HOE MOETEN ONZE OCHTEND JAPONNEN OUDEJAARSAVOND IN SUNNY HOME. SYL /ESTER-AVOND. EEN AARDIG GEBRUIK OP OUDEJAARSAVOND. NOG EVEN OMZIEN. SERVETTEN-VOUWEN. KALENDER VAN DE WEEK. VOOR OUDEJAARS AVOND. TUSSCHEN KERSTMIS EN NIEUWJAAR NIEUWE SCHEPPINGEN IN BONT. PARIJSCHE MODE PRAATJES. DINSDAG 30 DECEMBER 1930 DE ZWAAN. HARINGSLA. OLIEBOLLEN APPELBEIGNETS. CHOCOLADE TRUFFELS. ZOUTE AMANDELEN. EIKELS VAN AMANDELEN. NOUGAT. TURKISH DELIGHT. Oudejaarsavond, Sylvesteravon.l, zoo ge noemd naar St. Sylvester, die Paus was van 313 tot 335 Volgens de overlevering heeft hij den doop toegediend aan den zieken keizer Constan- tijn den Groote. St. Sylvester overleed op 31 Dec. 335, welke dag tevens zijn gedenkdag werd. Menigeen heeft gedacht, dat de speciale viering en de gebruiken van dien avond met den persoon van St. Sylvester eenigen samenhang hadden maar dat is niet het geval. Sylvester- of Oudejaarsavond is een avond van stille, en mooie, van droeve of goede meditatie. Vrouwen des huizes moeders, alleenstaan de vrouwen en meisjes, hoe is 't, kunt ge in volle tevredenheid en berusting de reke ning opmaken en afsluiten Een jaar zoo weinig, een jaar zoo veel, een jaar zoo kort, een jaar zoo lang. Kortstondig in vreugde soms, tergend langzaam in leed en zorgen. Zoo .ooit dan is de Oudejaarsavond wel geschikt, om in zich zelf te keeren. En zoo de koninginne van den huiselijken haard niet reeds des daags ondanks hare vele bezigheden, eens van alles door het hoofd liet gaan zoo zal zij gaarne een oogenblik alleen thuis-of in de kerk, of met allen, dié haar lief zijn, de gebeurtenissen van 1930 de revue doen pas- seeren. Is er leed geweest, was 't een jaar van tranen en berouw, ach vergeet, sta er moog'lijk niet bij stil, rijt geen oude won den open; laat de litteekens ongemoeid. Vergeet de desillusie s, die 't leven of die u 't gezin mochten brengen. Bedenk wij zijn alle menschen, enkei maar menschen, behept met alles wat zwak en zondig is, maar toch met een wil ten goede, die zoo hard te strijden heeft tegen verleiding en schijn. Stelde gansch een wereld u te leur, ont viel u de steun, dien gij zoo hecht en sterk waandet, be 'enkt eens, of u dat misschien niet sterker heeft gemaakt, zelfbewuster. Deed het u niet beseffen, dat wie op men sohen vertrouwt op zand heeft gebouwd, maar dat er Eén Is, Dien gij misschien ver geten hebt in dagen van succes, liefde en geneugten Echtgenooten, was het zwaar het u opge legde juk, bleek de rozenketen vol verborgen wondende doornen te zijn, was de daaglijks terugkeerende taak moeizaam, ondankbaar soms, drukkend door gebrek aan goede resultaten, of waardeering 7 Hebt ge zoo innig uw best gedaan man en kinderen het goede voor te houden En was volgens u het gevolg „nihil Ach, weest niet ontmoedigd! Hij, Wiens Heiligen Wil gij volgdet, heeft al uw pogen gezien en, gelooft me, het uit gestrooide zaad, zal eenmaal ontkiemen en misschien rijker vruchten dragen, dan gij in uw nederigheid en eenvoud vermoedt. Was ziekte uw deel Moedarkens hebt ge zorgvolle nachten en dagen doorworsteld, bij ziekte of stervensponde Ach, mokt en wrokt niet. Hij, die de won de sloeg, zal ze ook genezen. Wat God deed is immers welgedaan. En gij, wien geluk en liefde, weelde, schoonheid heeft toegelachen, die u wiegt op golven van rust, en die een zorgeloos bestaan geniet. Is Oudejaarsavond ook voor u niet de avond van inkeer, van blijden in keer en herdenken Hebt gij niet dubbel en dwars reden neer te knielen, en dm Gever aller gaven te danken voor