I A Fin DAGBLAD VOOR SCHIEDAM OMSTREKEN. I Dic pa, kunt U dagen Ru beter wachten - "A 'A I STADSNIEUWS DE KIEZERSLIJST 54s ite JAARGANG OIN Si>AG 24 FEBR UARI 1931 laliS iTtocU bctec ®Ct op i H<f. 15SBÏ BUREAU - KOEMARKT 4, SCHIEDAM TELEFOON INTERCOMM. 68085 DIT NUMMER BESTAAT UI7 TWEE BLADEN Ver. van den h. vincentius VAN PAULO stationsplein „ft U U« *a- Ook A otttvaogeo, geope»4 vao de ook P«f'e koopje" bi>l° k ïls opeoioa" wcl'SC jalieo bteoae" NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS UIT KETHEL i ABONNEMENTSPRIJS van do NIEUWE ^ch-:iEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco p Vooruitbetaling et drie maanden 3.25; per maand 1.10; Cer week 25 cents. bezorging franco per post bedraagt de a^onnementsprüs per drie maanden 3.75, bil vooruitbetaling. LOSSE EXEMPLAREN zön steeds aan ons kireau Koemarkt 4 verkrijgbaar k S cents NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Per etuk. POSTCHEQUE- en GIRODIENST No. 81440. De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt! Voor 1—6 regels 1 elke regel meer 25 ets. Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarlet. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor Liefdadig heidsadvert. worden geen contracten afgesloten Kabouter-advertentiën5 regels 0.50; 10 regels ƒ1.—; 15 regels ƒ1.50. -bil vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve men bij te voegen. G'aÜS.Ongevallenverzekering 500.- bij overlijden door een ongeval; 500.- bij verljes van beide handen, voeten of oogen^ 250 by verbes van eenals eenmaal per maand in dit blad worden afgedrnkt. vi*ger; 50.- bij verlies van twee voorste ledematen alle vingers van een hand; 25.- bij verlies van eiken anderen vinger. Algemeene vergadering Gisteravond, op den eersten Maandag in de basten, Meld da Vereeniging van den H. 'hcentius van Paulo in het Vereenigings ^ebouw aan de Lange Haven wedeTom haar aUijksche algemeene vergadering. Na de geestelijke lezing en vaststelling der ö°tulen van de vorige vergadering, heette de j°°rzltter van den bijzonderen Raad de heni' T. J. Melchers de aanwezigen, onder wie p hoogeerw .heer Deken en de zeereerw. heeren pastoors der stad, alsmede afgevaardigden van 'aardingen en Overschie, welkom. Hij wees er »P dat de instellingen der vereeniging zich ^hrnraal ontwikkelden en volgende maand ds Uitbreiding van het Sint Lidulnagest'.eht zal ^llhnen worden aanbesteed. Met zorg vervulde vooi-zitter het feit, dat ondanks den groei Vao de stad het ledental der vereeniging, hel "antal werkende leden niet noemenswaard toe herrit. Spreker deed een krachtig beroep op alle leden, om voor een flinke uitm-eiding van "et ledental het hunne bij te dragen. Bij afwezigheid van den secretaris, den heer Biademan, wegens ongesteldheid, bracht de aeer Adr. Zoetmulder het jaarverslag uit. Door de conferenties werden bezocn: 93 ge. a'hnen. Aan ondersteuning werd uitgegeven 3750. Het aantal leden nam met 2 toe en ^draagt thans 55. Alleen In de conferentie van de 11. Maagd k^am wijziging in het bestuur. De he»r P Zoetmulder, sinds 1900 secretaris, trad als 2t>odanig af en werd vervangen dosr den heer B. Engering. In de plaats van den heer Jos. ^eijeT, die naar Hlllegersberg verhuisde, nam 06 heer G. J. Vincent het penningmeesterschap °P zich. Het aantal bezochte gezinnen bedroeg in da cbnferentie van die H, Maagd 23 met 108 kinderen; in die van Sint Jan 28; in die van L Vrouw Rozenkrans 30 en in dis van het B. Hart 9. Het Stat Liduinagesticht verheugde zich in Stukke verpleging. Geregeld - moesten ean- dragen worden afgewezen. Verpleegd werden in totaal 202 personen. De uitbreiding welke