DE VOETBAL-COMPETITIE. Pflpn K. N. V. B d. p. c. R. K. FEDERATIE. w*i*1» ma2 A MAANDAG 5 JANUARI I93Ï) AFDEELING I. Ajax en Z. F. C, winnen beide. H. B. S. EN EXCELSIOR SPELEN GELIJK DE UITSLAGEN. DE WEDSTRIJDEN. V. U. C.Stormvogels 34. H. F. C.—D. F. C. 1—4. Z. F. C-—H. D. V. S. 3—1. AFDEELING II. Blauw Wit speel met K. F. C. gelijk. V. S. V. VERLIEST VAN A. D. O. DE UITSLAGEN. DE WEDSTRIJDEN. Blauw.Wit—K. F. C. 1—1. V. S. V.—A. D. O. 1—3. TWEEDE KLASSE AFDEELING III. P. E. C. VERSLAAT GO AHEAD. DE UITSLAGEN. AFDEELING IV. LONGA WINT VAN M. V. V. DE UITSLAGEN. AFDEELING V. Goede prestatie van M S. C. FRISIA WINT OPNIEUW VAN BE QUICK. DE UITSLAGEN. EERSTE KLASSE E. D. H. L. verliest een punt in Gouda. T. IJ. B. B. DOOR H. B. C. GESLAGEN DE WEDSTRIJDEN. LisseD E. M. 10. Donk—D. H. L. 1—1. in r Menuet van v. Run en Reiter in den ioedr strijd, Zuid-Naderl<wd—Grazer, 'A* i:. - P fiere fele aanval der Hollandsche voorhoede in den wedstrijd, dien hét Zuid-Nederlandsche elftal gisteren te Roermond tegen Grazer A. K. speelde. Fleuren bedreigt den doelman der Oostenrijksche amateurkampioenen. Ajax heeft de moeilijke beurt, die ze gisteren "iet den -wedstrijd tegen 't Gooi in Hilversum te geven had, op uitstekende wijze tot een einde gebracht. De Amsterdammers zegevierden met 5—1, een goede doublure dus van de 4—0 meerderheid, die ze op eigen grond hadden be haald. Z- F. c-> de nog steeds ongeslagen Zaan dammers, gaven hun concurrenten weinig toe en Wonnen thuis met 3—1 van H.D.V.S. In Schie dam was de uitslag indertijd 6-0. Excelsior heeft zich in Den Haag goed gehouden en liet zich op Houtrust door H.B.S. niet kloppen; een ge- IBK spel met 2—2 werd het resultaat. V.U.C. verloor op eigen veld met 3-4 van de Storm vogels, waarmee ze in het eerste treffen met v—4 had gedeeld. Dit is de eerste victorie der Urnuidenaars in een uitwedstrijd. HFC. leed in Hgarlem met 41 de nederlaag van D.F.C. In Dordrecht had de laatste met 2—1 gewonnen. De Verhouding tusschen V.U.C. en H.F.C. bleef on gewijzigd; Excelsior kon een kostbaar punt uit- 'oopen. De stand is nu: EERSTE KLASSE AM. I doelp. gesp. gew. gel. verl. pnt. voor teg.gem Atax Z.F.C. H. B. s K-D.V.S. stormvogels 11 5 «ooi Ptcelsioi V.U.C. fi-P.C. 11 8 2 1 18 11 7 4 18 11 5 S 3 13 10 4 2 4 10 11 3 5 3 11 11 2 5 4 9 11 3 2 6 8 10 2 3 5 7 10 2 2 6 6 10 1 4 5 6 1.63 1.63 20-23 1.18 22-18 1.- 23-24 1.— 13-17 0.81 20 - 26 0.72 23-30 0 70 22 - 34 0.60 10-24 0.60 Eerste klasse. z- F. CH. D. V. S. 3—1; V. U. C.—Storm vogels 3—4; H. B. S.—Excelsior 2—2; 't Gooi— Aiax X5; H. F. C.—D. F. C. 1—4. T> Tweede klasse. Hollandia—H. E. C. 1—2: W. F. C.—A. F. C. ZeeburgiaAlcm. Victr. 53; D. E. C. lu-Frisia 1—3; B. F. C.—Baarn 0—3; V. V. A öPartaan 21; VeloxBloemendaal 9—0. Derde klasse. Hortus—Meteoor 3—2; Assendelft—D. J. K. KennemersQ. S. C. 71Z. N. C.Rapi- mtag 3iAmsvoorde—Holland 2—3; O.V.V.O olewyckers 6—1. Vierde kiasse. Zaandijk—Swift 0—0; A. D. W.Furmerstevn t. I. W.—Electra 3—1; s. C. A.—W. M. S. i—3; Neerlandia—Halfweg 1—4; Quick—T. D. O. Soest—Wilh. Vooruit 0—5; s. D. Z.