al die vreugde. Hebt gij niet den duren plicht, u zelve te herzien, of gij wel beantwoord hebt aan al de u geschonken genaden en rijkdom. Zijt ge wel deeglijk de schatmeesteresse Zijner rijkdommen geweest? •Hoe waart ge voor de armen? Waart ge een moeder der weezen, een troosteres der bedrukten, de zonne uwer om geving? Is dit zoo? Sla blijde en dankbaar uw blik ten hemel! Hier, vrouweh des huizes, echt genooten, jongeren, hier, in onze eigen cosy- corner, kunnen wij elkander een Zalig Uit einde wenschen! Wel heeft 't gestormd, zijn orkanen van malaise en duurte, ziekte, zelfs üchte epidemics ons deel geweest. Maar tooh mogen wij op enkele uitzonde ringen na, getuigen, dat over het algemeen het jaar goed was. Laten wij 't aanstaanden Woensdagavond afsluiten, met het goede vrome gebruik van het Oudejaarsavondlof. Daar zullen liederen klinken, daar za* groote welsprekendheid de aandacht boeien, daar zal een „In te Domine speravi'" de hoop onzer zielen, het betrouwen onzer harten op den Oneindigen weergeven. Offeren wij het voorbije jaar, met al wat het bracht, op aan den Heer aller dingen. Leggen wij het alles in Zijne hand, en 't zal goed wezen. En dan besluiten wij 1930 In de gezellige Intimiteit van den huiselijken kring. Hetzij hij het open haardvuur, hetzij bij het snorrend salamandertje, hetzij bij andere verwarming, laten wij toch zoo mooglijk dhkr het Oudejaarsfeest vieren, waar het klokje tikt als nergens ter wereld. Ais de laatste minuten verloopen, bij velen mis schien, volgens het loffelijk gebruik, onder een hartelijk gebed, dan zal de plechtige slag van het middernachtelijk uur, onder Gods zegen het Oudejaar uitluiden en te vens het verschijnen verkonden van het jonge kind 1931, dat onder zulke auspiciën geboren, ons blijde en bemoedigend moet toelachen. Geve God dat wij allen in een gesteltenis van vertrouwen op Zijne Voorzienigheid, den Sylvesteravond mogen vieren, om als de morgen aanlicht, sterk, moedig en vol hoop, het Ndeuwe Jaar te beleven. Een der vele gebruiken of gczelschapspelen op Oudejaarsavond is wel het zoogenaamde „loodgieten", Iets wat hoofdzakelijk in Enge. land, maar ook wel In ons land in zwang is. Vooral bij groote gezinnen of daar waar vele familieileden met elkaar den Oudejaarsavond vieren. De ouderen een kaartje, de jeugd voor zoover zij nog niet bridgen, naast het kastanjes bra den, appelen poffen, enz., het loodgieten. Op gToote buitenplaatsen, waar zich om streeks dezen tijd, alle kinderen en kindskin deren, om de grootouders scharen, en de avond buiten muziek en dans, nog zooveel gelegen held tot conversatie en vermaak biedt, is liet, loodgieten wel een der meest geliefkoosde spel letjes. Goedkoop lood wordt gesmolten In een of ander oud pannetje. De jongeluidjes om bet haardvuur gezeten, mogen om beurten een lepel lood scheppeni en dompelen dit onmiddellijk onder in een schaal met koud water Aller oogen en aandacht zijn gevestigd op het mysterieus® volume, dat allerlei grillige vormen aanneemt. Soms vormen de deeltjes duidelijke letters, soms een hartvorm, een teeken ®n met een beetje levendige verbeelding, is er van alles In te ontdekken. Het is een vroolijke bezigheid, die aanlei ding tot veel grappen, zinspelingen en mis schien wel tot plagerijtjes aanleiding geeft. De jeugd leest zoo gaarne verlovingen, hu welijk, rijkdom, geluk, en schoonheid in de grillige vormen van het geschepte lood. H. Bij alles wat wij vrouwen en meisjes in 1930 presteerden, zijn er toch zeker twee feiten, die wij vol