Zeer binnenkort kan worden tegemoet gezien °oivat o-m. een nieuwe kapel, zusterhuis, oen tra1 e keuken en betere huisvesting voor onge veer 60 verpleegden. tte afdeeltag kinderbescherming kon ge fep, ld haar werkzaamheden voortzetten. Het jüA. begon met 45 kinderen, 22 jongens en 23 hieisjes; het werd gesloten met 48 kinderen, Van wie 26 jongens en 22 meisjes. De heer Arnold Zoetmulder legde zijn functie als voor ster neer en werd opgevolgd door den heer B. V. Kramers. Het aantal personen dat door de afd. Be. lafenissen ter aarde werd besteld bedroeg 30, V'aarvan 23 uit het Stat Liduinagesticht, een Berw. Zuster en 6 particulieren. Het keurig geredigeerde verslag sloot met ten opwekking om te arbeiden aan liet sloffe lijk, maar vooral ook aan het geestelijk heil Van onze armen. Toespraak Pastoor Schaab Hierna hield pastoor Schaab een korte toe- sPraak. Hij wees er op dat enkele jaren ge- '«den in Rotterdam het burgerlijk Armbestuur bloest plaats maken voor Maatschappelijk Hulp- Woon en toen werd ook vastgesteld dat wat kerkelijke armbesturen toedeelden, werd af Setrokken van wat door Maatschappelijk Hulp Woon werd verstrekt. Zeker de gulden van Maatschappelijk Hulpbetoon is evenveel waard als die van een kerkelijk armbestuur of Vin- cenitiusvereeniging. Maar als twee hetzelfde doen, is dat nog niet hetzelfde. Ook nu geldt nog het woord van den Zaligmaker: „Welzalig hij die den arme begrijpt". Als wij ons tredege voorstelden wat en wie een arme is, dan zouden onze Roomsche jongeren wel wat nrter belangstelling voor dit liefdewerk gaan ge voelen. Het bovennatuurlijk motief in ons liefdewerk wordt zoo weinig doorvoeld. Als we levendig voor ons hadden staan, wat de armoe is die we bezoeken, hoe zouden we ons dan anders gedragen! We moeten in den arme Christus zien; in onze vergaderingen beharti gen we de belangen van Christus; bij al onze liefdewerken is de behoeftige: Jesus Christus zelf. Dat moeten we ons levendig voorstellen en laten we eerst vooral aan onze jongeren voorhouden. Het menschelijke element moet weg; het bovennatuurlijke moet er voor in de plaats. Het zit niet in het vele geven; het is de liefde diie de verdiensten maakt, de liefdfe tot den arme, de liefde tot Christus in den arme. Uw roeping als Vincentiaan moet ge weten te beantwoorden door uw voorbeeld in alle omstandigheden. En dan zullen de jongeren, Roomsch even goed als wij, getrokken door ons voorbeeld, zich bij ons aansluiten en het mooie Roomsche liefdewerk evenals wij, beter wellicht dan wij, beoefenen. Beschouwen we in den arme altijd Jesus Christus, en eens zuilen wij het loon ontvan gen, dat Christus zelf ons heeft toegezegd. Na dit korte opwekkende woord, volgde de rondvraag. De hoiogeerw. Deken vestigde daarbij do aandacht op de stichting van een comité van bijstand voor do R. K. werkloozen. Dit comité bedoelt vooral steun aan degenen die niet ge makkelijk zich tot armbestuur of Vincentius- vereeniging richten. De steun betreft vooral kleeding en schoeisel. Hij merkt op. dat er zoovele ongeorgani seerden zijn onder degenen die gesteund wor den en hij hoopte dat armbezoekers er steeds op zullen aandringen, dat men zich organiseere In de vakvereeniging waar men thuis hoort. De collecte bracht 21.67 op. R. K. RADIOVEREENIGING „ST. LIDUINA" Jaarvergadering DOODELIJK ONGELUK 68-jarige arbeider doodgereden Hedenmorgen om twintig minuten voor zeven werd de 68-jarige arbeider M. v. d. M., wonende Nicolaas Beetsstraat 20, op de Westvest, nabij de Kippenbrug, aangereden door een melk- auto, bestuurd door P. K. den B., uit Schie- broek. De man viel tegen den grond en bleef bewusteloos