—A. P. w- C. 2—i; Elinckwyk—Laren 4—2. Reserve eerste klasse. Hilversum II—E.D.O. IX 0—0; Stormvogels II— Blauw Wit II 1—2; R.C.H. II—Z.F.C. II 4—0; Ve doelverdediger der Zuid-Nederlanders in actie bij een aanval van Graz. A.F.C. II—H.F.C. II 2—3. Reserve tweede klasse. Alcm. Victr. II—D.E.C. II 0—0; Ajax III— V.s.v. II 3—2; Volew. II—Velox II 1—1: Baarn II—Hilversum III 1—7; H.V.C. II—Rapidltas IÏ 3—4; U.V.V. II—'t Gooi II 4-4. Reserve derde klasse. Q.S.C. IIOosterpark II 5—2; Alcm. Victr. III Spartaan III 22; Meerv. IIE.D.W. II 60; Blauw Wit IV—W'meer II 3—0; Ahrends II— S.D.W. II 3—1; Swift II—D.W.S. II 1-5; O.D.E. II—Amstel II 1—3; Zeist II—B.F.C. II 0—2; 't Gooi III—Voorw. II 2—2. Het gladde veld was oorzaak dat aan beide zijden verschillende aanvallen onbenut bleven. Toch werd er vry vlot gespeeld met vooral by de gasten zeer goede momenten. Vry spoedig na het begin profiteerde Klein van de modder door een bal, welken v. d. Waard wegsloeg en in de spoeling bleef steken, in de touwen te deponee- ren. (10). Hierna kreeg Stormvogels een groot overwicht en ontplooide een vry goed sluitend samenspel. Het regende schoten op de Haagsche veste, waarvan er een tweetal doel troffen, t.w. een diagonaal schot van Groeneveld en een on verwacht sohot, van vry grooten afstand van den reehterlialf Essern (12). Steeds kwamen de IJmuidenaren terug en alleei) met de grootste krachtsinspanning wist het Haagsche achtertrio erger te voorkomen. Tot tweemaal toe werd de Haagsche doelman met bal en al over de lyn geloopen, doch in beide gevallen gaf de scheids rechter een vryen trap tegen de gasten. Even voor rust dachten we de Hagenaars te zien sco ren, doch het schot van P. Hendriks vloog lang3 den doelmond. Het was echter uitstel van execu tie, een halve minuut voor tyd gaf van Gelder een pracht-voorzet, wel miste het binnentrio den bal doch de toeloopende Folkers kreeg het leder te pakken en bracht de partyen op gelyken voet (2—2). In de tweede helft waren de gasten veel actie ver en kreeg V.U.C. by wyze van spreken geen been aan den grond. Tot viermaal toe gaf de voorhoede der gasten zeer fraaie kopballen, waarvan de Haagsche doelverdediger er twee op goede wyze verwerkte, doch waarvan de twee andere den Stormvogels een tweetal doelpunten op leverden, beiden door Prins. Een tijd lang werd op het middengedeelte van het veld ge speeld totdat een snelle doorbraak de ontvan gende vereeniging succes bracht na een doelwor- steling, waarby een der V.U.C.'ers het leder uit een kluwen beenen grabbelde en onhoudbaar inzette (34). Vlak hierna weerklonk het eind signaal. H. B. S.Excelsior 22. De thuisclub liep hard van stapel en ontwik kelde een goed sluitend samenspel dat echter veelal te ver werd doorgevoerd om succes te brengen. De verdediging der gasten, met Hooge- steger als de beste, kreeg het direct hard te verantwoorden doch was in puike conditie. Toen v. d. Berge een diagonaal schot loste en de bal buiten het bereik van Bund op het doel aan- suisde, voorkwam de bovenlat een dreigend doel punt. Aan de andere zyde kreeg ook Mul eenige gevaarlyke schoten te verwerken telkens na keurig samenspel van Manssen, van den Ende en Bouter. Op zeer verdienstelylce wijze wist de Haagsche doelwachter de moeilykheden te over winnen. Steeds was de thuisclub het gevaar- lykst doch het schieten der zwarthemden liet te wenschen over, terwyl bovendien voor doel ge treuzeld werd. Aan beide kanten bracht een hoekschop een haohelyk moment doch de ver dedigers bleven meester van het terrein. H.B.S. kreeg hierna wegens optreden van Grobbe tegen Ophorst een strafschop te nemen, een beslis sing welke o.i. nog al aanvechtbaar was. Ver metten zette hem in een doelpunt om. Kort voor rust sloeg Mul een hard schot van Maas kant over de hoofden van enkele toestormende tegenstanders weg. waarby Arntzenius het leder met de hand speelde; de toegekende strafschop werd door Mul op schitterende wyze corner ge stompt. Veel geluk had de bezoekende vereeni ging niet want alhoewel H.B.S. het laatste kwartier van de eerste helft vrywel geheel was ingesloten en een legio schoten op het H.B.S.