verheugenis op 't einde des jaars mogen memoreeren. Wij zwakke vrouwen hebben de lucht ver overd ln de lieftallige persoonlijkheid van mej. Beppie Versluijs. Wij vrouwen brengen baar daarvoor een waarachtig gemeend eeresaluut. De laatste dagen brachten ons het verheu gend feit, dat mej. Voet promoveerde tot eerste vrouwelijke dierenarts in ons land. Welk een energie, welk een hooge mate van zelfbeheersching en overwinning moet deze eerste vrouwelijke veterinaire bezitten. Maar met hoeveel meer liefde en gevoel zal zij zich aan de lijdende redelooze schepselen wijden, daar bij haar als vrouw naast kennis en wetenschap het hart moet spreken. HELLENEN. Deze wijze van servettenvouwen heeft, vooral bij kinderen ook, een groot succes. Een vier kant servet wordt volgens de diagonaal opge vouwen, zoodat een driehoek ontstaat (fig. 1). Vanaf liet midden van A van de langste zijde, worden de schuine zijden tegelijkertijd zoo stijf mogelijk opgerold. Het opgerolde servet (fig. 3) wordt met de rollen naar onder neer gelegd, waarna bet spits toelcopende gedeelte naar achteren wordt omgevouwen, zoodat het dubbel ligt. De vouw wordt er stevig ingedrukt en nu wordt het spitse deel eventjes op- en De nieuwe ochtendjaponnen volgen de moderne mode op den voet: ook zij zijn langer geworden, ook zijn hebben een hoo ge taille. De kleur ervan is echter afhanke lijk van den smaak der draagster, zoowel als van het seizoen. Vóór alles wordt wijnrood, dat zich voor huiskleeding bijzonder leent, gekozen; dan volgt zacht flesschengroen en daarna bruin, ofschoon in den atlerlaatsten tijd ook de hel roode tinten, die vooral blondines flat- teeren, een woordje beginnen mee te spre ken. Deze kleuren mogen echter slechts voor effen kleeding stukken worden gebruikt, ter- wijl de aan figuren rijke en bestikte model len zeer donker van tint moeten zijn om den kleurenrijkdom der garneering beter tot zijn recht te doen komen. Evenwel worden conlrasteerende tinten nimmer versmaad, terwijl zijde en fluweel in een zelfde japon verwerkt haar een eigenaardig en voornaam karakter geven. De modellen, welke wij hierboven laten zien, zijn weliswaar eenvoudig, doch zij doen het zeer goed en zijn daarenboven voor iedere figuur geschikt. De eerste dame draagt een mantelachti- gen peignoir, die hoog wordt gesloten en van een decoratief-werkende, bijna als cape fungeerende, kraag, is voorzien. Pruimenblauw fluweel vormt het mate riaal; de kraag is van bleek-rose satijn, met een smallen rand van bont of maraboe. Uit een oud kleedingstuk is heel dikwijls nog een mooie ochtendjapon te maken vooral omdat het er niet op aan komt als voor boven- en onderstuk tweeërlei stof wordt gebezigd. De japon der tiveede figuur is er zoo een: het is een bijzonder geschikt huiskleed. De licht-ge klokte rok is met zwakke bogen aan het lijf gezet. Een met een kwast bezwaarde „monnikskap" en lange manchetten, alle hel van kleur, zorgen voor de afwerking. Vele dames echter stellen prijs op een meer gecomplicecrden snit, daarom kan het model van figuur drie ten sterkste wor den aanbevolen: de rok is bewerkt cn van onder klokvormig verbreed. Deze ochtend japon van donker-bruin fluweel met har- monieerende revers en mouwomslagen zal vooral asch-blonde vrouwen goed kleeden. Haar, die een elegant huiskleed prefe reert, dat, zelfs in gezelschap van anderen, in eigen huis kan gedragen worden, zal het laatste model het meest aanlokkelijk lijken. Deze ochtendjapon toch is rijk, geheel in Oosterschen stijl met vogels, bloemen, wol