liggen. Door burgers werd hij de woning van tandarts de Groot binnengedra gen alwaar dokter van den Berg geneeskun dige hulp verleende. Het bleek dat v. d. M. een ernstige hoofdwonde had opgeloopen. Pei polditiebrancard is hij naar het gemeente ziekenhuis gebracht, waar hij, zonder zijn be wustzijn te hebben herkregen, is overleden. Volgens verklaringen liep de ongelukkige aan de rechterzijde van de Westvest In de richting van het postkantoor; hij werd dooi den hem achterop rijdenden auto gegrepen toen hij plotseling de straat overstak. De au.to is in beslag genomen voor het politioneels onderzoek. NIET DE JUISTE WEG Toen gisteren de 18 jarige bakker P. v. T., van den Singel, zekeren J. de R., aan de Boer- havelaan om betaling van een klein© schuld wegens geleverd brood maande, antwoordde deze, dat hij daartoe niet ta de gelegenheid was. De bakker maakte zich daarop zoo drif tig, dat hij een ruit van de deur insloeg. Hij verwondde zich daarhij aan de linkerhand en liep een procesverbaal op wegens vernieling. DE B0NDS0RGANI8J.TIE In de bovenzaal van den R. K. Volksbond heeft de Radiovereenitging „St. Liduina" gister avond hiaiar jaarvergadering gehouden onder voorzitterschap van den heer F. J. Vlug. Na de opening en het lezen der notulen deelde de voorzitter allereerst mede, dat bij de viering van het gouden julbilé van de Sin gelkerk, het idee gerezen is, de feest-Hoogmis te doen uitzenden. Wijl de Scfoiedamsnhe ver. eeniging nog een vrije uitzending te goed beeft, had het bestuur in Aimesterdaim daar tegen niet het minste bezwaar, zoodat deze uitzending wel 'n feit zal worden. De excursie naar de K. R. O.-stucUo's te Hilversum, welke vorig jaar gehouden werd, had een dusdanig succes, dat wederom besloten is een dergelijke excursie te orgaia'- seeren naar de nieuwe studio, die op 7 Maart as door den aartsbisschop zal worden inge wijd. Voor deze zomerexcursie moet men zich spoedig opgeven met het oog op de af te huren autobussen. Dit jaar wordt ook weer een April-ac- tie oi) touw gezet. Hoe deze zal worden aan gepakt' is echter nog niet bekend. Evenals in liet vorige radio-seizoen wordt ook wederom een groote propaganda tekst avond gegeven, die echter in hoofd- ^ia.k als propaganda-avond is bedoeld. Aan 'het jaarverslag van den secretaris den heer F G. van Essen ontleenen we, dat het le dental 'in 1930 toenam met 250 leden, terwijl de Radio-gids meer dam 125 nieuwe leden kon r o tccrön Bij gelegenheid van de excursie naar Hilver sum dichtte de voprzitter, de heer F. J. Vlug, een strijdlied voor den K. R. O., welk strijd lied een dusdanig succes werd, dat thans het Sohiedamsiche strijdlied het offioieele strijdlied voor den K, R. O. geworden is en ta gehee» Nederland gezongen wordt. Het financieel vers&g meldt, dat de inkom, sten bedroegen 2912,88 en de uitgaven 2888 36 Gekomen aan het agendapunt: bespreking nieuwe toondsorgauiisatle, zelde de voorzitter, 'lat tegemoet is gekomen aan den wemscli van vele vereeniglngen om meer zelfstandigheid te genieten. De K R O. is een instelling en als zooda.' ulg kon zij geen ondexafdeelingen bezitten. Ook de statuten stonden iedere zelfstandig heid van plaatselijke vereeniging ln den weg. Bij de nieuwe wijziging van de statuten heeft men de kwestie opgelost door iedere plaatse lijke vereeniging zelfstandig te maken. Die veireeniiigltng'en zijn echter verantwoording schuldig aan een diocesanen bond. Deze Is weer verantwoording schuldig aan een Federatie en dtez© aan den K. R. O. De bond bestaat uit bestuursleden van plaatselijke organisaties, de Federatie uit vijf leden uit den Bond ter wijl deze vijf leden