- doel werden afgezonden, bleven doelpunten uit. De tweede helft begon met een sterk overwicht van H.B.S. De voorhoede combineerde keurig en telkens werd de halflinie van Excelsior glad ge passeerd. Voor doel was het echter ook nu weer mis. Eenmaal gaf Van Romondt een hard schot, juist toen Bund was uitgeloopen. Hoogesteeger kopte het Ieder schitterend uit doel, terwyl even daarna dezelfde H.B.S.'er op enkele meters om open goal miste. Uit een goed aangegeven bal van P. Schoorel zag Ophorst kans den stand op 20 te brengen. Eindelyk had Excelsior succes door Maaskant die by een algemeen opbrengen onhoudbaar scoorde (21). Binnen de minuut was Mul ten tweede male gepasseerd, toen de achterhoede der Hagenaars weifelde en Mul uit liep doch den bal miste, Bouter trapte het leder in het leege doel. De laatste vyf minuten werd hard om de leiding gestreden, zonder verder resultaat. Beide ploegen verschijnen met één invaller. De Dordtenaren nemen spoedig het spel in handen. Het schieten der D.F.C.-ers is niet slecht, doch V. d. Meulen voorkomt voorloopig goals. Nadat eenige ongevaarlijke aanvallen der H.F.C.-ers zyn afgeslagen, opent Ruisch voor D.F.C. de score met een fraai schot van grooten afstand (0—1). D.F.C. blyft sterker doch slaagt er vooi de rust niet meer in den nationalen doelman te passeeren. De H.F.C.-ers weten ook na do hervatting zich niet boven het middelmatige te verheffen. Het betere spel der Dordtenaren wordt nu ook productiever. Dit duurt echter toch nog 20 minuten. Dan vergroot Slechers den voorsprong en heeft vervolgens Webster met een fraai schot eveneens succes (03). Het ■pel raakt dan weer verdeeld. Het loopt reeds aardig naar tyd waneer Kruyt eindelyk tegen- scoort (1—3). Van den aftrap neemt Ruisch dan den bal mee en slaagt er in v. d. Meulen voor de vierde maal te passeeren. D.F.C. wint alzoo verdiend met 4—1. H.D.V.S. had reeds na enkele minuten door v. d. Griend succes (0—1). Dit inspireerde de Zaandammers blykbaar, want eenige gévaarlyke bezoeken werden aan het Schiedamsche doel ge bracht, doch De Bruyn c.s. lieten zich niet ver schalken. Langzamerhand begon H.D.V.S. te do- mineeren, doch de Zaandamsche verdediging was het best op dreef van de heele ploeg, terwyl ook het schieten der Schiedammers te wenschen over liet. Er waren kansen gemist die zeker had den moeten worden benut. Met een O—l voor sprong voor H.D.V.S. kwam de rust. By de her vatting bleken de rollen finaal omgekeerd. Z.F.C. viel direct heftig aan. Snel samenspel met verre trappen naar de vleugels, bracht een besliste Zaandamsche meerderheid en H.D.V.S. werd ge heel teruggedrongen. Succes kon niet uitblijven voor Z.F.C. en na een kwartier was de achter stand dan ook in een voorsprong veranderd, ter wyl later de Zaandamsche aanvoerder met een goed doelpunt den doorslag gaf. Tegen het ein de herleefde de Schiedamsche ploeg, doch 't was te laat. 't GooiAjax 15. Het begin biedt een mooie kans aan de hoofd stedelingen, doch by 'n missen van Cohen schiet Volkers naast. Het vonnis wordt evenwel eenige oogenblikken later toch voltrokken, als dezelfde speler uit een voorzet van Mulders hard inschiet (0—1). Dan komen de Gooiers er beter in en wan neer Van Rheenen een buitenspeldoelpunt ge maakt heeft, wegen beide partyen vrywel tegen elkaar op. Na een strafschop plaatst daarna Wentink schitterend den bal achter Banneveld (I1). Er wordt nu in een snel tempo gespeeld en van weerszijden goed positie- en combinatie spel gegeven. Beide doelen verkeeren beurtelings in gevaar. By een aanval der Ajaxieden