ken en schelpmotieven beslikt en gebor duurd. Mouwen en onderrand zijn met zwart bont of zijde versierd, terwijl de hals met een zijden bandje, dat op den rug wordt geknoopt, is afgesloten. D. Nasöhrift. Hoogeachte trouwe lezeressen en lezers. Na een jaar van wekelijksdh contact mo- gem ook wij op den komenden Oudejaars avond een hartelijk woord tot u richten. Dank aan allen, die zoo menigmaal ons een goed woord wisten te schenken. Voor C en al de Uwen een Zalig Oudejaar en tot weer- tiem ln 1931. HELLENEN. weer uitgerold, waardoor de vorm van de hals beter kan worden aangebracht. Om het lijfje voor inzakken te bewaren, wordt er een lang broodje in verstopt. Een bloemetje óf met Kerstmis een hulsttakje, ln het uiteinde van den hals gestoken, geeft er de finishing touch aan. M. M. 30 December. Ieder van ons draagt tegenover de maat schappij waarin wij leven en tegenover de toe komstige maatschappij, de greotste persoonlijke verantwoordelijkheid. Van Egten. 31 December Keert in u zeiven, was het jaar goed, gaat verder en maak het nog beter: was het slecht, herziet uw levensplan en wordt beter. Hellenen. 1 Januari 1931. Wij menschen zien slechts het begin; groote Meester het einde. de 2 Januari De wereld is als een wekkerspel vol aller hande klokken. 3 Januari Het huwelijk is een wetenschap, studie vereischt. die veel 4 Januari In het huwelijk moet onophoudelijk een mon ster bevochten worden; het monster van den sleur. Balzac. 2 haringen, 2 zure appelen. 1 koude aardappe len, 1 kroot, wat uitjes en augurken, 2 lepels olie, 3 lepels azijn, wat sla of krulandijvie, gewone andijvie of brusgelach witlof en wat hardgekookte eieren voor garneering. Verder wat dikke mayonnaise. Bereiding: Week de haringen (zure haringen natuurlijk niet), maak ze schoon en snijd ze in stukjes, evenais de geschilde appelen, do gepelde biet, de aardappelen en de uitjes en augurken. Maak een sausje van peper, zout. olie en azijn en roer daar alle ingrediënten door. Leg deze massa op een schaal, zóó dat het midden hooger is dan de kanten. Bedelt het met een laagje mayonnaise, leg er een rand sla om en garneer met terv-ggehouden plakjes biet en aardappel, waaiervies van augurken enz. Maak bovenop de mayonnaise een toepas selijke garneering van filets van haring, augurk of hardgekookt ei, in den vorm van het nieuwe jaartal: 1931, een wijzerplaat, waarvan de wijzers op 12 staan, enz. enz 2 ons bloem, 20 gr. gist, 2 d.L. lauwe melk, 75 gr. krenten, 75 gr. rozijnen, 50 gr. sucade, desverkiezend, 2 aan stukjes gesneden zure appel. Zonder gist: 2 ons zelfrijzend bakmeel en 2 d.L. koude melk. Bereiding: Maak een stevig beslag van de bloem en de gist, die met wat basterdsuiker vloeibaar is geroerd. Voeg wal. zout toe en de gewassclien krenten, rozijnen- en gesnipperde sucade. Laat het beslag een uurtje rijzen. Maak in dien tusschentijd een pannetje met sla-olie of plantenvet zóó warm, da: er een blauwe damp afkomt. Doop twee melalen lepels in het vet, neem vervolgens een lepel vol beslag en schuif dat er met de andere lepel vlak boven het vet af. Keer ze als ze aan den onderkant bruin zijn, maar laat ze zekei 5 minuten bak ken zoodat ze ook gaar zijn (te controleeren door er een breinaald in te steken, die er weer even schoon uit moet komen). Haal ze er met een schuimspaan of fiituurlepel uit en laat ze even op grauw papier uitlekken. Maak er een groote stapel van en bestrooi ze met poedersuiker. 