ook zitting hebben In het bestuur van den K. R. O. Zoo heeft iedere plaatselijke vereeniging meer medezeggen schap dan voorheen. De bijdragen aan de plaat gelijke vereenigingen worden, in plaats van de vroegere 20 pot. in de toekomst gegeven ta den vorm van subsidie, die telkens aange vraagd moet worden. Het bestuur van St. Li duina" stemt ten volle met de nieuwe statu tenwijziging in. Bij de bestuursverkiezing werden de aftre dende bestuursleden, de heeren F. J. Vlug; H. Wülemse en J. Steyger herkozen. Na do rondvraag volgde de sluiting van de geanimeerde bijeenkomst. De door B. en W. vastgestelde kiezerslijst Ibievat 25.503 namen van kiesgerechtigden voor de Tweede Kamer. Vorig jaar bedroeg dit aantal 22.991. Het juiste cijfer voor Staten en Gemeente raad is nog met opgeteld. Voor Provinciale Staten en Gemeenteraad is het aantal kiesgerechtigden in onze gemeen te vanzelfsprekend minder. Immers om kies gerechtigd te zijn voor de Staten, moet men op 1 Januari 1930 zijn woonplaats in de pro- vinei© hebben gehad, en om kiesgerechtigd te zijn voor den gemeenteraad moet men op 1 Januari 1930 zijn woonplaats hebben gehad ip de gemeente. Van deze 25.503 kiezers voor de Tweede Kamer moeten derhalve voor de Provinciale Staten worden afgetrokken al degenen die na 31 December 1929 in de Provincie Zuid- Holland zijn komen wonen, wat een betrek kelijk gering getal zal zijn; en voor den ge meenteraad moeten van dat cijfer worden af getrokken al degenen die zich, na 31 Decem ber 1929 in onze gemeente hebben gevestigd, ©en getal dat allicht met 3000 niet te hoog is geschat. Het laatst verschenen gemeenteverslag, dat over 1929 geeft als kiesgerechtigd voor de Tweede Kamer 21.381, voor de Staten 21.125 en voor den Raad 20.072. Vorig jaar bedroeg het aantal kiezers voor do Tweede Kamer 22.991. Dat waren dus alle Schiedammers, die op 15 Mei 1930 den leef tijd van 25 jaar hadden bereikt. Die zijn echter nu niet allen kiezer voor den Raad. Im mers van die 22.991 zijn het vorig jaar een aantal uit de gemeente vertrokken, zoodat zij me* meer „gedurende de laatste 12 maanden hunne woonplaats binnen de gemeente had de»'- (art. 1» Kieswet). En bovendien vallen af degenen die van 1 januari 1930 af tot de vaststeling van de kiezerslijst op 22 Februari 1930 in de gemeente zijn komen wonen, weder om omdat men, om kiesgerechtigd te zijn voor den gemeenteraad, een vol kalenderjaar ta de gemeente moet hebben gewoond. AKTEN NAAML. VENNOOTSCHAPPEN Staatscourant No. 37 bevat de akten be treffende de naaml. vennootschappen; Bouw- en exploitatie mij. Corvita, en Handelmij. Cojaco, beide alhier. EEN TRAMHUISJE AAN HET Door B. en W. van Rotterdam is bij den Raad aldaar een voorstel ingediend om een crediet van 3700 toe te staan voor stichting en inrichting van een wachtkamer met dienst ruimte ten behoeve van de R. E. T. aan het Stationsplein alhier. KEURINGSRAAD NATIONALE MILITIE Naar wij vernemen is de heer H. C. J. M. Berkeljon, luitenant-kolonel tit. b.d. wonende alhier, dit jaar weer benoemd tot voorzitter van den Keuringsraad voor de Nationale Mil. voor Rotterdam en Omstreken waartoo ook behoort Schiedam. GERARD C. BEUKERS f Men vestigt er onze aandacht op dat de heer G. C. Beukers, te Oisterwijk overleden, fir mant is geweest van de firma G. J. Vincent en Co., doch nimmer iets uitstaande had met de firma Gebr. Vincent. Reel. S818S 207 AANRIJDINGEN Gistermorgen had op de Overschiescheutraat, nabij den Spoorwegovergang, een aanrijding plaats tusschen een bestelauto van „de Bijen korf" te Rotterdam, bestuurd door A. J. V. aldaar, en een vrachtauto, bestuurd door A J, B. van hier. Van