scoort Volkers voor de tweede maal (1—2), hoewel in buitenspelpositie. De lat komt den Amsterdam mers nog eens te hulp en daarna is het rusten. In de tweede helft nemen de gasten het spel geheel in handen en spelen een verrassend, goed sluitend samenspel. De combinatie klopt als een bus, waardoor de Gootsche verdediging handen vol werk krygt. Het duurt niet lang, of de score wordt verhoogd door AndriessenJr., die via het been van Hassink den bal in de touwen jaagt (13). Er is eigenlyk maar één ploeg, die speelt, en wel de Amsterdamsche. De Gooiers kunnen aan dit goed getrainde elftal geen noemenswaar- digen weèrstand biedenVan Rheenen heeft dan ook niet veel moeite de score tot 15 op te voeren. Wanneer Van der Meer nog eens doel punt, wordt dit wegens buitenspel geannuleerd. Met onveranderden stand komt daarna onder groot overwicht der gasten het einde. De talrylce zware regenbuien van Zaterdag avond en Zondag maakten de terreinen van Feyenoord en Sparta onbespeelbaar. Het schynt wel, dat het ongunstige weer het speciaal op Rotterdam had gemunt, want de andere wed- stryden zyn vrywel alle doorgegaan. Het succes in deze afdeeling kwam voornamelyk aan de zyde der bezoekende clubs. Edo, dat in 't Gooi met 3I van Hilversum had gewonnen, kon het in Haarlem niet bolwerken en verloor met 20. V.S.V., die in Den Haag met 1—0 door A.D.O. was geklopt, kon ook in den thuiswedstryd geen meerderheid behalen en werd met 31 geslagen. Met Blauw Wit wil het blykbaar nog steeds niet. De Amsterdammers hebben indertyd in Koog tegen K.F.C. met 11 gelyk gespeeld en gisteren wisten de Zebra's het met steun van eigen omgeving niets verder te brengen; ook nu was het resultaat 11. Blauw Wit moet nu de derde positie opgeven aan Hilversum. Evenals in afdeeling I wordt ook hier de afstand tus schen de twee bovenste clubs en de rest steeds grooter. Men zie het staatje: EERSTE KLASSE Aid. IL doelp. gesp. gew. gel. verl. pnt. voor teg. gem I eflenoorö -Sparta 11 9 1 1 19 38-13 1.72 11 7 2 2 16 22 -11 1.45 Hilversum 12 6 - 6 12 19-21 1.- Blauw Wil 13 5 2 6 12 21-19 0.92 K.F.C. 12 4 8 6 11 22-27 0.91 E.D.O 11 4 I 6 9 15-20 08L A.D.O. 11 5 6 10 22 - 25 0.90 K.C.H. 11 4 1 6 9 23-27 0.81 V.S.V. 12 4 1 7 9 18-23 0.75 H.V.V. 10 3 1 6 7 15-29 0.70 Eerste klasse. Sparta—H. V. V. n.g.V.S.V.—A.D.O. 1—3; Feyenoord—R.C.H. n.g.; Blauw WitK. F. C. 1—1; E. D. O.—Hilversum 02. Tweede klasse. Hollandlaan—V. O. C. 2—4; O. D. S.—C. V. V. 1—3. Derde klasse. ZeemeeuwenA. S. C. 30; H. v. H.Naald wijk 1—I. Vierde klasse. Leidsche BoysBodegr. 1—4; Waddlnxveen— H. D. V. 5—0; R. D. M.'s-Gravenzande 23; S. F. C.—S. E. P.. 4—2. Reserve tweede klasse. H. V. V. Ill—V. U. C. II 0-3; H. B. S. III— S. V. V. II 4-2; A. D. O. II—Fortuna II 5—0; Quick II—B. M. T. II 5-3. Reserve derde klasse, A. D. O. Ill—Delft U 3-4. Ondanks de ongunstige weersomstandigheden was er vry veel belangstelling voor deze ont moeting. Blauw Wit had Schindeler weer in hef doel, maar miste Lietzen, voor wien Peters inviel. Damman stond op de middenvoorplaats, terwyl de Boer weder de spilplaats innam. Het veld was door den regen vry glad geworden, maar dit bleek voor de Koog aan de Zaners geen bezwaar. Deze robuste spelers konden zich, alle theorieën ten spyt, goed staande houden op het drassige veld. Blauw Wit maakte er ook nu, ondanks de in de opstelling aangebrachte veranderingen, niet veel van en slaagde er niet in tegenover het svsteemlooze spel van K.F.C. een party te geven, die daarboven stond. Wel was nu en dan te mer ken, dat de Zebra's meer verstand hebben van voetbal, maar hun spel was