25ff gr. zelfrijzend bakmeel, 3 d.L. koude melk, 10 zure appelen, wat zout, frituurvet. Bereiding: Schil en boor de appelen en snijd ze in niet te dunne plakken (bestrooi ze des- verkiezend met wat suiker en laat ze zoo even staan). Maak een niet te uik beslag, wentel daar de plakjes appel in en aaat ze in het dam pende vet glijden. Bak ze lichtbruin en laat ze op grauw papier even uitdruipen. Bestrooi ze met poedersuiker of krista suiker vermengd met kaneel. Wil men de beignets bijzonder cro- quant hebben, roer dan een lepel sla-olie door het beslag heen. Op dezelfde wijze kunnen abrikozen- en bano nenbeignets gebakken worden De abrikozen worden daartoe een nacht ln water en suiker te weeken gezet en daarna één voor één in het beslag gedoopt. De bananen worden éénmaal ln de lengte en éénmaal ln de breedte doorgesneden, zoodat er 4 stukken uit één banaan ontstaan. M. M. Hiervoor moeten 7 reepen chocolade met 2 lepels melk of room of koffieextract au bain Marie worden opgesmolten, d.w.z., men doet de in stukken gebroken reepen en de vloeistof in een pannetje en zet dat ln een ander pannetje met kokend water op bet vuur. Is de massa gesmolten, voeg dan een geklopt ei toe, 50 Gr. boter en 1% ons poedersuiker zonder kIo::tjes (zeef de suiker of rol er even met een deeg- rol over). Laat het deeg koud worden, draai er dan balletjes van en wikkel die door cacao of chocoladehagelslag. Zet de amandelen met koud water op, laat het even doorkoken, pel ze dan, droog ze en bak ze met wat slaolie of in frituurvet licht bruin. Laat ze enkele minuten op grauw papier uitlekken, rol ze door fijn zout en droog ze boven de kachel of ln de oven. Op gebakken amandelen wordt een dopje van truffeldeeg,geplaatst en daarna door okocolade- ha.gelslag gerold. Pel een ons amandelen en bak ze fijn. Laat 2 ons suiker in een ijzeren pannetje tot een lichtbruine stroop smelten, voeg dan de aman delen toe en roer die er vlug door. Giet ver volgens de nougat snel uit op een met boter besmeerd bakblik en druk het dun en gelijk uit met een ongeschilde citroen. Snijd ze in ge lijke stukken voor ze hard is, neem ze van het blik en laat de stukjes naast elkaar koud wor den. De ingrediënten hiervoor noodig zijn: 1 ons poedersuiker, 2 ons kristalsuiker, ons gela tine, ons amandelen, Ms sinaasappel, V2 ons citroen, theelepel rum of enkele druppels rumessence, 1 d.L. water, desverkiezend wat roode bijv. frambozenessence voor de kleur. Week de gelatine in koud water. Hak de ge pelde amandelen. De kristalsuiker, water en sap enz., schil van een halve citroen en sinaas appel in een pan. Laat hierin wanneer het kookt de gelatine smelten, giet de massa door een zeef in een kom en voeg de rum toe. Wanneer het geleiachtig wordt, roer er dan de aman delen door en giet het uit in een natgemaakt blikje of kom om en laat het volkomen stijf worden. Snijd er blokjes van (ongeveer 1% c.M.) en rol ze door poedersuiker. M. M. Nu het „styleeren" der garderobe band over hand toeneemt kuunen natuurlijk de toonaan gevende bontateliers zich niet langer aan den invloed, welke er van uitgaat, onttrekken. Vandaar, dat zij zich den iaatsten tijd niet alleen hebben toegelegd op de fabricage van lange bontmantels, doch ook op het maken van kleinere evenwel zeer decoratieve pelsstukken. Onder deze mogen we rekenen kleine das sen, strikken, capes, schouderdoeken, sjaals, etc. Wij beelden er eenige. welke de opmerkzaam heid zeer zeker waard zijn, nierbij af. Links onder ziet men een gestreepten cape- vormig geronden schouderdoek met smal uit- loopende sjaaleinden, in 't midden een zeer aparte