den bestelauto werden de lampen en con koplamp vernield; van den vrachtauto werd de radiateur ingedrukt en werden de vooras en spatborden verbogen. Toen gistermiddag de 15-jarige loopjongen H. K. uit Rotterdam op de Overschiesche straat met zijn fiets den weg overstak werd hij door een auto, afkomstig uit Haarlem, aan gereden. Hij viel tegen den grond, doch kwam zelf met den schrik vrij. Van zijn fiets werd het voorwiel vernield. BURGERLIJKE STAND Aangifte van 2123 Februari GEBOREN; Wilhelmus G., zoon van P. J. Dries en II. C. Brökling, Westvest 70 Fran cis M. T., zoon van M. A. H. van de Laarschot en A. M. de Wolf, Jozef IsraëhV-raat 1 Marie, dochter van J. C. K. Kempe en M. J. Schmidt, Nassaulaan 75 Christina S., dochter van O. H. Staal en W. de Vries, IJsselmondestr. 41 Antonette M., dochter \an N. van der Plas en C. Smeding, Brouwerstraat 37 Johannes, zoon van C. P. van Huiten en S. Pleijsier, AJeidastraat 74 Margarehta W. M., dochter van K. A. Jansen en M. Meulstee, Nieuwstnaat 8 Johanna, dochter van A. G. de Vette en J. Jansson, Brielschestraat 26 Jacobus, zoon van W. Groenendaal en N. Holl, Hellevoetsche- straat 4. OVERLEDEN: A. J. van Dongen 74 jaar, echtgenoot© van J. J. Struijk, Rhoonschestr. 26 C. Keijzer 58 j., echtgenoote van N. van der Lee, Nieuwe Maasstraat 55 H. J. Hill- ma.n 73 jaar, Nieuwe Haven 225, SCHEEPVAART SCHIEDAM, 23 Febr. Vertrokken: Portu- geesch s.s. Cassequel, naar Rotterdam; Joego- Slavisch s.s. Avala, naar Rotterdam; Eng. s.s. Llanstephan Catle, met stukgoederen naar Hamburg; Deensch s.s. Danmark met stuk goederen naar Japan via Duinkerken; Deensch m.b. Fionia, met stukgoederen naar Bangkok via Antwerpen. SCHIEDAM, 24 Febr. Aangekomen: Eng. S3. City of Shanghai, met stukgoederen van Hamburg in de Wilhelminahaven. SCHIEDAM, 24 Febr. Vertrokken:. Urageesch B3, Onrat, naax Sandesford. R. K. STAATSPARTIJ Vergadering van het bestuur Kapitalisme; Jeugdorgani satie; landellijk verband van R. K. Gemeenteraads leden Zaterdag 21 Februari hield het Partijbestuur der R.K. Staatspartij een vergadering in üe Parkhotel te Amsterdam. Met kennisgeving van verhindering waren afwezig de heeren De Bruijn (Dag. Van Hout (Den Bosch), Van Berckel (Leiden) en ter Steege (Overijsel). De overige bestuurs- leden waren aanwezig. 1 Van de ingekomen stukken 7.\3 in dit kort verslag vermeld de uitnoodiging van het Be stuur der Unie van R.K. Studentenvereemgin- gen in verhand met eene internationaal te organiseeren vredesactie. De voorzitter, mr. Goseling, deelde mede, dat het Dagelijksch Bestuur deze uitnoodiging heeft aanvaard, en dat door hem en den Partijsecretaris de ender leiding van den R.K. Vredesbond voor dat doel gehouden bijeenkomst werd bijgewoond. Het p B hechtte daaraan zijn volle goedkeuring. '2. De voorzitter deed daarna eenige mede- deelingen namens het D. B. over de werkzaam heden der verschillende commissies (Cie. voor Sociale Kamer, Indische Cie., Kiesreglement Cie.), over do voorbereiding van de Partijraads- vergaderingen en van de a.s. Amersfoortsche Bijeenkomst. Als inleiders over het te behan delen onderwerp (Kapitalisme) zullen daar op treden de heeren ir. M. Bongaerts, prof. dr. W. Pompe en pater dr. G. Vrijmoed O.F.M. Ook werd medegedeeld dat het D. B. naar aanlei ding van een desbetreffende vraag op de bijeen komst van R.K. Gemeenteraadsleden (zie punt 8) overweegt eenige centrale propagandaleiding te geven voor de gemeenteraadsverkiezingen, in gelijken geest als voor de Provinciale Staten verkiezingen werd voorgesteld. (Zie punt 4). 