toch zoo zwak, dat zy tegen het volhardende man-op-me n-werk van de Zaandykers niet opgewassen bleken. Blauw Wit liet zich door haar tegenparters intimidee- ren in plaats van tegenover hun spel een methode toe te passen, waarbij techniek en_ inzicht hadden moeten zegevieren. Het lust ons niet dezen stryd, die van een goeden voetbalstrijd niet veel meer dan een parodie was, in details te beschryven. Er werd stevig gespeeld. Met de rust was de stand nog 00. Daarna pakte men van beide kanten wat feller aan. Gemakkelijker werd het er niet op en ook het publiek roerde zich terdege. Nadat een hoekschop op het Blauw Wit-doel was genomen, waaruit de Boer den bal, die zeer zeker zou hebben gezeten, wegkopte, werd een over treding begaan, waarvoor aan K.F.C. een straf schop werd toegekend. Van Wensveen benutte dien en gaf zyn club de leiding (01). Dit doel punt zweepte de Blauw Witten tot groote krachts inspanning op. Delsen, die de eenige was, die na de zware eerste helft nog over voldoende spirit beschikte, stuwde middenlinie en voorhoede op, maar het gaf vooralsnog niets, de achterhoede van K.F.C. bleef onvermurwbaar. Tal van vrye schoppen, ten onrechte 't meest tegen K.F.C. werden gegeven, maar dit bracht in den stand geen verandering. Eindelyk, vyf minuten voor het einde by Blauw Wit was intusschen Dam man door Sitters vervangen kon Ferwerda een voorzet van Smit benutten en voor den gelijk maker zorgen. Ofschoon K.F.C. er alles op zette en ook Blauw Wit na deze late belooning van haar werken haar beste beentje voorzette, kwam er geen wyziging meer in den stand. E. D. O.Hilversum 02. Het zware veld werkte zuiver spel niet in de hand. Toen E.D.O. zich wat hersteld had, bleek haar aanvalsspel voor de stevige verdediging der gasten weinig problemen te bevatten. Slechts zelden behoefde doelman Meinders er aan te pas te komen. Voorloopig bracht Hilver sum het ook al niet verder dan tot eenige doel- worstelingen. Niet lang voor rust slaagde Kramps er echter in den E.D.O.-doelman van korten afstand te passeeren (01). Na de her vatting trachtte de schotlooze E.D.O.-voorhoede tevergeefs eenig succes te bereiken. Aan den anderen kant bleef de roodzwarte verdediging eveneens meester van het terrein tot de E.D.O.- doelman tien minuten voor tyd den bal by een gemakkelyk schot uit zyn handen liet glippen en de toestormende midvoor der gasten de over winning van Hilversum tot voldongen feit kon maken. (0—2). Iets byzonders gebeurde er hier- na niet meer. Deze wedstryd werd zonder publiek gespeeld naar aanleiding van het molesteeren van scheidsrechter Laarman na den wedstryd V.S.V. —K.F.C. Het spel der Hagenaars was spoedig superieur aan dat der IJmuidensche tegenstan ders. Niet lang na den aanvang passeerde W. Tap één der V.S V.-backs om vervolgens on houdbaar te scoren (0—1). Reeds twee minuten hierna had van Osch den voorsprong met een goed doelpunt vergroot (02). Wel lcwam V.S.V. er hierna wat beter in, doch Quax hield zonder uitzondering de schoten die op zyn doel werden gericht. Nog voor de rust scoorde W. Tap ten derden male voor A.D.O. (03). Na de hervat ting miste de thuisclub spoedig eenige fraaie kansen. Een overtreding wegens hands in het beruchte gebied by A.D.O. werd niet geconsta teerd. Eerst een kwartier voor het einde werd Quax door de Koning gepasseerd (13). De thuisclub zag vervolgens nog kans een straf schop te missen, waarna spoedig het einde kwam met ongewyzigden stand. De HollanriiaanV. O. C. 2—4 Met kort sluitend samenspel wonden ver. schil lende goede aanvallen door die V. 0. C.