zwart-witte das, rechts boven een omslagdoek, die door de bijzondere verwerking van bet bont een chiquen indruk maakt en door den kleinen „monnikskraag" en de licht klokkende afsluit-ruches zich uitstekend leent om op avondpartijen gedragen te worden. Een doek als deze verdient nog des te meer aanbe veling, omdat hij den gestyieerden vorm heeft, waarvan beweerd wordt, dat hij „eeuwig1' is; in ieder geval dus kan hij jarenlang mee zon der te verouderen. R. Ontstemming, groote, vreeselijke ontstem ming heersehte in het mooie, snoezige nestje, het „Sunny Home", dat de talentvolle jonge schilder voor zich en zijn lief vrouwtje had ingericht. Neen, vandaag was het geen Sunny Home"! 't Was een oord van storm en orkanen, het eerste onweer was losgebarsten boven bet koes terend huisje, en in haar boudoirtje pruilde, snikte mevrouwtje, terwijl hij mismoedig in het atelier ijsbeerde, en zich zelf den onhan- digsten aller echtgenooten schold. Maar toch, en hij wierp zijn zooveelsten si garet tegen den grond, en trapte er nijdig op Gelijk had hij toch, Mla zijn kleine domme Mia, was nu precies een week lang iederen avond met hem uit geweest, opera, dancing, concert, comedie, bios, 'n bal, 't was teveel, lederen avond en nu op Oudejaarsavond wilde ze een groot réveillon medemaken en dansen dansen. En nog geen week tevoren, had ze ln zijn armen gelegen en hem zoo'n groot heel groot geheim toevertrouwd. Oudejaarsavond en dat geheim Oudejaarsavond voor het eerst in 't eigen home Ze was niet sterk zijn kleine Mia, ze bruiste over van levenslust, en vitaliteit, maar, och, ze was zoo tenger, zoo fragiel. Ze zag al zoo moe, en hun goeden huisvriend, de dokter, had zoo waarschuwend zijn vinger voor haar grappig ondeugend neusje heen en weer bewogen. „Voorzichtig, kindje, voorzichtig". En nu dit. Een diepe zucht ontsnapte Lou. Maar nu flink zijn, doorzetten, 't was toch haar bestwil. Hij, de stoere, immer zoekende werker, is niet zoo mondain, had niet zooveel behoefte aan verstrooiing, en wereldsch vermaak. Z'n atelier, z'n werk, en daar in een laag stoeltje zijn goudlokkig vrouwtje, wier kopje zoo lichten kon tegen de oude tapijten, waar mede de muren behangen waren. Dan was hij gelukkig, en met dat zoet, zalig geheim, tusschen hen, haast volmaakt geluk kig. Peinzend ijsbeerde Lou heen en weer, heen en weer. Verzette een doek, lichtte een kleed op, dat een studie verborg, om eindelijk stil te houden bij een groote onvoltooide schets, Madonna met Kindje. O, hij had 't als in nauwelijks bedwongen kunstenaarskoorts, in de extaBe van het over weldigende nieuws, ontworpen. De gulden lokken, het zuivere ovaal in het gelaat, de lange wimpers, die nauw de stralende blikken verborgen, de zoete lach om 't mondje, 't droeg wel de trekken van zijn kleine aange beden vrouwtje. En daar in die armen, tegen heur hart, een wlehtje met nog onuitgesproken trekken. Dit zou hij het laatste schilderen als Een snik welde naar zijn keel. Zijn vrouwtje, zijn madonna-vrouwtje. Och, kon hij het haar kwalijk nemen, zoo jong, zoo mooi, zoo levenslustig. Wat had hij dan nog gewild, dat ze nu schuw als een huis poes in een hoekje van het atelier zou zitten, in afwachting der komende gebeurtenissen. Nu ineens met alles afgerekend hebben K-en dat ging niet. Langzaam zou Mia wel deeglijker en rustiger worden, maar, zooals nu, moest bij haar dat niet opdringen. Hij de sterke, de flinke man moest leiding geven maar niet tiranniseeren. Zijn onervaren geweten van jong echtgenoot noemde hem