3. Hierna werden behandeld de ter goedkeu ring voorgedragen reglementswijzigingen van de Rijkskieskringorganisaties Leiden, Zeeland, Gelderland en Limburg. Prov. Statenverkiezingen. 4. Een voorstel van het D. B. om ten behoeve van de propaganda voor de Provinciale Staten verkiezingen eenige algemeene politieke richt lijnen te geven, werd aangenomen. Een ont- werp-circulaire, samengesteld aan de hand van eene enquête daartoe ingesteld bij de Katholieke léden van Gedeputeerde Staten, werd goedge keurd. Deze gegevens zullen ook verwerkt wor den in den vorm van eenige vlugschriften, welke door de centrale partijleiding verkrijg baar zullen worden gesteld. Vredespolitiek. 5. Behandeld werd de resolutie inzake de vredespolitiek aangenomen in de vergadering van het Uitvoerend Comité van de internatio naal samenwerkende Katholiek politieke par tijen, gehouden op 5 Januari j.l. te Parijs. Door den voorzitter der R.K. Staatspartij werd deze resolutie onderteekend ender voorbehoud van goedkeuring der bevoegde partij-organen. Het P. B. besloot deze resolutie ter goedkeuring aan den Partijraad voor te leggen, omdat de Partij raad het partij-orgaan is, bevoegd deze goed keuring in hoogste instantie te geven. Tevens biedt deze procedure dan de gelegenheid den Partijraad over deze internationale samenwer king nader in te lichten en de belangstelling- daarvoor in onzen kring verbreeden. J eugdorgani8atie. 6. Op voorstel van het D. B. werd besloten een schema voor de Jeugdorganisatie in de R.K. Staatspartij, ontworpen door het Partijsecreta- riaait en in principe door het D. B. aanvaard, te stellen in handen eener commissie uit het P. B. bestaande uit de heeren mr. J. Houben, J. C. Berger, en den Partijsecretaris. Pastoor Overmeer, lid der Jongeren-Commissie in Fries land, zal met deze commisie overleg plegen. Het is de bedoeling, dat in de eerstvolgende verga dering van het P. B. een uitgewerkte regeling door deze commissie aan het P. B. wordt voor gelegd. Schriftelijke vragen. 7. Het P. B. hechtte daarna zijn goedkeuring .aan een ontwerp-circulaire, te zenden aan de Rijkskieskringorganisaties, waarin mededeeling zal worden gedaan over de uitbreiding van het instituut van schriftelijke vragen aan de Partij leiding voor Partijraadsleden en Kieskring- besturen, n.l. ook buiten de rondvraag ter Partijraadsvergadering. De ervaring met de nieuwe regeling van de rondvraag, waarbij vra gen van algemeen staatkundigen aard vooraf moesten worden ingediend, heeft bij de Partij leiding de overtuiging gevestigd, dat op die wijze degelijke voorlichting kan worden gege ven aan belangstellende partijleden over actueel© politieke vraagstukken. Hierdoor wordt ook gehandeld in den geest van de doel stelling in ons Partijreglement geformuleerd n.l. „het bevorderen van de staatkundige ont wikkeling der Katholieke kiezers". Dit contact van informatorischen aard met de centrale Partijleiding wordt thans uitgebreid en op breeder grondslag gesteld. De circulaire zal in de R.K. pers worden bekend gemaakt. Gemeente-politiek. 8. Verslag werd uitgebracht over de verga dering op 24 Januari 1931 gehouden door het Partijseeretariaat (de voorzitter van het D. B. was wegens ongesteldheid verhinderd) met de afgevaardigden van de 10 bestaande geweste lijke Centrales of Bonden van R.K. Gemeente raadsleden. Op deze vergadering werd het initiatief van het D. B. om te komen tot een landelijk federatief verband der bestaande en nog op te richten Bonden of Centrales van R.K. Gemeenteraadsleden met onverdeelde instem ming begroet Ook is toen besproken de prac- Verwacbt wordt: Zwakke tot matigen wind uit Zuidelijke richtingen, nevelig tot half bewolkt weinig of geen neerslag, lichte vorst des nachts, over dag iets zachter. SCHIEDAM, 24 Febr. Officieele noteertag van de commissie uit de Kamer van Koophandel. Moutwijn Moutwijn per H.L. ad 46 pet 10.