, 2.15 en 8.30, Zondag ook 5 uur (voor volwassenen). Bioscopen: goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 27 dezer in: Corso, Tus schen 14 en 17 (voor volwassenen)City, Hallo Mexico (voor volw.)Olympia, Kirby (voor volw.); Royal, Het Spook van de opera (voor volwassenen)Colosseum-theater, Ich glaube nie mehr an eine Frau (voor volw.) SCHIEDAM, 25 Nov, Officieele notoering vaa de commissie alt de Kamer van Koophandel, Moutwijn Moutwijn per H.L. ad 46 pOt 1&50. HERMAN JANSEN j Spoeling

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1930 | | pagina 1