- ■voorhoede ondernomen- Aan de amdere zijde heeft P, Roest geen geluk, alls zijn keihard edhot nog net wordt corner gestompt. Bij een goed opgezeten Rotterdiaimsehen aanval zet de linksbuiten keurig voor en de toeloopendie rechtsbuiten schiet buiten ibareik vaat Odijk in den lilnikenslbenedenthioek (01). Het ds een aantrekkelijke wedstrijd em trots de noodige valpartijen en moeilijke balcomtrole geeft V. O. C. een fedhrnisdh keurig spel te bewonderen. P. Roest werkt zich door de verdediging heen en schiet op doel. De keeper zendt het schot retour, waarna de bal bij Prins terecht komt, die hard tegen de diektat schiet. De terug kaatsende bal wordt door een der Rotterdam- sche ajdhterspelers dm eigen doel gewerkt (11) Geen twee minuten daarna zendt Ar ie Roest vanaf dé lijn een hoog boogschot op doel em de keeper ziet de bal achter ziiich in het net verdwijnen (2—1). Dit ontmoedigt V. O. C. echter niet en keurig eoimbdneeremd gaat het op het Vlaardfngsche doel af. De rechtsbinnen geeft den bal aan zijn midden voor, die keihard inschiet (2—2). Na de rust dis de Holland!aan direct in de meerderheid em gernimen tijd blijft de bal op de Rotterdflimsiclhe helft. Vooral de limkelbaick en de keeper van V O. C. zijn echter goed op dreef. Tooh krijgt P. Roest en even Hater Arend Roest eemiige opgelegde kan sen, die echter schromelijk gemist worden. Terwijl de Hollandliaan overwegend sterker is, gelukt het den Rotterdammers Odijk twee maal te verschalken (24). En hoe de Vlaardlngers ook zwoegen, zij zien geen kans meer het Roterdiamsche doel te doorbonem. O. D. S.—C. y. V. 1—3 In het begin ging de strijd vrijwel gelijk op, doch hierna kwami O. D. S. geleidelijk aan iets m de meerderfheid, en een doelpunt bleef aan deze zijde dam ook niet lang nit. Niet ont moedigd bleven de Rotterdammers aanvallen, doch die attaques van de Dordtenaren warem gevaarlijker. Voor de rust wisten de gasten even/wel toch gelijk te maken, dank zij een fout vian den Dordtschen doelman. Na die hervatting was mu eens C. V. V. dan weer O. D. S. irn dem aanval. Een doelpunt van de Dordtemarem werd wegens buitenspel geannuleerd. Kont hierna mun C. V. V. de leiding. O. D. S. zat intusschen ook niet stil en slecht» op fortuinlijke wijze ontkomt het Rotterdaimsdbe doel eenige mlalen aan door boring. Tegen het einde wiisltem de gia|.®n den voorsprong nog te vergrooten. Met 31 voor C. V. V. kwam het einda. Na afloop van dem wedstrijd, toonden ver schillende Dordtenaren hun misnoegen over de leiding van den scheidsrechter, dia eenige klappen opliep. DE STANDEN. TWEEDE KLAS A. EERSTE KLASSE Afd. V. gesp. gew. gel. vrl. put. v. t. gem. Xerxes 7 5 1 1 11 24—17 1.57 D.H.C. 8 5 1 2 11 27—18 1.38 V.O.C. 8 5 1 2 11 27—20 1.38 Neptunus 6 4 0 2 8 27—14 1.33 Quiiok 9 4 3 2 11 36—23 1.22 TJci .as 9 3 3 3 9 2S—26 1,— Viios 8 2 3 3 7 18—22 0.88 B.M.T. 9 3 0 6 6 14—39 0.67 &t. Hooger 8 1 2 5 4 14—24 0.50 de Holl. 10 1 2 7 4 17—29 0.40 TWEEDE KLAS B. gesp. gew. gel. vrl. pnt. v. t. gem. S.V.V. 1 11 7 3 1 17 32—20 1.55 R.F.C. 8 4 4 0 12 28—13 1.50 Fortuina 9 6 1 2 13 27—16 1.44 Gouda 9 5 0 4 10 28—21 1.11 V.D.L. 12 5 2 5 12 23—24 1 C.Y.V. 9 3 2 4 8 14—19 0.88 O.D.S. 10 4 0 6 8 17—26 0.80 D.C.L. 10 2 2 6 6 14—23 0.60 Overmaas 7 1 2 4 4 13—17 0.57 S.V.W. 9 1 2 6 4 11—28 0.44 Een verrassing van Vitesse en Robur. Wat Heracles en Enschedé in Zwolle niet kon den klaar spelen, is ook Go Ahead niet gelukt: P.E.C. bleef op eigen veld over de Deventena- ren de baas en klopte de kampioenen met 10. Tot nu toe kan dus Wageningen de eer voor zich reserveeren, van de leiders te hebben ge wonnen. Heracles