- Spoeling 1.40. HERMAN JANSEN Spoeling tische werkwijze der z.g. Advies-Centrale voor Gemeentepolitiek, onderdeel van het Partij- seoretariaat welke in wording is. Het Secreta riaat van de op te richten Federatie zal aan deze instelling worden opgedragen. Het Partijbestuur nam met voldoening kennis van bet verslag van bovengenoemde vergade ring. Van meening dat een landelijke federa tieve samenwerking der organisaties van R.K. Gemeenteraadsleden, naast de werkzaamheid der z.g. Advies-Centrale en ter aanvulling daarvan, een gunstigen invloed zal hebben op leiding en richting van het gemeente-politiek beleid overeenkomstig de Katholiek-staatkun dige beginselen, keurde het P. B. het voorstel van het D. B. goed, en stelde de nadere orga nisatorische uitwerking van dit plan in handen van het D. B. 9. Vastgesteld werden datum, plaats en agenda der a.s. voorjaarsvergadering van den Partijraad. Na het reglementair voorgeschreven overleg met den voorzitter van den Partijraad daar over, zullen datum en agenda worden gepubli ceerd. Na gehouden rondvraag werd de vergadering om half 5 gesloten. VERGADERING JEUGDLEDEN R. K. VAKBONDEN Wij herinneren alle jeugdleden aangesloten bij de verschillende R. K. Vakhonden aan de bijeenkomst op Woensdagavond a,s. 25 Febr. ta de bovenzaal van den R. K. Volksbond, Lange Haven. Een schitterende film over Oberammergau staat o.a. op het programma. Vooral ln dezen H. Vastentijd zeer leerzaam omdat de spelen van Oberammergau 't smartelijk lijden en ster ven van Christus zoo schoon uitbeelden. Nie mand van onze jonge vrienden ontbreke dan op hot appèl. Een ieder boude a.s. Woensdag avond vrij voor de Jeugdvergadering. METAALBUIZENFABRIEK „EXCELSIOR" Bij de metaalbuizenfabriek Excelsior aan den Buitenhavenweg is heden door de Btaaf- sche Importmaatschappij een ondergrondsche olietank geplaatst met een capaciteit van niet minder dan 25000 liter. DE JULIANA VAN STOLBERGSTRAAT De Juliana van Stolbergstraat, welke tof dusver slechts doorliep tot aan de Charlotte de Bourbonstraat is in den loop van de laatste weken doorgetrokken tot aan de Burgemester Knapperd aan. Het zal nog wei eenige weken duren eer de rtoleeringen en bestratingen zijn aauge- bracht. Wanneer deze echter gereed zijn, zal het een aanmerkelijke wegverkorting beteeke- nen voor de bewoners van de achter de Char lotte do Bourbonstraat gelegen nieuwe stads wijk. Aan deze doortrekking zijn eenige hoo rnen van de B. K. laan ten offer gevallen. Iv. J. M. V. „KATHOLIEK LEVEN" Lezing P. Kasteel De leden van de K. J. M. V. „Katholiek Leven" worden, evenals die van alle bij de K. S. A. aangesloten vereenlgingen, verwachu bij de lezing van den heer P. Kasteel over den H. Augustinus. Deze lezing wordt gehouden hedenavond om acht uur in den R. K. Volks bond. L. T. B. Voor L. T. B.-leden van Kethel. Vlaard'tagen en Overschie zal ir. P. Verhoeven, rijksvee- teeltconsulent uit Den Haag, Donderdagavond om half 8 in bet R. K. Vereenigtagsgebouw al hier een lezing houden over „Varkenshouderij, fokkerij- en mesterij." Voor belangstellenden is de toegang kosteloos. IJK EN HERIJK Donderdag 5 Maart a.s. van 10—12.30 uur v.m. zal ten gemeentehuize zitting worden ge houden voor ijk en herijk van maten en se wichten. BURGERLIJKE STAND Aangifte van 1023 Februari GEHUWD: Bastiaan Hofman 28 jaar e» Catrlna Bijl 22 jaar. OVERLEDEN; Neeltje Verboon, 1 Jaar, Harreweg 3.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1931 | | pagina 1