schuldig. Zoo stond hij en keek naar ziju schets, met het mooie afgewerkte Madonnakopje. ,,Mia", madonna, Mia'', 't klonk zoo lief, 't Italiaanscb was hem nog bij gebleven uit zijn studietijd. „Mia, kleine Mia", zacht piepte de dehr van het atelier. Lou hoorde het niet, ln gedachten verzonken meer en meer bij 't blonde figuurtje, dat hij hopeloos snikkend boven had achter gelaten Vermoeid zonk hij neer op een lage bank vlak voor de schets. De op het schilderstuk gerichte lamp liet het verdere van het atelier ln het duister. Mia, zijn vrouwtje, met diep berouw in de rood geweende oogen, ln angstig weifelende houding, kwam zachtjes nabij- Lou hoorde het meten Mia? Ah, bijna was een luide kreet haar ontsnapt. Ze keekkeek en toen werd de nevel als opgetrokken. Ineens werd in haar geboren wat iedere vrouw die Moeder wordt, als hooge bege nadiging des hemels ontvangt. De helderziendheid, het Plichtsbesef der vrouw, die waarachtig liefheeft, de offergeest der wordende moeder. Zij zagzag de trekken der Madonna, zag zich zelve als in een spiegel. Maar zij zag meer, zag het aureool dat het heilig moeder schap om elke vrouw weeft, zag wat Lou jn haar, zijn vrouwtje, in haar de moeder van zijn kind wilde zleu „Zoo lief heeft hij mij!" „Lou", haar stem brak In een snik. Lou ben ik dat en Voor hij haar op kon vangen, lag ze naast hem, de handen gevouwen in stille beschou wing van het werk, waarin de kunstenaar ge loof, hoop en liefde had nedergelegd. „Mia, madonna, Mia". Zacht legde zijn band zich op haar hoofdje. Maar zij trok die hand omlaag, legde ze tegen haar wang, kuste ze in devote overgave. Déér, een klank, nog een, nog een, altijd meer, 't was, als juichte het klokkenspel: Oude jaar, geluk, liefde en vrede. Hij trok haar tot zich, hooger in zijn armen, aan zijn hart. „Lou vergeef". Mia, Mia, mijn vrouwtje, klein moedertje. ,Zalig, Zalig Nieuwjaar". P a r ij s, 23 December. Voor een eenvoudig toilet in de ochtenduren leent zich bij uitstek een petit tailleur, effen of fantasie, meest in de grijze of bruine tinten, gegarneerd met geschoren bont, waarbij vooral astrakan in aanmerking komt. Sobere découpes versieren de eenvoudige lijn van zulk een toilet, waarvan de rok van on deren iets ruimer uit loopt. Een blouse ln een an dere tint, wit, Ivoor of bleek rose vervolledigen zulk een costuum. Over het algemeen kiest men voor die blouse 't genre chemisier, Men fleurt ze graag op met een fou lard, nonchalant onder het korte jaquette ge knoopt; de slippen kan men van voren of van achteren laten hangen. Bij zulk een costuum draagt men bij voorkeur 'n heel eenvoudig kapje van daim, vilt, of flu weel in dezelfde nuance als het toilet. Verschillende stoffen komen voor zulk een costuum ln aanmerking: al de gemengde wollen stoffen, die zulk een groote verscheidenheid iii dessins en tinten bieden, of al de aardige jerseys, die zoo sterk aan zekere soorten tweeds herinneren. Op te merken valt intus- schen hierbij, dat tweeds, vergeleken bij vo rige seizoenen, wel wat op den achtergrond geraken. Het hierboven weergegeven model is ge. dacht van grijs fantasie jersey. Sierlijke dé- coupes versieren den rok en het korte ja quette, dat warm gegarneerd is met grijs bont, dat als een sjaal om den hals sluit. Paramen ten van hetzelfde bont en een recht ceintuur van glanzend zwart, voltooien het keurige toilet. HELLENEN ■'"Stf DU EEN Z'N DOOD,..,de vellenkoopuneio maaklt. goede Balken na die Kerstdagen,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1930 | | pagina 6