blyft intusschen dreigende tweede met èèn punt achterstand, doordat de Aljneloërs gisteren thuis met 3—2 over A.G.O. V.V. de baas bleven. Enschedé daarentegen zakte wat af. De Sportclub leed gisteren een even onverwacht als gevoelig échec in Apel doorn, waar ze zich met 21 door Robur et Velocitas liet slaan, terwyl ze in Twente met 41 had gewonnen. Naast Robur zorgde ook Vitesse voor een verrassing. De Arnhemmers hadden na 9 wedstryden slechts één keer ge wonnen en wel met 30 van Z.A.C. in Zwolle. En nu wil het toeval dat ze in de 10de beurt hun tweede zege behalen en wel weer op Z.A.C., die in Arnhem gisteren met 20 verloor. Wage ningen en Tubantia, die den vorigen Zondag in Hengelo gelijk speelden, stonden nu weer tegen over elkaar, maar dit keer won Wageningen met 41. Z.A.C. zit nu op de onderste plaats. Men zie het lystje: EERSTE KLASSE Afd. HL doelp. gesp. gew. gel. verl. pnt. voor teg. gem P. E. C. 10 7 2 1 16 35-14 1.60 Heracles 10 7 1 2 15 30-18 1.50 Wageningen 10 5 3 2 13 25-18 1.30 Enschede 10 4 4 2 12 24-18 1.20 Go-Ahead 9 5 4 10 28-22 1.11 A. G. O. V. V. 8 4 4 8 19-16 1.- Tubantia 10 2 4 4 8 27—32 0.80 1,'ob. et Vel. 10 3 1 6 7 24-34 0.70 Vitesse 10 2 8 4 16-37 0.40 Z. A. C. 9 3 6 3 11-29 0.33 Eerste klasse. Rob. et Vel.Enschedé 2—1; WageningenTu bantia 41; P. E. C.Go Ahead 1—0; Vitesse Z. A. C. 2-0; Heracles—A. G. O. V, V. 3—2. Doordat het Zuidelyk elftal in Roermond tegen de Grazer A. K. uitkwam en met 22 gelyk speelde bestond het eerste klasprogramma hier slechts uit één wedstryd, die te Tilburg M.V.V. tegenover Longa bracht. Het resultaat wa8 dat Longa won met 2—1. Hier is nu de standi EERSTE KLASSE Afd. IV, doelp. gesp. gew. gel. verb pnt. voor teg. gem P. S. V. 11 9 1 1 19 51-18 1.72 N. A. C. 10 6 3 1 15 29—21 1.50 N. O. A. D. 11 7 1 3 15 32-14 1.36 Willem 11 10 4 2 4 10 32-35 1,— M. V. V. 10 3 2 5 8 19-22 0.80 Eindhoven 10 3 2 5 8 20-30 0.80 B. V. V. 8 9 2 4 6 27—29 0.75 Longa 11 4 7 8 21-40 0.72 ie Valk 11 3 1 7 7 23-36 0.63 Wilhelmina 8 2 6 4 13-20 0.50 Eerste klasse, Longa—M.V.V. 2-1, Mogelyk heeft M. S. C. gisteren eenigszins ge profiteerd van de ongewone weer- en terrein- omstandigheden. niettemin hebben de Jongste Meppeler eerste klassers een kranige prestatie geleverd door op de 40 nederlaag in Leeuwar den thans op de club van dien naam een gelyk spel (33) te bevechten, en daardoor een zeer kostbaar winstpunt te veroveren. Eenerzyds hebben de Drenten hun voorsprong op Friesland door dit resultaat aardig verbeterd hun voor sprong bedraagt thans twee punten en aan den anderen kant is Leeuwarden's positie als mogelyke concurrent van Velocitas nog weer verzwakt. De Noordelyke kampioenen maakten een vergeefsche reis naar Leeuwarden, aange zien het Friesland-terrein werd afgekeurd, doch het tweede Groningsch—Friesche treffen, dat in het Be Quiek-stadlon plaats vond, kon doorgang vinden. Evenmin als op de Wilhelmina-baan kon Be Quick er thans in slagen, van Frisia te win nen. De laatste heeft dóór de 21 zege haar puntental op 7 gebracht, hetgeen én Achilles, én Be Quick, dat de laatste maand constant heeft verloren, steeds nwww betrekt rond de onderste plaats. Men sie bet staatjes doelp. gesp. gew- geu verb pnt. voor teg. gem Velocitas 8 7 1 15 34—10. 1.87 Veendam 12 8 2 2 18 38-15 1.50 Leeuwarden 11 6 2 3 14 40—21 1.27 Alcides 10 5 5 10 25-27 1.— G. V. A V 12 5 1 6 11 29-38 0.91 Frisia 8 3 1 4 7 14-28 0.87 lie-Quick 12 4 2 6 10 25-24 0.83 Achilles 10 4 6 8 22 26 0.80 M.S.C. 10 2 1 7 5 17-35 0.50 Friesland 9 1 2 6 4 15-35 0.44 Eerste klasse. Friesland—Velocitas n.g.; M. S. C.Leeuwar den 3—3; Be Quick—Frisia 1—2. In deze afdeeling konden vier van de vyf uit geschreven wedstryden doorgaan. Alleen het veld in Loosduinen werd afgekeurd, zoodat de ontmoeting tusschen G. D. A. en Graaf Willem moest worden uitgesteld. De resultaten der ove rige kampen houden eenige verrassingen in. Het is D. H. L., die in Delft met niet minder dan 60 van Donk had gewonnen, niet gelukt in Gouda eveneens een meerderheid te verkrygen; de Donkenaars slaagden er ir met 1—1 den kam pioenen een punt afhandig te maken. T.IJ.B.B., die boven aan de ranglyst troonde, kon het op eigen veld tegen H. B. C. niet bolwerken en verloor met 4—6. Dit alles was koren op den molen van Leonidas, die in Rotterdam met 52 over S. -J. C zegevierde en nu evenveel punten, bezit als T. IJ. B. B. De spanning in den stryd om de bovenste plaats is er nu eerst recht in gekomen. Wel staat D. H. L„ die de Haarlem- sche Boys de leiding weer ontnam, er wat be ter voor, dank zy de twee meer gesepelde wed stryden die vier doelpunten opbrachten, maar by nadere beschouwing van de ranglyst valt te constateeren, dat het drietal ploegen, dat de kopgroep uitmaakt, momenteel evenveel verlies- punten telt Ook in zake de bezetting van de on derste plaats, is er spanning. Gisteren stonden twee der clubs, die hiervoor in aanmerking ko men, in Lisse tegenover elkaar. Deze ploeg wist D. E. M. met 10 te slaan en wordt nu door de Beverwykers aan het sluithek afgelost. Men zie het staatje; R.K.F. EERSTE KLASSE E doelp. gesp. gew. gel. verl. pnt voor teg. gem D. H. L. 11 7 3 1 17 49—14 1.54 Leonidas 9 5 3 1 13 32-16 1.44 T. Y. B. B. 9 6 1 2 13 51-31 144 G. D. A. 9 3 4 2 10 15-16 1.11 fl. B. C. 9 4 2 3 10 22—24 1.11 S. J. C. 10 4 1 5 9 32-37 0.90 Donk 9 2 3 4 7 12-20 0.77 Graaf Willem 8 2 1 5 5 16-28 0.62 Lisse 10 3 7 6 16-50 0.60 D. E. M. 10 1 2 7 4 19-28 0.40 Hard is er door de beide ploegen gestreden om van de onderste plaats weg te blyven, dat sprak uit dezen geheelen wedstryd. De eerste aanvallen zyn voor Lisse, die evenwel geen re sultaat opleveren. Daarna gaat het spel vlug op en neer. Na een kwartier moet de midhalf van Lisse, Kortekaas, het veld verlaten wegens een knieverstuiking. Zyn plaats wordt ingeno men door C. v. d. Zwet. Door W. Buschman slaagt Lisse er dan na een half uur in de leiding te nemen (1—0). Ofschoon de keepers beiden druk werk krygen, komt er in de eerste helft geen verandering meer in den stand. Na de her vatting komt D.E.M. dadelyk geweldig opzetten. Eerst na tien minuten slaagt Lisse erin zich uit de belegering los te werken. Spoedig heeft dan een der Lisse-aanvallen succes door J. V. Diest, maar tegelyk met het maken van het doelpunt fluit de scheidsrechter wegens buitenspel. D.E.M. wordt weer sterker, zoodat Lisse zich voornamelyk op verdedigen gaat toeleggen en met succes. En terwyl byna het geheele elftal der Beverwykers op de Lisse-speelhelft staat., volgt een plotselinge doorbraak der Lisser voor hoede en rent W. Buschman cp het doel af, hy scoort, maar scheidsrechter Wit- berg heeft reeds weer voor buitenspel gefloten,- zoodat ook dit doelpunt geannuleerd wordt. Den overigen tyd gaat het spel gelyk op en neer en zoo komt het einde met een zwaarbevochten zege der Lissenardn. D.H.L. wenseht met den wind in den rug aan te vangen. Na eenigen tyd van op en neergaand spel, loopt de Donk-doelman te ver uit, en een D.H.L.-voet plaatst den bal in het verlaten doel (0—1). Donk geeft zich niet gewonnen, ook de Delftsche doelman krygt gelegenheid zyn talen-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1931 | | pagina 7